c SV Holten: 2000 zakken compost in twee dagen IEKBEl Jft Commissie schaart zich achter collegestandpunt Holtens Nieuwsblad Rampenplan voor de Regio Twente zakelijk BEKEKEN Infodag Wonen HMV scoort hoog met mooi concert HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Wijn proeven bij Gall&Gall medische diensten kerkdiensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 20 MAART 1997 Op woensdag 12 maart vond op de Oranjestraat een aanrijding plaats tussen een personenauto met aanhangwagen en een bromfiets. Beide bestuurders re den in dezelfde richting maar de auto met aanhangwagen reed te dicht langs de overigens goed rechts rijdende bromfietser. De aanhangwagen raakte de brom fietser waardoor deze ten val kwam. De verwondingen vielen Op donderdag 13 maart hield de politie op diverse plaatsen con troles. Op de Deventerweg en de Larenseweg werd snelheidscon trole gehouden. Zestien bestuur ders werden staande gehouden vanwege het rijden met te hoge snelheid en kregen een boete aangeboden. Op de S-14 (auto weg Holten-Nieuw-Heeten) werd een technische verkeers controle gehouden waarbij in to taal tien bekeuringen werden uit gedeeld voor onder meer niet het hebben van het juiste kente ken op de aanhangwagen, niet nakomen draagplicht autogor dels, gladde banden, AP-keuring en een aanhanwagen die niet voorzien was van een losbreek- reminrichting. Meerdere contro- leszullen volgen. Op vrijdag 14 maart werd in de avonduren bij gebouw Irene een auto bekrast. Een en ander is gebeurd tijdens dansles aldaar De eigenaar van de auto. de dansleraar, heeft aangifte ge daan van vernieling. Aangezien het bekend is dat bij het gebouw •zich nogal eens mensen ophou den wordt eventuele getuigen verzocht contact met de politie op te nemen. Op dezelfde dag is bij het NS station een auto open gebroken waarbij een autoradio is ontvreemd. Ook werd vanuit de fietsenstal ling van het NS station een ATB fiets, merk Giant, gestolen. De fiets stond niet afgesloten. Tip: Allereerst bij het stallen van uw fiets is het verstandig uw fiets op slot te zetten. Tevens adviseert de politie om uw postcode in de fiets te laten graferen. U kunt daarvoor terecht bij uw rijwiel handelaar. Gevonden voorwerpen: Een tijgerkleurig katje van onge veer één jaar oud (asiel Schalk- Verloren voorwerpen: Zwarte portemonnee met in houd met onder meer een bank pas/pasfoto's en een kluissleutel van school, bruin lederen da mestasje met daarin blauwe por- onnee (inhoud 75 gulden) en bankpasje, groene afvalcon tainer (kliko), sleutelbos met on geveer zeven sleutels waaronder een Renault autosleutel, blauwe herenfiets van het merk Gazelle met handremmen en versnel ling, sleutelbos met vijf a zes sleutels, zwarte damesfiets met grijs stuur (merkloos). Feestavond Dijkerhoek ■erking met toneel- verenigingD.A.T. houdt Buurt vereniging Schoolkring Dijker- hoek op zaterdag 22 maart de I jaarlijkse feestavond bij het Bonte Paard. De avond begint om 20.00 uur, de toegangsprijs is zeven gulden vijftig (kinderen I van de basisschool hebben vrije toegang). Na afloop is er gelegenheid de beentjes te strekken op de dans vloer onder muzikale begeleiding van Hans Gerritsen. Sinds de jaar vergadering ziet de bestuurssa menstelling er als volgt uit: Miep Sluiter, voorzitter; Henk Klaasses, tweede voorzitter; Henk van Coe verden, secretaris; Gerric Luggen horst, penningmeester; Harry Slui ter, algemeen adjunkt; Henk Ha verslag, bestuurslid; Gcrrit Venc klaas, bestuurslid. Holtens Nieuwsblad is een uit gave van Oostelijke Weekblad pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stich ting 'Holtens Nieuwsblad'. Stich tingsbestuur: W.H. Beyers, secre taris, Kollingserf 4, 7451 XC Hol ten, tel. 0548 - 36 30 22. Directie: J.V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41, 7513GA,Enschede, tel. 053-4 84 24 50 Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze al gemene voorwaarden, gedepo neerd bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Enschede. Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG, Holten. Tel. 0548-36 38 03, Fax. 0548-36 64 97. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 uur. Eindredactie: Peter Koehorst, tel.0570 - 630691 ,tel.mobiel06 - 52 71 30 69, e-mail: peter.koehorst@tip.nl Redactionele medewerkers: Wil Vogel. tel. 0548 - 36 42 01 Joke Oosterveld, tel. 0548 -36 11 Advertentie-adviseurs: H. Schottert, tel. privé 074 - 2 42 Advertenties kunt u in Holten op geven bij: G.W. Knapen, Larense weg 3, tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur. In Bathmen: H. Voogsgeerd, De venterweg 34, tel.0570 - 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. Abonnementen en klachten be zorging: Fam. Bouwhuis, Aal- polsweq 6, 7451 HK Holten, tel. 0548-361849. De compostactie die de SV Holten afgelopen week heeft gehouden is wederom een doorslaand succes geworden. Maar liefst tweeduizend zak ken compost werden door 75 verkopers van de SV wegge bracht. „Nog steeds vinden enkele mensen dat er onkruid in de compost zit, maar dat is niet zo", reageert Gert van Evertjcs van SV Holten. „Bij de VAM wordt het compost tot negentig graden verhit waardoor alle on kruid wordt vernietigd. Die ga rantie krijg je ook. Waarschijn lijk hebben mensen nog zaadjes in de grond zitten die voor on kruid zorgen vanwege de com post die er bij wordt gedaan." In twee dagen is 120 kub (85 duizend kilo) verkocht. Van Evertjcs: „We vragen ons wel eens af hoe het kan dat we zoveel verkopen. Hoogstwaar schijnlijk is het de kwaliteit die echt uitstekend is." Donderdag heeft de voetbalselectie twaalf honderd zakken weggeschept. Van het verdiemde geld van de compostactie wordt driekwart uitgekeerd aan de verenigingen van SV Holten. Het geld is be doeld voor extra dingen voor de jeugd. Het andere kwart gaat naar de supportersverniging. Volgend jaar komt de negende actie waarbij alles bij het oude blijft. „Want een succesformule moet je niet veranderen", zegt Van Evertjes trots. De raadscommissie algemene en bestuurlijk zaken was on langs positief in haar advies in zake het concept-rampenplan voor de Regio Twente. Het con cept-plan past in het streven van het Project Versterking Brand weer om in de regio Twente tot een eenduidig Rampenplan te komen. Het is samengesteld door een breed team van gemeentelijke ambtenaren openbare veiligheid, de politie Twente, de GGD en brandweer Regio Twente. Daarbij werd gebruik gemaakt van de mo dellen van de voormalige Gemeen tekring Midden-Twentc en de pro vincie. Het concept sluit tevens aan bij soortgelijke plannen voor de aangrenzende regio's in Overijssel en Gelderland. Fracuevoorzitter Jan Soepnel van Gemeentebelang wees in dit ver band ook op het belang van 'grens overschrijdende samenwerking' en haalde daarvoor het voorbeeld Oldenzaal/Lingen (Duitsland) aan (kernramp). Voor de bestrijding van een ramp of een zwaar ongeval is allerlecrst de betrokken gemeente verant woordelijk. De omvang of de ge volgen kunnen de gemeentelijke capaciteit evenwel overschrijden. In dat geval is het van essentieel be lang assistenuc van elders in te roe pen. Een eenduidig rampenplan bewijst juist dan zijn grote waarde. Als alle gemeentelijke en organisa ties met hetzelfde plan werken, ver gemakkelijkt dat de inzet van een heden buiten de gemeente. De werkwijze in een andere ge meente is dan identiek aan de