Poprid 32.95 Pepcid, nieuw middel in strijd tegen brandend maagzuur wedda wedda Us ze te ziek zijn >m te slikken Gemberextract voor gewrichten Nooit meer besparen op energie! Blijf niet met uw darmklachten zitten! Bij hoest: alleen opluchting met de juiste aanpak De onzichtbare aanval op cellulite Nieuwe ontdekking Zina Zinax Het dieetprogramma om gezond te lijnen en natuurlijk slank te blijven Nieuwe afslankpanty Bij weinig weerstand: 2x daags Echinaforce 47 TP105 anderen kunnen net als volwassenen hoofdpijn, pierpijn, pijn en koorts bij verkoudheid of griep heb- en waardoor ze zich ziek voelen en vaak hangerig ijn. Dan is het goed om Sinaspril paracetamol in uis te hebben. Sinaspril paracetamol, de vertrouw- e pijnstiller voor kinderen, is er nu ook als zetpil, oms zijn kinderen immers te ziek om te slikken. Jachten bij kinderen gaan aak gepaard met verhoging. ;r is sprake van verhoging ls de lichaamstemperatuur oven de 37,5°C komt. Komt e temperatuur boven de 38°C an is er sprake van koorts, [oorts is niet iets om je direct or gen over te maken, tenzij e temperatuur boven de 40 C omt. r is nu een handig boekje Sinaspril paracetamol ver pijn en koorts bij kinde en. Hierin wordt uitgelegd oe om te gaan met pijn en oorts. Het is gratis verkrijg baar bij uw huisarts of con- lultatiebureau. lij pijn en koorts iinaspril paracetamol is ffectief bij pijn en koorts. De iinaspril paracetamol 60 auwtabletten, zijn met name oor de kleinere kinderen tot jaar en te herkennen aan de icht groene verpakking. roor de wat oudere kinderen er de Sinaspril paracetamol 120, herkenbaar aan de blau we verpakking. Deze is ver krijgbaar in kauwtabletten met 120mg paracetamol en de makkelijk in te nemen vloei bare variant. Nu ook zetpillen Steeds vaker worden ouders door huisartsen en artsen op consultatiebureaus geadvi seerd kinderen jonger dan 6 jaar zetpillen toe te dienen. De Sinaspril paracetamol zetpil len zijn verkrijgbaar in twee sterktes; 120mg voor kinde ren jonger dan 1 jaar en 240mg voor kinderen ouder dan een jaar. De paracetamol 120 zetpillen heeft een paarse verpakking, de paracetamol 240 zetpillen is herkenbaar aan de donkergroene verpak king. Sinaspril paracetamol is verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Lees vóór gebruik de bijsluiter. Voor meer informatie: Roche Nicholas B.V., tel.: 0497-38lj833. Brandend maagzuur is geen onbekend verschijnsel. Het kan je overkomen wanneer je bijvoorbeeld een pittig gerecht eet. Nog voordat het bord leeg is, voelt de maag ongemakkelijk. Maar soms gebeurt het heel onverwachts na een gezellig glaasje Of wanneer je tussen de bedrijven door snel iets eet. Dan heb je last van te veel maagzuur. Speciaal om de productie van het maagzuur te remmen is er een nieuw middel: Pep cid. Onze maag is de eerste plek waar het voedsel wordt ver teerd. Zodra het eten in de maag komt, beginnen de maagklieren in de maag wand, maagzuur af te schei den. Dit 'sap' is noodzakelijk voor de vertering van ons voedsel. Normaliter wordt er een beperkte hoeveelheid aan gemaakt waar niemand last van heeft. Maar als er 'over prikkeling' ontstaat, is er sprake van teveel maagzuur, met het onprettige gevoel als gevolg. Die overprikkeling kan door diverse factoren worden veroorzaakt. Bekende boosdoeners zijn specerijen en een haastige maaltijd, maar ook nicotine en teveel caffeine kunnen brandend maagzuur opleveren. 