Holtens Nieuwsblad 'Postbestelling en politie in station' 8 SWAIBINI Gemeentehuis vaker gesloten Twentse ochtend is druk bezocht Hendrik uut Splo nieuwe regeerder van Keunedorp Blauw Wit zoekt damesvoetballers Goed bezette Kandelaar geniet van mannenkoor hummed Nog twee nachtjes... Toneel in Bonte Paard IN DIT U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Burgemeester Verhoeven wil een multifunctionele functie van het NS stationsgebouw Wm ai Ta f( ïfL|i'1 SCHOENEN KLEDING SPORT HMK streeft naar zestig leden Bejaardensoos NBvP houdt bijeenkomst Opbrengt collecte Informatie over de voetzool Uitslag puzzelrit Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 21 NOVEMBER 1996 Omdat waarschijnlijk de Holtense ambtenaren 36 in plaats van de huidige 38 uur gaan werken, wordt het gemeentehuis twee keer in de maand op vrijdagmiddag gesloten. Ook wil het college niet dat het gemeentehuis in de avonduren wordt opengesteld. Ambteren kunnen dan op vrijdagmiddag vrij nemen. Dat geldt niet voor de werk nemers in de buitendienst „omdat het niet efficiënt is om ze halve dagen vrij te geven", aldus burgemeester D.J. Verhoeven. „Zij krij gen een keer in de maand een dag vrij." De avondopenstelling is wel een punt ter discussie ge weest in het college, maar de nadelen zijn groter dan de voordelen. „Bij vele andere gemeentes waar het ge meentehuis 's avonds open is, is het geen succes en worden de deuren gesloten omdat er weinig belangstel ling van de burgers is. De dienstverlening van de ge meente moet flexibeler worden. Iedereen kan hier 's ochtends terecht en voor de andere uren kan altijd een afspraak worden gemaakt." In Holten werken 65 amb tenaren. De muziekgroep Algera mocht als eerste optreden op de Twentse ochtend. Foto: wil Vogel Ongeveer zestig Holtenaren bezochten zondagochtend de eerste Twentse ochtend die de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk dit seizoen houdt in De Boschkamp. Het spits werd afgebeten door de vijfkoppige volksmuziekgroep Al gera. Een populair ensemble uit Twente, dat het enthousiaste pu bliek boeide met vaak vermake lijke ballade-achtige liedjes in dia lect en 'ABN'. De groep, die beloond werd met een ovationeel applaus, begeleidde zichzelf op allerlei, voornamelijk akoestische instrumenten. De Sint komt zaterdag naar Holten. Samen met de Christelijke Plat telandsvrouwen Bond Holten en de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen uit Dijker- hoek Espelo en Holten houdt de Gewestelijke Land- en Tuin bouworganisatie afdeling Hol- Als lezer van hel Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 Holten kent sinds afgelopen zaterdag een nieuwe carna valsprins. Hendrik uut Splo, Jagermeester van de Splo- diek, Beschermheer van de Bosschool, Voorvechter van de gemeente Holten, is de officiële benaming van Henk Nijkamp die voor het komen de seizoen samen met zijn adjudant Manny Wegen over Keunedarp zal regeren. Henk is in het dagelijks leven, zoals hij voortreffelijk verwoor de, renigingsdeskundige (vuil nisman) terwijl Manny zijn tijd vult met het prepareren en op vullen van dieren. De avond begon met het voor stellen van twee nieuwe leden van de raad van elf, Gert Jan Honig en Tjerk van de Mey. Hierna werden Hennie en Marie Rustebicl in de versierselen ge zet, zij waren 22 jaar lid van CV De Fienpreuvers. De stemming zat er mede door de muzikale klanken van het duo Sweet Voi ces uit Borne al snel in. Verder werd de avond opgeluis terd door twee optredens van de SV BATO dansgardc die na af loop welverdiend applaus kre gen. Bij het aankondigen van een nieuwe prins hoort natuur lijk ook het afscheid van de oude. Na het bedanken van een ieder die het afgelopen carna valsjaar tot een succes wist te maken vertrok Harry van Schöppcrt in een Oldsmobile. De opkomst van de nieuwe prins verliep wat rommelig, al om goed half elf trad de nieuwe prins aan tot verbazing van me nig aanwezige die dacht dat de nieuwe prins zich pas om elf over elf zou melden. In zijn toespraak liet hij duidelijk mer ken dat wat even tevoren door hem en zijn adjudant, Manny