'Te weinig bekendheid Sallandse Heuvelrug' Holtens Nieuwsblad, Van 't Holt schenkt bank aan Haarschool Speelgoedbeurs krijgt vaste voet aan de grond Opbrengst collecte DIT MOET INDE KRANT! Bestuurspartners: motie referendumverordening Korte vakanties zijn groeimarkt; vrije tijd doorbrengen in een bungalow zeer in trek De Waerdenborch als een Flink hogere opbrengst dan vorig jaar gouden leefbare school? U ontvangt een fraaie BON Kerstmarkt Wenskaarten CDA: wanneer openbaar toilet? Tankstation Geslaagd Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 7 NOVEMBER 1996 Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 In een schriftelijk voor stel hebben Gemeentebe lang, WD en D66 het college verzocht om ui terlijk in februari een voorstel over een verorde ning voor het houden van een raadplegend referen dum in discussie te bren gen. Eerst in de besloten raads commissie algemeen be- leidsvoorbereidende zaken, vervolgens in de openbare commissie algemeen be stuurlijke zaken en ten slot te in de gemeenteraad. De drie bestuurspartners herinneren aan de in februa ri door D66 aan de raad gezonden concept-verorde ning, opgesteld door de D66-afdelingen Hellen- doorn, Rijssen en Holten. PvdA-fractieleider Jan Met- semakers, verrast: „De partijen die het be stuursakkoord hebben onder tekend, vinden het nodig om het eigen college middels een motie in beweging te krij gen. Dat zegt iets over het functioneren van het colle ge, maar nog meer over de beperkte invloed die de fractieleden hebben op hun wethouders." Metsemakers vond het bo vendien vreemd dat de mo tie een beperkt draagvlak heeft. In dit verband wees hij op het PvdA-verkie- zingsprogramma, waarin staat dat 'mogelijkheden om te komen tot een vorm van referendum moeten wor den onderzocht'. Deson danks klopten 'de drie' niet aan bij de PvdA. De PvdA stelde dat bij een on derzoek op. zijn minst ook mo delverordeningen van het VNG en eventueel ook andere be trokken moeten worden. Overigens bleek de termijn van februari niet haalbaar. Burgemeester D.J. Verhoe ven wees daarvoor op de enorme werkdruk binnen het ambtelijk apparaat. Een geschenk aan de Haar school, ter herinnering aan het feit dat hij er 23 jaar lang de scepter mocht zwaaien. Gert Jan van 't Holt, sinds enkele maanden schoolleider van de Bosschool, mocht za terdagmiddag in aanwezig heid van deels verklede leer lingen en ouders zelf de bank onthullen. De bank is geplaatst op het bij zijn 25-jarig onderwijsjubilieum in Holten naar hem genoemde Meester Van 't Holtplein, het schoolplein bij de Haarschool. Dubbel feest, want de school vierde precies die dag haar 23ste verjaardag. Op 2 november 1973 werd de Haarschool op feestelijke wijze in gebruik ge nomen.„Op versierde fietsen arriveerden we hier met negen tig kinderen," vertelt Van 't Holt. „In de loop der jaren groeide de school snel. Het maximum aantal leerlingen dat we hadden was 360, nu zijn het er ongeveer 230. De Haarschool is nog steeds een goed bevolkte school en heeft daardoor be hoefte aan een goed school plein." Daarmee doelde de voormalige directeur op het in de afgelopen maanden verfraai de schoolplein. In grote lijnen is het inmiddels klaar. Het plein is uitgerust met een nieuwe fietsenstalling en er zijn diverse speelvoorzieningen aangebracht, waaronder een hinkelbaan, een zandbak, een basket voor basketbal en een schommelrek. Met het aanbren gen van nog wat kleinere zaken worden binnenkort de puntjes op de i gezet. Na het officiële gedeelte mochten de kinderen bezit nemen van de speeltoestel len. Bij zijn recente afscheid kreeg Van 't Holt de toezegging dat het Meester van 't Holtplein tot in lengte van jaren zou blijven voortbestaan. Als gebaar naar de school schonk de scheidende directeur een bank met daarop een