De Lathmer exposeert in Medisch Centrum Pè De Waerdenborch houdt open huis Alle allerlaatste Jacks Alle Broeken Alle Truien en Sweaters Alle Blouses en Overhemden HOLTENS NIEUWSBLAD 'n wereld vol jonge mode Grotestraat 4 - Kijssen DONDERDAG 23 JANUARI 1997 Op verzoek van dokter Zweers gingen de deelne mers bij activiteiten centrum De Lathemer aan de slag. Onder leiding van Helen Knape en stagiar Mark Alfe- rink gingen ze aan het werk om stukken te maken voor de expositie. Vanaf morgen zijn de stukken te bewonderen in het Medisch Centrum aan de Keizersweg, Met deze expositie wil men de buitenwereld laten zien wat er zoal gedaan wordt op hc-t activi teiten centrum in De Bosc hkamp. Mark die zi)n studie. MDGO activiteiten begelei ding, volgt op Gravenvoordc loopt al stage vanaf 20 augustus bi) het activiteiten centrum en vindt de expositie een mooie afsluiting van zijn stageperiode. Ook de deelnemers hadden veel plezier in het maken van de werkstukken en zijn met recht R Dimes: Street One, Teodergrass, Ceeil, G-Sfar Herem Sfate of Art, Collumn, Sews It's Hoice, Pall Mali Dames: Turneifer, Sandwich, Street One ete Heren: LOVE, State of Art ete. Dames: Sandwich, Vanillia, Turnover, G-Sfar etc Heren: Pubitca, State Of Art, CoIIumri, Sews, Pall Mall etc. Alle metken so Het heeft altijd al Salland en Twente gele gen, de een zingt het Sal land lied, de ander zingt tussen Regge en Dinkel, maar Holten heeft z'n ei gen lied en blijft dat ook wel zingen. In april '95 ging de koers naar Twente, nadat men het Gewest Midden IJssel de rug had gekeerd, pri ma, maar toen kwamen geleidelijk de indclings- plannen op tafel. De Pro vincie was nog niet klaar, het Rijk wel. Holten rea geerde toen fel met 'Hol ten speelt spelletje niet mee'. Zelfstandig blijven, maar men had al een li miet gesteld, gemeentes boven de achttiendui zend inwoners. Goed, Holten had nog niet eens de helft ervan. Dat had men toen moeten inzien. Het wordt oktober '95. Krantenkoppen met Zelf standigheid Holten lijkt aflopende zaak, Fusie met Hof van Twente fa voriet bij fractievoorzit ters. Ook Hellendoorn wordt bekeken. Er wordt nog steeds rustig ever en weer gepraat hoe het niet moet. Op dat moment wordt het ene plan van Hellendoorn en Bathmen te rustig aan de kant ge schoven, terwijl ze in Zwolle 'rustig' verder werken aan de plannen die daar al op tafel liggen. INGEZONDEN De carnaval- periode Fe bruari '96. Prins Harry volgde prins Jos op. De tekst was Holten abso luut niet bij Rijssen, laat ste toeristen niet wegja gen. Het wordt maart '96 drs. Nico Gerzee laat van zich horen. Alle varianten zijn bespreekbaar. Va riant 1. Holten Bathmen en gedeelte Diepenveen en nog kleinere kernen. April '96 Alle fracties pal achter B en W, het ziet Deventer niet zitten om dat het dan te ver van Twente afbrengt. Maar wat had Twente ons Hol ten dan te bieden, het Provincie plan was er nog steeds niet. Holten kon nog steeds naar Hellen doorn maar toch ziet bur gemeester Verhoeven weinig raakvlakken met de grote buurman. Juni '96 Verhoeven zegt keihard nee tegen Deven ter en Bathmen. 