Gasterij Twenhaarsveld verbouwd en uitgebreid 1996: koud en zeer droog in Holten 't Klavertje is beste leerbedrijf BCH1 pakt titel Vernieuwd café-restaurantbedrijf houdt 23 januari open huis Kip broedt kuikens uit in barre vrieskou Stam naar Blauw Wit Verhoeven teleurgesteld Holterberg podium tweede Twentse cross DONDERDAG16 JANUARI 1997 HOLTENS NIEUWSBLAD De vaste gasten van bungalowpark Twenhaarsveld zijn het er over eens: de ingrijpende verbouwing en uitbreiding van de 'kanüne' heeft de horeca in het park de noodzakelijke facelift gegeven. Het duurde weliswaar een jaar, maar nu is het enkel nog een kwestie van hier en daar nog wat puntjes op de 'i' zetten. Geertjan Bossinga van organisatie- en adviesbureau Horeca Formule en Manage ment, dat verantwoordelijk is voor ontwerp en uitvoering: „Die enthousiaste reacties van de gasten zijn reuze be langrijk. We streefden naar een voorziening met 'inloop- '-karakter, het mag geen hoge drempel hebben." Dc Gasterij Twenhaarsveld houdt donderdag 23 januari tus sen 16.00 en T9.00 uur open huis. Iedereen is welkom, ook niet-gastcn van het park. Tot nu toe was sprake van een kantine- -achtig bedrijf, dat alleen toe gankelijk was voor gasten. Het huidige volwaardige café-res taurantbedrijf, staat tevens open voor bewoners uit Holten uit omgeving. Sinds november 1995 heeft de Gasterij Twenhaarsveld een nieuw management. Bedrijfslei der Timo Kuurman is bepaald gelukkig met dc verandering: „Het oogt een stuk aantrekkelij ker en werkt voor ons veel ple zieriger en efficiënter. De rou ting is beter, het kan makkelijker schoongehouden worden, noem maar op." Een jaar lang nam de verbou wing in beslag. Een aanzienlijke periode, vindt Bossinga. „Het kon echter niet anders. Omdat het bedrijf al die tijd operatio neel bleef, kon enkel in fasen worden gewerkt. Het vroeg daarom veel geduld en flexibili teit van het personeel." Dc Gasterij beschikt over vier fullti mers en achttien oproepkrach- Vorig jaar januari werd begon nen met de verbouwing van de keuken. Die werd begin mei in gebruik genomen. Ook de ach ter de keuken gelegen vernieuw de snackshop 'dc Happerij' is klaar. Een eigenüjdse fast food- -voorziening, geschikt voor dc snelle hap of afhaalmaaltijd. Di rect na de bouwvakantievakan- tic werd gestart met de uitbrei ding en vernieuwing van het restaurant. Bossinga: „Eerst is het restaurantgedeelte, daarna werden de brasserie (het café- -gedeelte) en de aangrenzende bowlingbanen volledig ver nieuwd". Met handhaving van het speci fieke karakter van de boerderij met rieten kap, was alles op 20 december vorig jaar klaar. Dc entree is verbeterd en ruimer geworden en in de hal zijn te vens een toilet en invalidentoilet met babyruimte gerealiseerd. Dc Gasterij is overigens geheel toegankelijk voor rolstoelge bruikers. In het interieur zijn elementen aangebracht die de sfeer oproepen van de 'Salland- se boerderij'. Beschikte het horecabedrijf voorheen over ongeveer hon derd zitplaatsen, thans bedraagt de capaciteit 160 tot 180 zit plaatsen en kunnen er dus te vens nict-bungalowgasten te recht, want het cafe-restaurant leent zich prima voor feestjes in een aparte ruimte voor zo'n zes tig personen (met of zonder bowlen of midgetgolf), kinder feestjes (inclusief zwemmen), gezellige, intieme diners, een kop koffie met gebak (eventueel op het terras of pannenkoeken eten met de kinderen na een fietstocht door dc omgeving. Het meubilair in restaurant en brasserie is identiek. Het ver schil in sfeer wordt