herinneringsplaquette. Bij de onthulling van de bank wachtte Van 't Holt een verras sing, want schoolleider Jan Bult had ervoor gezorgd dat zijn col lega van de Bosschool de plan ken zelf mocht aanbrengen. Maar omgekeerd had ook Van 't Holt een toetje in petto. Hij herinnerde de aanwezigen eraan dat wijlen meester Bouko Brou wer destijds een zwaan aanbood aan de nieuwe Haarschool, die ook in het schoolwapen werd opgenomen. „Een zwaan vliegt op," legde meester Van 't Holt uit aan de leerlingen. „Net zoals jullie van het nest afvliegen de Er is te weinig naamsbekendheid voor het toeristisch merk 'De Sallandse Heuvelrug'. Aldus de onomwonden constate ring van drs. H. de Vries, accountmanager van het Overijssels Buro voor Toerisme, vorige week tijdens de algemene ledenvergadering van de VW in partycentrum Barbarossa. De Vries is ingehuurd door de Stichting Promotie Sallandse Heuvelrug voor advies en projectbegeleiding. Leerlingen van de Waerdenborch zijn druk doende de enquete in te vullen. Foto: Peter Koehorst Voer een bedroevend klein aantal leden schetste hij de stand van zaken binnen de stichting en lichtte de toe komstplannen toe. In de genoemde sdchting zijn de VW's Hellendoorn/ Nijverdal en Holtea, middenstand en recrcitie- bedrijven vertegenwoordigd. De betrokken gemeenten en Staatsbosbeheer hebben evenals De Vries een adviserende functie. De woorden van De Vries logen er niet om. Hij constateerde dat, ondanks de verbeterde samen werking tussen beide gemeen ten, er nog sprake is van teveel interne verdeeldheid en tegen stellingen. Volgens de VVV's betreft dat overigens in hoofd zaak de middenstand. Zoals be kend is de samenwerking tussen de VW's aan beide kanten van de berg de laatste sterk- verbe terd en geïntensiveerd. De Vries meende dat er te wei nig wil is om gezamenlijk zaken te veranderen en dat een toe komstgericht plan ontbreekt. Naar zijn zeggen kampt een aan tal recreatieondernemers in het Hoe denken leerlingen over hun school. Dat is de hoofd vraag die het Landelijk AJktie Komitee Scholieren (LAKS) deze week stelt aan 25 dui zend derde klassers van alle niveau's in heel Nederland. De Waerdenborch is een van de instellingen die meedoet aan de Gouden Scholen En quete. I Dc ongeveer 250 leerlingen krij gen 32 vragen voorgelegd over 'een leefbare school'. De vragen gaan over het schoolgebouw, de organisatie, inspraak, leraren, j personen en begeleiding. Aan de I hand van de resultaten bekijkt j het LAKS waar de nood om informatie, scholing en verte- genwoordiging het hoogst is. f Op de Waerdenborch is de co ördinatie in handen van het WAKS, de leerlingenorganisatie van deze Holtense school. Woordvoerder Jeroen Siegerink (15) verwacht enkele verande ringen in de uitslag van de en quete. „Met de uitkomsten kun nen we naar de schoolleiding stappen", legt hij uit. „De lei ding heeft toegezegd de negatie ve zaken samen met het WAKS te veranderen." Siegerink denkt dat er goed wordt nagedacht over het invul len van de enquete. „Ik merk dat de leerlingen er serieus mee be zig zijn." Persoonlijk denkt Sie gerink „dat de leiding er eens goed aan zou doen meer te kij ken naar interne wensen", drukt de VWO-leerling het diploma tiek uit. In het voorjaar van volgend jaar wordt de uitslag bekend gemaakt. De collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting heeft in Holten 4.464,80 opgebracht. Mede namens de plaatselijke collecte-organisator worden alle collectanten en gulle gevers be dankt. Met het oog op de komende feestdagen hield peuterspeel zaal Dribbel van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk zaterdag de jaarlijkse speelgoedbeurs in De Bosc hkamp. Dat het destijds ge nomen initiatief succes heeft, bleek uit het grote aantal ou ders, grootouders en overige belangstellenden