4 Sports in Holten K Blauw Wit na rust fors onderuit tegen SKVW 4 Dodelijk ongeval op circuit de Zuurberg Blauw Wit 3 in nieuwe pakken Sport 13 agenda Holterbroek wint touwtrektoernooi a ]A[[ Eerste toernooi voor mini's Mintonette Remise Van Oyen versus Middelink Resultaten SV Holten HOLTENS NIEUWSBLAD •fc 1 lAl i sWfflm Resultaten Blauw Wit DONDERDAG 27 MAART 1997 De thuiswedstrijd tegen kampioenskandidaat S.K.V.W. uit Winterswijk is voor Blauw Wit op een debacle uitgelopen. De fc'interwijkers namen met een grote 1-7 zege revanche voor Ie in de thuiswedstrijd geleden 0-1 nederlaag tegen Blauw Halverwege de wedstrijd (1-1) tag het nog helemaal aiet naar uit dat Blauw Wit iegen zo'n forse nederlaag op zou lopen. De beginfase van He wedstrijd gaf een levendig fvedstrijdbeeld te zien met twee aanvallende ploegen. bc eerste goede kans was voor Blauw Wit, doch Gert-Jan Ulf- man kon zijn kopbal uit een afgemeten voorzet vanaf links van Johan Bosschers niet vol doende vaart meegeven, zodat 7 Hc S.K.V.W.-doelman zijn inzet P gemakkelijk kon stoppen, pauw Wit-doelman Edwin Aaf- itink voorkwam even later door snel uitkomen een tegentreffer, f' (Geleidelijk aan namen de [blauw-zwarte bezoekers de (wedstrijd meer in handen. Dui- Idclijk was te zien dat hier een 'kampioenskandidaaat aan het [werk was. Met snel combinatie- jspel werd Blauw Wit in de ver- i Idediging gedrongen. Vooral aanvallende middenvelder Eb- bers was moeilijk af te stoppen. I Blauw Wit, dat naast Marco Schuiterd en Gerben Beldman, in deze wedstrijd ook nog links back Gerald Jansen moest mis sen, moest alle zeilen bijzetten J om een achterstand te voorko men. Vooral de linksback spe lende Leo Aanstoot en voor-1 stopper Jan Vrugteveen verzet ten daarbij bergen verdedigend j werk. De thuisclub had bepaald niet over geluk te klagen toen een hard schot via de onderkant van de lat het veld weer instuitte. Na j een half uur viel echter toch de niet onverdiende openingstref- j fcr voor de bezoekers. De van links doorkomende Eggers kon j niet worden afgestopt en schoof j de bal onder dc vallende Edwin j Aafünk door in het doel (0-1). Blauw Wit toonde echter veer kracht en zocht vooral de vlcu- gelspelcrs Johan Bosschers en j Jacco Schuppert de aanval. Uit één van die aanvallen ontstond j in de 38e minuut dc gelijkmaker. Gerwin dc Velde Harsenhorst kopte beheerst raak uit een voorzet vanaf rechts van Bos schers. Blauw Wit wilde nu meer j en leek even later zelfs de leiding I te nemen, doch de S.K.V.W.-goalie tikte een schot van de mee opgekomen Hans Stam fraai uit de bovenhoek, j Kort voor rust ontsnapte Blauw Wit nog aan een achterstand, j toen Edwin al was gepasseerd I doch de bal toch nog naast het j doel belandde. Hockey onderuit tegen Haackey De jongens Al van de Holten- se hockeyclub kon het afgelo pen weekend niet bolwerken tegen Haackey Al. Haakey toonde zich al snel de betere ploeg. Hetgeen na een kwar tier spelen door een doelpunt werd bevestigd. Aan het begin van dc tweede helft wist Haackc-y te scoren uit een strafcorner. Halverwege dc tweede helft kon Holten iets I terug doen. Een diepe bal van Wouter van Wicringen werd I door Maurits Engel doorgetikt op Steven Meyer. Hij omspeelde de keeper cc-nvoudig en scoorde 2-1. Even later besliste Haackey de wedstrijd definitief met haar derde doelpunt. Holten kreeg wel wat kleine kansen maar kon deze helaas niet benutten. Na rust was dc eerste kans voor de thuisclub, maar Gert-Jan Ulf- man mikte volkomen vrij voor dc doelman de bal precies in diens handen. Uit dc tegenaan val profiteerde S.K.V.W.