spare K iEZONDHEID e^3 Stoppen met roken heeft een nieuwe smaak gekregen Anderhalf miljoen mensen heeft vaak last van ups en downs Kaal? Bijzonder natuurproduct voor stimulering haargroei Direct vrij ademen voor een gezonde nachtrust Een natuurlijke en gezonde nachtrust yLW afslankende shorts voorkomen en elimineren cellulitis v/edda Hoesten kan zeer vervelend zijn Schone bloedvaten verkwikkend voor ons hart i^fc, Sg® ►- i - -- ~'°®£T rE Nicorette Citrus Nog' heel even en we kunnen aan onze goede voorne mens werken. Eén van de voornemens die bij de aan vang van het nieuwe jaar steevast klinkt, is het stop pen met roken. Iedereen die rookt en al eens gepro beerd heeft te stoppen, weet hoe moeilijk die strijd kan zijn. (Door het gebruik van een j nicotine vervangend middel I neemt de kans op succesvol stoppen toe. Nicorette' is al jaren het toonaangevende merk op het gebied van hulp middelen om te stoppen met jroken.'Vele miljoenen men- Isen over de hele wereld von- den hier baat bij. Onlangs werd een nieuw product gein trod uceerdN icorette j Citrus. Principe Het Nicorette assortiment bestaat uit de Nicorette kauwgom en de IG-uurs stop pen met roken pleister Beide producten werken volgens hetzelfde principe: er wordt nicotine toegediend om de onthoudingsverschijnse len die bij het stoppen met roken optreden, te ondervan gen. Die onthoudingsverschijnse len kunnen variëren van gespannenheid, prikkelbaar heid. enzovoorts. Maar. zowel de kauwgom als de pleister geven minder nicotine af dan een sigaret. Bovendien moet in een periode van 3 maanden het gebruik van Nicorette producten worden afge bouwd Nieuwe mogelijkheid De nieuwe Nicorette Citrus kauwgom is verkrijgbaar in de sterktes 2 en 4 mg. De 2 mg sterkte is geschikt voor de roker die per dag 20 siga retten of minder rookt, ter wijl de 4 mg kauwgom een effectief hulpmiddel is als u gewend bent dagelijks meer dan 20 sigaretten te roken. Nicorette Citrus is verkrijg baar in verpakkingen van 15 en 30 stuks. Per dag moet er gerekend worden op fl 5, aan Nicorette kosten, voor zowel de pleisters als de kauwgom In de meeste gevallen zal dit aanzienlijk minder zijn dan de kosten die de gemiddelde roker kwijt is aan sigaretten Voor het gebruik dient men wel eerst de bijsluiter te lezen. Gebruikt u al andere genees middelen? Heeft u huid- of hartklachten, bent u zwan ger, geeft u borstvoeding'? Als het antwoord op een van deze vragen ja is. kunt u het beste even met uw huisarts overleggen voordat u Nicoret te gaat gebruiken Nicorette is te koop bij drogist en apotheker-. Voor meer informatie: Pharmacia Upjohn, tel.:0348-494871. Bijna iedereen voelt zich wel eens een aantal dagen lusteloos en ongelukkig. Zo iemand is nergens voor te motiveren en ziet eigenlijk overal tegenop. De fut is er als het ware uit. Moe, moe en nog eens moe. En dan.... drijft de bui weer over. Je ziet alles ineens weer helemaal zitten. Een stemmingsverandering, het komt bij ieder mens voor. Maar soms duurt die luste loosheid veel langer dan een paar dagen Allerlei lichame lijke signalen doen zich gel den. Bovendien treedt inner lijke onrust op. Dit gevoel van 'down' zijn komt maar liefst bij 12% van alle volwassen Nederlanders voor. En als men niet op deze lichamelijke signalen let, zijn er risico's voor de gezondheid op lange re termijn. Natuurlijke steun Hierdoor is het goed te weten dat er nu een natuurlijke manier is om al in een vroeg stadium van je lusteloze gevoelens af te komen. Een product dat je op een prettige wijze juist dat steuntje in de rug geeft om het leven weer van een zonnige