Geleidelijker overgang van bos naar de heide ALBERT HEIJN HOLTEN en Tientallen kinderen houden traditie van palmpasen hoog ANBO Holten zoekt leden r- O 0 0 Mooie prestaties T wenhaars veld Nieuwe outfit Mintonette Onze Top 10 van deze week. Topper van de week HOLTENS NIEUWSBLAD Handbal: bijrol heren in de bekercompetitie 2.29 1.29 1.49 1.99 1.29 1.79 1.98 Gall Gall DONDERDAG 27 MAART 1997 Thriatlon vervolg van voorpagina Het Nederlands kampioen schap op de kwart voltrekt zich dit jaar in Roermond, maar nu de Holtcnse organi satie (die al jarenlang klinkt als een klok, red.) eindelijk over open water beschikt, zal de/t alles in het werk stellen om te bewijzen dat ze ook wérkelijk 'NK-waardig' is. W ellicht dat de STH het NK volgend jaar en mogelijk ook in 1999 en 2000 naar Holten weet te ha len, daar die organisatie dit jaar voor het laatst bij Roer mond berust. Dat de bond Holten er al vaker voorgenoemd heeft en boven dien de twee andere organisa tie van het Elite Circuit al een NK kwart mochten organise ren, doet de kansen volgens Corstanje enkel stijgen. Begroting De STH, die haar i door de sterke organisatie, het aantrekkelijke parkoers en de sfeervolle ambiance door de ja- ren heen naar een steeds hoger niveau heeft geald, wordt dit jaar voor het eerst geconfron teerd met een begroting die de twee ton overschrijdt. Onder deel daarvan is het prijzengeld - het totaal is van zesduizend gulden verhoogd naar 23 dui zend gulden (waarvan twintig duizend gulden voor het Elite circuit). De eerste prijs bij zo wel de dames als heren in het circuit is circa vijfduizend gul den. Als alle toppers met een Elite- licentie zich melden, zullen vanaf 13.30 uur ter hoogte van de televisietoreriin Markelose- broek tachtig heren en twintig dames van start gaan. Eerst de dames, een kwartierlater de he ren. Over een afstand van vijf tienhonderd merer zwemmen zij dan richting Holten en ver laten de Schipbeek bij de Rou- daalterweg. De coördinatie van dit onderdeel berust bij de Bcusebergse feestcommissie. Via een aangepast fietspar- koers, waarin een stukje Mar- kelo (inclusief Markeloscberg) is opgenomen, bereikt de triathlontop het aloude fiets- parkoers. In plaats van voor heen driemaal, komen ze dit maal tweemaal door het dorps centrum. Na het zwemmen volgt veertig kilometer fietsen en tien kilometer hardlopen. Alle overige triatleten starten in zwembad Twenhaarsveld, zi| her ditmaal een uur later: vanaf 15.00 uur. Zij doen mee aan de nationale wedstrijd (voorheen Super Prestige Cir cuit) en de bondswedstrijd (voorheen de recreatieve series met een competitiekarakter). De kwart gaat over één kilo meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en tien kilometer hard lopen - de achtste over vijf honderd meter zwemmen, 22 kilometer fietsen en vijf kilo meter hardlopen. Parkoers en regelgeving zijn niet gewijzigd ten opzichte van vergelijkbare wedstrijden in voorgaande jaren. Ook het Hollens Kampioenschap blijft deeluitmaken van deTriadilon Holten en heeft plaats tijdens de bondswedstrijd. Finish Om zoveel mogelijk publiek te trekken en ook vastte houden, belangrijk voor de sfeer in het dorp, wordt bij de finish op de Smidsbelt opnieuw1 een zeven rijen hoge tribune met circa 350 zitplaatsen opgebouwd. Nerals vorig jaar houdt de STH in april en mei drie triathlon- trainingenmeteind mei een af sluitende training. De trainin gen worden gegeven door Gerard Nijboer (hardlopen), Henk Lubberding (fietsen), Mildred Muis (zwemmen) en Rob Barel (triathlon). «i?