-spits Lievcrdink van slecht wegwer ken in dc Blauw Wit-vcrdcdi- ging en scoorde beheerst met een fraaie lob over Edwin Aaf- tink (1-2). Blauw Wit was even aangesla gen, waarvan dc meer ervaren gasten binnen enkele minuten al profiteerden (1-3). Forse tikken voor dc thuisclub zo kort na rust. Voor Blauw Wit zat er niets anders op dan met risico's de aanval te zoeken. Vrije verdedi ger Hans Stam schoof door naar het middenveld. Dat leverde wel enkele hoekschoppen op maar geen echte kansen. De Blauw Wit-verdediging moest meer be ducht zijn op de snelle counters van dc gasten. Halverwege de tweede helft liet trainer Stappenbelt drie frisse krachten aanrukken. Coen Beu kenkamp, good old Henri Stam en de van een rugblessure her stellende Marco Schuiterd kwa men Johan Bolink, Jacco Schup pert en Gert-Jan Ulfman ver vangen. Beukenkamp leek dc aansluitingstreffer te scoren, maar de doelman kon zijn schui ver nog net tot hoekschop ver werken. Toen een kwartier voor afloop de bezoekers scoorden uit een counter was dc wedstrijd beslist. Blauw Wit bleef met (te) veel risico's de aanval zoeken, maar had dat in feite beter niet kunnen doen want dc bezoekers profiteerden opumaal van de vele ruimte die daardoor achter in werd weggegeven. Uitblinker Ebbers wist daarvan in de slotfase nog liefst drie keer te profiteren, daarmede zijn ploeg een uiteraard meer dan verdiende doch Blauw Wit een onnodig zo hoog uitgevallen ne derlaag bezorgende. In de laat ste minuten kwamen zowel Marco Schuiterd als Henri Stam nog vrij voor de doelman doch zijn slaagden er niet in de stand nog een iets dragelijker aanzien' te geven. Voor Blauw Wit rest niets an ders dan vooral in verdedigend opzicht lering te trekken uit deze wedstrijd en in dc thuis wedstrijd van aanstaande zater dag tegen Sportclub Rijssen te laten zien dat deze grote neder laag een incident was. is gewonnen door het team Het indoor touwtrektoer van Holterbroek. Het streetfighters indoor touwtrek toernooi dat in sa menwerking met computers hop Dogterom afgelopen weekend is gehouden, is ge wonnen door het team van Holterbroek. De ploeg heeft daarmee de grote wisseltro fee van zestig centimeter ont vangen. Sponsor Frank Dogterom wil speciaal Marietjc Jansen van De mini-volleyballers van Mintonette hebben vorige week donderdag in Olst hun eerste toernooi gespeeld. Te gen Boemerang speelden de vier teams elk drie wedstrijd jes. Het doel van deze middag was op een plezierige manier kennis te maken met volleybal als wed strijdsport. Boemerang heeft al jaren mini's, terwijl bij Minto nette de groep na de herfstva kantie is begonnen. Omdat ie der kind en/of kind op zijn of haar eigen niveau kon deelne men werd het een gclijkopgaan- Blauw Wit Senioren: Zaterdag 29 maart: Blauw Wit 1 - Sp Rijssen 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - O.N. 4, 12.30 uur; SVZW 7 - Blauw Wit 6, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); DOS '37 7 - Blauw Wit 5, 12.45 uur (vertrek 11.30 uur) Dinsdag 1 april: Blauw Wit 6 - Sp. Daarle5,18.45 uur. Junioren: Zaterdag 29 maart: Enter BI - Blauw Wit BI, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Twenthe Goor 02 - Blauw Wit C2, 12.00 uur (vertrek 11 00 uur); Blauw WitC1 -SDOLO.IO.OOuur. Pupillen: Zaterdag 29 maart. SVVN D2 - Blauw Wit D1, 9.00 uur (vertrek 8 15 uur); De Zweef E3 - Blauw Wit El, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Wierden F1 - Blauw Wit F1 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Blauw Wit F2 - DES F2, 11 00 uur; Blauw Wit F3 - Eversberg F1, 10.00 uur; Blauw Wit F4 - Nijverdal F2.11.00 uur. SV Holten Senioren: Maandag 31 maart: La Prem 1 - Holten 1, 14.00 uur (vertrek 12.30 uur); Rietvogels 5 - Hol ten 8, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); SDOL 5 - Holton 11, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); SDOL 6 - Holten 12. 9.30 uur (vertrek8.30 uur). Junioren: Zaterdag 29 maart: Holten A1, vrij; Holten A2 - Heracles A1, 13 00 uur; Holten B1, vrij; Enter V. B2 - Hol ten B2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten Cl, vrij; Holten C2 - Excelsior C3,13.00 uur. Pupillen: Zaterdag 29 maart: Holten Dl - DOS '37 Dl. 10.00 uur. MVV '69 D1 - Holten D2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Enter D3 Holten 03. 11.00 uur (vertrek 10,00 uur); Enter V. El - Hol ten E1, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten E2 - SDOL E2. 10.00 uur; Holten E3, vrij. Enter F1 - Holten F1, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten F2 - SOS F1. 11.00 uur; Holten F3 - DES F3, 11.00 uur; SOS F2 - Holten F4. 9.15 uur (vertrek8.15uur). Sporthal: Donderdag 27 maart" 8.10 - 15.40 uur, SGW. 16.00 - 22.00 uur, SV Holten Handbal, 22.00 - 23.30 uur, SV Holten All Stars. Zaterdag 29 maart: 19.00 - 20.00 uur, Voetbal-team Stam; 20.00 - 21.00 uur. Buurtvereniging Beuseberg. Dinsdag 1 april: 8.10 13.50 uur. SGW; 15.30 - 16.30 uur. Mintonette halve hal, mini's; 16.30- 17.30 uur, SV Holten Handbal; 17 30 - 22.00 uur, Mintonette; 22 00 - 23.00 uur. Blauw Wit zaal. Woensdag 2 april: 8.10 - 14.40 uur. SGW; 18.00 - 19.00 uur, Encko b.v. Dhr. S. Lohuis; 19.00 - 22.30 uur, Badmintonclub Hol ten; 22.30 - 23.30 uur. dhr. J. ten Wolt- Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van sporthal 't Mossink. Reser veringen uiterlijk regelen voor vrij dagavond 20.00uur. (tel.36 31 80). Kempertoernooi Voor de achttiende keer vindt op zondagó aprilweer het Miny Kemper handbal- toernooi plaats. Dit jaar lijks terugkerend toernooi staat altijd garant voor ge zelligheid en sportiviteit. De deelnemende ploegen zijn Holten, Dalfsen, LH CV, Swift en Voorwaarts. Het toernooi begint om 13.30 uur en duurt tot 17.00 uur. Dé toegang is gratis. O De dag voor het dodelijk ongeval hadden de rijders natuurlijk geen idee wat er een dag later ZOU gebeuren. Foto: Peter Koehorst Tijdens de Euro-nationale cross op circuit de Zuurberg heeft afgelopen zondag een dodelijk ongeval plaatsge vonden. De races zijn in ver band met het ongeluk afge last. In dc tweede ronde van de trai ning voor dc zijspanklasse had de bestuurder van een zijspan- combinatie niet meer de volle controle over zijn voertuig en kwam ten val. Hij kwam daarbij zeer ongelukkig terecht en brak zijn nek. De man overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De bakkenist bleef ongedeerd. De combinatie is voor en na het ongeval door de technische commissie