Handbalsters onderuit Opnieuw winst voor Holtense schakers Eerste team BCH herfstkampioen Splo in teken Trekker trek HOLTENS NIEUWSBLAD Café Jansen sponsor SV Holten 12 COC brengt uitvoering Jachtopziener rertelt bijeenkomst GLTO De Eendracht Aonne Copoolse pakt eerste plaats Mannen spelen gelijk tegen Langeveen Bijeenkomst voor vrouwen Expositie in De Boschkamp Avond NBP Vogelshow in Bathmen Zoeklicht samenkomst 4 DONDI RDAG 14 NOVEMBER 1996 9 De toneelverenigingChris lelijke Ontspannings Club geeft op vrijdag 22 en zater dag 23 november om 20.00 uur in de ontmoetingsruimte van De Kandelaar uitvoerin gen van het toneelspel [Snelverkeer' van R. Feenstra. Het spel speelt zich af in een keer rijk gezin, dit bestaat uit een rader en moeder, een zoon en ten dochter, een huishoudelijke pulp, en een broer van de vader. leven stuk voor stuk hun :igcn leven en houden geen re- ;ening met elkaar. een dag krijgt één van de rezinsleden een ongeluk met tlle gevolgen vandien. Hierdoor volgen allerlei ont wikkelingen elkaar op. Het is :en toneelspel met een vleugje humor. Pp het eind vin een verrassende imtwikkeling plaats, die nie- jnand verwacht. Kaarten a vijf gulden zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Heusinkveld en indien voor radig 's avonds aan de zaal. (VN-Markelo en IVNDiepen- p peim houden op dinsdag 19 no- fember een avond voor IVN-le- V_3 en en belangstellenden. )p deze avond komt de heer tam, jachtopziener en bij onder op-sporingsambtenaar, ertellen over zijn ervaringen in werk-gebied van het beldam en dé Herikerberg. )e avond wordt gehouden in )e Hoestinkhof, Stationsweg e Markelo en begint om 20.00 ur.-Voor inlichting en voor gc- amelijk vervoer vanuit Holten an men terecht bij tel. 36 26 20. Boer zijn in 1996 betekend tmdernemer zijn en voortdu rend bezig zijn met de toe komst van het bedrijf. Om alles bij de tijd te houden en het bedrijf mee te laten groei- tn naar een onderneming piet toekomstperspectief is peel energie en geld nodig. Dok zorgen voor een goede pensioenvoorziening hoort hierbij. Immers we leven in een jijd waarin we steeds meer toe komstvoorzieningen zelf moe- pn financieren. Ondernemers poeten hieromtrend dus in een [roeg stadium maatregelen tref fen. Maar welke maatregelen poet men treffen en wanneer? Deze vraag staat centraal op de bijeenkomst 'Zorgen voor La- er'. De avond vindt plaats woens dag 20 november om 20.00 uur h Café Restaurant Het Bonte Paard. n de onderlinge competitie van chietvereniging de Eendracht ijn de volgende uitslagen ge laaid: ieweer klasse A: 1. J.A. 'aalman, 168; 2. G.J. van Acfst, 59; 3. W. Paalman, 156; 4. E. itentraast, 137. Qasse B: IB. Paalman, 163; 2. H. 'aalman, 128; 3. D. Jansen, 125 1x10); 4. J. Nijendijk, 125. üasse C: 1. M. Aanstoot, 129; D. Tickink, 122; 3. Mark- Joort, 120. Pistool: 1. H. Paal- han, 169; 2. G. Haverslag, 162; F. Hoes, 147; 4. A. Bieleman, |2S. Vuurbuks: 1. S. Kools, 63; B. Vccnendaal, 53. Ppgelegd 55+: 1. A. Pekkerict, i72; 2. >X". van Gen en, 168; 3. T. de uiter, 167; 4. F. Hase, 163; 5. A. iclcman, 150; 6. E. Struik, 134. Tijdens een dressuurwed- Itrijd te Almelo behaalde l'vonne Copoolse met haar ard succesvolle prijzen. Zij ehaalde in de Z-dressuur ee eerste prijzen, proef 1 et 187 punten en proef 2 met 4 punten. wennie Vincent ging naar het ringconcours te Luttcnberg. aar behaalde zij met Little Sur- icc een mooie derde prijs in t B-springen. Mirjam Westerveld en Suzan Boode trachten tevergeefs een doorbraak van HHZD te ver hinderen. Holten verloor de ontmoeting met 5-9. Foto: johan Boiink De heren van Holten speelden thuis tegen het onbekende Langeveen. Gezien de standen en uitslagen tot nu toe leek Holten op papier weinig kans tegen deze sterke tegenstander te hebben. Holten speelde echter een goede wedstrijd en verrasste de tegenstander. In de loop van de eerste helft kwam Holten zelfs met 8-5 voor. Langeveen kwam te rug tot 8-8, maar moest op nieuw toezien hoe Holten bij de rust met 12-11 leidde. Na rust bleef Holten het betere van het spel houden en wist opnieuw uit te lopen. Met nog vijf minuten te