Sports i in Holten K Kt Geluk lacht Blauw Wit eindelijk toe Sport 0 agenda A 1 A R*1 Jongens C pakken punten Schakers herstellen zich uitstekend Tom Hofman pakt Frits Paule Cup r Enkco sponsort Mintonette Resultaten BlauwWit i iaJ (fl Resultaten SV Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Onverdiende nederlaag veteranen hockey Oogstmaand Bergruiters De Eendracht Tfei ot 1 i SPORTHALTE DONDERDAG 24 OKTOBER 1996 Jongens C speelden thuis tegen Ommen. Was de uitwedstrijd met een nipte 1-0 zegen afgesloten, waarbij Ommen slechts tien spelers in het veld kon brengen, thans stond er een compleet team aangetreden met nog enkele wisselspeler. Gesterkt door de resultaten van de afgelopen wedstrijden (zes uit drie) ging EIC Holten er stevig tegen aan, waarbij al snel duidelijk werd dat de training vruchten begint af te werpen. Met mooie combinaties werd de bal herhaaldelijk in de cir kel van Ommen gewerkt, waarbij veel scoringskansen ontstonden. Voor rust scoor de Holten 2 keer, waarbij het tweede doelpunt gemaakt door Niek Vrijman, er één was om in te lijsten. Na de pauze werden er bij Hol ten 2 spelers gewisseld. De stand werd toen al snel 3-0. Ommen brak één keer snel uit en passeerde de keeper van Hol ten met een keihard schot: 3-1. Daarna werd er niet meer ge scoord, zodat de eindstand en verdiende 3-1 overwinning voor Holten werd. Jongens A ging met slechts ne gen spelers op bezoek bij Haac- key in Haaksbergen. Omdat de tegenstanders wel een compleet elftal in het veld brachten werd het een ongelijke strijd. Op kunstgras werd er snel gespeeld, maar ondanks het ontbreken van de twee spelers hield Holten nog heel lang stand. Toch moest keeper Kooistra in de eerste helft drie keer de gang naar het net maken, maar dankzij zijn fraaie keeperswerk werd een grotere achterstand voorkomen. De ruststand werd dus 3-0. Vlak na de pauze verkleinde Ilja Haan de achterstand tot 3-1 door van af de rand van de cirkel keihard en hoog in te schieten. 2|De Holtense schakers heb- ulben zich goed hersteld van de nederlaag in de eerste ronde tegen Hardenberg 2. In de uitwedstrijd tegen Kijk Uit I uit Balkbrug werd gewon nen. Al snel kwam Holten op voor sprong. Drie remises van Ben v.d. Griendt, Hans van Oyen en Dinant van Beek plus winst van Henk van Beek zorgden voor een tussenstand van 2.5 - 1.5. 'oen verloor Henk Jongman echter onverwachts, maar Ger- rit Stevens zette de Holtenaren al weer vlot op voorsprong. Het beslissende punt werd in de slot fase binnengehaald door Gerrit Luggenhorst. «Ti Ook Ton van Oyen stond toen al wat beter. Toen diens tegen stander een remise variant over zag sloeg Ton keihard toe 5.5.-2.5. Vorige week werde in de interne competitie een zestal wedstrijden gespeeld. Opval lend, maar niet echt verrassend, was de overwinning van Cees Olij op Henk van Beek. Ook werd één partij uit de voor ronde van de interne beker ge speeld. Ton van Oyen wist zijn favorietenrol tegen Karl Heinz Leisten hierbij waar te maken. Uitslagen: Interne beker: Ton van Oyen - Karl Heinz Leisten, 1-0; Cees Olij - Henk van Beek, 1-0; Bas van Beek - Alrik Baltus, 0-1; Gerrit Luggenhorst - Joep Middelink, 0.5 - 0.5; Henk Jong man - Erik Bosman, 1-0; Ronald Klein Teeselink - Rob Gervedink Nijhuis, Op sportpark de Meermans kamp is afgelopen woensdag weer gestreden om de jaar lijkse Frits Paule Cup. Bij een temperatuur van zo'n zestien graden streden zestig deelne mers om de cup met de be kende grote oren. Het bleef lang spannend wie nu uitein delijk de cup mee naar huis zou nemen. Bij de oudste groep was het Freek Knapen die won, de groep tot en met 13 jaar kende in dc persoon van Robert Jan Schapink een goede winnaar. In dc groep tot en met 11 jaar ging het uiteindelijk om