Begraafplaats Kerkhofsweg wordt rigoureus opgeknapt Holtens Nieuwsblad Ook komende jaren brandende kaarsen Kerstvakantie biedt jeugd schaatspret I Amper twintig man bij concert Vijfentwintigste Oliebollencross Gezellige middag met Höllenboer D Grond Vletgaarsmaten in gemeentelijke handen Gewichttrekken Okia U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 2 JANUARI 1997 Na lange tijd van onderhan delen, is de gemeente er on langs in geslaagd om alle grond voor de ontwikkeling van industrieterrein Vlet gaarsmaten in handen te krij gen. Daarvoor moest dc gemeente in onderhandeling met de families Brinks en Brinkman, die beide een agrarisch bedrijf hebben in het plangebied. Met Brinkman kwam de ge meente al eerder overeen: boer derij en tien hectare grond. Brinkman verwisselt Holten dit jaar voor Drente, waar hij zijn agrarisch bedrijf voortzet. Het overleg met Brinks verliep stroever. Onlangs echter kwa men de partijen tot elkaar en werd de aankoop van de boer derij met vijf hectare grond be zegeld. Brinks blijft wel in Hol ten. Hij heeft dc boerderij van de familie Wissink aan dc Door- lopendedijk gekocht. Dc grond van de familie Brinks was van groot belang voor de gemeente, daar die vijf hectare langs de N332 (Lochem-Raalte) ligt. Vletgaarsmaten wordt na melijk direct aan dc overkant van de weg aangelegd, aanslui tend op industrieterrein De Haar. Het vijftien hectare grote terrein wordt ontsloten op de N332. Wethouder Bertus Rensen (WD) verwacht dat de uitgifte van de terreinen halverwege vol gend begint. Naar zijn zeggen hebben zich reeds diverse gega digden gemeld bij de gemeente, waaronder Nido Universal en Muller Transport. Het nieuwe industrieterrein biedt straks ook uitkomst aan bedrij f)cs die thans opereren op grond waar geen industriebestemming op ligt. Nog geen twintig bezoekers kreger te horen. mooi stukje muziek Foto: Wil Vogel De proef van The Foolhouse Jazzband om het jaarlijkse concert te verplaatsen van zondagmiddag naar zater dagavond, bleek vorige week geen succes. Voor een gehoor van amper twintig mensen gaf de band vol gens een van dc aanwezigen weliswaar het beste concert tot nu toe in Holten, maar echt gezellig is toch anders. Ondanks dat in dc voorverkoop slechts vier kaarten waren ver kocht, was de geringe opkomst een tegenvaller. Dat het concert, dat het slot vormde van de kerstactivitcitcn van de -Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk, verplaatst was naar zater dagavond, volgde op een sug gestie van diverse concertgan gers. De zondagmiddag heeft nogal eens concurrentie van on der meer sportwedstrijden, wandelen en fietsen, maar op nieuw werd duidelijk dat de Holtenaren moeilijk achter de televisie vandaan te halen zijn. Dat geldt overigens voor meer evenementen. Ondanks het kleine gezelschap in dc zaal, sprak een woordvoerder van The Foolhouse Jazzband van een geslaagde avond met een gezellig publiek. Dc band, mét trompettist Alex Voordes, had zich 'honderd procent gegeven en er was lekker gespeeld'. In dat verband een compliment ook voor gastdrummer Harry den Ouden. Touwtrekvereniging Okia houdt zondag 12 januari weer het jaarlijkse gewichttrekken I bij Het Bonte Paard. Er wordt gestreden in vijf klas sen: Jeugd tot en met 16 jaar; I jeugd tot en met 19 jaar; da mes; Heren Plaatselijk en Heren wedstrijdklasse. I F.cn ploeg bc-staat uit vier perso- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! j Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede 1 Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 74.50 Abonnementsprijsf 77,10/ Losse nummersf 1,65 Voor de vijfde achtereenvol gende keer brandden op kerstavond honderden kaar sen op de Canadese begraaf plaats. Opnieuw een indruk wekkend schouwspel, dat niet alleen aan het eind van de middag, maar ook in de avonduren veel bezoekers naar het ereveld lokte. Mevrouw L. van Dam, Finse van geboorte, introduceerde dit gebruik uit haar geboorteland met succes in Holten. Dc