Verkering met Rijssen en Enter al verbroken mmm Holtens Nieuwsblad Holtense ondernemers zijn vol bewondering Nominatie beste sporters 1996 Veegmachine nu verder zonder Willem Bosschers 5000 m2 PARTIJ TAPIJT RIJSSEN WINTERLEEGVERK00P! Holten kan meer woningen bouwen Mevrouw Van Diepen pakt hoofdprijs puzzel U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint BON 25.00 59.00 Aantal agenten stijgt lÉïïél IkledingI IsportI Hollens Nieuwsblad DONDERDAG 23 JANUARI 1997 De gemeente Holten kan meer woningen bouwen dan de oorspronkelijke 150 tot 170 in de komende vijf jaar. Het aantal wordt nu in in zes jaar verhoogd tot 255 woningen. Binnenkort wordt begon nen met de uitgifte van twaalf bouwkavels voor Lu- kensveld. Volgens burgemeester D.J. Verhoeven heeft de provin cie Holten toestemming ge geven meer te bouwen om dat het Ehag-complex wordt gerealiseerd. De 48 woningen die daar komen hadden al voor de periode van vijf jaar gebouwd kun nen worden maar een bo demonderzoek gooide roet in het eten. Ook speelt de renovatie van de Diessen- plas een rol: hier gaat het aantal bedden achteruit om dat ouderen langer zelfstan dig blijven woningen en daar zijn ook woningen voor nodig. Tot slot komen de Dorps school en cle W'acrdenboreh aan de Oranjestraat leeg te staan. Op die locaties staan woningen gepland en om vandalisme en renteverlies tegen is het volgens burge meester D.J. Verhoeven no dig dat hier woningen wor den gebouwd. Mevrouw van Diepen krijgt de eerste prijs van de einde- jaarspuzzel van eindredacteur Peter Koehorst. Foto: Debby Koehorst Mevrouw H.C. van Diepen is winnaar geworden van de eindejaarspuzzel. Zij heeft daarom van de eindredacteur van het Holtens Nieuwsblad Peter Koehorst het Van Dale Groot Woordenboek der Ne derlandse Taal gekregen. Honderden oplossingen heeft de redactie de afgelopen weken binnengekregen van de einde jaarspuzzel. Drie gelukkigen zijn uit dc grote bak getrokken. De eerste prijs gaat dus naar me vrouw H.C. van Diepen aan de van Holtenscrf 17 in Holten. Zij wint daarmee het Van Dale Groot Woordenboek der Ne derlandse Taal (ter waarde van 325 gulden). De tweede plaats, het Van Dale woordenboek he dendaags Nederlands ter waar de van 145 gulden, gaat naar mevrouw H. Koopman aan dc Raalterweg 9 in Holten. De der de prijs gaat richting Markclo. Dc heer G.H. Beltman aan dc Roudaalterwcg 8 krijgt het Van Dale Handwoordenboek he dendaags Nederlands met een winkclwaardde van 65 gulden. De gemeente heeft de geno- mineeerden bekendgemaakt voor de sportman en sport vrouw van het jaar. De be kendmaking en uitreiking van de prijzen vindt plaats op woensdag 5 februari om 20.00 uur in het clubgebouw van SV Holten. Voor de sportman van het jaar 1996 komen in aanmerking: Erik Davids (motorsport), Ro bert I.cussink (klootschieten). Hans Stam (voetbal) en Mark Tuitcrt (skeeleren). Genomi neerd voor de sportvrouw van Als lezer van het Holtens Nieuwsblad geïnformeerd. daarvan verzekerd abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 77,10Losse nummers f 1,65 De dienst gemeentewerken heeft vorige week donderdag met gemengde gevoelens afscheid genomen van Wi(lle)m Bosschers. De 61-jarige Holte- naar is per 1 januari met de vut gegaan. „Een zeer gewaardeerde, fijne, loyale en gemotiveerde mede werker, die weliswaar duidelijk voor zijn mening uitkwam, maar altijd aanspreekbaar was. Bo vendien een breed inzetbare medewerker. Alles bij dc buiten dienst zat hem in 't bloed", zo kenschetste directeur gemeente werken S.K. de Jong de schei dende Bosschers, die menig Holtenaar kent van de veegma chine. Woorden van gelijke strekking waren er van burgemeester D.J. Verhoeven. Hij gaf tevens aan dat Bosschers m de bijna dertig gemeentejaren zijn werk altijd stipt uitvoerde. „We verliezen