HOLTENS NIEUWSBLAD September m Oktober '"Mmf§? November December VRIJDAG 27 DECEMBER Het was de beste beurs die we tot nu toe gehad hebben in Holten," blikt Dirk Jan Schuppert terug op de Mid- denstandbeurs die in septem ber werd gehouden. Schup pert Woninginrichting pre senteerde er onder meer ex clusieve meubelen en een waterbed. Dirk Jan Schuppert: „We heb ben er veel werk mee gehad, maar waren best tevreden over het resultaat. In zo'n stand moet je nou eenmaal een sfeertje cree- ren. Je kunt het niet laten bi) enkel het neerzetten van meube len, dat toont niet. De reacties op onze stand waren erg positief. Ik beschouw zo'n beurs als een stuk promotie. Wat het echt oplevert voor je winkel valt moeilijk in te schat ten. Een klein beetje idee krijg je aan dc hand van de deelname formulieren van de wedstrijd die wc rond het waterbed hadden, maar ook dat geeft een verte kend beeld omdat die formulier tjes ook door (kleine) kinderen worden ingevuld. Anderzijds constateren we dat de verkoop van parket en lami naat na de beurs belangrijk toe genomen is. Voor ons een nieuw product dat we op dc beurs presenteerden. Een suc cesvol initiatie. Ja, over de rou ting door de beurstenten is wel het één en ander opgemerkt, maar wij hadden in feite niets te klagen, stonden op een gunstige plek, goed in dc loop. De Middenstandsbeurs is een prima promotionele acitviteit. De beste manier ook van geza menlijke promotie van de Hol- tense middenstand. Ook nu konden we veel bezoekers uit omliggende plaatsen begroeten. Alleen de zaterdagavond moet vervallen. Zaterdag overdag open, maar dan moet het aan het eind van de middag afgelopen zijn." Het Twingo-project is in ok tober opgezet en daardoor is de politie vaker op straat te zien. Agent Gé Oberink kan beamen dat de burger zich nu veiliger voelt. Gé Oberink: „HetTwingo - pro ject was iets nieuws. E:.n je voelt vantevoren al dat het een verbetering is. Wat we hadden was ook niet goed: te lange aan rijdtijden en te slecht bereikbaar. Het is nu ook gebleken dat het Twingo-projcct een verbetering is. Dat is oók aan de reacties van dc bugers te merken. Dc politie auto is vaker te zien en binnen een mum van tijd zijn we ter plekke. Het Twingo-project is elke dag van 7.00 tot 18.00 uur. Hopelijk kan dat worden uitgebreid naar 24 uur per dag. Dat is volgens mij een schone wens. Na 18.00 is er nu maar één politieauto in vier gemeenten. De twee Twingo's worden elk door één agent bestuurd. Dat kan alleen als er goede verbin dingen zijn en je goede rugdek- rants, la, dit stukje snelweg ver king hebt. Dat is ook goed gerc schaft ons veel werk. geld. Eigenlijk moet er natuurlijk Ik ben wel bang voor de Al. niets te doen zijn voor ons Maar daar rijdt van alles. Het is veel waarschuwen helpt niet altijd, drukker dan vijftien jaar geleden een boete vaak wel. Vaak krijgt toen ik begonnen ben hier. In dc dc jeugd op de fiets naar school zes kilometer van Holten zit ook een bekeuring als /c bijvoor alles. Van pompen tot restau- beeld zonder licht rijden. 1997 wordt anders dan 1996. Want op 1 januari wordt het districht Salland opgeheven en wordt district Zuid. Ik weet ver der net wat de gevolgen zullen zijn voor de politie in Holten." De Keunefeesten hadden in september geen gebrek aan belangstelling. Hoogtepun ten waren onder meer het be- drijvenborreluurtje en de zondag met Boh Foi Toch en salonorkest Die Flegel. Roelf Jan Warrink, een ras-feest vierder in hart en nieren, was ook van de partij. Roelf Jan Warrink: „Daar ben ik het zeker mee eens. 't Borre luurtje trekt steeds meer men sen. De tent is gezellig vol en de sfeer is ontspannen. Van 't werk bij Dikkers komen er ook steeds meer mensen. E,n de zondag vind ik ook top. Rustig aan de bar je biertje drinken is er alleen niet bij. Ik kom*graag op dc Keunefees ten. Een mooi evenement, waarvan ik hoop dat het nog lang zal blijven in Holten. Eer der bezocht ik ook wel feesten in omliggende plaatsen, maar met uitzondering van Loairn, kom ik 'r niet meer. Nee, op de bühne zul je me niet meer zien. De eerste drie jaar vroegen ze me om het gat in het programma te vullen. Of 't leuk was? Tuurlijk, maar er kwam best wel het nodige bij kijken om Pavazotti, Demis Roomsoes en met een meisje uit Markelo Meatloaf te brengen. Al was het maar om de kleding. Vind maar eens mensen voor kleding in die