'We zijn er mooi ingestonken' I 'Meerderheid koos voor handhaven Scheperspad' Zakelijk BEKEKEN Nieuw uiterlijk Waerdenborch HERFST-AKTIE GRATIS INSPEKTIE HOLTENS NIEUWSBLAD Bank Haarschool Nieuwe Bijbelvertaling \rn\ DRIES WILLEMS HOLTEN kerkdiensten medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand Uit het politierapport PvdA over kwestie Scheperspad: Open Deurdienst Brandweer en EHBO oefenen in Diessenplas Darten om het gouden keun DONDERDAG 7 NOVEMBER 1996 Ned. Herv. Kerk: Zondag 10 no vember: 10.00 uur, ds. A.J. Leer- ink, m.m.v. Campanella. Neven- diensten. 19.00 uur, pastor F. Ho- genelst, Heeten Open Deurdicnst. Collecte in dienst: Najaarszendings- week. Uitgangscollectc: Kerkkoor- /Campanelle. Oppasdienst: me vrouw Barvelink, Finet Beldman. Diessenplas: Woensdag 13 no vember: ds. Lindeboom. Geref. kerk: Zondag 10 novem ber: 9.30 uur, ds. H.J. Mulder 19.00 uur, pastor F. Hogenelst, Heeten, Open Deurdicnst in de Dorpskerk. Collecte in dienst: Dankdagcollectc. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kinderneven- dienst groep 2 en 3 o.l.v. Janny Beltman; groep 4 en 5 o.l.v. Jeannct- te Aanstoot; groep 8 o.l.v. Hans Paalman. Oppasdienst: 0-3 jaar: An- ncmic Kamphuis, Trijnct Over- kempe, Els Kamphuis; 4-6 jaar: Ine ke Aanstoot, Hanneke Bacrcnds. RK kerk: Zondag 10 november: 10.00 uur, Eucharistieviering, pas toor A. Rademaker. Oppasdienst: mevrouw Barvelink, Finet Bel dman. Nieuw Heeten: Zaterdag 9 no vember: 19.00 uur, heilige mis Zondag 10 november: 10.00 uur, gebedsdienst. Evangelie gemeente- HM V-ge bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur. Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreeku ren uitsluitend voor spoedgeval len: 11.00 en 16.00 uur, zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot-18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apo theek is. Tandarts: G. v. Wijk, Wilhel- minastraat 22a, Rijssen. Tele foon 0548 - 52 03 20. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larense- weg 54, tel. 36 28 35, bgg 0548-52 16 29. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tei. 0570 - 68 60 00, ma t/m vi. bc- reikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het week einde alleen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen- centrum: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 06 -11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 36 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal, Kerkstraat 6, tel. 0548 - 61 64 65. Tijdens kan tooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Kantoor Holten, Gaar denstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dag van 13,00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel, 0572 - 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politiebu reau Raai te. Politie: Alarmnummer: 06 - 11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06 -11 (dag en nacht bereik baar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storin gen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnum mer en aard van de klacht in spreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambte naar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: F.. West hof, regio-inspecteur, tel. 0548-51 71 71. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570 - 69 11 00 tijdens kantoor uren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht (06 - 89 98 89). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: elke eerste dinsdag van de maand 's mor gens van 10.15-12.15 uur; elke derde dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Zondag 10 november: 13.30 uur, Play-back show buurtvere niging Schoolkring Dijkerhoek, in Het Bonte Paard. 14.00 uur, darten om het gouden keun in De Schure. Maandag 11 november: 20.30 uur, Verplaatsing hofbar Boer Biet naar 't Klavier. Vrijdag 14 november: Her vormde vrouwengroep, eigen avond. Tot 15 november: Voordrach ten voor 'vrijwilliger van het jaar' moeten bij het college bin nen zijn. Zaterdag 15 november: 20.00 uur, Jubileumconcert Holtens Mannenkoor in De Kandelaar, gratis entree. Zaterdag 16 november: 20.30 uur, Elfde van elfde CV de Fien- preuvers in Het Bonte Paard. Zondag 17 november: 14.00 uur, Start MAC puzzelrit bij het Stuurhuus; na de dienst van 9.30 uur in Nieuw Heeten, receptie in Café Restaurant Vree Egberts te Nieuw