Verstandshuwelijk met Rijssen lonkt Lammetjes luiden nieuw voorjaar in Holtens NieuwsUarL Roemeense en Italiaanse fijnproeverij groot succes Vergadering raad veertien minuten Veertig mille voor onderzoek rondweg Grote postzegelbeurs in De Waerdenborch U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON I I Begraafplaats krijgt vorm Bingo-avond Nierstichting februari t/m 3 inaart Openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag maandag van 14.00 - 22.00 i zondag van 11.00 - 18.00 uu Wegiersweg 65, 7556 BP DONDERDAG 27 FEBRUARI Abonnementsprijs f 77,10Losse nummers f 1,65 Het college van B en W van Holten wil veertig duizend gulden uittrek ken voor een haalbaar heidsonderzoek naar de zuidelijke rondweg. Daarvoor zijn twee exter ne bureau's in de hand genomen. Het stedebouwkundig bu reau Witpaard uit Zwolle gaat in combinatie met het verkeerkundig bureau De Boer uit Raaltc de opdracht van de gemeente uitvoeren. In het onderzoek zal voor namelijk worden gekeken naar de landschappelijke in passing van de zuidelijke rondweg. Maar de verkeers bewegingen en de kosten worden ook meegenomen. Voor de zomervakantie moet het rapport van het onderzoek klaar zijn. Volgens burgemeester D.J. Verhoeven zal vooral de provincie moeten betalen als wordt besloten dat de rondweg wordt aangelegd. Een zeer gezellige avond was de opmerking van alle be trokkenen die de Roemeense avond in Italiaans Restaurant Altamura bezochten. Een vol huis genoot van de klanken die het Roemeense ensemble ten gehore bracht. In samenwerking met de heer Constantin besloot Altamura tot het houden van deze avond. Tijdens de avond kregen de gas ten naast muzikale hoogstandjes ook culinaire topproducten te verwerken. Vooral de fijnproe ver kwam goed aan zijn trekken, naast ambachtelijke Italiaanse specialiteiten werden ook Roe meense lekkernijen gepresen teerd. Een ware fijnproeverij dus. Vanaf volgende week is de me nukaart van het Italiaanse res taurant internationaal. Naast de Italiaanse specialiteiten zijn dan onder meer ook Griekse grillge rechten en broodjes shoarma te bestellen, verder wordt er op het menu ook rekening gehouden met kleine kinderen. Het succes van deze avond zal in de toekomst waarschijnlijk een vervolg krijgen, zoals ter introductie gerechten uit andere landen die op de menu kaart komen. Het Roc- Het avond. vas een gezellige boel tijdens de mcense ensemble dat al enige tijd op deze wijze werkt, kan evenals Altamura tevreden zijn over deze eerste Holtense aan- Roemeense Joke Oosierveld gelegenheid. Een geslaagde avond voor alle betrokkenen die zonder twijfel genoten van wat zij noemden een ware feestavond. Holten houdt toch vast aan zelfstandig voortbestaan maar Holtens Nieuwsblad De Borkeld In het buitengebied gaat meer Zie pagina 5 De Eendracht Schietvereniging De Hendracht zit in de lift. Enkele jeugdleden hebben zich al aangemeld. Zie verder pagina 7 Controle wonen zomerhuisjes Zoals elk jaar wordt weer een controleur aangesteld die gaat kijken of de zomerhuisjes op De Borkeld permanent worden be woond. De controleur, komend van Vcdior uitzendbureau, zal vooral buiten de vakantietijd re gelmatig toezien of de bewoners daar legaal verblijven, dat wil zeggen dat ze ergens anders hun postadres hebben. PvdA over herindeling De ledenvergadering van de PvdA afdeling Holten wordt gehouden op dinsdag 4 maart in zaal twee van dorpshuis De Boschkamp. De avond be gint om 20.00 uur. Deze avond staat in het teken van de ontwikkelingen rondom de gemeentelijke herindeling waar fractievoorzitter jan Met- scmakers op in zal gaan. De PvdA heeft contacten gehad met de PvdA-fracties in Rijsscn, Hellendoorn en Wierden en er is een inspraakavond in Rijsscn geweest waar de fractie en het bestuur aanwezig zijn geweest. Pagina over Thuiszorg In deze editie van het Holtens Nieuwsblad vindt u een pagina grote advertorial met nieuws over Thuiszorg Zuid-West Overijssel. De pagina bevat al gemene informatie over Thuis zorg, een interview met direc teur H. Gielkens, een verhaal over het werk van een kraam- verzorgende en