HALF GELD Winkelpersoneel in zonnetje tijdens Week van de Winkel Holtens Nieuwsblad Dolle pret op jaarfeest jongeren in Dijkerhoek Kinderboerderij voor Holten aan Bosweg Nieuwe directeur gemeentewerken mam Blijspel Dijkerhoeks Amateur T oneel SCAPI NO - Bokje familie Paalman met fles grootgebracht Karaoke bij 't Klavier U ontvangt een fraaie BON De week van 17 maart t/m 22 maart is het DE WEEK VAN DE WINKEL Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 20 MAART 1997 Met ingang van 1 juli is de vacante functie van directeur gemeentewerken ingevuld. Ing. A. van Diermen treedt dan in de voetsporen van ing. S.K. de Jong, die begin febru ari in dienst trad bij Ballast Nedam. Dc afgelopen maanden heefteen uitvoerige wervingesprocedure plaatsgevonden, gevolgd door een selectieprocedure. Aan de hand van de gesprekken en inge wonnen inlichtingen besloot het college de uit Epe afkomstige Van Diermen voor te dragen voor benoeming. Uitgangspunt is dat dc benoe ming geschiedt tot (ongeveer) de datum van de voorgenomen ge meentelijke herindeling. Met Van Diermen is een constructie overeengekomen die daar volle dig in past. De raadscommissie algemene en bestuurlijke zaken toonde zich unaniem positief over de aanstelling. „We halen een oude rot binnen die ervaring en kennis mee neemt" zegt burgemeester D.J. Verhoeven. Het bokje van de familie H. Paalman aan de Pasmansweg in Espelo wordt met de fles grootgebracht. Met alle liefde wordt het een week oude diertje verzorgd. De moeder van het bokje is een paar dagen na de bevalling overleden waardoor het bokje nu vier keer per dag een fles krijgt met babymelk. En dat hi j het lekker vindt is wel duidelijk. Gulzig drink het gezonde bokje de fles in een paar minuten helemaal leeg. Ook zoon Freddie (links) komt af en toe de helpende hand bieden. Foto: Peter Koehorst Kerkdienst - Twijfel is het the ma van dc kerkdienst van zondag avond 23 maart om 19.00 uur in dc Kandelaar. De medewerking aan deze avond wordt verleend door de voordrachtskunstenaar Tob dc Bordes. Voorganger is drs. Jaap Wiegcrs. Dc dienst is voorbereid door de Commissie Vorming en Toerusting van de gezamenlijke Holtense kerken. Als u binnen nu en twee jaar een nieuwe keuken nodig heeft, doet Hans Verkerk u deze week een spectaculair Half Geld aanbod! De nieuwste Kroon keukens van 1997 worden u ter introductie voor de helft van de door de leverancier aanbevolen advies prijs aangeboden! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Ontdek waarom 100.000 tevre den keukenkopers u voorgin gen. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! De Nederlandse Karaoke Mega Tour gaat voor het vierde jaar in successie van start in ruim tweehonderd horecagelegenheden. Op zaterdag 22 maart en zaterdag 19 april staat het spektakel bij café 't Klavier opgesteld. Iedereen kan meezingen op zijn of haar favoriete hit. De winnaars van dc halve finale worden persoonlijk uitgeno digd en presenteren zich rond januari volgend jaar in party centrum De Leeren Lampe in Raaltc tijdens de landelijke fi nale. Nederlandse artiesten verzorgen onder toezicht van een notaris dc jurering. Tevens treedt eer. bekende artiest op. Dc hoofdprijs van dc finale is een reis naar Curacao. Dc tweede prijs is een reis naar Spanje en voorde derde plaats staat een lang weekend naar Euro-Disncyland op de planning. Deelname aan dc Karaoke Mega Tour is kostenloos. Het inschrijffi irmulieris af te halen bij 't Klavier. Ook kan men op de avond zelf zich aanmelden. Voor meer informatie kan men bellen met That's Fun entertainment in Heiloo, telefoon 072 - 53 20 201 Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint wordt u goed