Heeten. Dinsdag 19 november: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 21 november: 20.00 uur, bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar (over voetzooltherapie). Vrijdag 22 en Zaterdag 23 november: 20.00 uur, uitvoe ring toneelspel Snelverkeer in de Kandelaar. Zaterdag 23 november: In tocht Sint Nicolaas. Live in de Schure Hazenbagger en Schrik draad. Donderdag 28 november: Hervormde vrouwengroep jaar vergadering. Maandag 2 december: Extra koopavond. Geboren: Dirk zv B. Muller en H.A. Bos; Nicky dv A.J. de Wil de en A.J.C. Brands; Kevin Ru- dolf zv R.A.M. Veldkamp en C.A.A. Harleman; Jorieke dv G. Meijerink en A. Brinkman. Ge huwd: A.R. Wissink en G.G. Dam Wiechers; S.G. Tibben en A.A.M. Bloemen. Overleden: K. Kuipers, oud 59 jaar. Op de Al vond een aanrijding plaats tussen twee personenau to's. Beide voertuigen reden in de richting Deventer. Toen een van de automobilisten even niet oplette, botste hij tegen de ach terzijde van zijn voorganger. Een van de twee auto's moest worden afgesleept. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. In de nacht van 31 oktober op 1 november verloor een autobe stuurder op de Rijssenseweg de macht over het stuur vlak voor de kruising met de Markelose- weg. De bestuurder had even wat te veel aandacht voor zijn autoradio en bemerkte daarbij de bocht naar links te laat op. De auto kwam in de sloot terecht. De bestuurder bleef ongedeerd. Zaterdagavond, 2 november werd geprobeerd in te breken in een woning aan de Noorden- bergstraat. Men trachtte aan de achterzijde een raam te force ren. Vermoedelijk werden de daders gestoord, daar het bij een poging bleef. In de nacht van 2 op 3 novem ber werd er ingebroken in een woning c.q. winkel aan de Kerk straat. Men kwam binnen via een kelderraampje. Ontvreemd werden een kassa, twee handtas sen met inhoud en audio- en videoapperatuur. In de loop van de dag werd de kassa en de twee handtassen teruggevonden langs de Al. Het afgelopen weekend werd een linnen motorkap van een VW cabriolet met een scherp voorwerp vernield. Er werden twee scheuren aangebracht. De auto stond geparkeerd op de parkeerplaats van de Hoffes- straat. De schade bedraagt on geveer vijftienhonderd gulden. Ook het afgelopen weekend werden enkele tientallen ber mpaaltjes langs de Markelose- weg uit de grond gerukt. Enkele van deze paaltjes werden ver nield. De politie zoekt de daders in de kringen van terugkerende discogangers. Afgelopen week werd bij de po litie zeven keer melding gemaakt van diefstal van een fiets. De meeste fietsen werden wegge haald bij het NS station. In één geval kon een fiets, dankzij de postcode, worden terugbezorgd bij de eigenaar. De politie vindt het nog steeds .opvallend dat zo weinig fietsen zijn voorzien van een postcode. Binnen afzienba re tijd denkt de politie weer een actie te ondernemen om de fiet- Onder de 'slachtoffers' bevonden zich ook medewerkers van Diessenplas. Novalux gaat in zee met het spaarprogramma Rocks van Su per, Texaco, Megapool en Flubo. Met ingang van 21 oktober kunnen consumenten Rocks-zegels sparen en met Rocks- waardecheques betalen bij 93 Novalux-vestigingen, die een compleet assortiment voeren, met luxe en huishoudelijke ar tikelen, maar ook speelgoed. Met de toetreding van Novalux kunnen meer dan 1,5 miljoen Rocks-spaarders terecht bij meer dan 1.300 outlets. Bij de Novalux-filialen krijgen klan ten bij tien gulden besteding één Rocks cadeau. Daarnaast zijn er nog speciale actieartikelen, die extra Rocks opleveren. Bovendien is het mogelijk om artikelen uit het Novalux-as- sortiment, die staan afgebeeld in de Rocks-catalogus af te ha len bij de Novalux-winkels. Het spaarprogramma Rocks is in oktober vorig jaar gelanceerd door Super en Texaco. Eerder dit j aar traden Megapool, marktleider in audio, video en huis- houd-elektro en de doe-hetzelf keten Hubo toe. Rocks is een zegelspaarsysteem waarbij klanten gratis kunnen sparen voor een zeer breed assortiment geschenkartikelen, dagtrips en het goede doel: TOOls for Schools. Foto: Peter Koehorst sen te laten voorzien van een postcode. Hierover zal nader worden bericht. Het nieuwe aanzicht van de Waerdenborch zoals dat er na de nieuwbouw uit komt te zien. De tekening van de nieuwbouw van scholengemeenschap de Waerdenborch is onlangs vrijgegeven. De nieuwbouw heeft de vorm