T' li Kalfstermansweide wordt groen evenemententerrein Mesoloog bezoekt plattelandsvrouwen muziekkpepei Inspraak HOLTENS NIEUWSBLAD Verplaatsting horeca en aanleg openbaar toilet ZAKELIJK BEKEKEN openbaar toilet^® graskeien lichtzuil 'terras /horeca^» Kerkhofsweg OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen tweede bedrijfswoning Evertjesweg 3a; - bouwen berging/carport Bergmanstraat 17; - bouwen garage/berging Maatmansweg 4a; - verbouwen garage tot woon- en werkruimte Maatmansweg 4a; - wijzigen gevel en plaatsen dakkapel Dijkerhoekseweg 9; - uitbreiden garage Kieftenbelt 10. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken; - plaatsen dakkapel Meester Bosweg 1 3. Kapvergunning is verleend voor; - 5 dennen en 1 berk Winkelbergweg 52; - 10 grove dennen Fazantenweg 36; - 5 populieren Markeloseweg 15; - 3 dennen Fazantenweg 32; - 1 iep Diessenplasstraat 38; - 3 dennen Keizersweg 46; 4. Voorts is vergunning, ontheffing, toestemming e.d. verleend voor: - wandeltocht Almelose Wandelkring (1 maart 1997); - plaatsen reclameborden Nederlandse Bibliotheken en Leeszalen Centrale (4-10 maart 1997); - voorjaarsfeest Buurtvereniging Beuseberg (9-10 mei 1997). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - vergroten woonhuis Ab Jansenstraat 25 (17-02-1997); - bouwen carport Köllingserf 23 (18-02-1997). Bouwaanvragen liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op donderdag 13 maart 1997 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a krediet voor het verrichten van een haalbaarheidsonderzoek t.b.v. een zuidelijke rondweg; advies concept-rampenplan Regio Twente; voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Haar" t.b.v. het perceel Aaltinksweg 6; bespreking notitie „Regionale afstemming coffeeshopbeleid"; concept-raadsvoorstel gemeentelijke herindeling Twente. De eerstvolgende vergadering van de commissie II vindt plaats op maandag 3 maart 1997 om 16.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel tot vaststelling van het milieuzorgprogramma alsmede het meet- en registratieprogramma als onderdelen van het GeBIM; verlenen opdracht voor het verrichten van eén haalbaarheidsonderzoek zuidelijke rondweg. De eerstvolgende vergadering van de commissie Onderwijs vindt plaats op maandag 17 maart 1997 om 19.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: intentieverklaring inzake deelname in bestuurlijke schaalvergroting voortgezet onderwijs. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester op maandag 3 maart 1997 ven/alt. Indien gewenst kan na telefonische afspraak met een wethouder worden gesproken. GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN „ARTIKEL 30-HERZIENING DE BORKELD, HERZIENING 1990" Burgemeester en wethouders van Holten geven ingevolge het bepaalde in artikel 28. lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3:12, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht, kennis van het besluit van gedeputeerde staten van Overijssel van 22 januari 1997, kenmerk RGP 96/2247, omtrent de goedkeuring van het bestemmingsplan „Artikel 30-herziening De Borkeld, herziening 1990". Aan het plan is geheel goedkeuring verleend. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op de niet-goedgekeurde gedeelten van het bestemmingsplan ..De Borkeld, herziening 1990". in casu de inhoudsmaat van de ingevolge dit plan tot „woondoeleinden" bestemde percelen. Het besluit van gedeputeerde staten en het bestemmingsplan liggen met ingang van 3 maart 1997 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan tegen het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring van het bestemmingsplan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor zover het besluit van gedeputeerde staten strekt tot goedkeuring van het bestemmingsplan, kan beroep worden ingesteld door degenen die tijdig schriftelijk bedenkingen bij gedeputeerde staten hebben ingebracht, alsmede door belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tijdig deze bedenkingen in te brengen. Voor zover het besluit van gedeputeerde staten strekt tot onthouding van goedkeuring van het bestemmingsplan, kan het beroep worden ingesteld door een ieder. De beroepschriften dienen te worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Daarbij is een griffierecht verschuldigd. Holten, 27 februari 1997. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester. J. P. Stegeman D. J. Verhoeven ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED. 7e WIJZIGING" (PERCEEL DOORLOPENDEDIJK) Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 3 maart 1997 gedurende twee weken ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor belanghebbenden ter inzage zal liggen het ontwerp-besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan „Buitengebied, 7e wijziging (perceel Doorlopendedijk). Het onderhavige plan betreft een wijziging met toepassing van artikel 11 van de Wet op de ruimtelijke Ordening van een gedeelte van een perceel met de bestemming „agrarisch gebied" in „agrarische bedrijfsdoeleinden" ten behoeve van de verplaatsing van een bestaand agrarisch bedrijf. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende bovengenoemde termijn van twee weken schriftelijk bedenkingen tegen het ontwerp-besluit c.q. het ontwerp-bestemmingsplan bij hun college in te dienen. Holten, 27 februari 1997. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman. D. J. Verhoeven UITGIFTE BOUWTERREINEN IN BESTEMMINGSPLAN „DIJKERHOEK" Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 3 maart 1997 gegadigden voor een bouwterrein in het bestemmingsplan „Dijkerhoek" een informatie-set met inschrijfformulier kunnen afhalen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Het inschrijfformulier dient ingevuld en ondertekend zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen 1 maand na de datum van deze publicatie (d.w.z. vóór 3 april 1997) ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken te worden ingeleverd. Bij inlevering van het inschrijfformulier dient tevens de leges ad. 125.75 voor het in behandeling nemen van de inschrijving te worden betaald. Het betreft hier de verkoop van bouwterreinen voor: 2 vrijstaande woningen aan de Hakkertsweg in het plan „Dijkerhoek", te weten: 2 bouwterreinen ten zuiden van de Hakkertsweg Aan de hand vah de „Verordening toewijzing bouwterreinen/koopwoningen 1996" zal in beginsel worden bepaald wie voor aankoop van een bouwterrein in aanmerking komen. In de informatie-set wordt een nadere toelichting gegeven op de werking van de verordening. Wie komen voor een bouwterrein in aanmerking? Als gegadigden voor een bouwterrein in Dijkerhoek worden aangemerkt zij, die maatschappelijk en/of economisch aan de buurtschap Dijkerhoek zijn gebonden. Holten, 27 februari 1997 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS EN GEMEENTEWERF Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag gèopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor de komende maand houdt dit in. dat het gemeentehuis op de vrijdagmiddagen 7 en 21 maart gesloten is. De gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. Rita Beldman heeft op maan dagavond 17 februari voor de Espelose plattelandsvrouwen een lezing gegeven over haar beroep als mesoloog. Bel dman gaf een overzicht van alle facetten van haar beroep. Zo heeft zij als mesoloog eerst een basisjaar moeten volgen waarin alleen maar reguliere ba siskennis werd gedoceerd. Daarna werd uitgelegd wat er bij komt kijken bij het lichaam van hoofd tot voeten, meridianen genoemd, met daarop de acu- punctuurpunten. Dit verklaarde al een beetje waarom er soms pijnen op vreemde plekken zit ten. Verder wordt er in de TCM gekeken naar de tong