Sports in Holten Handbalheren winnen van koploper Hacol 2 Sport 13 agenda Gewichttrekprijzen naar Holten en Dijkerhoek Bergruiters op harde grond in goede vorm Geslaagde schoolschaakmiddag Topprestaties crosscompetitie HOLTEWS NIEUWSBLAD Bijna vijfhonderd fietsers op Beemd- en Bergrit Motorcross-opstapdag voor jeugdcrossers Veldteams in 't Mossink Schakers nog in de race SPORTHALTE Felle strijd schaatsers Tafelvoetbal spannend De Eendracht DONDERDAG 16 JANUARI 1997 De heren van Holten leverden afgelopen zondag een prima prestatie door het nog ongeslagen Hacol 2 zijn eerste seizoensnederlaag toe te brengen. Holten, dat ook in de uitwedstrijd al goed partij had gegeven, startte ronduit zwak. Al vroeg in de wedstrijd keek men tegen een 1-6 achter stand aan. Defensieve foute waren vooral de oorzaak. In de laatste vijftien minuten van de eerste helft werd Hol ten trefzekerder in de aanval en werd een ruststand van 7-11 bereikt. Direct na rust kwam Holten terug in de wedstrijd, goed aan- valsspel leidde na tien minuten tot een 14-14 gelijke stand. Hol ten ging door en kwam zelfs met twee treffers voor te staan. Ha col was verrast maar kwam goed terug (16-16). Even leken de gasten het heft weer in handen te kunnen nemen, maar drie snelle aanvallen die trefzeker werden afgerond brachten Hol ten met nog twee minuten te spelen op een veilige 20-17 voorsprong. Hacol kwam nog even terug, maar gaf het daarna op, waardoor Holten in de slot minuten nog twee keer kon sco ren en een welverdiende 22-18 winst op het bord zette. Door deze zege, kan Holten bij winst op DSC 2 komende week, de best geklasseerde ploeg in de derde klasse worden. Scores: Meino van Beek acht; Nico Vorst vier; Andy de Jong drie; Rob Vos, Mark W ander Drent, Tristan Dorlas 2; Ton Muller Dames 1 verloor van de num mer drie, HHZD. In een niet al te spannende wedstrijd wist HHZD de wedstrijd niet te maken 'en was Holten niet bij machte de kansen te benutten. Via een 3-1 ruststand was het onder andere aan keepsters Jo- landa Paalman en Wietske Schooien te danken, dat het bij een nederlaag van 6-2 bleef. Scores: Michelle den Bouw meester, Margot ter Schure één. Dames 2 begon de wedstrijd tegen Actief/WSV goed en kwam zelfs met 1-3 voor in Deventer. Jammergenocg zakte Holten daarna weer terug en wisten de gastvrouwen al voor rust op een 5-4 voorsprong te Kort na het vertrek bij de sporthal kregen de rijders het Zuurbergcircuit voor de wielen. Foto. Wü Vogel Aan de jaarlijkse Beemd- en Bergtoer die de Wielervereni ging Holten onlangs hield, namen 475 fietsers deel. Ge zien de snijdende kou en ook de mogelijkheid om nog te schaatsen, volgens de organi- n geen slecht aantal. Vorig jaar moest de rit wegens ijzel op het laatste moment wor den afgelast. De duidelijk be- wegwijzerde Beemd- en Berg toer bood ditmaal naast de stan daardafstand van vijftig kilome ter, een route van dertig kilometer. Speciaal bedoeld voor degenen die nog niet eer der ervaarden wat veldrijden in houdt. Ongeveer eenderde van het aantal fietsers (voornamelijk mountainbikers), koos voor de korte afstand, alle overige, meer ervaren veldrijders gingen voor de vijftig. Volop lof was er na afloop voor de uitgezette trajecten, die voor een belangrijk deel over onver harde wegen voerde. Onder meer over Beuseberg, Zuurberg (motorcircuit) en Holterberg. Voor sommige stukken was vooraf toestemming gevraagd aan boseigenaren, waaronder Staatsbosbeheer en Natuurmo- Ecn fraai, afwisselend en heu velachtig parcours, een uitda ging voor de liefhebbers van veldrijden. Onderweg konden allen zich bij de controlepost tegoed doen aan warme thee, soep en krentenbrood. Noe menswaardige problemen (bles sures) deden zich niet voor. Blauw Wit Senioren: Zaterdag 18 ja- Blai v Wit 1 r (vertrek 12.45 uur), Excel sior 4 - Blauw Wit 2. 