die een kijkje kwamen nemen. Ruim voor de openingstijd van tien uur stonden de belangstel lende kopers reeds voor de deur. Heel wat artikelen wisselden derhalve van eigenaar, waardoor de kas van de speelzaal flink gespekt werd. „We hebben zelfs de helft meer aan opbrengst dan vorig jaar" glunderde peuter leidster Elly Aantoot na afloop. Het beursgeld wordt, doorgaans besteed aan de aanschaf van spullen die buiten de begroting vallen. Dit jaar wordt overwo gen stiften te kopen waarmee de peuters op de ramen kunnen kleuren. Net als in voorgaande jaren wa ren alle artikelen overzichtelijk uitgestald in de ontmoetings ruimte. Volgens Elly was er zelfs 25 procent meer ingebracht dan vorig jaar. Opnieuw variërend van kleine spulletjes tot kinder zitjes. Over de kwaliteit viel niet te klagen: die was goed. „Het materiaal wordt zelfs steeds be ter en mooier," verklaarde Elly Aanstoot. „Een bewijs dat de beurs, de zesde inmiddels, vaste voet aan de grond heeft gekre gen." Opvallend was dat ook ditmaal de grootste drukte zich voor deed rond tienen, direct nadat de beurs geopend werd. Door gaans ervaren bezoekers, die weten dat de beste artikelen het snelst verkocht worden, dus een kwestie van snel erbij zijn. „Goede en populaire spullen zijn zo verkocht. De enige doos Lego die we hadden was dan ook direct weg. Overigens is de hoeveelheid constructiespeel goed als Lego en Duplo zeer gering. De meeste ouders bewa ren dat voor de kleinkinderen," aldus Elly, die aangaf dat er vooral belangstelling was voor speelgoed voor de allerklein sten. De werkgroep Holten van Uni cef was ditmaal niet vertegen woordigd op de beurs. De op brengst in voorgaande jaren bleek dusdanig gering, dat de afdeling van deelname afzag, 's Middags konden de inbrengers de niet verkochte spullen weer ophalen, evenals de opbrengst van wel verkochte artikelen. Die bedroeg tachtig procent van de verkoopprijs - twintig procent plus het inleggeld artikel waren voor de speelzaal. Alle niet op gehaalde spullen gingen naar Dorkas Holten. gebied nog altijd met de kater van het grotendeels geflopte Reuze Heuvel-project: „Het is belangrijk dat men over de berg heen gaat kijken. Wat kan geza menlijk worden gedaan, waar zijn overeenkomsten en waar zit de economische kracht. Durf je nek uit te steken en streef naar co-financiering door rijk, pro- vincie en/of gemeente." De Vries benadrukte dat de stichting in dat verband voor zetten zal doen, maar dat de ondernemers moeten inkoppen. Hij noemde de toeristische markt een 'verdringingsmarkt'. Toeristen verblijven op één plek tegelijk aan en het is zaak gede gen te concurreren tegen popu laire vakantiegebieden als Lim burg en de Veluwe. De kansen voor de Sallandse Heuvelrug achtte hij zeker niet slecht. Hij gaf in dat verband aan dat het gecombineerde gebied Vecht- dal-Salland-Twente tot de top tien van binnenlandse vakantie bestemmingen behoort. Onderzoek wees uit dat Salland over het algemeen gekozen wordt voor de wat? langere va- Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede .1» Te weinig mensen kennen de Sallandse Heuvelrug. Daar moet verandering in komen volgens het Overijssels Buro voor Toerisme. Menig (groot)ouder die zaterdagochtend een kijkje kwam nemen in de ontmoetingsruimte van De Boschkamp. Foto: wil Vogel AIR SCREECH NIEUWSTE MODEL Diverse kleuren. ONGELOOFLIJK Mt 33-38. KIJK OOK IN ONZE FOLDER Meer dan 160 winkels. Kijk in de Gouden Gids. Samen met zijn echtgenote en opvolger Jan Bult (rechts), neemt Gert Jan van 't Holt plaats op de zojuist door hem onthulde en in elkaar geschroefde bank op het Meester Van 't Holtplein bij de Haarschool. Oefening In het woon- en zorgcen trum Diessenplas hielden dc brandweer en de EHBO een succesvolle oefening. Zie verder pagina 3 O KI A De touwtrekkers