:'r'ten HOLTENS NIEUWSBLAD JÈk Augustus VRIJDAG 27 DECEMBER 1996 De scouting in Holten heeft in 1996 niet hoeven te klagen. Vooral het begin met bouwen van de nieuwe blokhut in mei vormde het hoogtepunt van het jaar. Brian de Beus van de scouting komt dan ook su perlatieven tekort. Brian de Beus: „In 1996 ging alles beter: meer leden, meer leiding en meer activiteiten. Al leen de flessenactie viel tegen. Normaal halen we flessen op langs de deur, dit jaar stonden we voor de supermarkt. Dat doen we niet meer, want de opbrengst viel tegen. Volgens jaar gaan we gewoon weer langs de deur. De nieuwe blokhut was in begin even kaal, maar iedereen is er druk mee geweest en heeft het heel leuk aangekleed. De nieuw bouw was ook echt nodig. Het vorige gebouw was niet meer te exploiteren. Je kunt zelfs zeggen dat als de nieuwbouw er niet was geweest er. een kans zou zijn dat de scouting ter ziele zou gaan. je moet gewoon een eigen home hebben. Of het bevalt? Tuurlijk. De le den van 5 tot ongeveer 8 jaar, de bevers, hebben nu een eigen lokaal. Er zijn ook meer welpen en kabouters bijgekomen, dat heeft toch wel te maken met de blokhut. In 1997 willen we ons meer richten op speltakken. Dat is dit jaar iets op de achtergrond geschoven omdat we druk met nieuwbouw waren. \\"e hebben nu zo'n 75 leden, mar dat kunnen er altijd meer worden. Vooral bi) de leeftijds groep tussen 11 en 16 jaar kun nen er nog wat bij. NX ij bieden in tegenstelling tot veel andere scoutingsverenigingen een mooi gebouw, we maken buiten de club veel vrienden en gaan vaak weekeinden weg. Je kunt bij ons niet alleen zelfstandig aan het werk, maar ook samen werking is belangrijk. En scou ting biedt ook iets meer. Zo leer je koken, ook uit de natuur en leer je bijvoorbeeld ook knopen leggen." De Espelodijk werd in mei voorzien van de nodige ver- keersremmende maatrege len. Vooral de beroemd/be- rucht 'bobbels' zijn voor de één om van te smullen en de ander wil ze het liefst zelf weghalen. Eén van de bewo ners aan de Espelodijk is Hennie Nijland: Hennie Nijland: „Voordat zc in 1996 zijn begonnen met het aanpassen van dc Espelodijk was het wegdek echt heel slecht. Het was een echt stuiterstraatje. Het is ook een van de oudste straatjes in Holten, er zit zelfs nog een weg onder die echter van dien aard was dat de stenen naar de buitenkant werden ge dreven. Het verkeer raasde er ook over heen. Ik vind het nog steeds merkwaardig dat er zich geen echte ongelukken hebben voor gedaan. De aanpassing was echt heel hard nodig en ik ben er blij mee. Maar,denk niet dat er nu niet hard meer wordt gereden. Zc zijn er die tussen de bulten nog altijd tachtig kilometer per uur kunnen halen. Het is een mooie ruime weg geworden. Ook de fietspaden- streep is ideaal. De weg is de hele dag druk, 't is volgens mij ook een sluipweg. Zo zie veel vrachtwagens rijden die er ei genlijk niet horen te zijn. Ik zeg altijd maar zo. Moet iemand de schokbrekers van zijn vrachtwa gen testen, dan op naar de Espe lodijk. Of de huidige Espelodijk het aanzicht van het gebied aantast? Er is nog weinig begroeiing langs de weg, dat mag wel iets sneller gaan. Voor het nieuwe jaar heb ik eigenlijk geen echte wensen. Ja, dat het zo mag blijven. Tegen tegenstanders zeg ik altijd maar zo: je moet zelf maar eens voe len hoe het is om langs zo'n weg te wonen. Nee, dan zijn al die bobbels toch een betere oplos sing." De gemeentelijke herinde ling vormde de afgelopen maanden een uitvoerig punt van discussie. In een notitie lieten B en W in juni weten vast te houden aan een zelf standig voortbestaan in de (eventuele) provincie Twen te, mits er voldoende geld beschikbaar blijft voor het uitvoeren van gemeentelijke taken. Johan Nikkels woont 'op de rand' en is Dijkerhoe ker. Johan Nikkels: „Wat er ook gebeurt, Holten moet platte landsgemeente