en wordt de pols gevoeld voor het opspo ren van ziektes. Ook heeft ze verteld waarom mensen op bepaalde tijden van de dag zich fitter voelen dan op andere tijden, zo kan het wakker liggen komen door onderener gie van bepaalde organen. Mc- sologen leggen een relatie tussen bijvoorbeeld rugklachten en het goed fuctioneren van organen elders in het lichaam. Ben volgend onderdeel van me- sologie is de homopathie. On der meer hoorden de aanwezi gen dat ze het niet adviseert om laag gepotcnticcrde homopathi- sche middelen te gebruiken voor een bepaalde klacht. De oorzaak van de klacht kan wel heel ergens anders liggen. In de homeopathie geldt zeker niet 'baad het nic-t, schaad het niet'. Nog een facet is de vitamc- en mineralcnleer. Het is de dames duidelijk geworden dat een te kort aan één bepaalde vitamc ernstige gevolgen kan hebben voor het functioneren van de mens. En dat alleen goed eten niet alüjd wil zeggen dat ook de vitamincbalans in het lichaam niet optimaal is, op sommige momenten verbruiken we veel meer vitamine dan in rustige tijden. Over de electro-fysiolo- gische-diagnostiek, het meten van energie met een apparaat, waren de dames ook in geïnte resseerd getuige het zelf aan den lijve willen voelen hiervan. De relatie die kan worden gelegd tussen klachten en emoties, waar we gewoonlijk niet bij stil staan, is ook over verteld. Het geheel werd met veel praktijk voorbeelden duidelijk gemaakt. Ze werkt alleen samen in haar praktijk met Franc Bcnnink, een osteopaat. De volgende bijeenkomst is op maandag 24 maart bij het IVN afdeling Deventer met een na- tuurgids. Onlangs heeft de NBvP ook de jaarvergadering gehouden. Daarin werd afscheid genomen van Gerry ten Dam. Zij is zes jaar agrarisch contactpersoon geweest. Haar plaats is ingeno men door Ida Lubbersen. Ten Dam ging na 2,5 jaar ook uit het bestuur. Zij kreeg als dank een mooi lepeltje en een enve loppe met inhoud aangeboden. Nieuw bestuurslid werd Gerda Markvoort. Ben blijvende her innering was er voor de dames Dika Bieleman en Hanneke en Bertha Nijenhuis. Zij werden bedankt voor veertig jaar trouw lidmaatschap en werd hen een speldje in de vorm van een bondslogo opgespeld. Ook was die avond de heer Hofstede uit Bathmen te gast. Hij hield een inleiding over dia- Ic-cttaal waarna hij steekwoor den vertelde uit eigen werk. INGEZONDEN Uw artikel om-| trent de in spraakavond I met betrekking tot de gemeentelijke herinde ling werd ingeleid met de kop: 'Het beste wat uit Rijssen komt, is de trein naar Holten'. Dat was een citaat uit mijn in spraakreactie. zich bewegen tussen 'Het is zo gek nog niet' en 'Het beste dat uit Rijssen komt is de trein naar Holten'. Dat was ook mijn tekst in deze. Uw verslaggeving suggereert, dat ik een anti-Rijssen-Enter me ning heb verkon- digd. Dat was ech ter geenszins het geval. en dat vind ik nog ongelukkig Mijn reactie was overigens gekozen. Deze wijze van cite ren roept een onjuist beeld op van hetgeen de bedoeling van mijn opmerking was. Ik heb getracht aan te geven, dat de meningen omtrent herinde ling met Rijssen en Enter in Holten reacties oproepen die ook verder inhoudelijk vols trekt anders gericht, omdat mijn enige doel was de Cana dese begraafplaats en de ge meenschap Holten bijeen te houden. Wim Dalhuisen DONDERDAG 27 FEBRUARI 1997 De ambachtelijke kaas- en zuivelspecialist Kloas in 't Hof heeft onlangs het pand van de Wereldwinkel aan de Larenscweg 1 gekocht. Vanaf 2 april zal de nieuwe winkel worden betrokken. „Het grote voordeel van het nieuwe pand is dat we dichter bij het centrum komen te zitten. Ook zijn er meer parkeerplaatsen", legt Joske in 't Hof uit. „Het is straks ook veel interessanter voor toeristen." Bij Kloas in 't Hof worden alle zuivelproducten in eigen beheer op een ambachtelijke wijze gemaakt bij een eigen boerderij in Bathmen. Alle producten zijn dan