Hosperstoernooi zet handbaltraditie voort cn in Holten Af K Kn Fraaie zege Blauw Wit Sport agenda O CL <\r' 'Zoetemelk' Davids: van eeuwige tweede tot held Goede start Mintonette HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten S V Holten l-fe 1 A Resultaten BlauwWit Schakers uitgeschakeld S.S.S.E. met 2-0 in Eibergen verslagen i SPORTHALTE (i DONDERDAG 10 OKTOBER 1996 De vroegere penningmeester van de Holtense handbalvereni ging en erelid van SV Holten, Jan Hospers, heeft zo'n tien jaar i geleden vlak voor zijn overlijden zijn naam verleend aan het I Hosperstoernooi. En als hij van boven toekijkt dan zal hij I tevreden in zijn handen wrijven. 'Zijn' toernooi is afgelopen zaterdag weer een succes geworden in sporthal 't Mossink. Meer dan 250 deelnemers lie ten het vele publiek zien dat handbal een hele fijne kijksport „Door dat grote deelnemers- j veld ben je wel genoodzaakt om een dag van 9.00 tot 21.00 uur te I laten duren. Nu past het alle- I maal precies, maar je moet ook niets laten uitlopen. Dit week end is alles goed gegaan alhoe wel een team op de Al in de file kwam te staan", zegt voorzitter Johan Plantinga. Begonnen is dit evenement lou ter voor senioren, maar omdat het altijd valt tussen de veld- en zaalcompetitie was de belang stelling wat minder. „Daarom hebben wij de jeugd ook mee laten doen", aldus Plantinga. „En Jan zou er ook van genoten hebben." Aan het Hostertoernooi deden recreanten, a-junioren, dames één en twee en de heren mee. En omdat het toernooi in de loop der jaren steeds meer aanzien heeft gekregen, zijn ook vele teams uit de regio actief. Zo waren er handballers uit Apel doorn en Raalte. Plantinga: „Je kunt best stellen dat dit het Iedereen genoot een H osperstoernooi handbal tijdens het Foto: Wil Vogel belangrijkste toernooi van het jaar is voor ons. Ook daarom kiezen wij voor officiële scheidsrechters van verenigin- gen." Om een handbal mooi te vinden heb je er wel een beetje verstand van nodig volgens de voorzitter. Maar dan is het ook vaka smul len geblazen. „Vooral dames wedstrijden zijn mooi om te zien want die spelen veel op techniek." De voorzitter zit al 35 jaar in het handbal. „Ik heb altijd een mooie sport gevonden. Mijn broers voetbalden vroeger, maar vrijwel altijd geblesseerd kwamen ze thuis. Via mijn zus, die op handbal zat, ben ik aanra- king gekomen met deze sport." Dit toernooi is volgens Plantin ga leerzaam voor iedereen, zo wel voor de spelers als voor het publiek. „Het is een goede voor bereiding op het zaalseizoen. De techniek is in de zaal veel be langrijker dan op het veld. Handbal is eigenlijk een zaal- sport alhoewel op het veld ook zijn charmes heeft." De toekomst van het Hosper stoernooi ziet er goed uit. „We gaan niet stilzitten. Er moet van af volgend jaar wel iets bijko men zoals randactiviteiten. Dit jaar was het puur handbal", weet Plantinga. In maart vindt alweer het vol gende toernooi plaats. Dan is het de beurt aan het Kcmper- toernooi voor recreanten. Op 31 mei en 1 juni is het tijd voor het Gerrit Schulte toernooi en op vaderdag wordt het familie- toernooi gehouden. Blauw Wit bezorgde afgelo-pen zaterdag haar meegereisde aan- hang een bijzonder plezierige middag door in een goed en met jveel inzet gespeelde wedstrijd het hooggeklasseerde S.S.S.E. op eigen terrein met 0-2 te ver slaan. De Holtenaren gingen vanaf de aftrap direct brutaal in de aanval en forceerden een hoekschop die echter niets op leverde. 