twee namen en wel die van Remon MÜller en Arjan Schorfhaar. Remon was gezien het aantal eerste plaatsen per onderdeel, degene die in deze groep winnaar werd. Roelf- -Jan Aanstoot was bij de groep 8-9 veruit de beste en ging dan ook met goud naar huis. De jongste groep kende een wel zeer spannend slot. Na vier on derdelen te hebben gehad ston den Tom Hofman en Merijn Bekkernens nog gelijk, aan het einde van het parcours bleek Tom Hofman winnaar met slechts één punt verschil. Bij de meisjes groep was het atlete Floortje van Eijk die er met de hoogste eer van door ging. Om de Frits Paule (cup) wissel troffee te winnen word er op de prestatie's van alle nummmers één een reken formule losgela ten. Deze besliste dat Tom Hof man nipt voor Roelf-Jan Aan stoot eindigde en er wederom met de Frits Paule cup vandoor ging- De gelukkige winnaars met links Tom Hofman. SV Holten senioren:Zondag 27 okto ber: Borne - Holten 1, 14.30 uur (ver trek 12.15 uur); NEO 3 - Holten 2, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Schalkhaar 5 - IHolten 3, 9.30 uur (vertrek 8.15 uur); Holten 4 - De Zweef 5, 10.00 uur; Holten 5 - Nijverdal 3, 9.30 uur; Almelo 4 - Holten 6, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Achilles 8 - Holten 7, 11.15 uur (vertrek 10.00 uur); Holten 8 - SOS 6, 9.00 uur; Holten 9 - RV 2, 9.00 uur; Holten 11 - De Zweef 9, 9.30 uur; PH 16 Holten 10, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten 12 - De Zweef 9,9.00 uur. Blauw Wit Junioren:Zaterdag 26 ok tober: Blauw Wit C2 - Nieuw Heeten C1, 10.00 uur; Blauw Wit C1 - Vesos C1,11.00 uur, Dames:Woensdag 30 oktober: Blauw Wit-Vesos, 19.30 uur. HandbahZaterdag 26 oktober; MB 1 thuis tegen Schalkhaar om 15.40 uur; MB 2 thuis tegen Achilles om 14.45 uur; MC thuis tegen V en K om 14.00 uur; MD uit in Heeten 14.00 uur. Ver trek 13.15 uur. Zondag 27 oktober; JB uit tegen Marclo om 11.00 uur. Vertrek 10.15 uur; Dames 1 vrij; Heren thuis tegen CVO 2, 12.00 uur; Dames 2 thuis tegen Actief/WSV '38 om 14.10 uur; MA thuis tegen Huysman/LHC om 13.05 uur. SporthaLDonderdag 24 oktober: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 16.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 - 23.30 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 25 oktober: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 19.30 - 21.30 uur. Blauw Wit zaal. Zaterdag 26 okto ber; 14.00 - 17.00 uur, NHV Gorssel; 19.00 - 20.00 uur, Voetbal-team Stam; 20.00 - 21.00 uur, Buurtvereniging De Beuseberg. Zondag 27 oktober: 10.00 - 13.00 uur, Badmintonclub Holten; 13.00 - 17.30 uur, NHV Gorssel. Maan dag 28 oktober: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 19.00 - 23.00 uur, Badmintonclub Hol ten. Dinsdag 29 oktober: 8.10 - 13.50 uur, SGW; 15.30 - 16.30 uur, Mintonet- te; 16.30 - 17.30 uur, SV Holten hand bal; 17.30 - 22.00 uur, Mintonette; 22.00 - 23.00 uur, Blauw Wit zaal Woensdag 30 oktober: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 19.00 - 22.30 uur, Badmin tonclub Holten; 22.30 - 23.30 uur, dhr. J. ten Wolthuis. Donderdag 31 okto ber: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 16.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 - 23.00 uur, Blauw Wit zaal; 23.00 - 24*,00 uur, SV Holten All Stars. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van de sporthal (tel. 63 18 0). Helaas zat er niet meer in voor Holten te meer omdat Haackey de eindstand daarna op 4-1 be paalde. De jammerlijke uitslag die er met een compleet team van Holten beslist anders uit had gezien. Na het 3-3 gelijke spel van vori ge week, speelde de veteranen van HC Holten thuis tegen De Porre uit Lichtenvoorde. Hol ten ging er energiek tegenaan en door een doelpunt van Rob Re- goort was de stand al snel 1-0 voor Holten. Misschien kwam het door het mooie najaars zon netje, maar na dit doelpunt nam De Porre het heft volledig in handen. Niet dat de tegenstan der zo veel sterker was, maar er werd wel aan de lopende band gescoord zonder dat HC Holten daar iets tegenover kon stellen. Bij de rust gaf het scorebord dan ook een beschamende 1-4 ach terstand aan. Na rust ging het met Holten beter. Steven in 't Veld verklein de de achterstand tot 2-4, waar na De Porre de marge weer op drie doelpunten bracht: 2-5. Rob Brummer bracht de stand op 3-5, waarna de tegenstander de eindstand op 3-6 bepaalde. Een leuke wedstrijd voor de toeschouwers door de vele doel punten, maar een onnodige ne derlaag tegen een tegenstander die in kracht vergelijkbaar is met HC Holten. Een aantal leden van pony club De Bergruitertjes had den oogstmaand in oktober. Voor Sabine de Roos begon de indoor-victorie in Zwolle. Met King Kadanz was zij pre sent op de Naturoment van 5 oktober jongstleden. Op dit evenement, gehouden in het kader van dierendag, was een hengstcompetitie inge bouwd. Met de dekhengst King Kadanz (van L. ter Beest) behaalde Sabi ne een eerste prijs in de klasse Z, categorie D. Een dag later was dezelfde combinatie al weer aanwezig in Luttenberg. En met succes. In de klasse Z categorie D behaalden zij hier een tweede plaats. Dat Sabine ook in combi natie met Royal Finish (van L. ter Beest) goede prestaties kan zetten bewees zij in Hellen- doorn tijdens de 'Klepperbo- kaaldagen'. Op de eerste dag behaalde zij een tweede plaats in het klassie ke parcours. Met jachtspringen werd ze derde. Zaterdag vervol maakte Sabine met Royal Finish haar prijzenfestival; een eerste plaats in het heen en weer par cours en een eerste prijs in de finale klassiek parcours klasse L, categorie D. Een andere successtory is die van Lia Verhoeven met pony Bïanca. In Luttenberg startte zij nog in de klasse L en bereikte daar een tweede prijs in de cate gorie D. Tijdens de 'Klepperbo- kaaldagen in Hellendoorn mocht Lia met Bianca voor het eerst starten in de zwaardere M-klasse. En dat ging deze com binatie prima af. Op de eerste dag behaalde zij een verdiende vierde plaats. De tweede dag bereikte zij waar voor ze was gekomen, de eerste prijs in de finale klasse M, cate gorie DE. Ook vermeldens waard is de terugkeer van José Mol in het springcircuit. Na een gedwongen rustpauze van haar pony Sissy, was zij in Luttenberg weer als van ouds op dreef. In de klasse M, categorie D behaalde zij een tweede prijs. In de onderlinge competitie van schietvereniging de Eendracht zijn de volgende uitslagen be haald: Geweer klasse A: 1. W. Paalman, 167; 2. G. Schuppert, 156; 3. J.A. Paalman, 153; 4. G.J. van Aefst, 150. Klasse B: 1. D. Vincent, 157; 2. B. Paalman, 152; 3. J. Nijendijk, 133; 4. B. Kappert, 130. Klasse C:1. J. Deijk, 149; 2. M. Aan stoot, 120; 3. B. Tromop, 113; 4. D. Tiekink, 109. Vuurbuks: 1. E. Grooten- traast, 81; 2. P. Knape, 77; 3. H. Nek kers, 76 (3x10); 4. D. Overmeen, 76 (1x10); 5. B. Veenendaal, 59. Pistool: 1. G. Haverslag, 172 (6x10); 2. H. Nek kers, 172 (5x10); 3. F. Hoes, 154; 4. A. Schuppert, 143. Opgelegd 55+: 1. T. de Ruiter, 172; 2. E. Struik, 163. „Wij sponsoren graag jeugd en tonen middels dit tenue dat het goed gaat met Enkco," zei directeur Frans Noordam vorige week bij de overhandiging van de nieuwe outfit voor de jeugd van volleybalvereniging Mintonette. En opvallende kleurrijke shirts en broeken, waarin de vier jeugdteams het komend seizoen hun beste beentje voorzetten. „Laten we hopen op een goed seizoen, aan de kleding zal het niet liggen", merkte Noordam Een spannend moment voor het doel van Blauw Wit, Na de nipte neder laag thuis tegen koploper Drienerlo moest Blauw