van een slakkenhuis en is ontworpen door architectenbureau Kristinsson uit Deventer. Over ongeveer drie maanden wordt met de sloop van enkele lokalen begonnen waarna niet veel later met de bouw kan worden begonnen die rond de anderhalfjaar gaat duren. In juni 1998 moet de nieuwe Waerdenborch klaar zijn. De kosten bedragen in totaal tien miljoen gulden. Het nieuwe oppervlak bedraagt vijfduizend vierkante meter, er komen 28 nieuwe lokalen en de aula wordt driehonderd vierkante meter groot. De PvdA is van mening dat de gemeenteraad in de verga dering van december 1991 bij de behandeling van de Noti tie Openbare Paden niet heeft voorgesteld of er op heeft aangedrongen om te komen tot voorbereiding van een voorstel het Scheperspad aan de openbaarheid te ont trekken. Integendeel, zowel PvdA als CDA, toentertijd goed voor een raadsmeerder- heid, benadrukten 'de wense lijkheid van handhaving van het betreffende pad'. In schriftelijke vragen aan het college wijst de PvdA-fractie op de rechtszaak die de Vereniging voor Wandelaars NEMO heeft aangespannen tegen de gemeen te. De zaak diende vorige maand bij de Zwolse arrondissements rechtbank en zette de kwestie Scheperspad voor de zoveelste maal in de schijnwerpers. De uitspraak moet echter nog vol gen. In een bezwaarschrift verzocht NEMO enige tijd geleden de gemeente het Scheperspad door toepassing van bestuursdwang weer open te stellen. Het be roepschrift werd evenwel onge grond verklaard en de gemeente kondigde zelfs stappen aan om het zuidelijk deel van het Schc- perspad, door de jaren heen ge heel aan het oog onttrokken, definitief van de wegenlegger te halen. De NEMO stapte daarop naar de rechter om de gemeente via die weg alsnog te verplichten het pad openbaar te maken. In de pleitnota van de gemeente bij de betreffende beroepszaak wijst de PvdA op de passage waarin staat dat het zuidelijk deel van het Scheperspad door verjaring is verdwenen, aange zien het gedurende dertig jaar niet meer aanwezig is geweest in het landschap. De sociaal-de mocraten stellen daarentegen dat het pad tot aan de Enkweg tot ver in de zeventiger jaren nog herkenbaar aanwezig was en als zodanig ook in gebruik was. Bewoners langs het zuide lijk deel van het Scheperspad hebben (een deel) van het pad inmiddels bij hun perceel ge trokken. Alleen het noordelijk Men zou kunnen zeggen dat met de Groot-Nfeuws-Bijbel, Het Boek en diverse ver talingen van de boeken van de Bijbel Keuze te over is. Toch wordt er gewerkt aan een nieuwe bijbelvertaling, die stan daard moet worden voor de vol gende eeuw. Waarom zoveel ver schillende uitgaven en waarom weer een nieuwe? De Interkerkelijke Commissie Vorming en Toerusting nodigt be langstellenden uit om een avond over dit onderwerp bij te wonen op woensdag 13 november in Irene. De avond begint om 20.00 uur. L. van Kampen, voorzitter van het coördinatieteam voor de nieuwe deel is nog intact, maar loopt halverwege dood. In hun beantwoording geven B en W aan dat hun verzet tegen toepassing van bestuursdwang mede ingegeven is door het feit dat het Scheperspad geen pad is dat recentelijk het openbare ka rakter verloren heeft, maar dat er sprake is van een al jarenlang bestaande situatie. Een raadsvoorstel voor het ont trekken van het bewuste stuk Scheperspad aan het openbaar ver keer komt er vooralsnog niet. B en W willen eerst de uitspraak van de rechter afwachten. vertaling zal het onderwerp in leiden. Voor de aanwezigen is er ruime ge legenheid vragen te stellen. Een Open Deurdienst in de her vormde kerk staat zondag 10 november weer op het pro gramma. Het thema 'Jaloezie?' is gekozen uit het Open Deurblad van oktober. Voorganger is pas tor F.G.C.M. Hogenelst uit Heeten. De muzikale omlijsting is in handen van trompettist Hans Paalman en organist Jan van Dijk. De dienst begint om 19.00 uur, vanaf 18.50 uur is er samenzang. Vervolg van voorpagina Van 't Holt onderstreepte zijn woorden door Jan Bult als hoofd van de jarige school een prent aan te bieden van een opvliegende zwaan. En nog was het niet gebeurd, want Van 't Holt trok opnieuw het geschie- denisblik open en vertelde hoe hij circa twintig jaar terug van de toenmalige schoolschoonmaak- sters een wit-groene speld kreeg, die hij geacht werd te dragen bij speciale gelegenheden. Wit-groen zijn de kleuren van de Haarschool. „Die kleuren