familie Van Dam stond ditmaal voor de laatste keer garant voor de kos ten. Carnavalsvereniging De Fienpreuvers heeft enige tijd ge leden een bedrag geschonken, dat ongeveer 75 procent van de kosten zal dekken. Daarmee kan de traditie ook de komende ja ren worden voortgezet. Voor de praktische uitvoering wendde de vereniging zich tot de Stichting Welcome Again Veterans, die tekent voor het resterende deel van de kosten. De stichting neemt overigens ook dc kosten van dc bloemleg- ging door de kinderen op 4 mei voor haar rekening. Net als in voorgaande jaren wer den de brandende kaarsen bij de ongeveer 1.400 graven op dc Canadese begraafplaats ge plaatst door leerlingen van de groepen zes, zeven en acht van de basisscholen. Net als bij Do denherdenking een moment waarop niet alleen zij, maar ook tal van volwassenen de gevalle nen herdenken en zich bewust zijn van het voorrecht te kunnen leven in een vrij land. De sobere plechtigheid werd omlijst met passende muziek van een doe delzakspeler en twee midwinter hoornspelers. Dc ijzig koude begraafplaats, gehuld in een se rene stilte, toonde 's avonds het gebruikelijke sprookjesachtige en tegelijk imposante beeld. In verband met het vijftigjarig Burgemeester D.J. Verhoeven plaatste 's middags een kaars bij een van de oorlogsgraven op de oude begraafplaats. Foto: Wil Vogel bestaan van de Oorlogsgraven Stichting, werden eerder die- middag ook brandende kaarsen geplaatst bij de dertien, door deze stichting- beheerde oor logsgraven (Engelse gevallenen) op de oude begraafplaats. Bij deze gelegenheid waren enkel vertegenwoordigers van ge meente, de Stichting Viering Nationale I'eest- en Herden kingsdagen, Welcome Again Veterans en de oud-strijders aan wezig. Na een korte toespraak van burgemeester D.J. Verhoeven plaatsten allen een kaars. Zowel voor 1996 als voor 1997 hebben B en W 75 duizend gulden in het investeringsschema opgenomen met het oog op het rigoureus opknappen van de ongeveer tachtig jaar oude begraafplaats aan de Kerkhofsweg. Totaal is dus anderhalve ton beschikbaar. Op de begraafplaats wordt nog een of twee keer per jaar begraven. Sommigen hebben er nog een graf gekocht, in andere gevallen betreft het een familiegrat. Inmiddels heeft gemeente werken onderzoek verricht en een herinrichtingplan op pa pier gezet. liet sociaal werk- voorzieningsschap Soweco uit Almelo bracht een offerte uit van 135 duizend gulden. Soweco, dat zich met ge meentewerken bekommert om het onderhoud van de be graafplaats, voert de werk zaamheden ook uit. Eind december is dc commissie gemeentewerken achter geslo ten deuren geïnformeerd over de aanzienlijke verandering die de oude begraafplaats te wach ten staat. Tijdens de openbare vergadering op maandag 6 janu ari om 16.30 uur, brengt de commissie advies uit aan de ge meenteraad. Die mag eind deze maand officieel beslissen. Bij groen licht zullen dc werkzaam heden kort daarna beginnen. ,,'t Is een hele ingreep in het geheel, daarom willen we het vooral behoedzaam brengen", begint wethouder gemeente werken Eb van Schooten (Ge meentebelang). „Voor nabe staanden kan zoiets gevoelig lig gen. Daarom hebben we niet alleen hen, maar ook de rech thebbenden op graven, de om wonenden en de Oorlogsgraven Stichting die er nog enkele gra ven beheert, uitgenodigd voor een informatiebijeenkomst in de kantine van het gemeentehuis op donderdag 16 januari om 20.00 uur". Als reden voor de opknapbeurt noemt Van Schooten deels ach terstallig onderhoud, deels leef tijd van bomen en planten. „Vele zijn op, moeten eruit..." Ook diverse Holtenaren merk ten de laatste tijd op dat de begraafplaats er niet al te roos kleurig bij ligt. „Daarom beslo ten we te zien wat er precies aan dc hand was. de Larenseweg volop schaatspret oud op de ijsbaan De kerstvakantie bood jong nen en een coach. Voor iedere klasse zijn een aantal bekers be schikbaar. Dc heren plaatselijk strijden om de wisselbokaal be schikbaar geteld door Meindcrs Euro'-Service. Het