eigen. Het rampenplan omvat verschil lende deelplannen, die de met el kaar samenhangende werkzaam heden per onderdeel weegeven. Het bevat tevens een model voor de uitwerking tot een concreet rampenbestrijdingsplan. Dat legt vast hoe in geval van een ramp of zwaar ongeval bij een specifiek ob ject of een specifieke activiteit moet worden gehandeld. De samenstellers van het plan ver wachten dat de snelheid en de slag kracht van de bestrijding hierdoor toenemen. De verschillende dien sten of de hulpverleners van ver schillende gemeenten worden im mers ook dan op de bekende en vertrouwedc eenduidige wijze aan gestuurd. Alle wijnliefhebbers worden op donderdagavond 20 maart bij Gall Gall van 20.00 tot 22.00 uur van harte uitgeno digd om een aantal wijnen uit Zuid-Amerika te komen proeven. Zuid-Amerika is populair. Als reisbestem- ming, als inspiratiebron voor kleur en design en als bron voor gerechten en dranken. Ook Zuid-Amerikaanse wij nen groeien de laatste jaren in populariteit. De wijnproductie ontwikkelt zich snel en professioneel. Dit was te constateren in Chili en recenter ook in Argentinië. Gecombineerd met de kli- matoligische omstandighe den leidt dit tot soepele, jonge drinkbare wijnen met een zeer goede verhouding tussen kwaliteiten prijs. De inkopers van Gall Gall hebben dan ook weer een schitterend as sortiment wijnen uit diverse Zuid-Amerikaanse landen weten te bemachtigen, onder meer uit Chili, de Andes Pe aks en Valdivieso, uit Argenti nië Norton Cabernet Sauvig- non 1996 en nog vele andere. Iedereen die wil proeven, moet zich vooraf wel even aanmelden bij Gall 8c Gall aan de Dorpstraat 17, telefoon 36 12 77. De Rabobank Holten houdt op zaterdag 22 maart de vier de Infodag Wonen. Tussen 9.30 en 12.30 uur kunnen bezoekers terecht bij het kantoor aan de Oran jestraat 10. De Infodag Wonen is ervoor alle mensen die wel eens wat meer willen weten over bij voorbeeld woonhuisfinan cieringen, het kopen of ver kopen van een huis, verbou wingen en het benutten van de overwaarde van een wo ning. Hypotheek- en finan cieel adviseurs van de Rabo bank staan deze dag klaar om alle soorten vragen te be antwoorden. Alles draait deze dag om de thema's: 'Het financieren van de aankoop of verkoop van uw huis', 'Meer doen met uw woonhuisfinancie ring'. Hypotheekadviseurs rekenen graag even uit tot welk bedrag een hypothecai re lening afgesloten kan wor den. Of leggen uit hoe ie mand de ovenvaarde van zijn woning kan benutten voor de studie van de kinde- De Infodag Wonen is een initiatief van Rabobank Huis en Hypotheekadvies en werd vier jaar geleden voor de eerste keer gehou den. Het bleek dat een groot aantal consumenten met vragen rondliep over allerlei zaken die met wonen en woonhuisfinancieringen te maken hebben. Om te voorzien in een betere voorlichting op het gebied van wonen en woonhuisfi nancieringen, besloot Rabo bank Huis en Hypotheekad vies te starten met een jaar lijkse Infodag Wonen. Klanten en niet-klanten van de Rabo bank, bezitters van een eigen woning en huurders; ieder een is welkom op de Infodag Wonen. Bovendien kan iedere be zoeker rekenen op een leuke Dat B en W de voorkeur geven aan het zelfstandig voortbe staan van Holten, vond onlangs algehele instemming bij de raadscommissie algemene bestuurlijk zaken/financiën. Zou Holten alsnog betrokken worden in de gemeentelijke herin deling, ook dan scharen de fracties zich achter het college dat zich uitspreekt voor de combinatie Holten, Rijssen en Enter, waarbij de aanwezigheid van-Enter van essentieel belang is. En dat met het oog op een vooral evenwichtige gemeente met enerzijds het stedelijke Rijssen, anderzijds de platte- landsgerichte