3ijenvereniging viert 60-jarig bestaan I 3pening scoutingblokhut a HOLTENS NIEUWSBLAD HÉ mi WELZIJN OUDEREN Najaarsconèert H.M.V. Willem Aal tink gehuldigd met fraaie oorkonde Contact gezocht Collecte Oogstdienst DONDERDAG 24 OKTOBER 1996 genlijk zijn we rovers," :gint Freek Groteboer. daarom? Heel simpel: wij ilen de honing weg die de jen als wintervoorraad ent. Daarvoor in de plaats oeten ze het doen met het ikerwater dat wij in de kast tten." Groteboer is secreta- van de Vereniging tot Be- irdering der Bijenteelt in ederland, afdeling Holten- ilarkelo. Met achttien le en twee donateurs be- heiden in omvang, maar nzienlijk in leeftijd. irige week werd in café Kalfs- nan de zestigste verjaardag icrd. Een gezellig samenzijn, larbij bestuurslid G.W. (Wil li) Aaltink in het zonnetje :rd gezet. Aaltink is al zestig r verbonden 'aan de vereni- ig. Destijds begonnen als ge- ion lid en na enkele jaren jgetreden tot het bestuur, arin hij in de loop der jaren e functies heeft bekleed, ien actief en deskundig im- r," oordeelt Groteboer. Van orzitter Luttikhuis van de Re- Oost kreeg de Holtenaar een laie oorkonde overhandigd, ezelfde Luttikhuis luisterde Imker Willem Aaltink, vorige week gehuldigd vanwege zestig jaar lidmaatschap van de Bijenvereniging. De gedreven imker vlecht bovendien nog regelmatig korven van bramenhout. Foto: Wil Vogel de avond op met een lezing. Hoewel de oudste notulen van de club door oorlogshandelin gen op 8 april 1945 verloren zijn gegaan, is gelukkig nog veel be- kendvan die beginjaren. De Bij- :gin vorige maand werd het al in gebruik genomen, maar terdag wordt de nieuwe scoutingblokhut aan de Liezenweg idelijk officieel geopend door burgemeester D.J. Verhoe- n. Bij die gelegenheid zal tevens de naam van het onderko- :n worden onthuld. i de opening wordt tussen ,00 en 17.30 uur open huis houden en is iedereen wel- im om een kijkje te nemen het scoutingdomein, dat ibruikt wordt door de Hol- ïse Waardenborchgroep en Overijsselse BE Blauwe igels St. Jorisgroep, een re- onale groep voor gehandi- |pte scouts. ■rig jaar november werd het de houten gebouw, dat enkele en terug deels beschadigd rd door brand, gesloopt. >rt daarop werd begonnen t de nieuwbouw. De vorst oide aanvankelijk roet in de ortgang van de werkzaamhe- maar vanaf maart werd er ik vaart in gezet. :t gebouw is ontworpen door Raaltese architect in ruste ;n der Linden, de ruwe bouw :rd uitbesteed aan aannemers- jf Wesselink uit Weerselo. De blokhut is geheel aanpasbaar gebouwd - bevat geen drempels en de electra zit op rolstoel hoogte. Er zijn twee reguliere toiletten, die desgewenst ook door rolstoelgebruikers kunnen worden gebruikt, alsmede drie ruime, aangepaste wasruimtes met douche en toilet. Verder zijn er drie speltakruimtes: twee grote en één kleinere en één slaapzaal voor circa vijftien per sonen, die echter gesplitst kan worden in twee ruimtes. Het gebouw kan maximaal vijf tig slapers herbergen. In dat ge val brengen een hoop scouts de nacht door in de verschillende speltakruimtes. Ook het aan recht in de keuken is op rolstoel hoogte aangepast en de blokhut beschikt ten slotte over een aan zienlijke bergruimte. De toe gangsweg, tot. voor kort een zandweg, is bestraat. Noodzake lijk omdat de rolstoelers per auto tot bij de bolkhut worden gebracht. Ook rondom het ge bouw liggen tegels. Zo kunnen de rolstoelers in geval van nood snel weg. Financiering Met de nieuwbouw is totaal 550.000 gulden gemoeid. De fi nanciering kwam rond door ei gen geld (van de scoutinggroe pen), subsidies, renteloze obli gaties en sponsoring. Omdat veel van de werkzaamheden door bestuur, leiding, ouders en overige vrijwilligers werden uit gevoerd, is belangrijk bespaard op de totale kosten en zal het uiteindelijke bedrag een stuk la ger zijn. Gebouw en grond zijn onderge