bereikt in aankleding en decoratie-ele menten. Zo beschikt het restau rant (ruim negentig zitplaatsen) over vaste vloerbedekking en is in de brasserie (ruim zesdg zit plaatsen) een houten vloer aan gebracht. Bossinga: „Normaal gesproken kunnen de mensen voor alles bij ons terecht, maar duidelijk is dat de brasserie meer gericht is op het gebruiken van een drankje en een hapje, de kleine kaart dus. Mensen met kleine kinderen zullen zich daar meer thuis voelen, terwijl het restaurant zich leent voor een diner in intieme sfeer. De 55 plus-groep, in Twenhaarsveld een belangrijke categorie gasten, zal zich daar prettiger voelen. Een ruimte om lekker en rustig te eten." De keuken is geopend van 12.00 tot 21.00 uur. Direct na de jaar wisseling werd de menukaart vernieuwd. Naast het Gasterij Keuzemenu is er een uitgebrei de (Nederlandse) restaurant- kaart met pannenkoeken, piz za's, pasta's en plateservice-ge- rechten; De kaart vermeldt di verse (seizoens)specialiteiten en een flink aantal vegetarische ge rechten en speciaal voor kleine eters worden kleine porties ge serveerd. Tussen brasserie en restaurant is een open overgang gecreëerd, die desgewenst bij het restaurant kan worden ge trokken. Bij groepsgebruik kan het restaurant volledig worden afgescheiden van de rest van het bedrijf. Onderdeel van de Gasterij zijn ook de opgeknapte bowlingba nen. Totaal vier, die ook regel matig door Holtcnaren worden gebruikt. De banen kunnen des gewenst aangepast worden voor kinderbowlen: door dc goten te dichten wordt voorkomen dat dc bal daar in verdwijnt. Vaak een frustratie voor kinderen. Bovendien kunnen zij gebruik maken van lichtere bowlingbal len. Voor dc jongste bezoekers van dc Gasterij is ook een aparte speelhoek met video ingencht. Bungalowpark Twenhaarsveld heeft een oppervlakte van 21 hectare. Er staan 177 bunga lows, verdeeld over vier-, vijf-, zes- en achtpersoons huisjes. De meeste zijn geschilderd in de nieuwe huisstijl: Oudhollandse kleuren. Vooral in de Holtense omgeving komen deze prachtig tot hun recht. De interieurs wor den regelmadg aangepast aan de wensen van de gast. In 1995 werd het park aangesloten op de kabel, zodat de gasten nu alle programma's kunnen ontvan gen die ook in Holten te ontvan gen zijn. Alle bungalows zijn bovendien aangesloten op Film- De centrale voorzieningen in Twenhaarsveld omvatten dc re ceptie, het overdekte recreatieve zwembad met kleuterbad, sau na, Turks stoombad en solari um, een ruim sport- en speel veld, tennisbaan, midgetgolf, jeu-de-boulesbaan, en een (bui ten) schaak-, dam- en mens-cr- ger-je-nict spel. Vanzelfspre kend biedt het park dc mogelijk heid tot het huren van eren fiets. Twenhaarsveld staat tevens be kend om de interessante recrea tieprogramma's voor jong en oud. Ze worden aangeboden aan de gasten. Zeer populair zijn de huifkartochten. Het nieuwe bestemmingsplan 'Twenhaarsveld' wordt binnen kort door de gemeente ter inza ge gelegd. Na goedkeuring be staat de mogelijkheid het aantal bungalows uit te breiden tot maximaal 280 stuks. De plannen hiervoor zijn echter nog niet geheel afgerond. In het streven ook niet-gasten uit Holten en omgeving in de Gasterij te kunnen begroeten, is direct na de jaarwisseling gestart met een huis-aan-huis kortings actie. Daarvoor worden de be woners in Holten en onder meer ook Rijssen en Markelo de ko mende tijd thuis bezocht. Voor vijftig gulden kan men een pasje aanschaffen, dat door minimaal twee personen moet worden ge- Na een jaar van