'We wil len zelfstandig blijven' als voorkeur. Terwijl de pro vincie al had laten mer ken dat Holten ergens bij moest. Even later 'Holten fel tegen fusie Hellen doorn'. Wel hadden we dan de Heuvelrug in één gemeente gehad (ook een probleem minder volgens mij). Ondertussen had men in Zwolle het Hof van Twente al binnen, alle partijen zeiden ja. Eind juli besloot Ge meentebelang 'Holten wil samen met Bathmen'. Dit was het moment dat de Holtenaar daar zich aan vast moest houden, maar niet iedereen ging mee. WD tegen richting Rijssen; D66 mee met GB. Maar D66 zag ook Rijssen wel zitten met een andere gemeente. Augustus '96. Groot arti kel 'Bathmen en Holten vanouds verbonden' maar we gaan wel in de tijd terug tot ongeveer 1.850. Een mooi verhaal maar we doen er niets mee, jammer, 't Is net september '96. Holten en Rijssen willen elkaar niet. Ik begrijp niet dat men in Zwolle deze op zich ge noeg zeggende kreet niet voor vol hebben gezien. Ook komt er applaus voor de opmerking van VW-er Vincent (Geen Vincent Vreemdeling Verkeer). Wij willen Hol ten graag in Salland hou den. We zitten hier niet tussen Regge en Dinkel. Maar dat alles opzij gezet te hebben wordt de spoe ling toch wel heel dun. Bathmen bij Deventer, Holten wil niet bij Rijs sen, niet bij Hellendoorn en het Hof van Twente is rond. Holten blijft over, de fracties verdeeld geen uitzicht. Het jaar raakt op, feestdagen en de jaar wisseling weg '96. Dan komt 1997, de eerste week verloopt goed en Blokkade dan op 9 januari. Ieder een staat op en leest en hoort dan Holten bij Rijs sen en Enter, veertigdui zend inwoners. Burgers verrast door fusievoor- stel. Daar komt Homme les van. Waarom kiest Zwolle voor deze variant. Kan men er niet uitko men, wilde verder nie mand met Rijssen, dan maar Holten erbij. Ik hoop dat Zwolle na de bijeenkomsten er nog op terug komt voordat de Holtenaren bij café de Kcizer(de Wind) een blokkade opzet, of zou den de Rijssenaren ons voorzijn met die blokka de, bij de Lichtenberg. Ook in Rijssen komt de positie onder druk te staan. De Holtense frac ties weten nu ineens waar hun neus heen moet wij zen, of is het te laat, dat zou zonde zij, tot 11 fe bruari in 't Park, dan we ten we het. J. Smale trots op de door hun geleverde prestatie. Natuurlijk blijft het mogelijk werkstukken van de deelnemers bi) De Lathmer te kopen of om zo maar eens binnen te lopen en te kijken naar de arbeid die deze mensen verrichten. Nu Gedeputeerde Staten de kaarten van het ge meentelijk herindelings- spel heeft geschud en de uitkomst voor Holten precies dat is wat het niet wil, wordt het inderdaad tijd dat de 'gewone Hol tenaar' zijn mening geeft, waarvoor het Holtens Nieuwsblad lezers op roept, al verwacht ik dat deze groep zich bijna niet zal laten horen. Een anonieme stemming zou namelijk beter zijn omdat een plattelander zich nu eenmaal niet zo maar laat horen, (zie slot van dit betoog) als het zijn mening betreft (als je 'joa, joa' zeggen, bedoe len ze nee). Het Holtens gemeente bestuur heeft in het verle den niet het risico willen nemen voor een of meer dere partners te kiezen, omdat daarmee aantrek kelijke alternatieven zou den worden geblokkeerd. Holten was het beschei den kind van de klas, dat dacht wanneer het zich niet zou laten horen, de meester wel zou zorgen dat alles goed kwam. Gedeputeerde Staten heeft nu gekozen voor de variant Rijssen met daar aan toegevoegd Enter en Holten. Dit is econo misch gezien natuurlijk een voortreffelijke keuze. Rijssen is immers indus trieel goed ontwikkeld, heeft een prima midden stand en kan daarom goed fungeren als ge- Door niet alleen Holten, maar ook Enter daar aan toe te voegen wordt de tijden van gemeente tevens geografisch gezien even-wichtig ingedeeld. Een huwelijk sluit je echter niet op economische gronden, maar onstaat uit liefde voor el kaar. Daarom keek Hol ten niet naar Rijssen, maar knipoogde naar Markelo. Met Markelo onder één dak, dat zag Holten wel zitten, maar Markelo wil de gaan samenwonen met Goor, Diepenheim en Delden in de prachtige Hof van Twente en hierin was geen plaats