bracht in de Stichting Blokhut Holten, die al in november 1993 het levenslicht zag. De stichting bekommerde zich om de bouw en is verder verantwoordelijk voor de exploitatie en het be heer van de inmiddels gestof feerde en gemeubileerde blok hut. Beide scoutinggroepen hu ren het gebouw van de stichting, die daarnaast inkomen hoopt te krijgen uit verhuur aan derden zoals verenigingen en scholen. <3 SST De toegangsweg naar de nieuwe blokhut is geheel verhard en ook rondom het gebouw liggen Iels. Foto: Wil Vogel u de herfst weer is begon- n neemt het aantal adver- nties over het gebruik van erlei vitaminen en minera- n weer sterk toe. Het halen p een griepprik bij de huis- s is heel zinvol. Door een it verminderde weerstand voor mensen met bijv. «klachten kan een griep istige gevolgen hebben, i'n prik uit voorzorg kan en kwaad. el anders is dat met allerlei amincnpillcn. Dit zijn geen idicijnen en worden bij de icrmarkt en drogist verkocht, kunnen echter wel degelijk ladclijk zijn voor uw gezond- d. Een aantal fabrikanten van r.c pillen maakt ze niet sterker li anderhalf keer het dagelijks lodigde. geven ook op de verpakking idelijk aan wat in de pillen zit. n groot aantal fabrikanten er dat niet en maakt ook niet idelijk hoeveel van die pillen u zou moeten slikken. De doses in hun pillen is vaak vele malen groter dan u dagelijks nodig is. Kwalijker is nog dat zij in allerlei advertenties hun vitaminenpil- len aanprijzen en u voorspiege len welke voordelen u heeft door ze te slikken. Ons lichaam scheidt van een aantal vitaminen ccn overdosis meteen uit. Er zijn echter andere vitaminen waarvan een over dosis in ons lichaam wordt opgeslagen. Dat kan dus ronduit gevaarlijk zijn. Het zo maar kopen van vitami nen en gaan slikken van dergelij ke pillen kan daarom gevaarlijk zijn. Wilt u ze gaan slikken overleg dit dan even met uw huisarts. Nog steeds geldt dat u bij een gezon de voeding met voldoende ver se, gevarieerde groeten, iedere dag fruit, vlees en melk en vol korenproducten alle vitaminen krijgt die u nodig heeft. Het niet te veel, niet te vet en te zoet is inmiddels een overbekende aan beveling. Afgelopen weekeinde nam de Waardenborchgroep voor de vijfde maal deel aan de jaarlijkse JOTA (Jamboree On The Air). Een wereld wijd scouting-evenement, waarbij de scouts door mid del van radiozenders con tact leggen met elkaar. Het bedienen van de radio- zendapparatuur gebeurt door officiële* radiozendamateurs. Er werd dit jaar met vijftig scoutinggroepen in Nederland gesproken. Zowel in de regio als verder weg (onder meer Dokkum en lerseke). Ook met het speciale zendstation van Scouting Nederland, aange- braccht. op de Euromast, werd contact gemaakt. Buiten Europa-Werd onder meer ge sproken met scoutinggroepen op Tcncrifc (Canarische Eilanden). Nieuwwas deJOTI, een soort JOTA op internet. Via het toetsenbord werden di verse 'verbindingen' gemaakt, voornamelijk in eigen land. Tijdens het open huis is materi aal van de JOTA te bezichtigen. envereniging werd 16 oktober 1936 opgericht en wijlen G.J. Rietberg nam als eerste de voor zittershamer ter hand. Thans is Battumer Bert van Beem voor zitter. Groteboer: „Er waren toenter tijd veel meer imkers, al startten we hier in de jaren dertig met een betrekkelijk klein aantal. Het houden van bijen was voor sommigen zelfs noodzaak. Ar moede en later de oorlog lagen daaraan ten grondslag. De ver koop van honing bracht wat geld in het laatje. De beroeps imkers van vroeger zijn er niet meer. Het is allemaal hobby- werk geworden. Ook voor dege nen die nog een flink aantal kasten bezit." Hoewel de imkerij in Holten zich aanvankelijk beperkte tot het buitengebied, zitten de im kers nu verspreid door de hele gemeente. Ook in het dorp zijn sommigen als zodanig actief. „Vroeger werd vooral gewerkt met korven, nu