/ -'tv In de poule waarin de handbalheren van Holten voor de beker uitkwamen heeft Holten geen potten kunnen breken. In de eer ste wedstrijd tegen Schalkhaar (eerste klas se) wist Holten nog tot de rust te verrassen door tot 5-5 op gelijke hoogte te blijven. In de tweede helft schroef de Schalkhaar het tempo op en verloor Holten alsnog met 7-16. De wedstrijd te gen CVO uit de eerste klas se - en de latere winnaar - ging met 4-15 verloren. Te gen Voorwaarts (tweede klasse) ging het tot de rust gelijk op. Daarna ging ook deze ontmoeting met 8-15 verloren. De laatste wed strijd tegen het geroutineer de Achilles 3 werd met 10-23 verloren, waardoor Holten als vijfde eindigde. CVO en Schalkhaar beke ren verder. In de competitie verloor da mes 2 haar laatste wedstrijd in de zaal thuis tegen Voor waarts. De gasten boekten via een 3-8 stand hij rust een regelmatige 6-12 overwin ning. Meisjes A verloor van KS/Kwiek. Na een gelijk- opgaandc eerste helft (3-3) werd Kwiek na rust sterker en won met 7-11. Meisjes BI begon goed tegen CVO en kwam met goed spel met 0-2 voor. Met veel inzet wist CVO voor rust de stand tot 2-3 terug te brengen. Ni veel inzet bleef CVO ster ker en wist het met 6-4 te winnen. Achilles pakte te gen Holten de laatste kans op een kampioenschap. Na een sterke eerste helft stond de thuisploeg met 6-2 voor. Na rust kwam Holten beter in haar spel, maar meer dan de 9-7 nederlaag zat cr niet In het paasweekeinde is er geen competitie. In het weekend van 5 en 6 april start de veldcompetitie. Ook de trainingen vinden met ingang van april weer plaats op sportpark Meer manskamp. De trainingstij den blijven gelijk aan de zaal. Tientallen kinderen hebben vorige week weer de traditie hooggehouden door met palmpasen de palmpasenstokken waren dan ook heel mooi versierd. O 0 0 Broccoli, 500 gram Rundertartaar, 100 gram ©axs® Douwe Egberts Aroma Rood, sneMtermaling, 2 pakken a 500 gram Lu Scholiertje, regular melkchocolade of hazelnoot J289); pak 150 gram Knorr Finesse sauzen, alle varianten, per zakje Uit de diepvries: Ctl Aardappelballetjes - kroketjes (1:89) of -wafeltjes zak 450 gram dl Slagroom, geklopt |249f of ongekiopÜ289f, beker 0.5 liter Ctl Sour cream J175t of crème fraTche J189), bekertje 0.125 liter Lu Premium crackers, naturel jlS9f of meergranen J229), per pak Ctl Gemalen belegen kaas 48+, zakje 150 gram JSIS Yorkham, naturelj3vf0), krokantJ389) Of met chilipeper43?fS). 2.40 100 gram Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 29 maart a s. Ons eigen extra'tie Argentijnse entrecote QA 100 gram van £J2&voor Droge worst 3 stuks nu maar 10.00 Nieuw: A f|Q Driepans wit of volkorenbrood nu voor maar I Johnie Walker red label OC QC 100 cl van 40.95 voor Tokkelroom duopak 2x 35 cl Q AC naturel en amaretto nu Di Saronno Amaretto 9 A Q R 70 cl van 26.95 voor 2 Bonus miles De vaak wat abrupte overgang van hei naar bos op de ren. Hopelijk is het aantal toege- Sallandse Heuvelrug, zal in de toekomst geleidelijker worden nomen, gemaakt. Dat vertelde districtshoofd R.B. Heringa van Staats bosbeheer vorige week tijdens de ledenvergadering van de VVV in zaal Vosman. Heringa legde uit dat het de bedoeling is om in die grens overgangen, voorzover niet aanwezig, een padenstruc tuur wordt ontwikkeld. Wat betreft de ervaringen met het nieuwe bezoekerscentrum tegenover hotel Dalzicht, kon hij de aanwezigen mededelen dat sinds de opening (najaar 1995) ruim honderdduizend bezoekers de drempel heb ben gepasseerd. Zij worden er onder meer ge confronteerd met nieuwe infor matietechnieken, met gebruik van zoals video. De ruimte rond het opvallende