Holtens Nieuwsblad Halfvolle Kandelaar geniet van prima concert HGK HOLTENS NIEUWSBLAD Actiegroep verbaasd en verontrust over het Zilverzandtracé Uit het politierapport Bewoners Kol-Noord, villapark de Look en S.V. en T.C. Holten slaan handen ineen ■fWEBMBffl Caroline Kaart boeit met professioneel optreden kerkdiensten Holten krijgt geen loon naar werken medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 24 OKTOBER 1996 In de vroege ochtend van de zesdende oktober werd een ver warde vrouw aangetroffen in het dorp. Zij was de avond te voren vanuit Apeldoorn met haar fiets vertrokken met de bedoeling naar Hengelo te fiet sen. Zij strandde echter in ons dorp. Familieleden hebben de 58-jarige vrouw weer opge haald. Op 17 oktober werd een com plete autoruit gevonden op de Kolweg. De politie heeft geen melding gehad dat er iets bijzon ders was voorgevallen. Daar de bestuurder niet de moeite had genomen deze ruit van de weg te verwijderen, heeft de politie dit maar gedaan, om erger te voor komen. Op 18 oktober vond een aanrij ding plaats op de Aalpolsweg tussen een landbouwtrekker en een personenauto. Laatstge noemde bestuurder kwam vanaf de Beusebergerweg en draaide de Aalpolsweg op. Doordat daarna beide bestuurders niet voldoen naar rechts uitweken, raakten beide voertuigen elkaar. Er was enige schade. Op 19 oktober raakte een be stuurder van een personenauto op de Dijkerhoekseweg te Dij- kerhoek van de weg af en be landde in een droge sloot. In een flauwe bocht verloor de man het overzicht op de pikdonkere weg. De auto werd zwaar be schadigd, doch persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Eveneens op 19 oktober moest de gehele Dorpsstraat en Oran jestraat enkele uren voor het verkeer worden gesloten. Een maishakselaar bleek al zijn olie te hebben verloren, waardoor het wegdek spekglad was ge worden De bestuurder bemerk te het defect pas, toen het voer tuig weigerde om verder te rij den. De brandweer was geruime tijd bezig om het wegdek weer schoon te krijgen. In de nacht van 18 op 19 okto ber werd op de Al bij wegwerk zaamheden enkele wegafzet- tingsborden omver gereden door een automobilist. Een ge tuige nam dit waar en meldde dit aan de politic, daar de veroorza ker doorreed zonder zich te be kommeren wat hij had aange richt. De borden lagen her en der verspreid over de rijbaan. De Apeldoornse politie kon de man aanhouden. Aldaar bleek dat de man te veel alcohol had genuttigd. In de nacht van 21 op 22 okto ber werd er ingebroken in een woning aan de Kenemansstraat. Men kwam binnen door een gaatje in een kozijn te boren, waarna een raam kon worden geopend. Vermist werden diverse goede ren, onder meer een klein geld bedrag en waardepapieren. Wie die nacht in de omgeving iets bijzonders heeft waargenomen, wordt verzocht dit te melden bij de politie, Holtens Nieuwsblad is een uit gave van Oostelijke Weekblad pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stich ting 'Holtens Nieuwsblad'. Stich tingsbestuur: W.H. Beyers, secre taris, Kollingserf 4, 7451 XC Hol ten, tel. 0548 - 36 30 22. Directie: J.V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41. 7513GA,Enschede,tel.053-4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze al gemene voorwaarden, gedepo neerd bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Enschede. Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG, Holten. Tel. 0548-36 38 03, Fax. 0548-36 64 97. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 uur. Eindredactie: Peter Koehorst, tel. 0541 - 35 12 48, tel.mobiel 06 - 52 71 30 69, e-mail: peter.koehorst@tip.nl Redactionele medewerkers: Wil Vogel, tel. 0548 - 36 42 01 Joke Oosterveld, tel. 0548 -36 11 82. Advertentie-adviseurs: H Schotterl, tel. privé 074 - 2 42 86 06. O. IJspeert, tel. privé 074 - 2 77 20 58. - Advertenties kunt u in Holten op geven bij: G.W. Knapen, Larense- weg 3, tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur. In Bathmen' H. Voogsgeerd, De- venterweg34,tel.0570 - 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. Abonnementen en klachten be zorging: Fam. Bouwhuis, Aal polsweg 6, 7451 HK Holten, tel. 0548-36 18 49 95/02 11 Op de agenda van de raadsvergadering