9 uur werkzaam Pepcid is een nieuw middel dat de maagzuurproductie zodanig reguleert dat er min der maagzuur wordt aange maakt. Bijzonder is dat het maar liefst 9 uUr achter elkaar werkzaam is. Dat bete kent dat u na een copieuze of goed gekruide maaltijd rus tig kunt gaan slapen. De pro ductie van maagzuur blijft immers onder controle. Makkelijk in nemen Naast de langdurige werking is ook het formaat van het pil letje een belangrijk voordeel. Het is namelijk zo klein dat het makkelijk in te nemen is. Sinds kort is Pepcid, dat als werkzaam bestanddeel famo tidine bevat, vrij verkrijgbaar bij apotheek en drogist. Pepcid is er in doosjes van 6 en 12 stuks Lees voor gebruik wel eerst de bijslui ter. Bij overgevoeligheid voor één van de bestanddelen wordt Pepcid afgeraden Voor meer informatie Pharmacia Upjohn B.V. 0348-494871. famotidine 10 mg Raadpleeg voor gebruik de bijsluiter Bewaren bij kamertemperatuur (15-25"C) Drie miljoen Nederlan ders worden op de een of andere manier door hun gewrichten in de bewe gingsvrijheid beperkt. Iedere dag, vooral bij het ontwaken, worden zij hiermee geconfronteerd. Gember, gewrichtsmiddel bij uitstek In oosterse landen (met name China) kent men al eeuwen een goed middel voor het behoud van soepele spieren en gewrichten: Zingiber offi cinale, oftewel gember. In de gemberplant zitten actieve bestanddelen die een zeer sterk positieve invloed heb ben op de beweeglijkheid van de gewrichten. Uit verse gem ber worden deze bestanddelen gemakkelijk door het lichaam opgenomen. Grote hoeveelhe den gember (en die zijn nodig voor effect) irriteren echter het maagslijmvlies. Ja een ziekte of bij stress ïeeft het lichaam behoefte lan wat extra energie. We lebben dan niet alleen vol- loende rust nodig, maar ook oedingsstoffen die ons weer >p de been helpen. Pleegzus- er Bloed wijn bijvoorbeeld zit loordevol mineralen en ijzer lie het lichaam snel weer lieuwe energie geven. Het is oude en vertrouwde Irank die door zeer velen nog loeveel energie een mens bevat, is sterk persoonsge- londen. Maar iedereen kent wel momenten dat de fut ir een beetje uit is. Dan is een beetje extra 'power' neer dan welkom. altijd wordt gebruikt. Vroe ger werd het wel eens schert send een 'vrouwendrank' genoemd, omdat veel vrou wen het - tijdens de menstru- atieperiode of na de zwanger schap - regelmatig dronken. Die benaming is natuurlijk al lang achterhaald, want inmiddels hebben evenveel mannen als vrouwen de ver sterkende werking van Pleeg zuster Bloed wijn ontdekt! 200 kaloriëen per maaltijd 1000 kalorieën per dag (bij handhaving warme maaltijd) cholesterol verlagend bloeddrukverlagend Nu ook in de smaken ker sen, sinaasappel/perzik en appel/kaneel nu van 37.95 voor Maaltijd-»- is het alternatief voor als je de warme maal tijd niet kunt of wilt over slaan. In de ochtend en mid dag lijnen. 's Avonds eet je gewoon met de rest van het gezin mee. In elke verpakking is een aantal slankelijn recep ten bijgesloten. Maaltijd+ Meergranen is vezelverrijkt en daardoor ideaal voor mensen met een slechte stoelgang. Ook als er geen gewichtsproblemen meer zijn. blijft Maaltijd-i- voor jong en oud een voedzaam en gemakkelijk ontbijt. Met nog geen 200 kaloriëen be vat Maaltijd+ alles wat het lichaam nodig heeft. Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal Nieuwe bronnen Tegenwoordig moet onze energievoorraad haast onuit puttelijk zijn. Daarom zijn er nu naast Pleegzuster Bloed- wijn twee nieuwe bronnen van energie verkrijgbaar. Pleegzuster Vitaal Plus helpt om in drukke perioden het hoofd boven water te houden. Het bevat namelijk ginseng, mineralen, spoorelementen en multivitaminen. Deze belangrijke bouwstoffen heb ben een positief effect op de weerstand, de vitaliteit en het concentratievermogen. Ze zijn verwerkt in een capsule die makkelijk in te nemen is. Pleegzuster Vitaal Plus is sui kervrij en dus ook geschikt voor diabetici. Soepel Een voedingssupplement dat de conditie van uw spieren en gewrichten optimaliseert, is Pleegzuster Artigel. Het is belangrijk dat spieren en gewrichten soepel en sterk blijven. Hiervoor zijn produc ten in poeder vorm, maar nu is er ook een vloeibaar pro duct: Artigel. Dit heeft het voordeel dat het exact te dose ren is en makkelijk in te nemen. Met één dosering per dag krijgt u een optimaal effect. Pleegzuster Bloedwijn. Pleegzuster Vitaal Plus en Pleegzuster Artigel zijn ver krijgbaar bij de drogist, apo theek en reformzaak. Voor meer informatie: Tendem B.V., tel. 