in u een toegewijd en goedlachse medewerker, die wel altijd het naadje van dc kous wilde we ten." Willem Bosschers, voor ingewij den ook wel 'veegBosschers, dc man met de alpinopet een kop pelriem, begon destijds op de boerderij van zijn vader aan dc Schuppertsv:cg en werkte later voor bouwbedrijf Mavo in Mar kclo. Begin 1967 solliciteerde hij op twee vacatures bij gemeente werken: medewerker algemene dienst en medewerker plantsoe nendienst. Enkele maanden la ter startte hij als medewerker algemene dienst. De 'breed inzetbare' Bosschers deed van alles: van wegenonder- houd en gladheidbestrijding tot de huisvuilophaaldienst, onder houd openbaar groen, de gc- meentewerf met kandne en vooral het schoonhouden van de wegen met de welhaast legen darische veegmachine. Het gele 'gevaarte' werd aangeschaft in 1980, maar is volgens De Jong inmiddels rijp voor het bedrijfs- Uit handen van burgemeester Verhoeven ontvangt Willem Bosschers het welbekende Makkumer tegeltje. Foio: wn Vogel museum van de constructeur. Toen Bosschers in 1992 zijn zil veren gemeentejubileum vierde, vroeg De Jong zich al af of de jubi laris zijn v len. n die cabine zou ha- Lees verder op pagina 8 Tientallen reacties van lezers laten weinig heel van 'Groot-Rij ssen' De oproep van vorige week in het Holtens Nieuwsblad om te reageren over de herindeling met Rijssen en Enter heeft zeer vele telefoontjes en brieven opgeleverd. Bleek vorige week al dat er politiek tussen Rijssen en Holten geen sprake is van een liefdesrelatie, de burgers deden daar nog een schepje boven op. Verreweg de meeste Holtenarcn zien helemaal niets in een gemeente met Rijssen en Enter. De 'verkering' is dus al verbroken voordat ze begonnen is. Mevrouw J. Paalman is net zoals haar man tegen. „Holten en Rijssen passen gewoon niet 1 i) elkaar", zeg zc. „Zc hebben een hele andere mentaliteitKunnen we straks op zondag ;'og v-.y: zwemmen? Ik gti .net zolief bij <v: Hof van Twente, daar lijkt Holt. ten ook wel een beetje op." „Ik ben tegen vanwege de cultu reel landschappelijke situatie", meldt G. Hasewinkel. „Ik heb negenden jaar in Rijssen ge woond en sinds zes jaar woon ik in Holten. Vooral de principe- verschillen zijn groot. Rijssen is een soort eiland binnen dc om geving. Holten is een platte landsgemeente en Rijssen kijkt meer naar de economische as pecten zoals dc uitbreiding van de industrie en is daar iets te bekrompen in. Wc zullen echter elkaar moeten opvoeden, maar op invloed vanuit: Rijssen zit ik niet te wachten. Ik was zelf veel liever richting Hellendoorn ge gaan, dat lijkt ook veel meer op Holten." „Ik ben het niet met de herin deling eens", zegt bijvoor beeld Sanne Slont. „Dan is er een kans dat hier op zondag alles dicht moet. In Rijssen is een hele andere mentaliteit dan in Holten. Vooral het ge-, loof speelt daar volgens mij een veel belangrijker rol dan hier. Bathmen zou wel bij Holten passen als we toch moeten samenwerken, maar natuurlijk wil ik veel liever zelfstandig blijven." 1996 zijn Esther Lammcrs (paardensport), Sabine de Roos (paardensport) en Hannckc van der Spek (atletiek). Dc genomineerden voor dc sportploeg van het jaar worden niet vantcvorcn bekendgemaakt omdat de betreffende verenigin gen massaal aanwezig zouden willen zijn en gezien dc beschik bare ruimte en op het karakter van de avond (jaarvergadering van de sportcommissic met de besturen van de sportverenigin gen) is dat volgens de gemeente niet mogelijk. Een heer die lievi wenst te blijven vreest dat wat karakter en mensen betreft de herindeling een groot fiasco zou worden. „Kleine dingen als de zondagsrust zou een probleem kunnen worden. Ik denk dat Bathmen veel beter bij Holten zou passen. Mocht de herinde ling toch doorgaan dan twijfel ik er niet over dat de gemeenschap