Sportstudio Yes blijft constant in beweging Fienpreuvers tellen af zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Bloemschikken en Twentse ochtend in de Boschkamp DONDERDAG 23 JANUARI 1997 Middag over dementie Een van de meest bespro ken en meest gevreesde ziektes bij ouderen is de ziekte van Alzheimer. Ze is gevreesd.omdat men niet weet wanneer ze begint, of men ze kan voorkomen, of genezen. Ze is zo gevreesd, omdat men ziet hoe mensen langzaam al het contact met de wereld om hen heen verliezen en uitein delijk zoveel zorg nodig heb ben dat opname in een ver pleeghuis moet plaatsvinden. Omdat er zoveel vragen zijn over het vaststellen van de mentie en het omgaan met/ v erzorgen van mensen die de ze ziekte hebben gekregen, heeft Thuiszorg Zuidwest Overijssel samen met de Stichting Welzijn Ouderen een tweetal informatieve bij eenkomsten georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomsten krijgt men volop de gelegen heid vragen te stellen. De bijeenkomsten vinden plaats in het gebouw van Thuiszorg Zuidwest Overijs sel aan de Gaardcnstraat. Zij vinden plaats op maandag 3 en dinsdag 11 februari van 14.00 tot 16.00 uur. De deel name aan deze bijeenkom sten is gratis. Om een idee te krijgen hoe veel mensen willen deelne men, verzoekt de organisatie zich aan te melden bi) Thuis zorg Zuidwest Overijssel, te lefoon 0570 - 68 60 00. Info over landbouw Ps. van Doorn uit Almen ver-zorgt vanavond in De Kandelaar een informatie ve avond. Het thema is 'De mens achter de landbouw problematiek'. Wannéér er over de landbouw en de bijbehorende land bouwproblematiek wordt ge sproken, gebeurt dat in de re gel vanuit landbouwtech- nisch of landbouwpolitiek oogpunt. Hoe deskundig en rcle v ant dat in de regel ook ge- beurt, vaak wordt juist de mens, de agrariër, zijn partner en gezinsleden en hun welbe vinden, daarbij onderbelicht. Aan de hand van een studie- verslag wordt nagegaan welk aandeel de landbouw had in de Nederlandse samenleving na de tweede wereldoorlogen wat sindsdien de geest van de U)d was en is, die er mede toe heeft geleid dat ook de land bouw in een problematische hoek is terechtgekomen. i 20.00 De avond begin' Peuterspeelzaal Met ingang van januari kan men op maandagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur bij dorpshuis de Boschkamp terecht voor inschrijving en informatie over de peuter speelzalen Kruimeltje en Dribbel. Speelgrocp 'Kruimeltje' is be doeld voor peuters vanaf 2 jaar. Zij komen één keer per weck op woensdagochtend bij elkaar. De spcelgroepen van Dribbel zijn bedoeld voor kinderen vanaf 2 jaar en 6 maand, zij komen twee keer per weck bij elkaar. Voor in lichtingen over de plaatsing en opgave kan men zich wen den tot Marijke Dijkerman. Open Deurdienst In de Kandelaar is zondag 26 januari een Open Deur- dienst. Het thema 'De reis van je leven' is gekozen uit het Open-deur blad van ja- Voorganger in deze dienst is ds. J.J. van Dijken uit Nijvcr- dal. Muzikale medewerking wordt verzorgd door Diny Landeweerd uit Twello, die zichzelf begeleidt op de gitaar en J. van Engbrink speelt or gel. De dienst begint om 19.00 uur, vanaf 18.50 uur is er sa menzang. Bejaardensoos De bejaardensociëteit Holten komt dinsdag 28 januari bij een in de Kandelaar. De heer en mevrouw Span zullen dia's vertonen over Ierland. De middag begint om 14.30 uur. Erkende sportstudio houdt twee dagen open huis Sportstudio Yes aan de Kerk straat 6 is voortdurend in bewe ging. Naast de bestaande sport en zonnestudio, werd vorig jaar gestart met de Afslankstudio. Geheel nieuw zijn de Bewegings studio, het grote projectieapparaat waarmee eigenaar Henk Schelf horst op een 'multiscreen' uiteen lopende films en televisieprogram ma's in de sportstudio kan verto nen en het FitVak keurmerk. V ie een kijkje wil nemen in de studiofs) is vrijdag 24 van 18.00 tot 21.00 uur of zaterdag 25 januari van 10.00 tot 15.00 uur welkom tijdens het open huis. „Toen wc twee jaar geleden begon