038-4217747. Verwerking van gember in een zelfzorgproduct was tot nu toe niet goed mogelijk omdat tijdens het productie proces de actieve bestandde len hun werkzaamheid verlie zen. Het is nu een Deense fir ma gelukt om via een speci fiek procédé een effectief gemberpreparaat te maken. Gepatenteerd extract Door standaardisatie van de teelt en oogst in geselecteerde gebieden in China is een gem- bersoort ontwikkeld met een zeer hoog gehalte aan actieve bestanddelen. Dankzij een gepatenteerde extractieme thode is men erin geslaagd een extract te maken waarin de bestanddelen wél actief blijven. Dit gemberextract wordt snel en effectief door het lichaam opgenomen. De spieren en gewrichten wor den optimaal beschermd en de bewegingsvrijheid neemt toe. Zinax, voor meer bewegingsvrijheid Dit gemberextract (HMP-33) is verwerkt in Zinax capsules. Een capsule bevat evenveel actieve bestanddelen als 50 gram verse gember. Het sterk positieve effect op de spieren en gewrichten wordt over het algemeen na twee tot drie weken ervaren Zinax is sinds kort verkrijg baar in een verpakking van 30 capsules bij drogist, reformhuis en apotheek voor 29,75. Bel voor meer informatie met Tramedico, tel.: 0294-417756. MWIOhtil Vim™ Darmklachten; we hebben er allemaal wel eens last van. Dagenlang niet naar het toilet kunnen gaan, krampen in de buik of lastige diarree komen veel voor. Als het niet snel overgaat, kunnen darmklach ten ons leven flink verstoren. En toch zijn het klach ten waar 'men niet over spreekt'. Verhalen over onze ontlasting zijn taboe en als mensen er wel over pra ten, worden ze niet altijd serieus genomen. Kan de huisarts helpen? Wanneer uw klachten enkele Een deel van de darmklach ten is op eenvoudige wijze te verhelpen. Maar mensen met een prikkelbare darm blijven nogal eens met vragen zitten, zoals: Hoe ontstaan de klachten hij een prikkelbare darm? Een prikkelbare darm is een onschuldige aandoening maar kan toch veel klachten geven. Bij mensen met een prikkelbare darm zijn de bewegingen van de darm soms onregelmatig of kramp achtig. Ook wordt vermoed dat de darmwand extra gevoelig is. Hierdoor kan buikpijn ontstaan en een ver stoord ontlastingspatroon optreden. at kunt u zelf aan een prikkelbare darm doen? Bij een prikkelbare darm wordt o.a. aange raden vezelrijk te eten. Voedingsve zels zijn onver teerbare plantaar dige delen. Vezels hebben de eigen schap om vocht vast te houden en op te zwellen. Hierdoor wordt de ontlasting smeuïg, wat zowel bij diarree als ver stopping nuttig is. Het is belang rijk om hier zo'n 2 liter per dag bij te drinken. Probeer stress te vermij den en zorg voor voldoende ont spanning, bijvoor beeld met yoga- oefeningen. weken aanhouden en u er veel last van heeft, ga dan eens naar uw huisarts. Naast het geven van een voedings advies kan de huisarts ook medicijnen voorschrijven Sommige van deze middelen houden vocht nog sterker vast dan voedingsvezels, waardoor ze de ontlasting meer volume geven en zach ter maken. Daarnaast kan de arts een geneesmiddel voor- schijven dat de darmen ont spant: een zogenaamd krampwerend middel. Vooral tijdens periodes waarin u veel last heeft, kunnen deze medi cijnen verlichting geven. Wilt u meer weten? Brochu res over darmklachten zijn verkrijgbaar bij de Neder landse Lever Darm Stichting, Postbus 430. 3430 AK Nieuwegein. telefoon: 030-60 55 881 Wil je hoest effectief bestrijden, dan is het van belang dat je weet om welke soort hoest het gaat. Een bepaalde hoest met een verkeerd middel bestrij den, heeft vaak geen of zelfs een averechts effect. Welke hoest je hebt merk je veelal zelf. Dampo heeft voor iedere hoest het juiste middel. Vastzittende hoest voel je als slijm op de borst. Die hoest wordt veroorzaakt door taai slijm dat moet worden opge hoest. Dit kan knap lastig zijn en kan vaak lang duren. Dampo Bij Vastzittende Hoest stroop bevat carbocisteïne dat het slijm dunner maakt waardoor de hevigheid van het hoesten