kant te zien. De ontwikkelmgsafdeling van Lichtwer Pharma heeft hiervoor Kira ontwikkeld. Een oplossing die regelrecht uit de natuur komt Kira wordt gemaakt van St. Jans- kruid en bevat de zuiver plantaardige stof hypericine. Hypericine helpt bij lusteloos heid Heel belangrijk is dat de hypericine in Kira 'gestan daardiseerd' is: in elke dragee zit dezelfde hoeveelheid. Daarom kun'je er altijd op vertrouwen. Bovendien, als je op een gegeven moment de zonnige kant van het leven weer ziet. kun je zonder pro blemen met dit product stop pen. Daarmee is Kira juist dat steuntje in de rug dat je door een vervelende perio de heen kan hel pen Uiteraard neemt geen enkel pro duct de oorzaak van de lusteloos heid weg, maar kan alleen een hulpmiddel daar bij zijn Boven dien, als de ont stemmingen lang durig aanhouden, dien je altijd de huisarts te raad plegen. Maar bij lusteloosheid is Kira een stukje zonneschijn voor de geest. Voor meer informatie en gra tis uitgebreide documentatie kunt u bellen met Indros B.V., tel. 036-5370871 Dagelijks vallen er bij ieder van ons tientallen haren uit, die plaats maken voor 'jonge aanplant'. Per per soon verschilt het aantal uitgevallen haren sterk. Soms kan iemand ook op bepaalde plaatsen op het hoofd, grote aantallen haren tegelijk verliezen. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn bij stress, oneven wichtige voeding of bij hormonale stoornissen. Veel vrouwen hebben met name tijdens of na de zwanger schap er extra last van. Ook externe faktoren zoals milieuvervuiling, permanen ten, langdurig zonlicht, kleu ringen en ontkleuringen zijn van invloed op de sterkte en het uiterlijk van het haar. Toch zijn het meestal mannen die met het verstrijken van de jaren hun haardos flink uit gedund zien Dit is vaak een erfelijke kwestie Wanneer de vader al op jonge leeftijd kaal is geworden, kan de zoon er meestal van uitgaan dat ook hij hiermee te maken krijgt. Vroeg stadium Daar is zeker wat aan te doen vooral als je er in een vroeg stadium mee begint. Het haar heeft namelijk behoefte aan voldoende voedende bestand delen om tot volledige ontwik keling te komen. Maar ook in een later stadium als de haar wortels zogenaamd slapen de" zijn kunnen ze weer geaktiveerd worden Het bij zondere natuurprodukt Vivi- scal kan hierbij helpen. Dit in Nieuw: Datnpo Goodnight Dampo Goodnight is een ideale stroop die zorgt dat u direct vrij kunt ademen. Direct na inname voelt u al dat het werkt. Hiervoor zijn de plantaardige ingre diënten zoals eucalyptusolie en pepermuntolie actief. De tijm in Dampo Goodnight helpt voor verzachting van de keel. Dampo Goodnight zorgt er ge stoffen zijn niet versla- ook voor dat u kunt genieten vend Dampo Goodnight is van een gezonde nachtrust, verkrijgbaar bij apotheker en Hiertoe helpen natuurlijke drogist Voor meer informa- i rustgevers zoals valeriaan en tie- Roche Nicholas B.V., passiebloem. Deze plantaardi- Bladel: 0497-381833. imaHitah'dattim M ten fauüwd (put SPARC-LINE Bruistabletten zijn voor een maandkuur verpakt in een doosje met 3 buisjes bruistabletten in de vrolijk en spranke lend spannend bruisende kleuren romantic-pink, laguna-blue en florida-orange. Afhankelijk van uw stemming en maaltijd past u de kleur aan, waardoor de saaie allerdaagse sleur fees telijk doorbroken wordt. Gebruik SPARC-LINE Bruis- tabletten in een glas water bij het ontbijt en vervolgens bij de lunch of avondmaaltijd. i/erkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal Scandinavië ontwikkelde voedingssupplement bevat een kombinatie van het extract van een zeldzame