3' Q Ni Holten en Rijssen: geen liefde op eerste gezicht 'Rijssen past echt niet bij Holten' E' Holtens Nieuwsblad. Dijkerhoeker van het jaar: Johan Nikkels WINTERLEEGVERKO OP! Hoe denk u over de herindeling VW is niet bang voor herindeling ^■i U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON i ::r i Stappenbelt tekent bij Rijssen: 'Voor ons had de fusie niet gehoeven' Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 16 JANUARI 1007 Abonnementsprijs f 77,10 Losse nummers f 1,65 CDA voorstander Zo het ernu uitziet zal het CDA voor een samenvoeging met Rijssen en Enter kiezen. Lees meer op pagina 3 WD kiest voor Hof De V VD-tractie geeft een voor keur aan de Hofgemccnten bo ven Rijssen en Enter. Zie pagina 5 Gewichttrekken Het jaarlijkse gewichttouwtrek- toernooi van Okia is gewonnen door teams uit Holten en Dij- kerhoek. Lees de Sporthalte op pagina 7 T wenhaarsveld Gasterij Twenhaarsveld ziet er pico bcllo uit na een verbou wing. Zie voor meer info pagina 9 Theaterfiets Theaterfiets biedt kinderen tot 12 jaar nog de mogelijkheid zich in te schrijven voor de cursus op de woensdagmiddag. Op woensdag 22 januari is de vol gende cursus. De cursus wordt gegeven in tien lessen. Aanmelden kan via telefoonnumer 39 18 43 Prinsenbal in De Poppe In tegenstelling tot voor gaande jaren, houdt carna valsvereniging De Fienpreu- vers dit jaar niet twee, maar één Prinsenbal. De avond wordt gehouden op zaterdag 25 januari in zaal De Poppe en begint om 20.30 uur. De bezoekers wacht als vanouds een gevarieerd programma met zang, dans(garde) en sketches. Op het programma staan onder meer optredens van de Splose revue, Johan Meilink, de jonge rengroep Suffendo en Robert, Gerrie en Coen. Traditiege trouw worden bussen ingezet. Om 19.15 uur vertrekt de eerste bus vanaf hofbar 't Klavier naar De Poppe en speciaal voor Sploders rijdt een bus vanaf 19.45 uur van Het Trefpunt aan de Valeweg (via 't Klavier) naar De Poppe. De organisatoren verwachten flinke belangstelling voor het Prinscnbai. Kaarten in de voorverkoop zijn verkrijg baar bij alle hofbars en Novalux Van de Maat. Lezing kunst en cultuur De stichting Kunst en Cul tuur houdt woensdag 22 ja nuari een lezing over het on derwerp Al-Andalus, Moors Spanje, gebracht door drs. A. van Wiechen. -Annct van Wiechen studeerde kunstgeschiedenis, archeologie en Perzisch. Samen met haar man, de fotograaf Ruud Co- nens, verzorgt zi] al ruim tien jaar dialezingen door heel Ne derland. Deze avond staat in het teken van de Moren, die vanaf het begin van de achtste tot het eind van de vijftiende eeuw gro te delen van Spanje beheersten. Monumenten in het oude Al-Andalus geven een beeld van dit intrigerende Moorse verle den van Spanje. Vanaf de Mes- quita van Cordoba wordt men meegenomen naar het Alham- bra in Granada. 7-ondignicht vroor het -9.6'C. Maan dagmorgen hadden we lichte sneeuwval i.—i-- 's Middags klaarde Dinsdag had hoger dan -6.5'< isdag op donderdag op donder :rdcn üen e een ijsdag) Igcn enkele geta lelde"' bleef gelukkig een naar druppels regen n kwam de temperatuur bnver namelijk I.2T. Vanaf 20 dcc Metco Hollen, Freddie Paa Lezers van het Hol tens Nieuwsblad kunnen reageren op de plannen van de provincie om Holten op te laten gaan in Rijssen en Enter. Dit kan telefonisch mor gen (vrijdag) tussen 18.00 en 20.00 op tele foonnummer 053 - 48 42 497. Ook kunt u een brief schrijven aan de re dactie van het Hol tens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, 7451 BG, Holten. Als het kan, dient uw schri- felijke reactie uiter lijk dinsdagmorgen voor 9.30 uur op de redactie zijn. Volgen de week kunt u een verslag van de reac ties lezen. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goecf geïnformeerd Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door I /Vaam.' Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Geeft op als abonnee voor hel I Hollens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt abonnementsgeld 1 per /aar ad 77,10 De voorzitter van de VW, E. Vincent, ziet geen voorde len in een samengaan met Rijssen en Enter. Foto: Peter Koehorst ^Geldtvoor alle afgeprijsde artikelen-J Het laagst geprijsde artikel is gratisj illMfl^ SCHOENEN KLEDING SPORT Johan Nikkels heeft de titel 'Dijkerhoeker van het Jaar' vorige week overgenomen van Marjan Nooteboom. In Het Bonte Paard maakte voorzitter Bertus Bronsvoort van de Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek be kend dat Nikkels dit jaar als winnaar uit de bus was ge rold. Veruit dc meerderheid van de Dijkerhockers had zijn stem op de Dijkerhoekse oud-prins car naval uitgebracht. Op diverse terreinen heeft Nikkels zich de afgelopen jaren verdienstelijk gemaakt. Binnen de carnavals vereniging trad hij ook meerma len met succes in het voetlicht als buutredner. Tot vorig jaar was hij voorzitter van de buurt vereniging en ook bij het Dijkcr- hocks Amateur Toneel (DAT) is Nikkels al jarenlang acdef. De bekendmaking van dc 'Dijk erhoeker van het Jaar' werd door Bronsvoort op listige wijze voorbereid. „Toen we met el kaar een toost uitbrachten op het nieuwe jaar, liet ik de men sen staan. Via een afvalspel, waarbij alleen diegenen bleven staan die voldeden aan wat ik aangaf, bleef Nikkels uiteinde lijk als enige over. Ja, na enige tijd voelde hij wel aan waar het heen ging." Nikkels toonde zich verrast en bijzonder vereerd met dc onderscheiding. Uit handen van Bronsvoort kreeg hij een bij de titel horende oorkonde en voor zijn vrouw waren er bloe men. De nicuwjaarsbi)eenkomst werd bezocht door ongeveer negentig Dijkerhoekers. Natuurlijk was het gezelligheid troef, liet men zich de verschillende stamppot ten goed smaken en genoot ook van een optreden. De avond werd namelijk opgeluisterd door het Lichtcnvoordsc duo Johan Nikkels is zo trots als een pauw met de onderschei ding Dijkerhoeker van het jaar. Eigen foio 'De Zwaogers', dat het publick vermaakte met liedjes en confé rences. Een schot in de roos was het feit dat ze enkele Dijkerhoe kers op de hak namen. Het be stuur van dc buurtvereniging had ze daarvoor van de nodige informatie voorzien. Meer dan 160 winkels. Kijk in de Gouden Gids. elkaar te hebben." De huidige samenwerking met Hellcndoorn cn Nijver- dal zal volgens de voorzitter geen gevaar lopen. „We hebben altijd een hele goede band met de Holtense poli- dek, zo zit er altijd een be stuurder in het Dagelijks Bestuur, nu is dat wethou der Van Schootcn. - Dus mochten we samengaan met Rijssen en Enter, dan komt er volgens mij weinig verandering. We krijgen een groot gedeelte van de loon kosten en de behuizing van de gemeente. Dat zal wel zo blijven." Vincent ziet nog een hele andere mogelijkheid. „Om dat we al zo'n goede samen werking hebben met Hel lcndoorn, is het voor Rijs sen ook interessant om met ons mee té gaan in plaats van wij met Rijssen." Politiek wil liever alternatief dan samen met Rijssen en Enter; CDA wel positief „Toeristisch heeft Rijs sen ons niet zo veel te bieden. Het is zeker geen aanvulling. Ook de recre atieve band met Enter is gering, zij hebben slechts de Zomp wat aan