hebben we kas ten. Die zijn praktisch in het gebruik, ie kunt de ramen er veel gemakkelijker uit halen. In een korf zit alles dicht en kun je de- zaak moeilijk controleren," al dus Groteboer, die zelf vijf kas ten in de tuin heeft: drie van hem, twee van zijn vrouw. ,,'t Is echt hartstikke mooi werk. Daarom is het zo jammer dat de jeugd er moeilijk voor te vangen is. Ja, proberen doen we het wel. Zoals pas nog op het Dagje de Boer Óp. Toch blijft het dan bij het kijken naar het in- en uitvlie gen en het gewriemel van 'onze' nijvere diertjes, maar zelf met zo'n hobby beginnen is er niet bij. Ook de presentatie op één van de basisscholen zette geen zoden aan de dijk. Jammer, maar de jeugd kiest tegenwoordig voor heel andere zaken", weet Groteboer. Een aantal keren per jaar komt de bijenvereniging bijeen, van oudsher in café Kalfsterman. Ook Mans en Jet Kalfsterman waren destijds lid. Naast de jaar vergadering wordt ook van ge dachten gewisseld over het ver loop van het seizoen, is er soms een lezing of film en bij tijd en wijle wordt ook les gegeven, vooal aan nieuwe imkers. Vol gend jaar houdt de afdeling Hol- ten/Markelo een uitstapje naar een professionele imkerij, net over de grens in Duitsland. Ingewinterd 'Eenmaal op zijn praatstoel ver telt Freek Groteboer gedreven; over zijn hobby. „Veel werk eraan heb ik momenteel niet. De bijen zijn nu ingewinterd. De: kasten bevatten zo'n dertien tot'- vijftien kilogram suikerwater, want door het jaargetijde- biedt de natuur weinig bloemen en moeten ze toch voedsel heb ben." Elke kast bevat één bijenvolk met één koningin. De darren zijn de mannetjes, de werksters de vrouwtjes. De koningin legt in het vroege voorjaar een grote hoeveelheid eitjes en de werk sters zorgen voor het broed, bouwen met het was dat ze in hun lichaam aanmaken raten in de ramen, verzamelen honing en stuifmeel en houden de kast schoon. Omdat ze in het voor jaar en zomer continu in - en uitvliegen, zijn de vleugels na zes weken versleten en sterven ze. Eén van de darren bevrucht de koningin tijdens de bruids vlucht, waarna ze terugkeren naar de kast. De overige darren worden dan niet meer verzorgd en sterven. Ongeacht de buitentemperatuur heeft de kast binnen een con stante temperatuur van zetien tot achttien graden, 's Winters rust het volk en zit in de kast als een grote bal bijeen om elkaar te -c verwarmen. „Binnenin zo'n zwerm kan de temperatuur wel oplopen tot ruim dertig gfa- den," aldus Groteboer, die uit legt dat het uitvliegen van de bijen start zodra de buitentem peratuur ruim elf graden is. „Al heel vroeg in het jaar vliegen de werksters uit om stuifmeel te .1 halen van bijvoorbeeld sneeuw klokjes. Het kleeft aan hun ach- - terpoten en dient als voedsel, Het laatste stuifmeel komt 3 doorgaans van bloeiende klim- op." Verleden tijd Lindebloesem, paardebloem,-, koolzaad, heide, hazelaar, wil- Af gen (katjes), hcesterachtigen het zijn enkele voorbeelden van j populaire bloemen voor de riij- V vere bijen. „Helaas is een groot - aantal soorten verdwenen/' merkt Willem Aaltink in dit ver band op. „Tegenwoordig is het allemaal maïs, de rogge met, daartussen prachtig blauwe ko renbloemen is verleden tijd. De weilanden zijn doorgaans egaal groen en de bermen worden regelmatig gemaaid, waardoor bloemen geen kans krijgen zich te-ontwikkelen." Vol verve vertelt Groteboer over het uitkomen van de nieu we koningin en het uitvliegen van de oude in het voorjaar met in haar kielzog trouwe aanhang sters. Velen kennen het beeld van de bijenzwerm die als een grote bal neerstrijkt in bijvoor beeld een boom. Aan de goed beschermde imker de taak om de bijen in een nieuwe korf te doen. Direct rijst de vraag wan neer een bij steekt. „Eigenlijk alleen dan, als hij zich bedreigd voelt. Je moet gewoon rustig blijven als je bij de