van dc KNMV on derzocht en daarbij zijn geen gebreken geconstateerd. Het slachtoffer, uit Vorden, i 49-jarige man en ervaren cros- touwtrekvereniging Okia be danken. „Het was een geweldige dag", aldus Dogterom. „Vol gend jaar wordt het nog groter en met twee in plaats van één mat. En we denken er een Hol- tens kampioenschap van te maken." Uitslag: 1. Holterbroek, 2. Cana dastraat, 3. Holten Oost, 4. Streetfighters, 5. Wide open team en Boeren geweld, 7. Jonk man sauzen. de strijd. Alle Holtensc teams speelden prima en na het spor tieve gedeelte was er voor dc kinderen patat, iets te drinken en een kleine attentie als herinne ring aan hun eerste wedstrijd. De groep mini's van 7, 8, en 9 jaar traint op dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur in de gymzaal aan de Maarstraat. Ze gaan op 10 mei naar Hcetcn om deel te nemen aan een speloch- tend en zullen aan het einde van het seizoen hun eerste volleybal diploma halen. Kinderen die het leuk vinden om te spelen met de bal zijn van harte welkom om een keer mee te doen. Dc mini's doen vaak wat op bezoek, doen spelletjes, oefeningen met de bal en spelen natuurlijk wedstrijdjes. Volgend seizoen zal er worden begonnen met een nieuwe groep 6- a 7-jarigen. Voor meer informatie kan men bellen met T. Wielaard, telefoon 36 21 45. Blauw Wit tegen Rijssen Blauw- Wit krijgt zaterdag thuis tegen Sportclub Rijssen de kans om zich te revancheren voor het debacle tegen S.K.V.W. Aangenomen mag wor den dat de ploeg zich op twee manieren wil revan cheren. Zowel de uitnederlaag des tijds in Rijssen als zeker de nederlaag van afgelopen week mag het team zich aantrekken. In de thuiswed strijd tegen Sportclub Rijs sen kan dc ploeg laten zien dat het wel degelijk een ne gatieve uitschieter was en derhalve eenmalig was. Rijssen heeft na stop duidelijk meer laten zien dan voor dc winter stop. De ploeg heeft dc op gaande lijn te pakken en zal zekér in Holten willen win nen. De wedstrijd op 't Viet- goor begint zoals gewoon lijk om 14.30 uur. Vlak voor pasen vond nog een volledige speelronde bij de Holtense schakers plaats. Lijstaanvoerder Ton van Oyen moest het opnemen te gen Joep Middelink. In een fraaie partij werd uiteindelijk net voor de absolute tijd noodfase tot remise besloten. Dick van der Knaap was de enige nog overige belager die won en wel tegen Bertus van Beek. Ben van de Griendt kwam niet verder dan remise tegen Gerrit Stevens terwijl Gerrit Luggenhorst kansloos was te gen Dinant van Beek. Inmiddels is er geloot voor dc Holten B2 - Den Ham B3 Gezien de stand op.de ranglijst moest er gewonnen worden. De eerste helft werd een waar doelpuntenfestijn met goals van Jurrien (vier keer). Dinant (drie keer), Brian (twee keer), Arjan en Edwin. Jurrien was zeer goed op dreef en Brian gooide zijn samba er weer een paar keer uit en Edwin scoorde beheerst uit een toegekende straf schop. De tweede helft werd het elftal op diverse plaatsen gewijzigd. Brian werd de doelman en Johangingop het middenveld spelen. Ondanks zijn belofte zes keer te scoren wist Jan v.d P. slecht één het net te vinden. Ook Aalrik wist één te scoren. Doordat Brian slecht één keer de bal uit het net moest halen en Johan en Jurrien nog één keer scoorden werd de eindstand 15-1. RKSVC1 - Holten C2 Holten moest aantreden tegen het sterke RKSV uit