14.30 uur (vertrek 13.15 uur; Blauw Wit 3 - Rietvogels 6, 14.30 uur; Bergentheim 2 - Blauw Wit 4, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit 5 - DES 6. 12.30 uur; SVZW 7 - Blauw Wit 6. 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); ON 13 - Blauw Wit 7. 12.45 uur (vertrek 11 45 uur). Junioren: Zaterdag 18 januari: Excel sior B3 - Blauw Wit BI. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); 8lauw Wit Cl, vrij; Blauw Wit C2 - GFC C2,10.00 uur. Pupillen: Zaterdag 18 januari: Spel- morgen in de sporthal samen met SV Holten, 9.00 uur (aanwezig 8.45 uur). SV Holten Senioren: Zondag 19 janu ari: Holten 1 - Rietvogels, 14.30 uur; Holten 2 - Hector 2, 10.00 uur, Markelo 4 - Holten 3. 9 30 uur (vertrek 8.30 uur); Haarle 4 - Holten 4, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Almelo 5 - Holten 5, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten 6 - Enter 7. 10.00 uur. Holten 7 - Bon Boys 7, 9 30 uur. Holten 8 - Luctor 7, 9.00 uur; Wierden 5 - Holten 9, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 10 - Enter 10, 9.00 uur; Sportlust Vr 3 - Holten 11, 10.00 uur (vertrek 8.30 uur); Omhoog 8 - Holten 12, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur). junioren: Zaterdag 18 januari: Sp. Neede A1 - Holten A1, 14.30 uur (ver trek 13.30 uur); Holten A2 - RKSV A1, 13.00 uur; Holten BI - RODA BI. 14.30 uur; MVV '69 81 - Holten B2, 10.45 uur (vertrek 11.45 uur); Holten C1 - Sp. Lochem Cl, 13.00 uur; DES C2 - Holten C2.11 00 uur (vertrek 10.00 uur). Handbal: Zaterdag 18 januari: MB 1 uit tegen SDOL, 15.30 uur (vertrek 14.45 uur); MB 2 uit tegen WSV '38, 13.30 uur (vertrek 12.30 uur); Meisjes C en komen. Na rust kwam Holten niet echt meer in de wedstrijd. Door het missen van de nodige goede kansen, liep de eindstand op tot een 17-9 nederlaag. Sco res: Marieke Grave drie; Petty Schoemaker, Carla Blickendaal, Marti Wucstman, Ellen Leef- tink, Marjon Jansen en Gerda Busschcrs één. Meisjes A keek in Lemelerveld tegen L.H.C. bij rust tegen een 6-2 achterstand aan. Een prima tweede helft bracht Holten nog heel dicht bij, maar de inhaalrace bleef bij 9-8 steken. Meisjes BI had weinig proble men met rode lantaarndrager Voorwaarts. Na de ruststand van 4-0 rolde Holten de gasten in de tweede helft op. Eindstand 14-3. Meisjes B2 had een zware kluif aan de fysiek sterkere meis jes van Overwetering. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en maakten er een spannende partij van. Het 3-3 gelijke spel was een terechte uitslag. Meisjes D leidde bij rust mer 3-1 tegen Raalte. Na rust stapte Holten te wienig uit in de verdediging en maakte Rasaalte goed gebruik van de lengte van haar speel sters. Eindstand 3-7. D, vrij. Zondag 19 januari: Dames 1 thuis tegen Dalfsen 3, 14.10 uur; He ren thuis tegen DSC 2, 15,15 uur, Da mes 2 thuis tegen Nijhof/Broekland, 13.05 uur. Meisjes A thuis tegen Kla- renbeek, 12.00 uur; Jongens B thuis tegen Marclo, 11.00 uur. Badminton: Vrijdag 17 januari: Trefze ker 3 - BCH 2, 20.00 uur. Zaterdag 18 januari: Hardenberg - jeugd BCH, 11 00 uur. Zondag 19 januari: HPV 3 - BCH 1. 12.30 uur. Dinsdag 21 januari: Netwerk 3 - BCH 4, 20.30 uur. Woens dag 22 januari: BCH 5 - Kwiek 8, 19.00 Sporthal: Donderdag 16 januari: 8.10 - 14,40 uur, SGW; 16.