O KI A grossiert in kampioenschappen Gemeente Holtens Nieuwsblad Wereldwinkeldag ook in Holten OKIA-trainers zetten punt achter carrière HOLTENS NIEUWSBLAD Jeugd nu vier keer Nederlands sterkste Zaagmolentroffee voor commissie Expositie Play-back show in Dijkerhoek DONDERDAG 7 NOVEMBER 1996 „Het gemeentebestuur mag trots zijn op een vereniging die landelijk op zo'n hoog niveau presteert." Aldus voorzitter Rikus Feijen van de Nederlandse Touwtrekbond tijdens de kampioensreceptie van touwtrekvereniging OK1A, afgelo pen donderdag in het clubgebouw van Blauw Wit. Voor de vierde achtereenvolgende keer werd de OKlA-jeugd zowel Nederlands als Oostelijk kampioen. De heren zeshonderd kilo klasse sleepte het Nederland se kampioenschap voor de tweede maal in de wacht en de heren 640 kilo zagen hun inspanningen beloond met het kampioenschap van Ge west Oost. Het team, versterkt met Hein Gijsen, vertegenwoordigde ons land op de WK in Slagharen en trok zich naar een respectabele vijfde plaats. De heren 680 B-klasse en het damescombina- ticteam Halfweggirls/OKIA eindigde dit seizoen als derde. De meeste sprekers staken de loftrompet over de jeugdoplei ding van OKIA, die al verschei dene jaren resulteert in fantasti sche resultaten. Ook het feit dat OKIA, in tegenstelling tot me nig collega-touwtrekvereniging, voor voldoende jeugdaanwas zorgt, kreeg de nodige waarde ring. Toch baart het de vereni ging zorgen. Voorzitter Marietje Jansen: „Van het huidige jeugdteam stappen er enkelen over naar de senioren. Er moeten dus nieuwe jeugdleden komen en dat valt niet mee. We zullen deze winter aktief leden moeten werven." Hoewel er geen leeftijdgrens is, gaat de voorkeur uit naar jon gens van ongeveer 16 jaar met het oog op fysieke kracht. Wie belangstelling heeft kan Marietje bellenj tel. 0572-321943/321128. Dc trai- ningen worden in januari hervat, de competitie start in april. Sportcommissievoorzitter Jan Schuchard OKIA wenste OKIA mede namens het gemeente bestuur geluk met de prachdgc re sultaten. „Het begint hier een jaar lijks terugkerende bijeenkomst te worden," grapte Schuchard, die ook de begeleiders, trainer en ver zorgers complimenteerde. Dat de Holtense touwtrekjeugd al diverse jaren aan de top staat, noemde NTB-voorzitter Feijen in die zin zorgelijk, dat er te weinig concur rente is tussen de jeugdteams. Goede prestaties dragen naar zijn zeggen bovendien bij aan ledenaanwas ('Het trekt makke lijker leden'). Felicitaties waren er ook van Gerrit Barink, voor zitter van gewest Oost, tevens van de touwtrekvereniging Vor- den. Daar de bloemenhulde van Vorden aan de kampioenen, en kele maanden geleden bij het slottoernooi in F.ibergen, mis liep, was de vereniging met di verse leden aanwezig om de suc cesvolle concurrenten alsnog in de bloemetjes te zetten. Jeugdteam: Marco Oosterveld, Ellert van der Linde, Edwin van Schootcn, Robert Veeneklaas, Jorrit Vincent, Wilco Hollegien, Wietse Wansink. Heren 600 kg: Wim Marsman, Herman Brinks, Gerben Sluiter, André Wansink, Mikel Aanstoot, Henk Veurink, Ellert van der Linde, Gerben Wansink, Bert Kolkman, Gert Jan Broekmaat. Heren 640 kg: Wim Marsman, Herman Brinks, André Wansink, Henk Veurink, Teun Stevens, Marti Jansen, Gerben Sluiter, Hein Gijsen, Mikel Aanstoot, Gerben Wan sink, Bert Meesterberends. De OKIA-kampioenen werden na het officiële gedeelte met hun scheidende trainers Harrie Hermanns en Janny van Beek op de foto gezet. Foto's: Wil Vogel Een bewering die even later werd tegengesproken door voorzitter Messing van de jeugdcommissie van Gewest Oost: „OKIA was weliswaar oppermachtig, maar er werd wel degelijk strijd geleverd. Ik hoop voor de vereniging dat de jeugd het niveau kan handhaven, anderzijds wordt het tijd om de OKI A-jeugd eens van het touw te trékken." L 75 75 van Beek en Harrie Hermanns. De scheldende trainers Janny Holtens Nieuwsblad is een uit gave van Oostelijke Weekblad pers BV. behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stich ting 'Holtens Nieuwsblad'. Stich tingsbestuur: W.H. Beyers, secre taris, Kollingserf 4. 