p Dolf Moeds doorbraak Jaar G-atletiek: schot in de roos 4# HOLTENS NIEUWSBLAD H Protestants Christelijk Onderwijs negentig jaar Gemeente DONDERDAG 10 APRIL 1997 [Nieuwe voorstelling Holtense theaterman moet Nederland veroveren Jozef van den Berg, dat is zijn i grote voorbeeld. Een poppen speler met een boodschap. Een man ook die lak heeft aan een vast levensstramien. Ontmoet heeft hij hem niet. „Maar ik zou graag willen dat hij mijn voor stellingeens zou bezoeken." De Holtense theaterman Dolf I Moed weet het zeker, zijn eerste grote voorstelling mag worden gezien. Hij is op weg naar het grote werk. De grote doorbraak is begonnen. Vorige week heeft Moed in het Parkgebouw in Rijssen gespeeld. Op naar de grote theaters in liet land. Want in het theater, daar wil Moed laten zien wat hij kan. J De basis van de nieuwe voorstel- I ling is enige jaren geleden gelegd. Moed wilde een voorstelling ma ken voor dove kinderen. Hij pakt hetgroots aan met gevarieerd licht, veel techniek, weelderige kos tuums, spectaculair vuurwerk. „Het verhaal liep echter niet hclc- maal lekker, er moest nog veel aan worden geslepen", legt de theater- I man uit. Vorig jaar heeft Moed de knoop doorgehakt. Doordat de verkoop van de voorstelling al was begon nen, had hij zichzelf een stok ach ter de deur gezet. Samen met regis seur Willemien Bronkhorst kreeg het verhaal steeds meer vorm. Voor de visuele aspecten ontwik kelde het Nijverdalse bedrijf j Twinfade-showtechnick een com putergestuurde lamp in hetoogvan koning Eenoog. En samen met an I Leemhuis uit Daarlcrveen werd de muziek in eigen beheer gemaakt. Koning Eenoog, een aardige ko ning voor zijn volk. Maar op een dag wordt hij getroffen door een bliksemschicht en is daardoor he lemaal van slag. Voor zijn onderda nen is hij sindsdien niet meer te ge nieten. Moed zelf speelt een jongen j die op een lecföjd is dat hij het huis uit moet. Hij besluit te gaan varen. I Helaas blijkt dit niet zo'n beste keu ze te zijn, want de jongeman leidt I schipbreuk en komt op een eiland F terecht. Moed hoort van de kuren die de koning heeft. Als medicijn man voegt hij zich tot de koningom hem weer de goede krachten terug I te geven. Dat wil helaas niet lukken. Opeens denkt de medicijnman aan de drie koningsrollen die hij heeft gekregen. De rollen, verstopt in de zaal, worden door kinderen naar het podium gebracht. En die kin deren blijven de hele voorstelling op de planken aanwezig. Want contact met het publick, dat is voor Dolf onontbeerlijk. Wat dan volgt is een show die zijn weerga niet kent. Zo heeft het in stallatiebedrijf Van Zon uit Holten een kookpot ontwikkeld die letter- Vaker lenen bij thuiszorg De openingstijden voor uit leen van hulpmiddelen van uit het gebouw aan de Gaar- denstraat 20 van Thuiszorg Zuidwest Overijssel zijn met ingang van 14 april ver ruimd. Naast de openstelling van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 13.30 uur is er nu ook gelegenheid tot lenen van verpleeg- en hulpmiddelen van maandag tot en met vrij dag van 16.30 tot 17.30 uur. Bijeenkomst ANBO, PCOB De de ouderenbonden AN BO en PCOB houden op donderdag 24 april om 14.30 uur een gezamenlijke le denbijeenkomst in dorps huis de Boschkamp. Het onderwerp van de middag is 'familie, partner of vrijwilli ger als gevange van de lief de?' Mevrouw T. Mengcrink- Haitsma van het gewest Over ijssel van de PCOB probeert een antwoord te geven op de vraag hoe men dc mantelzor- ger de beste ondersteuning kan geven. Hierbij komt ook de behoefte aan emotionele ondersteuning aan bod. Dc heer W. Kip spreekt ver volgens over het tot stand ko men van het steunpunt Man telzorg in Ommen en hoe het beste kan worden omgegaan met dc betrokken vrijwilligers. Ook is er tijdens de bijeen komst gelegenheid om vragen te stellen over het onderwerp. Mochten belangstellenden moeilijkheden met vervoer, dan kunnen ANBO-leden bel len met de heerBroei e, tele foon 36 16 79.' PCOB-Icdcn kunnen contact opnemen met dc heer j.A. Schuppc-rt, tele foon 36 4 39. lijk gaat koken. Want voor spekta kel in het theater hoefje niet altijd naar Aalsmeer, ralent kan ook naast de deur wonen. Met deze voorstelling wil Moed het land in, de grote theaters aandoen. „Daar zijn de faciliteiten zo mooi dat de voorstelling een echt schouwspel kan worden. Het pu bliek is vaak ook gemotiveerd, ze gaan cr echt voor zitten, ze willen genieten. En de ruimte he. Zowel