Wit op bezoek bij S.K.V.W. uit Winterswijk. Deze ploeg had evenveel verliespunten als koploper Drienerlo dus opnieuw een zware klus voor Blauw Wit. De gasten uit Holten moesten deze middag aanvoerder Hans Stam vanwege een blessure missen. In zijn plaats speelde Wim op den Dries. Dc thuisploeg kreeg in deze wedstrijd zoveel kanse.n datjnet minimaal één keer de uitblinkende doelman Hans Bekkernens had moeten passeren, echter het geluk was deze keer duidelijk aan de kant van Blauw Wit. Blauw Wit begon de wedstrijd met de straffe wind tegen. In de openingsfase was de ploeg uit Holten duidelijk de toonaangevende ploeg. In de negende minuut moest de doelman van de gastheren een flitsende redding ten beste geven om een vri je trap van Gerald J ansen onschadelijk te maken. De hieropvolgende corner gaf opnieuw een hachelijke situatie te zien. Dc doelman was deze keer al kansloos, maar de op de doellijn staande verdediger loste de zaak voor S.K.V.W. keurig op. Langzamerhand nam de thuisploeg het initiatief over. Blauw Wit moest zich steeds verder laten terugzakken op de eigen helft. De opbouw werd steeds vroeg doof de gastheren onderbroken waardoor Blauw Wit nauwelijks aan het verzorgde voetbal van de laatste weken toekwam. S.K.V.W. kreeg dan ook enkele goede mogelijkheden, maar vond steeds Hans Bekkernens, als sta in de weg op hun pad. In de 32e minuut leek de thuisploeg dan toch de score te openen. De spits kon alleen op de Blauw Wit doelman af gaan, maar faalde in de afwerking door toch wel bijzonder knullig hoog over te schieten. Dit wasvoorS.K.V.W.hetseinomnog meer druk op de Blauw Wit defensie 'te zetten. De gasten uit Holten brachten zich hierna een keer hopeloos in de problemen, maar Wim op den Dries kon op de lijn Hans Bekkernens assisteren, .waardoor de thuisploeg opnieuw niet tot scoren kwam. Het bleef tot de rust 0-0. Ook toen een vrije trap voorlangs werd geschoten en alle inlopende spelers de bal net niet het laatste tikje konden geven. Blauw Wit kon hier aanvallend weinig tegenover stellen. Het gemis in de opbouw van Hans Stam was duidelijk. In de tweede helft speelde Blauw Wit wat makkelijker. Met de wind in de rug ging de opbouw wat vlotter en konden de spitsen beter worden aangespeeld. Gerwin de Velde Harsenhorst schoot hard op de vuisten van de doelman, maar de terugspringende bal werd door Marco Schuiterd onvoldoende kracht meegegeven om opnieuw voor gevaar te zorgen. De verrassing bleef dus uit. Gezien het vertoonde spel was een voorsprong voor Blauw Wit niet terecht op dat moment. Hierna kwam de thuisploeg weer massaal richting het doel van de Blauw Wit doelman. Echter de ene kans was nog mooier dan de ander en ook alleen voor doelman Hans Bekkernens konden de spelers van S.K.V.W. de bal niet in het net doen belanden. Bekkernens hield in deze fase BlauwWit telkens op dc been. Toch was Blauw Wit in deze fase j beter als voor rust. De ploeg kreeg enkele kansjes via Johan I Bosschers en Gerwin de I Velde Harsenhorst, r kwam niet tot scoren. In het laatste kwartier was de thuisploeg heer en meester. Het was dan ook verrassend dat Blauw Wit aan de leiding kwam. Na een goede uitbraak van Blauw Wit moest de defensie van S.K.V.W. ten koste van overtreding de zaak klaren. Gerald Jansen knalde de bal loeihard langs de verbouwereerde S.K.V.W. doelman en liet de Blauw Wit aanhang juichen. Deze onverwachte als eigenlijk ook wel onterechte voorsprong bleef tot het eind toe op het scorebord staan. Aan de andere kant moet opgemerkt worden dat als je als ploeg zoveel prachtige kansen laat liggen je het ook niet verdiend om te winnen. In de laatste vijf minuten en de ruime extra speeltijd zette S.K.V.W. nog een keer alles op alles. Hierbij werden paal