gebouw za! de komende tijd verder worden ingevuld. Heringa benadrukte dat dergelijke centra door Staatsbosbeheer in de toekomst het etiket van natuuractiviteitenccn-trum ('groe ne winkel') opgeplakt krijgen, waarbij horeca en vergader faciliteiten aanwezig zijn. „Op die manier kunnen er ook instellingen als het WV en IVN vergaderen." Het districtshoofd liet nog eens weten dat Staatsbosbeheer werkt aan de uitbreiding van het heidcoppervlak op de heuvelrug tot ongeveer duizend hectare. Gunstig voor onder meer de korhoenders en nachtzwalu wen. De laatste telling leverde ongeveer dertig korhanen op. Er wordt van ongeveer hetzelf de aantal hennen uitgegaan. Ko mende maand trekken de tellers in alle vroegte weer de berg in om het aantal van de nog altijd bedreigde vogelsoort te registre- Op de heuvelrug bivakkeren volgens Heringa vrijwel uitslui tend wildé korhoenders. „De exemplaren die worden gesla gen door een roofvogel, zijn bijna altijd uitgezet." Van de uitbreiding van het heideareaal profiteert onder meer ook de rooborsttapuit, bepaalde reptie len en de nachtzwaluw - op dit moment leven van deze laatste vogel zo'n 32 paartjes op de berg. De roofvogclstand is vol gens Heringa 'onrustbarend laag'. De oorzaak is onbekend. Ten slotte wees het districts hoofd op het feit dat Gedepu teerde Staten bij het ministerie heeft verzocht of een onder zoek moet uitwijzen of de heu velrug wel of niet de status Na tionaal Park kan krijgen. Voorts is Staatsbosbeheer bezig met het ontwikkelen van een speclbos- plan, bedoeld voor het gebied tussen het bezoekerscentrum en de schaapskooi. Op Tweede Paasdag 'Doe- en Kijkdag' bij de schaaps kooi met attracties voor jong en oud. Dat-zelfde gedlt voor het be zoekerscentrum op de Borkcld. De ANBO afdeling Holten heeft onlangs haar jaarverga dering gehouden, geleid we gens afwezigheid van de voorzitter door mevrouw L. Steenhuis-Wierenga en bij gewoond door ruim twintig belangstellenden. Steenhuis gaf een overzicht van de acti viteiten van het afgelopen jaar en van de doelstellingen van de ANBO. Over actuele problemen als thuiszorg, ouderenbeleid en ge meentelijke herindeling zijn contacten geweest met het ge meentebestuur. De nog onbe vredigende werking van de Wet Voorziening Gehandicapten werd meermalen aan de orde gesteld. Het ledenaantal van de ANBO is ongeveer gelijk gebleven. De overledenen werden met een korte stilte herdacht. De aanwas van nieuwe leden zou groter mogen zijn om nog beter de belangen van ouderen te dienen. Men werd aangemoedigd hier toe vrienden en kennissen eens naar de bijeenkomsten mee te De volgende bijeenkomst - ge zamenlijk met de PCOB op 24 april - zal gaan over mantelzorg. Gegadigden voor de invulling van de bestuursvacature worden uitgenodigd zich te melden. In de SWOH zal als vertegenwoor diger van de ANBO mevrouw Kieboom worden opgevolgd door Piet Bakker. Het jaarverslag werd zonder op merkingen goedgekeurd, met dank aan de heer en mevrouw Van Maurik. Ook mevrouw Markvoort en de bezorgers wer den met applaus voor hun acti viteiten beloond. De kascom- missie deelde bij monde van de heer Mennes mee dat het finan ciële beheer in orde was bevon den waarbij de vergadering zich aansloot. In de plaats van de heer Reitsma werd mevrouw Fransen tot nieuw lid van dc kascommissie benoemd. De oudere leden blijken een periodiek bezoekje- ergens heen erg op prijs te stellen. Als de ANBO dat wil blijven voortzet ten zijn er wel vrijwilligers nodig die zich wel moeten realiseren dat ze met problemen kunnen worden geconfronteerd. Men zou dan moeten