7451 XC Hol ten, tel. 0548 - 36 30 22. Directie: J.V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41, 7513GA,Enschede,tel.053-4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze al gemene voorwaarden, gedepo neerd bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Enschede. Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BGHolten. Tel. 0548 - 36 38 03, Fax. 0548-36 64 97. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 uur. Eindredactie: Peter Koehorst, tel. 0541 - 35 12 48, tel.mobiel 06 - 52 71 30 69, e-mail: peter.koehorst@tip.nl Redactionele medewerkers: Wil Vogel, tel. 0548 - 36 42 01 Joke Oosterveld, tel. 0548 -36 11 82. Advertentie-adviseurs: H. Schottert, tel. privé 074 - 2 42 86 06. O. IJspeert, tel. privé 074 - 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten op geven bij: GW. Knapen, Larense- weg 3. tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur. In Bathmen: H. Voogsgeerd, De- venterweg34,tel.0570 - 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. Abonnementen en klachten be zorging: Fam Bouwhuis, Aal- polsweg 6, 7451 HK Holten, tel. 0548-36 18 49 De wisselbeker van De Zaag molentrofee is gewonnen door het team van de Volks feestcommissie Dijkerhoek met 396 punten. Titelverde diger TOGA club eindigde op de zevende en de zestien de plaats. In totaal namen 64 teams, waarvan 42 heren; vccrien dames en acht jeugd, deel aan de schiet wedstrijden om de zaagmolen trofee. De jeugd was met acht teams aanwezig een verdubbeling van het aantal van vorig jaar, het kan echter altijd nog beter volgens Gerrit Stevens. Ter gelegenheid van het jubileum werd ook een prijs uitgereikt aan het best verklede team. De dames van de Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek gingen er als piraten met deze prijs vandoor. Uitslagen: Heren: 1. Volksfeestcom Dijker hoek, 396 punten; 2. Metalin (1), 391; 3. Ijsclub De Noord-pool, 384; 4. Wielervereniging Holten, 383; 5. Buurtver. Holterbroek, 378. Dames: 1. NBvP Dijkerhoek (1), 337; 2. Peuterspeelzaal 't Knotterheukske, 322; 3. NBvP Holten, 312. Junioren: 1. C.J.V. De Vrienden schaar (2), 332; 2. Buurtver. Hoffesstraat, 321; 3. Buurtver. Holterbroek, 300. Individueel he ren: H. v. Geest van Metalin, 111 punten. Dames: I. Zandvoort NBvP Dijkerhoek, 97 punten. Junioren: S. Bronsvoort Oude Devcnterweg, 95 punten. De één drie, de ander heeft er ruim drie jaar op zitten. De trainers Janny van Beek en Harrie Flermanns van touw trekvereniging OKIA zetten niettemin een punt achter hun trainerscarrière. Onder hun leiding ging de prestatie curve van de diverse OKIA- -teams duidelijke omhoog. Het tweetal trainers verdient daarom een bijzonder compli ment voor de gedreven en des kundige wijze waarop zij de Holtense touwtrekvereniging naar het huidige topniveau heeft geleid. Een opvolger is nog niet bekend. Beide trainers verzeke ren dat de OKIA-jaren de 'mooiste touwtrekjaren' waren. „Een uitermate plezierige perio de," kijkt Janny terug. „Niet al leen qua prestaties, maar vooral qua gezelligheid en saamhorig heid. 't Klikte gewoon." Hermanns valt Van Beek spon taan bij. Hoewel beiden lid van OKIA blijven en de prestaties van de teams nauwlettend zullen blijven volgen, vinden ze het tijd voor wat anders. Hermanns is sinds 1978 aktief in de touwtrek- sport. Eerst als ploeglid, later als (selectie)trainer. „Je bent er da gelijks mee bezig, het kost enorm veel tijd. Daarom wil ik er twee jaar mee stoppen en dan zie ik wel weer. Als scheidsrech ter ben en blijf ik uiteindelijk ook nog regelmatig in touw bij wedstrijden." Janny van Beek heeft volstrekt andere plannen. De Apeldoorn- se kijkt terug op totaal 21 jaar in de touwtrekkerij. „Ik heb allerlei functies gehad, van kaderoplei