en lat geraakt en in de allerlaatste seconden tikte Hans Bekkernens een inzet nog fraai uit de kruising toen de gastheren al voor een treffer juichten. Al met al een overwinning in een wedstrijd waar Blauw Wit het geluk toelachte. Voor de echte Blauw Wit supporter zal het echter een zorg zijn dat ditgebeurde. Deze mensen weten nog hoe vaak het geluk niet aan de kant van Blauw Wit was, zeker als de wedstrijd mét een spelersbus bezocht weid. Komende week speelt Blauw Wit niet. Het aanstaande weekend is een inhaalweekend en voor Blauw Wit een goede periode om de kleine blessures goed te laten genezen, om hierna opnieuw met de juiste inzet aan de volgende klus te beginnen. veelbetekenend op, terwijl hij één van de shirts symbolisch overhandigde aan Youri van Asselt (13). Het is voor de eerste keer dat de volleybaljcugd door een sponsor in eigen kleding wordt gestoken. Mintonette telt op dit moment 140 leden. Er zijn vier jeugdteams, waarvan de leden in leeftijd variëren van 12 tot 18 jaar. „Helaas hebben we geen mini's meer. Dat zijn kinderen in de basisschoolleeftijd. Onze zorg richt zich ook vooral op de jeugd. Ouderen blijven doorgaans relatief lang lid, terwijl kinderen na de middelbare school vaak uitvliegen waardoor je ze kwijtraakt," liet voorzitter Rik Aangeenbrug weten. Mede daarom spande Mintonette zich vorige week tijdens de herfstvakantie in om leden te werven. Tweemaal kon de jeugd terecht in de sporthal voor een volleybalinstuif, verdeeld in kinderen uit de groepen vier tot en met acht van de basisschool. De kinderen uit groep zes konden dus kiezen bij wie ze zich zouden aansluiten. Dinsdag meldden zich 21 kinderen, donderdag waren het er wat minder. Totaal gaven ongeveer 35 kinderen respons op de oproep, van wie enkelen zelfs de gelegenheid te baat S.K.V.W. 4- Blauw Wit2 Net als het eerste moest ook Blauw Wit in Winterswijk aantreden tegen S.K.V.W Blauw Wit dat in tegenstel ling tot voorgaande jaren een prima competitiestart kende, had ook nu de wedstrijd snel onder controle. Met vier treffers voor en één tegen was de verhouding goed weergegeven 1-4. Blauw Wit 3 - Sp. Lemele 2 Blauw Wit 3 speelt uit beter dan thuis. Net als in de thuiswedstrijd tegen S.V.Z.W. begon de thuisploeg niet goed. De gasten konden zich hele maal uitleven en scoorden drie maal. Na rust toonden de thuisploeg wel de juiste inzet. Met twee treffers voor en nog één tegen werd de schade van voor rust echter niet meer goed ge maakt 2-4 Blauw Wit 4 - Hulzense Boys 4 Na een afwachtend begin was de eer ste kans voor Hulzense Boys. De paal redde Blauw Wit. Hierna kreeg Ri chard Beldman twee kansen, maar ook hij kwam niet tot scoren. Martijn Arfman redde Blauw Wit op de doel lijn na een hachelijke situatie voor het Blauw Wit doel. De wedstrijd ging op en neer met kansen voor beide doe len. Blauw Wit wist na een goede aanval via Henk Oolbekkink de score, met een verrassend afdraaiend schot, te openen 1.-0, Ondanks de druk van Hulzense Boys bleef het 1-0. Na rust kwam Blauw Wit al snel op 2-0 toen Wim Klein Nagelvoort zich goed vrij speelde en Jan Willem Stam vrij voor de keeper zette. In eerste instantie redde de doelman nog maar Erik Aan stoot kopte de bal alsnog in het verla ten doel. Hierna werd de druk van Hulzen steeds groter, maar verder dan één treffer kwamen de gasten niet 2-1. Blauw Wit 6 - Blauw Wit 5 De derby op 't Vletgoor tussen het vijfde en het zesde werd vooral na rust beslist in het voordeel van het zesde. De jongeren toonden vooral in de tweede helft meer overleg en inzet en waren daarnaast ook conditioneel sterker. Ook opereerde het zesde meer als team, waardoor fouten van elkaar opgelost werden. Bij het vijfde was dit alles veel minder aanwezig. Hoewel de