blijven," vindt Dijkerhoeker johan Nikkels. „Indeling bij Bathmen en zo is leuk, maar daarmee bereik je nooit het beoogde aantal inwo ners. Qua cultuur, opvattingen, levenswijze en' gebondenheid zou het wel passen. En Rijssen? Nee, allereerst om dat het industrie- en groeigc- meente is en geen echte platte landsgemeente. Bovendien zit je met dat cultuurverschil. Nu Bathmen uit beeld is lijkt aan sluiting bij de Hof van Twente het beste. Overigens denk ik dat de kaarten al lang geschud zijn in Zwollej weten zc hoe het wordt. In Dijkerhoek zitten we trou wens niet op herindeling te wachten. Zoals de mensen er leven, gaat het prima, niemand moppert. Ik denk ook dat herin deling voor Holten alleen dan kan functioneren, als je een krachtige bestuurder hebt die kennis heeft van het platteland. Niet alleen op agrarisch vlak, maar ook qua leefbaarheid van het platteland." Indien herindeling onvermijde lijk is, kwam een aantal opties in beeld. Daaronder samenvoegen van Holten met Bathmen en Diepenveen-oost, eventueel uit gebreid met Lettele en Okkcn- broek. Het herindelingsvoorstel an de provincie haalde daar een streep door, waardoor Holten, toch al overgestapt naar de Re gio Twente, dc blik oostwaarts hield." In juni werd bekend dat Ger- rit Markvoort de opengeval len plaats van Wim Dalhui- sen als PvdA-raadslid over kon nemen. Zo kwam hij na jarenlange afwezigheid weer in de gemeenteraad te zitten. Gerrit Markvoort: „Ik had niet verwacht dat Dalhuisen uit dc raad zou gaan. Ik had al eerder in de raad gezeten maar voor deze nieuwe raad is een hele andere werkwijze nodig. Raadsleden willen sommige ideecn niet op pakken. Misschien moeten de oppositie-partijen meer met el kaar praten. De huidige raad is vrij tam. Sommige zaken worden enorm voorgekouwd. Vaak wordt er tij dens raadsvergaderingen over de tails gediscusiecrd terwijl het toch over de hoofdlijnen zou moeten gaan. Ook zou Gemeentebelang wat meer binnen de muren van het ge meentehuis moeten discussiëren. Zc hebben bijna de absolute macht en dat is gevaarlijk. Ze vermijden nu vrijwel alle discusie. Het vijfde Internationaal Fol klore Festival werd in juli ge- kenkmerkt door kwaliteit en enthousiasme van deelne mers en publiek. Een half jaar na dato is organisator Dick Plekkenpol er nog steeds vol Dick Plekkenpol: „De kwali teit van dc ensembles was abso luut top. 't Beste dat we tot nu toe in Holten gehad hebben. In eerste instantie vond ik het wel jammer dat we niet slaagden in de opzet om alle continenten op het eerste lustrum van het festi val vertegenwoordigd te laten zijn, maar dat werd geheel goed gemaakt door de geboden kwa liteit. Minder tevreden ben ik over het ellebogenwerk binnen de CIOFF. Puur een geldkwestie: de draagkrachtiger festivals ko pen ensembles weg van collcga- -organisaties. l ien slechte zaak. Het Holtensc festival moet zo blijven. Qua omvang, qua aantal deelnemers, qua frequentie en zeker wat betreft kwaliteit. Het zal echter steeds moeilijker wor den om als organisatie een ren dabel festival te organiseren. De prijzen blijven stijgen en wil je het niveau vasthouden, dan moet je flink betalen. Dc kos tenfactor wordt steeds belang rijker en in die zin ook sponsors en vrijwilligers. Afgelopen zo mer waren er rond de organisa tie, die vijf man omvat, zo'n_ tachtig vrijwilligers in touw. Nee, ik zie er geen heil in het De jaarlijkse Kindervakantie week stond deze zomer in het teken van de heilige Koetija. Jan Manenschijn (15) is al zes jaar betrokken bij de Kinder vakantieweek. Dc eerste drie jaar als deelnemer, de laatste drie als begeleider. Jan Maneschijn: „Toen we destijds niet op vakantie gingen, gaven mijn ouders mij op. Ik vond het direct leuk en hield zelfs een dagboek bij. Sindsdien heb ik geen jaar gemist. Drie jaar geleden gaf ik aan dat ik wel wilde helpen. Afgelopen