'De eerste vijf minuten bleven voor Blauw Wit, maar echte kansen konden niet worden ge creëerd. Geleidelijk aan nam de thuisclub het initiatief over. Vlot combinerend en met goed posi tiespel werd Blauw Wit terugge drongen. I In de vijftiende minuut ontstond de eerste hachelijke situatie voor het doel van Hans Bekkernens, doch met kunst- en vliegwerk kon de bal tot hoekschop worden ver werkt. S.S.S.E., dat in deze fase van de wedstrijd liet zien over een technisch goed elftal te beschik ken, bleef de meest aanvallende ploeg. De Blauw Wit-verdediging wist echter steeds de situatie meester te blijven. In de twintigste mi- Inuut claimde de thuisclub een strafschop toen hun snelle spits tin een duel met Hans Stam in het strafschopgebied ten val kwam. Gelukkig voor Blauw Wit wilde de goed leidende scheidsrechter Kruis daar echter niets van weten. Middenin dit offensief van de thuisclub kwam Blauw Wit in de 23e minuut verrassend aan de leiding.Vrije verdediger Hans Stam kon met de bal aan de voet tot ver over de middellijn ongehinderd oprukken, speelde op tijd af op de naar rechts uitgeweken Johan Bolink, die goed keek en een voorzet op maat afleverde op de inkomende Johan Bosschers. Johan nam de bal ineens 'op de pantoffel' en knalde steenhard en bijzonder fraai raak (0-1). S.S.S.E. was door deze tegenslag even aangeslagen. Johan Bos schers wist daar bijna van te profiteren, maar zijn kopbal ging rakelings naast. De thuisclub drong daarna wel aan doch de Blauw-Witters gaven in het verdere verloop van de eer ste helft de voorsprong niet uit handen. Zoals verwacht kwam S.S.S.E. na de thee furieus uit de startblokken en moest de Blauw Wit-verdedi ging met de uitblinkende aanvoer der Stam alle zeilen bijzetten. Een vrije trap werd vanaf de rand van Blauw Wit-S.S.S.E. 0-2 Opstelling: Hans Bekkernens, Jan Vrugteveen, Hans Stam, Wim op den Dries, Gerald J ansen, Marco Schuiterd, Ger- win de Velde Harsenhorst, Gerben Beldman, Leo Aan stoot (Arno Jager), Johan Bo link (Dirk-Jan Beldman) enjo- han Bosschers. ken lan SV Holten senioren: Zondag 13 okto ber: Langeveen - Holten 1, 14.00 uur (vertrek 12.15 uur); Tubantia 2 - Holten 2, 11.00 uur (vertrek 9 45 uur); Holten 3 - Colmschate 4, 10.45 uur; Holten 4 - La Prem 5, 10.00 uur; Holten 5 - Luctor 4, 10.45 uur; Holten 6, vrij; Enter 4 - Holten 7, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur); Heracles 6 - Holten 8, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 9 - De Zweef 8, 10.45 uur; Haarle 8 - Holten 10, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 11 - SDOL 5, 9,30 uur; Holten 12 - SDOL 6,9.00 uur. Junioren: Zaterdag 12 oktober: Holten A1 - Lochem A1, 14.30 uur; Holten A2 - SVZW A2, 13.00 uur, Lochem B1 - Holten BI, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Hulzen B2 - Holten B2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); DZC '68 C1 - Hol en Cl, 13.00 uur (vertrek 11.30 uur); Holten C2-Blauw Wit C2,13.00uur. 'upillen: Zaterdag 12 oktober: Oranje Nassau D2 - Holten D1, 9.00 uur (ver rek 8.00 uur); Holten D2 - SVZW D3, 11.00 uur; Hoiten D3, vrij; Holten E1 - luizen El, 10.00 uur; Rijssen El - folten E2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); folten E3 - SDOL E3, 10.00 uur; Enter :1 - Holten F1, 10.00 uur (vertrek 9.00 »ur); Holten F2 - Markvogels F1, 11.00 Holten F3 - SVVN F3,11.00 uur Hauw Wit Senioren: Zaterdag 12 ok- ober: Blauw Wit 1 - Drienerlo 1, 14.30 Blauw Wit 2 - Achilles E.2, 12 30 Enter V 5 - Blauw Wit 3, 12.45 uur vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 4 - )ETO 6, 14.30 uur; DOS '37 7 - Blauw Vit 5, 12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Hauw Wit 6 - ASV '57 5, 12.30 uur; HauwWit7-Hulz. Boys 6,14.30 uur. lunioren: Zaterdag 12 oktober: Blauw Vit B1 - Colmschate B2, 11.00 uur; ilauw Wit C1 - Excelsior C3, 10.00 uur; Holten C2-Blauw WitC2,13.00 uur. pupillen: Zaterdag 12 oktober: Blauw Wit Dl - Markelo D3, 10.00 uur; Blauw Wit E1 - Hulz. Boys E3, 10.00 uur; Blauw Wit F1 - Sp. Rijssen F1, 11.00 uur; Excelsior F4 - Blauw Wit F2, 11.00 uurfvertrek 10.15uur). Dames: Maandag 14 oktober: Excel sior dames - Blauw Wit dames, 19.30 uur (vertrek 18.30 uur). Zaal: Donderdag 17 oktober: Blauw Wit 2-SVVN 2,22.00 uur Sporthal: Donderdag 10 oktober: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 16.