dingen, verenigingssecretariaat, trainster, noem maar op. Ook ik kies voor wat anders en ben bezig op Zandvoort met leren autoracen. Elke zondag heb ik les en hoop te zijner tijd in een de één of andere klasse in com petitieverband te kunnen opere ren. De reden? We hebben een garagebedrijf, maar nog belang rijker is dat mijn man er ook mee bezig is." Eerlijke handel met Afrika. Dat is het thema van de eerste Europese Wereldwinkeldag op zaterdag 11 mei. Ook de wereldwinkel Holten doet aan deze dag mee. Op deze dag is er voor alllc bezoekers van de winkel een gratis kopje thee met iets lek kers, uit Afrika. Omdat het op 11 mei ook lande lijke fietsdag is, worden ook alle fietsers uitgenodigd in de we reldwinkel. Via de VW in Hol ten krijgen dc mensen die de route door Holten fietsen, een speciaal bericht dat ze in de wereldwinkel welkom zijn. In de winkel is er speciale aan dacht voor produkten die uit Afrika afkomstig zijn. Sieraden, kunstnijverheid en verschillen de voedingsmiddelen, zoals kof fie, cacao, thee, chocolade, ho ning en wijnazijn. Al deze pro dukten zijn direct ingekocht bij producenten en coöperaties uit verschillende Afrikaanse lan- In de hal van het gemeentehuis is van 5 november tot en met 2 januari een expositie ingericht van schilderijen en beeldjes van I. Wielaard uit Olst. den, zoals Kenia, Tanzania en Zimbabwe en Zuid-Afrika. Deze producenten krijgen voor hun produkt een eerlijke prijs. De medewerkers van de wereld winkel aan de Larenseweg ho pen dat er op deze dag veel mensen even een kijkje nemen in de winkel en een stukje Afrika proeven. De winkel is op 11 mei geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. Alle leden van buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek worden uitgenodigt voor de Play-back show, die wordt ge houden op zondagmiddag 10 november bij café-restaurant Het Bonte Paard en begint om 13.30 uur. Er hebben zich veel jeugdige Dijkerhoekers voor deelname op gegeven en het belooft dan ook op een grote belangstelling. Omdat deze middag nogal wat kosten met zich mee brengt vraagt men een toegangsprijs van vijf gulden per persoon. Kinderen tot en met twaalf jaar hebben gratis toegang. De nieuwjaarsbijeenkomst wordt gehouden op 8 januan 1997. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen woonhuis Vicarie 4: - verbouwen garage Kieftenbelt 9; - verbouwen kantoor/berging Maneschijnsweg 21; - verbouwen noodwoning tot schuur Hommelteweg 1 - vergroten vakantiewoning Vianenweg 90; - vervangen werktuigenberging Deventerweg 67, 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 Amerikaanse eik Waagweg 5; - 1 beuk, 4 berken en 14 dennen c.q. sparren Markollenweg 18; - 5 dennen, 2 tamme kastanjes en 5 berken Heideweg 45; - 2 eiken en afzetten zwaar hakhout nabij Schreursweg 12; - 1 berk Rijssenseweg 11 - 1 kastanje Dijkerhoekseweg 8; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - verkoopactie kerstbomen Holtense Muziekvereniging „H.M.V." (13, 14, 20 en 21 december 1996); - fotograferen op de openbare weg Fotobureau „Het Levenslicht" (1997). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, post bus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor; - bouwen kap op garage Erve Lukensveld 8(17 oktober 1996); - geheel vernieuwen/vergroten woonhuis-boerderij Sangeldijk 20 (22 oktober 1996); - plaatsen antenne Keizersweg (ongen.) (23 oktober 1996); - plaatsen antenne Pannenweg (ongen.) (23 oktober 1996), - plaatsen antenne Valkenweg (ongen.) (23 oktober 1996); - uitbreiden ketelhuis en machinekamer Waagweg 5 (25 oktober 1996); - uitbreiden rundveestal Dorperdijk 17 (28 oktober 1996); - bouwen woonhuis met garage Beusebergerweg 36 (28 oktober 1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afde ling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 11 no vember 1996 om 14.00 uur in het gemeentehuis. De agenda ver meldt o.a.: voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting 1997 (inclu sief Voorcentralisatiedienst Destructiemateriaal); voorstel tot wijziging van de verordening afvalstoffenheffing; voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van een rioolafvoerrecht; voorstel tot wijziging van de legesverordening; voorstel tot wijziging van de verordening heffing begraaf rechten; voorstel tot vaststelling van de verordening op de heffing en in vordering van onroerende-zaakbelastingen; voorstel tot vaststelling van de verordening op de heffing en in vordering van forensenbelasting. Redactionele aanpassing in verband met de invoering van de wet Waardebepaling Onroe rende Zaken (WOZ); voorstel tot vaststelling van het investeringsschema 1997; voorstel inzake het aangaan van geldleningen. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecreta rie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN „DE HAAR" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in arti kel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) be kend, dat met ingang van 8 november 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van net bestem mingsplan „De Haar". Dit verzoek heeft betrekking op het bouwen van een opslagloods op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nrs. 4099 en 4631plaatselijk bekend als Keizers weg 45 te Holten. Aangezien het ingediende bouwplan niet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmingsplan „De Haar" voor genoemd per ceel geldende bestemming „bebouwingsklasse B-A, bedrijven klasse A", kan een aanvraag om bouwvergunning slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de ge vraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Wo ningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzage- legging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethou ders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten Holten, 7 november 1996. De burgemeester, D. J. Verhoeven. VRIJSTELLING ARTIKEL 18A WRO TEN BEHOEVE VAN HET PLAATSEN VAN EEN TUINHUISJE BIJ BURG. VAN DER BOR- CHSTRAAT 24. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer G. J. Agterkamp, Burg. van der Borchstraat 24 te Holten, een melding tot bouw voornemen is gedaan voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie E, nummer 2215, plaatselijk bekend als Burg. van der Borchstraat 24. Het inge diende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan „Holterberg", omdat er bij elk ééngezins huis niet meer dan één garage en één bergplaats als bijgebouwen mogen worden opgericht, met een gezamenlijke oppervlakte van niet meer dan 30 m*. Tevens dient de minimum vrije en niet over dekte ruimte tussen de woning en de bijgebouwen tenminste vijf meter te bedragen. De melding om bouwvoornemen kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als be doeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke ordening (WRO), voor zgn kruimelgevallen. Krachtens artikel 42, lid 5, van de Wo ningwet wordt een melding mede aangemerkt als een verzoek om een zodanige vrijstelling. Bij besluit van 29 oktober 1996 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a. derde tot en met elfde lid, van de WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de melding tot bouwvoornemen) vanaf 11 november 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 7 november 1996. De burgemeester, D. J. Verhoeven. ARTIKEL 30-HERZIENING BESTEMMINGSPLAN DE BORKELD, HERZIENING 1990 Burgemeester en wethouders van Holten geven ingevolge het be paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kennis dat de „artikel 30-herziening van het bestemmingsplan De Borkeld, herziening 1990", vastgesteld door de gemeenteraad bij besluit van 28 oktober 1996, Nr. IJm/96.10.11met ingang van 11 november 1996 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage zal liggen ter gemeentesecretarie, kamer 9 (leeszaal/bibliotheek). De herziening van dit bestemmingsplan heeft