van Okia hebben officieel afscheid genomen van hun trainers Janny van Beek en Harrie Hermanns. Lees meer op pagina 5 SV Holten In en tegen Almelo ging SV Holten op het nippertje on deruit en staan ze gevaarlijk onderaan de ranglijst. Zie de Sporthaltc op pagina 7 Foto: Wil Vogel toekomst tegemoet." Waarop één van de kleuters naast uw verslaggeefster zich serieus af vroeg: „Maar wij kunnen toch niet vliegen?" Lees verder op pagina 3 kanties. „Streef daarom naar het aanbieden van korte(re) vakan ties, dat is een groeimarkt," al dus De Vries. Bungalowvakan ties zijn bovendien zeer in trek. Ongeveer de helft van de vakan tiegangers kiest ervoor als ver- blijfsaccommodatie. De Vries gaf voorts aan dat Salland een relatief, hoog percentage herha- lingsbezoek scoort: 37 procent komt terug, tegen 21 procent voor heel Overijssel en vijftien procent voor enkel het Vecht dal. De verblijfstoerist, voorna melijk afkomstig uit de Rand stad, geeft gemiddeld 37 gulden per persoon per dag uit. De Vries verklaarde tevens dat in Salland sprake is van overver tegenwoordiging van de hoog ste sociale klassen en gezinnen met jonge kinderen. Er zijn ver schillende redenen waarom voor het gebied gekozen wordt: weg van de drukte - door het heuvelachtige gevoel in het bui tenland te zijn (het dialect ver sterkt dat gevoel) - (verrassende) wandel- en fietstochten - er is ruimte voor de kinderen om te spelen en het gebied is uitge strekt. Evenals de afgelopen twee jaar, houdt de Holtense Han dels Vereniging dit jaar op nieuw een kerstmarkt. Nadat de oorspronkelijke loka- tie, de EHAG garage is afgebro ken, is nu gekozen voor de ruimte rondom de Dorpskerk in het centrum op zaterdag 14 de cember van 10.00 tot 16.00 uur. De markt is groter van opzet als andere jaren, en bovendien wordt gebruikt gemaakt van de kerk. Verenigingen en organisa ties, die onder meer wat willen verkopen en zich willen presen teren dienen zich voor 14 no vember op te geven. De kosten van een marktkraam bedraagt dan nog veertig gul den, na deze datum wordt de prijs verdubbeld. Opgeven kan bij J. Steunenberg, Larenseweg 23, tel. 36 15 51. De gemeente Holten gaat op de kerst- en nieuwjaarswenskaar- ten een afbeelding plaatsen van haar Nagelhoutcollectie. De voorkant van de kaart zal wor den gesierd met het schilderij van de balalaika-spelers die in het ge meentehuis hangt. Volgens burgemeester D.J Verhoeven is de kans groot dat Holten, 'meer gaat doen met Nagelhout-collectie'. Na enige tijd stilte bracht fractievoorzitter Harry Dul (CDA) vorige week tijdens de raadsvergadering het open baar toilet weer eens ter spra ke. Dul kwam met zijn opmerking naar aanleiding van de zeven abri's die de gemeente aanschaft en wees op de mogelijkheid van combinatie met een openbaar toilet, in Holten wellicht bij het NS-station. Het was zeker niet de eerste keer dat het CDA aandacht vroeg voor deze voor ziening. Meermalen reeds pleit ten de christen-democraten voor de komst van een open baar toilet. Burgemeester D.J. Verhoeven kon de CDA-fractie voorlopig geruststellen, want bij de herin richting van de Kalfstermans- weide wordt de bouw van een dergelijke voorziening eveneens onder de loep genomen. De bouw van een tankstation aan de Waagweg in Holten kan beginnen. Omdat niemand ge bruik heeft gemaakt van in spraak stelt het college voor de bouw te laten aanvangen. Natasja Raamsman is afgelo pen zondag op een tweede plaats geëindigd tijdens de dag van de Nederlandse Kappers organisatie in de Expohal in Hengelo. De 18-jarige Raamsman, die werkzaam is bij Suzan's Haar mode, behaalde deze mooie prestatie tijdens het onderdeel creatief föhnen fantasiekapsel. in de grond? Van Lgteren Hoveniers Bestrating Nieuw Heeten

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1