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 - 23.30 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 17 januari: 8.10 - 14 40 uur, SGW; 19.00 - 23.00 uur, Blauw Wit zaalvoetbal zaal veld, Zaterdag 18 januari: 8.30 - 12.00 uur. SV Holten (Blauw Wit) spelmorgen; 12 00 - 17 00 uur. Blauw Wit junioren; 19.00 - 20.00 uur, Voetbal-team Stam. 20.00 - 21.00 uur. Buurtvereniging Beuseberg; 21 00 - 22.00 uur, B. Kam perman Zondag 19 januari: 11.00 - 16.30 uur, NHV Gorssel Maandag 20 januari: 8.10 - 15.40 uurSGW; 16.00 - 19.00 uur, Hockeyclub Holten. Dins dag 21 januari: 8 10 - 13.50 uur, SGW; 15.30 - 16,30 uur, Mintonette; 16.30 - 17,30 uur, SV Holten handbal; 17,30 - 22.00 uur, Mintonette; 22 00 - 23.00 uur, Blauw Wit zaal. Woensdag 22 januari: 8.10 - 14.40 uur. SGW; 17.00 - 18.30 uur Hockeyclub Holten; 19.00 - 22.30 uur. Badmintonclub Holten; 22.30 - 23.30 uur, dhr. Jten Wolthuis. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van sporthal 't Mossink. Reser veringen uiterlijk regelen voor vrij dagavond 20.00 uur. (tel. 363180) De zaalafdeling van Blauw Wit houdt vrijdag 17 januari het jaarlijkse zaalvoetbaltournooi voor senioren van de eigen zaalafdeling en van de buitencompetitie. Het tweede en derde zaal team komen uit tegen teams van het vijfde, zesde en ze vende veldteam. Net als in voorgaande jaren is Gerrit Dikkers de animator van dit altijd gezellige voetbalspek takel. De eerste wedstrijd begint om 19.00 uur en de finale zal rond de klok van 23.00 uur afgeblazen worden. In de kantine van 't Mossink worden aansluitend de prij zen uitgereikt. De Holtense schakers uit het eerste team wisten afgelopen vrijdagavond hun kleine kampioenskansen levend tc houden, door de zware uit wedstrijd tegen Hardenberg 2 met 5-3 te winnen. Door dit resultaat kwamen de Holtcnaren op gelijke hoogte met Hardenberg, beiden overi gens wel op eerbiedige afstand; drie punten van koploper Dr. Max Euwe I uit Enschede. Er zijn nog vier wedstrijden te gaan. De winstpartijen kwamen op naam van Ben van de Griendt, Dick van der Knaap, Gerrit Luggenhorst en Teun Scheurwater. Cces Olij en Hans van Oyen dienden hun koning om te leg gen. De winst werd veiliggesteld door Joep Middclink en Ton van Oyen, die remiseerden. In de interne viel twee keer achter- Met verbeten gezichten zetten de gewichttouwtrekkers zich schrap op het plankier. Foto: wu vogel Aan het jaarlijkse ge- wichttouwtrektoer- nooi van touwtrekver eniging OKIA in Het Bonte Paard namen zondag 21 ploegen uit de regio deel. Iets minder dan vorig jaar. Onder de deelnemende teams ook vier jeugdploegen en een damesploeg. Een flink aantal aanwezigen, van wie een groot deel zelf meedeed, genoot van een boeiende en spor tieve sttjd. In de zaal was een om vangrijke stellage opgebouwd van sloopbedrijf Penterman uit Eiber gen: een tien meter lang plankier met aan de kop een bijna twee me ter hoog apparaat, waar een plateau aan bevestigd was. Op dat plateau, dat zelf al de nodi ge kilo's woog, werden gewichten van vijftig kilo geplaatst. Hoe mëer gewichten er binnen een minuut door het inhalen van het touw om- hooggehesen konden worden, hoe beter het resultaat. Zodra de maxi mum hoogte was bereikt klonk een toeter. Elke ploeg omvatte vier le- den en een ploegleider. Om zich schrap tc kunnen zetten, waren op het plankier enkele schotjes aange bracht met een tussenruimte van ongeveer twee meter. In de heren wedstrijdklassc toonde OKIA zich van de zeven deelne mende ploegen duidelijk de sterk ste. De ploeg hees maar liefst ze venhonderd kilogram 170 centi meter omhoog. Tweede werd Lut- tenberg 2, derde Eibergen. Bij de heren plaatselijk ging die eer op nieuw naar het eerste team van de Buurtvereniging Dijkerhoek. Het viertal trok een gewicht van zes honderd kilo over 89 centimeter omhoog. Een prestatie, die zijn we derom beloond zagen met de wis selbeker. De trofee mocht boven dien definitief mee naar huis wor den genomen. Tweede werd Look en derde Holterbroek 1. Dijkerhoek scoorde ook goed bij de jeugd tot on met 16 jaar. Met een een een grote verrassing te note ren. Vorige week verloor koplo per Ben van de Griendt van Dick van der Knaap terwijl deze weck Ton van Oyen, de nieuwe koploper zich vreselijk verslikte tegen Bertus van Beek. Uitslagen Uitslagen 13 januari: Teun Scheurwa ter - Gerrit Luggenhorst, 0-1, Joep Middelink - Jan van Calcar, 1 0; Cces Oly - Gerrit Stevens, 0.5-0.5; Bas van Beek - Rob Gervedink Nijhuis, 1-0; Jorn de Lange - Alrik Baltus. 