<1 Bieleman: 60 jaar 'niejjoar wenn'n' Sporters in het zonnetje Q HoStens Nieuwsblad HOLTEWS NIEUWSBLAD Vrouwen Maneschijnsweghouden jarenlange traditie in ere medische diensten SV Holten presenteert zich in promotiefilm Wintercompetitie de Eik Gehele wintercollectie dames- heren kinderschoenen 20% tot 60% korting OonkO Schoenmode kerkdiensten Skiliefhebbers opgelet 20% tot 50% korting OonkO Schoenmode van dag tot dag DONDERDAG 9 JANUARI Dc jaarwisseling is in Holten rustig verlopen. Wel werden en kele vernielingen gepleegd. Bij de scholengemeenschap sneu velden twee ruiten. Enkele brie venbussen moesten het ook ontgelden. De benadeelden hadden de brievenbussen niet verwijderd. Een telefooncel aan de Kcizersweg werd bescha digd, terwijl tevens in de directe omgeving aldaar een tuinlamp werd weggenomen. Bij sportcomplex Mccrmans- kamp werd in de nacht van Oud op Nieuw, tijdens dc festivitei ten, enkele fietsen weggeno men. Tot op heden zijn deze niet teruggevonden. De politie neemt aan dat de daders zich onder de feestvierders moeten bevinden en misschien nog zo sportief zouden kunnen zijn om te zorgen dat deze fietsen terug komen. Op 2 januari vond in dc och tenduren een aanrijding plaats op de Waagweg. Een autobe stuurder reed weg van een par keerplaats en liet de doorgang niet vrij voor een achteropko mende auto. Beide voertuigen liepen enige schade op. In dé nacht van 1 op 2 januari werd een auto opengebroken op de parkeerplaats van dc Al. Men vernielde een autoruit. Wegge nomen werden een autoradio en enkele geluidsboxen. „Nee, 'k bin niet etrouwd, 'k goa doarumme neet met", legt Diana Roeterdink uit als wij donderdagavond bij haar binnenvallen tijdens het 'Niejjoar wenn'n' van een groep buurvrolle (buurvrou wen) uit de Waterhoek. „As je metgoat, dan is dat veurwaer- de. Dan pas he'j buurn maekt..." Een jarenlange traditie die ook elders in ere wordt gehouden. Al pratend wordt duidelijk dat dit gebruik in de Waterhoek in elk geval al sinds mensenheugenis moeiteloos van de ene op de andere generatie is overgegaan. Dc groep vrouwen die wij be zoeken woont aan een deei van de Maneschijnsweg. Elk jaar is het raak, dan komen ze op 2 januari bij elkaar op nieuwjaars visite. Voor de 85-jarige Janna Bieleman een gedenkwaardig 'Niejjoar wenn'n', want ditmaal deed ze voor maar liefst de zes tigste maal de ronde in de buurt. Ter gelegenheid van deze dia manten mijlpaal is haar trui ge sierd met een fraaie corsage. De tradiüe leert dat de mannen Op egen 19.45 Holtens Nieuwsblad is een uit gave van Oostelijke Weekblad pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stich ting 'Holtens Nieuwsblad'. Stich tingsbestuur; W.H. Beyers, secre taris, Kollingserf 4, 7451 XC Hol ten, tel 0548 - 36 30 22. Directie: J.V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41, 7513GA,Enschede,tel.053-4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze al gemene voorwaarden, gedepo neerd bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Enschede. Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG, Holten. Tel. 0548-36 38 03, Fax. 0548-36 64 97. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 uur. Eindredactie: Peter Koehorst, tel.0570 - 630691,tel.mobiel06 - 52 71 30 69. e-mail: peter.koehor-st@tip.nl Redactionele medewerkers: Wil Vogel, tel. 0548 - 36 42 01 Joke Oosterveld, tel. 0548 -36 11 Advertentie-adviseurs: H. Schottert, tel. privé 074 - 2 42 86 06, O. IJspeert, tel. privé 074 - 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten op geven bij: G.W. Knapen, Larense- weg 3, tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur, In Bathmen: H, Voogsgeerd, De- venterweg34,tel.0570 - 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. Abonnementen en klachten be zorging: Fam. Bouwhuis, Aal- polsweg 6, 7451 HK Holten, tel. 0548-36 18 49 haar buurvrouwen heft ook Janna Bieleman (85) het glas op het nieuwe Foto: Wil Vogel de dag ervoor aan dc beurt v ren. Zij begonnen om 10.00 i werd op dezelfde parkeerplaats weer een auto opengebroken. Toen dc benadeelden bij bun auto kwamen, werden de daders min of meer overlopen en reden met grote snelheid weg. Er werd een achtervolging ingesteld, waarbij de daders de gestolen goederen uit de auto gooiden. Het betrof hier onder nicer waardepapieren zoals rijbewij zen en paspoorten. Op een ge geven moment raakten de ach tervolgers het spoor bijster. Dc politie stelt een uitgebreid on derzoek in. Eveneens op 2 januari werd een poging gedaan tot kledingdiefs- tal bij modecentrum Beltman in de Dorpsstraat. Twee jonge mannen begaven zich in de win kel; één man hield een verkoop ster aan dc praat, terwijl de ande re man kleding trachtte weg te nomen. Aanvankelijk miste men twee truien. Deze truien werden na het weck end in de zaak teruggevonden. De dader had zich kennelijk ontdaan van deze kleding, toen hij bemerk te dat hij min of meer betrapt was. In de nacht van 3 op 4 januari tegen 2.00 uur, vond een snel- kraak plaats bij foto Ten Velde aan de Dorpsstraat. Dc daders hadden eerst een per sonenauto gestolen die stond ge parkeerd bij café Kalfsterman aan de Stationsstraat. Het betrof hier een groene Opel Kadett, toebeho rend aanj.Bargboeruit Holten met bet kenteken NY-64-SK. De bezoekers van de nieuw jaarsreceptie van de SV Hol ten, werden zaterdagavond in de kantine van Meermans kamp verrast met een rood zwart primeurtje: een heuse promotiefilm van de SV. Gemaakt door Rik Dalhuisen, die sinds enige tijd in Sittard dc studie audiovisuele produktie volgt aan de Hogeschool Lim burg. De ruim zeven minuten durende videoband informeert over alle facetten van dc omni- vereniging. Dalhuisen vertelde er alles niet elkaar ongeveer een jaar mee bezig te zijn geweest. Naast alge mene informatie over de diverse afdelingen van de SV, bevat de film naar zijn zeggen beelden van de verschillende lokaties op Mcermanskamp en toont tevens sporters in actie. Interviews zijn er niet, wel bege leidende tekst, die ingesproken is door Yvonne Veneklaas. De videoband is weliswaar gemaakt voor de SV Holten, maar kan volgens voorzitter Albert Boodc en zetten rond 2.00 uur een punt achter de nieuwjaarsborrel. Af en toe gingen enkelen er tussen uit om thuis te melken. En ook de jongeren uit de buurt, een vriendengroep, vierden op hun manier nieuwjaar. Zij kwamen bijeen in Het Bonte' Paard om op het nieuwe jaar te klinken. Als jonge getrouwde vrouw toog dc in Diekerhoek geboren en getogen Janna Bieleman zes tig jaar terug voor het eerst op pad met haar buurvrouwen, ,,'t Was toen heel anders, 'k Wet nog det wc krentenstocte kreegn aan 'n cdekte toafel. Nu bint 't meer hapjes. Wel is er halver- weggens soep en krijgn wie ook nog broodjes." Ondanks haar aanzienlijke leef tijd toont Janna zich verre van vermoeid. Babbelt gezellig mee met haar buurvrouwen over van alles en nog wat, „Moe? Det wörd je d'r neet van. 