verbouwen houdt de Gasterij Twenhaarsveld, gelegen in Landal GreenParks Twenhaarsveld aan dc Landuwerweg (voorheen Aegon vakantiepark), open huis voor de bewoners van Holten en wijde omgeving. Donderdag 23 januari is iedereen welkom om tussen 16.00 en 19.00 uur een kijkje te nemen in de volledig vernieuwde en uitgebreide horecagedeelte van het tegenwoordige Landal GreenParks Twenhaarsveld (voorheen Aegon Vakantiepark). Bovendien wordt de gelegenheid aangegrepen óm de bezoekers te laten kennismaken met het bungalowpark, het overdekte zwembad, receptie, speeltuin en midgetgolf. Enkele bungalow zullen voor bezichtiging worden opengesteld. Alle bezoekers worden ontvangen met een hapje en een drankje. De Gasterij Twenhaarsveld is het vijfde café-restaurant van de Landal parken dat 'gefacclift' is. In de douchecel van de Bronsvoorts huizen kloek en kuikens voorlopig in een konijnenhok. Foio; Wil vogel Aan de Oude Deventerweg 2 heeft de lente zich opvallend vroeg aangekondigd. Dat één van de ongeveer 25 sierkip- pen van Bernard Bronsvoort in de winterse kou kans zag tien kuikens uit te broeden, mag een bijna unieke gebeur tenis worden genoemd. Zoon Bram (12), die zich be kommert om de kippen: „De paar hanen en kippen scharrelen bij ons altijd buiten. De eieren, totaal twaalf, zijn ook buiten gelegd toen het zo'n zestien gra den vroor. Ja, ze zat wel in een hok, maar daar lag ze dusdanig op de tocht, dat het er haast nog kouder was dan buiten. Het wa ter was bevroren en ook het nest zelf. Je kon dc boel zo oppak ken." Ongeveer vier weken lang zat moeder kip braaf op haar eieren. Vader en zoon Bronsvoort za gen er geen heil in, maar hielden wel een oogje in het zeil, voorza gen dc broedende kip onder meer geregeld van warm water. Wie schetst hun verbazing toen vorige week dinsdag bleek dat moeder kip tien van de twaalf eieren uitgebroed had! Eén was 'verbroed', een ander niet uitge komen. Bernard: „We hebben het prille gezin onmiddellijk naar binnen gehaald, want in die kou hadden dc kuikens het nooit gered." Dc kippenfamilie huist sindsdien in een konijnenhok in de douche cel van de Bronsvoorts. Een verwarmde ruimte, waarin de kuikens het uitstekend doen. Van de tien stuks zijn er nog negen over. Eén zwak exem plaar redde het niet. Bram kan et- zijn ogen haast niet van af hou den en ziet er op toe dat dc kuikens voldoende kuikenvocr en ook houtskool voor de spijs vertering krijgen. De kloek krijgt, normaal kippenvoer en natuur lijk zorgt Bram regelmatig voor vers water. Saillant detail is volgens Bernard dat moeder kip zelf ook nog jong is. „Ze is van vorig voor jaar. Op zichzelf bijzonder dat ze binnen 't jaar al kuikens krijgt." Gezien dc temperatuur blijft de kloek met haar kuikens in elk geval voorlopig nog in dc douchecel Een deel van de nieuwe inrichting van Gasterij Twenhaarsveld. Foio: Ten Velde bruikt en recht geeft op diverse aantrekkelijke kortingen. De ac tie loopt door tot 31 juli. Bossin ga: „Tot nu toe is dc respons enorm. Velen doen mee, komen gelijk eten en ook krijgen we heel veel telefoontjes van men sen die willen weten of het alle maal wel klopt. Ook hebben wc al diverse reserveringen binnen voor kinderpartijtjes en familie- diners." Bij de jeugdafdeling van Blauw Wit keert na enkele seizoenen Henry Stam terug als trainer. In het komende seizoen gaat hij met de A en B-jeugd bij Blauw Wit wer ken. Enkele jaren geleden was Stam ook al actiefbij dc jeugd van Blauw Wit. Hierna maakte hij dc overstap naar de senioren, waar