Él i KOLT ENS NIEUWSBLAD Januari Februari Maart April medische diensten kerkdiensten van dag tot dag few VRIJDAG 27 DECEMBER Begin januari werd eindelijk het (concept) BIB-rapport gepresenteerd over de be stemming, inrichting en be heer van de Sallandse Heu velrug waarvoor de provincie een stuurgroep heeft opge richt. Wethouder Eb van Schooten is de verantwoorde lijk wethouder. Eb van Schooten: „Een onge lukkige presentatie vind ik steeds. Ik drong er al lang op aan ermee naar buiten te komen met het oog op alle geruchten en commotie die er hier er daar ontstond. Het hield echter ook verband met de lage frequentie waarop vergaderd werd en wordt door de stuurgroep, na melijk één tot twee keer per jaar. Op zichzelf vind ik het rapport een prima discussiestuk, dat de partijen die gezamenlijk iets van berg willen maken als uit gangspunt dient: natuurorgani saties, horeca, recreanten en re- creatiebedri|ven en agrariërs, noem maar op. Toeristisch-re- Met de verkiezing van Harry van Coeverden tot prins Har ry van Schöppert van Keune- darp, deed zich een uniek feit voor: nog nooit eerder in de geschiedenis werd de adju dant van de prins het jaar erop gekozen tot prins. Harry van Coeverden: ,,'t Was een prachtjaar. Naast het carna val zijn er andere zaken, zoals het "5-jarig jubileum van de SY Holten. Moeder van de carna valsvereniging, vandaar onze aanwezigheid. En dan het paas vuur. Een fantastische middag. De goodwill-avond vond ik echt dé topper. Ook her mindcrvali- den carnaval in manege Snorre- wind was gedenkwaardig, 't Blijft telkens prachtig om te zien hoe die mensen met elkaar fccst- creatief Holten kan er wel bij varen, 't Zal heel wat inspanning kosten en natuurlijk geld, maar 't is absoluut de moeite waard. Makkelijk is het niet, zoveel mensen, zoveel wensen. Een alternatieve route voor de Toeristenweg zit er vrijwel zeker niet in. De Natuurfederatie is sterk tegen en de handtekenin gacties spreken hierin ook een belangrijke rol. Dit najaar zou de Toeristenweg dicht gaan tussen 17.00 en 9.00 uur. Omdat de evaluade nog loopt, is dat echter nog niet uitgevoerd. Wel heb ben we gekeken naar de ontwik keling van een centraal hoofd steunpunt aan Holtense kant. Nee, ik zeg er nog mets over, binnenkort komen we er wel mee naar buiten." vieren: spontaan, broederlijk met elkaar. Of 't slopend is? Soms wel. Vergeet niet dat je 's ochtends vroeg al paraat bent bij het hel pen inrichten van zalen en der gelijke. Dan is het verkleden en je verplichtingen nakomen als prins en elke avond gaat het feest door tot in de kleine uur- t|CS. Ik vind de carnavalsvereniging een erg prettige, hechte en goed georganiseerde vereniging. Vriendschap spreekt een na drukkelijk woordje mee. En wat betreft het carnaval: Holten doet fantastisch mee. Kijk naar de optocht, niet alleen groot, maar ook goed verzorgd. Kijk naar de zalen: tijdens het Kiclen- bal bijvoorbeeld was zaal Vos man bomvol en hartstikke ge zellig. De toekomst? Ziet er goed uit voor het Holtense carnaval. Er zijn veel enthousiaste jongeren, zij zijn de nieuwe generatie be stuursleden. Het programma zal niet veel veranderd worden. Er is voor ieder wat wils, voor jong en oud." Op grond van zijn bijzondere verdienste gedurende vele ja ren voor de Holtense ge meenschap, werd oud-mete- ropnemer en EHBO'er Gerrit Jansen (Menum) begin dit jaar gekozen tot Vrijwilliger van het Jaar 1995. Uit handen van de burgemeester ontving hij een oorkonde en pen met inscriptie. Gerrit Jansen: „Een enorme verrassing was die avond. Nu valt er weinig meer te halen: ooit Schutterskoning, Kcunedarpcr1 van het jaar, Ridder in de Orde van Oranje Nassau en nog een pluim van de Fienpreuvers op een Goodwillavond. Sinds maart 1972 ben ik EH BO'er, en inmiddels erelid. Ik begon met de cursus en heb door de jaron heen velen opge leid. Was ook jarenlang voorzit ter. 