diepzeevis en een silicumbe- standdeel. De tijdschriften en kranten in Scandinavië hebben veel aandacht besteed aan de positieve resultaten die met het produkt werden bereikt Viviscal heeft een opwekkende en versterkende werking op de haarwortels. Viviscal wordt gewoon als tablet ingenomen en dient tenminste 6 maanden gebruikt te worden. De eerste resultaten zijn na zo'n drie a vier maan den zichtbaar. Viviscal is ver krijgbaar bij apotheker en drogist. Voor uitgebreide informatie kunt u hier terecht of bij de importeur Tendem. tel. (038)4234313 X- M ptnirnnmn .msummr, pt:üwv.8 to^sus '5/ w/ncxdM' Slaap is een natuurlijke behoefte van de mens en is net zo nodig als eten en drinken. In wezen is slaap zelfs belangrijker, want men kan het langer zonder eten dan zonder slaap stellen. Voldoende nachtrust komt ons welzijn en onze gezondheid ten goede. Hoewel iedereen voldoende slaap nodig heeft, betekent dat niet. dat iedereen even lang slaapt. Kinderen, zeker pasgeboren baby's, hebben veel meer slaap nodig dan volwassenen, die meestal kunnen volstaan met zeven tot acht uur slaap per dag Normale slaap Slapen betekent niet. dat men constant in een diepe slaaptoe stand verkeert De normale slaap kent verschillende fasen, die een aantal keren per slaapperiode optreden. Gedu rende de slaap, worden drie tot vijf keer stadia van diepe, vaste slaap afgewisseld met fasen van lich te slaap. In de loop van de slaapperiode wordt de diepe slaap, welke aanvan kelijk langer dan een uur duurt, steeds korter. De lichte slaap daarentegen duurt lan ger. Deze fase van oppervlak kige slaap wordt gekenmerkt door aktiviteit van de hersen golven, dromen en snelle bewegingen van de ogen. Men noemt deze fase ook wel de REM periode (Rapid Eye Movements). Lusteloos en vermoeid Een goede nachtrust is onont beerlijk wil men de volgende morgen uitgerust zijn Lawaai, zwaar en te laat eten of te veel koffie kunnen sto rende elementen zijn. Wie niet van zijn nachtrust kan genieten, voelt zich al snel lusteloos en vermoeid Zeker wanneer dit regel matig voorkomt, kan dit zijn weer slag hebben op het humeur en op de prestaties die overdag moeten worden verricht. apiti Nachtrust Hoewel er talloze huismiddel tjes zijn, kan er toch behoefte zijn aan een middel om lekker te slapen In zo'n geval kunt u nu gebruik maken van een natuurlijk middel, Wapiti Nachtrust dragees. Deze zijn samengesteld uit natuurlijke kruidenextracten. Wapiti Nachtrust dragees hebben een gunstige werking op de slaapfunctie. Ze zijn verkrijgbaar bij dro gist. apotheek en reformhuis. Voor meer informatie. Emon- ta B.V., tel.: 0512-518085. Informatie: ENRA bv, tel. (0348) 444000 Bloedvat Waarsch u wingssignalen van de bloedvaten vitamines bevat het minera len. aminozuren, weefselex tracten en andere belangrijke voedingsstoffen. Wie de kuur volgt, zal zich al snel energie ker voelen en minder snel Wilt u meer weten over het reinigen en voor komen van dicht geslibde bloedva ten vraag 3an het boekje "Bloedva tenreiniging" en/of de informa tieve videoband aan bij Oligo Health Institute, tel. 035-6244671. Tegen betaling van verzendkos ten krijgt u deze dan gratis toegestuurd. Ader-Rein Kuur 300 (met garantiezegel "Ori ginal Ader-Rein") is verkrijg baar bij drogist, reformspe cialist en bij De Tuinen, Iedereen kent wel het gevoel dat het hoesten maar niet wil ophouden. Vaak gebeurt dat op momenten dat het zeer storend is, zoals tijdens vergaderingen, concerten of, nog erger, tijdens de slaap. U kunt in een der gelijk geval uw toevlucht nemen tot de Bal- soclase hoestdrank die de hoest