spreekt." E. Vincent, voorzitter van de VW heeft het niet zo op Rijs sen en Enter. Aan het begin van het huidi ge seizoen begon Frits Stap penbelt uit Heino aan zijn eerste jaar bij Blauw Wit uit Holten. ..Overeenstemming. Nu de eerste helft van de com petitie erop zit blijkt dat alle betrokken partijen bijzonder plezierig met elkaar gewerkt hebben. Ook de prestaties van dc selectie teams mogen er zijn. Het eerste elftal debuteerde pri ma in dc nieuwe derde klasse, terwijl het tweede elftal nadruk kelijk om de bovenste plaats meedoet in haar klasse. Zowel trainer Stappenbelt als spelers cn bestuur van Blauw Wit willen de ingeslagen weg graag voort zetten. Ook het komende sei zoen zal Stappcnbclt dus trainer van de Blauw-Witte selectie zijn. „Hellendoorn, Nijverdal cn Holten zou voor ons een mooie combinatie zijn. We werken daarmee al samen om de Sallandse Heuvelrug te promoten", aldus Vin cent. „Nee, ik ben niet bang voor Rijsscri", zegt Vincent. „Ik kan me niet voorstellen dat het nieuwe bestuur in Rijssen zal durven overwe gen om de promotie van de Sallandse Heuvelrug cc min deren. Ook ben ik niet bang voor de zondagsrust. Alle partijen dienen respect voor Nu de eerste storm na het bekend worden van de herinde lingsplannen is geluwd, blijkt één ding duidelijk. De combina tie Holten, Rijssen en Enter gaat in de toekomst hoogstens een verstandshuwelijk opleveren, van liefde op het eerste gezicht lijkt geen sprake. Van Voorden (Rijssen), burgemeester van een grott gemeente. Foto: Ham- Brc De gemeente Rijssen is verrast door de herindelingsplannen van Gedeputeerde Staten van Overijssel. „Van ons had het niet gehoeven", stelt de Rijssense burgemeester Van Voorden vast. „We zijn een gemeente van 26 duizend inwoners, die makkelijk zelfstandig door had kunnen gaan. We hadden aan dc provin cie wél gezegd dat een geringe aanpassing van de gemeente grenzen voor uitbreiding van het industriegebied gewenst was. Verder hebben wc gesteld dat mocht Wierden opgeheven worden, het ons logisch zou lijken dat Enter bij Rijssen zou komen." Met een officieel standpunt over de herindelingsplanncn wil Rijs sen wachten tot na dc inspraak rondes die nu nog volgen. Maar duidelijk moge zijn dat de ge meente niet op hoge poten haar nood zal gaan klagen bij de pro vincie Overijssel. „Economisch gezien is dit natuurlijk niet slecht", geeft Van Voorden aan. „Rijssen, Holten cn Enter vor men volgens de plannen straks één grote gemeente vlak bij de Al met prachtige locaties voor bedrijventerreinen." De samenvoeging van Holten en Rijssen is volgens de Rijssen se burgemeester sociaal-cultu reel gezien niet zo'n goede zet. „De verschillen in mentaliteit zijn gewoon te groot. Drie ge meenten die totaal verschillend zijn. Bovendien, de kans is aan wezig dat de opheffing van Wierden niet doorgaat. Dr'e CDA-ledcn van Gedeputeerde Staten hebben tegengestemd, dus is het maar de vraag of de Tweede Kamer daar mee in zal stemmen. Als Enter dan bij Wierden blijft bestaat de ge meente alleen uit Holten en Rijssen. En in dat geval heeft de gemeente Holten al aangegeven tegen de fusie te zijn, juist van wege dc grote verschillen tussen Rijssen en Holten." Zowel vanuit Holten als het grotere Rijssen wordt zeer gereserveerd gereageerd op de herindelingsplannen van Gedeputeerde Staten, het be stuur, van Overijssel. Véél te grote cultuurverschillen, zo is de heersende mening. In Holten lijkt alleen het CDA voorstander te zijn. Als het aan Gedeputeerde Sta ten ligt komt er vanaf 1 januari 1999 een nieuwe gemeente, be staande uit de