hij ook succesvol is gebleken. Niet alleen in het trainen, maar ook in het begeleiden blijkt hij succes te hebben. Met de terugkeer naar de jeugd, gaat Stam een nieuwe uitdaging aan zoals hij dat noemt. Dat de jeugdcommissie, senioren- commissie en bestuur van Blauw Wit de afgelopen tijd niet stil hebben gezeten blijkt wel uit het feit dat ook de verdere invulling van gediplomeerde trainers zo goed als rond is. Voor de senioren is Arnold Finckcn beschikbaar en bij de D-jeugd is Henk Oolbekkink ook het komende seizoen beschikbaar. Alleen voor de C- jeugd is de jeugdcommissie nog op zoek naar een trainer. Op de SVH Manifestatie, die plaatsvond van 6 tot en met 9 januari tijdens Horecava in Amsterdam, werd cafetaria 't Klavertje uitgeroepen tot Leerbedrijf van het Jaar 1997 in de fast-food sector. De jury heeft 't Klavertje dc titel Leerbedrijf van het Jaar 1997 onder meer toegekend op basis van het feit dat opleiden een bewuste activiteit is voor 't Kla vertje en een onderdeel vormt van de bedrijfsformule (leerlin gen houden je fris). Daarnaast zijn teambuilding en motivatie sleutelwoorden die door middel van speciale acties inhoud wor den gegeven. Het winnende bedrijf kreeg dc bij de titel behorende Tjalling Tcitsma Trofee uitgereikt. Te vens ontving de winnaar pr-on- dersteuning en een bedrag van 375 gulden voor dc personeel- spot. Bij dc beoordeling hanteerde dc jury een aantal criteria: perso neelsbeleid, erkenningsvoor- waarden van het SVH Leerlings telsel, deelname aan activiteiten, opleidingsresultaten, doelgroe penbeleid, opleidingsklimaat en geleverde opleidingsinspanning. Op basis hiervan werd dc titel Leerbedrijf van het Jaar 1997 toegekend. Bij 't Klavertje kunnen ze trots zijn als beste leerbedrijf. Met nog één wedstrijd voor de boeg, is het eerste team van Badmintonclub Holten nu al zeker van het kam pioenschap in de landelijke vierde klasse. Hoewel het op papier tegen middenmoter Poona uit Gaanderen niet zo moeilijk leek te zijn, bleek het tegendeel waar. Dat de zenuwen bij de Holtense equipe hierbij een rol speelden was duidelijk. Ook de aanwezig heid van het op dc tweede plaats staande Doesburg 2, dat zich niet echt van zijn sportiefste kant liet zien en horen, was voor het team een negatieve factor. Poona Gaanderen gaf dc Holte naren verder ook geen punt ca deau, met als gevolg dat er tame lijk slopende partijen gespeeld werden. Mark Roelofs, de motor van het team, won vrij gemakkelijk zijn single. Frank Fridrichs daaren tegen moest na drie games zijn enkelspel gewonnen geven, evenals Brenda Lucassen. Ge lukkig wist Bcrlinda Michels haar single te winnen, zodat een tussenstand van 2-2 nog goede perspectieven bood. Het herendubbcl werd door Roelofs en Fridrichs goed en degelijk gespeeld, met een afge tekende 15-7, 15-11 overwin ning. Ook het damcsdubbel werd in twee games in het voordeel van Holten beslist, hoewel er in de tweede game nog een verlenging •voor nodig was. Het was aan Lucassen en Fridrichs om in hun gemengddubbel het vijfde en winnende punt te scoren. En dat deden zij dan ook, hoewel de eerste game verloren ging, werd in de twee daarop volgende ga mes met 15-10 en 15-9 het kam pioenschap veiliggesteld. Na enig feestgedruis van bloe men en champagne moesten Lucassen en Fridrichs toen nog dc laatste partij spelen, die voor de totaal uitslag eigenlijk niet meer van belang was. Waar schijnlijk mede daardoor en door de ondertussen genuttigde alcoholische versnapering ging dit gemengddubbel