op 28 oktober staat een voorstel van het college met betrekking tot de toekomsti ge verkeersstructuur. Bewoners van Kol-Noord, villapark de Look en sportverenigingen S.V. en T.C. Holten, verenigd in de actiegroep 'Zilverzandtracé', zijn verbaasd en ernstig verontrust over het feit dat onder dit agendapunt wordt voorgesteld in principe te besluiten de bestaande verkeers structuur te verbeteren door onder meer een rechtstreekse verbinding aan te leggen vanuit de Kol naar de Rijssenseweg, het zogenoemde Zilverzandtracé. Dit staat in de brief die het actiecomité deze week naar de Raad heeft gestuurd. Na mens de groep die tegen de aanleg van het Zilverzandtra cé is, heeft Jan Teeselink de brief opgesteld. Hij stelt daarin enkele vragen die de Raad bij de behandeling van dit specifieke voorstel dient te stellen volgens hem. Maar bovenal is duidelijk waar de actiegroep voor staat: 'De aanleg van het Zilverzandtracé is een onjuiste keuze, omdat de beoogde doelen niet worden be reikt en de nadelen vele malen groter zijn dan de veronderstel de voordelen'. „Tevens kan op basis van het beslismodel geen principebe sluit worden genomen over de aanleg van het Zilverzandtracé", aldus de brief, „omdat de nadeli ge gevolgen van het Zilverzand tracé niet zijn meegenomen in het beslismodel verkeersstruc tuur, conform het beslismodel het Zilverzandtracé niet nodig is voor het bereiken van het ver- keersintensiteitsdoel in het cen trum en het principebesluit voor het aanleggen van een Zilver zandtracé gebaseerd moet zijn op het verkeerscirculatieplan en ons insziens ook op het lang- zaamverkeersplan." Tevens dient men volgens de actiegroep duidelijkheid te heb ben wat in dit verband wordt verstaan onder 'principebesluit'. „Op basis waarvan wordt dit principebesluit een definitief be sluit c.q. kan van het principebe sluit worden afgeweken?" De actiegroep verzoekt daarom aan de raad „geen emotioneel besluit te nemen waarmee u de Holtense bevolking opzadelt met, niet meer terug te draaien, onbedoelde en ongewenste ge volgen ten gevolge van de ver- keersaantrekkende werking van het Zilverzandtracé. Wij verzoe- ken u een weloverwogen besluit met toekomstwaarde te nemen, waarvan de realisatie de belan gen van de Holtense bevolking dient, waarbij de leefbaarheid wordt verhopgd en waarbij de verhoging van de financiële be lasting van de Holtcnaar beperkt blijft." De alternatieven die de actie groep aandraagt zijn de volgen de: Elke oplossing die verkeer- saantrekkend werkt zal niet vol- SV3M TVu doen aan de doelstellingen en voorwaarden zoals boven aan gegeven. De oplossingen zijn afhankelijk van het verkeerscir- culatie plan en het langzaamver- keersplan. Alternatieven voor enkele knel punten zijn Ontsluiting industrieterrein de Kol via Kolweg. Als het vracht verkeer direct de Lageweg 'wordt ingestuurd (het plaatsen van een bord), dan zal de rest van de Kolweg en de Holterenk- school geen last hebben van vrachtverkeer; het kleine deel van de Kolweg dat nog gebruikt wordt door vrachtverkeer is minstens een meter breder dan de Drostenstraat. Maak een veilige en overzich telijke doorgang vanaf de Kol weg naar het industrieterrein de Kol via de ruimte die vrijge maakt kan worden door de af braak van het Kompas. De in gang van het kinderdagverblijf kan verlegd worden naar het verkeersluwe deel van de Kol- weg. Knelpunt oversteek Rijssen seweg. Realiseer een tunnel bij het zwembad (kosten een mil joen) in plaats van een rotonde en Zilverzandtracé (kosten 1,7 miljoen). Alternatief: plaats verkeers- Dat Holten massaal uitliep voor het concert van het 65-jarige Holtens Gemengd Koor, kon zaterdagavond niet worden gezegd. Slechts iets meer dan de helft van de gro te zaal van De Kandelaar was bezet. Ook het koor zelf had gehoopt op een betere op komst, temeer daar het zich verzekerd had van de mede werking van zangeres Caroli ne Kaart. Maandag zette HGK de verjaar dag in partycentrum Barbarossa nogmaals luister bij met een feestavond, waarop maar liefst twintig leden wegens 25-jarig lidmaatschap in het zonnetje werden gezet. Allen ontvingen een tekening van Riemco Be rends. Onder leiding van dirigent Fol- gert Zwaving bracht