Holtens Nieuwsblad, Dorpsschool wordt wellicht behouden 1 Bouw Ehag-complex ligt geheel op schema Aannemer begint met dagverblijf Diessenplas Nieuwe Hofbar jsij^ si ut wptl HUMMER Sinterklaas komt 23 november op bezoek Geen hondenbelasting I Beste beentjes voor T op volksdansavond Vraagtekens bij 3,5 ton Bosschool - A Vi 33 DE j U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON *3 r - - Dankzij steun automatische schuifdeuren - Politiebureau in Holten St. Nicolaasactie Bedrijven moeten weg Bijna acht mille voor Regenboog Foto's gezocht Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 14 NOVEMBER 1996 Abonnementsprijs f 74,50/Losse nummersf 1,60 Het is op zaterdag 23 no vember weer zover. Sin terklaas komt dan, verge zeld door zijn pieten, in Holten. Om ongeveer 14.10 uur wordt Sinter klaas met zijn pieten ver wacht bij het gemeente huis waar hij ontvangen wordt door de burge meester. Hier maakt de Sint tijd vrij voor de kleine kinderen. Om 15.00 uur begint in ge bouw Irene een kinderpro gramma dat tot ongeveer 16.00 uur zal duren. De zaal is om 14.50 uur open. De kinderen krijgen op school een toegangsbewijs. Even tueel kan ook een toegangs bewijs afgehaald worden bi) het WV-kantoor. Sinterklaas nodigt iedereen graag uit om samen met hem en zijn Pieten in ge bouw Irene te genieten van het kinderprogramma wat vol verrassingen zit. Omdat er zoveel kinderen komen zal er slechts in uitzonderlij ke gevallen worden toege staan dat een ouder of bege leider mee naar binnen gaat. Hiervoor is dan plaats op het balkon. Het 20-jarig bestaan van de volksdansgroep van de platte landsvrouwen uit Holten is on- Binetlangs gevicrd bii He' Bonte nt oolPaard *n Dijkerhoek. De groep stcodi's °P 26 oktober 1976 opgericht. embej^ornentee^ ^ee^f de £roeP *e vie^eden waarvan er zeven vanaf al 80<de °P"chting lid zijn. doelei Op deze avond waren ook groe- dan diPcn u'r -Varkelo, Diepenheim en Kanja®arc'1cm "'tgenodigd, zij ver- Mzorgdcn een optreden en er werd ooit ijook gezamenlijk gedanst wat een :;l - —"-aldievcr- danskos- an deze yan djav"nd was het kand israël geko- rijka oenen ;n. Vu istcoi Behalve D66 voelt geen enke le partij ervoor om hondenbe lasting in te voeren. Ook het college is niet van plan de burger hiervoor te laten beta len. De PvdA kwam nog met sug gestie om enkele speciale bak ken te bakken te plaatsen. Hier kunnen hondenbezitters de drollen deponeren. „Tot op de dag van vandaag moet men deze uitwerpselen mee naar huis ne men. Hetgeen natuurlijk zelden gebeurt", reageerde Mctscma- kers. Rotonde-Om de jeugd veili ger te laten fietsen naar het zwembad, wordt vóór het zwemseizoen een rotonde op de Rijssensewcgaangelegd. Dit ver zekerde wethouder E. van Schooten tijdens de begrotings behandeling. Dul (CDA) en Markvoort (PvdA) vroegen dit zich af omdat de wethouder dit reeds in een eerder stadium had beloofd. .E Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door1 Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats Geeft op als Holtens Niet Dhr /mevr Adres Woonplaats Hij/zij betaalt abonnementsgeld per /aar ad 74 50 De bouw van het Ehag-plan aan de Dorpsstraat-west ligt nog steeds op schema. Woordvoerder P.M.J. Loef- fen van de Stichting Onze Woning laat weten dat de be gane grond van het eerste blok, dat grenst aan het HMV-gebouw, klaar is en dat momenteel hard gewerkt wordt aan de fundering, be kisting en vloer van het blok erachter. Bij de werkzaamheden is in elk geval hoofdaannemer Voordes betrokken, die wel mankracht extra heeft ingehuurd bij het bevriende Rijssense bouwbe drijf Ter Steege. Gevolg van de aanzienlijk gevulde orderporte feuille. Na de moeilijke periode gaat het het Holtense bouwbe drijf weer voor de wind. Wat betreft het Ehag-complex Trots staan de plattelandsvrouwen erbij nadat ze een volks dansavond hadden gehouden. Foto: Wil Vogel is het opzet om het bouwblok dat met de gevel aan de Dorps straat ligt, als eerste af te ronden. Daarna volgen de blokken ach terin. Als laatste staat het blok dat aan café Maats grenst op de 'bouwrouting'. Het Ehag-plan, zoals het complex seniorenwo ningen ook wel populair ge noemd wordt, is een samenwer kingsverband tussen