een artikel over de Centrale Thuiszorg Tele foon. M Maandagochtendvroegbegonmet B een regenbui, later in de morgen en middag hadden we ook nog een B paar regenbuitjes. Om ongeveer 16.30 uur kregen wc een paar opklaringen, maar dit stelde niet veel voor. Ook de zon liet zich niet zien, dus was het over het algemeen zwaarbewolkt. De neerslag voor Holten was 1.3 millimeter en Espelo 0.4 millimeter. In de nacht van maandag op dinsdag viel er 7.0 millimeter neerslag in Hol ten, en in Espelo 10.0 millimeter. Een koufront was hier verantwoordelijk voor. deze trok 's nachts over ons land en trok in de vroege ochtend via het oosten naar Duitsland weg. Dinsdag overdag hadden we geregeld met bui en te maken waarvan een enkele ge paard ging met onweer, hagel en zwa re windstoten. Tussen de buien door hadden we geregeld zon. In Holten was een windstoot van van 64 kilome ter per uur: windkracht acht. Een actieve trog passeerde in de mid dag ons land en trok van west naar oost. Overdag viel er 3,5 millimeter en in Espelo 3.2 millimeter. Totaal viel in Holten 10.5 millimeter en in Espelo 13.2 millimeter. De maximum tempe ratuur was 10.9'C. Dinsdag begon vrij zonnig, wel was er hoge sluierbewoi- king. Tegen het middaguur nam de bewolking vanuit het zuidwesten ge leidelijk toe. Op nadering van een sto ring die in de avond en nacht ons land passeerde, ook nam de wind weer flinktoe In de nacht van woensdag op donder dag viel er 4.9 millimeter neerslag en Espelo 4.8 millimeter. Ook waren er 's nachts zware windstoten met een windstoot van 75 kilometer per uur: windkracht negen. Donderdag was een vriendelijke dag, het was vrij zon nig, wel waren er sluierbewolking en wolken aanwezig. Alleen was de wind spelbreker en er stond een vrij krachti ge wind uit het zuidwesten (kracht vijf). De maximumtemperatuur was 10.6'C. Vrijdag om 12.00 uur begon het te regenen, deze regenbui duurde onge veer tot 14.15 uur. In Ho'ten viel 1.0 millimeter en Espelo kreeg 1.2 milli meter neerslag. Daarna kregen we opklaringen met af en toe zon. Zater dag was het de hele dag zwaarbe wolkt, ook scheen de zon niet. De maximum lernperatuurwas 11.8 C. Zondag was eerst zwaarbewolkt, later kregen we flinke opklaringen en pe rioden met zon. Maar dit duurde maar enkele uren, toen nam de bewolking geleidelijk al weer toe. Dit kwam door de zuidwestelijke stroming die zachte en vochtige lucht aanvoerde. Hier door kregen we een hoge maximum temperatuur namelijk 12.3'C. Dit is zo'n vijf tot zes graden te hoog voor de tijd van het jaar. Meteo Holten, Freddie Paalman worden gecontroleerd op net verkeer. Dat is duidelijk geworden tijdens de ledenvergadering v Eigenaren Vereniging De Borkeld. Lees meer op pagina 3 Kalfstermansweide Een compleet nieu- inrichting. Dat staat de Kalfstermansweide te wachten. B en W blijven vasthouden aan de optie om Holten als zelfstandige gemeente te laten voortbestaan. Gistermiddag maakte het college haar unanieme standpunt officieel bekend. Donderdag 13 maart komt het raadsvoorstel voor advies in de raadscommissie I (algemene bestuurlijke zaken), waarna de gemeenteraad zich op 24 maart definitief mag uitspreken. Daarna gaat, het voorstel al of niet aangepast op grond van het raadsbesluit, naar Zwolle. Burgemeester D.J. Verhoeven verwacht dat het voorstel door de meerderheid van de raad zal worden gesteund. Dc Holtense Postzegel Club (HPC) houdt op zaterdag 1 maart haar jaarlijkse grote postzegelbeurs. Dit gebeurt in scholengemeenschap De Waerdenborch. Dc vereniging is lid van de Ne derlandse Vereniging van Post zegelverzamelaars en houdt dit evenement voor de 26e keer in haar 31-j.irig bestaan. De beurs heeft door de jaren heen bij dc verzamelaars uit de regio een goede naam verworven wat be treft organisatie en gezelligheid. Sinds vijf jaar heeft HPC een bloeiende jeugdafdeling 'Het Pincetje' met maandelijkse bij eenkomsten waar dc jeugd dc techniek en het plezier van het In het verleden schijnt er eens 7,5 minuut te zijn vergadert, maar afgelopen maandag duurde de raadsvergadering met veertien minuten wel heel erg