't Werk boeit me nog steeds zeer en tot nu toe heb ik bijna geen enkele avond gemist, elke week op dinsdag. Tegenwoor- dig ben ik veel actief binnen de Lotus-groep. Ik leid tevens de ouste kinderen van de basisscholen op tijdens het jeugd-EHBO. Ook beman ik regelmatig de caravan, die in de jaren tachtigin bezit kwam van de EHBO en zo'n 24 keer per jaar dienst doet bij allerhan de (sportevenementen dienst doet. Met een paar technische mensen uit het bestuur hebben we 'm ontworpen en laten bou wen door iemand in Groningen. Twaalf jaar lang was ik lid van de bemanning zoals we dat noem den. Een stuk zwaarder wel dan het EHBO-werk. Niet voor niets ook dat er een aanvullende opleiding voor staat, want des kundigheid gaat hier hand in hand met geestelijke weerbaar heid. Naast veel ellende heb ik ook leuke dingen meegemaakt, zoals de geboorte van een baby onderweg ter hoogte van Schalkhaar." De Rabobank in Holten moest in januari afscheid ne men van de directeur. Hans van Wingerden heeft op pa pier nu alle tijd, maar in de VUT ben je vaak nog drukker dan tijdens je loopbaan. Hans van Wingerden: „1996 was voor mij een heel bijzonder jaar. Zo ben ik op 7 augustus voor het eerst grootvander ge worden. Toen ik wegging bij de bank, heb ik een periode in mijn leven afgesloten. Ik heb wel te gen het afscheid opgezien. Maar uiteindelijk viel het nog mee, het was ook in voorjaar en dan voel ik me altijd goed op mijn gemak. Je laat echter wel veel los zoals contact met de mensen. Daar heb ik wel moeite mee gehad. Maar nu doe ik andere dingen en daaruit onstaat weer andere an dere contacren. Ik heb een maand na mijn af scheid ook een caravan gekocht en in Schoorl gaan afkicken van het werk als directeur. Elen half jaar lang was ik de ene week in Holten en de andere week in Schoorl. Ook ben ik begonnen met stu deren, Engels en Theologische vorming. Dat doe ik puur voor achter mij staan, mezelf. Ook vervul ik weer veel bestuursfuncties en doe veel vrijwilligerswerk. Werk en geld zijn nooit alles voor mij geweest. Gelukkig zijn is ook heel belang rijk. Ik heb me altijd een spin in een web gevoeld, je fuctioneerde al tijd in een netwerk. Je was het gezicht van de bank, maar ik had ook geweldig managementteam De gemeenteraad stemde eind maart in om PvdA-kop- man Wim Dalhuisen met in gang van augustus te benoe men tot bovenschools direc teur van het openbaar basis onderwijs in Holten. Dalhuisen was op dat mo ment groepsleerkracht aan de Dijkerhoekse basisschool. Wim Dalhuisen: ,,'t Bevalt me prima na bijna een half jaar erva ring. Het voldoet aan mijn ver wachtingen, ofschoon er nog veel moet gebeuren, 't Is natuur lijk nog pril. De samenwerking met plaatsvervangend boven schools directeur Reind Brou wer gaat bovendien uitstekend. Mijn mening over het mogelijk centraliseren van het openbaar basisonderwijs op de lokatie Dorpsschool? Op zichzelf is het de meest centrale plek. Aan de andere kant betekent het poli tiek gezien en ook wijkgericht een mogelijke achteruitgang voor de wijken De Kol en De Haar. Als de Holterenkschool en de Haarschool verdwijnen, Dat Espelo een zekere band heeft met Normaal zal nie mand verbazen. Ook dit voorjaar was het raak en stroomde de tent op het ter rein van Appcljan stampvol. Normaal is echter gestopt. Wat nu organisator Wim Toorneman?. Wim Toorneman: „Helemaal een verrassing was 't niet dat Normaal stopt. We hadden al in de gaten dat Jolink een stukje inspiratie miste dit jaar. Het feit dat de