't Is oaveral zittn, proatn, drinkn en ettn. Ma vroggcr waren d'r neet zo volle huzen. Meschien zeum, noe zin't er twaalf, ook door dubbele bewoning". Janna weet nog goed dat zo'n twintig jaar gele den de weersomstandigheden tijdens een nieuwjaarsvisite nog ren dan nu. Er lag sneeuw en met een busje, dat getrokken werd door een trek ker, gingen de vrouwen van deur naar deur. Begon het 'Niejjoar wenn'n' vroeger 's middags om twee uur, vorige week gingen de Water- hoekse buurvrouwen om klokke elf op pad. Lopend van huis naar huis, alleen Janna werd met de auto gebracht. Om uiteenlopen de redenen moest een aantal vrouwen trouwens verstek laten gaan. Van de twaalf hulzen die bezocht moesten worden, ga ven negen vrouwen acte de pre sence. De nieuwjaarsronde werd gezamenlijk gestart. Dus niet een die begint, waarna de groep allengs groter wordt, allen kwamen vorige week samen bij de familie Podt en beëindigden de ronde rond middernacht bi) de familie Tempelman. Elk jaar wordt een andere route afge sproken. Voor elk bezoek wordt ongeveer een uur uitgetrokken. Een hele dag nieuwjaarsborrel dus. Iedereen in dc Waterhoek houdt er als vanzelf rekening mee, ziet er naar uit. En wat er zoal besproken wordt? „We hebben 't over van alles", vertelt Janny Achterkamp. „Over 't werk, de kinderen, we kletsen heel wat af zo'n dag. Hartstikke gezellig"! Onderweg naar het volgende adres kondigen de buurvrouwen hun komst op toepasselijke wijze aan. Want het inluiden van het nieuwe jaar gaat natuurlijk gepaard met knallen. „Kappn neumt wie det.." Geen sterretjes meer, zo als vroeger, maar het betere knalwerk. het algemeen be stuur tevens gebruikt worden door bijvoorbeeld de gemeente. In zijn nieuwjaarstoespraak liet Boode voorts weten dat het al gemeen bestuur de handen vol zal hebben aan de zorg voor de accommodatie: „Kwaliteit, vei ligheid, financiering, kortom de totale instandhouding van de accommodatie op Meermans kamp vergt veel aandacht." Daarbij noemde hij onder meer £)e traditionele nieuwjaarsbijeenkomst heeft in het Holtense braak tot stand gekomen in de - - verwerving van gronden op Vletgaarsmaten. „We moeten proberen met vaart nu een be stemmingsplan te ontwikkelen zodat in 1998 er nog gronden uitgegeven kunnen worden voor nieuwe bedrijfsvestigin- de noodzakelijke beveiligingsi stallatie, de mogelijke aanleg van het Zilverzandtrace, de vernie lingen op dc buitenterreinen en aan de afrastering, het komend groot onderhoud, dc uitbreiding skeelerknmpio, rbetering van kleed- bergruimtes en de gevolgen van de gemeentelijke kerntakendis cussie. „Hoewel mijn optimis me omtrent dat laatste nog vol op bestaat, komen besluiten en wijzigingen erg dicht bij." Met een door de ledenraad goedge keurd beleidsplan hoopt het be stuur de problemen te kunnen aanpakken. gemeentehuis afgelopen week veel belangstellenden getrok ken. Naast de vrijwilliger van het jaar, werden deze keer door burgemeester D.J. Verhoeven voor de eerste keer ook sporters gehuldigd. 162,65 of f 139,50. Hoewel de begroting ook toen goed slui tend was, werd toch voor het goedkopere grind gekozen. Of dat het beste besluit toen was ien junioren- Mark Tuitert, Europees Kam pioen klootschieten Robert Leurink, de touwtrekkers Ed win van Schooten en Gerben Sluiter en motorcrosser Erik Davids kregen van de vele aan wezigen een welverdiend ap plaus. gen. „Ook in onze gemeente is er sprake van 'stille' armoede", Verhoeven: dueel of in In een tweetal ingezon den brieven gepubliseerd in het Holtens Nieuwsblad wordt het WVG beleid nogal De voordeur ingegooid met i de zaak werd een grote kei, ik twee vitrines met een kei werden vernield. Een nog onbekend aantal camera's en lenzen werd weggenomen. Gelet op het tijdstip acht de politie niet uitgesloten dat er getuigen zijn, (bezoekers van café Maats of anderen), die de auto van Bargboer hebben zien rijden en iets hebben gezien van deze snclkraak. Dc politie zou graag in contact ko men met eventuele getuigen. De auto werd in de loop van dc dag aangetroffen op een parkeerplaats langs de Al onder dc gemeente Holten. Op .3 januari raakte