Wegen, werd opgevoerd toch echt niet serieus bedoeld was, duidend op de toespeling dat Holten zich maar bij Rijssen moest voegen. Hij wenste ieder een een wild en woest carnaval en zal als lijfspreuk dragen 'Ries- sen hooo proat d'r mie niet van'. Na het in ontvangst nemen van de felicitaties verwelkomde hij prins Harry in de prinsengarde. Hierna volgde de bekendma king van de Keunedarper van het jaar 1996, de heren Mondeel en Klein Velderman, initiatief nemers van de actie met betrek king tot de dagopvang bij woon- en zorgcentrum de Diesscnplas, viel de eer te beurt. Bij het raden naar de prins waren slechts twintig goede inzenders de eer ste prijs werd gewonnen door Mannus Avezaath de tweede door Bert Jansen en de derde door Carla Koekoek de overige goede inzenders ontvangen een vrijkaartje voor het prinscnbal. Hierna werd de welbekende cheque van 1.111,11 gulden uit gereikt aan toneelclub Ontspan- nings Club Holten, tot spijt van de vertegenwoordiger was het houden van een bedankwoord niet mogelijk. Na het officiële gedeelte was er opnieuw tijd De nieuwe hoogheid Henk Nijkamp. Foto: Ten Velde voor gezelligheid en lieten De Deurzakkers zich van hun goe de kant zien waarna opnieuw Als het aan het college van B en W van Holten ligt, gaan de be stelling van de post en het politiebureau naar het NS stationsgebouw. Burgemeester D.J. Verhoeven is niet geluk kig met de huidige situatie van station omdat naast het loket, dat slechts enkele uren per dag is geopend, het pand vrijwel leeg staat. „Wij willen tot een multifunctionele functie komen van het stationsgebouw", aldus Verhoeven. Nog twee nachtjes slapen, dan is het zover. Zaterdag 23 november komt Sinterklaas naar Holten. Iets na twee uur 's middags wordt de goedheiligman verge zeld van zijn Pieten door burge meester Verhoeven ontvangen op het gemeentehuis. Een uurtje later wordt in gebouw Irene een kinderprogramma van ongeveer een uur gehouden. Hiervoor zijn onder meer ook kaarten bij de VW verkrijgbaar. De Nederlandse Spoorwegen willen overgaan tot het afschaf fen van het verkopen van kaart jes via de lokettiste. Nu staat er voor de uren dat het loket niet is bemand een kaartjesautomaat. Verhoeven is daar niet geheel gelukkig mee omdat niet ieder een daar goed mee overweg kan. Verhoeven; „Ik vraag me af nu de PTT andere plannen heeft in Hol ten waarom ze niet naar het stati onsgebouw kunnen gaan. Ook moet de politie worden geher- huisvestigt. Een van de opties is wellicht dat ze het stationsgebouw intrekken. "Verhoeven heeft nog meer plan nen met het stationsgebouw. Zo wil hij zitjes plaatsen. „Dat is ook interessant voor de busreizi- gers."De gemeente kan slechts als intermediair optreden omdat het pand van de NS is en niet van de ge meente. Voor 1 januari moet er duidelijk heid komen omdat dan de politie moet worden geherhuisvest.W. Briggeman, rayonmanager van PTT-post Twente, vindt het op dit moment nog te vroeg over een eventuele verplaatsing te praten. „We broeden erop", reageert Brig geman. „Ik heb een onderhoud ge had met de burgemeester over dit onderwerp maar kan er verder nog niets over zeggen. We moeten eerst intern kijken naar zaken als bereikbaarheid, ruimte en natuurlijk financiën." sii1 V ten een toneelavond. In Het Bonte Paard speelt toneelclub O.C.H. vrijdag 29 november de klucht 'Een neie weg'. De zaal is open om 19.00 uur, het stuk- begint om 19.30 uur en de toe gangsprijs is 7,50 gulden. Omdat een aantal speelsters van de damesafdeling van Blauw Wit met blessures zit, is de selectie dusdanig krap geworden dat het gewenst is dat er versterking komt. Daarom een oproep aan alle dames die gezellig een balletje willen trappen, zich te melden bij Willy Aanstoot, tel. 0548 - 36 39 70. Eerst een keer mectrainen is geen probleem. De sfeer is erg gezellig en ook in de winterperiode is er voetbal. In deze periode zal er namelijk worden meegedraaid in de zaalcompetitic. CHENILLE TRUI Diverse modellen, 6 modekleuren M-XL ONGELOOFLIJK Meer dan 160 winkels. Ki|k in de Gouden Gids Het Holtens Mannenkoor hoopt over vijf