kasten bent, onverwachte bewegingen en schitteringen vermijden. Des ondanks kan er wat mis gaan en zet ik uit voorzorg een bijenkap op. Zelf werk ik bij voorkeur met blote handen, maar ben wel in het bezit van speciale hand schoenen," aldus Groteboer, die dit jaar circa zestig potten honing oogstte. „Dat is weinig en houdt verband met het droge voorjaar en slech te zomer. Normaal heb je er. toch zeker zo'n 150." Alles voor, eigen gebruik? „Nee hoor, er gaat geregeld een pot naar fami lie, vrienden en kennissen of je neemt er één mee als je op ziekenbezoek gaat. En ja, heel soms verkoop ik wat." Hoe vaak er honing van de ramen geoogst; - kan worden, hangt naar zijn zeg- gen af van onder meer het weer,/ de hoeveelheid bloemen en na- tuurlijk de grootte en sterkte van';' het bijenvolk. „Hoeveel bijen,- dat zijn? Nou, sommige kasten i kunnen in de zomer wèl veertig-','' tot zestigduizend bijen bevatten." ï'i De Holtense Muziekvereni ging H.M.V. houdt op zater dag 2 november haar traditio neel najaarsconcert in de sporthal 't Mossink. Dirigent Bert Fransen heeft voor het orkest onder meer op de les- De Nationale collecte voor mensen met eem verstandelijke handicap heeft in de gemeente Holten een bedrag van 5.766,40 gulden opgebracht. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage en inzet. De gelden worden ge bruikt voor ontspanningsactivi teiten, ondersteuning van ou ders via ouderverenigingen, ex ploitatie van busjes en het orga niseren van speciale kerkdiensten. Ongeveer de helft van de opbrengst wordt ingezet in de regio. senaars het Praludium en Choral; van Roland Kernen gelegd. Ook wordt Simple Symphony van Kees Vlak, Concerto d'amoro van Jacob de Haan, Vivat Mozart van-/ Kees Schoonenbeek en de Mars L der Medici van Joh. Wichers ge-,- speeld. De drumband treedt onder'., leiding van Erik Broeke voor het voetlicht met onder dhdcrex, Petravo van E. Crauwels en A bril-"f, liant book alive van J. Schmitz. Natuurlijk ontbreken op deze avond ook de majorettes niet. Het concert begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gul den. In Dijkerhoek en Espelo wordt komende zondag een oogst dienst gehouden. De dienst in Dijkerhoek begint om 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. In Espelo be gint de dienst om 10.45 uur, ds. A.). Leerink. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - oprichten drie opslagtanks Broekweg 24, - bouwen/vergroten schuur/overkapping Beusebergerweg 5, 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - bouwen gaskast Het Landeweer 44; - bouwen bijkeuken Erve Lukensveld 32; - bouwen serre Looikolkstraat 17; - bouwen schuur Churchillstraat 77; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - koekactie z.v.v Blauw Wit '66 (25/28 oktober 1996); - najaarsconcert H.M.V (2 november 1996); - bazar Diessenplas (21 noverber 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aan gegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen werktuigenberging Deventerweg 67 (07-10-1996); - uitbreiden natuurhistorisch museum Holterbergweg 12 (10-10-1996); - bouwen carport Beusebergerweg 4 (14-10-1996); - bouwen woning Beusebergerweg 24 (15-10-1996); - bouwen woning Beusebergerweg 26 (15-10-1996); - uitbreiden zomerhuis Vianenweg 90 (15-10-1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en Woningtoe zicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 28 oktober 1996 om 19.30 uur in hét tjemeetitéhdiff De agenda vermeldt o.a. voorstel tot wijziging van de uitkerings- en pensioenverordening wethouders, voorstel inzake nota aanbestedingsbeleid; voorstel tot vaststelling van een tijdpad voor de behandeling van het beslismodel verkeerssfrudtUuipfari'; voorstel tot aanschaf van 7 abri's t b v. plaatsing nabij bushaltes; voorstel tot tijdelijke ingebruikneming van de voormalige