Sporty in Holten HOLTENS NIEUWSBLAD TS^M Januari Maart Februari April Mei Augustus September Oktober November December VRIJDAG 27 DECEMBER [uist op de laatste dag dat het vriezend weer was, hield IJsclub De Noordpool de open Hol- tense kampioenschappen op de ijsbaan aan de Larenseweg. Winnaars werden Marietje lansen en Mark Tuitert. Jelis Hesse is bestuurslid. jelis Hesse: „Perfecte omstan- Jighden: prachtig winters weer en een ijsvloer om u tegen te zeggen. K e hebben een goed seizoen ge- lad, ofschoon de jeugd van on- »eveer 15,16 jaar ons wel wat in de steek liet. K e doen er ook dit jaar van alles aan om de schaatsport te stimuleren. De Bergruiterjes hebben veel talenten op de pony. Eén van de toppers in spe is Esther Lammers (13). Ze pakte in maart met haar paard Mark het Overijssels Kampioen schap. Esther Lammers: „Het ging wel goed dat Overijssels Kam pioenschap. Ik ben kampioen geworden in de /.-klasse. Ik heb wel in spanning gezeten want het was nog heel spannend. Sa men nog twee ruiters moesten we in de baragc. Uiteindelijk pakte ik de winst. Verwacht? Nee, eigenlijk niet. Wel heb ik er veel voor getraind want het was een van de belangrijkste evene menten in 1996. Het Overijssels kampioenschap heb ik met Mark gereden, dat is een verzorgingsponv die van ie mand anders is maar ik mag hem verzorgen en ook op rijden. Met Mark rijd ik al heel lang, al vanaf het begin. Maar Mark is al 21 jaar en te oud voor de zware klassen. Om het de mensen zo optimaal mogelijk naar de zin te maken: goed ijs, een goede en warme kantine, die dit seizoen trouwens voorzien is van een rubberen vloer. De baan? ja, die staat al finder water. Om het water geleidelijker op de baan te la ten komen, is aan de Dorperdijk een bassin uitgegraven. Ook komend seizoen handhaaft De Noordpool de prijzen en als Koning Winter meewerkt zal schaatsminncnd Holten kunnen deelnemen aan de open Holtense kampioenschappen, school- wedstrijden en een avondschaats- vierdaagsc. Ofschoon wc niet te veel wedstrijden willen houden, zijn we op zoek naar wat anders en denken heel voorzichtig aan een duathlon. Denken in dat verband aan samenwerken met de Stichting Triathlon Holten." Dus moest ik overstappen op een andere pony. Ik heb geen echte pjannen voor 1997. Wel wil ik inj de Neder landse selectie tot en met 16 jaar terecht zien te komen. Binnen kort is indoor Wierden, daar moet ik me waarmaken. Ook heb ik veel les gehad van toptrai- ners. Dus daar kan het niet aan liggen. En als het niet lukt dit jaar? jammer dan. Ik wordt goed ge traind door Zwennie Vincent en heb goede hulp van Bertus van Lies waar ik ook mijn pony van heb. We zien wel." Motorcrosser Erik Davids heeft een zeer goed jaar ach ter de rug. Hij werd niet al leen sportman van het jaar, maar pakte zowel de titels in het Nederlands Kampioen schap in de cross als in de enduro. Erik Davids: „Het was een ge weldig seizoen. Een topjaar. Je hebt vantevoren een doel, dan De komst van een afdeling G-atletiek voor verstandelijk gehandicapten in april bleek een schot in de roos. De afde ling ressorteert onder de af deling atletiek van de SV Hol ten en is een initiatief van Hanneke van der Spek en Ria Heuvelmans. Ria Heuvelmans: „Goed voor de beweging en bovendien een activiteit met therapeutische waarde. Begonnen met negen, nu telt de afdeling al achttien atleten. Op één na allen ouder dan 20 jaar. 't Gaat fantastisch. De afdeling is in korte tijd flink gegroeid en weet je ook waarvoor je gaat trainen. En als uiteindelijk alles blijkt te kloppen komen de emo ties echt los. Ik doe er zoveel voor, wat je zelf denkt wat goed voor je is. Som migen zeggen dat je gek bent. Zo kom ik heel vaak bij sport centrum Yes waar ik veel aan conditietraining doe. Je moet altijd denken aan je sponsoren, daar kunnen er nog wel een paar bij komen. Dan moet je ze er wel van overtuigen dat ik interessant voor ze ben. In januari begint het enduro-sei- zoen en in maart het cross-sei zoen. Ik wil proberen de