verloren. Het maakte niet veel meer uit voor Brenda, Bcrlinda, Mark en Frank: het kampioenschap was binnen. Alles bij elkaar toch wel een verrassende titel, want het team speelde dit seizoen voor het eerst in dc landelijke competitie. Het bleek echter een sterke sa menhang te vertonen, zonder echt zwakke schakels, zodat het kampioenschap daarom zonder meer verdiend .is en een hartelij ke felicitatie aan alle teamleden en aan trainer Ron Michels ze ker op zijn plaats is. Het derde team heeft het in het nieuwe jaar ook uitstekend ge daan. Werd vorige week Hanze 5 nog met een nederlaag naar Zwolle teruggestuurd, adfgelo- pen maandag moest het eerste team van Allotria uit Hasselt een gelijkspel toestaan, terwijl het thuis nog riant met 6-2 van BCH 3 had gewonnen. Bij de enkelspelen sloten Martin Bakarbessy en Eugenie Roeke- visch hun partijen winnend af, terwijl Ria Matti in drie games verloor en ook invaller John Matti het niet kon bolwerken. Het gclegenheids-mannendub- bel van Bakarbessy en John Matti wist in de tweede game nog wel een verlenging te berei ken, maar daar bleef het ook bij. Ria Matti en Roekevisch daaren tegen wisten wel tot winst te komen, evenals Bakarbessy en Ria Matti. Helaas moesten John Matti en Roekevisch het punt in drie games aan hun tegenstan ders laten. Al met al toch een zeer verdienstelijk gelijkspel. Dit geluk was het vierde team niet beschoren. Met invaller Gea Stam voor de geblesseerde Marijke Offcnberg, kwam het in Zwolle bij ZBC 7 niet verder dan een 6-2 nederlaag. Dit werd mede veroorzaakt door een wel heel sterke invalster bij ZBC, die ook nog eens keer tweede dame speelde. Karin Langkamp had weliswaar drie games nodig, maar tegen deze dame was het vechten tegen dc bierkaai. Al leen Stam wist haar enkelspel te winnen. Harry Knuiman en Harrie Menkhorst konden in hun single niet echt potten bre ken. Het herendubbel werd door hc-n niet slecht gespeeld, maar ook hier kwamen zij net iets tekort, langkamp en Stam zagen kans, als niet echt ingespeeld dubbel, het vrouwendubbel in drie ga mes te winnen. Daarmee was de koek echter geheel op, want de gemengddubbels waren voor ZBC. Holtcns burgemeester D.J. Verhoeven is niet blij met de keuze van Gedeputeerde Staten voor de variant Holten, Rijssen en Enter. „Ik ben verrast en teleurgesteld. Het is moeilijk mee om te gaan", aldus Verhoeven. „Ik weet dat er binnen dc Holtense gemeenschap verschillend over wordt gedacht. Holtenaren hebben nu eenmaal een beeld van Rijssen. Emotie en protest heeft geen zin, het gaat om inhoudelijke argumenten." Jaar op jaar houdt weerman Freddie Paalman het weer in Holten bij. Voor het Holtens Nieuwsblad heeft hij de fei ten van het afgelopen jaar op een rij gezet. Met een gemiddelde tempera tuur in Holten van 8.8 graden was het jaar voor het eerst sinds 1987 weer eens kouder dan nor maal (gemiddeld over 1961 - 1990). De temperatuur lag zelfs 0.6 graden onder normaal. Het koudste jaar van de eeuw is 1963, het jaar van de strengste winter, met 7.8 graden als ge middelde. De winter van '95 - '96 is Holten met een gemiddel de temperatuur van -0.7 graden zeer koud verlopen, met een neerslag over de periode van 1 december tot en met 29 februari van 106.3 milimetcr. (normaal 194.0 milimetcr). Januari was extreem droog met maar 8.3 milimetcr (normaal 66.0 milimeter). Op 9 februari noteerde Paalman een mini mumtemperatuur van -14.8 gra den! Dit was tevens dc laagste temperatuur van het afgelopen jaar. Doordat er weinig neerslag viel