kernen Enter en Holten. Of Enter echter betrokken wordt bij de herin deling rond Rijssen, valt op dit moment bepaald te be twijfelen. Vorige week al berichtte uw Holtens Nieuwsblad over het feit dat het bepaald niet ondenk baar is dat de gehele gemeente Wierden, inclusief de kern En ter, als zelfstandige gemeente blijft voortbestaan en niet ver deeld wordt over enerzijds Al melo, anderzijds Rijssen. Mocht de provincie in juni daar toe besluiten, dan betekent dat volgens de huidige herindelings- plannen dat Holten de enige gemeente is die aan Rijssen wordt toegevoegd. Voor Holten liggen de kaarten dan geheel anders geschud, want zoals ook Harry Dul (CDA) aangaf, is het uitgangspunt dat Holten uitslui tend met meerdere gemeenten wil worden samengevoegd bij Rijssen. De CDA'cr constateerde dat Wierden dan maar in zijn geheel moet worden opgeheven en als gehele gemeente bij Rijssen en Holten moet worden gevoegd. Ook waarschuwde hij voor de financiële consequenties indien Holten zelfstandig zou blijven. De noodzakelijke verzwaring van het ambtenarenkorps bete kent zo'n zes tot acht ton extra op de begroting, op te brengen door de burgers... Zowel de VVD als D66 had moeite met de gedachte dat Holten mogelijk als kleine een ling zelfstandig zou blijven tus sen groten. Jan Kcvelam (VVD) merkte bovendien op dat aan de hand van gesprekken met en reacties van veel maatschappe lijke organisaties een groeiende voorkeur voor Rijssen blijkt. Grenscorrecties op de Sallandse Heuvelrug, zoals genoemd in het herindelingsplan van de pro vincie, wees hij net als Jan Met- semakers (PvdA) af. De laatsgc- noemdc drong er tevens aan op het behoud van de buurtschap Espclo voor Holten (in plaats van onderbrengen bij de ge meente Raalte). Binnen de fractie van Gemeen tebelang heerst wat betreft de herindelingskwcstic verdeeld heid van opvatting. Jan Soepnel en Henk Boode kunnen zich in elk geval niet vinden in het standpunt van het college, maar kwamen evenmin met een alter natief. Als de gemeenteraad over enkele weken moet beslis sen over het Holtcnse stand punt, wordt er hoofdelijk over gestemd. Zoals bekend schaart GB-wethouder Eb van Schoo ien zich na lang wikken en we gen wel achter het collegestand punt. Wat betreft de eventuele, slechts minimale grenscorrecties langs de Al als Holten wordt heringe deeld, verklaarde burgemeester D.J. Verhoeven dat onlangs overlegd is met de bewoners van een kleine 25 boerderijen aan de overkant van de snelweg. Naar zijn zeggen was de opkomst goed. Vrijwel alle bewoners ga ven te kennen graag bij Holten te willen blijven. Slechts één had er geen probleem mee over te stappen naar Markelo. Zowel het AC restaurant- en hotel als McDonald's blijven gesitueerd op Holtens grondgebied. Overigens is het zo dat de ge meentelijke herindeling in dit deel van Overijssel formeel 1 januari 1999 een feit moet zijn. Of die datum werkelijk haalbaar is, is echter de vraag... Ook het jeugdorkest gaf blijk van kwaliteit. De bezoekers van het voorjaars concert van HMV hebben zon der enige twijfel een heerlijk avondje beleefd. Want wat het or kest, drumband en ook het jeugdorkest lieten horen, ver diende een dikke voldoende. Complimenten derhalve voor de dirigenten Bert Fransen, Jan Pin- kert en Erik Broeke. Het concert in De Kandelaar trok een vrijwel volle zaal. „Prettig voor de sfeer en bovendien prettig voor de musici, daar het geluid in een vol le zaal beter tot zijn recht komt dan in een lege", verzekerde Bert Fran sen, afgaand op de ervanngen tijdens de repetities eerder die avond.Vrij- dagavond bleek opnieuw dat de kwaliteit van het orkest met de komst van Fransen, inmiddels al en kele jaren dingent, belangrijk is ver beterd. Het straalt weer overtuiging uit, enthousiasme, muzikaliteit en technisch kunnen. Fransen deinst er ook niet voor terug om het orkest te confronteren met een ander en vooral moeilijker rcpertoire.Hct De grootste antiekbeurs van Oost-Nederland 21 t/m 23 maart 1997 Tijdens de antiekbeurs is er ook een moderne/hedendaagse kunstvoorstelling Openingstijden: Vrijdag 21 maart 18 00 - 22.00 uur. zaterdag 22 ma 12.00 - 18.00 uur. zondag 23 maart 11.00 -18.00 ui Entree: Volwassenen fl. 12.50 Kinderen tot 12 jaar en 65* fl. 6.