Nieuwe praktijk osteopathie in Holten LUGOzet anderen in de schaduw Adventum met feestelijke aanbiedingen van donderdag 10 april tlm zaterdag 12 april leuke attentie Kalanderstraat 16 (Industrieterrein Noordermors) telefoon 0548-520239, telefax 0548-522009 zonwering - raambekleding MIDDELDORP-BATHMEN UITVAARTVERZORGING I DONDERDAG 10 APRIL 1997 HO 6 Beekman Vervolg van voorpagina Wie ér meer over weten wil, kan ie dere dinsdag tussen 9.00 en 10.00 uur en donderdag tussen 13.00 en 14.00 uur terecht tijdens het spreekuur van het Gastouderbu reau in het dorpshuis. Een tele foontje is eveneens mogelijk: 36 27 Het Gastouderbureau is bedoeld voor iedereen die kinderopvang zoekt, of thuis kinderopvang wil aanbieden voor kinderen in de leef tijd van 0 tot '12 jaar. Een vorm van kinderopvang die op het kind als al ledaags* overkomt omdat het, zij het in veel gevallen bi j een ander, in een gewone huiselijk omgeving verblijft en daar dezelfde dingen doet als thuis. Eén de coördinatri ces zorgt dat een geschikte combi natie tot stand komt tussen vraag- en gastouder, waarbij met de ver schillende wensen ten aanzien van de opvang zoveel mogelijk reke ning wordt gehouden. Voordat de koppeling definitief wordt, is er een proefperiode an twee maanden. In die periode neemt de coördinatrice regelmatig contact op met de raag- en gast ouder om te zien hoe het bevalt en mogelijke problemen te bespre ken. Na afloop van de proeftijd wordt besloten of de opvang de finitie! ordt en zo ja, dan blijtt de coördinatrice er ook daarna bij be trokken. De kosten van de kinder opvang komen voor rekening van de vraagoudcr en wordt onderling met de gastouder verrekend. Het GOB vraagt voor de bemiddelen de werkzaamheden een beschei den vergoeding. Amazing Vervolg van voorpagina Tijdens de optredens dragen de le den van Amazing of een T-shirt met opdruk, blouses met hesjes - soms met boerenzakdoek met klompje - of, zoals tijdens het op treden in een kerkdienst, een zwar te blouse met hesje. Op één num mer na, wordt alles a capella (zon der begeleiding) gezongen. Met het concert in de Dorps school, laat Amazing (g)oude tij den herleven. Menig Holtcnaar die zich de periode herinnert waarin de monumentale hal van het school gebouw perfect dienst deed voor muziekuitvoeringen. Ook Ama zing is onder de indruk van de akoestiek. Dime: „We hebben er nu al enkele malen gerepeteerd en vin den het prachtig klinken. Er ligt nauwelijks vloerbedekking, zodat de klank niet geabsorbeerd wordt maar volledig tot zijn recht kan ko men. Je weet niet wat je hoort." Het programma vermeldt voor het grootste deel nummers die enkele weken later ook in Canada ten ge hore worden gebracht. Het concert wordt tevens opgeluisterd door twee gastkoren: Interkerkelijk Kin derkoor Mozaïk uit Holten en het Markelosc dameskoor Markant. I n de hal wordt een podium opge bouwd en verschijnen tevens stoe len, maar ook vanaf de omgang op deeerste verdiepingmet open zicht op de hal kunnen de bezoekers ge nieten van hetgeen de koorgezel schappen laten horen. Gaande de- avond zingt een delegatie van Amazing een aantal nummers bo ven bij de balustrade. Het concert inde Dorpsschool begint om 20.00 uur, de toegangsprijs is vijf,gulden, kinderen zijn gratis. Kort na de uitvoering in de Dorps school, is Amazing actief tijdens het Oranjcspektakel op Koningin nedag op de Smidsbelt. Net als in voorgaande jaren worden vanuit een kraam loten verkocht, waaruit totaal drie prijzen worden ver kocht. Wat de hoofdprijs is blijft vooralsnog een verrassing, maar Dinic Wegstapel verzekert dat de ze 'evenzeer verrassend als aan trekkelijk is'. Tegen inlevering van twee bonnen, kan