in hen voorjaar, zijn deze maanden over het algemeen ook droog verlopen. April was ook zeer droog, er viel maar 8.9 milimeter (normaal 51.0 milime ter). De totale neerslag van het voorjaar was 94.9 milimeter (normaal 175.7 milimeter) nog ruim te kort. De gemiddelde temperatuur over het voorjaar was 8.3 graden. Deze normale zomer heeft een einde gemaakt aan de twee war me zomers van de afgelopen jaren '94-'95. De warmste dag van het jaar was 7 juni met maximum temperatuur van 33.9 graden, terwijl 's nachts (8 juni) de mimimum temperatuur niet verder daalde dan 21.7 graden. De grootste dagsom neerslag viel op 23 juli, tijdens een regen-, hagel- en onweersbui, dat 25.8 milimeter opleverde. Augustus heeft op de valreep nog 107.6 milimeter regen opge leverd, een maand die een einde maakte aan de droogte die in juli '95 was begonnen. Door deze grote hoeveelheid is de totale ncerslagsom op 227.3 milimeter gekomen (normaal 214.0 milim- ter). Dc maand november heeft ook een grote bijdrage geleverd van het tekort aan regen: 136.0 milimeter (normaal 81.0 milime tcr). De totale neerslag die in deze herfst is gevallen komt op 288.2 milimeter (normaal 219.7 milimeter). Het jaartotaal van de neerslag is in Holten 730 mili meter, (normaal 802.6 milime-" ter) en in de buurtschap Espelo 699,0 milimeter. De Holterberg is op zaterdag 25 januari weer het toneel van de zware Holterberg cross. Klokslag één uur start de jongste categorie voor de loop over an derhalve kilometer. Voor de jongens en meisjes tot en met twaalf jaar zijn er ere prijzen. In de eerste wedstrijd in Rijssen gaven de Holtense talenten hun visitekaartje al af. Gijs Maris- sink, Vincent Scholman, Floor- tje van Eijk en Rob Marissink zullen de bekende namen weer zijn. Om half twee start de vijf kilo meter, een parcours dat om schreven kan worden als geacci denteerd, gevarieerd en zeer pit tig. Vooral de doorkomst door de 'grindkoele' zal heel wat kracht kosten. Het grote talent Ans Meijcrink zal bij de dames waarschijnlijk zeer hoog eindi- gen. De tien kilometer start om kwart over twee. Dc deelnemers lopen twee ronden van vijf kilometer op een parcours dat dc winnaar van Rijssen oud-Rijssenaar Ger- rit Voortman uitstekend ligt. Stylist Egbert Veneklaas, twee de in Rijssen, heeft het hier heel wat moeilijker mee. De organisatie in handen van dc atletiekafdeling van SV Holten rekent weer op een grote deelna- me op het parcours op dc Hol terberg. Ook de deelname van enkele atleten van G-atletiek, voor het eerst actief in Rijssen, e op de anderhalve kilometer is ,e het vermelden waard. De Holterbergcross maakt dit 1- jaar deel uit van een drieluik, een competitie verband samen met - de onlangs verlopen Schwar- zwaldcross in Rijssen en in maart de nog te lopen Heriker- bergcross in Markelo. Aan de hand van de drie resultaten wordt er in verschillende cate gorieën en afstanden een klasse- ment opgemaakt. Ook deelna- me aan één wedstrijd behoort 3 tot de mogelijkheden. In het verleden maakte de Hol- 31 terbergcross deel uit van de I Twentse crosscompetiue, nu is H voor deze opzet gekozen omdat dc Twentse crosscompetitie nogal veel romsiomp met zich meebracht door de talrijke leef- jSj tijdsgroepen en afstanden. Nu jij kan er slechts gekozen worden voor drie afstanden: anderhalve, H vijf en tien kilometer. De in- schrijving is op sportpark Meer- manskamp, de start nabij cam- K ping De Holterberg aan het eind van de Reebokkenweg.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9