Rijssen. De verdedi ging werd onder constante druk ge zet. Ondanks het goede verdedigende werk van Arjan en het goede keepers werk van Erwin kon niet worden voor komen dat er zes keer werd gescoord. Het gehele elftal speelde een goede wedstrijd met veel inzet. Ook de drie gastspelers uit Dl hebben een goede wedstrijd gespeeld. Holten D2-DES D2 Holten ging direct goed van start te gen de mede-koploper uit Nijverdal. Door een hoog tempo en goede com binaties werd de verdediging van DES volledig weggespeeld Het duurde echter tot de twintigste minuut voor dat het eerste doelpunt werd ge scoord. Uit een door Bas genomen cornerging de bal, zonder dat iemand de bal aanraakte, in één in het doel. Hierna werd de voorsprong al snel vergroot. Bas wist voor rust nog twee keer te scoren. Na rust ging Holten goed door Het middenveld stelde de voorwaartsen vaak alleen voor de keeper. Hiervan wisten Bas (twee keer), Matthijs en Wouter dankbaar gebruik te maken Vlak voor het eind signaal wist DES de eindstand nog op 7-1 te brengen Holten E1 - De Zweef E2 Een wedstrijd die bol stond van snelle acties, sensatie en counters. Holten had veel kansen nodig om tot scoren te komen. Zodra de bal in het straf schopgebied kwam ging het mis. De druk werd steeds groter en door een prachtig doelpunt van Ruud werd de score geopend Hierna liep Holten uit naar een verdiende 5-0 overwinning. Door goed keeperswerk van Arno werden tegentreffers voorkomen. Excelsior E5 - Holten E2 De wedstrijd speelde zich geheel af op de helft van Excelsior. De jongens uit Rijssen probeerden met man en macht een nederlaag te voorkomen. Het duurde tot tien minuten voor het laatste fluitsignaal voordat Thijs 0-1 wist te scoren. Hierna probeerde Ex- halve finale in de interne beker. Daarin komt het tot een herha ling van het topduel van vana vond: Joep Middelink tegen Ton van Oyen. De andere wed strijd wordt gespeeld door Ger rit Stevens tegen Dick van der Knaap. De bedoeling is dat deze partijen gespeeld worden op de maandag na pasen. Uitslagen- Cees Olij - Jorn de Lange, 1-0; Cees Olij - Alrik Baltus, 0.5-0.5; Joep Middelink - Ton van Oyen, 0.5-0.5; Dick van der Knaap - Bertus van Beek, 1-0; Ben van de Griendt - Gerrit Stevens, 0.5-0.5; Dinant van Beek - Gerrit Luggenhorst, 1-0; Ronald Klein Teeselink - Erik Bosman, 1-0; Henk van Beek - Henk Jongman, 0.5-0.5; Rob Gervedink Nijhuis - Bas Kok winnaar Koperen Paard Het Koperen Paard 1997 van manege Stal de Eik is dit jaar gewonnen door Frederik Kok. Afgelopen zondag was het weer gezellig druk in en rond de manege. Menig ama zone en ruiter streed weer voor een plek bij de eerste drie. Na drie keer te hebben gestre den voor de eerste drie plaatsen zijn dc uiteindelijke winnaars in de dressuur proef klasse A ju nioren: 1. Marilou Holleman, 2. Margot Aelcn, 3. Tom Spin. Klasse A gevorderd: 1. Do Houck, 2. Heieen Baarslag, 3. Werna v.d. Boogaard. Klasse B: Sanncke Moleman, 2. Danna Bolink, 3. Linda Baarslag en An- nika Schutte. Klasse B gevor derd: 1. Sandra Bronsfoord, 2. Susan Krynscn. 