Onze Wo ning, gemeente en bouwbedrijf Voordes. Op het enkele maanden geleden bouwrijp gemaakte terrein waar voorheen de Ehag-garage, smid Maats en meubelmaker Koopman waren gevestigd, verschijnt een nieuw, grotendeels gesubsidieerd woningcomplex van een architec tuur die aansluit op het kleinschali ge karakter van de Dorpsstraat.Het complex is ontworpen door het Apeldoornse architectenbu-reau MTB. De 48 huurapparte-menten zijn verdeeld over vijf woning blokken met maximaal drie bouw lagen. Twee van deze blokken lig gen dus direct aan de Dorpsstraat en worden gescheiden door een nieuwe weg, door de straatnamen- commissie inmiddels Abraham Berghof gedoopt. Vermoedelijk krijgt het complex diezelfde naam. Midden in het langste blok komt een voetgangersonderdoorgang, die aansluit op het achterpad van de achtergelegen appartementen. De overige drie blokken liggen straks aan een nieuw woonerf. Onze Woning is als toekomstig eigenaar niet alleen verantwoordelijk voor de bouw, maar heeft tevens een coördinerende rol bij de inrichting van de woonomgeving rondom het nieuwe complex. Gemeente en Voordes hebben een inbreng ge had bij de voorbereiding van het project. Het nieuwbouwproject omvat 48 mmmmmrj- #De bouwwerkzaamheden zijn in volle gang huurwoningen voor senioren. De meeste woningen krijgen twee slaapkamers - zes woningen heb ben één slaapkamer. Alle wonin gen worden aanpasbaar gebouwd: ruimte voor een rolstoel, licht schakelaars op een bereikbare plek, andere indeling meterkast en geen drempels. Elke woning beschikt over een buitenruimte: op de bega ne grond is dat een bescheiden ter ras, op de etages een balkon. Bijna Foto Wil Vogel alle woningen liggen gelijkvloers of zijn per lift bereikbaar. De plan ning is dat het eerste woningblok in de eerste week van augustus 1997 wordt opgeleverd. Dat loopt door tot de tweede week van oktober. Weersomstandigheden, in het bij zonder vorst, kunnen wat dat be treft wel roet in het eten gooien. Vervolg op pagina 5 Er bestaat een mogelijkheid dat de Dorpsschool weer op nieuw gebruikt gaat worden. Dat werd afgelopen maandag duidelijk tijdens de begrotingsbehandeling. Vooral Dick van der Torre (D66) maakte zich sterk voor het pand aan de Tuinstraat omdat de Holterenkschool, waar na de fusie van Dorps- en Kolschool de leerlingen zijn ondergebracht, niet voldoet. zen. Er werden Israëlische dansen gedanst cn de dames van de volks dansgroep hadden voor verschil lende soorten Israëlische gebak gezorgd bij de koffie. De volksdansgroep danst een keer in de veertien dagen op maandag avond van 20.00 tot 22.00 uur in de kantine van scholengemeen schap De Waerdenborch. Nieuwe leden zijn altijd welkom. Op 18 november is de volgende dans avond. Het dansplezier staat voorop bij dc groep. Vooral de enthousiaste cn creatieve leidster zorgt voor al lerlei uit vele landen. Zo zou het dak van het pand vol gens Van der Torre niet water bestendig zijn en wil de ver zekering verdere schadeclaims niet vergoeden. Omdat het leer lingenaantal van de Dorps school een dalende lijn ver toont, is de capaciteit van het oude pand voldoende om les te kunnen geven. „Van een gebouw dat aan twee kanten voornamelijk uit enkelvou dig glas bestaat, is van isolatie- waarde niet veel te verwachten", gaat Van der Torre verder. Van der Torre vraagt zich ook af waarom ouders hun kinderen lie ver naar de Regenboog dan naar de Holterenk sturen. „De veronder stelling is dat dc Kol toch met het kindcraanbod heeft dat is ver ondersteld en de meer nabije lig gingvan de Regenboog bij de nieu we woonwijken de werkelijke re denen zijn." Burgemeester D.J. Verhoeven stond niét onwelwillend tegenover het plan van de democraten. Hij ziet het huisvestingsbeleid van de scholen echter ruimer cn 'sluit geen enkele mogelijkheid uit'. Daarom stelt het college een on derzoek in naar de (her)huisvestigingmogelijkhe- den. Verhoeven stelt wel enige voor waarden. zoals dat het financieel haalbaar moet zijn, moet sporen met de lecrlingenprognoses en het gebouw moet in de toekomst mul tifunctioneel te gebruiken zijn. D66 kreeg steun op dit onderdeel van de De WD en PvdA. Aan de achterzijde van het gebouw, direct achter