verlicht en weldadig is voor de keel, maar voor kleine kinderen ligt dat soms anders. trekken. Het resultaat is een krachtige lucht stoot in de luchtwegen die een groot deel van de ongenode stoffen doet ver wijderen Op deze manier krijgen die stoffen nauwe lijks de kans om hun versto rende werk te doen. Normaal gesproken is hoes ten een heel nuttig en belang rijk verschijnsel, want het helpt ons afweersysteem tegen bacteriën, virussen, stof en ander vuil Deze onge wenste indringers worden opgevangen door de slijmvlie zen die zich aan de binnenzij de van de luchtwegen bevin den. Hier vandaan wordt een prikkel aan de hersenen door gegeven die vervolgens buik en borstspieren doet. samen- Nieuw: zetpillen voor kinderen Kinderen met hoestklachten hebben wel eens te met slikken het hoesten de moei- omdat door keel geïrri- hoesten. ook moet braken (bij voorbeeld bij een griepje) zodat een via de mond toe gediend hoestmid- del weinig fjlijlr effect heeft. Daar om zijn er nu Balsocla- se-E zetpillen voor baby's en kinderen. De zetpillen zijn "rs effectief terwijl de toegevoegde eucalyptol een ver- fj zachtende invloed 5 heeft op keel en luchtwegen. Vanwe- ge de toediening via de anus wordt de maag ontzien en wer- ken de zetpillen snel Balsoclase-E zetpillen komen de rust van uw kind ten goede. vooral teerd is. Hierdoor kunnen ze 's nachts eenvoudig weigeren hun Lees voor gebruik de bijslui- hoestdrankje in te nemen ter. Voor meer informatie: Bovendien komt het nogal Darci Pharma B.V. eens voor dat een kind naast tel.: 076-5810681. Zonder bloed kan een mens niet leven. U kunt het simpelweg vergelijken met de brandstof die nodig is om een auto te laten rijden. Als de toevoer stokt, ont staan er problemen. Dus is een gezond bloedvaten stelsel onontbeerlijk voor het menselijk lichaam. Bloed zorgt ervoor dat ons lichaam wordt, voorzien van zuurstof en voedingsstoffen. Van nature zijn bloedvaten soepele buisjes die op het pompritme van ons hart nau wer en wijder worden. Wie gezond leeft en goed op zijn dagelijkse voeding let. helpt de aderen in conditie te hou den. Maar wanneer het lichaam te veel vet en suiker en te weinig beweging krijgt, ontstaan er in de aderen klei ne opeenhopingen van 'afval stoffen'. Het gevolg is dat de soepelheid van de bloedvaten afneemt, en het transport van bloed slechts moeizaam ver loopt. En dat kan fatale gevol gen hebben! Gezond elen Een van de belangrijkste leef regels om de kans op aderver kalking te beperken, is gezond eten, Kies daarom bewust voor vezelrijk voedsel, verse groente en fruit. Eet meer vis dan vlees en vermijd te veel suiker. Regelmatig wandelen of fietsen heeft ook een zeer heilzame werking. Stoppen met roken en weinig alcoholgebruik zijn eveneens van essentieel belang. Reinigingsprogramma Om de bloedvaten schoon te houden is een combinatie van voedingsstoffen nodig die de vaatwand gezond maken en houden. Ader-Rein Kuur 300 bevat 37 voedingsstoffen die speciaal geselecteerd zijn om de ontwikkeling van aderver kalking te voorkomen en reeds gevormde opeenhopin gen in de vaatwand af te bre ken. Naast alle belangrijke laat sinaasappelhuid verdwijnen door constante micromassage na 2 maanden gebruik verliest 95% van de gebruikers tot 9cm of zelfs meer in omvang het dragen van Turbo sport line (8 uren per dag gedragen) voelbaar en zichtbaar afslanken verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal moe Door het gebruik van natuurlijke stof fen kent Ader- Rem Kuur 300 geen bijwerkin gen. Informatieve videoband

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9