maat. Werken met elastiek en zo, as 't ma blief hangn..! Menig Holtenaar en bezoeker van. de Keunefeesten kon dit jaar constateren dat ik vele ki lootjes lichter is geworden, 'k Voel me er wel bij. Weet nog precies wanneer ik begon: 't was week zestien. In het begin vlo gen de kilo's eraf en op zeker moment stabiliseerde het zich. Via Jan Beunk ben ik terecht gekomen bij een sportschool in Nijverdal. Daar train ik nog ge regeld en word begeleid door een diëtist en een fysiothera peut. Hoeveel ik kwijt ben ge raakt wil je weten? Vooruit: 47 kilo." tfevf Bij Bos Dierenwereld zijn ze in 1996 druk aan de slag ge gaan. De renovatie kreeg aanvang in oktober. Kees Bos kan dan ook niet anders dan blij terugblikken een bijzon der jaar. Kees Bos: „Je mag me gerust de creatieve man noemen. Je loopt een aantal jaren rond met plan nen van wat er allemaal veran derd zou moer moeten worden. Die ideeën die je dan uitwerkt zijn dit jaar eindelijk zijn uitge komen met de renovatie. De eerste fase van de renovatie is nu klaar. Nu zijn we druk bezig met het diorama: het grootste schilderij van Overijs sel. Dat is bijna klaar. Het schil derij is zo'n twintig meter breed met daarin het kenmerkende landschap van de heuvelrug. De renovatie was echt nodig. Een winkelinrichting moet je ook regelmatig vernieuwen zeg ik altijd. Als je niet vernieuwd heb je een kans dar dc bezoekers gaan zeggen dat ze alles al ken nen. En omdat we veel mensen krijgen die vaker langs komen, moet je af en toe vernieuwen. De renovatie duurt in totaal zo'n vijfjaar. De smaak van het publiek ver andert ook. Maar de eigen iden titeit van- Bos Dierenwereld zal niet worden veranderd. Het is en blijft de dierenwereld van Piet Bos die altijd heeft gezegd 'kijk eens mensen hoe mooi het buiten is'. 1997 is voor mij een hoopvol jaar. Wc hebben plannen voor de toekomst. Zo gaan wc wat doen voor visueel gehandicap ten Laatst vroeg mij een blind meisje wat een ree eigenlijk is. Daar had ik nooit zo bij stilge staan. Daar komt straks veran dering in. In het voorjaar wordt daar mee begonnen. Voor de rest nog wensen? Nee hoor, ik ben een gelukkig mens." De nieuwbouwplannen Scho lengemeenschap De Waerden- borch kregen in november vorm. Na goedkeuring van de raad deze maand gaat in janua ri de bouw beginnen. Rector Le on van Minderhout heeft na ja ren van spanning eindelijk een wens in vervulling kunnen laten gaan. Leon van Minderhout: „Een aantal zaken dit jaar moest tot een afronding komen. Zo als daar waren dc vernieuwing van de onderbouw, de basisvor ming, dc andere inrichting van de bovenbouw in de toekomst en natuurlijk de nieuwbouw. Het was spannend of dc nieuw bouw kon doorgaan omdat er een nieuwe regelgeving van het ministerie kwam over de finan ciering. Tot een maand geleden was het nog onzeker er goed keuring aan gegegeven zou wor den. Vanaf 1 januari 1997 stopt het ministerie namelijk met het financieel steunen van nieuw bouw van scholen. Gelukkig is alles goed gekomen. We hebben een goede dekking voor de bouw. Daarom wordt dc dependance in Goor ook verbouwd. Zo behoud je onder meer deze onderwijsvoorzie ning. De nieuwbouw was echt hard nodig. Straks ligt alles veel cen traler en is het makkelijker orga niseren. Ook de lokalen zijn een stuk beter. Over het ontwerp is gepraat met ontwerper Krisstin- son. Uiteindelijk is het door dc vorm en kleur een warme school geworden. Ik denk niet dat 1.500 leerlingen te veel is voor een school. Daar om hebben ook niet alle klassen tegelijk pauze maar is dat ver deeld is een pauzesysteem. In januari kan dc nieuwbouw beginnen. 1997 wordt daarom het jaar van de improvisatie. Zo gaan wij ook les geven in dc Dorpsschool. Je moet dus even geduld hebben met het oog op de toekomst." De Holtense Handelsvereni ging was ook in 1996 met verschilende acties actief. Zo was december een drukke maand met de sinterklaas- en kerstactie. De voorzitter van de handelsvereniging Johan Steunenberg kijkt tevreden terug. Johan Steunenberg: ..Dc sin tcrklaas- en kerstacties lopen nu zo'n acht jaar. Daarvoor echter was het minder goed geregeld. Je moest voor elke trekking een bonnetje met je naam invullen. Er was maar één trekking en de prijzen werden in natura uitge deeld. Dat sloeg minder aan de huidige acties omdat mensen vaak al in het bezit waren van die prijzen. Nu zijn er in totaal tien trekkin gen waarbij de attentiewaarde stijgt volgens mij want mensen kunnen hun risico's spreiden, of juist niet natuurlijk, je kunt bon nen gaan sparen voor een trek king en dan meer kans maken. Maar ook aan elke trekking met minder bonnen meedoen is mo gelijk De gewonnen bedragen zijn dan vrij te besteden tot rond april. Het geld dat dan weer wordt besteed komt terug bij onze winkeliers die meedoen aan deze acties. En zo is de cirkel weer rond. Een andere actie? Ik denk het niet want het is nu duidelijk voor de mensen en raken ze er aan gewend. Goede dingen moet je niet veranderen. Ik ben tevreden over aan het aantal deelnemende winkeliers. 