Rijssen mikpunt spot op carnavalsoptocht Goodwillavond groot succes 4^ HOITEWS NIEUWSBLAD Gemeente Optocht 1996 is 7,5 graad kouder dan '92 'Riessender sint gin kwoa, Riessender sint aans' Blauw Wit C-junioren winnen eigen tournooi Zakelijk BEKEKEN DONDERDAG 13 FEBRUARI 1997 Geen carnaval zonder optocht. Maar het weer kan ook op deze feestelijke dag roet in het eten gooien. Gelukkig kon Prins Hendrik uut Sploo zijn carnavalsmuts drooghou- den. Hoe het weer afgelopen zaterdag exact was, heeft weerman Freddie Paaiman van het Holtens Nieuwsblad voor deze speciale gelegenheid bijgehouden. Hier volgt zijn relaas: Zaterdagochtend om 7.00 uur toen ik dc temperatuur registreerde was er een zeer dichte mist, ook was de mini mum temperatuuur gedaald tot onder het vriespunt; name lijk -0.5'C in ons Keunedarp. Aan de grond was het -2.1'C. Dat had ook gevolgen voor de wegen die verraderlijk glad waren. Dus moesten de Keunedarper wegen worden gestrooid. Rond het middaguur lostte de mist geleidelijk op, en kregen we eerst perioden met zon. Tijdens de opstelling van de praalwagens hadden we ideale weersom standigheden, alleen was er hoge sluierbewolking aanwezig. De temperatuur was op dat moment 4.0'C.Tijdens dc optocht was het vrij zonnig, ook was de wind geen spelbreker, er stond slechts een zwakke tot matige vind uit het zuiden tot het zuidwesten (kracht twee a drie). Ook was dc tempe ratuur gestegen naar 5.2'C. In de zon was het aangenaam, maar in de schaduw was het toch wel fris.Bijna aan het einde van de optocht en bij het passeren voor het Keunerdarper Gemeen tehuis werd dc bewolking gelei delijk aan dikker, zodat er een wa zig zonnetje scheen. De maxi mum temperatuur was 6.6'C, een stuk kouder dan de carnavals optocht van 29 februari 1992 toen was het met een maximum temperatuur van 14.2'C een stuk warmer. Toch kunnen we terug kijken op een zeer geslaagde car navals-zaterdagmiddag optocht, mede door het mooie weer. Meteo Keunedarp, Freddie Paalman OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS EN GEMEENTWERF Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van dé even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor de komende maand houdt dit in, dat het gemeentehuis op de vrijdagmiddagen 21 februari en 7 maart gesloten is. De gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. Huis-aan-huisinzameling huishoudelijk chemisch afval in de gemeente Holten. In de periode van vrijdag 14 tot en met woensdag 19 februari vindt weer een huis-aan-huisinzameling van huishoudelijk chemisch afval plaats in het hele gebied van de gemeente Holten. Aan de hand van onderstaand overzicht kunt u zien wanneer de chemocar bij u in de buurt komt. Vrijdag 14 februari Maandag 17 februari Dinsdag 18 februari Bergmanstraat Ab Jansenstraat Aaltinksweg Boerrichterstraat Beusebergerweg Bessinkpasstraat Buerenpad (2 t/m 44 1 t/m 31) Burg. v/d. Borchstraat I Dikkesteensweg Boschkampstraat Canadastraat I Drostenstraat Bushofstraat Churchillstraat I Fazantenweg Dorpsstraat Denneboomstraat A. J. Goldsteinstraat Erve Broekhuis Deventerweg I Hoffesstraat Erve Joost Diessenplasstraat Holterenkstraat Helderman (2 t/m 62 1 t/m 61) I Holtinckspad Van Holtenserf Korte Diessenplasstraat Industriestraat Houtweg Enkweg (nrs. 1,2,3,4,5) I Kerkhofsweg Kenemanstraat Gaardenstraat j Kolweg Kerkplein Haarstraat Korhoenderweg Kerkstraat Jeurlinksweg Kozakkenstraat Kieftenbelt Keizersweg Lageweg Kon. Wilhelminastraat Köllingserf I Markollenweg Het Landeweerd Kosterspad I Noordenbergstraat Larenseweg tot Aaltinksweg Mossinkserf Pannenbakkerstraat Liezenweg (2 t/m 18) Molenbelterweg I Rijssenseweg (2 t/m 24 even) Looikolkstraat (2 t/m 26 1 t/m 19) Schepenenstraat Nagelhoutstraat Oude Deventerweg Schoutenstraat Oranjestraat (1 t'm 35 oneven) I Schuttersweg Pastoriestraat Oude Diepenveenseweg Slachthuisstraat Rietmolenstraat Raalterweg I Stationsstraat Rorikstraat 1 oneven 2 t/m 28) Valkenweg Schoolstraat Reilinksweg I mr. G. Vixseboxsestraat