meer over. Holten denkt zelfs nog dat het zelfstandig kan blijven, maar ook dit zal in de toekomst een droom blijken. Als Hol ten niet zelf iets onder neemt, maar afwacht, dan zal het zonder par don aan Rijssen worden toegevoegd. En dat toe voegen moet u letterlijk lezen, want Holten zal in de nieuwe gemeente een duidelijk afwijkende gc- dachtengoed (met uit zondering van het CDA) hebben dan de andere twee partners (worden nu reeds geventileerd door de betrokken partijen). In zie in de toekomst na melijk een aantal zaken zware discussies opleve ren; neem alleen de sluitings- en buurt feesten als voorbeeld. Zelfs onze eigen burgemeester (CDA) maakte het afgelopen jaar in het Holtens Nieuws blad al een kritische opmerking over de feesten in Holten als het om drank gebruik ging. Denkt u echt dat evenementen in Holten zoals de Keunefeesten, of een eventueel optreden van een band als Normaal of Boh Foi Toch in de toekomst net zo gemakkelijk een ontheffing krijgen van de gemeente dan nu het geval is? (zie onder meer het weigeren van ene Rostelli). Daarom hoop ik, en daar mee waarschijnlijk de overgrote meerderheid van de Holtense bevol king, dat het gemeente bestuur van Holten ein delijk ontwaakt en om zich heen kijkt, want er zijn wel degelijk plaatsen die het zien zitten om met Holten een grote platte landsgemeente te vor men, waarin elke plaats zijn eigen identiteit be houdt en waarbij reeds verworven vrijheden wor den veilig gesteld. Zou het niet mooi zijn dat Holten het lukt om Bath men, Okkenbroek, Lette- le en misschien Nieuw- -Heeten zo ver weet te krijgen dat zij samen met Holten een gemeente vormen, waarin er sprake is van gelijkwaardigheid, zowel wat grootte betreft als culturele grondslag. Dat is een goede basis om een nieuwe tijd in te gaan, dus ik zou zeggen: 'Holten toon een beetje lef en neem het initiatief en het risico om met deze partners om tafel te gaan zitten. 'Ik denk dat in deze plaatsen deze poging zeer gewaardeerd wordt en waarop men zeker zal ingaan. Holten moet nu niet meer bang zijn om terug te komen om zijn vertrek richting Twente (achteraf gezien dus een grote fout - Holten behoort toch gewoon bij Salland), want daarvoor is nu de tijd rijp. Als deze plaatsen het niet zouden zien zitten om samen te gaan met Holten, dan zou er over de berg moeten worden gekeken naar Hellendoorn. Ook hiervoor zijn goede redenen aan te dragen, namelijk dat dan de Holterberg binnen één gemeente komt te liggen en de culturele verschillen aanmerkelijk kleiner zijn dan die met Rijssen. De tijd van afwachten is geweest, er dient nu gehandeld te worden. Naam en adres bij redactie bekend Scholengemeenschap De Waer denborch houdt vrijdag 7 febru ari tussen 18.30 en 21.00 uur open huis. Ouders en toekomstige leerlingen van het voortgezet on derwijs krijgen op deze avond een indruk van de wijze waarop het onderwijs op De Waerden borch gegeven wordt en kunnen tevens de sfeer van het schoolge bouw proeven. Tijdens het open huis worden geen gewone lessen gegeven, maar wordt wel les gegeven aan kleine groepen, zijn er (vidco-)demonstraties, wor den opdrachten en praktica (proef jes) uitgevoerd, worden leermidde len gepresenteerd en is er informa tie van de schoolleiding, onder meer over de opleiding 5/6 VWO in één jaar. Direct voor of na het open huis be gint aannemer Braamhaar uit Vric- zenveen met de bouwactiviteiten. De sloop van de D- en F.