inschrijfgeld bedraagt vijfentwintig gulden per ploeg. Voor inlichtingen of opgave kan men terecht bij het secretariaat van TTV OKIA, te lefoon 36 45 21. ilg op pagina o. Wethouder Van Schooten op de begraafplaats, foto: Wil Vogel De vijfentwintigste editie van de Oliebollcncross van de SV Holten wordt komende zon dag 5 januari om 11.00 uur gehouden. Nadat deze traditionele cross loop, die steevast wordt gehou den op dc c-crstc zondag van het nieuwe jaar, begin dit jaar we gens ijzcl geannuleerd, wordt dit jaar voor de vijfentwintigste keer gehouden op en rond het sportpark de Meermanskamp. Ooit begonnen als wedstrijd- loop voor eigen leden van de toenmalige voetbalvereniging. Later gehouden in samenwer king met dc voorloper van de afdeling atletiek, dc Hatric, met mannen van 't eerste uur als Jan ten Velde, Fred Groencwoudt en Frits Kramer. Dc Oliebollcncross heeft in dc loop der jaren haar bestaans recht bewezen. Het is voor ieder sportief lid een verplicht num mer om, individueel of in groepsverband, zijn of haar con ditie te testen. Bovendien een prachtige gelegenheid om de overtollige callorieen van de feestdagen kwijt te raken. Wederom kan iedereen inschrij ven op de afstanden van twee tot en met tien kilometer voor de verschillende lecftijdscatego- De indeling en starttijden zijn als volgt: 11.00 uur, 2 km.: Pof fertjes, 7-9 jaar; Appelflappen, 10 - 12 jaar; 11.30 uur, 4 km.: Pannekoeken, 13 14 jaar; Roomsoezen, dames 15/34; Kroketten, heren 15/34; Bitter ballen 35+. 12.00 uur, 6 km,: Oliebollen, 15+; 10 km.: Krake lingen, 15+. Dc organisatie roept alle voetballers, atleten, handballers, schakers en overige sporticvelingen op om aan dit sportieve evenement deel te ne men. Beter had het eigenlijk niet gekund: kerstvakantie en vorst. Voor schaatsliefheb bers, vooral de jongere, een uitgelezen mogelijkheid om de gladde ijzers onder te bin den en voor IJscluè De Noordpool het sein om de poorten van de ijsbaan aan de Larenseweg te openen. Dinsdag 24 december, net voor Kerst, was het zo ver en konden vanaf 13.00 uur de eerste baan tjes worden getrokken. Zowel jong als oud, want ook diverse ouders genoten van vrije dagen. Het oer-HolIandse tafereel lokte trouwens ook veel nict-schaat- sers naar dc baan, al was het maar voor een foto van een kleinkind dat moedig probeerde op de been te blijven. De aanhoudende vorst was de ijsvloer zo'n acht centimeter dik en hier en daar zelfs enkele cen timeters dikker. Secretaris Jelis Hesse liet weten dat alles in het werk gesteld was om de baan in optimale conditie te krijgen en te houden. „We hebben regel matig geveegd, ook een baan en krabbclbaantje uitgezet. Scheu ren werden dichtgcspoten, zo dat dc baan zo glad mogelijk bleef." Dat niet alleen de toe gang tot de kantine, maar nu ook de vloer in de kantine van rub ber is voorzien, viel bij veel schaatstcrs in goede aarde. De drukte op de ijsbaan, die alleen Eerste Kerstdag gesloten bleef, was gelijk aanzienlijk, on danks het feit dat menigeen in het weekeinde naar elders trok voor een tocht op natuurijs. Goede zaken dus voor De Noordpool. Zolang Koning Winter zich blijft roeren, blijft de ijsbaan elke middag en ook 's avonds tot 21.00 uur open. Daar de v orst nog steeds niet op z'n retour is, rees de vraag of binnenkort de traditionele schoolwedstrijden kunnen wor- Ongeveer zestig mensen ge- notenonkangs in Jongeren- café De Schure van het be kende duo Höllenboer uit Luttcnberg. Het was de twee de keer dat Gerard Oosterlaar en Bas van den Toren er voor het voetlicht traden. Ongeveer zeven jaar geleden was het duo ook al eens te gast in Weerman Freddie Paalman heeft één gro te passie: hel weer. Zijn hele huis staat vol met alle benodigde ap paraten. Zie pagina 3 Roemeense primeur Roemeense musici uit Hol ten hebben voor een perfec te entourage gezorgd tijdens een avond in )osterbeek. Lees meer op pagina 3 Zaalvoetbal Het zaalvoetbaltocrnooi van SV Holten is weer een groot succes geworden