Smidsbelt Sparrenweg Voorsboerstraat Tuinstraat J. Rietbergstraat Waagweg De Visscher Verzetstraat 1 Waardenborchstraat Vrijheidslaan H. J. Wansinkstraat wijk Lukensveld 1 Weverstraat Woensdag 19 februari Zwartepad Dijkerhoek en buitengebied ,,'t Is absoluut geweldig! Al die blij verraste mensen, allen onder de indruk van het onver wachte dat hen overkomt. Prachtig gewoon"! Als wij de ochtend na de Goodwillavond prins Hendrik uut Splo om een korte reactie vragen, is hij er nog helemaal vol van. „Voor mij is het één van de, zo niet hét hoog tepunt van het carnaval. Daar al leen al word je prins voor." De Goodwillavond, de avond voor het carnaval losbarst is, voorzover bekend, uniek in dc regio. Prins, ad judant en zijn gevolg trekken dan per bus door Holten om enkele dorpsgenoten wegens bijzondere verdienste voor de Hoolter ge meenschap op te nemen in de Huisorde der Fienpreuvers. En dat alles is tot hel: allerlaatste 'top se cret'. Slechts bij enkele Fienpreuvers cn Oad-chauffeur Henk Schippers. De carnavaleske karavaan belandt ook bij Jos en Annemie Kamphuis, onlangs verhuisd naar een juweel van een plekje in Splo. Dat 't Klavertje Horccalcerbedrijf van het Jaar is geworden, achtte de car navals prins aanleiding Jos in het zonnetje te zetten. „Met jouw komst herbergt Splo nu meerdere vermogende mensen. Mocht Holten straks worden her ingedeeld, dan lijkt het een goed idee ons als een soort Monaco te gaan afscheiden." Als dc veldwachter dc aftocht blaast en dc stemming er inmiddels flink in zit, koerst Henk Schippers naar de Beuseberg, waar halt wordt gehouden bij huize De Jong. Het 'slachtoffer' is oud-directeur ge meentewerken Sjouke de jóng, die aangenaam verrast is door de 'over val'. De band van Dejong, hoewel wonend en tot voor kort werkend in Holten, is groot, mede vanwege dc werkzaamheden van echt genote Ellen voor de Bosschool. Menig ingewijde weet van zijn we zenlijk aandeel in de Sinterklaasvieringen op school, kent zijn opvattingen over de buurtschap waar hij zo graag ver toeft. Niet voor niets dat de Splose carna valsprins, die als 'reinigings- deskundige' in zijn dagelijks werk met Dejong van doen had, hem onderscheidt. „Dit is echt hart stikke mooi!", reageert Sjouke, die van de gelegenheid gebruik maakt om Splo te eren: „In Splo kan een mens nog mens zijn, kan ikgewoon Sjouke de jong zijn. Ik voel me zeer vereerd hiermee en verzeker dat de oorkonde een prominente plek in huis krijgt." Het laatste zaaltournooi van de juniorenafdeling van Blauw Wit was afgelopen zaterdag voor het Cl elftal. Naast Blauw Wit waren er deelnemende ver enigingen van Witkampers, B.Z.S.V. Blauwwitters en Sportclub Rijssen. De wedstrijden werden gespeeld in twee poules van vier teams. De ont moetingen waren spoitief cn van een redeli|k niveau. In poule A wa ren de teams van Blauw Wit 1 en Sportcub Rijssen 1 de sterkstcn. Sportclub Rijssen 1 werd op doel- gemiddelde winnaar. In poule B v/as het tweede team van Blauw Wit de sterkste voor het eerste team van de Witkampers. De wedstrijd om de zevende plaats was een on deronsje tussen B.Z.S.V. de Blauwwitters uit Borne. Het eerste team won met 6-1.De vijfde plaats in het tournooi was voor het eerste team van Sportclub Rijssen dat het tweede team van dc Witkampers met 3-1 versloeg. Spannend was de wedstrijd om de tierde plaats tus sen Blauw Wit 1 en Witkampers 1 Blauw Wit 1 besliste in de slotfase deze wedstrijd met 3-1 in haar voordeel. De wedstrijd om de 'winnaars-taart' tussen de tweede teams van Sportclub Rijssen en Blauw Wit werd verdient ge wonnen door het sterkste team van dit tournooi Blauw Wit 2, met de overtuigende cijfers 5-2. Kortom een geslaagd tournooi, waarin de Blauw Wit Cl junioren zich van hun goede kant hebben laten zien en dat geeft vertrouwen voor de tweede competitie helft op het veld. vervolgpagina 3 Een belangrijke verandering is er wel ten aanzien van het in schrijfgeld. Voor NTB-leden blijft dat gelijk aan vorig jaar, maar