de ziekenafdeling, wordt het dagverblijf aangebouwd. Compleet met terras, zodat men in de zomer ook buiten kan zitten. Foto: Wil Vogel Om de Bosschool te verbou wen is voor volgend jaar 350 duizend gulden op het inves teringsschema geplaatst. Maar daar zijn niet alle partij en in de Holtense gemeente raad het mee eens. Vooral het CDA en PvdA willen hiervan niets weten. Metsemakers van de PvdA wil „geen onderwijsgelden gaan be steden om, een bakermat van Hspclose activiteiten op het ge bied Van sociaal cultureel werk, te bekostigen." Het belang van instandhouding van een buurt schap als Espelo wordt door de socialisten wel ingezien. „Maar we moeten de zaken wel ge scheiden houden. Een dergelij ke opstelling maakt het in de to,ekomst wel heel erg moeilijk om een eerlijke keuze te maken in de onderwijsbelangen die voorop moeten staan wanneer het handhaving van een school gebouw betreft." De PvdA vindt wel dat het ge bouw op dit moment moet wor den aangepast. Maar 350 dui zend gulden vindt het teveel van het goede. Ook het CDA wil eerst een discussie aangaan voordat er een besluit wordt genomen. Ruim een half jaar na de succesvolle actie voor het dagverblijf bij woon- en zorgcentrum Diessenplas, begint aannemersbe drijf Pinkert-Koopman op korte termijn met de bouwwerk zaamheden. De toestemming van de provincie is al enige tijd rond, evenals de bouwvergunning en dinsdagavond zette het bestuur van de Stichting Vrienden van Diessenplas het sein definitief op groen. De Fienpreuvers namen afgelopen maandag na afscheid te hebben genomen van hun oude hofbar, Boer Biet, vergezeld door huisorkest De Braandheultjes hun nieuwe hofbar, Het Klavier, in gebruik. Foto Joke Oosterveld De totale kosten (bouw en in richting) waren vooraf begroot op 85 duizend gulden. Door het succes van de actie werd dat be drag ruimschoots overschreden en is er totaal 112 duizend gulden beschikbaar. Reden waarom de toegang vanuit dc ziekenboeg naar het dagverblijf uitgerust wordt met automatische schuifdeuren. In het bijzonder praktisch voor rolstoelgebruikers. De behoefte aan het dagv erblijf is groot. Enige tijd geleden liet Diessenplas-directeur Bert Postma weten dat de ziekenafdeling (vier kamers met totaal acht bedden) niet meer gebruikt door bewoners van Diessenplas, maar zelfstandig wo nende ouderen in Holten, die door gaans vervroegd ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar nog niet zelf standig thuis kunnen verblijven, ook niet met hulp van Thuiszorg. Meestal mensen die revalideren na een heupoperatie. Soms betreft het ook een kortdurende opname van uit het flankerend ouderenbeleid. Mensen dus, die vanuit de thuis situatie tijdelijk worden opge vangen. Het gaat gemiddeld om een periode van twee tot drie weken. Het door Henk Boode ontworpen dagverblijf, ook wel dagpaviljoen genoemd, krijgt een afmeting van 8.5 bij vier meter en verschijnt aan de achterkant van het gebouw, di rect achter de ziekenafdeling. Een aanbouw met een terras er omheen, zodat men in de zomer desgewenst buiten kan zitten. Het wordt gezel lig ingericht met tafels en stoelen, een televisie en ook leesmateriaal is voorhanden. Voor degenen die op de zieken afdeling verblijven een aanzienlijke verbetering, daar zij straks overdag ook eens in een andere ruimte kun nen verblijven dan in de ziekenka mer. Het dagverblijf kan tevens dienst doen voor het ontvangen van bezoek, vooral als de kamer door twee personen bezet wordt en de ander ernstig ziek is. Ook bij bij zondere gelegenheden als verjaar dagen of een huwelijksdag is prettig om met familie en vrienden te kun nen uitwijken naar het paviljoen. Dat het dagverblijf hard nodig is, is geruime tijd bekend. Enkele jaren terug al diende het bestuur van Diessenplas een verzoek in bij de provincie, gelijk met dc plannen tot renovatie van de keuken en aan grenzende ruimten. Het werd af gewezen omdat het niet meer paste inhet beleid. De ruimte wordt voor namelijk gebruikt door zelfstandig wonende ouderen, waardoor de prioriteit bij het zorgcentrum zelf Pastoor Rademaker Na 23 jaar trouwe dienst neemt pastoor Rademakcr afscheid van St. Josephparochic Nieuw Heeten-Holtcn. Zie verder pagina 