het decor als de speler hebben ruimte nodig. Een mooie auto staat voor de deur ook bc-ter dan in een kleine garage." Moed heeft in Holten enkele jaren geleden zijn eigen 'theaterfiets' ge bouwd. Ook gaat hij nog steeds let terlijk met zijn tweewiclcr het land in. Maar een groot theater, daar droomt Moed van. „Ik zou steeds verder willen groeien als theater man. Het is een proces. En een pro ces moet je niet forceren. Ik heb al les gedaan wat op mijn weg kwam. Ik heb duizend idcen en een idee kan mij vaak gelukkig maken. Maar ik ben nooit tevreden, altijd aan het zoeken. Zo zit het leven ook in el kaar: je kunt beter zoeken dan het zeker weten. Als je alles zeker weet, zijn de verrassingen ook weg." De theaterman draait cr niet om heen. Met de nieuwe voorstelling moet ook geld worden verdiend, „Maar", zegt Moed (40), „ik heb absoluut geen pretenties en wil een gewone jongen blijven." Alhoewel gewoon? Moed heeft De vorig jaar gestarte G-atlc- tiek draait op rolletjes en is in korte tijd aardig gegroeid. Om ouders, familie en groepsleiders van de verstan delijk gehandicapte atleten te tonen wat er zoal gedaan wordt op de trainingen en dc vorderingen te bewonderen, zijn zij uitgenodigd om op maandagavond 14 april een kijkje te nemen op het atle- tiekterrein van sportpark Meermanskamp. Dat geldt eveneens voor de sportcommissie, het SV-hoofd- bestuur en dc besturen van atlc- tiek- en supportersvereniging. Een artikel in het blad 'Atletiek Wereld' was enkele jaren terug dc feitelijke aanleiding tot dc oprichting van dc afdeling G-at letiek, die ressorteert onder de afdeling atletiek van de SV Hol ten. Met het oog op verzekerin gen heeft dc afdeling zich spe ciaal daarvoor aangesloten bij dc Nederlandse Sportbond voor Gehandicapten (NSG). Het aantal G-afleten dat weke lijks deelneemt aan de trainin gen is vrij constant. Veel zijn afkomstig van dc sociowonin- gen. „Gemiddeld zeventien man, van wie velen ouder dan 20 jaar", vertelt Ria Heuvelmans, die de G-afdeling samen met Hannckc van der Spek gestalte gaf. Dc verstandelijk gchandi capten vinden het doorgaans prachtig en doen spontaan mee. Dc trainingen zijn niet alleen goed voor dc beweging, maar hebben tevens therapeutische waarde. Velen bewegen zich nogal houterig, enigermate spas tisch. De G-atlcten worden op de trai ningen geconfronteerd met alle onderdelen, dus ook met techni sche nummers, veelal met aan gepast materiaal. Met kleuren werken doet het bijvoorbeeld goed. Dc vijfhonderd gulden die ontvangen werd van de suppor tersvereniging is daarom be steed aan gekleurde pionnen, stokken cn afbakenbollen. De G-atleten trainen, vaak in spel vorm, elke maandag tussen 18.45 en 19.45 uur onder leiding van dc bevoegde trainers Mein- dert Koopman (loopnummers) en Manneke van der Spek op Meermanskamp. De trainers worden geholpen door een flink aantal vrijwilligers. Wie meer wil weten, kan voor informatie terecht bij Hanncke, telefoon 36 12 84 of Ria, tele foon 36 29 54. een broertje dood aan dc opper vlakkigheid van de televisie, in veel gezinnen niet meer dan behang. „Mijn kinderen kijken net als ik naar de buis. Fin soms met veel ple zier. Maar dc tv vraagt geen in spanning. Het sluit zich aan bij de "vlugge beleving van de jeugd, daar scoor je mee. Kleine kinderen geef je het gevoel van goh, wat ben ik groot. Maar cr is meer. Ik probeer cr wat anders tegenover te stellen." Het grote gevaar van dc televisie is volgens Moed dat kinderen lui worden. „Hun dag wordt bepaald door de tv, je slaat keuzen over die te moeilijk zijn. Zelfs een kruis woordpuzzeltje kan al te lastig zijn. Een voorstelling zoals ik nu maak past in die uitdaging; het kost moci- In samenwerking met de WV Holten heeft Moed 'Thea ter in de zomer' ontwikkeld. Van 21 tot en met 25 juli, van 28 juli tot en met 1 augustus en van 4 tot en met 8 augustus is er een kindertheatercursus, speciaal voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. In vijf dagen wordt een theaterproductie gemaakt met spel, decor, schmink en kleding. Op de laatste dag wordt de voorstelling voor dc ouders gespeeld. Op 24 en 31 juli en 7 en 14 augustus van 19.00 tot 20.00 uur speelt Dolf Moed in zijn eigen Theaterfiets een verkorte versie van zijn nieuwe theatervoorstelling Het Land van Koning Eenoog. Op 22 en 29 juli en op 5 cn 12 augustus geeft Moed in Theaterfiets een optreden voor peuters en kleuters. Kaarten