voor niet-lcden moet er door de organisaties een hogere afdracht worden betaald aan de NTB. Deze moet verplicht worden door berekend aan de deelnemers. Dc zogenoemde 'daglicentie' kostte in het verleden vijf gulden en is nu verhoogd naar 12,50 gulden. De NTB hoopt met deze maatregel dc prestatiegerichte recreanten over te halen lid te worden van de NTB, waardoor dc georganiseerde triathlonsport op een breder vlak ontwikkeld kan worden. Meen de Holtenaren die vorig jaar deelnamen aan de triathlon, krijgen binnenkort behalve een schrijven over bovengenomende wijzigingen, een aanmeldings formulier thuis gestuurd. Als zij het inschrijfformulier voor 1 mei teruggestuurd hebben en tevens het verschuldigde bedrag hebben overgemaakt, kunnen zij zeker zijn van een startbewijs. Alle overigen (dus ook degenen die vorig jaar niet, maar bijvoorbeeld het jaar daarvoor wel meededen) kunnen zich aanmelden bi) Harry en Ria Heuvelmans, Churchillstraat 103, tel. 36 29 54. Chemisch afval is steeds vaker herkenbaar aan het hieronder afgebeelde teken op etiketten. U moet het chemisch afval persoonlijk overhandigen aan een medewerker van de chemocar. Zet het chemisch afval nooit aan de straat, dit kan gevaarlijke situaties opleveren voor kinderen. Bewoners van het buitengebied moeten uiterlijk vrijdag 14 februari telefonisch een afspraak maken via de Regionale Afval-Informatie-Lijn. Tel. 0570-63 77 55; bereikbaar van 9.00-12.00 en 13.00-15.00 uur. De chemocar bezoekt op woensdag 19 februari de aangemelde adressen. Ook voor overige informatie over huishoudelijk chemisch afval, of andere soorten huishoudelijk afval kan contact worden opgenomen met dit informatienummer. Zelf wegbrengen van huishoudelijk chemisch afval Kunt u niet meedoen aan deze huis-aan-huisinzameling, bijvoorbeeld omdat u buitenshuis werkt, dan kunt u uw huishoudelijk chemisch afval op zaterdag van 13.00-15.00 uur afgeven bij de chemocar. De chemocar staat dan op de gemeentewerf aan de Waagweg 4 in Holten. Zie voor meer informatie de nieuwe afvalwijzer. Uitslag optocht: Loopgroepen: 1 Fienpreuverinnen, 2. Yelocitas, 3. Jan Schooien. Wagens: 1. Heerengenootschap Suffendo, 2. Club'90,3. CV de Knctterzoepers, 4. Dc Bourgondiërs, 5. Buren van de Espelodijk, 6. Club Gigantisch, 7. Splo Boys, 8. Buurtvereniging Beuseberg, 9. Bosschool. Publieksprijs: Club'90. Aan mooie wagens geen gebrek tij dens de Hol- tense carna valsoptocht. Foio: Peicr Koeliorsi OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1.Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen tempereercellenruimte Waagweg 5; 2. Sloopvergunning is verleend voor: - voormalig mengvoederbedrijf Stationsstraat 17; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 berk Oranjestraat 56; - 1 berk Mr. G. Vixseboxsestraat 13. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of méér vén bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethoudérs, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. REISDOCUMENT KWIJT? EERST AANGIFTE BIJ POLITIE! Met ingang van 15 februari 1997 moet u bij vermissing van uw paspoort of Europese identiteitskaart eerst aangifte doen bij de politie. Daarna kunt u een nieuw reisdocument aanvragen bij de gemeente. Dit is één van de nieuwe maatregelen om de toenemende fraude met reisdocumenten tegen te gaan. Van iedere vermissing van een reisdocument maakt de politie een proces-verbaal op. De gewaarmerkte kopie van dit proces-verbaal moet u bij de aanvraag van een nieuw paspoort of Europese identiteitskaart aan de gemeente overleggen. Zonder deze kopie krijgt u geen nieuw reisdocument! Bij vermissing in het buitenland moet u ook altijd aangifte doen bij de Nederlandse politie, voordat u bij de gemeente een nieuw document kunt aanvragen. ENQUÊTE BEHOEFTE BOUWGROND NIEUW BEDRIJVENTERREIN VLETGAARSMATEN In het kader van het opstarten van de voorbereiding van een bestemmingsplan voor het nieuwe bedrijventerrein Vletgaarsmaten (hoek Broekweg-provinciale weg N 332) is