3 Thuiszorg Thuiszorg Midden Overijssel moet eind dit jaar weg uit het Holtense pand van concurrent TZO. Lees meer op pagina 5 Blauw Wit De voetballers van Blauw Wit verliezen met 3-0 van Juliana. Voor een verslag zie pagina 7 Badminton Het eerste team van Badmin tonclub Holten is herfstkam- pioen geworden. Zie pagina 9 ligt, meende de provincie. Öm het dagverblijf alsnog te kun nen realiseren ontving de Stichting Vrienden van Diessenplas in dc loop der tijd van diverse kanten gif ten: vijfduizend gulden donateurs- werving, tienduizend gulden van de gemeente in het kader van Sociale Vernieuwing, tienduizend gulden van de hervormde kerk, 1.111,11 gulden (opbrengst aktie prinsraden van carnavalsver eniging De Fienpreuvers, 7.500 gulden van de verloting in het ka der van 'twintig jaar Diessenplas' en 3.500 gulden van de twee jaarlijkse bazar van Diessenplas. Op initiatief van VC'im Klein Velderman, die direct steun vond bij stichtingssecrctaris Dick Mondeel, werd een huis-aan-huis aktie opgezet om het ontbrekende deel (ruim 45 duizend gulden) van de geschatte bouwkosten bijeen te brengen. Dat Holten Diessenplas een warm hart toedraagt, werd dui delijk toen dat bedrag ver over schreden werd. Niet alleen particu lieren, ook bedrijven, winkeliers en instellingen schonken geld. Het plaatseli|k Rode Kruis cn de Rabobank elk zelfs tienduizend gulden. Hoewel nu alle ogen gericht zijn op de komst van het dagverblijf, is er onlangs nog wat veranderd in het woon- en zorgcentrum. Eén van de twee liften is uitgebouwd en heeft nu dezelfde afmeting als de andere. De 'nieuwe' lift is eveneens voor zien van een in/uitgang aan beide kanten en biedt uitkomst bij het vervoer van bijvoorbeeld bedden. Het politieteam voor Holten en Bathmen krijgt een bu reau in Holten. Dit heeft Bur gemeester Verhoeven in de commissie algemene be stuurlijke zaken verzekerd. Hij heeft over dit onderwerp inmiddels gesproken met de po litie IJsselland. Het nieuwe bu reau krijgt overigens geen cellen. Eventuele arrestanten kunnen worden ondergebracht in cellen in Zwolle of Deventer. Het team Holten-Bathmen maakt vanaf 1 januari 1997 deel uit van het district-Zuid van de Regiopolitie IJsselland. De Holtense Handels Ver eniging begint donderdag 21 november met de St. Nico laasactie 1996. Bij elke aan koop van tien gulden ont vangt men een bon. Deze bonnen doet men samen met een deelnemerskaart in een enveloppe, en deponeert die in de bekende rode St. Nicolaas bussen in het dorp. Wordt uw enveloppe getrokken, dan krijgt u de helft van de waarde van de ingeleverde bonnen uitgekeerd in de vorm van waardebonnen, te besteden bij de deelnemende winkeliers. De actie duurt tot en met 5 december, en er zijn zeven trek kingen. Bij elke trekking wordt duizend guldén aan waardebon nen uitgekeerd. Zie verder de aankondiging in het Holtens Nieuwsblad van de volgende week. Over drie jaar moeten vier bedrij ven die aan de Markeloseweg 19 zijn gevestigd vertrekken van die plaats. Officieel handelen het schoonmaakbedrijf, autogarage, meubelstoffeerdenj en een hande laar in onderdelen voor motoren in strijd met het bestemmingsplan. Op die plaats is slechts een be stemmingsplan voor een motor constructiebedrijf die van de ge meente dan ook mag blijven. PCB Dc Regenboog knjgt als het aan het college ligt 7.710 gulden voor de financiering van reeds geplaatste speeltoestellen. Het bedrag is een voortvloeisel uit de sociale vernieuwing. Een voorwaarde voor dc gemeente om geld uit de sociale vernieu wing te halen is dat in dit geval de speelplaats voor iedereen vrij toegankelijk is. Voor het opstellen van een overzichtstentoonstelling, van het Christelijk onderwijs in Holten dat negentig jaar gelden van start ging, is het organiserend comité nog op zoek naar klassenfoto's en of foto's van bijzondere gebeur tenissen uit de periode na 1960. Wie heeft nog dergelijke foto's en wil deze beschikbaar stellen voor dc in april 1997 te houden tentoonstelling? Graag uiterlijk 6 december aanstaande inleve ren bi) R. Aanstoot, Köllingserf 3. Om verwisseling te voorko men elke foto voorzien van uw naam en adfés.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1