0-1, Ber tus van Beek - Ton van Oyen, 1-0; Dick van der Knaap - Henk van Beek, 1-0; Hans van Oyen - Erik Bosman, 1-0. In Heerde is afgelopen zater dag de derde cross van de Oostelijke crosscompetitie afgewerkt, wat tevens ook het Oost Nederlands kampioen schapcross inhield. Gerrit Ebrecht was het eerst aan bod van de atleten van de SV Holten. Ht) liep een goede race over 3.500 meter bi) de )unioren C. Daarna was Floortje van Eijk aan de beurt. Wat vorig jaar in Apeldoorn niet lukte, lukte nu wel: ze rende naar goud bij de pupillen B. In dezelfde categorie prolongeerde Rob Marissink zijn titel en won weer goud. Floortje en Rob beiden nu Oost Nederlands crosskampioen, hebben al drie van de vier cros sen gewonnen, dus kan hun de zege in de competitie niet meer ontgaan. Laura Schimmel verraste zich zelf en de begeleiding met een prachtige bronzen plak bi) de pupillen A. Jochem Koopman en Sander Kolkman liepen bij de pupillen A een goede race over vijftienhonderd meter. Vincent Scholman en Gijs Ma rissink liepen bij de junioren D naar een respectievelijk zevende en zesde plaats. Deze crossdag werd zo-als gewoonlijk bij elkaar gepraat door de speaker, de heer Bcrgmeyer, die er altijd in slaagt In navolging van augustus 1995, houdt MAC De Holter berg deze zomer een motor dag voor de jeugd. Toen in het kader van het 50-jarig ju bileum, nu met de bedoeling de jeugd verder warm te maken voor de motorsport. Dc vaak nog zeer jonge jongens (en meisjes) die twee jaar terug tijdens die KNMV Jcugd-mo- torcross-opstapdag een poging waagden rondjes te crossen op speciale mint crossmotoren, worden opnieuw uitgenodigd Net als toen wordt deze dag gehouden op het trainingsci- cruit Dc Imhof, waar op het zand een parcourstjc zal worden uitgezet. Tijdens de drukke en gezellige nieuwjaarsbijeenkomst in 't Stuurhuus liet voorzitter Jan Wanstnk zondagmiddag weten dat de MAC dit jaar twee EH- BO-herhalingsavonden zal hou den. Op initiatief van de Holten- se motor- en automobielclub werd twee jaar geleden voor geïnteresseerde leden een EH- BO-cursus gegeven. Een kleine twintig mensen namen deel. In samenwerking met de EHBO gaan zij allen 'op herhaling'. Hoewel het weer bij tijd en wijle spelbreker was, zoals bij de de finale jeugdcross, werd 1996 een goed MAC-jaar. Dc kalender bevatte een kleine veertig, veelal bekende, evenementen en vier MAC'crs zagen hun inspannin gen beloond met een N K-titel. „Alles met elkaar hebben we geen klagen. De organsatie is goed, alles loopt telkens per fect", aldus Wansink, die dc 'harde kern' van de MAC en ook veel dames bedankte voor hun onvermoeibare inzet. Hoewel het ledental op dit mo ment gezakt is naar 594, stapte dat in de loop van 1996 over de magische drempel van zeshon derd. Vijf jaar nadat het vijfhon derdste MAC-lid kon worden ingeschreven, meldde Wietske Oolbekkink zich aan als lid. Wietske, enthousiast motorrijd ster, neemt voornamelijk deel aan motortoertochten. Op dc nieuwjaarsreceptie verzekerde zij absoluut geen spijt te hebben van haar aanmelding. De MAC-kalender vermeldt ook dit jaar een groot aantal evenementen. Na dc ledenver gadering op 24 februari, wordt op 1 maart dc jaarlijkse voor- jaarsrit (enduro) gehouden. Of schoon de route voor een groot deel gehandhaafd is, heeft de organisatie besloten hier en daar wijzigingen aan te brengen. On der meer op de Zuurberg. waar evenals in Espclo en op de Im hof een proef moet worden ver reden. In het streven iets nieuws te kunnen bieden, is besloten de proef op de Zuurberg in tegen gestelde richting te verrijden. Meerdere proeven zullen twee maal moeten worden afgelegd. 