aan alle Holtense bedrijven, die zijn aangesloten bij de Holtense Industriegröep, een enquêteformulier gestuurd waarop kan worden aangegeven de concrete behoefte aan bedrijfsterrein op korte en langere termijn. Industriële of ambachtelijke bedrijven die wel belangstelling hebben voor een bouwterrein op het toekomstig bedrijventerrein doch geen enquêteformulier hebben ontvangen, kunnen dit alsnog aanvragen bij de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie (de heer J. IJmker, tel. 0548-37 38 41). De carnavalsoptocht in Hol-ten trok afgelopen zaterdag weer veel belangstelling. Duizenden mensen aan de kant van de weg genoten met volle teugen het pracht en praal wat met veel la waai door de straten trok waar bij vooral de herindeling het moest ontgelden. Henk Maatkamp is sinds kort gediplomeerd ortope- disch voetbed specialist, ook wel klein ortopedie genoemd. Maatkamp heeft de opleiding gevolgd aan het Lltrechtse ziekenhuis. Het is vooral bedoeld voor mensen met voetklachten wat te maken kan hebben met on der meer een afwi jking aan de voeten, de stand van het on derbeen of de stand van de voeten. „Dat brengt op den duur klachten met zich mee", legt Maatkamp uit. „Klanten kunnen door de huisarts of fy siotherapeut naar mij worden doorverwezen. Maar ze kun nen ook rechtstreeks lang skomen." Klachten waarbij de ortope- disch voetbedspecialst onder meer kan helpen zijn: pijn en vermoeidheid in de voeten, wanneer er sprake is van re gelmatige overbelasting van voeten en benen door sport of werk, voet- en beenklachten bij kinderen in de groei, pijn door likdoorns of overmatige eeltvorming of voetklachten Gert van Evertjes laat op sublieme wijze merken hoe hij over Rijssen denkt. Vrijwel de hele optocht droeg als thema de herindeling met Rijssen en Enter. Foio: Peter Koehorst als gevolg van diabetes of reu matische gewrichtsontsteking. Eerst wordt een blauwdruk van de voetzool gemaakt, dan op een voetspiegel om dc gradaties van het hiclbeen ten opzichte van de voet te bepalen, ver volgens vindt het voetonder- zoek plaats waar wordt gekeken naar welke mogelijkheden cn beperkingen de voet heeft. Uit deze onderzoeken komt dan een volledig beeld. Maatkamp kan zo precies op maat en per individu een voet- bed maken. Maar daarmee is het nog niet afgelopen. „Ze krij gen ook allerlei instructies mee hoe ze het beste resultaat kun nen krijgen met het gebruik van een voetbed. En over een week of zes krijgen ze nog een nabe handeling", aldus Maatkamp. In de toekomst wil Maatkamp een splitsing maken van de schoenmakerij en de voetbcd- spccialist. Iedereen kan geheel vrij blijvend een afspraak maken met Schoenmakerij Maatkamp aan de Oranjestraat 4, telefoon nummer 36 10 78. Alsof het een ludieke demonstratie betrof, één dingwerd duidelijk: niet samen met Rijssen. Zo maakten ook de voetballers van SV Holten BI duidelijk: 'schijt aan/voor Ri)ssen'. De eerste prijs van de praalwagens in de bonte stoet ging naar het Herengenootschap Suffendo met het motto: nakome lingen van een koe met BSE, daar zit Stier Herman niet mee. 0 De winaar van de eerste prijs: Heerengenootschap Suffendo. Foio: Peter Koehorst Gert van Evertjes was het ook niet helemaal met de herindeling eens. Als Belcampo deelde hij onderweg de tekst grif uit: "k Sin èèwn wier komm'n, met ne kleine Kuu- kelkoare! Um oeleu èèwn road te geewn. As temee de herindeling koomp, bangtoe neet vuur Riesken! Riessender sint gin kwoa! Riessender sintaans! How ze sint kój lézen in het grote gebeuren. Dan kö j het verschil gewaakomm'n tusken Skoapnjanwilm en 'n Zaandkoning, tusken de Pije en Gaaznboer! In het grote gebeuren wod offerekkent! Hoolter leu, hoalt doar rekkenge met, temee, as Riesken btej Hooltn koomp! 'k Glcuwe det iclcu det an- veult, zowncet, road kój krieg'n van...Belcampo'. 0 Oud-directeur gemeentewerken Sjouke de Jong was één van degenen die verrast werden met hoog bezoek. Foto: Wit Vogel

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5