de jeugd weer een gratis ponyritje maken. De bonnen worden tegen die tijd uit gedeeld op de basisscholen. Osteopaat Frank Bennink is onlangs gestart met een prak tijk voor osteopathie in Hol ten. Na zijn opleiding aan de Twentse academie voor Fy siotherapie vertrok hij in 1987 naar Zwitserland. Daar was hij in de streek rondom Grau- bünden werkzaam als fysio- en manueeltherapeut in een particuliere praktijk. Het manueel behandelen viel Bennink uitstekend. „Daardoor wilde ik nog meer te weten ko men over andere behandelme thodes. Zodoende kwam ik te recht bij de osteopathie. Twee jaar lang studeerde ik vanuit Zwitserland aan het College Su therland in Bilthoven. De laatste drie jaar studeerde ik in het Zuid-Duitse Ulm en de dissec ties aan de medische faculteit van Heidelberg. Examens volg den in Wiesbaden voor het Eu ropees register. Bovendien heb ik een nationaal examen in Am sterdam afgelegd voor de Ne derlandse erkenning bi) ver schillende ziekenfondsen en zorgverzekeraars." Het moeilijk om het begrip oste opathie nauwkeurig te beschrij ven. „Een osteopaat bekijkt niet alleen het betroffen gewricht, spier, bot, zenuw of orgaan, maar onderzoekt en behandelt de mens in z'n totaliteit. Vaak wordt deze behandeling met chiropraktic vergeleken. Het is inderdaad zo dat de osteopaat soms manipulaties aan wervel kolom en extremiteiten toepast. Niet alleen de botten, maar ook de dynamiek van weke delen, alle organen en het neurologisch systeem worden door de osteo paat zeer nauwkeurig onder zocht en behandeld. Hieruit blijkt al dat de manier van on derzoek en de behandeling zeer compleet zijn en niet alleen het actuele probleem van de patiënt van belang is, maar ook de voor geschiedenis. De klacht is lang niet altijd het belangrijkste gege ven tijdens een behandeling. Het gaat om de oorzaak, met andere woorden hoe heeft het zover kunnen komen dat men om hulp vraagt? Het lichaam zit complex in elkaar, zo ingewik keld dat zelfs de meest verfijnde computertechnieken nog maar een beperkte inzicht hebben in zijn funktionalitcit. Dat komt doordat bepaalde mechanismen in lichaam nog niet meetbaar of aantoonbaar zijn." „Wat wij wel weten is dat het lichaam een zeer sterke natuur lijke energie heeft om zichzelf zolang mogelijk te verdedigen en stand te houden tegen alle negatieve invloeden. Het zorgt door middel van een complex evenwichtssystccm tussen li chaam en psyche voor een opti male zelfregulatie en zelfs gene zing." „De basis van osteopathie is: Het belangrijkste teken van le ven is beweging. Als dit hierbo ven genoemde evenwichtssys- teem wordt verstoord door eni ge vorm van bewegingsbeper king verliest het lichaam aan kracht, of beter gezegd het ver liest de mogelijkheid om zich optimaal te verdedigen. Het heeft moeite te herstellen en komt dus op den duur in de problemen." „Het is logisch dat dit na één verstuikte enkel niet gelijk tot geweldige storingen hoeft te lei den. Desondanks volgen hierbij een aantal reacties van het li chaam die voor sommige men sen al voldoende zijn voor bij voorbeeld langdurige rugklach ten, problemen met de stoel gang, depressiviteit enz. Dit is vaak het geval als de verstuikte enkel, of een ander lichamelijk of psychisch letsel, aan het eind staat van een lange rij van letsels die men door de jaren heen heeft opgelopen. Daarmee heeft het lichaam heeft leren omgaan (compensaties) waarbij dit laat ste ongelukje (nieuwe aanpas sing) net teveel is om nog ge compenseerd te kunnen worden en de symptomen zich overal in het lichaam kunnen uiten:" „Met andere woorden: Dat was de laatste druppel die de emmer deed overlopen! Om inzicht tc krijgen in het