7gewicht van vijfhon- derd kilo en een hoogte 127 centimeter trok de ploeg zich naar winst voor Heure en Eibergen. In de categorie jeugd tot en met 19 jaar nam alleen een OKI A-team deel. Dc ploeghees vijfhonderd kiloomhoog tot een hoogte van 166 centimeter. Dc dames uit Holterbroek tekenden voor driehonderd kilo met een hoogte van 85 cenumeter. Zij zagen hun inspanningen tevens beloond met de aanmoedigingsprijs. Gisteren heeft OKIA de trainin gen weer opgepakt. In verband met de temperatuur niet op het eigen terrein aan de Larenscweg, maar in de schuur van Pckkeriet aan dc Langstraat. Vier Holtense touw trekkers, een dame en drie heren, bereiden zich inmiddels ook voor op hun deelname aan het Europees kampioenschap in Engeland op 20 februari. De zomercompetitie start in april. Zondag 1 juni wordt op de OKI A-accommodatie een toer nooi in de competitie van Gewest oost gehouden. OKIA hoopt dat ook een vrije klasse deelneemt. Onder toeziend oog van vele toeschouwers doen alle schaat sers hun uiterste best. Foto: wu vogel Holten stond afgelopen week in het teken van het schaat sen. Naast de open Holtense schaatskampioenschappen, ging ook de schooljeugd het ijs op wat vaak uitmondde in een felle strijd. Uitslagen Holtense schaatskampi oenschappen: Groep 3-4 meisjes: 1. Marleen Offringa; 2. Leontien Voogt; 3. Ellen Wielaard. Jongens: 1. Jort Weldenborg; 2. Ruudie Agterkamp; 3. Robson van Schooten. Groep 5-6 meisjes: 1. Jannet Markvoort; 2. José Verhoeven; 3. Janniene Beldman. Jongens: 1. Joop Haverhoek; 2. Mike Baltes. Groep 7-8 meisjes: 1 Kirsten Offringa; 2. Elke Weldenborg. Jon gens: 1. Stephan Heyster, 2. Rob van der Wal; 3. Frank Veltkamp. Groep 12 tot en met 15 jaar meisjes. 1. Daphne Schipper. Jongens: 1. Jeroen ter Stee- ge, Rijssen, 2. Gert Jan Veltkamp; 3. Rob Gervedink Nijhuis- 16 jaar en ou der dames: 1 M. Jansen; 2. G Stam; 3 H. Schipper. Heren: 1. G.J. Dannen- berg, Rijssen; 2. K ter Steege, Rijssen; 3. H. Vehof, Goor, de atleten op hun gemak te stel len, en van iedereen, van jong tot oud, 'up to date' op de hoog te tc zijn. De laatste Oostelijke cross is op 8 februari te Harder wijk. In het jeugdhonk van Blauw Wit speelden afgelopen weekeinde de pupillen een heuse tafelvoetbalcompeti tie. Op vrijdagavond kwamen de D-pupillen massaal op, om hun krachten op dit on derdeel met elkaar te n Ook in de barre tijden waarop menigeen op het ijs is te vin den, wordt door de doorge winterde bergruitertjes-ama- zones nog volop aan ponys- port gedaan. Vooral als dc grond hard bevro ren is, wordt het oefenen van dressuurprocven en springtrai- ning moeilijker. Eigenlijk is alleen indoor moge lijk. Ondanks de natuurlijke hin dernissen werd er ook in de afgelopen weken door een aan tal leden goed gepresteerd. |osé Mol kon de afgelopen weken maar liefst drie bekers aan haar prijzenkast toevoegen. Met haar pony Gorsslo's Sissy behaalde zij een tweede prijs bij het pro gressief springen in Wierden, en een eerste prijs in Laren cn eveneens een eerste prijs in het jachtparcours op de Sallandsc Ruiterdagen in Mariënheem. Dit alles in de klasse M, categorie C. Op de Sallandsc Ruiterdagen werd er door dc Holtense deel neemsters toch goed gescoord. Naast José Mol w as er een derde prijs voor Tessa van Giersber- Voor de zoveelste keer is er