het FIGK een gevarieerd programma. „Een afspiegeling van de afgelo pen 65 jaar," aldus lady-speaker Willeke Stukker. Naast nieuwe stukken bevatte het programma tevens 'gouwe ouwen' uit het koorarchief. Els Praas zorgde een aantal malen voor prima pianobegeleiding. Het vijftig leden tellende ge mengd koor opende met een serie religieuze liederen. Zenu wen waren oorzaak van het zwakke begin, maar gaande de uitvoering straalde HGK meer overtuiging uit en gaf blijk van kwaliteit, al moet wel wat wor den gesleuteld aan stembeheer- sing en uitspraak van bijvoor beeld Duitstalige liederen. Aan genaam om te beluisteren waren onder meer het 'Hoch tut euch auf van Yon Gluck, waarin een fraaie homogene klankkleur aan de dag werd gelegd. Een stuk zonder aparte partijen voor de diverse stemgroepen, waardoor het gezelschap zich zekerder voelde en dat in de uitvoering liet doorklinken. Een flink stuk overtuiging straalde het koor ook uit in het prachtige 'Praise the Lord, o Jerusalem' van J.H. Maunder. Caroline Kaart tekende hierbij voor een warm en terecht nede- rig uitgevoerde solo. Met wat lichtere stukken als 'Zigeunerle- ben' van Schumann en 'Oh, what a beautiful morning' uit de musical Oklahoma, besloot het jarige koor zijn 'solo'-optreden. Met haar aangenaam warm klin kende stem gaf Caroline Kaart in De Kandelaar blijk van haar bijzondere talent. De van oor sprong Schotse professionele mezzo-sopraan demonstreerde zonder meer klasse en ervaring. Direct bij de inzet van haar eerste nummer, het melancho lisch getinte 'Largo' van Handel, werd de zaal muisstil en genoot van de ingehouden wijze waar op zij deze prachtige compositie vertolkte. Een warme en tegelij kertijd krachtige stem, waarin Kaart een niet onbelangrijk stuk dramatiek aan de dag legde. Zo ook in 'Panis Angelicus' van Cesar Franck. Prima aange voeld, vrijwel perfecte stembe- heersing, uitstekend uitgevoerd. Van totaal ander kaliber, maar daarom niet minder oorstre- lend, waren de Engelse en Schotse 'traditionals', waarbij onze voorkeur uitging naar het schitterende nummer 'Loch Lo mond'. Een nummer dat de luis teraar moeiteloos meeneemt naar Schotse sferen. Kaart werd in haar optreden begeleid door haar vaste pianist Peter Ligtermoet. Vooral voor de knappe en muzikale wijze waarop hij het nummer 'Blow the wind southerly' begeleidde, uitvoering gegeven. Vanaf dat moment volgde jaar lijks rond die tijd een uitvoering, waana een lange pauze volgde om de koorleden te kleden en te grimeren voor het toneelspel erna. Die uitvoeringen hadden plaats op het toneel van zaal Amicitia bij hotel Holterman. Beide inmiddels verleden tijd. In een tijd dat er nog geen televisie was en verenigingsleven langza merhand vorm kreeg, waren de optredens van HGK één van de weinige gebeurtenissen waarop men elkaar ontmoette. Het koor kende door de jaren heen zowel hoogte- als diepte punten. De oorlogsjaren waren moeilijk - de activiteiten werden zelfs stopgezet, maar direct na de bevrijding bloeide HGK op en groeide zelfs naar ongeveer honderd leden. Onder leiding van dirigent Warmink uit Goor werd HGK door de woelige zestiger jaren geloodst. Deson danks zakte het ledental naar zeventien en meedere keren dreigde opheffing. Het koor hield echter stand en Warmink tilde de kwaliteit zelfs naar een hoger niveau. Er brak een actieve periode aan tot in de jaren tachtig en onder Warminks leiding werd deelge nomen aan allerlei concoursen. Al spoedig zong HGK in de hoogste afdeling en wist onder meer in Nijmegen 'dikke prij zen' te behalen. Het koor nam ook tweemaal deel aan AVRO's Ned. Herv. Kerk: Zondag 27 ok tober: 10.00 uur, ds. Braakman, Markelo. Nevendiensten. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, SOW-jeugddienst. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A.J. Lcerink, oogstdienst. Espelo: 10.45 uur, ds. A.J. Leerink, oogstdienst. Oppasdienst: mevrouw Schuppert, Kim Teeselink. Diessenplas: Woensdag 30 oktober: dhr. Vogely. Geref. kerk: Zondag 27 oktober: 9.30 uur, ds. H.P Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, SOW-jeugddienst in de dorpskerk. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: Evangelisatie. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Trijnet Overkempe; groep 4 en 5 o.l.v. Cisca Mijsters; groep 6 en 7 o.l.v. Hans Stam. Oppasdienst: 0-3 jaar: Mirjam Kolkman, Else Stam, Petra Dijkink; 4- 6 jaar: Anneke Jansen, Jcanette lichten op kruising Kolwe- g/Rijssenseweg met korte groentijd voor een veilige over steek naar het zwembad. Deze alternatieven leveren vol gens de actiegroep Zilverzand tracé meer veiligheid voor het langzaam verkeer dan een ro tonde in combinatie met het Zilverzandtracé met zijn ver- keersaantrekkende werking. Warmte, dramatiek, stembeheersing, ervaring - het straalde allemaal af van het professionele optreden van Caroline Kaart. Foio: Wil Vogel Na een wat aarzelende start gaf het Holtens Gemengd Koor onder leiding van Folgert Zwaving een prima concert. Foto: Wil Vogel koorfestival in Hilversum, even als aan kooruitwisselingen in de regio. Invloed Vóór de oorlog en in de periode erna kende HGK ook een kin derkoor, dat steeds zorgde voor jong bloed in het volwassenen koor. Het kinderkoor bestaat niet meer. „Ook hier valt waar te nemen welke invloed de slijten de gemeenschapszin en de. toe nemende individualiteit had op het verenigingsleven," aldus HGK, dat voornamelijk oudere leden telt. Diversen zijn zelfs al jarenlang lid. Jo Oolbekkink is met 76 jaar de oudste. Zij was destijds nog lid van het kinder koor. Jongeren kiezen tegen woordig eerder voor een jonge renkoor. Opvallend is ook het grote aantal dames (37 van de vijftig). Vergeleken met het prille begin is het repertoire van HGK sterk veranderd. Ernst (geestelijk werk) wordt afgewisseld met lichtere stukken uit operette en musical. Naast de jaarlijkse uit voering, geeft HGK geregeld acte de présence in kerkdiensten en is ook te beluisteren bij diver se andere activiteiten. Het koor repeteert wekelijks op maandag van 19.45 tot 21.45 uur in het verenigingsgebouw van HMV aan de Dorpsstraat. Zanglustige dames en vooral heren zijn van zelfsprekend welkom om zo'n repetitie eens vrijblijvend bij te wonen. verdient hij een compliment. De zangeres bracht ten slotte een aantal bekende nummers uit de West Side Story en een medley van Vera Lynn-'songs', muzika le herinneringen aan oorlog en bevrijding. Een aantal van deze laatste nummers werd samen met het jarige HGK uitgevoerd. Slot van een geslaagd concert. Eerste uitvoering Hot HGK werd op 2 juni 1931 opgericht, direct als gemengd koor zonder enige binding met kerk of politiek. Mensen van het eerste uur zijn de gezusters Ber tha en Jo Wolters, Jannetje Cats, timmerman Ab Jansen, kapper Faber en bakker Hendrik Tullcr. Onder leiding van de eerste diri- gente, mevrouw Aupin, werd op 18 april 1932 voor het eerst een In de eerste thuiswedstrijd tegen Goosen/Wijhe heeft Holten in een spannende wedstrijd opnieuw geen punten kunnen pakken. Ondanks veel inzet zagen de gasten kans bij rust een 4-7 voorsprong te bereiken. Na rust kwam Holten terug, maar bleef de achterstand telkens één treffer. Goosen/Wijhe had meerdere keren geluk bij doelpogingen. I n de slotfase nadat keepster Wietske Schooien een strafworp had gestopt, kwam Holten terug tot 11 - 12. In de aanval daarop wisten de gasten opnieuw met een 'lucky' goal de voorsprong te vergroten. Holten zag geen kans opnieuw terug te komen en Goosen/Wijhe scoorde in de slot minuten nog de 11-14 eindstand op het bord. Treffers: Annemarie v.d. Maatvier; Margot ter Schure, Michelle den Bouwmeester twee; Bianca Smit, Mirjam Westerveld, Kristel Meerman één. Dames 2 wist tot de rust het tweede team van Huvsman/LHC goed bij te houden (1-3). Na rust vielen er meer gaten en konden de gasten uitlopen naar de 5-11 winst. De A- jeugd speelde een leuke partij en won thuis van Nijhof/Broekland. Na een spannende eerste helft (4- 3) drukte Holten na rust goed door en won verdiend met 11 -5. De Holtense handbaljeugd deed het voortreffelijk. Alle wedstrijden Aanstoot. RK kerk: Zondag 27 oktober: 10.00 uur, Eucharistieviering tevens kinderwoorddienst, pastoor A. Rademaker en pastor H. Wiggers. Oppasdienst: mevrouw Schuppert, Kim Teeselink. Nieuw Heeten: Zaterdag 26 oktober: 19.00 uur, heilige mis Zondag 27 oktober: 10.00 uur, gebedsdienst. Evangelie gemeente: HMV- gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur. Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: Zondag 27 oktober: 10.00 uur, ds. W.C.C. Polhuijs, Deventer. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Nu nog ligt de Zilverzandweg er vredig bij. Met de eventuele aanleg van een Zilverzandwegtracé gaan hier vele auto's rijden. Foto: wu Vogel Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. T andarts: F. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Tel. 0547-2713 50. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 36 28 35, bgg 0548 - 52 16 29. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzorging en verpleging. Tel. 0570 - 68 60 00, ma t/ m vr. bereikbaar van 8.00- 18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde alleen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg- hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31, uideen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: informatie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06 -11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548 - 61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 4910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.Ö0-11.00 uur in het politiebureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06 - 11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06 - 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingdienst gemeentewerken is 24uurperdagbereikbaar(tel.36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548-51 71 71. Energievoorziening: N.V. Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht (06 - 89 98 89). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in gemeentehuis: elke eerste dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; elke derde dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. werden'gewonnen. Meisjes BI haalde uit tegen Voorwaarts in Twello en pakte met 9-18 een prima zege. Ook meisjes B2 was uit te sterk voor een team van Voorwaarts. Zonder wissels maar met prima spel werd met 5-12 gewonnen. Meisjes C keek thuis tegen Achilles bij rust nog tegen een achterstand van 1 -2 aan. Direct na rust kwam men gelijk. In de slotfase drukte Holten door en won met 6-3. Jongens B kwam niet tot spelen, doordat tegenstander Donar niet kwam opdagen. Meisjes D speelde in eigen hal een tournooi. Drie keer winst (Voorwaarts 8-0; Overwetering 11 -5 en Nw. Heeten 4-0) was het prima resultaat. T/m 27 oktober: Expositie Wild en Landschap in Bos Dierenwereld. Donderdag 24 oktober: Hervormde vrouwengroep, samenkomst Dijkerhoek, mevrouw Roosenboom vertelt over 'Open Door'. Vrijdag 25 oktober: 20.00 uur, Chr. Ontsp. Club met blijspel 'Snelverkeer' in De Kandelaar. Live Hazenbagger en Schrikdraad, Schure. Zaterdag 26 oktober: Officiële opening (14.00 uur) scouting blokhut Liezenweg 16.00 - 18.00 uur; 20.00 uur, Chr. Ontsp. Club met blijspel 'Snelverkeer' in De Kandelaar. Diepe Hel Holterbergloop. Diepe Hel Holterbergloop, start 13.00 uur, Toeristenweg Holterberg in de nabijheid van het bezoekerscentrum. Zondag 27 oktober: 14.00 uur start MAC puzzelrit bij 't Stuurhuus. Donderdag 31 oktober: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp; 20.00 uur bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar (over vrouw ir Rusland). Receptie OKIA, 20.0C uur in de kantine van Blauw Wit Bedrijvenborreluurtje bij Drieï Willems. Zaterdag 2 november Speelgoedbeurs 10.00 tot 12.00 u ui Boschkamp. 20.00 uui najaarsconcert HMV, 't Mossink. Vrijdag 14 november Hervormde vrouwengroep, eiger avond. Dinsdag 19 november: 20.00 uur Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 21 november: 20.0( uur, bijeenkomst CPB Holten ir De Kandelaar (ove: voetzooltherapie). Vrijdag 22 en Zaterdag 2'. november: 20.00 uur, uitvoering toneelspel Snelverkeer in d( Kandelaar. Zaterdag 23 november: Intoch SintNicolaas. Geboren: Kevin zv W.D. Lub- bersen en E.M. Brands; Twan zv W.D. Lubbersen en E.M. Brands; Jeremia zv M.B. Egels en A.N.C. Berends; Iris dv D.A. m Smale en G. Wessels; Lukas Ja cobus zv J.G.H. Kaffener ei M.A.J.G. de Jong. Gehuwd: H Stevens en M.F, Elbersen.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3