jaar, wanneer het zilveren jubileum wordt gevierd, zestig leden te tellen. Voor afgaand aan het concert dat het twintigjarige koor vrijdag avond gaf in de goed bezette Kandelaar, nodigde voorzitter Theo Teusink belangstellende heren uit zich bij het 'zanglus tig stel kerels' te voegen. Hij benadrukte dat het koor het aspect gezelligheid/- saamhorigheid naast zang hoog in 't vaandel houdt. HMK heeft nu 45 leden. Iets minder dan in de topjaren tach tig, toen het gezelschap ruim 55 leden omvatte.' Vrijblijvend kennismaken met het koor is te allen tijde mogelijk. Het repeteert elke dinsdag avond onder leiding van dirigent Willem Jan van Asselt in de bovenzaal van Schuppert Mode aan de Dorpsstraat. Hoewel HMK de laatste jaren zeker blijk geeft van klasse, liethet vrijdagavond hier en daar toch steken vallen. Mogelijk zenuwen, mo-gelijk ook dat de repertoirekeuze oorzaak is. Vervolg op pagina 8 Thans twintig jaar met 45 leden, over vijfjaar hoopt het Holtens Mannenkoor bij het zilveren jubileum zestig leden te tellen. Foto: wil Vogel Verhalen Holtenaar Paul Akkerman is be gonnen met de serie Verhalen vertellen in het Januscentrum. Lees meer op pagina 3 Wedstrijdploegen De Espelose grondvan aardap pelteler Herman ten Dam was het domein van de tractoren tij dens het wedstrijdploegen. Zie de Sporthalte op pagina 5 Blauw Wit De voetballers van Blauw Wit pakken de volle drie punten te gen Almen. Een verslag op pagina 7 De Schure De dialektband Schrikdroad treedt op in De Schure. De groep staat garant voor een 'be ruchte' avond. Zie pagina 8 Sweet Voices zorgde voor de laatste klanken van een berege- zellige avond. Burgemeester Verhoeven heeft grote plannen met het NS station. Zo wil hij onder meer het politiebureau en de bestelling van de post er onderbrengen. Foto: Peter Koehorst De bejaardensociëteit heeft dinsdag 26 november om 14.30 uur weer een bijeenkomst in gebouw Irene. Mevrouw D. Stc- geman zal een lezing- houden over de Oudheid kamer. Ieder een is hartelijk welkom. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Dijkerhoek houdt op woensdag 27 november haar maandelijkse bijeenkomst om 20.00 uur bij Het Bonte Paard. Deze avond hebben zij als gast Ivo de Jonge. De Jonge is als dominee in Bathmen actief geweest. Hierna heeft hij een grote wereldreis ge maakt waarvan hij een boek heeft geschreven 'Ballast en bagage'. Hij is nu werkzaam in Arnhem. Hij zaj deze avond dia's laten zien die hij tijdens zijn wereldreis heeft ge maakt. De Jonge zal er op zijn ma nier vast een leuke ontspannende avond van maken. Als er nog tijd over is zal hij ook nog wat vertellen over zijn boek. De collecte voor de diabetes heeft in de week van 3 tot 9 november het mooie bedrag van f 6.598,55 opgebracht. Alle ge vers worden hartelijk bedankt. De dames van de Christelijke Plattelandsvrouwenbondko- men vanavond om 20.00 uur bij een in de Kandelaar. Gastspre ker deze avond is mevrouw P.S. Overbeek uit Borne. Zij is fysiotherapeute met als speci aliteit de podo-orthesiologie, de voetzool therapie. Zij zal vertellen wat haar werk zoal inhoudt en wat voor resultaten ze er mee heeft. Gasten en nieuwe leden zijn van harte welkom. Twintig puzzelliefhebbers heb ben zondag deelgenomen aan de maandelijkse puzzelrit van MAC De Holterberg. Zoals ge bruikelijk circa veertig kilome ter lang en ditmaal via Holter- broek, Dijkerhoek en Espelo te rug naar de start bij 't Stuurhuus in de Beuseberg. Daar werden in de loop van de middag de prij- winnaars bekend gemaakt. A-klasse: 1H. Vrielink, Rheden 27 strfp.; 2. E. Klein Teeselink, Holten 53 strfp.; 3. M.A. Veldhuis, Wijhe 85 strfp. B-klasse: 1. G. Knobben, Haarle 131 strfp.; 2. G. Hogeboom, Broekland 149 strfp.; 3. J.D. Vincnet, Holten 165 strfp. De poedelprijs ging naar H. Klein Zandvoort uit Markelo. Hij scoor de 289 strafpunten. Op Tweede Kerstdag houdt de MAC in samenwerking met de col lega's van de MAC Haarle de jaar lijkse kerstpuzzelrit. Van modder tot model- tuin. Tuintotaalc Van Imeren Hoveniers Bestraling Nieuw Heeien

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1