geïnformeerd. daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens <an een ander door! I Gebruik deze bon voor het opgeven van een abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede is Nieuwsblad Abonnementsprijs f 77,10/ Losse nummers f 1,65 Het jaarfeest van de CJV in Dijkerhoek kan niet meer stuk. Afgelopen vrijdag en zaterdag was het dolle pret in gebouw Bethanië. Vooral op vrijdag zat de zaal bomvol. „Iedereen was heel enthou siast", zegt Anja Haverslag van de CJV. „Het is echt een groot succes geworden." Op het programma stond onder meer het openingslied dat live werd gezongen door Annemarie van den Brink en Corrien Hoef man. Het toneelstuk 'de held van het dorp' werd gespeeld door tien kinderen. Het ging over stuntelige veldwachter en een kwajongen die het dorp op stelten zette. Een gehandicapt meisje werd vermist en de kwa jongen vond haar uiteindelijk terug. Peter van de Worp en Bart Goorman brachten vervol gens een mooie playback act ten gehore. Na de pauze werd het toneel stuk 'snel en goekoop' gespeeld. Twee meisjes gingen huis-aan- -huis reizen verkopen voor drie honderd gulden per stuk. Maar die reizen bicken helemaal niet te bestaan. Een van de meisjes had haar jas laten liggen bij ie mand die argwaan kreeg en de politie belde die de meisjes uit eindelijk kon inrekenen. Na het toneelstuk gaven Tim Noteboom, Herjan Sluiter en Ralf Markvoort een prachtige playback act van Guus Meeu- wis. Daarna was het dc beurt aan veel plezier deden jongeren mee aan 'Wie ben 'wie ben ik'. Kinderen speelden na Gcrnt Markvoort (De Bon- kc), schilderes Tineke Martens, burgemeester Verhoeven en Jenny Wilmennk van de ouder raad van de Di)kerhockse school. Na het eigen gemaakte slotlied door Annemarie en Corrien werd het feest afgcslo- Wie wordt de beste verkoper of verkoopster van Holten? Wie wordt de beste verkoper of verkoopster van het jaar in de gemeente Holten? Net als afgelopen jaren kunnen Holtena ren door middel van de bon die bij de deelnemende winkeliers ligt en onderaan deze pagina staat hun keuze kenbaar maken. „De opzet van deze actie is om het winkelpersoneel eens in het zonnetje te zetten", zegt Gert Jan Honig van de Week van de Winkel. „We doen dit omdat aan verkopers vaak weinig aandacht wordt besteed, terwijl ze voor de winkeliers heel belangrijk kunnen zijn. Ze zijn vaak mede het gezicht van de win kel en zorgen voor een per soonlijke benadering van de Het initiatief van dc Week van dc Winkel loopt vanaf 1991. Het bedrijfschap detailhandel wilde op deze manier de icugdwcrk- looshcid onder dc aandacht brengen. Daarna is deze actie gegroeid tot een echte verkie zing zoals nu is opgezet. Dc bonnen kunnen tot en met zaterdag 29 maart worden inge leverd bij het Holtens Nieuws blad, Kcrkhofsweg 18, 7451 BG in Holten. Als de bonnen bin nen zijn worden drie verkopers en drie verkoopsters die de meeste stemmen hebben ge haald genomineerd. Deze zes komen bijeen tijdens een groot se feestavond met veel muziek. Op deze gezellige avond wor den door een deskunigc jury de verkoper of verkoopster van het jaar gekozen. Als prijs krijgt dc winnaar of winnares een aantal leuke prijzen van dc Holtense Handelsvereniging. Uw Holtens Nieuwsblad stelt daarnaast nog een dinerbon van honderd gul den ter beschikking. „Wij hopen op een grote inzen ding van de bonnen", zegt Ho nig. „Dat geeft ook blijk van waardering voor winkelperso neel in de gemeente Holten." Ab Paalman, die al jarenlang uit liefhebberij allerlei dieren houdt op het bewuste terrein, hoopt vurig dat zijn initiatief binnenkort werkelijkheid wordt. Foto: Wil v0gc: Het Dijkerhoekse Amateur Toneel speelt op zaterdag 22 het blijspel 'Een beeld i