veldtocht dit jaar Top of the bult was getiteld, had de toekomst misschien al uitgestip peld. Als je zo hoog bent, kun je in feite alleen nog maar terug. Als 't aan ons gelegen had, had Normaal nog wel jaren hier mo gen optreden. Die Normaal-a vonden hadden een bepaalde functie gekregen. In Splo het eerste grote tentfeest met een hoop gezelligheid er omheen. Nooit echte problemen, 't ver liep altijd prima. In elf jaar heb- haalt het namelijk een stukje dynamiek weg uit die wijken. Mijn nieuwe functie van PvdA 'er had tot gevolg dat ik afscheid nam van het raadswerk. Tien jaar lang was ik bestuurlijk ac tief, waarvan acht jaar als wet houder. Ik volg het nu met meer dan gewone belangstelling. Draai nu mee in de schaduw- fractie van de PvdA. Ik heb nauwelijks geholpen met de voorbereidingen van de Al gemene Beschouwingen en het mag duidelijk zijn dat ik me geheel afzijdig hou als het om onderwijszaken gaat. Ja, 't is heel gek als je een raadsvergadering vanaf de publieke tribune volgt. Soms heb ik nog de neiging iets op te merken. Door mijn huidi ge werk heb ik overigens nog veel te maken met mensen met wie ik voorheen ook veel van doen had." ben we Normaal tien keer ge had. En met succes, want de Nor maal-concerten brachten flink geld in het laatje. Uit een aparte stichting ter bevordering van het sociaal-culturele werk in Splo bekostigen we er allerlei zaken mee: voor de school, 't Trefpunt of filmclub Todabo. Gelukkig hebben we nog een aardige buffer in kas. Hoewel we zeker verwachten dat Normaal nog wel een keer komt voor een afscheidsconcert of zo, hebben we nog geen ver vanger. Als die er komt, dan denken we echter wel aan iets van boerenrock of dialectband en zo. Boh Foi Toch, Kasbend- jen, je kent 't wel... Jovink en de Vocdcrbieters zou ook een goeie zijn. 't Moet in elk geval iets zijn van rock and roll en lekker feesten. Een feest zoals de Keunefeesten zijn er al ge noeg in de omgeving." Op initiatief van Wim Klein Vclderman werd eind maart begonnen met een grootse huis-aan-huisactie voor een dagverblijf bij de ziekenafde ling van woon- en zorgcen trum Diessenplas. 112 dui zend gulden was het resul taat. Wim Klein Velderman: „De Holtenarcn hebben begrepen waar het om gaat. Voor de oude ren in onze gemeente is Dies senplas het middelpunt. Evenals Dick Mondcel werd ik in no vember door carnavalsvereni ging De Fienpreuvers benoemd tot Keunedarpcr van het Jaar. Het in eerbetoon heeft een di recte relatie met de geweldige opbrengst die de geldwervings actie ten bate van het dagverblijf heeft opgeleverd. De toekenning van de titel Keu nedarpcr van het jaar willen Dick en ik graag zo verstaan, dat we met de aan ons verleende titel slechts model staan voor de geweldige saamhorigheid en vrijgevigheid, zoals die door de Holtense gemeenschap tot uit drukking is gebracht in de uit eindelijke opbrengst. Daarom delen wij de prinselijke onder scheiding met alle Holtenaren voor hun koninklijke gift en me dewerking. Na de actie hebben we veel positievie reacties ontvangen, de negatieVd zijn op één hand te tellen. Zo liet iemand weten dat de bouw van zo'n voorziening in feite op de weg van de over heid ligt. Op zichzelf begrijpe lijk, maar omdat er al zoveel gesnoeid wordt in uitgaven en zulk soort zaken niet gefinan cierd worden, vind ik het fantas tisch dat een plaatselijke bevol king bereid is op zo'n geweldige manier de schouders eronder te zetten. Zó geeft, dat we notabene ver boven het beoogde bedrag uit komen en er het één en ander extra op inrichtingsgebied kan gebeuren." Eén van de hoogtepunten is Espelo is elk jaar weer het paasvuur. Gerrit ten Dam is een van mannen die nooit te beroerd zijn