kunnen terug vallen op professionele hulp. Het bestuur zal zich hierover beraden.eenkomsten ziir. vrijwilligers nodig: enkelen melden zich spontaan. De heer Bakker van het gewestbestuur maakt de ver gadering attent op de 55+-beurs in Rijssen op 10 april met infor matie over sportbeoefening in het kader 'meer bewegen'. Bii die gelegenheid zal men tevens proberen weer een ANBO-af- deling in Rijssen te doen herlc- Z.P.C. Twenshaarveld heeft onlangs de derde wedstrijd van de recreatieve vierkamp gezwommen in het zwembad De Whee te Goor. De deelne mers waren De Whee uit Goor, HZC Weusthag uit Hengelo, OZ PC uit Ol- denzaal en natuurlijk Z.P.C. Twenhaarsveld. Er deden 25 leden van dc ZPC Twenhaarsveld mee, die de vol gende tijden en plaatsen behaal den: 25 meter schoolslag on der 9 jaar (meisjes en jongens 90/91 en 88/89): 2 F.line Koopman (0.31.7), 3 -Susan v.d. Leur (0.32.5), 3. Bram Schots (0.33.5), Moniek Baltes (0.26.9), 2. Floortjc van Eyk (0.24.7), Ro bin Kolkman (0.27.5), Frik Ag- terkamp (0.28.1). Vijftig meter schoolslag meisjes/dames, jongens- /heren: 3. Marinda Markvoort (0.47.1), 2. |olanda Beusink (0.47.0), Kim Kortlever (0.49.1), Anita Podt (0.49.1), Ruben Hcusinkvcld (0.5O.6), Willard Schutter (0.51.1), Maarten Koopman (0.45.1), Jan-Willem Beusink (0.47.7), Sander Stoc- vcnbelt (0.47.1), 1. Martin Podt (0.35.7), 2. Michel de Vries (0.36.7), Lars van Zon (0.42.4). Vijftig meter schoolslag meisjes en jongens onder 11 jaar: Arnold Schutter (0.53.2). 25 meter vrije slag meisjes, jongens onder 9 jaar (88/91): 2. Susan v.d. Leur (0.32.3), 3. Eline Kooiman (0.32.4), 3. Bram Schots (0.37.7), Moniek Baltes (0.30.0), 1. Floortjc van Eyk (0.18.9), Robin Kolkman (0.25.3), 2. Erik Agterkamp (0.21.9). Vijftig 'ng< dames/heren: vrije slag meis- 2. Jolanda Beusink (0.38.3), 1. Kim Kortlever (0.34.3), Anita Podt (0.42.2), Marinda Mark voort (0.40.5), Ruben Heusink- veld (0.52.9), Willard Schutter (0.46.2), Sander Stoevenbelt (0.37.8), Maarten Koopman (0.35.1). Jan-Willem Beusink (0.35.8), Lars van Zon (0.32.0), 2. Michel de Vries (0.29.2), 1. Martin Podt (0.27.7), Hc-nriekc Markvoort (0.55.3), Ingrid van Gelder (-), 1. Irma Grotebocr (0.40.4), Kusten Noordam (0.47.9), Melissa ten Velde (0.47.6), 1 Arnold Schutter (0.47.8) Caravankeuring Bij autobedrijf Erik Huzen aan dc Markcloseweg kunnen WN-leden vanaf 19 april een gratis caravankeuring worden gedaan. Caravanbezitters kun nen er tijdens de open dag tus sen 10.00 en 15.00 uur voor terecht. Niet WN-leden betalen cr vijftien gulden voor. Wie zich tegelijkertijd als VYN-lid aanmeldt, krijgt de keuring alsnog gratis. Kleine reparaties worden bovendien direct en kostcnioos uitgevoerd. De dames en herencompctitieteams van volleybalvereniging Mintonette zijn op dinsdag avond 18 maart in nieuwe wedstrijdkleding gestoken. Zoals op de foto zichtbaar is, is di Rabobank als shirtsponsor aangetrokken. De vereniging is uitermate tevreden zowel over de nieuwe kleding als over het sponsorcon tract. De clubkleuren geel/zwart zijn vervangen door geel/blauw. Bij deze gelegenheid were een wedstrijd gehouden tussen heren 1 en een gelegenheidsteam bestaande uit bestuursledei en de adjuctdirecteur van de Rabobank, L. Hemel. In een alleraardigste ontmoeting die doo heren 1 met 3-1 werd gewonnen, konden de shirts en broeken voor het eerst worden gedragen. Iedereen die eens wil kijken op de dinsdagse traingingsavond wordt hartelijk opgevangei door een trainer of bestuurslid die alles uitlegt over de mogelijkheden.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9