ploeg technisch meer in huis heeft kwam dit er tegen het zesde onvoldoende uit. Het zesde won met 7-3. Eversberg 4 - Blauw Wit 7 Blauw Wit 7 heeft tegen Eversberg 4 de beste wedstrijd tot nu toe ge speeld, De beste kansen waren eerst voor Eversberg Maar het bleef heel lang 0-0, Pas tegen de rust werd er gescoord en meteen verschillende ke ren. Eerst kwam de thuisploeg op 2-0, maar vlak hierna was het Hans Aan stoot die de stand gelijk trok. Toch ging de thuisploeg met 3-2 de pauze in Na rust was Blauw Wit sterker. Acht corners leverden niets op. Zoals zovaak valt de beslissende treffer dan aan de andere kant, Eversberg scoor de 4-2. Blauw Wit gaf hierna de strijd op en Eversberg scoorde nog drie maal 7-2. Diepenheim Dl - Blauw Wit D1 Blauw Wit speelde in de openingsfase goed voetbal. De ploeg kreeg een prachtige kans op de 0-1, maar deze werd niet verzilverd. Hierna begon de thuisploeg steeds meer te overheer sen. Diepenheim scoorde 1-0, waarna de verdediging bij Blauw Wit het niet meer goed overzag, maar tot de rust wel de score wel vast kon houden. Na rust was Diepenheim opnieuw de be tere ploeg, maar kwam pas tot scoren uit een in buitenspel positie gescoord doelpunt. Hierna was het verzet ge broken en kon de thuisploeg tot 5-0 uitlopen. Blauw Wit El-Des£2 Blauw Wit was duidelijk de sterkere ploeg en het veldoverwicht werd dan ook snel in doelpunten uitgedrukt. Marco van Dijk opende de score en kort daarop was het Robbert Hulle- man die 2-0 binnen schoot. Nog voor rust scoorde Marco nog twee keer en was ook Gerko Potman doeltreffend. Des wist hierna door een misverstand in de verdediging tegen te scoren 5-1. Na rust hetzelfde spelbeeld. Nadat Robbert twee keer had gescoord wist ook Ruud Aanstoot het doel te treffen met een fraai schot. De 11-2 eindstand kwam uiteindelijk op het bord door treffers van Robbert en Marco twee keer. Omhoog F1 - Blauw Wit F1 Deze wedstrijd werd voor het eerst gespeeld zonder wisselspelers. Met Kahou in het doel, Jort en Frank in de verdediging. Maarten en Erik op het middenvelder Kjell en Sander in de voorste linie was het in het begin even wennen. Langzamerhand ging het be ter en via een doelpunt van Maarten Brilman met buitenkant rechts werd de score geopend. Omhoog kwam voor rust nog tot 1-1 terug. Na rust was het een gelijkopgaande wedstrijd met veel kansen voor beide doelen. Een uitval van Kjell van Zon zorgde voor een nieuwe voorsprong voor Blauw Wit. tegen het einde van de wedstrijd bleef bij Blauw Wit in de verdediging iedereen staan. De te genstander kon zo toch nog op 2-2 komen. Ondanks een slotoffensief met goede corners en harde schoten bleef het bij 2-2 Blauw Wit F2 - Hulzense Boys F4 Blauw Wit begon sterk tegen medeko ploper Hulzense Boys. De bezoekers kwamen door een foutje bij Blauw Wit achterin toch op voorsprong. Blauw Wit ging hierna met goed spel aanval len en kon tien minuten voor rust via Jordy kamphuis de ruststand op 1-1 bepalen. Na rust ging topscoorder Marten Hulleman, die altijd pas in de tweede helft op toeren komt, alleen op de goal van de tegenstander af en scoorde 2-1. Blauw Wit bleef aandrin gen en scoorde twee maal via Derren Bïeleman Hulzense Boys scoorde uit een mooie tegenaanval 4-2. Hierna scoorden beide ploegen nog een keer. Voor Blauw Wit maakte Marten op nieuw een treffer 5-3. Hij was het ook die de eindstand op 6-3 bepaalde. Blauw Wit F3 - Omhoog F2 In alweer de derde wedstrijd moest Blauw Wit F3 het opnemen tegen een sterk aanvallend Omhoog. In de eer ste helft kwam Blauw Wit nauwelijks op de helft van de tegenstander. Om hoog wist van deze meerderheid goed gebruik te maken en scoorde zes maal In de tweede helft kreeg Blauw Wit meer kansen. Eén van deze kan sen werd door Jan-Willem