titels voorlopig willen we het onge veer zo houden. We willen zelfs proberen om enkelen begin vol gend jaar te laten meedoen aan de 2,5 kilometer van het PJO- vast te houden. En graag aan zes grand -prix deelnemen zoals in /.weden, Oostenrijk, België, Lu xemburg, Duitsland en Neder land. Daar probeer ik me zo goed mogelijk te kwalificeren en wil een goede sub-topper zijn. Ik werk veertig uur in de weck -crosscircuit, waardoor ze wel voor het eerst door het bos moeten lopen. Tot nu toe train den ze telkens op het atletiekter- rein van .Meermanskamp. Daar- en ben Nederlands Kampioen. Dat zegt toch wel iets. Daarom ben ik best trots op deze presta tie met rclaucf minder trainings- arbeid. Prof worden is moeilijk, want je moet ook denken aan de tijd na de sportieve carrière. Het moet ook leuk blijven." om bereiden wc ze voor door ze aan de clubcross te laten deelne men. Wekelijks worden de G-atletcn getraind door Meindert Koop man (loopnummers) en Van der Spek. De trainers worden gehol pen door zeven vrijwilligers. We blijven wc de hele winter buiten trainen. Als ons veld te soppig wordt, mogen wc het verharde handbalvcld gebrui ken. Wc trainen vaak in spel vorm, werken ook veel met kleuren. Van de vijfhonderd gulden bijvoorbeeld die we van de supportersvereniging van de SV kregen, hebben wc gekleur de pionnen, stokken en afba- kenbollen gekocht. Prima mate riaal dat perfect werkt." De Zwem- en poloclub Twenhaarsveld bestond dit jaar in mei dertig jaar. Voor zitter Gerrit van Coeverden is niet zomaar een voorzitter, maar een voorzitter met een isie. Gerrit van Coeverden: „Dertig bestaan, daar moet je be wust mee omgaan. Je moet aan je budget denken en je kop fi guurlijk boven water houden. Hoogtepunten van afgelopen seizoen waren natuurlijk dat zo wel dames 1 als heren 1 van de waterpolo zijn gepromoveerd cn dat er een competitie is opge zet van meisjes tot 16 jaar. Hoogtepunt bij het zwemmen was onder mee het winnen van de Drukwerkers-wisselbokaal. Alle leden hebben in het kader van het jubileum een heuptasjc 'gekregen. Veel meer niet. Je wordt namelijk ook 31. We heb ben het bewust klein gehouden want de hele zwemclub één gro te familie en één groot feest. Zo houden we elk jaar een zwem- kamp waar de teamgeest wordt gekweekt. Ook nemen we kin deren mee naar wedstrijden waar het vaak gaat om de deel name. Maar winnen is natuurlijk ook mooi. In 1996 hebben we 194 leden en zijn ten opzicht van andere jaren enorm gegroeid. We willen naar de tweehonderd leden. Weieg gen dit onzelf op. Ik denk zelfs dat we volgend jaar om deze tijd werkstelligd door teamgeest; le- ongeveer 225 leden zullen heb- den moet het naar hun zin heb ben. Die groei wordt vooral be- ben." echt voor de gezelligheid. Maar toch speel |c alrijd om te winnen. Iedereen kent elkaar natuurlijk heel goed en dat schept een band. De spelers van het eerste team zie je (jok altijd naar het vijfde team kijken. Ze geven niet alleen aanwijzingen maar dat geeft aan wrat ik zei over de goede relatie tussen de leden De zomertijd is vor de tafel tennisvereniging een tijd van oogsten. Vele kampioenen kon de club in boeken bij schrijven. Voorzitter en spe ler van het eerste team is een trotse Nico Valk. Nico Valk: „Alle vijf teams zijn kampioen geworden in de voor jaarscompetitie. Dat is heel mooi te noemen want we heb ben in totaal 25 leden waarvan er drie per team spelen. Het eerste team was echter wel gedegra deerd vorig jaar en speelt nu in de tweede klasse. De tafeltennisvereniging is er onderling. Hoogepunt voor 1997 moet het jaarlijkse recreantentocrnooi worden dat plaatsvindt in janua ri. Vorig jaar is dat afgelast we gens gebrek aan belangstelling. Dat moet nu dus anders worden en nodigen alvast veel mensen uit hier aan deel te nemen. De toekomst voor de competi tieteams zie ik zonnig in. Team 1 moet zich zien te handhaven. Normaal gesproken moet dat ook wel lukken als er verder niets bijzonders gebeurd. Ook team twee en drie moeten zich volgens