-lokalcn is al verleden tijd. Omdat voor de aan bouw van de nieuwe vleugel een flink deel van de aula geruime tijd buiten gebruik wordt gesteld (een forse scheidingswand neemt bijna de helft ervan in beslag), zou een start met de aanbouw voor 7 febru ari hinderlijk zijn. Hopelijk gooit Koning Winter daaran geen roet in het schema. Tekeningen en maquettes maken duidelijk hoe het gebouw in Holten en ook het gebouw van de neven vestiging in Goor er straks uit ziet. In Holten duren de werkzaamhe den tot ongeveer mei 1998, het mo ment waarop in Goor van start wordt gegaan. De bouw daar neemt ruim een jaar in beslag. Na mei 1998 huizen de VBO-afdc- lingen (leerjaar dne en vier) in Hol ten. Voor startende VBO'ers bete kent dat ze de VBO-opleiding aan De Waerdenborch in Holten afma ken. Als gevolg van de dislokatie kan het VBO in Holten zich in het hoofdgebouw nog minder goed eta leren dan in andere jaren. Zo is de af deling Landbouw tijdelijk onderge bracht in Goor. Op de Beroepen- manifestatie in Goor (zaterdag 8 fe bruari van 10.00 tot 13.00 uur in gebouw Gruttostraat 1) zullen alle afdelingen zich echter goed kunnen Met ingang van dit schooljaar is De Waerdenborch met een extra dienstbus van de Oadgemakkcli j kcr bereikbaar geworden voor leerlin gen vanuit X'ijvcrdal. De schoolbus vertrek daarom 7.30 uur. In de nieu we busdienstrcgcling van de Oad/GVM is de verbinding tussen Laren en Holten bovendien goed geregeld. In tien minuten worden leerlingen van uit Laren 's ochtend voor De Waerdenborch afgeleverd. Ook 's middags is sprake van een prima verbinding terug naar huis. Pakketten Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fa milie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakket ten kan geschieden bij: familie G.H. Wissink, Haverstraat 8 te Markelo op woensdag 15 januari van 17.00-20.00 uur. Voor infor matie kunt U bellen: telefoon 0547- 361866. De pakketten moeten goed ver pakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde én afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos ge schreven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kik Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te Vervolg van voorpagina Ook al in verband met de mogelij ke uitkomsten van de ge meentelijke kerntakendiscussie. I Ondanks die onzekerheid legde Willem Bosschers de laatste jaren t rouw drie dagen per week heel wat i kilometers af met 'zijn' gele kar in Holten en wist zo de vijf jaar alsnog vol te maken. „Mooi werk", vond hij. „Altijd buiten, 't beviel me best." „Bosschers kon er dan ook mee Ie- 1 zen en schrijven, elk hoekje in Holten kende hij", constateerde j De Jong, die schatte dat de schei- dende yeegmaehinist er wellicht anderhalf keer de aarde mee had I gerond en hem daarom ter her- innering de stuurknuppcl aan bood. Chef buitendienst Gerard Grave blikte onder meer naar de toe komst: „Na afronding van de kern takendiscussie en de gemeentelijk herindeling, zal Holten de veeg- werkzaamheden uitvoeren met een moderne vecgmachine. Niet van het huidige stoffer en blik-systeem, 1 maar van het type 'hij klopt, hij veegt en hij zuigt'. Hij bood hem het daarvan (na)gemaaktc proto type aan, dat toepassclijkcgcschcn- i ken bevatte. Sinds medio 1993 maakte Willem Bosschers al gebruik van de senio renregeling. Had daardoor een dag per week vrij, maar bleef en blijft ook nu een bezige bij. Daarnaast trekt hij graag baantjes in zwembad Twcnhaarsvcld, werkt graag in zijn volkstuin en is ook een regelmatige bezoeker bij de thuiswedstrijden van Blauw Wit. Ook een deel van de verspreiding van de Blauwwitter neemt hij voor zijn rekening. Samen met stagiair Mark en Helen Knape mocht een aantal met werkstuk op de foto.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 8