benut. Toch bleef de ploeg uit Wierden te sterk en scoorde in de tweede helft nog drie keer. Eindstand 1-9. Enkco-directeur Frans Noordam temidden van de in kleurig tenue gestoken jeugdleden van Mintonette. Foto: WU Vogel namen om twee keer naar de sporthal te komen. Aangeenbrug: „Vooral de kleintjes waren enthousiast. We hebben goede hoop dat zo'n tien tot vijftien kinderen zich als lid zullen aanmelden. Het ziet er daarom naar uit dat we weer met een groep mini's kunnen starten." Dinsdag 22 oktober traint de jongste jeugd opnieuw, zij het dan op verschillende lokaties: groep vier, vijf en zes van 15.45 tot 16.45 uur in de gymzaal aan de Haarstraat onder leiding van Yvonne Wielaart, groep zes, zeven en acht van 15.30 tot 16.30 uur in de sporthal. Holten 8 - Wierden 4 Holten 8 voetbalde een goede wedstrijd tegen Wierden 4 en kwam dan ook voor met 1-0. Maar Wierden kwam snel terug in de wedstrijd en maakte vier minuten na de Holtense treffer de gelijkmaker. Wat Holten ook probeerde in de eerste helft het lukte niet op voorsprong te komen. De tweede helft gaf het zelfde beeld. Holten dat aanviel en Wierden dat verdedigde, maar na een uitval van Wierden scoorde deze ploeg toch en bracht de eindstand op 1-2 voor Wierden. Mannen van de wedstrijd waren Rene Leusink en Johan Veneklaas. Holten 9 - De Zweef 9 Holten 9 moest aantreden tegen De Zweef 9 dat een zeer sterk elftal had. Net als voorgaande wedstrijden had Holten 10 al naar korte tijd een achter stand verwerken, maar met veel inzet en hard werken probeerde Holten op gelijke hoogte te komen maar De Zweef dat zich steeds in een betere positie wisten te bewerkstelligen, de wedstrijd liep in de eerste helft gelijk op, maar in de tweede helft moest Holten 10 te zien dat De Zweef verder uit liep de eindstand was dan ook 2-5 in het voordeel van De Zweef. Holten C1 -GrolleCI De eerste helft liet Holten de tegenstander teveel in balbezit. Hierdoor kregen de gasten enkele kansen die echter onbenut bleven Ondanks de aanwijzingen in de rust begon de tweede helft op dezelfde wijze. Dit resulteerde uiteindelijk in een 0-1 voorsprong voor Grolle, Holten leek wakker geschud en kwam steeds .beter in hun spel. Een overtreding op Laurens binnen de zestien, gevolg een penalty waaruit John gelijkmaakte. Hierna was het Holten die de wedstrijd dicteerde. Henk Jan bracht Holten op voorsprong. De laatste vijf minuten bleven tot het laatste fluitsignaal spannend. De man van de wedstrijd was Mark die vooral de tweede helft een zeer sterke wedstrijd speelde. SOSD1 - Holten D1 Tegen SOS kwam Holten goed uit de startblokken Uit de eerste aanval was hetMaartendieonsop0-1 bracht.SOS kwam steeds beter in de wedstrijd en na tien minuten was het dan ook 1-1. Door foutjes in de verdediging liep SOS voor rust nog uit naar een 3-1 voorsprong. Maarten bracht ons door zijn tweede goal terug in de wedstrijd. Hierna gooide Holten alles op de aanval en speelde continu op de helft van de tegenstander. Maar zoals zovaak gebeurt, drie snelle uitvallen en de einduitslag werd 6-2. Holten D2 - De Zweef D3 In een matige wedstrijd haalde Holten toch de volle buit binnen. De Zweef was zeker gelijkwaardig aan Holten. In de twaalfde minuut opende Bas de score voor Holten, dit werd tevens de ruststand. Na rust was het Matthijsdie de voorsprong verdubbelde. Hierna ging het spel op en neer en speelde zich af voor beide doelen. Door goed keeperswerk van Harm Jan bleef het doel van Holten schoon. Na goed doorzetten van Bas werd de wedstrijd beslist. De Zweef wist uiteindelijk de eer nog te redden, maar de punten bleven in Holten, 3-1 Holten E1 - Enter Vooruit E1 Holten behaalde een prachtige 6-3 overwinning op de jongens uit Enter. Door fantastisch aanvalspel