huidige gemeen ten Rijssen en Holten, samen met Enter. Op die manier komt de maatschappelijke oriëntatie van Holten en Enter op Rijssen goed tot uitdrukking, zo vindt GS. „Voor Holten en Enter geldt dat zij in belangrijke mate zijn georiënteerd op voorzienin gen (onder meer op het gebied van winkels en onderwijs) en werkgelegenheid in Rijssen", schrijft dc provincie in haar Zetelverdeling Als de provincie haar zin krijgt, zal natuurlijk de zetel verdeling in de nieuwe raad veranderen. Gekeken wordt naar de huidige verdeling Holten-Rijssen omdat Enter geen eigen gemeente is. De fictieve verdeling: Het CDA zou op zeven zetels uitkomen (twee Holten, vijf Rijssen), PvdA op zes (twee Holten, vier Rijssen), Gemeentebelang op zes (geen plaatselijke partij in Rijssen), VVD op twee (niet in Rijssen vertegenwoordigd), D66 op één (niet in Rijssen), SGP op zes (allen in Ri|ssen) cn de RPF op vier (ook alleen in Rijssen). voorstel. Volgens GS ontstaat er een gemeente die zich econo misch sterk kan ontwikkelen, zowel door haar centrumfunctie als haar ligging aan de Al Veel reacties in politiek Holten en Rijssen wijzen op de grote culturele verschillen tussen dc beide gemeenten. Samenwerken zou daardoor moeilijk worden. Gedeputeerde Staten heeft veel minder moeite met de koppe ling. Sterker nog, vindt dc pro vincie, het kan ook voordelen hebben. „De eventuele verschil len die tussen de gemeenten bestaan, hoeven ons inziens niet van doorslaggevende betekenis te zijn. Samenvoeging van Hol ten, Rijssen cn Enter biedt mo gelijkheden tot het ontstaan van een goede, nieuwe balans: com binatie van Rijssen met zowel Holten als Enter kan bijdragen aan een nieuw maatschappelijk evenwicht in deze gemeente." Fractievoorzitter J. Soepnel van Gemeentebelang ziet niets in een samenvoeging met "Rijssen en Enter. Foio: Peter Koehorst Gemeentebelang kiest voor Hellendoorn als partner „We willen in welke vorm dan ook plattelandsgemeente blijven", zegt fractievoorzit ter J. Soepnel van Gemeente belang. „Als Holten bij Rijs sen en Enter wordt gevoegd zal het nooit meer dan twintig procent van de macht krij gen. En welke Rijssenaar zou ooit op Soepnel stemmen?" vraagt hij zich retorisch af. Daarom is Hellendoorn voor Soepnel de eerste keuze. De grootste gemeente maakt vaak de lijst uit volgens Soepncl. „Als wc met Rijssen samengaan zal de raad wellicht uit 25 perso nen bestaan, onder wie vijf Hol tenaren denk ik. Ja, samenvoe ging betekent het einde van de Holtense politiek." Gemeentebelang heeft altijd ge zegd dat het niet bij Rijssen wilde. „Wij wilden naar een ge meente met negen tienduizend inwoners, dan had je ook twee full-time wethouders kunnen krijgen. We wilden echter niet naar een gemeente met 23 dui zend inwoners, dan heb je maar veertig procent Holtenaren. An dere partijen zijn toen gezwicht voor de woorden van Verhoe ven die veertigduizend inwo ners als uitgangspunt nam." Soepncl: „Het ziet er ook naar uit dat een samengaan met de Hof van Twente niet doorgaat. Dan blijft Hellendoorn of Rijs sen over. Wij kiezen echter voor het behoud van het platteland en dan valt Rijssen af. Een voor deel echter van Rijssen is het aantal ambtenaren dat zal stijgen." Als je met Rijssen samengaat moet je je volgens de fractie voorzitter afvragen of Holten moet blijven bestaan. „Dc toe komst bij Helledoorn ziet er toch beter uit; beiden zijn een plattelandsgemeente. Dc belan gen van het platteland moeten worden behartigd. Rijssen pasr echt niet bij Holten."

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1