zomer heb ik gehol pen bij dc voorbereidingen en zat in dc leiding. Attributen maken en zo. Ook hielp ik de technische dienst. Dan zie je pas goed wat er komt kijken om zo'n evenement te kunnen laten draaien. Echt heel veel. Ik heb daarom veel bewondering voor wat Socuwe voor dc Kindcrva kantieweek doet en wil er vol gend jaar weer bi) zijn. Ben dan 16 en mag dan ook groepsleider zijn. Vermoeiend, dat wel, maar 't lijkt me best leuk om een groepje kinderen te leiden. Meestal zijn het er ongeveer zeven per groep en in totaal ruim tachtig. Je speelt dan ook echt mee met het thema. Ja, ik heb ook al eens een figuur uit een verhaal gespeeld, een trol ofwel Hells Bengel. Hartstikke mooi werk. Aanvankelijk von den de kinderen het niet eng, maar als je dichterbij komt, wer den sommigen, vooral de klein tjes, toch bang. We zorgen altijd dat het niet te gek wordt en zeggen vooraf nadrukkelijk dat het maar gespeeld is. De charme van de Kinderva- kantieweek dat zo'n verhaal zich in het bos afspeelt. Je bent altijd buiten, hebt meer vrijheid. Bo vendien hebben de kinderen en vaak ook de leiding gelijk wat te doen als ze vakantie krijgen en ik kan je ten slotte verzekeren dat het nóóit verveelt." festival jaarlijks te organiseren. Dat is voor een dorp als Holten niet te doen en bovendien gaat er dan een stuk animo verloren, wordt het te voorspelbaar, te gewoon. Wc hebben veel posi tieve reacties gehad op het festi val, de mensen waren uitermate enthousiast en hadden best be grip voor het probleem dat de optocht* wegens regen moest worden uitgesteld." ZjUihriL OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: uitbreiden sociowoning Haarstraat 29: 2. Sloopvergunning is verleend voor: - woonhuis/boerderij Maneschijnsweg 36. 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 eik Dijkerhoekseweg 10; - 1 eik Vijfhuizenweg 16 - 9 berken en 1 lanks Valkenweg 12. 4. Voorts is vergunning, onthefling, toestemming e.d verleend voor: - crossloopZ V V Blauw Wit (4 januari 1997); - Holterbergcross S.V. Holten (25 januari 1997). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken. tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor - bouwen serre Van Holtenserf 35 (09-12-1996;. - bouwen tempereercelien Waagweg 5 (09-12-1996) - bouwen bedrijfsgebouw Keizersweg 59 (10-12-1996) - verbouwen woonhuisiboerderij Vijfhuizenweg 3 (18-12-1996; - bouwen serre Kieftenbelt 8 (19-12-1996): - bouwen garage Hakkerisv/eg 11 (19-12-1996; Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten SLUITING GEMEENTESECRETARIE EN GEMEENTEWERF Op donderdag 2 januari 1997 zijn de gemeentesecretarie en de gemeentewerl tot 10 00 u nieuwjaarsbijeenkomst voor het personeel. SPREEKUUR BURGEMEESTER >r het publiek gesloten in verband met de WIJZIGING INZAMELING HUISAFVAL IN VERBAND MET NIEUWJAARSDAG Woensdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) De groene mini-containers worden op donderdag 2 januari geledigd Op de gewijzigde dag kan het tijdstip van inzameling sterk afwijken van hetgeen u gewend bent. Zet daarom i ochtends vroeg, uiterlijk om 7 30 uur, langs de weg Via de Regionale Afval-Informatie-Lijn kunnen nadere inlichtingen verkregen worden, tel 0570-63 77 55. tijdens werkdagen van 9 00-12.00 en 13 00-15.00 uur. Op 27 december is de Afval-lnformatie-Lijn niet bereikbaar AFVALWIJZER 1997/1998 De nieuwe afvalwijzer 1997/1998 van de gemeente Holten ziet er anders uit. heeft een andere kleur (roodbruin) en wordt in de periode van maandag 16 tot en met vrijdag 27 december 1996 huis-aan-huis verspreid, m het buitengebied mogelijk samen met ander drukwerk Heeft u na 1 januari 1997 geen afvalwijzer ontvangen, belt u dan zo snel moge: met de Regionale Afval-lnformatie-Lijn. tel. 0570-63 77 55: bereikbaar op werkdagen (met uitzondering van 27 december) van 9.00-12.00 