spelen leidde Holten verrassend met 18-16. In de slotfase wist Langeveen echter toch nog terug te komen en een 18-18 stand op het bord te zetten. Scores: Meino van Beek acht; Rob Vos vier; Mark Wander Drent, Ton Muller twee; Nico Vorst en Andy de Jong één.Dames 2 verloor enig- zins teleurstellend van HHZD. De nummer twee uit de com petitie had het in de eerste helft moeilijk met de stugge defensie van Holten (2-2). Direct na rust had Holten een inzinking. HHZD maakte daar goed gebruik van en liep uit naar een 2-6 voorsprong die nog uitgroeide tot 2-8. In de slotfase kwam Holten weliswaar terug, maar meer dan de 5-9 ne derlaag zat er niet meer in. Scores: Annemarie v.d. Maat drie; Michel le den Bouwmeester en Kristel Meerman één.Dames 2 was niet sterk genoeg voor Overwetering 2. De gasten waren duidelijk sterker en wonnen verdiend met 3-12. Meisjes A blijft winnen. Uit tegen ASVD in Dronten werd opnieuw gewonnen. Via een 3-5 stand bij rust werd in de tweede helft een prima 9-16 zege geboekt.)ongens B trad in Hengelo aan tegen Olym- pia EHC. Na een gelijkopgaande beginfase (4-4) ging Holten steeds beter spe len, hetgeen leidde tot een 4-13 stand bij rust. Na rust een veel sterker Holten dat het verschil tot een 10-26 zege wist uit te bouwen.Mcisjes B1 kwam lang zaam op gang uit tegen GoosenAX i|he. Na de rust stand van 6-4 zag Holten, on danks goede inzet geen kans de opgelopen achterstand onge daan te maken. Eindstand 14-11. Meisjes C keek bij rust voor het eerst in de competitie tegen Raalte 3 tegen een achterstand aan, 4-2. Na rust zette Holten alsnog orde op zaken en won, met goed spel, verdiend met 8-10. Meisjes D won in Haarle de eerste wed strijd keurig met 6-3. De tweede wedstrijd tegen Haarle werd ondanks goede in zet met 10-2 verloren.De recre anten speelden vorige week donderdag voor de competitie tegen Schalkhaar. In de eerste helft had Holten geen vat op de onderhandseschoten van de te genstander. Rust 5-0. Na rust waren de teams meer aan elkaar gewaagd, maar zag Holten geen kans meer de opge lopen achterstand kleiner te ma ken. Eindstand 4-9. Het tweede team van de Hol tense schaakvereniging heeft zijn tweede overwinning ge boekt. De uitwedstrijd tegen het Vriezeveense Vrimot 5 werd met 4-2 gewonnen. Het was een wedstrijd met wisse lende kansen. Aanvankelijk leek Holten een vlotte overwinning te halen maar achteraf mochten ze niet ontevreden zijn met de 4-2 uit slag. Dinant van Beek kwam ijzersterk te staan maar in de slotfase verslikte hij zich op een verschrikkelijke wijze en kon meteen zijn koning neerleggen. Gerrit Stevens kwam ook zeer sterk uit de opening, maar hij liet zich het initiatief ontnemen. Ondanks materieel voordeel keek zijn tegenstander met eeu wig schaak weg te komen. Door een stuk offer wist Gerrit dit te verhinderen. Toen zijn Vriezenveense tegenstander zich een mindere zet pemitteer- de sloeg Gerrit Stevens keihard toe. Hans van Oven kwam daar entegen slecht uit de opening maar wist zich goed te herstel len, remise. Ook Karl Heinz Leisten kwam overwegend uit de opening, maar ook daar vervlakte de partij. Door een toren offer wist Karl Heinz zich toch nog een gewonnen stel ling te creëren. Aan het vijfde bord behaalde Ronald Klein Teeselink een uit stekende remise. Erik Bosman stelde zijn partij met een klinken de overwinning veilig. In dorpshuis De Boschkamp wordt donderdag 21 novem ber om 14.30 uur een speciale vrouwenbijeenkomst gehou den voor ANBO leden. Het bestuur heeft voor deze mid dag een schoonheidsspecia liste uitgenodigd. Het is niet de bedoeling om nu direct een 'Miss-ANBO' verkie zing te houden, maar wel om het nut van een voorlichting en be handeling op dit terrein aan te tonen. Het is zeker op een wat oudere leeftijd zeer belangrijk om de huidverzorging goede aandacht te geven. Door er 'goed verzorgd' uit te zien, voelt men zich meestal ook heel hap- py- En denk dan maar gerust Ik mag best gezien worden. Schoon heidsspecialiste Annemieke Lorkeers zal vertellen over huid verzorging. Ze zal deze middag écn of meerdere leden op basis van vrijwilligheid een schoon heidsbehandeling geven. In de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp zijn tot 9 december werkstukken tentoongesteld van de kantklos- -groep uit Holten. Men treft er een grote verscheiden heid werkstukken aan in diverse vormen en patronen. De expositie is dagelijks te bekijken van 9.00 tot 17.00 uur, behalve op maandag middag. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Espelo heeft op 4 november haar maandelijkse bijeen komst gehouden. Deze avond was de heer De Rooy van Bergingsbedrijf Smit- -Tak uit Rotterdam uitgeno digd. Aan de hand van dia's werd de geschiedenis van de scheepvaart verteld. Op 6 november 1842 is het Fop Smit uit Kinderdijk die met de eerste stoomsleepboot begint. In 1866 overleed Fop Smit en toen waren er al zeven stoom- sleepboten. In 1880 was het eer ste reisje over de zee met een baggermolen van Rotterdam naar het Spaanse Cadiz. Het bedrijf is pas echt bekend ge worden door in 1928 door het slepen van een drijvend droog dok met vijftig miljoen kilo aan staal door Nederlanders te laten verslepen. In 1954 is dit terugge sleept. Smit-Tak heeft dc groot ste zeeslepers. De medewerkers zijn vier of vijf maanden aan boord waarna ze worden afge lost. Na de pauze kregen de belang stellenden een film van een ber gingsoperatie die 573 dagen heeft geduurd. In het Ierse Be- telgeuse werd de grootste wra kopruiming van de geschiedenis gehouden in de jaren tachtig. De kosten bedroegen tachtig mil joen gulden. De volgende bijeenkomst is de kerstviering op 16 december. De Vereniging van Vogellief hebbers Bathmen-Holten, lid van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, houdt zaterdag 30 november en zondag 1 december haar jaar lijkse onderlinge vogelten toonstelling (-show) in zaal De Brink in Bathmen. De tentoonstelling biedt een groot aantal vogels, waaronder kanaries, duiven en kwartels. De show wordt op 29 november om 20.00 uur voor leden, inzen ders, genodigden en adverteer ders geopend. Alle overige be zoekers zijn zaterdag tussen 10.00 en 20.00 uur en zondag tussen 10.00 en 17.00 uur van harte welkom. Er is een grote verkoopklasse van diverse vo gels aanwezig. Iedereen wordt van harte uitge nodigd op de Zoeklicht samen komst die wordt gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk in Bathmen op woensdag 27 no vember. De spreker is ds N. Raatgever, Hervormd predikant in Enter. Het thema van de avond is ontdekking van de toekomst. Medewerking wordt verleend door tenor Peter Kits en J. Klein Ooink op de orgel. De aanvang is 20.00 uur en de toe gang is vrij. Het eerste team van BCH sloot de eerste helft van de competitie af met de zevende overwinning op rij. Hierdoor mag het team zich herfstkampioen noemen. In de thuiswed strijd tegen Poona Gaanderen 1 begon Mark Roelofs goed door zijn enkelspel in twee games te winnen. Frank Fridrichs had in de tweede game nog kans op een beslissende derde game, maar in de verlenging moest hij het punt toch afgeven. Brenda Lucassen kwam ook in de tweede game iets tekort, waardoor ook dat punt naar Poona ging. Gelukkig had Ber- linda Michels weinig moeite met haar tegenstandster, zodat de tussenstand na de enkelspe len tot 2-2 beperkt bleef. Het mannendubbel was een zeer spannende aangelegenheid, die Frank en Mark maar nipt wisten te winnen in de verlenging van de derde game (17-16). Het vrou- wendubbel werd vervolgens door Berlinda en Brenda vrij gemakke lijk gewonnen. Het beslissende vijfde punt wis ten Mark en Brenda, na een wci- nig geconcentreerde tweede ga me, in drie games binnen te halen. Berlinda en Frank kwamen in de derde game van hun gemengd- dubbel wat conditie tekort, zodat het punt naar Poona ging. De volgende wedstrijd die op het programma staat, zal van cruciaal belang zijn voor BCH 1want die is tegen Doesburg, wat met slechts mee punten minder op de tweede plaats staat.Een gelijkspel is voldoende om op de eerste plaats te blijven en dat moet haal baar zijn, hoewel het zeker niet zal meevallen. Het derde team had het erg moei lijk tegen het eerste team van Har- denberg. Martin Bakarbessy be gon sterk door