met vele tevreden gezichten. Voor c-en verslag pagina 5 den verwacht. Volgens Hesse wordt dat echter in overleg met de vakleerkracht gymnastiek van de basisscholen geregeld. Daar deze op vakantie was, kan daar pas volgende week meer over worden gezegd. De medewerkers van het Holtens Nieuwsblad wen sen iedereen een gelukkig en gezond 1997. Henk, Otto, Joke, Wil en Peter hopen op een fijne en goede samen werking in het nieuwe jaar. de Beuscbcrg. Sinds die tijd is hun populariteit enkel toegeno men. Höllenboer toonde zich opnieuw enthousiast over de lo- katic en dc vrijwilligers van De Schure waren eveneens dik te vreden, ofschoon men op iets meer bezoekers had gerekend. „Desalniettemin een gezellige middag", aldus Wilco van de Noort. ,,'t Was eigenlijk ideaal zo." lag en ol- 27 lag 22. rdt lag Het nieuwe jaar in Dijkerhoek Hierbij wordt iedereen door ig Buurtvereniging Schoolkring 24 Dijkerhoek uitgenodigd tot 36 het bijwonen van de nieuw- m. jaarsbijeenkomst op woens- L- dag 8 januari 1997 bij café- in -restaurant Het Bonte Paard. en. De aanvang is 20.00 uur. ter De kosten voor deze avond bedra- en gen 17,50 per persoon, st- Belangstellende moeten zich voor iu- 5 januari opgeven bij één van de be stuursleden. Dit in verband met de si te bestellen maaltijd. Ook wordt de 3 - verkiezing van dc Dijkerhoekcr van het jaar 1996 gehouden. tc- nij Forse kaalslag Larenseweg Een forse kaalslag, zo r burgemeester D.J. Verhoe ven het plan van het college om 383 bomen aan de Laren seweg en Oude Stationsweg „Maar wel noodzakelijk omdat de tur huidige bomen schade toebrengen i aan hetwegdek",aldus Verhoeven. Een dezer weken wordt met het n: rooien begonnen. De huidige po- en pulieren -worden vervangen door op diepwortelende bomen die komen ag van de Holterberg. Receptie Hockey Alie leden, ouders en jeugdle- den, donateurs en vrijwilligers I worden door de Hockeyclub I Holten uitgenodigd voor het bijwonen van de nieuwjaarsre ceptie op zondag 5 januari. Van 16.00 tot 18.00 uur is iedereen in ta- het clubhuis welkom. 00 De Schure De eerste vrijdag van dc maand lc is aanstaande vrijdag. Dus is het m- dan tijd voor de Magic Light Music (M.L.M.) m het jongeren- ?e- centrum aan de Beusebergcr- ar- weg. Dc aanvang is 21.00 uur en de entree bedraagt één piek. n f y irKerstwarenzeerzon- riigewinterdagenenkouddoordater eeri matige tot vrij krachtige wind stond, die uit het noordoosten tot oos im. Doordekoudewindwashet voor het gevoel veel kouder Doordat het op eerste kerstdag zwaarbewolkt was. is de dag zonloos verlopen en bleef het toch vriezen met een maximum tem peratuur van -0.8 graden, legen de avond klaarde het van het oosten uit flink op In de nacht naar Tweede Kerstdag toe vroor het matig met een minimum temperatuur van -8.0 graden. Tweede kerstdag was een prachtige zonnige dag, doordat er weinig wind stond - voelde het niet zo koud aan. Zo was f het voor veel mensen een mooie dag om te gaan schaatsen en van de na tuur te genieten. De maximum tempe ratuur deze dag was niet hoger dan - 2.6graden. Deze Kerstdagen zijn de koudste ge weest sinds begin jaren '60. Doordat er een hogedrukgebied pal boven Ne derland lag. steeg de barometer ex- plosief omhoog naar 1043 Hpa Zo'n hoge barometerstand is sinds 15 fe- bruari van dit jaar nog niet voorgeko men (1036 Hpa) De dagen na Kerst waren minder zonnig, de minimum temperatuur is na de Kerstdagen ge daald naar een waarde van 11.1 gra den (strenge vorst). Dit is de laagste temperatuur van de afgelopen week die in Holten is gemeten. Overdag kwam de maximum tempe- I ratuur op zaterdag (28 dec.) niet hoger I dan -6.5 graden Dit is tevens de laag- ste maximumtemperatuur van de af gelopen week. Zondag overdag viel er één centimeter sneeuw. Tegen de avond kregen we ijzel die later over ging in sneeuw. In het sfeervol versierde jongerencafé tekende Höllenboer vooreen leuke middag... Foto:WiiVogei Meteo Holten, Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1