en 13.00-15 00 uur VERKOOP EN GEBRUIK VAN VUURWERK TIJDENS DE JAARWISSELING Voor het verkopen, afleveren en afsteken van vuurwerk, tijdens de jaarwisseling zijn de volgende landelijke regels van toepassing: Regels voor verkopers f=Zapf Dingbatsrf+bf-bf+bf-bf+bf-bf=Zapf Dingbatsrf+bf-bf=Zapf Dingbatsrf+bf-bf=Zapf Dingbatsrf+bf-b* Het is alleen toegestaan om vuurwerk af te steken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Het is verboden om buiten de afsteekperiode vuurwerk voorhanden te hebben op de openbare weg. Hiervan is het voorhanden hebben van vuurwerk op de kortste weg tussen verkooppunt en woonadres uitgezonderd. Niemand mag op straat meer dan 2 kg vuurwerk in zijn bezit hebben Toezicht De controle op de naleving van de bepalingen geschiedt door de politie WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING VERGUNNING Burgemeester en wethouders van Holten hebben vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan de heer H. J Aaltink. Helhuizerweg 6 te Holten voor het wijzigen van de melkrundvee- en fokvarkenshouderij op het jjerceel Helhuizerweg 6 te Holten. De wijziging wordt gevraagd voor enkele veranderingen van de veestapel Aan de verleende vergunning zijn geen meuwe voorschriften verbonden De voorschriften van de reeds voor de inrichting geldende vergunning Wet milieubeheer 'worden voldoende geacht De vergunning en de hierop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 30 december 1996 tot 10 februari 1997 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. Beroep tegen de vergunning kan worden ingediend door- a degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunnmg; b de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunnmg c degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerp-vergunnmg zijn aangebracht: d belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunnmg. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (vóór 10 februari 1997). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage In dat geval is extra griffierecht verschuldigd Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend Een met terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Holten, 27 december 1996 BEKENDMAKING MELDINGEN OP GROND VAN ALGEMENE MAATREGELEN VAN BESTUUR Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij een melding hebben ontvangen van de heer H Jansen. Maneschijnsweg 9. voor het uitbreiden of wijzigen van de melkrundveehouderij aan de Maneschijnsweg 9 te Holten. Het betreft een melding op grond van het Besluit melkrundveehouderi|en Wet milieubeheer Dit houdt in. dat de voorschriften van toepassing zijn van het Besluit melkrundveehouderijen Burgemeester en wethouders van Holten maken tevens bekend dat EDON NV Zutphenseweg 51006 te Deventer op basis van het Besluit gasdrukregel- en meetstations melding heeft gedaan van het oprichten van een gasdrukregei- en meetstation op het perceel kadastraal bekend sectie F. nr. 4331 De melding houdt in. dat het gasdrukregel- en meetstation aan de Waagweg valt onder de werkingssfeer van het Besluit gasdrukregel- en meetstations milieubeheer, wat tot gevolg heeft dat de bij dit besluit behorende voorschriften van toepassing zijn op genoemd gasdrukregel- en meetstation Aanleiding van de melding is de verplaatsing van een bestaande gasdrukregeikast op het perceel sectie F nr 4329 (nabij het perceel Waagweg 5) naar het perceel sectie F. nr. 4331 De meldingen alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 30 december 1996 tot 27 januari 1997 ter inzage op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 8 30 uur tot 12.30 uur Holten. 