nen hadden wc eigenlijk al het plan om met de Bewegingsstudio te be ginnen", aldus Schelfhorst. „Men sen maken om verschillende rede nen gebruik van de bewegingsban- ken. Sommigen hebben het over dag zo druk, dat ze dit verkiezen boven actief bewegen, 't Is tevens een vorm van ontspanning. Ande ren hebben een fysiek probleem en laten bewust de bank het zware werk doen. Toch is het niet zo dat enkel rustig liggen resultaat boekt. Daarom adviseren we iedereen om tijdens hergebruik een aantal spicr- versterkende oefeningen te doen." In de Bcwegingsstudio staan zes verschillende banken, aangesloten op een computer. Elke bank stiu- muleert gedurende tien minuten spiergroepen in bepaalde li chaamsdelen. De Bewegingsstu dio geeft een goed resultaat bij re gelmatig gebruik, bij voorkeur tweemaal per week een uur. Vorig jaar werd met veel succes be gonnen met de Afslankstudio. De gebruiker wordt daarbij aangeslo ten op een speciale afslankcompu- tcr, die speciale golven via de huid laat inwerken op de stohvisselings- organen, lymfen en vetweefsel. Ook de spieren worden gestimu leerd. In overleg wordt een pro gramma opgesteld, waarbij met de persoonlijke wensen en voedings gewoonte rekening wordt gehou den, zodanig, dat omvang en ge wicht geleidelijk afnemen. De re sultaten zij voor iedereen verschil lend. Over het algemeen kan de klcdingmaat na circa tien behande ling een maat zijn afgenomen en is de buid weer mooi strak geworden. „Een luxe manier om af te vallen", vindt Schelfhorst, die benadrukt Henk Schelfhorst van Sportstudio Yes heeft grootse plannen voor de toekomst. Foto: Wil Vogel dat zelf bewegen en bewust bezig zijn met voedingsgewoonte min stens even belangrijk is. „De men sen die bij ons binnenkomen voor de Afslank- en/of Bewegingsstu dio krijgen van ons daarom het aan bod om na de sessie(s) de sportstu dio driemaal uit te proberen. Een Een schot in de roos blijkt tevens het onlangs aangeschaft projectie apparaat, dat een grootbeeld pro jecteert op een immense wand in de sportstudio. Schelfhorst: ,Je kunt het gebruiken voor televisiebeel den, videofilms en CD-i. Prachtig toch om te gebruiken bij grote eve nementen als de Olympische Spe len ofgrote voetbaltoernooien? De mensen sporten en kunnen onder wijl kijken naar de beelden. Ook kunnen wc instructiefilms draaien, eigen promotiefilms, rustgevende natuurfilms of tekenfilms voor kin deren, terwijl hun ouders in de sportstudio bezig zijn. Het positie ve effect is al bewezen: de mensen voelen zich rustiger, maken er geen haastwerk meer van." Momenteel staan er nog twee geluidsboxen in In de Boschkamp gaan don derdag 30 januari en 6 februa ri twee bloemschikgroepen van start. De docente, Yvon- nen Bruitsman, geeft tal van praktische tips en ideeën zo dat men met een leuk bloem stuk naar huis gaat. Het maken van tafclstukjes, aparte boeketten, biedermeiers met voorjaarsmaterialen is alle maal mogelijk. Natuurlijk wordt er ook met de wensen en smaak van de dcclnmers rekening ge houden. De kosten bedragen 65 gulden voor zes lessen exclusief materiaal. Zondagochtend 2 januari wordt er weer een Twentse ochtend gehouden. De troubadour Ger ry Groot Zwaaftink wisselt zijn wonderlijke vertellingen af met Bakker Nijkamp is druk aan het verbouwen. Begin maart moet de vernieuwde winkel weer op en top zijn. Door de verbouwing is de winkel voorlopig verplaatst naar het voormalige pand van fietshandelaar Van de Bos op het Smidsbelt, op de hoek van de huidige winkel. De nieuwe zaak wordt straks één geheel: zowel de luchroom, de Italiaanse ijssalon als de winkel. Bakker Nijkamp is elke dag van 8.30 tot 18.00 uur geopend. de studio, maar Schclfhorst is van plan bij alle fitnessapparaten kop telefoons te installeren, zodat men individueel kan beslissen. Omdat gezonde voedingonlosma- kelijk verbonden is met afslanken, begint Sportstudio Yes over enke le maanden met Voedingsadvie zen, gericht op vermindering van het aantal calorieën in combinatie