blijft bestaan, die blijft gewoon net zoals de naam Holten." Een van de weinige voorstan ders wenste ook liever anoniem te blijven. „Ik ben 120 procent voor. Geografisch sluit het ook ook perfect aan Je kunt het zelfs op de fiets. Zo is bijvoorbeeld Goor veel te ver weg. De ge meenschap in Holten en Rijssen passen ook wel bij elkaar. Je kunt hier nog best op zondag zwemmen, daar ben ik helemaal met bang voor. Economisch ge zien is het ook goed: alledrie gemeenten liggen direct aan dc Al, dat kan zich in de toekomst goed ontwikkelen." In het Parkgebouw in Rijssen is op dinsdag 11 februari de inspraaka vond waar slechts een be perkt aantal sprekers hun mening mag geven. Daarom kunnen instel lingen en maatschappe lijke organisaties die met college van B en W van Holten willen praten over de herindeling, contact opnemen met de secreta resse van het college, me vrouw L. Wink. Op maandag 2 juni is de J. Aaftink merkt op: „Ik ben er tegen dat Holten bij Rijssen wordt ingedeeld. Dc Gemeente Holten heeft de tijd verzeten en hadden direct moeten reageren dat zc samen wilden gaan met Bathmen, Lettclc en Okkcn- broek dat was veel beter ge- Op de volgende pagina's kunt u meer reacties lezen van lezers van het Holtens Nieuwsblad. vergadering de provinci ale staten in commissie- Vol bewondering luisteren een aantal Holtense ondernemers naar de uitleg over de moderne persen. Foto: Peter Koehorst vorm waarna op dag 25 juni het algemene statenvergadering wordt gehouden over de herin deling. Op donderdag 16 maart om 16.00 wordt in de commissie in Holten de herindeling behandeld waarna op 24 maart de raadsvergadering over de herindeling plaatsvindt. Alle vergaderingen, zo wel in Holten als in het provinciehuis in Zwolle, zijn openbaar. Coupons merktapijt (met productiefoutjes) per str.m. vanaf Kamerbreed hoogpolig tapijt diverse kleuren, per str.m Iedere werkdag geopend. Donderdag koopavond tot 20.00 uur. Jutestraat 31 (Industrieterrein De Mors) 7461 TS Rijssen. Tel. 0548-51 36 48 Het was een mooie avond afgelopen maandag. Een OAD dubbeldekker vol on dernemers van de Holtense Handelsvereniging was op bezoek bij de Oostelijke Weekbladpers in Enschede, de uitgever van het Holtens Nieuwsblad. Het gezelschap kwam een kijkje nemen naar dc moderne persen waarop hun lijfblad werd ge drukt. En dat leverde prachtige taferelen op.Dc omvang van dc drukpersen boezemde ontzag in. Reacties blijven altijd welkom Natuurlijk wil de redactie van het Holtens Nieuws blad graag op de hoogte blijven van uw mening over de herindeling. U kunt daarvoor elke maandag en dinsdagmorgen bellen met de redactie (tel. 36 38 03) of de hele week door faxen (fax. 36 64 97). Ook kunt nog steeds uw me ning op papier zetten en sturen naar Redactie Holtens Nieuwsblad, Kerkhofswcg 18, 7451 BG Holten. Een samenvatting van de me ningen kunt u dan lezen in de volgende uitgave van uw Holtens Nieuwsblad. En ook de enorme rollen papier werden met veel bewondering be keken. Na afloop was ergenoegom over bij te praten onder het genot van een hapje en een drankje. Dc geduldige buschauffeur was van plan om half elf huiswaarts te ke ren, maar dat bleek al gauw- niet haalbaar. Pas om halt twaalf ging het gezel schap op weg naar Holtc-n. Holten en Bathmen krijgen van af maandag 27 januari zes poli ticagenten erbii. Het huidige aantal zal in het kader van 'orga msatie'97' (Holten valt dan on- Geldt voor alle afgeprijsde artikelen Het laagst geprijsde artikel is gratis- SCHOENEN Meer dan 160 winkels. Kijk in de Gouden Gids Breuk thuiszorg De beide thuiszorgen in Holten zijn er niet in geslaagd om tot een verzoening te komen. Lees meer op pagina 3 Sportstudio Yes Twee dagen lang houdt Sportstudio Yes een open huis. Zie pagina 5 Sloeber Het asiel is op zoek naar een