kwam Holten al snel op voorsprong. Via doelpunten van Arno en Thijs V (twee keer) werd het 3-0. Voor rust wist E.V. terug te komen tot een 3-3 stand. De tweede helft was wederom voor Holten. Door doelpunten van Roelf Jan (twee keer) en Pim wist Holten de voorsprong tot 6-3 uit te bouwen. De verdediging onder leiding van Marijn en de constant spelende Rene gaf geen enkele kans meerweg zodat de eindstand werd bepaald op 6-3. De Zweef E3 - Holten E2 Na twee weken van een vervroegde winterslaap moest Holten vandaag aantreden tegen het veel hoger geklasseerde De Zweef. Al direct na de aftrap bleek dat de jongens goed uit hun winterslaap waren gekomen want het spel, vooral de verdedigende acties, was subliem. De jongens konden niet voorkomen dat de Zweef op voorsprong kwam, ze bleven echter prima spelen. Nadat de Zweef na rust nog twee keer wist te scoren was het onze Mike die tegenscoorde. De Zweef wist vervolgens nog twee keer te scoren maar toen vond Holten het wel genoeg. Ze begonnen furieus te spelen wat resulteerde in een tweede doelpunt van Mike en een wonderschoon mooi doelpunt van Tim. Helaas werd de wedstrijd verloren maarhetwastoch een goede wedstrijd. 5-3. Excelsior E7 - Holten E3 Na twee nederlagen moesten vandaagde punten weereens worden gepakt. De start was, na een ongelukkig eigen doelpunt van Olivier, niet te best. Hierna was het Holten die de wedstrijd controleerde. Door doelpunten van Jeffrey (twee keer), Frank en Joost werd een ruststand bereikt van 2-4. Vooral het doelpunt van Joost, uit een schitterende pass van Martijn, was van grote klasse. De tweede helft was van een geheel ander gehalte. Onze jongens leken wel een slaapmiddel in detheetehebbengehad.Zewarenniet meer vooruit te branden. Mike scoorde nog wel maar Excelsior scoorde hierna nog elf keer. Einduitslag 13-5. Holten F1 -DESF1 Holten had een flitsende start en nam al snel een 3-0 voorsprong door doelpunten van Merijn. Hierna stokte de doelpuntenmachine ondanks het goede spel van Holten. Vlak voor rust wist Merijn metzijn vierde doelpunt de ruststand op 4-0 te brengen. DES werd na rust steeds sterkeren Holten moest terug in de verdediging, DES scoorde tegen en gooide er nog een schepje bij hovenop Dit bezorgde onze aanvallers meer ruimte, waarvan zij dan ook dankbaar van profiteerden. Door doelpunten van nogmaals Merijn, de man van de wedstrijd Frank en Tom werd de eindstand bepaald op 7-1. De Zweef F2 - Holten F2 In een van beide kanten rommelige wedstrijd was het de Zweef die de winst behaalde. Tot de rust konden de jongens van F2 nog goed volgen maar na rust, mede doordatde scheids een stempel op de wedstrijd drukte, liepde Zweef steeds verder uit. Een doelpunt van Holten werd nog afgekeurd, maar ondanks dit alles bleven de jongens hard werken. Ondanks het goede keeperswerk van Bram en Rik konden ook zij niet voorkomen dat er een eindstand op het scorebord kwam van 11-3. De Holtense doelpunten werden gescoord door Jaap (twee keer) en Nick. Haarle F2 - Holten F3 Helaas werd deze wedstrijd door onze jongens verloren. Dat was misschien niet nodig geweest, aan de inzet van de jongens heeft het zeker niet gelegen. Vanwege het slechte weer hadden de leiders met elkaar afgesproken alle tien jongens te laten voetballen. Dit betekende dat het speelveld wel erg vol werd. Haarle had het geluk om vrij snel te scoren. Holten kon daarna niet meer door de kluwen van spelers bij het doel van Haarle komen. Bij ieder schot op het Haarle doel stond er wel een been in de weg. Ondanks dat Holten met veel energie bleef aanvallen, kwam men niet tot scoren zodatde eindstand 1-0 werd. Ondanks een goede wedstrijd bleven de punten in Haarle.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7