met fitnessoefeningen. Hetzelgde geldt voor fïtnesstcsten, bedoeld voor iedere sporter: van zwemmer tot hardloper, tennisser en moto crosser, iedereen kan zich straks vrijblijvend laten testen bij Sport studio Yes. Schelfhorst: „We hebben zo'n honderd testmogelijkhedcn, maar voor iedere sporter geldt wat an ders. Per persoon worden gemid deld vier tot vijf testen gedaan, waarvan de gegevens worden bij gehouden in de computer." Daar bij gaat het onder meer om vetper centage, bloeddruk, spierkracht en uithoudingsvermogen. Aan de hand van het testresultaat krijgt ie dere betrokkene een persoonlijk advies. Sinds 1 januari voert Sportstudio Yes het FitVak-keurmerk. Het be drijf is daarmee erkend door de mi nisteries van economische zaken en volksgezondheid, wetenschap en sociale zaken, het NOC en NSF (Nederlandse Sport Federatie). „Vooral het onderdeel persoonlij ke begeleiding, wat bij ons altijd ho ge prioriteit heeft, scoorde hoog. Daar ben ik best trots op", aldus Schclfhorst, die ook vastomlijnde toekomstplannen heeft. „De komende drie jaar blijven we sowieso gevestigd aan de Kerk straat. De bedoeling is echter om te zijner tijd ook met squash en sauna te beginnen. Volgend jaar al willen we een schoonheidssalon in het ge heel integreren, wellicht met nagel studio. Alles hoort een beetje bij el kaar, we willen het geheel ook on der één dak houden, dan bied je een totaalpakket. Als dat hier niet kan, dan elders. Misschien dat er tegen die tijd ergens in Holten een ge schikt pand is. Ja, we blijven zeker in Holten. Trouwens, als de groei zo doorzet zullen we over enige tijd toch uit ons jasje zijn gegroeid. Nu al hebben we een kleine vijfhon derd leden." het zingen van liedjes en balla den. Soms klinken zijn teksten teer en ontroerend, dan weer komisch of zelfs absurd. Maar altijd met de bedoeling de teo- schouwcr echt te raken en daar bij te amuseren. Liedjes als bij voorbeeld 'er zat een merel in de kerk tijdens de hoogmis' of 'veur de laatste keer oaver den akker' lichten gewone onder werpen op en de grauwheid van het bestaan. „Ik zing en vertel over de gewo ne dingen van alledag, met een serieuze ondertoon, want over onzin wil ik het niet hebben", zegt de Vordense artiest zelf. De aanvang van de ochtend is 11.30 uur en de toegang kost tien gulden. Reserveren kan via tele foonnummer 36 27 55. Het is uitermate triest om anno 1997 te moeten vaststel len dat het fun-, dament onderj keuzes of niet| aanwezig is zo zwak dat het niets kan dra gen. De Holtense Industrie Groep is dan ook uitermate teleurgesteld in de Holtense politiek. Het is juist deze politiek die voor de belangen van Holten dient op te komen en niet mis leid door emotie nu van alles roept. De politieke partijen dienen na zorgvuldige over wegingen keuzes te maken, hierbij is hun verantwoorde lijkheid dat emotie en zaken gescheiden blijven. Dat nu blijkt alleen maar mo gelijk met de oppositiepartij en in Holten en daar heeft de Holtense Industrie het uiter mate moeilijk mee. Juist het feit dat alleen de oppositie partijen in Holten in staat zijn om ook zakelijk naar de va rianten te kijken baart de Hol tense werkgevers grote zor- gen.Het is toch opmerkelijk dat de reacties uit Rijssen in het Holtens Nieuwsblad van vorige week een visie hebben waarin ook de werkgevers van de gemeente te herkennen zijn. Het past niet dat de Hol tense werkgevers, goed voor vijftienhonderd arbeidsplaat sen, wat betekent werk voor inwoners en omzet voor de plaatselijke middenstand bij de politieke partijen in Hol ten vergeten worden. Dit probleem hebben de Hol tense werkgevers al jaren, tel kenmale ziet de plaatselijke politiek het bedrijfsleven over het hoofd en weet de rol van hetzelfde bedrijfsleven niet op waarde te schatten. Tel kenmale moet het bedrijfsle ven opkomen voor zichzelf, haar belangen verdedigen, en continu het initiatief nemen om te komen tot een dialoog. Zelfs nu zou het overgrote deel van politiek Holten om de