zijn single in twee games te winnen. Sijtze Meinsma, die inviel voor Jos Dorresteijn wiens rugblessure zich toch wat ernstiger laat aanzien dan gedacht en gehoopt was, moest zijn enkel spel in twee games gewonnen ge ven. Eugenie Roekevisch won verv ol gens weer vrij gemakkelijk in twee games, terwijl Ria Matti tot het ui terste ging, maar in drie games verloor. Martin en Sijtze waren duidelijk nog niet erg op elkaar in gespeeld en verloren het mannen- dubbel. Het vrouwendubbel was een zin derende partij die met de game- standen 1-15, 18-15 en 7-15 ook naar Hardcnberg ging. Martin en Ria kwamen er in hun gemengd- dubbel niet echt aan te pas. Euge nie en Sijtze speelden na een slechte eerste game (1-15) een uit stekende tweede game (15-7), maar legden het in de derde game, na nog met 6-0 te hebben voor gestaan, toch nog af, met als resul taat een 2-6 nederlaag. Het vierde team leverde een pri ma prestatie door Kwiek 2 uit Raalte met 5-3 te verslaan. Het begon niet zo best door ver lies van dc herenenkelspelen van Harry Knuiman en Harrie Menk- horst. Marijke Offenberg maakte korte metten met haar tegen standster (11-2,11-2), terwijl Ka rin twee keer een verlenging no dig had om te winnen (12-11,12- 10). Het herendubbel van Harry en Harrie liep goed, maar na drie games ging het punt toch naar Kwiek. De dames vonden drie games ook wel aardig, zij echter sloten de partij wel winnend af. Marijke en Harry speelden een puike partij, die met twee keer 15-6 het vierde punt voor BCH 4 opleverde. Na een niet zo beste eerste game, kwamen Karin en Harrie er pas goed in en wisten, vooral op ka rakter, de partij naar zich toe te trekken en daarmee het winnende vijfde te scoren. Het recrcantenteam bestaande uit Renate Oosterik, Coby Lahuis, Rob Kelder en invaller Dick Schuppert (voor Bert Postma), deed het ook uitstekend door hun tegenstanders uit Denekamp met 7-1 terug naar huis te sturen. Voor de vierde keer wordt op zondag 17 november de jaarlijk se ploegwedstrijd gehouden in Splo. Naast de traditionele trek ker trek wedstrijden is dit bij uit stek een discipline voor de agra rische vierwielers. In de periode na de oogst van de gewassen worden er door heel Nederland van dit soort wedstrijden gehou den, zowel op lokaal, provinci aal niveau. Gaat het bij de trekker trek om de kracht, hier is het juist de bedoeling om zo exact mogelijk te werk te gaan. Het resultaat, een zo recht mogelij ke 'voor' (dit is de uitsnede die in de grond wordt gemaakt), wordt door een deskundige jury beoordeeld op het vakmanschap van de ploeger. Er wordt geploegd in twee klas sen, namelijk dc twee schaar- -wentel en dc drie schaar-wcn- tel. Inmiddels hebben zich al ruim twintig deelnemers aange meld. Deze komen zowel uit Overijssel als Gelderland. De wedstrijden die worden ge houden door het Trekker Trek Team Splo beginnen om 11.00 uur op grond van de bekende aardappelteler Herman ten Dam aan de Yijfhuizenweg en zijn gratis toegankelijk. Dc route naar het wedtrijdter- rein is aangegeven met borden. Vooral voor diegenen die eens willen zien met welk materieel de agrariërs tegenwoordig wer ken, kan dit een interessant eve nement zijn.Voor eventuele in lichtingen en deelname kan men contact op nemen met Gerrit ten Dam (tel. 0572-32 13 51). De prijsuitreiking vindt plaats te gen 17.00 uur. Het twaalfde team van SV Holten in de nieuwe outfit van Café Jansen. Het twaalfde team van SV Holten werd afgelopen zondagmorgen in een nieuw tenue gestoken door café slijterij Jansen, beter bekend onder de naam Boer Biet. SV Holten 12 is een fanatieke groep voetballers die elke zondag hun wedstrijden spelen op de Meermanskamp met in hun midden de 62-jarige 'Boer Biet' zelf, die zijn voetbalschoenen nog met veel plezier aantrekt. Als voetbalvereniging is SV Holten dan ook bijzonder blij dat café slijterij Jansen het team in het nieuw heeft gestoken. En met nadruk op hun elftal, want als er vertrokken moet worden naar een uitwedstrijd, staat 's morgens de koffie al klaar bij Jansen. Een 'twee schaar in bedrijf.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9