functioneren van iedere patient als individu maakt de osteopaat gebruik van drie hoofdsystemen, die alleen op papier gescheiden kunnen wor den, maar die in werkelijkheid altijd nauw met elkaar verweven zijn. We spreken van een parie taal systeem: onder meer het bewegingsapparaat van botten, spieren, pezen, banden en ge wrichten. Een visceraal systeem: het bewegingspatroon en de funktie van de interne organen met hun bloedvaten, lymfevaten en zenuwen. Een cranio-sacraal systeem: het bewegingspatroon van schedelbotten, wervelko lom, ccrebro-spinale vloeistof (hersenvocht), de hersenvliezen en het neurologisch systeem." „De behandeling is volledig ma nueel en gericht op het herstel van uitgebalanceerde weefsel spanning en mobiliteit. Door middel van manipulaties en bij zondere wcefseltechnieken is de osteopaat in staat ook dieper gelegen weefsels te bereiken, om zo weer harmonie te brengen in de drie hoofdsystemen. Kort om, men kan voor eer veel ver schillende problematieken bij een osteopaat in behandeling. Hij zal u altijd in uw totaliteit behandelen." Voor afspraken kan men bellen met telefoon 0575 - 52 64 59. Het praktijkadres is de Reilinks- weg 2 in Holten. Trots zijn we wel een beetje. Want eindelijk is het zover. De laatste hand is gelegd aan de meest complete zonweringszaak uit de wijde omtrek. LUGO opent de deuren van haar nieuwe vestiging aan de Kaïanderstraat in Rijssen. Een vestiging waar u alles en dan ook werkelijk alles vindt op het gebied van zonwering en raambekleding. Profiteer nu van de vele feestelijke en zeer spectaculaire openingsaanbiedingen. Bij aankoop van een uitvalscherm STREEPDOEK naar keuze GRATIS. U betaalt een effen doek, maar ontvangt daarvoor het streepdoek dat u altijd ai wilde. Éénmalige superstunt: Terrasschermen nu met GRATIS ELECTRISCHE BEDIENING. Bij besteding van meer dan f. 1500,- aan rolluiken ÉEN ELECTRISCHE BEDIENING GRATIS. Sereens nu GRATIS in de kleur die past bij uw woning. Hierbij hebt u de keus uit vrijwel een onbeperkt aantal kleuren. Bij aankoop van een rolgordijn ontvangt u op de SCHULPRAND maar liefst 50% KORTING. GROTE PRIJSVRAAG De aanbiedingen zijn alleen geldig tijdens de openings dagen. Informeer in de winkel naar de actievoorwaarden. Maak kans op een rondvlucht boven uw woonplaats voor 2 personen t.w.v. f. 395,- en natuurlijk zijn er nog veel meer leuke prijzen te winnen. Voor elke klant hebben we ook nog eens een leuke attentie. en natuurlijk ontbreekt het bijna spreekwoordelijke "hapje en drankje" ook niet. Slachtofferhulp! Giro 6700 Den Haag ---<\ Uw specialist in: tuinplanten sierbestrating schermen zand/grind palen enz. Ook ruime keus in tuinmeubelen Koekendijk 10. Tel. 0570-54 25 07 BOOMKWEKERIJEN M. G. SPIEGELENBERG B.V. Leverinq van bijna het qehele qroen- gebeuren. Specialiteit: BEUKENHAGEN vanaf 95 cent per stuk BEUKENPOORTEN en BOMEN van dun tot dik Particuliere verkoop alleen op zaterdag Oude Zutphenseweg 5A, 7251 JP Vorden Tel. 0575-551464 Fax 0575-551105, zorgt naar de wensen van de nabestaanden, voor een stijlvolle uitvaartverzorging Rijssen, 0548-51 76 75 R. Vriesema Wierden, 0548-51 39 30 G. Ligtenberg Rijssen, 0548-51 59 46 G. Pluimers Enter, 0547-38 36 88 aula „In Pace" b.g.g beh. R. Vriesema Holten, 0548-36 15 90 A. G. Vorkink Wij verzorgen de uitvaarten voor alle gezindten -partikulieren en andere verzekerden in geheel Twente en Salland. Voor f 10.- per jaar voor het hele gezin kunt u een intekening aangaan met Adventum. Ons meldings- en informatie-adres is: Smit/esdijk 5, 7462 PL Rijssen of bij genoemde uitvaartverzorgers DAG EN NACHT BEREIKBAAR

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 6