baasje voor de hond Sloeber. Vooi informatie zie pagina 6 Spelmorgen Dc jaarlijkse Spelmorgen is weer een groot succes. Zie de Sporthalte op pagina 7 Expo De Lathmer Activiteitencentrum Dc Lathmer heeft een mooie expositie ingericht. Lees verder op pagina 8 Geen voetpad Holterbergweg Dc aanleg van een voetpad langs de Holterbergweg wordt door het college van B en W afgewezen. De VW had hierom gevraagd. „De aanleg er van is afgewezen omdat de aanloop over de tocristenweg loopt, dat is te gevaarlijk", aldus burgemeester D.J. Verhoeven. „Dc wandelaars kunnen ook via de Moticweg." Kinderkoren in De Kandelaar In Holten wordt zaterdag 1 februari door de Koninklijke Christelijke Zangersbond in samenwerking met de Stich ting Samenwerkende Natio nale Korenorganisatie, een regionale kinderkorenmid dag gehouden. Aan deze middag werken de vol gende kinderkoren mee: De Notenbalkjes, Balkbrug; Dc Jonge Stem, Doornspijk; De Yssel- sterretjes, Wilsum; Intcrk. Kin derkoor Mozaiek, Holten; Jubilate Deo, Rijssen en Tienerkoor Rejoice uit Rijssen. De koren krij gen een beoordeling door een des kundige jury.Als het optreden, vol gens dc jury, daar aanleiding toe geeft, kan een koor een uitnodiging krijgen om deel te nemen aan het Nationaal Kin-derkoren Festival te Amers-foort. Iedereen die de kin derkoren een warm hart toedraagt, nodigt men uit op deze middag aanwezig te zijn in De Kandelaar om 14.30 uur. Verkeersquiz in zaal Vosman Veilig Verkeer Nederland af deling Holten houdt maan dag 3 maart haar jaarlijkse verkeersquiz voor verenigin gen en bedrijven. Ook deze quiz wordt weer gehouden in zaal Vosman te Holten en begint om 20..00 uur precies. De deelnemers worden tussen 19.00 en 19.45 uur in de zaal ver wacht, zodat wij op tijd kunnen be ginnen. De quiz zal dit jaar iets af wijken qua opzet van andere jaren. Dc winnaar ontvangt net zoals voorgaande jaren dc Obe- rinkwisselbokaal,genoemd naar de groepscommandant van de rijks politie te Holten. Supporters kun nen individueel mee doe met de laatste ronde en ccn wisselbeker, beschikbaar gesteld door Huub Brands eigenaar van café-restau rant Vosman. De inschrijving sluit op 14 februari. Men kan zich opge- ven bij I.A.M. Bekkernens, De Visschcr 9, telefoon 36 38 53. der Salland) van tien stijgen naar zestien. Dc werkwijze van orga- rusatie'97 lijkt op het huidige Twingo-project. Het team wordtgehuisvestigd in Holten. Aan de eerste vorstperiode is een einde gekomen die zo'n drie weken heeft geduurd. En nu maar af wachten hoe het zich verder ont wikkeld. Maandag-morgen eerst lichte motregen en mist, daarna kwam de zon er goed bij. De maxi- mumtemperatuurwas5.8'C, een stuk ho ger dan de verwachting was. Ookdinsdag waseen vrij zonnige winter dag, wel was er cirrusbewolking aan wezig. Er stond een zwakke wind die uit zuid tot zuidoosten kwam. De maximum temperatuur was 7.4'C, hel leek wel op een vleugje lente, omdat de lucht ook erg droog was, namelijk 36 procent lucht vochtigheid. Doordat de zon ook weer stralings- warmte afgeeft, kon het kwik flink stijgen. Zowel woensdag als donderdag waren prachtige zonnige winterdagen met een strak blauwe lucht. Van een echte dooi- aanval kunnen wenietspreken, deze dooi noemen we droge dooi Een serieuze dooiaanval gaat meestal gepaard met veel regen en wind. Vrijdag was ook een zonnige dag. later in de middag kwam er langzaam hogere bewolking voor. De temperatuur kwam op8.0'Cuit. Zaterdag was een sombere dag met af en toe mo tregenen mist diehardnekkig was. De mi nimum luchtvochtigheid was 98 procent. Zondagmiddag viel er motregen en licht regen, het leverde niet veel op: 1.2 mi' meter. In Espelo viel 2.0 milimeter rep de dag eindigde met mist. Meteo Holten, Freddie Paalrr

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1