voor de voorstellingen zijn verkrijgbaar bij de VW. Voor de theatercursus kan men zich wenden tot Dolf Moed, telefoon 36 18 43. te. Zelfs het kopen van een kaartje is een keuze die een kind cn een ou der moet maken." De Holtenaar is altijd aan hel den ken, nieuwe idcecn aan het op doen. „Floe kun je je op een bij zondere manier onderscheiden van de massa. Het volk dat je ove rigens wel wilt benvloeden. Ik wil graag laten zien dat het niet nodig is om met dc massa mee te gaan. Als ik op straat speel, wil ik de mensen laten verbazen. Ik wil gevoelens losmaken, emoucs zichtbaar ma ken. Je moet je met schamen om op straat te spelen. Jij bent diegene die je eigen leven indeelt. Als je zelfs niets onderneemt gebeurt er ook niets. Je moet voortdurend in be wegingzijn." Onder leiding van Meindert Koopman worden de loopnum mers geoefend. Foio «rchicfHoIténs Nieuwsblad Het Protestants Christelijk On derwijs in Holten bestaat ne gentig jaar. En dat wordt gevierd met een musical, een feest voor de leerlingen en een Open Huis. Op donderdag 17 april wordt om 20.00 uur in dc Kandelaar de musi cal De Trekvogel opgevoerd. Heel veel leden, ouders en kinderen zijn al geruime tijd 'bezig met de voor bereidingen voor deze musical die is gebaseerd op het verhaal van dc verloren zoon. Het optreden duurt ongeveer anderhalf uur, waarna cr gelegenheid is om tijdens een kopje koffie na te praten. Op vrijdag 18 april is het 's morgens feest voor de leerlingen. De groe pen één, twee en drie komen om 9.30 uur op school en de groepen vier toten met acht worden om 9.00 uur verwacht. Alle kinderen zijn le gen 13.15uurvrij.Om 19,30 is er op 18 april een Open Fluis. Er zijn fo to's, video's en dia's over de ge schiedenis van dc scholen en hun leerlingen. Na langdurige voorbereidingen (de eerste vergaderingen vonden plaats in 1893) werd op 28 december 1906 de eerste Floltensc Protestants Christelijke school geopend. De ouders moesten heel wat inspan ningen getroosten om deze twee- klassigc school van dc grond te kri j - gen, temeer dc overheid geen enke le financiële bijdrage gaf. Het was dus echt een school van de ouders. Dat dc nieuwe school in een behoefte voorzag bleek wel toen anderhalve maand na de opening al het derde lokaal nodig was. Flet leer lingenaantal is de afgelopen negen tig jaar flink gegroeid. Op dc eerste schoolfoto staan 35 leerlingen. Nu volgen 247 kinderen Protestants Christlijk onderwijs en dit aantal blijft groeien. Hieruit blijkt volgens het bestuur dat in deze tijd van af brokkelende waarden veel mensen hechten aan Onderwijs waarin het Christelijk geloof aan de basis staat. Collecte Fonds Kinderhulp Het Nationaal Fonds Kinder hulp vindt dit jaar plaats van 28 april tot 3 mei. De helft van de opbrengst uit de gemeente Hol ten komt ten goede aan het Me disch Ortopedisch Centrum De Reggeberg. In verband met dc bezuinigingen is dit voor het centrum een welkome aanvulling. Vorig jaar is in de ge meente Holten een groot bedrag opgehaald en ook nu weer zijn er collectanten bereid om te collecte ren.Het Nationaal Fonds Kinder hulp haalt geen geld op voor dc Raad voorde Kinderbescherming. Kinderhulp is cr voor de kinderen die het hard nodig hebben volgens het fonds. Het fonds kan nog col lectanten gebruiken. Geïnteres seerden kunnen contact opnemen met mevrouw C. Mijsters, Ab Jan- senstraat 3, telefoon 36 45 66. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - wijzigen gevels en bouwen bijkeuken Canadastraat 74; - verbouwen en vergroten bijgebouw Larenseweg 88; - vergroten woning met een werkkamer Erve Broekhuis 7; - veranderen gevel, balkon etc. Smidsbelt 27; - bouwen bedrijfswoning ter vervanging van een te slopen woning Zandvoortspad 5; 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouwen serre Van Holtenserf 4; - bouwen bijkeuken De Wheeme 15, 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 kastanje Kerkstraat bij de kerk (i.v.m. slechte staat reeds gekapt); 4. Voorts is vergunning, ontheffing, toestemming e.d. verleend voor: - opstijgen heteluchtballonnen (tot 1 april 1998); - wandeltocht Wandelkring Oost-Nederland (12 april 1997); - schietwedstrijd „Koningsschieten" (14 juni 1997); - loterij Holtens Gemengd Koor (voor 30 september 1997); - kledingbeurs (medio oktober 1997). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor; - gedeeltelijk vernieuwen van een bijgebouw Langstraat 10 (24 maart 1997); - vergroten melkstal/rundveestal Schapendijk3 (1 april 1997). Bouwaanvragen liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: de heer H. J. Aaltink, Helhuizerweg 6 te Holten voor het wijzigen van de melkrundvee- en fokvarkenshouderij op het perceel Helhuizerweg 6 te Holten. De wijziging wordt gevraagd voor een verandering van de situering van de ligboxenstal. Aan de te verlenen vergunning worden geen nieuwe voorschriften verbonden. De voorschriften van de reeds voor de inrichting geldende vergunningen Wet milieubeheer worden voldoende geacht. Bij naleving van deze voorschriften is geen onaanvaardbare schade aan het milieu te verwachten. De aanvraag, de ontwerp-vergunning en de hierop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 11 april 1997 tot 9 mei 1997 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht tot 9 mei 1997. Als u bedenkingen indient, dan dient u deze voor 9 mei 1997 te zenden aan burgemeester en wethouders van Holten. Postbus 13, 7450 AA HOLTEN. Ook kunnen tot 9 mei 1997 mondeling bedenkingen worden ingebracht; hiertoe kan een bijeenkomst worden vastgesteld na telefonische afspraak, tel. 37 38 42. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen de vergunning Wet milieubeheer. Burgemeester en wethouders van Holten hebben verder vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: de heer en mevrouw Stevens, Schapendijk 1 te Holten voor het wijzigen van de melkrundvee- en mestvarkenshouderij op het perceel Schapendijk 1 te Holten. De wijziging wordt gevraagd voor verandering van de veestapel. Aan de verleende vergunning zijn nieuwe voorschriften verbonden. De vergunning en de hierop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 10 april 1997 tot 23 mei 1997 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. Beroep tegen de vergunning kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerp-vergunning zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (vóór 23 mei 1997). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend, Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Herhaalde publicatie i.v.m. onvolledige bekendmaking GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN „ARTIKEL 30- HERZIENING DE BORKELD, HERZIENING 1990" Burgemeester en wethouders van Holten geven ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3:12, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kennis van het besluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel van 22 januari 1997, kenmerk RGP 96/2247, omtrent de goedkeuring van het bestemmingsplan „Artikel 30-herziening De Borkeld, herziening 1990". Aan het plan is geheel goedkeuring verleend. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op de niet-goedgekeurde gedeelten van het bestemmingsplan „De Borkeld. herziening 1990". in casu de inhoudsmaat van de ingevolge dit plan tot „woondoeleinden" bestemde percelen. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan liggen met ingang van 14 april 1997 (opnieuw) gedurende zes weken voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goedkeuring van het bestemmingsplan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot goedkeuring van het bestemmingsplan, kan beroep worden ingesteld door degenen die tijdig schriftelijk bedenkingen bij Gedeputeerde Staten hebben ingebracht, alsmede door belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tijdig deze bedenkingen in te brengen. Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot onthouding van goedkeuring van het bestemmingsplan, kan het beroep worden ingesteld door een ieder. De beroepschriften dienen te worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Daarbij is een griffierecht verschuldigd. Zij die naar aanleiding van een eerdere publicatie (27 februari 1997) reeds beroep hebben ingesteld, behoeven dit niet opnieuw te doen. Holten, 10 april 1997 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman D. J. Verhoeven OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS EN GEMEENTEWERF Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor de komende maand houdt dit in, dat het gemeentehuis op de vrijdagmiddagen 18 april en 2 mei gesloten is. De gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. Dolf Moed wil met zijn nieuwe voorstelling Het land van koning Eenoog de theaters in Nederland veroveren.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5