kort. Toch werd een belangrijk besluit genomen om te kijken naar één vesti ging voor de Holterenk- en Haarschool. Dc gemeente heeft daarvoor een onderzoeksopdracht ge schreven om de mogelijkheden te onderzoeken. Het onderzoek, postzegelvcrzamclen wordt bij gebracht. Op dc beurs zal men dan ook een speciale jeugdboek aantreffen waar de jeugd zich uit kan leven. Op uitnodiging is een beperkt aantal handelaren aanwezig met diversiteiten op her gebied van de filatelie. Voor de inwendige mens is er, tegen redelijke prij zen, koffie, frisdrank, soep en broodjes verkrijgbaar Ook voor mensen die nog niet zijn 'aangestoken' door het postzegelvcrzamclen is dit een uitstekende gelegenheid om kennis te maken met dc hobby die filatelie heet. Dc beurs is gratis toegankelijk van 10.00 tot 16.00 uur. dat wordt uitbesteed aan een bureau in Zwolle, kost veertig duizend gulden. De twee openbare basisscholen zouden dan in een nieuw ge bouw komen waarbij de voor malige Dorpsschool aan dc Tuinstraat het meest in aanmer king komt. Vooral burgemeester D.J. Ver hoeven is een voorstander van één gebouw omdat er dan niet alleen les kan worden gegeven, maar ook ruimte is voor andere activiteiten zoals cursussen. B en W stellen tevens dat, indien alsnog tot herindeling wordt besloten, zij voor sa menvoeging van Holten bij Rijssen en Enter zijn, waarbij de aanwezigheid van Enter van essentieel belang is. Bo vendien zijn zij van mening dat de gemeente Holten als geheel moet worden samen gevoegd met hooguit mini male grenscorrecties langs de Al en zeker geen grenswijzi gingen op de Sallandse Heu velrug. Holten mét de Hol- terberg dus. Mochten dc beleidsopvattingen ten aanzien van dc gemeentelij ke herindeling veel afwijken van de huidige voorstellen van Ge deputeerde Staten, achten zij heroriëntatie wellicht wcnseli|k. Het college blijft derhalve plei ten voor de zelfstandigheid van Holten. „Waarom zouden we die opvatting ook verlaten?", constateert Verhoeven. „In de Tweede Kamer is onlangs nog een motie aangenomen die voe ding geeft aan de gedachte om de gemeentelijke herindeling te beperken tot het oplossen van dc ruimtenood van dc grote ste den en niet op andere doelstel lingen. Voor Holten is dat vol strekt niet aan dc orde. Wij lig gen daarvoor ver genoeg van Deventer en Almelo." Variant Begin januari stelden GS het hcrindclingsplan Twente vast. Voor Holten werd dat samen voeging met Rijssen en een deel van Wierden, de kern Enter, voorgesteld. Volgens GS komt in die variant de maatschappe lijk oriëntatie van Holten en En ter op Rijssen goed tot'uitdruk king (voorzieningen en werkge legenheid). Daarnaast ontstaat een sterke gemeente met een financieel goed draagvlak, fysie ke samenhang en een gemeente die in economisch opzicht een goede invulling kan geven aan dc gunstige ligging op de 'oost- -west-corridor'. GS vinden tevens dat dc eventu ele sociaal-culturele verschillen tussen de gemeenten, niet van doorslaggevende betekenis zijn. Dc combinatie van Rijssen mpt Holten en Enter kan ten slotte bijdragen aan een nieuw maat schappelijk evenwicht in dc nieuwe gemeente, „De aanwe zigheid van Enter in die combi natie achten wij uitermate be langrijk" licht Verhoeven toe. „Zo ontstaat er een beter even wicht tussen het stedelijke ka rakter van Rijsscn en de plattc- landsgerichte kernen Enter en Holten." De variant Holten/Hellcn- doorn is niet in beeld, ook niet bij GS. De keuze Rijsscn/Hol- tcn/Entcr geeft een beter even wicht in het totale gebied en die Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Hollens Nieuwsblad Dhr./mevr. Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats I Hij/zil betaalt abonnementsgeld 1 per jaar ad 77,10 combinatie ligt gelet op het stre ven naar evenwichtige gemeen ten meer voor de hand. Boven dien wees Holten die variant al eerder af. Ook samenvoeging van Holten bij dc Hof van Twente (deel Ambt Delden, Diepenheim, Goor, Markelo) lijkt niet meer haalbaar. Vorig jaar september haalde dit nog de voorkeur in de commissie. Ver hoeven: „Allereerst hebben wc te maken met een ander voorstel van GS, dat voor één Hof van Twente-gcmeente kiest (Ambt Dolden, Stad Delden, Diepen heim, Goor, Markelo, red.) en bovendien hebben ook enkele Hof-gemccnten zich als zodanig uitgesproken. De raad zal zich daarom op een andere variant moeten richten." Unaniem Ofschoon het college unaniem is in haar opvatting ('we staan ervoor en gaan ervoor..!'), be kent wethouder Eb van Schoo- ten dat hij er lang over moest wikken en wegen. De fractie van zijn eigen partij Gemeentebe lang heeft zich immer tegen Rijssen/Enter gekeerd. „Ik heb natuurlijk overlegd met de ach terban. Heb echter als portefe uillehouder cconmischc- zaken, landbouw, toerisme/recrcactic ook met andere groeperingen te maken. Dc recreatie ziet eerder heil in Hellendoorn, maar veel anderen kiezen juist voor Rijs scn. Dat maakt het niet makke lijk. Ik hecht echter sterk aan een unaniem collegestandpunt." Het hcrindelingsplan heeft in tussen diverse reacties opgele verd van maatschappelijke groe peringen in Holten. Volgens Verhoeven zijn ze verschillend van inhoud en aard. „Enerzijds richten ze zich op de sociaal-cul turele verschillen met Rijssen, anderzijds betreft het meer za kelijke/objectieve reacties en de historisch bepaalde reacties te genover de nicer toekomstge richte opmerkingen." De Holtense Industriegroep, dc Holtense Handelsvereniging, dc Gewestelijke Land- en Tuin bouw Organisatie, het manage ment van het openbaar onder wijs en dc afdelingschefs in het gemeentehuis richten zich op dc variant Holten/Rijssen/Enter. Op de enkele weken geleden gehouden inspraakavond in Rijssen, spraken de recreatieon dernemers zich daarentegen uit voor Hellendoorn, dat net als Holten vertrouwd is met het voeren van een toeristisch/re creatief beleid. „In Rijsscn is dat op dit moment minder" aldus Van Schooten. „Mochten Hol ten en Enter evenwel alsnog bij Rijssen worden gevoegd, dan is het duidelijk dat ook in die nieu we gemeente het onderdeel toe risme/ recreatie speerpunt van het beleid moet worden." De oude begraafplaats is weer in een oogopslag te overzien. Medewerkers zijn al een week bezig met de 'grote schoon maak'. Alle bomen die gerooid moesten worden zijn inmid dels weggehaald. Foto: Peter Koehorst Het schaap van de familie Boode in Espelo wierp als een van de eerste dit jaar lammetjes. Het was niet alleen heel vroeg voor het tijd van het jaar, ook was het bijzonder dat de drieling liefdevol door de moeder werd opgevangen en niet werd verstoten zoals nog al eens wil gebeuren bij een drieling. Een ander schaap kreeg een bokje. „Ik had niet gedacht dat we nu al lammetjes zouden krijgen", zegt Bertie Boode verrast. „We hadden eigenlijk gerekend dat ze in maart zouden komen. En gelukkig zijn de lammetjes en het bokje gezond. We hoeven niet bij te voeren." Op de foto staan André en Bertie Boode met een van de lammetjes. Foto: Peter Koehorst Bloeddonoren hard nodig De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis houdt dins dag 4 maart weer de halfjaar lijkse bloedafnamc-avond. In Nederland is een groot tekort aan bloeddonoren. Daar kan volgens het Rode Kruis wat aan gedaan worden. Het Rode Kruis doet daarom een beroep op een ieder die gezond is en tussen de 18 en 70 jaar oud is. Men kan zich aan melden op dinsdagavond tussen 18.30 en 21.00 uur in sporthal 't Mossink. Vooraf ondergaat ie dere donor, ter bescherming van hem of haarzelf, een kleine medische keuring. Dagelijks worden grote hoe veelheden bloed en bloedpro ducten gebruikt om mensen nieuwe levenskansen te bicden Voor informatie kan men bel len, telefoon 36 26 20. Oud Strijders Dc ledenvergadering van de Bond Oud Strijders en Verzet wordt gehouden op 17 april. Dc avond vindt plaats in zaal Vos- Het bestuur van de Nierstich ting houdt op donderdag 6 maart om 20.00 uur in Zaal Vosman een gezellige bingo avond. Daarbij zijn prachtige prijzen te winnen. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Nierstichting N cdcrland. De grootste tuinbeurs van Oost-Nederland Hengelo. Tel. 074 - 2 559 559 Expo/center

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1