vermindert. Droge hoest Een droge hoest voelt als een irritante prikkel in de keel. Het is een hoest die je overvalt en die zich moeilijk laat onderdrukken Zo'n hoest kan midden in de nacht de kop opsteken en tot aan de volgende ochtend duren. Hoesten is dan lastig en vervelend. Het is vastge steld dat bijna eenderde van de bevolking zichzelf (en vaak anderen) 's nachts wel eens wakker hoest. Dampo Bij Dro ge Hoest stroop bevat dextro- methorfan dat de hoestprik- kel dempt en snel en langdu rig de irritatie wegneemt. Beide stropen van Dampo hebben een aangename smaak. Ook capsules en tabletten Nu zijn vloeibare producten tegen hoest niet altijd overal makkelijk in te nemen, zoals op het werk of onderweg (bij- voorbeeld in de auto). Hier voor ontwikkelde Dampo twee hoestmiddelen in een vaste vorm, die in handige meeneemstrips verkrijgbaar zijn. Dampo Bij Droge Hoest capsules met dextromethor- fan bestrijden op een effectie ve manier een droge prikkel- hoest, terwijl Dampo Muco- pect Bij Vastzittende Hoest tabletten met acetylcysteine zeer effectief zijn tegen vast zittende hoest. De capsules en de tabletten bevatten geen suiker of natrium en zijn dus ook geschikt voor diabetici en mensen met een zoutloos dieet. Lees vóór gebruik de bijsluiter De Dampo hoestproducten zijn verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Roche Nicholas B.V., tel.: 0497-381833. Een gladde huid is iets wat de meeste vrouwen wil len. Maar door een zwangerschap, vermagerings kuur of simpelweg door ouderdom kan er cellulite ontstaan. Cellulite of sinaasappelhuid is herkenbaar aan kleine ontsierende wolkjes. De plekken waar ze het eerst ontstaan zijn op de dijen, heupen en billen. De diverse behandelingen om fen sneller worden afgevoerd, cellulite te bestrijden variëren van crèmes tot meer sportieve Strakkere huid methoden Wie weinig tijd heeft om kuren te volgen, maar toch iets tegen cellulite wil doen, kan misschien baat vinden bij de nieuwe Anti-Cell panty van Lanaform. Deze panty is even aangenaam en gemakkelijk te dragen als een gewone panty. Door de spe ciale structuur van de mazen (140 deniers) wordt een con stante micromassage van de billen en benen tot stand gebracht, die de bloeds- en lymfenomloop sterk stimu leert. De massage zorgt er bovendien voor dat afvalstof- Door de subtiele wordt de celstdfWisseling geïntensiveerd, waarbij vetop hopingen in de onderhuidse lagen worden opgelost. En door het gebruik van deze panty neemt het caloriever- bruik toe. Op deze manier wordt cellulite op een zo natuurlijke manier bestreden èn voorkomen. Door plaatse lijke drukverschillen worden billen en benen geleidelijk aan strakker Daarnaast wordt de huid zachter, glad der, soepeler eri tonificher zijn verkrijgbaar in 5 maten en in verschillende modieuze kleuren. Getest Door de verschillende druk die wordt uitgeoefend op de enkel, boven de kuit en op de billen, wordt op doeltreffende wijze ingewerkt op de bloeds omloop. De panty is gemaakt van niet-allergische stoffen en werd getest en goedge keurd door het Zwitsers labo ratorium EMPA. Deze instan tie is gespecialiseerd in het testen en onderzoeken van materialen. De Anti-Cell pan ties zijn verkrijgbaar bij dro gist, apotheek, reformzaken, medische vakhandel, schoon heidssalons en lingeriezaken Anti-Cell is een anti-cellulite Voor meer informatie belt u behandeling die werkt van met Imgroma, enkels tot heupen. De panties tel.: 06-91091015 (55 ct/pm). Een betere weerstand, dat willen we allemaal wel. Miljoenen men sen over de hele wereld gebruiken Echinaforce om zichzelf in goede conditie te houden. Gebruik dit homeopatische geneesmiddel zo lang de „R" in de maand is. Dan geeft u griep en verkoudheid een stuk minder kans. Lees voor het gebruik eerst de aanwijzingen op de verpakking. A. Vogels Echinaforce Vogel helpt. Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizersert 32a, Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9