27 december 1996 Waarom ik voor de PvdA heb ge kozen? Ik heb van huis uit een christelijke achtergrond. Maar toen bestond het CDA nog niet. Ik stond en sta erg in voor de minder bedeelden. Zodoende ligt de soci alistische gedachte mij wel. Een ideologie is echter moeilijk uit te voeren. Veel onderwerpen zijn daar niet geschikt voor. Volgens mij heeft burgemeester Verhoeven een ie zware portefeuil le voor een niet gekozen persoon. Zo zou financien naar een van de wethouders moeten. 1997 wordt volgens mij een ener verend jaar. Het gaat dan vooral om de herindeling, rondweg en de ro tonde op de Rijssenseweg. En ik hoop dat er één goed en gedegen verkeersstructuurplan komt en minder kleine rapportjes. En geen zuidelijk rondweg natuurlijk." Het leek wel of heel Neder land in augustus even de ogen richting Espelo richte. Daar vond namelijk het vrouw-sjouwen plaats. De winnaar was jan Bronnin- kreef. Jan Bronninkreef: „Het vrouw-sjouwen heeft wel vante- voren enige commotie losge maakt. Het heeft de landelijke media zelfs gehaald. Misschien dat het lag aan de komkommer tijd in de vakantie. Zo is het nog op televisie te zien geweest. On der meer SBS heeft daar tv-op- namen gemaakt. Het nieuws was natuurlijk dat het vrouwonvriendelijk zou zijn. Nou dat is echt niet zo hoor volgens mij. Ook mijn partner die ik moest dragen is het daar absoluut mee eens. Maar er zijn natuurlijk altijd mensen die het beter weten. De sfeer tijdens dit cvement is altijd uitstekend. En daar gaan te het uiteindelijk om. We hadden niet de intentie om het vrouw-sjouwen te winnen. Toen ik over kwam had ik niet het minste idee dat ik de snelste tijd had neergezet. Wij waren echter wel nog nuchter, mis schien heeft dat geholpen te winnen. Het parcours was ook niet zo lang, maar die verplichte pilsjes onderweg hebben het nog heel moeilijk. En niet te vergeten de waterbak. Gelukkig is alles goed gegaan. Iets ludieks organiseren is hard nodig, het hoeft niet allemaal zo serieus te zijn. Je leeft er echt maanden naar toe. Eind juni volgend jaar belooft weer een sprankelend feest te worden. Natuurlijk doe ik weer mee, maar niet weer om te win nen. Er is wel veel publiciteit op af gekomen. En ik vind dat dc nadruk op het evenement moet liggen en niet op de winnaar." Het jaarlijkse songfestival van Holten werd in augustus gewonnen door René Stam, tweede werd Joke Vruggink. Daarmee greep de Splose op nieuw net naast de winst. Joke Vruggink: „Ik heb nu zo'n acht keer meegedaan en eindigde verscheidene keren als tweede. Vorig jaar kreeg ik ook nog de persprijs. Niet erg, het deelnemen op zichzelf is al leuk. Wat dat betreft is het jammer als er kritiek geuit wordt op dege nen die het wat minder doen. Wat maakt dat uit? We zijn echt niet bezig met een voorronde voor Henny Huismans Sound- mixshow. Zingen zit mij al lang in het bloed. Ik heb het altijd leuk gevonden, begon ermee na school op de Splose revue en doe het nu al zo'n dertien jaar. Ik ben inmiddels verbonden aap twee Holtense bands: Skeeter Beeter (rock) en de nieuwe groep No Distance (amuse mentsband). Meestal zing ik co vers, 't liefst rocknummers van Melissa Etheridge. De nummers liggen me en bovendien lijken onze stemmen op elkaar Desti|ds besloot ik deel te ne men aan het songfestival en moest gelijk met een live orkest optreden. Eerst een nummer in studeren, inzingen op een band je en dat opsturen. Meestal de zondag voor het festival repete ren we een middag met de band. Dat was dit jaar pas dinsdagmid dag. Ik vind trouwens toch dat dc bands vaak te weinig tijd krijgen voor die repetitie. Hoewel het songfestival organi satorisch gezien kan verbeteren, vind ik het een hartstikke leuk evenement en wil volgend jaar weer meedoen. Hopelijk loopt het dan wat beter, afgelopen jaar was dat minder. Dat had waar schijnlijk ook te maken met dc drukte rond het Folklore Festi val. Eén advies mijnerzijds in elk geval: zorg voor een aangekleed podium, nu was het veel te- kaal."

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5