heb ik intussen ingeruild voor het Hauw-geel van de Bosschool," aldus Van 't Holt, die daarom de wit-groene speld aan opvolger Bult overhandigde, evenals de set sleutels van de Haarschool die hij nog in bezit had. Een .ymbolisch einde van 23 jaar Haarschool. Samen met eetcafé Het Kla vier houdt jongerencafé De Schure een dartcompetitie. In vier wedstrijden wordt uit gemaakt wie het beste kan pijltjesgooien. Per wedstrijd worden er koppels geloot. Van het winnende kop pel krijgt elke speler één straf- punt, de nummers twee twee strafpunten enzovoorts. Wie aan het eind van de rit de minste strafpunten heeft is winnaar van het gouden keun. De eerste wedstrijd is zondag 10 november in De Schure. De aanvang is om ongeveer 14.00 uur en de entree bedraagt vijf gulden per persoon. van: Verlichting Koplampafstelling Banden en bandenspanning Antivries-kontrole Ruitenwisserbladen Wij zorgen voor een veilige rit door de donkere dagen van de komende herfst. Keizersweg 68-70, ind.ter. De Haar Holten. Tel. 0548-36 19 00 „We zijn er mooi ingestonken!," riep één van de EHBO'ers onlangs spontaan uit, toen de eerste bijeenkomst van het seizoen uitdraaide op een oefening in woon- en zorgcentrum Diessenplas. Niemand die er vooraf aan had gedacht, temeer daar gebruikelijk op maandagavond wordt geoefend. On danks de relatief kleine ruimte waarin geoefend moest worden, een zeer succesvolle en vooral leerzame avond. Ook de brandweer toonde zich tevreden over het optreden van de manschappen. Het draaiboek werkte per fect: de EHBO'ers kwamen bijeen in De Boschkamp. „Lekker makkelijke avond," had één van hen nog opge merkt. De avond stond na melijk in het teken van een lezing door brandweercom mandant J.H. Heller. Heller zat echter in het complot. En kele minuten nadat hij be gonnen was kreeg hij mel ding van een ongeval en spoedde zich naar de brand weergarage. De bijeenkomst in De Bosc hkamp werd daarop zogenaamd geïmproviseerd voortgezet, tot dat de EHBO'ers de melding kregen om zich haastig naar Diessenplas te spoeden. Op dat moment ging bij de meesten een lichtje op. „We oefenen door gaans met dezelfde mensen, een vaste kern," legde kaderinstruc teur D. Ligtenberg later uit. „We vonden het daarom nuttig de anderen ook eens de 'praktijk' te laten meemaken en slaagden prima in onze opzet; de op komst was overweldigend. Waar we normaal gesproken met zo'n vijftien EHBO'ers oefenen, wa ren er nu wel vijftig!" De gecombineerde brandweer- /EHBO-oefening speelde zich af op de vijfde verdieping van Diessenplas, waar ook de ver warmingsketel staat. Tijdens een controle is sprake van een ont ploffing en direct ontstaat uit slaande brand, mede doordat de deur van het ketelhuis uit de sponnning wordt gedrukt. Juist op dat moment bevonden zich nogal wat 'bewoners' op de ver dieping, zoals de groep fysiothe rapie en een aantal mensen dat tijdelijk op de vijfde verdieping huist in een tijdelijk onderko men. Volop hulde in dit verband aan de Lotus-groep, die zoals altijd zorgt voor de slachtoffers. De meesten ditmaal vermomd en perfect acterend als bejaarde en sommigen bovendien voor zien van de meest verschrikkelij ke wonden. Onder de slachtof fers ook enkele medewerkers van Diessenplas, inclusief direc teur Bert Postma. In de paniek die ontstond en velen benauwd vanwege de rookontwikkeling, Onder de 'slachtoffers' ook de reanimatiepop Adem Jet. Ditmaal geveld door een harstilstand. Foto's: Wil Vogel wachtten de slachtoffers op hulp. Eenmaal gearriveerd bleek dat een aantal ËHBO'ers, onder wie acht scholieren, niet exact wisten te handelen en begelei ding nodig hadden. „Die heb ben tot nu toe ook alleen maar instructie gehad en juist daarom was deze oefening zo belang rijk," benadrukte Ligtenberg nog eens. De verwondingen lie pen uiteen van brandwonden, breuken en bewusteloosheid tot harstilstand, waarvoor de reani matiepop (Adem Jet) was mee genomen. Via de lift werden de gewonden naar het zogeheten gewondennest vervoerd in de recreatieruimte. Ligtenberg: „Daar hadden we wat oudere en ervaren EHBO'ers rondlopen en liep alles voortreffelijk." Volgens Ligtenberg voelde me nigeen die niet regelmatig aan de halfjaarlijkse oefening deel- neemt, zich aangesproken. „We hopen dan ook dat er komende keren meer EHBO'er mee doen."

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3