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 - 23.30 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 11 oktober: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 18.30 - 23.00 uur, Mintonette. Zaterdag 12 oktober: 9.00 - 12.00 uur. Badmintonclub Hol ten, 14.00 -17.00 uur, N.H.V. Gorssel; 19.00 - 20.00 uur. Stam voetbal; 20.00 - 21 00 uur, buurtvereniging de Beuse- berg. Maandag 14 oktober: 19.00 - 23.00 uur, Badmintonclub Holten. Dinsdag 15 oktober: 10 00 - 11.30 uur, Mintonette; 16.30 - 17.30 uur, SV Hol ten handbal, 17.30 - 22.00 uur, Minto nette; 22.00 - 23.00 uur, Blauw Wit zaal. Woensdag 16 oktober: 19.00 - 22.30 uur, Badmintonclub Holten; 22.30 - 23.30 uur, dhr. J. ten Wolthuis. Donderdag 17 oktober: 14.00 - 15.30 uur, Mintonette; 16.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 -23.00 uur. Blauw Wit zaal; 23 00 - 24.00 uur. SV Holten All Stars. Vrijdag 18 oktober: 18.00 - 23.00 uur, Mintonette. Zater dag 19 oktober. 9.00 - 12.00 uur, Bad mintonclub Holten; 14.00 - 16.00 uur, N.H.V. Gorssel. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van desporthal (tel. 36 31 80). Erik Davids is n viertakt geworden. vier eerdere pogingen afgelopen zondag eindelijk Nederlands Kampioen Foto: Peter Koehorst het strafschopgebied rakelings naast geschoten.Door deze aan vallende speelwijze van S.S.S.E. ontstonden er voor de Holtenaren countermogelijkheden. In de 55e minuut leverde dat een treffer op van de zeer hardwerkende Johan Bosschers, doch de scheidsrech ter vond dat Johan daarbij zijn te genstander had weggeduwd. In de zestigste minuut viel enigszins te gen de verhoudingen in echter de tweede treffer voor Blauw Wit. Gerwin forceerde een vrije trap op ongeveer twintig meter van doel. Ook nu liet linksback Gerald Jansen zien dat hij zich heeft ont wikkeld tot een echte vrije trappen-specialist. De S.S.S.E.-verdedigingsmuur en doelman hadden geen enkel verweer tegen de door Gerald strak en zuiver ingeschoten bal (0-2). Evenals in de eerste helft dus weer een Blauw Wit-treffer op een belangrijk moment in de wedstrijd, n.l. middenin een of fensief van de thuisclub. Hierna ging S.S.S.E. achterin één op één spelen en werd Blauw Wit volledigin de verdediginggedron gen. Trainer Stappenbelt bracht de van zijn enkelblessure herstel de Dirk-Jan Beldman als extra stoorzender op het middenveld in voor aanvaller Johan Bolink. Gelukkig voor Blauw Wit viel de thuisclub vaak te gehaast en met te weinig overleg aan zodat steeds een Blauw-Witter sto rend kon optreden. De af standsschoten en de voor het doel gebrachte voorzetten wa ren steevast een prooi voor de weer als vanouds keepende Hans Bekkernens. Toch leek Hans in de tachtigste minuut te moeten capituleren toen de scheidsrechter, na wat duw- en trekwerk van de meever dedigende Johan Bosschers, de thuisclub een strafschop toeken de. Johan werd hiervoor bestraft met een (tweede) gele kaart en moest dus het veld verlaten. Hans Bekkernens wist echter van geen wijken en ranselde de laag in de hoek ingeschoten bal fraai uit het doel tot hoekschop. Gesterkt door deze goede red ding van Hans wist Blauw Wit in de slotfase, waarin Arno Jager de moegestreden Leo Aanstoot nog kwam vervangen, ook te gentreffers te voorkomen. De goede resultaten van de laat ste weken van de in de derde klasse debuterende Blauw-Wit- ters hebben inmiddels een ver rassende tweede plaats opgele verd met twee punten achter stand op koploper Drienerlo, de ploeg die aanstaande zaterdag op bezoek op 't Vletgoor. Een topper dus, waarin de