3. Adriannekc Fontcye. Voor dc senioren zijn dc uitsla gen als volgt: Manegepaarden: 1. Dick Zuurveen, 2. Tokkeline Kortlang, 3. Martij de Jong. Pri vé paarden: 1. Frederik Kok (tevens winnaar van het Kope ren Paard 1997 met zijn paard Boij), 2. Anneke Steghuis met Armado en Esther Schrooten met Paddoek. celsior nog wel om de gelijkmaker te scoren, maar mede door goed verde digend spel van Tim werd een ver diende 0-1 overwinning behaald. Omhoog E4 - Holten E3 Met een volledig fitte selectie ging E3 op bezoek bij Omhoog. Al snel werd duidelijk dat Holten de betere ploeg was. Een gelukkig doelpunt van Frank bracht Holten op voorsprong. Holten ging door met goed voetbal. Jeffrey scoorde vlak voor rust. Na rust ging Holten goed door. Een goed genomen vrije trap van Niek belandde helaas op de doellat. Eric en Timo maakten bei de een doelpunt waardoor de eind stand werd bepaaald op 0-4. Volgen de wedstrijd is de topper tegen Enter Vooruit. Holten F1-SWNF1 Ondanks een goede inzet en goed veldspel blijkt Holten in deze klasse een maatje te klein voor de meeste tegenstanders. Ook SWN was duide lijk de betere ploeg. Door goed kee perswerk van Wouter kon de schade voor rust beperkt blijven tot 0-5. De tweede helft hebben onze jongens goed gevoetbald, er werd zelfs één gescoord. SVVN scoorde ook nog en kele keren zodat de uitslag 1 -11 werd. MW'69 F1-Holten F2 Nog voor zonsopgang vertrok Holten naar Marle om de strijd aan te binden tegen MVV. Ondanks dat MVV twee scoorde v wedstriic. Door goed xeeperswerx van Ramon bleef de schade beperkt tot twee doelpunten. Vlak voor het laatste fluitsignaal scoorde Dieger nog tegen zodat de eindstand werd bepaald op 4-1 Ge zien de stijgende lijn in het elftal zullen de eerste punten spoedig binnenge haald worden. Hulzense Boys F3 - Holten F3 Het is gelukt. De eerste winstpartij is binnen. Vorige week zagen zij het al aankomen. Holten gaat steeds beter voetballen. Er wordt heel goed sa mengespeeld. De combinaties wor den beter, het verdedigende werk wordt ook niet vergeten. Jammer dat de vele kansen niet werden benut. Toch werden de punten binnenge haald door doelpunten van Mart en Tom. Voor de leiders en de vele aan wezige ouders was het een genot om naar de jongens te kijken. De leiders zijn ervan o'vertuigd dat het niet bij deze eerste punten zal blijven. Holten F4 -Blauw Wit F3 Holten trok moedig ten strijde. Maar ook dit keer bleek al snel dat de tegen stander iets meer ervaring had. Gedu rende de eerste tien minuten wist Geert zijn doel nog schoon te houden. Hierna voerde BW de score op. Rust stand: was 0-4. Na rust bracht Holten het tot enkele aanvallen, waarbij Ke-vin gevaarlijk was. Ondanks goed kee-perswerk van Geert wist BW uiteinde-lijk met 0-9 te winnen. De deelnemers aan dc uitwisse lingscross, dat een dag eerder plaatsvond, hadden natuurlijk geen idee van wat de dag erop zou gebeuren. Zcifs de hele jonge rijders lieten zien wat zien wat ze zoal op de motor konden. Blauw Wit 2-S.K.V.W. 4 Blauw Wit 2 heeft een goed neergezet in de strijd om de kopposi tie. Thuis tegen S.K.V.W. maakte de ploeg van Henry Stam geen fout en nam vooral na rust afstand van de Winterswijkers. Voor rust speelde de ploeg al veel op de helft van de gas ten, maar werd er maar één kans benut. Na rust ging ook de conditie meespelen en liep Blauw Wit uit naar een 5-1 zege. Sp. Lemele 2 - Blauw Wit 3 In Lemele speelde Blauw Wit een goe de partij voetbal en revancheerde zich voor de geleden thuisnederlaag. Al in de eerste helft waren er drie treffers te Vertraagd door de lange winterstop overhandigde de heer Wansink van A.H. Wansink