uitsluitend betrekking op de met-goedgekeurde gedeelten van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990", in casu op de inhoudsmaat van de inge volge dit plan tot „woondoeleinden" bestemde percelen Bij de vast stelling zijn geen wijzigingen in het ontwerp aangebracht. Aangezien niemand tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt en bij de vaststelling in het ontwerp geen wijzigingen zijn aangebracht, kan gedurende genoemde termijn van terinzageleg ging alleen een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig zijn zienswijze omtrent het bestem mingsplan bij de gemeenteraad kenbaar te maken, schriftelijke be denkingen tegen de herziening van het bestemmingsplan inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Holten, 7 november 1996. Burgemeester en wethouders van Holten, De secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman. D. J. Verhoeven. VOORBEREIDINGSBESLUIT Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 28 oktober 1996- heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „de Haar" ten behoeve van de bouw van een opslagloods op het perceel Keizersweg 45. een en ander voor zover omvattende het gebied zoals rood omlijnd op de bij bedoeld besluit behorende en ais zodanig gewaarmerkte tekening is aange geven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en ligt vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Holten, 7 november 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman. D. J. Verhoeven. BEKENDMAKING VOORNEMEN TOT INTREKKING VERGUN NING WET MILIEUBEHEER INRICHTING GESKESDIJK 26 TE HOLTEN Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om de vergunning Wet milieubeheer, d d. 20 april 1982 onder kenmerkt 335/Vi verleend aan de heer G. J. Aanstoot voor het op- nchten en in werking hebben van een melkrundvee- en mestvar- kenshouderij op het perceel Geskesdijk 26 te Holten, in te trekken. Gebleken is dat sinds 1990 geen melkvee of mestvarkens zijn ge houden in de inrichten aan de Geskesdijk 26 te Holten. Derhalve zijn burgemeester en wethouders voornemens om bovengenoemde vergunning Wet milieubeheer in te trekken. De bevoegdheid tot in trekking is gebaseerd op artikel 8.25, eerste lid onder b van de Wet milieubeheer, op basis waarvan een vergunning Wet milieubeheer kan worden ingetrokken door burgemeester en wethouders indien gedurende drie jaar geen handelingen zijn verricht met gebruikma king van de vergunning Wet milieubeheer. Alvorens tot intrekking over te gaan stellen wij een ieder ingevolge artikel 3.32, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht in de ge legenheid om binnen twee weken na publicatie van deze bekend making schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen het voorne men tot intrekking. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan verzoeken dat zijn persoonlijke gegevens niet worden vermeld. Het ontwerp-besluit tot intrekking van de vergunning Wet milieube heer en de overige op deze zaak betrekking hebbende stukken lig gen gedurende twee weken na publicatie van deze bekendmaking van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis (Smids belt 6) op de afdeling Algemene zaken. Holten, 7 november 1996. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris. J. P. Stegeman. De burgemeester, D. J. Verhoeven. Wie wordt op 2 januari aanstaande als vrijwilliger in het zonne tje gezet? Kandidaten kunnen worden voorgedragen bij het College van Bur gemeester en Wethouders vóór 15 november 1996. Geiieve hierbij de reden(en) van de voordracht te vermelden. Kandidaten moeten woonachtig zijn in Holten en moeten kunnen bogen op bijzondere verdiensten voor de Holtense samenleving op verschillende terrei nen gedurende een reeks van jaren. Bekendmaking zal plaatsvinden tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van donderdag 2 januari 1997.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5