- Exp°|c« center Wegtersweg 65 7556 BP Hengelo (O) tel. 074 - 2 559 559 EENVOUDIG PER AUTO TE BEREIKEN: A-1 RICHTING HENGELO, AFSLAG HENGELO - BORNE Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apo theek is. Tandarts: Weekenddienst: T. v. Noort, Scherpenzeelseweg 13, Goor. Telefoon 0547 - 27 53 17. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larense weg 54, tel. 36 28 35, bgg 0548 - 5216 29. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: Voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. 0570 - 68 60 00, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardcnstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: Infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vr. van 9.00-12.00 Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden- straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Vcrsnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 36 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 3614 36. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/ gezinsverzor ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal. Kerkstraat 6, tel. 0548 - 61 64 65. Tijdens kantooruren be- Ned. Herv. Kerk: Zondag 23 maart: 10.00 uur, ds. S.M. Roozen- boom. Nevendiensten. 19.00 uur, drs. J. Wiégers, Open Deurdicnst met medewerking van de acteur Tob de Bordes in de Kandlaar. Collecte in dienst: diaconie. Lit- gangscoiicctc: kerkvoogdij. Oppas dienst: mevrouw Ossewaarde, Hil- de Bcldman. Dijkerhoek: Zondag 23 maart: 10.00 uur, da.JAT', den Hertog. Geref. kerk: Zondag 23 maart: 9.30 uur, ds. H.P Mulder. 19.00 uur, Tob de Bordes, Vorming cn Toerusting. Collecte in dienst: Jcugddienstcommissic. Tweede collecte: kerkelijke activiteiten. Kin- dcrncvendienst groep 2 cn 3 o.l.v. Cisca Mijstcrs; groep 4 en 5 o.l.v. Herma Aanstoot; groep 6 en 7 o.l.v Joke Scheurwater. Oppasdienst: 0-3 jaar. Marita -Withaar, Karin Stam, Hetty Nijkamp; 4-6 jaar: Rita v.d. Voct.Trudi Schuppert. rc-ikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Hol ten, Gaardcnstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur; ding dag van 9.00-10.00 uur, donder dag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 4910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politiebu reau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag cn nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44, Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag cn nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, de fecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienst doende storingsambtenaar au tomatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. West hof, regio-inspecteur, tel. 0548 - 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570-691100 tijdens kantooru ren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht (06 - 89 98 89). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: elke maan dagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur cn 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Diessenplas: Woensdag 26 maart: ds. Roozenboom. RK kerk: Zondag 23 maan: 10.00 uur, Palmzondag. Communievie ring met Dameskoor, er is tevens kinderwoorddienst. Werkgroep Li turgie. Oppasdienst: mevrouw Os- scw aaide, I lilde Beldman. Nieuw Hecten zaterdag 22 maart: 19.00 uur, Pastores Rade- maker en Wiggers, Eucharistievie ring met Palmwijding. Zondag 23 maart: 9.00 uur, Palmzondag, Kin derviering rondom Palmpasens. Evangelie gemeente: HMV-gc- bouw. Dorpsstraat 24. 10.00 uur. Samenkomst 19.00 uur, Bidstond. Okkenbrock: Zondag 23 maart: 10.00 uur, ds J.F. Scheffer. Uit- gangscollecte: Kerkvoogdij. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10 30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). programma vermeldde ook nergens traditionele marsmuziek. Een be wuste keuze. Het feit dat het orkest in bepaalde secties fin het bijzonder de trombones) niet op volle sterkte is, weerhoudt Fransen cr op dit mo ment nog van om deel te nemen aan een concours. Die deelname is wel één van de doelstellingen van HMV, dat onlangs een beleidsplan voor de komende jaren opstelde. Volledige bezetting is echter voorwaarde.In dien het orkest zich voor deelname aan een KNF-concours zou aan melden, zal het vermoedelijk starten in een zogenoemde introducticklas- sc. Daar zal worden beoordeeld in welke klasse het in het vervolg mag uitkomen. Overigens werd vrijdag duidelijk dat HMV voor alle geledin gen op zoek is naar ledcnaanwas. Niet alleen dus voor het orkest, ook slagwerkers, majo- en mimrettes zijn welkom. Na de enige njd geleden voorspeelochtend kon het jeugdor kest al zeven nieuwe leden begroe ten. Vervolg op pagina J Tot 24 maart: Expo in De Boschkamp van leerlingen van Riemko Berends. Tot en met 27 april: Expo Waerdenborch. Tot en met 23 april: Expositie gemeentehuis zijdcschilderijen van Rita Veldmaat-Waanders. Donderdag 20 maart: 14.30 uur. Jaarvergadering ANBO in Dc Boschkamp; 16.00 uur. In troductieles Cello in Bosc hkamp: 19.45 uur, Hervormde Vrouwengroep paaswijding; Af- dclingsavond NBvP; 20,00 uur. Algemene Ledenvergadering VVV in zaal Vosman. Vrijdag 21 maart: 19.30 uur. Openbaar schoolonderzoek muziek in Dorpschool; L'itzcn- ding van Gewest tot Gewest over cottagebouw Holten. Vrijdag 21 en zaterdag 22 maart: 19.30 uur, Opvoering toneelstuk Engeltje tijdens Jaar feest CJV de Vriendenschaar. Zaterdag 22 maart: 11.30 uur. Motorcrossweekend op circuit De Zuurberg; 14.00 uur, Op voering toneelstuk Engeltje voor bejaarden en gehandicap ten; 20.00 uur, Feestavond buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek in het Bonte Paard; 21.00 uur. Karaoke Megatour in het Klavier. Zondag 23 maart: 13.00 uur, Motorcrossweekend op circuit De Zuurberg; 19.00 uur. Open Deurdienst in Dc Kandelaar met medewerking van Tob de Bordes. Maandag 24 maart: 14.30 uur, Paasmiddag voor ouderen in ge bouw Irene (HVD Oost); Plat telandsvrouwen Espelo naar I VN afdeling Deventer. Woensdag 26 maart: 14.30 uur, paasmiddag voor ouderen in Het Bonte Paard (HVD West); 20.00 uur, Jaarvcgade- ring GLTO in het Bonte Paard. Donderdag 27 maart: 14.30 uur, Paasmiddag voor ouderen in gebouw Irene (HVD Zuid); 20.00 uur, Paasbakjes maken CPB Holten in Dc Kandelaar. Vrijdag 28 maart: 20.00 uur. Reume tien jaar Wereldrecord Poasvuur Slepp'n in 't Trefpunt m.m.v. Enge Buren. Geboren: Jan Antonius zv J.A. van Avesaat en C.B. Piek. Over leden: G.W. Aanstoot-Belt man, oud 76 jaar; J. Notcboom, oud 44 jaar; H.J. Möring, oud 70 jaar; D.J. Bronsvoort, oud 77 jaar. Ondertrouwd: T.M. Hoge en B. ter Steege; JAT", ter Beest cn M.P. Munoz Martinez; H.|. Podt en M. van Diepen, i- De compostactie van de SV Holten is zo'n succes geworden dat zakken zijn verkocht. liefst tweeduizend Foio: Joke Oosterveld

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 3