Dorpsschool door de ScholengemeefiScH'^ ,de W^erden- borch"; voorstel tot herziening gebruiksvergoedingen dorpshuis „de Boschkamp", voorstel tot vaststelling nieuwe verordening kinderopvang; voorstel tot vaststelling artikel 30-herziening bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990"; JÉl i voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Haar"; voorstel tot verkoop perceel bouwterrein in bestemmingsplan „Look 1990"; voorstel tot verkoop perceel bouwterrein in bestemmingsplan „Dijkerhoek"; y -v I' voorstel tot verkoop van de woningen Boschkampsstraat 21 en 23. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/biöHdttièek) vöor een ieder ter inzage. MEDEDELING In verband met werkzaamheden door de NS aan de sporen tussen globaal de spoorwegovergang van de' Beukenlaan en de grens met de gemeente Rijssen kan van 26 oktober tot 17 december 1996 in de nachtelijke uren, van 00.30 uur tot ca. 06.00 uur, geluidsoverlast ontstaan door het verwerken van ballastgrind en het hoogfiebtérr vèn dé sporen Bovendien zal de spoorwegovergang in de Geskesdijk gesloten zijn in de nachten van 26/27 otctotiér, 16/1-7 erv 23/24 r november en 7/8 december. Voor omleidingen wordt gezorgd. Voor nadere informatie kunt u terecht bij: NS Infra Service. Railbedrijf Noord, tel. 038-456 13 71 Of t meentewerken Holten, tel. 0548-37 38 25. ko-Q943ii-, Ge- WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het rhilieó moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 1 oktober 1996 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: de heer H. J. Hulsman, Boerendanssteeg 29 te Holten. Het is een vergunning ingevolge de Wet milieubeheêr voör het wijzigen van het melkvee-, varkensvermeerdenngs- en vleesvarkenshouderijbedrijf op het perceel Boerendanssteeg 29 te Holten. De verandering waarvoor vergunning wordt gevraagd is een wijziging van de veestapel. Deze wijziging heeft een geringe toename van de ammoniakdepositie op het dichtstbijzijnde voor verzuring gevoelige gebied tot gèvolg. Voor de uitbreiding van de ammoniakdepositie heeft aanvrager ammoniakproduktierechten gekocht van een derde. De gevraagde uitbreiding is in overeenstemming met het voor de gemeente Holten geldende Ammoniak Reductie Plan Aan de te verlenen vergunning worden geen nieuwe voorschriften verbonden. Ons college acht geen redenen aanwe zig om nieuwe voorschriften te verbinden aan de vergunning, aangezien er slechts sprake is van enkele geringe wijzi gingen in de veestapel die niet leiden tot een geheel andere bedrijfsvoering en de voorschriften, verbonden aan de reeds van kracht zijnde vergunningen Wet milieubeheer naar het inzicht van ons college afdoende zijn om schade aan het milieu te voorkomen dan wel in voldoende mate te beperken. Bij naleving van de aan deze vergunningen verbon den voorschriften is geen onaanvaardbare schade aan het milieu te verwachten. De vergunning Wet milieubeheer en daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 25 oktober 1996 tot 6 december 1996 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning, b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-vérguhtlrrtg; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte vaCV de oritwdf'p- vergunning zijn aangebracht. d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden venweten geen bedenkingen te hebben ingébracht tegén de ontwerp-vergunning. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het móet in tv/ee- voud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. (vóór 6 december 19^6). Vóór de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzittefwèti de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschut waarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking voorat jï&f 68ht als op het verzoek tot voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Holten, 24 oktober 1996 OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERKEERSBESLUIT TOT PLAAtlfj VERKEERSBORDEN VOOR HET INSTELLEN VAN EEN VERPLICHTÉ RÏ OP DE LARENSEWEG TER HOOGTE VAN DE AFSLAG NAARffÊt OPSLAGTERREIN VAN PROVINCIALE WATERSTAAT Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij, om reden van voorkoming van doorsteek van de Larenseweg over de provinciale weg N-322 naar het opslagterrein van Próvf' ben besloten om twee verkeersborden model D4 (verplichte rijrichting) van bijlage 1 van bét en Verkeerstekens 1990, met onderbord „uitgezonderd bestemmingsverkeer opslagterfeih", fe;plL_. den van de Larenseweg ter hoogte van de afslag naar het opslagterrein van de Provinciate WéfeHsH Het verkeersbesluit is genomen op verzoek van Gedeputeerde staten van Overijssel. De réden van d8:__ de doorsteek uitsluitend is ingericht en bedoeld als oversteekplaats van en naar genoerfid opsiagtewta niet geschikt is voor afslaand verkeer. Hoewel de doorsteek zodanig is ingericht dat sluipvefkèer Zó\ voorkomen, garandeert de inrichting alleen naar de mening van Gedeputeerde staten niet hét verband hiermee zijn langs de provinciale weg reeds gebodsborden geplaatst die bestuurtfcttfi op deze borden aangegeven richting te volgen. In aanvulling hierop heeft ons college (rrkféftfè men. Het besluit inzake vaststelling van de verkeersmaatregel ligt op de gemeentesecretarie, ki voor een ieder ter inzage. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit béikitt de Arrondissementsrechtbank te Zwolle. Indien men een dergelijk beroep wenst In te sfeHéf een bezwaarschrift in te dienen bij het bestuursorgaan dat het besluit heeft genorrteri, ki.dit meester en wethouders. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift bedraagt met ingang van de dag waarop het besluit bekend is gemaakt, in dit geval met ingang ya'rt vari verzending van dit besluit. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en moet tenminste bevatten a de naam en het adres van de indiener. b. de dagtekening; c. de aanduiding/omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar zich richt; d. de gronden van het bezwaar. Bij het indienen van een bezwaarschrift verzoeken wij aan te geven of men er al dan niet bezwaar tegen heeft, dat de stukken ter kennis van de pers worden gebracht. Voor de behandeling van het bezwaar is geen recht verschuldigd. Voorts kan op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht aan de president van de rechtbank te Zwolfe verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Het vragen van een voorlopige voorziening aan de president van de rechtbank is mogelijk, indien men binnen genoemde termijn ook een bezwaarschrift indient. Het verzoek om een voorlopige voorziening moet gericht worden aan: de president van de Arrondissementsrechtbank Zwolle Sector Bestuursrecht Postbus 10067 8000 GB Zwolle Van de indiener van een beroepschrift of van een verzoek om een voorlopige voorziening wordt, indien dit een natuur lijke persoon betreft, door de griffier van de rechtbank een recht geheven van f 200.- Holten, 24 oktober 1996 burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester. J. P. Stegeman D. J. Verhoeven Wie wordt op 2 januari aanstaande als vrijwilliger in het zonnetje gezet??? Kandidaten kunnen worden voorgedragen bij het College van Burgemeester en Wethouders vóór 1 november 7996. Gelieve hierbij de reden(en) van de voordracht te vermelden. Kandidaten moeten woonachtig zijn in Holtén erf moéten kunnen bogen op bijzondere verdiensten voor de Holtense samenleving op verschillende terreinen gedurfde efen reeks van jaren. t m Bekendmaking zal plaatsvinden tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van donderdag 2 januari 1§97. 4

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5