een vracht wagen op dc Provinciale weg Raalte-Lochem ter hoogte van de Boschschool in brand. De remvoering bleek oververhit te zijn geraakt. De brandweer had het brandje snel onder controle, zodat de schade beperkt bleef. Op 4 januari werd aangifte ge daan van diefstal van enkele gor dijnen, en twee spreien. De dief stal is gepleegd door twee man nen, die enkele dagen in bet hotel van AC restaurant hadden gelogeerd en via een listige om weg het pand hadden verlaten. Vermoedelijk werd cr inge schreven onder een valse naam. Een begin van brand ontstond in een woning aan dc Diessen- plasstraat. Door een omgevallen kaars geraakte een tafelkleed in brand. Dc bewoner reageerde allcrt en gooide de brandende tafelkleed in clusief tafel naar buiten. Deze goe deren werden dan ook vernield, doch daar bleef het bij. De gealarmeerde brandweer be hoefde niet op te treden. negatief belicht. Dit is voor mij aanleiding aansluitend mijn ervaring kenbaar te maken. Twee keer ben ik aan het lo ket van de dienst WVG ge weest. De eerste keer voor het afhalen van een aan vraagformulier en de twee de keer voor inlevering van het ingevulde formulier aangaande woningaan passing. Als bijlage bij de aanvraag is door mij een uit gewerkte bouwtekening van het plan van aanpassing bijgevoegd. Respectievelijk is een keu ringsarts en een bouwkun dig adviseur bij mij geweest waarna een positief advies aan de dienst WVG is uit gebracht, mijn aanvraag goedgekeurd en de wonin gaanpassing is uitgevoerd. Het systeem van eigen bij drage zou mogelijk ter dis cussie kunnen komen van wege het surplus in de voor bije twee jaar. Een ge handicapte heeft immers veelal onopvallende kosten zoals het laten verrichten van kluswerk in en rondom het huis en verder verstoken blijft vam meerdere dingen die het leven van een niet gehandicapte veraange namen. Naam en adres bij redactie bekend „Sporters, indivi- camverband staan ergens voor. Moet het over heidsbestuur en de politiek zich misschien toch meer beseffen dat je met elkaar ergens voor moet staan als belangrijke pro blemen moeten worden opge lost en belangrijke keuzes moe ten worden gemaakt? Hierbij valt dan in Holten te denken aan bet verkeersstructuurplan, de herindeling en samen met ande ren aan bet BIB-plan voor dc Sallandse Heuvelrug." Binnenkort wordt ook bekend wat er met de Kalfstermanswei- de gaat gebeuren. Verhoeven haalt daar nog een anekdote bij: „Na de opening van het toen nieuwe gemeentehuis in 1906, was de feeststemming nog maar zich al weer bezig houden met de dagelijkse beslommeringen. Eén daarvan was of dc bestra ting voor het gemeentehuis uit tegels moest bestaan of uit grind. Afhankelijk van de kwali teit van de tegels kostte dit toen f Vijf Holtense sporters werden door burgemeester D.J. Verhoeven in het zonnetje gezet vanwege hun uitstekende prestatie het afgelopen jaar. laat zich niet achterhalen, duide lijk is wel dat er later tegels zijn gekomen. Maar ik voorspel nu toch al dat er geen grind ter verharding op de Kallstermans- weide komt." Trots bied 1 Verhoeven ook het ge- ,n de bedrijfsvestigingen ingbouw. Er is een door vragen Bij manege Stal de Eik werd weer een begin gemaakt met de traditionele wintercompetitie. De junioren beten het spits af en reden zondag hun eerste dressuurwedstrijd uit de serie van drie. Ondanks het koude weer was de opkomst prima en de vele supporters konden kijken naar goede sport. Uitslagen: B12 1. Sanneke t Kittv, '146; 2. Dana Bolink met Sanny, 135; 3. Myrthc Kuipers met Witje, 134. B12 gevorderden: 1Sandra Bronsvoort met Bonaparte, 156; 2. Adrianneke Fonteijne met Zwartje, 154; 3. Jessica Zeijlmaker met Ben to, 153. A 