om de handen uit de mouwen te steken om er een groot feest van de maken. Gerrit ten Dam: „1996 was voor ons een mager jaar. Je moet elke zaterdag er veel tijd voor vrijmaken en velen moeten dan vaak werken Nieuwe jeugd is daarom altijd welkom, en heus niet elke zaterdag. Dit jaar kon een shovel de aan te steken bult iets hoger maken dan in het afgelopen jaar. Om dat de shovel weer meedoet kunnen we niet meedingen naar de prijzen. Jammer. Alle andere bulten mogen van ons ook met een shovel worden opgehoogd. Het mooie van het paasvuur is de gezelligheid. Je moét het met elkaar doen. Natuurlijk is het ook traditie die in stand moer worden gehouden Het paas vuur is belangrijk voor Espelo. Je moet het groot houden an ders takelt het. af en dat moet worden voorkomen. De voorbereidingen voor 1997 zijn al in volle gang. W'e zijn al lang begonnen met hout halen. \X e doen dat met ongeveer zes man. Dat is niet alleen gezellig maar als het er minder waren is iedereen na afloop bekaf. Tien jaar geleden hebben we het wereldrecord gehaald met een bult van 27,87 meter hoog. Dus je kunt zeggen dat we een jubi leum te vieren hebben. Voor het aansteken van het vuur hebben wij in 1997 Paas-Rock. Twee bandjes uit de buurt treden dan op in een gezellige tent. Verder hebben wc geen activiteiten, we doen liever één ding goed dan twee iets minder. In 1997 moet de bult zeker twaalf meter moeten worden. We houden van hoog vuur." h Ik heb achttien jaar in Holten gewerkt. Ik had er goed naar mijn zin. Holten is echt een lot uit de loterij. Maar ik weet niet of ik mijn hele leven hier wil blijven. Je moet ook ergens an ders heen kunnen om iets nieuws te beginnen." Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Kcizcrs- weg 32, tel. 36 35 53. Spreeku ren uitsluitend voor spoedgeval len: 11.00 en 16.00 uur, zonder afspraak). Apotheek: Vrijhcidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11 .(X) tot 11.3(1 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apo theek is. Tandarts: Weekenddienst: N Bakx, Reggestraat 14, Enter. Te lefoon 0547 - 38 27 74. 31 december: A.J. Boerman, Vennekesgaarden 40, Rijssen. Telefoon 0548 - 51 25 35. 1 januari: L. Mees ten Oever, Noordachtcreschweg 8a Marke- lo. Telefoon 0547 - 36 29 92. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larense- weg 54, tel. 36 28 35, bgg 52 16 29. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. Ó570 - 68 60 00, ma t/m vr. be reikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het week einde alleen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 06 - 11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 36 42 51. Be handeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe- Ned. Herv. Kerk: Zondag 29 de- cember-vierde van Advent: 10.00 uur, da. JAV. den Hertog. Ncven- dienstcn. 19.00 uur, ds. S.M. Roo- zenboom. Collecte in dienst: diaco nie. Uitgangscollëcte: kerkvoogdij. Oppasdienst: mevrouw Brons- voort, I^ouise Aangeenbrug. Dijkerhoek: Zondag 29 decem ber: 9.30 uur, ds. S.M. Roozen- boom. Espelo :Zondag 29 december: 10.45 uur, ds. S.M. Roozcnboom. Geref. kerk: Zondag 29 decem ber: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 15.00 uur, ds. A.A. v.d. Spek, Enter. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kin- dernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Janny Beltman; groep 4 en 5 o.l.v. Joke Scheurwater; groep 6, en 7 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jenny Dijkink, José Klein Nagelvoort, Ingrid Stam; 4-6 jaar: Anneke Jansen, Jeanette Aanstoot. Diessenplas: Woensdag 1 janua ri: ds. A.J. Leerink. RK kerk: Zondag 29 december: 10.00 uur, Pastor Hogenclst, Eu charistieviering met Kinderwoord dienst. Oppasdienst: mevrouw Bronsvoort, Louise Aangeenbrug. lijk werk. Hoofdkantoor N ijver dal, Kerkstraat 6, tel. 61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politiebu reau Raaltc. Politie: Alarmnummer: 06 - 11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereik baar). Gemeentewerken: De storing dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompcn, defecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storin gen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnum mer en aard van de klacht in spreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtc- naar automatisch bericht krijgt Dierenbescherming: I Wc-t- hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: N V. Re gionaal Energiebedrijf IJssclmij Salland, Deventer, tel. 0570 - 69 11 00 tijdens kantoor uren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht (06 - 89 98 89). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: elke maan dagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Dinsdag 31 december: 19.00 uur, Pastoor A. Rademaker cn pastor H. Wiggers. Eucharistieviering, Ge dachtenis viering waarbij speciale aandacht voor hen die in dit jaar op bijzondere wijze mcr dc parochie in kontakt kwamen. Nieuw Hceten zaterdag 28 december: 19.00 uur, Eucharistieviering. Zondag 29 de cember: 9.00 uur, Communievie ring. Dinsdag 31 december: 19.00 uur, Eucharistieviering met dank over het voorbije jaar. Woensdag 1 januari: 10.00 uur,Eucharisticvie- nng. Evangelie gemeente: HMV-gc bouw. Dorpsstraat 24 10.00 uur. Samenkomst 19.00 uur, Bidstond Okkenbroek: Zondag 29 decem ber: 10.00 uur, ds. J.H. Israël, Hol ten. Uitgangscollecte: Zendings bussen. Dinsdag 31 december: 19.30 uur, ds. J.F. Scheffcr. Uit- gangscollecte: Algemeen kerke- werk. Oudejaarscollecte: "In vorm blijven". Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur cn van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Tot en met 16 januari: Ten toonstelling leeshulpmiddelen en gesproken lectuur in de Bi bliotheek. Dinsdag 31 december: Win kels sluiten om 16.00 uur. Vrijdag 3 januari: 19.00 uur, recreatief volleybaltoernooi. Woensdag 8 januari: Nieuw jaarsbijeenkomst: buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek. Donderdag 9 januari: 9.30 uur, Hervormde vrouwengroep, nieuwjaarsreceptie. Nieuwjaars bijeenkomst PCOB. Zondag 12 januari: 11.00 uur. Gewichttouwtrekken in Het Bonte Paard. Woensdag 22 januari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Zaterdag 25 januari: Prinsen- bal CV de Fienpreuvers bij Dc Poppe. Donderdag 30 januari: 20.00 uur, Jaarvergadering CPB Hol ten in De Kandelaar. Vrijdag 31 januari: Winkels sluiten om 17.00 uur. Zaterdag 8 februari: Carna valsoptocht. Woensdag 12 februari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 27 februari: 20.00 uur, Bijeenkomst CPB Holten in Dc Kandelaar over Johanna van Buren. Vrijdag 14 maart: Voorjaars- concert HMV in De Kandelaar. Dinsdag 18 maart: 20.00 uur. Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp. Vrijdag 21 en zaterdag 22 maart: Jaarfeest CJ V de Vriendenschaar. Donderdag 27 maart: 20.00 uur, Paasbakjes maken CPB Holten in De Kandelaar. Maandag 21 april: 20.00 uur. Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 8 mei: Hemelvaartsfietstocht De Schurc. Zondag 11 mei: Wereldwinkeldag met deelname wereldwinkel Holten. Zaterdag 7 juni: Sponsorloop, bazaar cn verloting CJV de Vriendenschaar. Vrijdag 8 augustus: Triathlon Ballooning. Zaterdag 9 augustus: Triathlon Ballooning. Vrijdag 19 tot en met zondag 21 september: Jubileumweekend CJV de Vriendenschaar.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3