meest discutabele redenen het thans geboden voorstel in willen ruilen voor een variant waarbij niemand zich kan voorstellen dat hier voordelen ten opzich te van het huidige voor stel zijn.Hol ten heeft een prachtige in dustrie met landelijk toon aangevende bedrijven, die mede zorgen voor groei van Holten en haar inwoners werk kan bieden. Als we kij ken naar de voor- en nadelen dan mag en kan het niet zo zijn dat we de andere varian ten om emotionele redenen afwijzen.Als Holten moet sa mengaan, dan moet een part ner: financieel gezond zijn; een gezond ondernemerskli maat in zich hebben; op een zodanig korte afstand dat op gebied van hulpverlening, onderwijs, sport enzovoorts ook daadwerkelijk samenge werkt kan worden; Een sterk arbeidspotentieel met voor zieningen zoals uitzenbu- reaus, arbeidsbureau. Natuurlijk is in de Holtense overwegingen toerisme be langrijk en moet mede in dis cussies betrokken worden, echter Hellendoom kan geen serieuze partner genoemd worden, het aandragen als al ternatief samen gaan met Hellendoom is incompetent en als we eerst maar eens in staat waren om een lijst te ma ken waaraan een partner zou moeten voldoen, had Hellen doom op geen enkel punt ges- coord.Triest is dan om te moeten constateren dat dit nu toch genoemd wordt, omdat we nu vergeten dat het gaat om de toekomst, daarbij die nen dan ook andere belangen afgewogen te worden dan emotie of eigen belang. Daar tegen wil de Holtense Indus trie krachtig protesteren, en wenst zij niet door diverse po litieke partijen verkwanseld te worden waardoor de Hol tense bedrijven in haar ont wikkeling geremd worden. Frans Noordam Voorzitter Holtense Indus trie Groep OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen woning Hakkertsweg 3; - bouwen woonhuis met garage Beusebergerweg 36; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 sierkers Voorsboersstraat 1 3. Voorts is vergunning, ontheffing, toestemming e.d. verleend voor: - loterij C.J.V. de Vriendenschaar. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen garage Beusebergerweg 22 (09-01-1997); - geheel vernieuwen bedrijfswoning Zandvoortspad 5 (09-01-1997); - vergroten keuken Waardenborchstraat 50 (10-01-1997). Bouwaanvragen liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 27 januari 1997 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.; voorstel inzake aankoop van gronden t.b.v. het toekomstige bedrijventerrein Vletgaarsmaten; voorstel inzake beschikbaarstelling krediet voor het opstellen van een bestemmingsplan voor het bedrijventerrein Vletgaarsmaten; voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Buitengebied" t.b.v. Beumersteeg 10 te Holten; voorstel inzake het verstrekken van een bijdrage aan de Stichting Promotie Sallandse Heuvelrug; voorstel inzake verbeteren trainingsaccommodatie op sportcomplex 't Vletgoor; voorstel inzake het rooien en herplanten van bomen langs de Larenseweg en de Oude Stationsweg; voorstel inzake renovatie/opwaardering oude begraafplaats Kerkhofsweg; voorstel inzake verkoop van een strook grond langs de Larenseweg; voorstel inzake vaststelling beleidsplan 1997 Algemene Bijstandswet. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. INDIENING AANVRAGEN OM SUBSIDIE VOOR HET ONDERHOUD VAN KLEINE LANDSCHAPSELEMENTEN EN HET HERSTEL EN/OF DE VERNIEUWING VAN RIETEN DAKEN a. tot 1 september 1997 aanvragen om subsidie kunnen worden ingediend voor tot 1 april 1998 uit te voeren werkzaamheden betreffende het instandhouden en onderhouden van kleine landschapselementen buiten de bebouwde kommen, waaronder worden verstaan elementen in het landschap met natuurwetenschappelijke, cultuurhistorische en/of landschappelijke betekenis of die om andere redenen van milieu- of natuurbeheer belangrijk worden geacht, veelal gekenmerkt door een boom- of struikbeplanting en kleiner dan 5 ha b. tot 1 maart 1997 aanvragen om subsidie kunnen worden ingediend voor in 1997uit te voeren tffèrkzaamheden betreffende