1Margot Aelen met Polly, 128; 2. Mariloo Holleman met Zwartje, 122; 3. Dominique v.d. Duim met polly, 118. A gevorderd 1. Heieen Baarslag met Woldi, 127- 2, Anita Keijer mét Polly, 126; 3. Dorothee Houck met Witje, 124. Grotestraat 75, Goor. Tel. 0547-27 21 80 ede plaats haar pony Foto: loha Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Kcizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 3611 11Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17,00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingsrijden eerst bellen om afte spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: Weekenddienst; K. van Aken,Keizersweg28, Holten.Tel. 36 17 87. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04, Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 36 28 35,bgg52 16 29. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzorging en ver- pleging.Tel.0570 - 68 60 00,mat/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde alleen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uideen ma t/m vr, 13.00-1.3.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: informatie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06 -11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99, Dagelijks geopend van 8.00-^7.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Prakrijk voor fysiothe rapie mevr. H, Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor N ijverdal, Kerkstraat 6, tel. 61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9,00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 4910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag be reikbaar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt door geschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politiebureau Raaltc. Politie: Alarmnummer: 06 -11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer. 06 - 11 (dagen nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m, defecte riolerings- pompen, defecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storin gen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: N.V. Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570 - 69 11 00 tijdens kantooruren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht (06 - 89 98 89). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: elke maandagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14,00- 17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30- 16.00 uur. Ned. Herv. Kerk: Zondag 12 januari: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog, afscheid en bevestiging van ambtsdragers. Nevendiensten. 19.00 uur, ds, S.M. Roozenboom, dienst van schrift en tafel. Collecte in dienst: diaconie. Uitgangscollccte: plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mevrouw Hofman, Rein Ymker. Dijkerhoek: Zondag 12 januari: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Geref. kerk: Zondag 12 januari: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 15.00 uur, ds, H.P. Mulder, jeugddienst. Collecte in dienst: Diaconie. Tweede collecte: Eigen Jeugdwerk. Kinder- nevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Tonny Heusinkveld; groep 4 en 5 o.l.v. Herma Hulsman; groep 8 o.l.v. Rob Meijerink. Oppasdienst: 0-3 jaar: Erna Hulsman, Liannc .Meijerink, Anke Aanstoot; 4-6 jaar: Ineke Aanstoot, Hanneke Bae- rends.Diessenplas: Woensdag 15 januari: dhr. Vogely. RK kerk: Zondag 12 januari: 10.00 uur, Pastor Hogenelst, Eucharistieviering m.m.v. het da meskoor. Oppasdienst: mevrouw Hofman, Rein Ymker. Nieuw Heeten zaterdag 11 ja nuari: 19.00 uur, Eucharis tieviering. Zondag 12 januari: 9.00 uur, Communieviering. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroelc Zondag 12 januari: 10.00 uur, ds. Uitgangscollecte: Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Dana Bolink pakte Sanny. Foto: Wü Vogel gaat Verhoeven verder. „Het is daarom goed dat de gemeente raad in unanimiteit besloten heeft om het kwijtscheldingsbe- leid met betrekking tot een aan tal belastingen en heffingen te verruimen. We weten dat de drempel om dit aan te vaak hoog is voor veel maar ik hoop dat zij die daar recht op menen te hebben niet schromen om kwijtschelding aan te vragen." De Holtense gemeenteraads leden hebben het afgelopen jaar heel wat meer agendapunten moeten behandelen dan hun collega's in 1907. In het jaar 1907 kwamen er in de gemeenteraad van Holten 37 agendapunten aan de orde. De gemeenteraad kwam in 1996 totaal twaalf keer bijeen en be handelde 155 agendapunten. Skibroeken Skibrillen Skihandschoenen Grotestraat 75, Goor Tel. 0547-27 21 80 Tot en met 16 januari: Ten toonstelling leeshulpmiddelen en ge sproken lectuur in de Bibliotheek. Donderdag 9 januari: 9.30 uur, Hervormde vrouwengroep, Nieuwjaarsreceptie; Nieuwjaarsbijeenkomst PCOB. Vrijdag 10 januari: 20.00 uur, Klaverjasavond Blauw Wit; 15.45 uur, start cursus tekenen en schilde ren voor kinderen en tieners Socuwe. Zaterdag 11 januari: 14.00 uur, Open Holtens schaats kampioenschappen; 19.30 uur, Espelo toernooi in sporthal 't Mossink. Zondag 12 januari: 11.00 uur. Gewichttouwtrekken in Het Bonte Paard. Maandag 13 januari: 13.30 uur, start cursus Mandcla-tekenen Socuwe; 13.30 uur, start cursus teke nen en aquarelleren Socuwe; 19.30 uur, start cursus boekbinden Socuwe. Donderdag 16 januari: Start cursus Tiffany Socuwe. Woensdag 22 januari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 23 januari: 16.00- 19.00 uur, Open huis in de Gasterij Twenhaarsveld. Zaterdag 25 januari: Prinsenbal CV de Fienpreuvers bij De Poppe. Donderdag 30 januari: 19.30 uur, gezellige avond club oud-strijders en Verzet in zaal Vosman. 20.00 uur, Jaarvergadering CPB Holten in Dé Kandelaar. Vrijdag? februari: Recreanten vol leybaltoernooi voor teams op de re servelijst. Zaterdag 8 februari: Carnavalsoptocht. Woensdag 12 februari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Maandag 24 februari: Alge ledenvergadering MAC. Donderdag 27 februari: 20.001 Bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar overjohanna van Buren. Zaterdag 1 maart: Enduro voor- jaarsritMAC. Vrijdag 7 maart: 20.00 uur, Playbackshow in 't Trefpunt Vrijdag 14 maart: Voorjaarsconcert HMV in De Kandelaar. Dinsdag 18 maart: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Vrijdag 21 en zaterdag 22 maart: Jaarfeest CJV dc Vriendenschaar, Zaterdag 22 maart: Show S.V. Bato. Donderdag 27 maart: 20,00 uur, Paasbakjcs maken CPB Holten in De Kandelaar. Vrijdag 28 maart: Reünie tien jaar Wereldrecord Poasvuur Slepp'n in 't Trefpunt m.m.v. Enge Buren. Zaterdag 19 april: Skik bij Apple John's Rocknight. Maandag 21 april: 20.00 uur. Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Zaterdag 26 april: Voorjaarsconcert koor Amazing in Dorpsschool. Donderdag 8 mei: Hcmelvaartsfietstocht De Schure. Zondag 11 mei: Wereldwinkeldag met deelname wereldwinkel Holten. Zaterdag 7 juni: Sponsorloop, ba zaar en verloting CJV de Vriendenschaar. Zondag 6 juli: Volleybal bij 't Trefpunt. Vrijdag 8 augustus: Triathlon Ballooning. Zaterdag 9 augustus: Triathlon Ballooning. Vrijdag 15 augustus: Revue Sploder Feest. Zaterdag 16 augustus: Optocht Sploderfeest. Zondag 17 augustus: Fruhschoppen Sploderfeest; Vrijdag 19 tot en met zondag 21 september: J ubileumweekend CJV de Vriendenschaar,

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 3