mij kunnen handha- SV Holten vierde dit jaar het 75-jarige jubileum. Een van de sporttakken is de schaak afdeling. Joep Middelink is zo'n schaker van het eerste team die zijn ziel en zaligheid in deze denksport gooit. Joep Middelink: „Schaken is een hele aparte sport. Je verwacht ei genlijk ook niet dat ze bij de SV Holten zitten. We hebben nu zo'n 25 leden. Voordat we met SV Holten samen gingen was de loka- tic om te schaken alujd een pro bleem. Maar nu we samen zijn ge gaan is dat geen probleem meer. Ook met leden van andere takken van SV Holten is het heel gezellig. Wij schaken in een zaaltje naast de kantine. Dat vinden verenigingen die bij ons op bezoek kómen ook heel leuk want hij hun zitten ze vaak in een ongezellig buurthuis. In het seizoen '95-'96 is het eerste team in de eerste klasse Schaakbond Overijssel tweede ge worden van in totaal zes clubs. Dat lijkt heel mooi, maar ze hadden een forse achterstand op nummer één. Toch zijn we redelijk tevreden, maar niet meer dan redelijk want meestal is het zo als een schaker van ons in vorm is, is de andere uit F.r zit geen groei meer in onze ver eniging. Kinderen willen eigenlijk avond meer schaken. Je moet echt gefasciseerd zijn door het schaken. De drempel is hoger want je doet het niet voor de conditie." Augustus was de maand voor skeeleraar Mark Tuitert. Het 16-jarige talent pakte de winst in Holten tijdens de skeeler wedstrijd in het dorp. Tuitert wil door naar de top. Mark Tuitert: „In vergelijking met 1995 was 1996 voor mij een goed jaar. Dit jaar heb ik voor het eerst deelgenomen aan de juniorencompetitie. In Olde- broek ben ik eerste geworden bij de |cugd. Niet veel later pakte ik een tweede plaats bij de senioren b-rijders. Van de twaalf wed strijden bij de junioren heb ik er elf gewonnen. Ook ben ik Ne derlands Kampioen geworden. Ik had niet verwacht dat het al zo gaat bij de b-rijders. Eigenlijk was ik ervan uit gegaan dat de c-njdcrs het hoogst haalba re zou zijn. Natuurlijk had ik ook bij de juniren kunnen blijven, maar wilde zelfeen stapje hoger bij de se- Mijn wens voor 1997 is dat ik officieel een b-licensie wil aan vragen. Ik heb bewezen dat ik het kan, daar ligt het niet aan. Natuulijk wil ik via de b- naar de a-rijders. Dat moet ook wel kun nen volgens mij. Ik maak pro gressie genoeg, elk jaar gaat het beter Eind juli wordt het Europees Kampioenschap jeugd gereden in het Spaanse Pamplona. Ik moet me daar nog eerst voor afsluiting zijn van het rijden bij kwalificeren, dat mag echter de jeugd en het begin van een normaal gesproken geen pro- carrière bij de senioren." blecm zijn. Het zou een mooie Hij had er zich nog zo veel van voorgesteld: meedoen aan de Diepe Hel Holterber- gloop. Een blessure echter goeide roet in het eten. Maar zee geslaagd: de survival in april, in juni het jubileumweek- eindc. Weet je nog dat Holten precies dat weekeinde dc pro motiewedstrijd moest spden te gen Reutum? Met de jeugd zijn wc er nog met twee bussen heen geweest, Holten won toen met 3-2. Het jubileum op zichzelf was waardevol. Bij zulke gele genheden leer je een hoop men sen uit de vereniging op andere wijze kennen. Bovendien blijkt dat je voor incidentele activitei ten wel voldoende vrijwilligers kunt vinden. Zodra je niensen voor een kaderfunctie benadert, wordt dat moeilijker." Egbert Veneklaas (35) zit niet stil. Wat heet. Volgend jaar wil hij zeker weer van de par tij zijn. Egbert Veneklaas: „1996 be tekende voor mij "een rustige winter cn een rustig voorjaar. In februari was de Holterberg- crossloop waar ik derde ben geworden Dat lijkt wel niet zo goed, maar ik zat nog in de opbouwfase. In april heb ik veel duurwerk gedaan en heb drie wedstrijden gewonnen. Onder meer de be- vrijdingsloop in Holten. In de zomer echter heb ik het rustig aan gedaan waarna ik in de herfst de training heb opgepakt om me helemaal voor te berei den op de Diepe Hel Holtcrber- gloop want die wedstrijd is heel belangrijk. Ik heb al vanaf de eerste uitgave