het herstellen en/of vernieuwen van rieten daken van gebouwen waarvan de woning deel uitmaakt, gelegen in het buitengebied van Holten. Onder buitengebied wordt verstaan het gebied dat is gelegen binnen de grenzen van het op 24 augustus 1992 vastgestelde bestemmingsplan „Buitengebied". Aanvragen om toekenning van subsidie voor bovenvermelde werkzaamheden moeten worden ingediend op een ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijgbaar formulier. Na 1 september respectievelijk 1 maart 1997 ingediende aanvragen komen in principe niet voor inwilliging in aanmerking. Holten, 23 januari 1997. INSPRAAK CONCEPT-NOTA KAMPEERBELEID GEMEENTE HOLTEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ter voldoening aan het bepaalde in de „Inspraakverordening 1995" bekend, dat met ingang van 24 januari 1997 gedurende vier weken voor inspraak ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage ligt de concept-Nota Kampeerbeleid gemeente Holten. In deze nota wordt, naast informatie over de Wet op de Openluchtrecreatie (Wet OR), gemeentelijk beleid en oven/vegingen en uitgangspunten voor de invulling van de Wet OR op lokaal niveau, het te voeren beleid in de gemeente Holten weergegeven ten aanzien van de kampeermogelijkheden die de Wet OR biedt. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersoon naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de beleidsvoornemens ten aanzien van het kampeerbeleid in de gemeente Holen naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen, gericht aan burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten, moeten uiterlijk 21 februari 1997 om 24.00 uur zijn ingediend. Deze schriftelijke zienswijzen worden bij de concept-nota ter inzage gelegd. De persoonlijke gegevens van insprekers worden - indien daarom uitdrukkelijk wordt gevraagd - niet bekend gemaakt. Voor het naar voren brengen van mondelinge zienswijzen kan een afspraak worden gemaakt met de heer J. IJmker, medewerker ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken (tel. 37 83 41 Op deze inspraak is verder van toepassing de door burgemeester en wethouders vastgestelde inspraakprocedure, die bij de concept-nota ter inzage ligt. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman. D. J. Verhoeven. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS EN GEMEENTEWERF Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor de komende maand houdt dit in, dat het gemeentehuis op vrijdagmiddag 24 januari en 7 februari gesloten is. De gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. Groepen of individuen die na het lezen van dit stukje nog Als de optocht net zo gezellig wordt als afgelopen jaar, wordt het weer een groot feest. Foto: archief Holtens Nic- v Inbreken is zo voor elk, alleen steppen is wat z\ Nog maar twee weken. Twee weken waarin ervoor De Fienpreuvers nog een aantal activiteiten zullen plaatsvin den. Zoals daar zijn een uitwedstrijd naar Cuijk op vrijdag 24 januari, het Prinsenbal (25 januari) in De Poppe, zaterdag 1 februari het mindervallidencarnaval bij Snorrewind,- natmaken van de residentie, carnaval met De Lathmcr bij De Boschkamp, keuring van de wagens die deel nemen in de dptocht, de sleute loverdracht, oplevering van de Prinsenwagen, opening van de bouw- en opslagplaats om uit eindelijk op vrijdag 7 februari de Goodwill-avond te vieren. willen deelnemen aan de op tocht kunnen hiervoor terecht bij: G. Grave, tel. 36 11 99; H. Jalving, tel. 36 41 84 en \Y. Vruggink, tel. 0572-32 12 85. De reglementen voor de op tocht zijn ongewijzigd. Uiterste inleverdatum van de deelnam,e formulieren is 1 februari. Vol gende week meer over de route van de optocht, de Dweilmid- dag en de Slingeroamd. Maar al deze activiteiten zijn nog steeds maar voorlopers op het echte carnavalsgebeuren star tende met de optocht. De bonte stoet zal op zaterdag 8 februari het carnavalsweekend weer ope nen.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5