J. Hem- ivond be- n het Bon man nink-Kamp. De Het stuk begint met minnende barones pracht van een beeld heeft ge kocht. Rond dit beeld spelen zich vele komische verwikkelin gen af waarbij een 'strakke' but ler, een verstrooide baron en twee niet benauwde marktkoop lui een belangrijke rol spelen. Na afloop is er gelegenheid tot dansen met medewerking van Hans Gerritsen. Deze week zal in het Holtens Nieuwsblad een groot aantal foto's staan waaruit u kunt kiezen wie de verkoper/ster of zakenvrouw/man van Holten wordt. Een deskundige jury zal, mede naar het aantal inzendingen, bepalen wie winnaar wordt van een groot aantal prijzen, beschikbaar gesteld door De Holtense Handelsver. en het Holtens Nieuwsblad. „Al lange tijd horen wij de nadrukkelijke roep om zowel een speeltuin als een kinderboerderij. Wij zijn dan genoodzaakt om de mensen voor het eerste naar de recreatiebedrijvcn te verwijzen, voor het tweede naar Larensebroek (De Strubbert, red.). Dit is echt fantastisch, want je slaat twee vliegen in één klap en de liggingmaakt het bovendien extra aantrekkelijk. We verwachten er daarom erg veel van." VW-beheerder Sigrid Fekken is duidelijk meer dan gelukkig met het initiatief en hoopt van harte dat het project zo gauw mogelijk van de grond komt. Dc kindcrboerderij/speel-tuin wordt ontwikkeld aan de Meester Bosweg in Espelo, op grond van de familie A. Paalman. De opper vlakte van het prachtig gelegen en deels beboste terrein bedraagt ongeveer 2,5 hectare. Op dit moment is het al op beschei den wijze ingericht met onder meer wat kleinvee, damherten, struisvo gels en Franse bcrgschaapjes en bo vendien voorzien van wat speeltoe stellen. Ook het fietscrossbaantjc maakt dat de voorzieningnu al hevig in rrek is hij dc jeugd. Daarmee isge lijk aangetoond dat dc kindcrboedc- nj/speeltuin niet alleen bedoeld is voor de toerist, ook Holtenaren cn belangstellenden uit de omgeving kunnen er gebruik van maken. Paal man wijst in dat verband op fiets tochtje met het gezin dat gecombi neerd wordt met een bezoekje of een Mijn favoriete verkoopster/verkoper is: omdat: Hij/zij werkt in de winkel van: Deze bon inleveren t/m zaterdag 29 maart bij het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, Holten. verjaardagsfeestje.De nieuwe tocris- tisch-recrcaticve voorziening grenst direct aan een zeer fraaie en vooral in het zomerseizoen druk bereden fietsroute. Paalman: „Jaarlijks ko men hier massa's mensen langs en stappen velen, verrast door wat ze zien, af. Even rondkijken, wat drin ken, jekenthetwel. Fin kinderen vin den het heerlijk om zich even uit te leven op het nu aanwezige speelma teriaal. Dc kabelbaan bijvoorbeeld scoort hoog."De bewuste fietsroute is niet alleen populair vanuit Holten. Ook bewoners en vakanuegastcn uit omliggende gemeenten weten de route moeiteloos te vinden, bijvoor beeld vanuit de Sallands Hoeve in Nieuw Hceten. Lees verder op pagina 10 Collecte Onder het motto 'Jantje Beton laat kindcrc-n lachen' werd van 10 tot en met 15 maart dc landelijke Jantje Be ton Collecte in Holten gehouden. De opbrengst van deze collecte bedroeg 2.695,50 gulden. Collectanten van de Jantje Beton Collecte en de gulle ge vers worden bedankt voor het tot stand brengen van dit resultaat. Compostactie De compostactie van SV Hol ten is een groot succes gewor den. Zie pagina 3 Majorettencorps Het majorettencorps kan nog leden gebruiken. Lees meer op pagina 5 Euro-nationale cross Op cicruit dc Zuurbcrg wordt zondag een spannende race ver reden. Vooruitblik op pagina 7 Indoor touwtrekken Het indoor touwtrekken gaat nu jaarlijks plaatsvinden. Zie meer op pagina 10 Politie niet in stationsgebouw Het is nu zeker: de politie gaat