in Holten afgelopen zaterdag de nieuwe trainingspakken aan het derde elftal van Blauw Wit. Dit team is nu geheel in de kleren gestoken door deze supermarkt.z Albert Heyn was al verbonden aan het derde elftal van Blauw Wit als shirtsponsor en nu dus ook via de prachtige trainings pakken. Begeleiding en spelers van Blauw Wit zijn bijzonder blij met deze vorm van ondersteuning. In aanwezigheid van de sponsor en zijn echtgenote poseerden de spelers voor de fotograaf. De thuisploeg had een over wicht en scoorde 1-0. Blauw Wit wist de zaak vrij snel weer in evenwicht te trekken, maar moest voor rust nog een treffer toestaan. Na de rust kwam Blauw Wit steeds beter in het spel en voetbalde effectief De 2-2 was dan ook niet verrassend. Wat wel verras send was, was dat Blauw Wit tien minuten voor tijd de leiding nam. In de slotfase wist Lemele via een ca deautje van de scheidsrechter toch nog een niet onverdiend punt uit dit duel te slepen. Hulzense Boys4-Blauw Wit 4 In Hulsen begon Blauw Wit slecht aan het duel. De ploeg werd teruggedron gen en kreeg de eerste kansen pas toen het al 2-0 stond Vier open kan sen werden niet benut in een fase dat de ploeg veel sterker was. Ook na rust was Hulsen in de openingsfase beter De ploeg profiteerde gelijk en scoorde wederom twee keer. Ook nu was net als voor rust Blauw Wit het die na deze doelpunten het initiatief zocht en veel kansen kreeg. Twee werden er nu benut, daar waar er ook vier of vijf gescoord hadden mogen worden. Met wat meer beheersing voor het doel en wat meer zelfvertrouwen moet dit in de komende wedstrijden zeker kunnen. Eindstand: 4-2. Blauw Wit 6-Blauw Wit 5 In de eerste helft speelden het vijfde en het zesde een gelijkopgaande wed strijd. Het zesde bracht meer loopver mogen terwijl het vijfde meer creativi teit ten toon spreidde Het vijfde liet het initiatief aan het zesde. Deze ploeg had dan ook de beste kansen, maar kon niet tot scoren komen. Ook het vijfde kon met minder kansen niet tot scoren komen. Na rust controleerde het vijfde de wedstrijd. Het vijfde kwam na een frommel doelpunt van Harry Sjoers aan de leiding. De bal was hiervoor al diverse keren van de doellijn gehaald Het bleef lange tijd bij de 0-1. maar het was uiteindelijk Maarten Brand die met een prachtige kopbal in de uiterste hoek de eind stand op 0-2 bepaalde. Blauw Wit 7 - Eversberg 4 Het zevende had het moeilijk in de wedstrijd tegen Eversherg. In de eer ste helft speelde de ploeg redelijk goed. Eversberg was echter de toon aangevende ploeg en kwam dan ook op voorsprong. Na rust bleven de gasten beter. Blauw Wit probeerde via veel werklust en inzet de bakens te verzetten, maar moesten uiteindelijk toch toe zien dat Eversberg met 1-5 de wedstrijd naar zich toetrok DaarlerveenCI -Blauw Wit C1 Tegen Daarlerveen begon Blauw Wit voortvarend. Al snel stond het 0-1 door Jurrian. Jurrian was deze wed strijd goed op dreef. Hij was het die voor 0-2, 0-3 en 0-4 zorgde. De thuis club kreeg geen enkele kans en bij rust was het dus 0-4. Na rust, met enkele wissels voor Marnix en later voor Jur rian, maakte Gijs al snel 0-5 De jarige Merijn scoorde hierna een echte hat trick: 0-8. Gijs bepaalde de eindstand met zijn tweede en Blauw Wits negen de doelpunt op 0-9. Blauw Wit C2-BenteloC1 Blauw Wit 02 speelde tegen Bentelo Cl een spannende partij