meegedaan, in to taal nu acht keer. Het is echter niet mijn favoriete parcours, het is veel te stijl voor mij. Maar twee weken voor dc wed strijd scheurde ik een spiertje tijdens de training. Het was echt te riskant om dan mee te doen. Je baalt wel, het kriebelde ook heel erg toen ik langs dc kant toekeek. In 1997 wil ik op mijn oude niveau doorgaan. Ik kan echter door de drukke werkzaamheden op dc boerderij niet meer trai nen. Maar tijdens de tiende Hol- tcrbergloop ben ik zeker van de partij." De afdeling voetbal van de SV Holten had zich in september een andere start van het nieu we seizoen gewenst. De pro movendus verloor met 0-2. Jeugdvoorzitter Gerard Grave blijft echter positief. Gerard Grave: „De doestelling voor dit seizoen is in dc vierde klasse te blijven. Gelukkig loopt het bij de jeugd beter en ver wachten we op geen enkel front degradanten. Het is wel een gedenkwaardig jubileumjaar. Ik herinner me nog goed dc massale opkomst lijdcns de receptie in de kantine van Meermanskamp. Als jeugd afdeling waren wc dolblij dat de supportersvereniging een lang gekoesterde wens in vervulling liet gaan, door al onze leiders jacks te schenken. We kregen bovendien twintig wedstrijdbal len en 2.500 gulden voor twee jubileumactiviteiten. De jubileumactiviteiten waren Voor Blauw Wit was 1996 een top-jaar. Vooral de promotie naar de vierde klasse zaterdag gaat in de boeken. Een man die de hele geschiedenis heeft mee gemaakt is aanvoerder Hans Stam. Hans Stam: „We zijn in 1996 voor het eerst sinds dertig jaargepronu >- ■crd. En dat was me een feest. Maar makkelijk ging het niet, in tegendeel. Via vele nacompetitics hebben we het al zes keer kunnen proberen. En steeds ging het niet. Altijd ging er wel iets mis. Zoiets gaat dan een eigen leven lijden. Tijdens deze nacompetitie was echter iedereen fit. Ook was nie mand geschorst. En het is een spannende strijd gewórden die ons lang zal heugen. Dc stijl van Blauw Wit? En we heb ben altijd een goede sfeer. Er is nooit trammelant. Blauw Wit is een voetballende ploeg. Daardoor ra ken we in uitwedstrijden nogal eens in moeilijkheden. Vooral nu wc een klasse hoger spelen. Ik zit zelf al veertien jaar in het eer ste, Van kinds af aan ging je ge woon voetballen. Ik weet niet pre cies wat het is maar op zaterdag voetballen geeft toch iets extra's. Het doel voor 1997 is dat we toch wel bij dc middenmoot moeten kunnen eindigen. Je merkt wel na dc promotie dat tegenstanders veel scherper voetballen, (e moet je hoofd er altijd goed bijhouden." „We gaan voor het kam pioenschap, waren al herfst- kampioen, dus..." Speler Frank Fridrichs was er enkele weken geleden, nadat BCH I thuis 't Pluumke uit Haaksbergen ver sloeg, van overtuigd dat het kampioenschap in de lucht hing. Frank Fridrichs: „Voor het eerst in bijna anderhalf seizoen verloren we de week ervoor. Daarom moest het moreel worden opgekrikt en dat isgelukt. Wc prijken fier boven aan de ranglijst. Met nog maar en kele wedstrijden voor de boeg ho pen wc te promoveren naar de der de klasse. De vierde is al vrij hoog cn pittig, maar de derde beschou wen we absoluut als een uitdaging. Ik ben echt verslingerd aan bad minton. Een machtig mooie sport, waar ik al vroeg mee ben be gonnen. Acht jaar lang ben ik emit geweest, wilde wat anders cn ver anderde naar waterpolo. Dat doe ik trouwens n< Jgsteuds. T< >ch miste ik het badmintonnen cn ging weer naar de sporthal. Voor ik het wist deed ik mee en belandde in het der de team, een jaar later in het eerste. BCH I is een prima team. W e zijn allemaal even sterk als we onze te genstanders moeten geloven, 't Is prettig-werken met elkaar, maar wil je niveau houden, dan is gedegen training, zeker tweemaal per week, noodzakelijk. Badminton eist veel fysieke inzet,is dynamisch en vraagt een snel re actievermogen. Onze vereniging doet het goed, maar heeft wei be hoefte aan vooral seniorenleden. En een sponsor zou ook niet gek zijn."

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9