ook vrij van kleurstoffen en conserveringsmiddelen. Kloas in 't Hoff heeft niet alleen zuivel, ook is er een groot assortiment zelfgebrande noten, diverse soorten mosterd, chocola, jam en geschenkartikelen. Kloas in 't Hoff aan de Larenseweg 14 is te bereiken onder telefoonnummer 36 53 05. Foto; Peter Koehorst I Een evenementenweide, te vens geschikt als overloop voor het parkeerterrein bij Al- j bert Heijn indien dat vol I staat. Als alle betrokkenen zich daar in kunnen vinden, is dat de toekomstige functie van de Kalfstermansweide. j Een grotere weide boven- j dien, groen en met de hoofd- j ingang vanaf het MAC-pad. Gisteren presenteerde wethou der Eb van Schooten (GB) het schetsontwerp van Stedebouw kundig Adviesbureau Witpaard Partners, waarin op verzoek van i B en W rekening is gehouden I met een aantal randvoorwaar den. De direct betrokkenen (H.J. Kalfsterman, H.J. Dikkers, j H.J. Wansink, G. Baan) zijn reeds over de plannen ingelicht. I Volgens Van Schooten waren de reacties 'zeker niet negatief. Ook de buurtbewoners en vere nigingen die straks gebruik j maken van het heringerichte ter rein worden binnenkort geïn formeerd. Ben termijn voor het 'project Kalfstermanswci' heeft I Van Schooten zich niet gesteld. „Liefst zo snel mogelijk, maar voorwaarde is dat alle partijen ermee instemmen." Zo'n anderhalf jaar. geleden I kwam de Kalfstermansweide na onderhandelingen met eigenaar Roosdom-Tijhuis voor een symbolisch bedrag in bezit van de gemeente. „Daarmee is het gebied van Zwartcpad tot en met de oude begraafplaats ge meentelijk eigendom. Ik hoop derhalve dat we na het opknap pen van de begraafplaats dat gebied met inbegrip van de Kalfstermansweide kunnen aanpakken", aldus Van Schoo ten, die zeer te spreken is over het door stedebouwkundig ad viesbureau Witpaard Partners gemaakte schetsontwerp. Tot de criteria waar Witpaard rekening mee moest houden, hoorde onder meer de toekom stige ontwikkelingsmogelijkhe den van het terrein, dat tevens de functie van evenementenwei de moest krijgen - de ontsluiting voor motorvoertuigen moest via een openbare weg en er moest een relatie komen tussen de opgewaardeerde begraaf plaats en de wei. Van Schooten: „Het is boven dien belangrijk dat er visueel een goede aansluiting ontstaat met de terreinen van Albert Fleijn en het DiWa-complcx, zeg maar met het centrum. Al die voor- Op de schets is duidelijk te zien hoe het MAC-pad straks loopt. Aan de zuidkant van de oude begraafplaats is het openbaar toilet ge projecteerd. Schets: Witpaard Partners waarden zorgen voor flink wat veranderingen. Op ons verzoek is de muziekkoepel gehand haafd, die fungeert als centraal punt op de Kalfstermansweide. Vanuit die filosofie is er bekeken .wat de onmogelijkheden en vooral de mogelijkheden zijn. Al snel kwam men tot de conclusie dat de woning van Baan (hoek Zwartcpad/parkeerterrein AH) moet wijken als het terrein één -geheel moet gaan vormen. Dat zelfde gold voor de schuur van Jan Wansink. Pas dan krijg je een open karakter. Rond de koe pel is vervolgens gewerkt aan de verdere invulling van het terrein, dat iets groter wordt. Totaal zo'n zestig bij veertig meter." Volgens Van Schooten is Baan niet onwelwillend om te verhui zen, zij het dat hij in de omge ving van de weide wil blijven wonen. Twee alternatieven zijn hem aangeboden: aan de andere kant van het AH-parkeerterrein bij de oude begraafplaats of aan de Kerkhofsweg tussen de nieu we woning van Jan Kalfsterman en het MAC-pad. Gp de schets is de woning daar reeds ingete kend. Met het oog op mogelijke problemen inzake de Wet Mi lieubeheer, heeft de wethouder inmiddels overleg gehad met Enkco-directcur F.W. Noord- am en Baan. Naar zijn zeggen 'zeer plezierige gesprekken', zo dat hij nauwelijks problemen verwacht. Lees nerder op pagina 9

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5