voetbal- Blauw Wit was in de eerste helft de betere ploeg en dicteerde het spel. Tot de rust kwam de ploeg niet tot scoren. Coach Johan Stam wisselde Jorrit met Martijn Bannink. In de tweede helft ging de wedstrijd verder. Blauw Wit kreeg even buiten het zestien-me ter gebied een vrije trap tegen. De bal ging voorbij de niet goed staande muur, maar keeper Arjan Nijhuis wist met een fraaie save redding te bren gen. Een goede pass van Jurgen op Martijn bracht de 1-0. Die zelfde Mar tijn wist even later Jeroen te bereiken die simpel voor 2-0 kon zorgen. Dank zij de goede verdediging bleef het bij 2-0. Blauw Wit F1 - De Zweef F3 Vanaf de aftrap was het duidelijk: Blauw Wit was beter. In het gevecht om de bal waren het vooral Kahou Wong, Jurgen van de Voet en Jort Wildenborg die voor gevaar zorgden. Het goede samenspel kwam van Nick de Bie, Maarten Brilman en Erik Groot. Voor de scores zorgden Kjell van Zon en Kahou. De tegenstanders kwamen wel een paar keer voor het der Beldman geen probleem. Na rust werd het samenspel iets minder. Toch zag Erik Groot de kans te scoren. Ook de tegenstander wist in de tweede neift ondanks hei goede keep -werk van Sander Beldman te scoren. Eind stands-I. Holten F4-Blauw Wit F3 In de dorpsderby leek het in het begin geen grote uitslag te worden. Holten bleef vooral voor het eigen doel ver dedigen. daartoe mede gedwongen door een sterk aandringend Blauw Wit. Door de thuisploeg voor het ei gen doel weg te lokken kon Blauw Wit profiteren van de ruimte. Via twee keer Gijs, één keer Jurgen en via Mat thijs stonden de gasten bij rust met 0-4 voor. Na rust bleef Blauw Wit sterker en via Gijs en Matthijs werd het 0-6. Via een mooi schot van Kevin werd het 0-7. Opnieuw Gijs en Mat thijs scoorden hierna en bepaalden de eindstand op 0-9. Enter F3 - Blauw Wit F4 Na een 1-0 achterstand scoorde Stijn met een machtig möoi afstands schot de gelijkmaker 1-1 Prima kee perswerk van Mike hield Enter teger, en bij een uitval scoorde Thijmen 1-2. Vlak voor de thee scoorde Enter toch nog de gelijkmaker: 2-2. Dankzij goed verdedigend werk van Nick en Marcel bleef de stand lang gelijk. Thijmen scoorde zelfs 2-3. Maar de lengte en het feit dat Enter twee wissels had zorgde er voor dat zelfs Jan Willem en Robert niet konden voorkomen dat Enter verdiend met 6-3 wist te win- Staand v.r.n.l: De heer en mevrouw Wansink, Maarten Bel dman, Remon Jager, Ton Veldhuis, Uilco Spijker, Johan Mckenkamp, Kasper Hancwinkel, Erik-Jan Stam, Wim Klein Nagelvoort en Berend-Jan Bril. Voorste rij v.r.n.l: Jan-Hessel Bos, Harrie Kolkman, Henk Aanstoot, Erwin Piek, Jan Paalman, Herman Dijkink en Robert Kruimelaar. Foto: Johan Bolink De uitslagen van de onder linge schiet- competitie van De Eendracht zijn als volgt: Geweer Klasse A: 1W. Paalman 170, 2. G.J. van Aefst 164,3. E. Groot- entraast 155, 4. G. Schuppert 153, 5. G.Jansen 143. Klasse B: 1B. Paalman 166.2. H. Paalman 150,3. J.Xijcndijk 133,4. B. Kappert 123, 5. D. Vincent 123,6. D.Jansen 115. Klasse C: Rob Krcuwel 43,2. Tonny v.d. Bos 36,3. Gerben v.d. Bos 31. Opgelegd 55+: 1W. van Gerven 176,2. A. Paalman 1"2, 3. A. Pek- keriet 166. Pistool: 1. H. Nekkers 180,2. F. Hoes 147,3. A. Schuppert 141. Vuurbuks: l.H. Nekkers 81, 2. E. Grootentraast 69,3. W. Leet- tink 61

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 7