weer schaakles gegeven voor beginners, in dit geval op de Haarschool. Na een aantal lessen onder leiding van Jan van Calcar deden 23 kinderen hiervoor examen waarvan er twintig het pionnen-diploma hebben gehaald. Afgelopen maandag ontvingen zij in de kantine van sportpark Meermanskamp uit handen van Jan van Calcar hun diploma. Hopelijk voor dc vereniging gaan er van deze geslaagden nog een stel door voor het diploma gevorderden, zodat ook de schaakclub wat verjonging en versterking krijgt. Naast verjonging wil de schaak club geheel vrijblijvend een schaakcompetitie voor senioren gaan houden. Zi| die intresse hebben voor deze senioren schaakmiddag kunnen dit door geven aan: J. van Calcar, tele foon 36 25 90. Bij voldoende deelname kan men in februari al van start gaan. Geslaagd: Nieske Nijland; Egbert Bril man; Inge Nijland; Marlot van Zoelen; Bror van Zon; Berbel Dekker, Maurice Baldizone. Stanley Muller; José Rei- naardus; Lian Reylink; Pim ten Brinke; Mirna Knapen; Elke Wildenborg: Li- sette Scholten, Gijs Marissink, Vera Piscoer; Vienna de Rooy; Carien in 't Veld; Suzan Kukolja en Anita Arfman. De aanwezige geslaagden, na uitreiking van het diploma, met hun leerkracht. Foto: Joke Oosiervcld gen in dc klasse L, categorie D met haar ponyjoerie, Esther Lammers wist in dc zware klasse Z, categorie D met de pony Wendy K een tweede plaats te bereiken in het twee-fasenparcours. Naast het evenement in Mariën heem was ook Wierden de afge lopen weken 'in dc picture'. Voor dressuur op 24 december kon Marian Noteboom met Ro- madour een derde prijs in ont vangst nemen voor haar presta ties in de klasse L, categorie D/E. Angelique van Wanrooy was haar net even de baas, met haar pony Queenic behaalde zij in dezelfde klasse en categorie de tweede plaats. Een dag eerder werd in Wierden ook gesprongen, helaas met minder succes voor de Holtense deelneemsters. Alleen Sabine dc Roos wist met Roval Finish een ereplaats te bereikten. Zij werd vierde in het klassieke parcours klasse L, categorie D. In Hecten was er op 22 decem ber een springconcours en op 5 januari een treffen voor dres- suur-combinaties. Bij het sprin gen wist Mieke Leeftink een tweede prijs te behalen in de klasse L, categorie C met haar pony Amingo. Twee weken later werd Joanne Spakman eerste in de klasse B, dressuur categorie D met haar pony Bclianca. Al met al is de jaarwisseling voor deze Bcrgruitertjcs weer prima verlopen. Op zaterdag kwamen dc E-pu- pillen en de F-pupillen in actie. Ook hier ontspon zich een spannende competitie. Bi) de E-jeugd was het Marco van Dijk die voor Olaf Koning eerste werd. De F1 en F2 jeugd nam het tegen elkaar op. In de andere groep streden de F3 en F4 jeugd tegen elkaar. In de oudste groep was het Kjel van Zon die eerste werd. Op de tw-eede plaats legde Bart Aanstoot beslag en Jacco van Alst werd derde. Bij F3 en F4 werd ook flink e gescoord. Ruben Bolink was e hier het vaardigst. Jurgcn van). Dijk werd tweede en Robert Stam was een goede derde. Al met al een doelpuntrijk evene ment, want er werden maar liefst 1.120 goals gescoord in negentig wedstrijden. In de onderlinge competitie van schietvereniging de Eendracht werden de volgende resultaten behaald: Geweer klasse A: 1. W. Paalman, 165; 2. G.J. van Aefst, 153; 3. J A. Paalman, 151; 4. G. Schuppert, 148. Klasse B: 1. B. Paalman, 160; 2. B. Kap- pert, 134; 3. D. Jansen, 106. Klasse C: 1. M. Aanstoot, 138. Vuurbuks: 1. E. Grootentraast. 79; 2. W. Leeftink, "6; 3. P. Knape, 75; 4. S. Kools, ó"7; 5. H. Bakker, 39. Pistool: 1 H. Nek kers. 1 2. F. Hoes, 152. Op gelegd 55+: 1 A. Paalman, 165: 2. W. van Gerven, 164; 3. F Hase, 163.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 7