43 hebben meegedaan en dat mag best een heel hoog aantal worden genoemd. Dc grote be dreiging is dat winkeliers hun eigen acties hebben of gaan op zetten. Het is moeilijk om iets gezamenlijks te bereiken. Som mige winkels doen niet mee en profiteren toch van onze acties. Ze profiteren dan toch bijvoor beeld van de feestverlichting in het dorp." De bouw van het Ehag-com- plex ligt geheel op schema, meldde het Holtens Nieuws blad half november. En in middels beginnen de contou ren van het seniorencomplex aan de Dorpsstraat-west steeds meer gestalte te krij gen. Bertus Rensen is de ver antwoordelijk wethouder. Bertus Rensen: ,,'t Verloopt nog steeds fantastisch. Toen wc in mei de zekerheid kregen over de bodemsanering door Subat, is het allemaal vrij snel gegaan. Toch moesten wc nog even druk op de ketel zetten bij Subat en in dat verband heeft de bur gemeester positief bijgedragen aan het feit dat we vlot aan dc gang konden. Het Ehag-complex omvat 48 huurappartementen, verdeeld over vijf woonblokken met maximaaEdric. bouwlagen. Twee blokken liggen aan de Dorps straat en worden gescheiden door een nieuwe weg, inmiddels Abraham Berghof gedoopt. Midden in het langste blok komt een voetgangersonderdoor gang, die aansluit op het achter pad van de achter gelegen ap- partementen. De overige drie blokken liggen aan een woonerf, waar we veel aandacht zullen hebben voor aanplant. Een doorgang aan dc achterkant naar de Gaardenstraat? 't Is wel overwogen maar bleek te kost baar. Had leuk geweest. Alle omwonenden zijn door de bouworganisatie geïnformeerd over de gang van zaken. \X'at betreft de afstand van de bebou wing tot dc Dorpsstraat kwam er één bezwaar bij ons binnen. Dat is ongegrond verklaard. Bij dc opzet van hei complex is uitgegaan van een zo optimaal mogelijke ruimte tussen bebou wing en weg. \ls alles zo voor spoedig blijft gaan, is de plan ning dat dc eerste woningen in augustus/september worden opgeleverd. Dat loopt ongeveer twee maanden door. Er is flinke belangstelling voor de wonin gen, velen hebben zich al ge meld." Na twee jaar onderdak te hebben gestaan in de voor malige Ehag-garage, is dit jaar gekozen om de kerst markt in de open lucht rond de kerk te houden. Eén van dc deelnemers was Eddie Mulder van Tuin- en Hove niersbedrijf Mulder. Eddie Mulder: „Dit is een veel betere plek dan binnen. Met de kerk als middelpunt roept zoiets een zekere sfeer op. Ik vond de markt trouwens goed van opzet, 't maakte een goede indruk. We waren nu écht met een markt bezig. Gunstig is ook dat de Smidsbelt vrij bleef. De mensen konden daar gewoon parkeren, maar za gen wel gelijk dat er wat te doen was. Dat lokt bezoek. Wel was het jammer dat een aantal kra men onbemand bleef. Dat is erg frustrerend voor dc organisatie als mensen het op het laatste moment laten afweten. Ik vind dat de kerstmarkt in ere moet worden gehouden, net als de bloemenmarkt. Zeker de Holtense deelnemers mogen het niet laten afweten, 't Moet na tuurlijk nog verder groeien. Het moet groener worden, een war mere sfeer uitstralen. Daarmee hou je de markt interessant en wek je de nieuwsgierigheid van de mensen. 't Is anderzijds best moeilijk om zo'n evenement aantrekkelijk te maken, want we worden tegen woordig overspoeld met kerst markten. Misschien moeten we gaan nadenken over een kerst markt op zondag, want hoewel de zaterdag een echte winkeldag is, mis je mensen van buitenaf. Voorlopig moeten we deze lo- katic maar aanhouden, hoewel ik verwacht dat de kerstmarkt op den duur verhuist naar de opgeknapte Kalfstermanswei- de. Of ik het druk vond? Jaze ker, vooral 's middags was er flink veel volk op de been."

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7