niet in het stationsgebouw maar blijft aan de Reilinksweg dat zal worden aangepast. Voornaam ste reden voor de politie is dat moeilijkheden zou krijgen om auto's afgesloten te parkeren. Burgemeester D.J. Verhoeven weet nog niet wat er gaat gebeuren met het stationsgebouw. „Het valt me wel tegen dat dc politie er niet inkomt", zegt Verhoeven. „Ik vind wel dat het pand moet blijven be houden. Het zoudan multifunctio neel moeten worden ingericht waarbij er ook weer kaartjes kun nen worden verkocht." Bingo bij Blauw Wit De clubhuiscommissie en de Blauw Wit houden op vrijdag 21 maart een bingo-avond in het clubhuis op sportpark 't Vlet- goor. De aanvang is 20.00 uur en de kosten voor deelname bedra gen tien gulden. Vanuitdc medewerkers van dc ver eniging is het verzoek bij beide commissies terechtgekomen om ccn dergelijk evenement eens op poten te zetten. Gelet op het aantal opgaven belooft het een gezellige avond te worden. Indien men zich nog niet heeft opgeven en alsnog mee wil doen kan men bellen met cén van de leden van de clubhuis- commissie of met het clubhuis. i/as een fantasti sche dag meteen strakblauwe lucht, dezonscheendeheledag.enerstond slechts een zwakke wind. Ook was de mïnumum luchtvochtigheid laag, na melijk dertig procent. Met een maxi- mumtemperatuuur van 19.2'C was het echtlente In DeBiltwerd het 18 0'C en werd er tevens een nieuw record gevestigd, het oude record stond op naam van 10 maart 1936 met een maximumtemperatuur van 17.0'C,ditisnu na 61 jaar verbroken. Dinsdag viel het weer tegen, en verliep an ders dan de verwachting was. 's Morgens hadden we mistdie maar langzaamoplost- te. halverwege de middag kregen we wat opklaringenenafentoelietdezonzichzien. De maximumtemperatuur kwam met 8.0'C op een normaal niveau. Ook woens- dagmorgem hadden we mist. rond het middaguur klaarde het flinkopen werd het vrij zonnig. De wind was zwak tot matig (kracht twee a drie) en kwam uit o< oost en zuidelijke richting. De m temperatuur werd 13.8'C. een groot ver schil op 12 maart 1996 toen werd het over dag niet warmer dan 1.5'C. en vroor het in de nacht van 11 op 12 maart 1S96f-6.0'Ci. Donderdag was een aardige dag met pe rioden met zon en wolkenvelden. Tegen de avond raakte het bewolkt; de maximum werd 16.0'C. Vrijdag was het de hele dag zwaarbewolkt en hadden we af en toe pe rioden met motregen, veel stelde het niet voor. In Hollenen Espelo viel 0.3millimeter neerslag. Ookwasheteenzonlozedag. Be wolking en neerslag hingen samen met een storingop de Noordzeedie oostwaarts over ons land trok. De wind kwam uit het zuidwesten tot westen en was matig (kracht drie). Zaterdagwasookeenbewolktedag.'smid- dags hadden we af en toe regen en motre gen. Er viel in Holten 1.5 millimeter en Es pelo 1.3 milimeter neerslag. Met een mati ge westelijke stroming werd vochtige en zachte lucht aangevoerd, een warmtefront verplaatste zich van noordwest naar zuid- oostwaarste richting. In de nacht van zater dag op zondag viel er in Holten 2.0millime- ter en Espelo 4.7 millimeter neerslag. Zondag was een regendag en hadden we van tijd tot tijd regen en motregen, ook I iet de zon zich niet zien. Dit kwam door de grens met koude en zachte lucht waardoor gemakkelijkstoringen onstaan. en dezelag pal boven ons land en stagneerde boven het noordoosten. Overdag viel erin Holten 2.8 millimeter en Espelo 3.8 millimeter. To taal Holten 4.8 en Espelo 8.5 millimeter neerslag Meteo Holten, Freddie Paalman KIJK OOK SCHOENEN KLEDING SPORT IN ONZE FOLDER! de Gouden Gids Meer dan 160 winkels. Klik NIKE AIR CONTRAIL Lichtgewicht jogger met air systeem Nieuwste model Maten 3914-4614

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1