Blauw - -Witters de steun van veel sup porters goed zullen kunnen ge bruiken. Vier keer niks, vier keer tweede. Zoete melk werd hij al ge noemd. En eindelijk is het Erik Davids ge lukt. Na jaren van kei hard trainen en vele ontberingen kan de Holtense motorcrosser nu eens een beker omhoog houden met de op schrift Nederlands Kampioen. Afgelopen zondag in Halle pakte hij in een naar eigen zeggen beke ken race de titel in de viertakt-klas- Een dag na de victorie staat de be ker achter de stoel in de woonka mer aan de Denneboomstraat. Op tafel ligt een tekening van een fan. Een 5-jarig jongetje uit Nunspeet is al jaren een van zijn grootste aan hangers. „Ik heb hem eens een shirt gegeven toen hij in het ziekenhuis lag," zegt Davids geëmotioneerd. „Én nu krijg ik een tekening, dat is toch geweldig." De wedstrijd in Halle gaat niet in de boeken als de spannendste race aller tijden, maar voor Da vids (voorlopig) wel als mooiste. „Als ik in de eerste manche achtste zou worden en mijn naaste concurrent Jacco Barth eerste, dan zou ik al kampioen zijn", legt Davids uit. „Ik ben het gevecht met Barth ook niet aangegaan en heb op zeker gere den." Uiteindelijk werd de 26-ja rige Davids met een tweede plaats Nederlands Kampioen. „En toen was het feest natuur lijk", glundert Davids nog na. Het mag eigenlijk een wonder heten dat Davids tot deze pres tatie is gekomen. Tijdens een wedstrijd in Harfsen hoorde hij letterlijk zijn knie knakken. Op ka rakter heeft de crosser de wedstrijd nog uit gereden, maar daarna was het tien weken voor bij. Voor hem kwam het heel goed uit dat er in die tijd geen wedstrijden wer den gereden. Tijdens het nieuwe seizoen mag Davids niet alleen met nummer één tijdens de NK viertakt op zijn KTM rijden, hij wil ook ongeveer zes keer aan een 500 cc grand prix meedoen, samen met de gehele in ternationalewereldtop. Zelfs de fa briek van KTM in Oostenrijk is ge charmeerd van zijn kunnen en staat hem met sommige onderdelen bij. „Om aan alle internationale wedstrijden mee te doen, is ge woon te duur. Daarom hoop ik op een paar extra sponsoren", aldus Davids die veel voor zi)n sponsoren over heeft want hij staat altijd positief in het leven en zal nooit iemand de grond inboren. Holten mag trots zijn op deze held. Het volleybalseizoen is weer begonnen en Heren 1 had er zin in. De eerste wedstrijd werd thuis gespeeld tegen HVC 2. Dit bleek ook al gelijk want met hoge ballen op buiten en snelle ballen op het midden, won Heren 1 makkelijk de eerste set met 15-8. Met nog meer agressie en een nieuwe speler (Roelof van Es sen) werd de tweede set gewon nen met 15-4. Met een goede kans op de overwinning werd de derde set gespeeld en deze werd gewonnen met 15-8. Hierdoor werd er met 3-0 gewonnen en staan ze gedeeld bovenaan. Heren 1 kan spreken van een goede start en hoopt dat ook kampioen te worden in de derde klasse. Ook de meisjes zijn begonnen en dit team startte gelijk in mooie geel/blauwe t-shirts en bijbehorende broekjes die door Enko zijn gesponsord. In het begin moesten ze even wennen cn verloren zc de eerste set met 3-15. De tweede set was veel beter, maar verloren deze toch met 7-15. Nu was het erop of eronder en de meisjes waren zeer actief en ze wonnen de derde set met 15-8. Volkomen overrompeld werd de vierde set verloren met 5-15 en ging de gehele wedstrijd met 3-1 naar de tegenstanders. Ondanks 't feit dat heren 3 dit jaar voor 't eerst verstek liet gaan op het bekende Nizno toernooi, als voorbereiding op de compe titie, was de start dit weekend hoopvol te noemen. De nieuwe aanwinst Pieter Jongbloed gaf al meteen in de eerste set z'n visite kaartje af, door de tegenstan ders, Dynamiek uit Goor, met zijn smashes te verrassen. Wegens personele onderbezet ting, Aard Borghuis op de barri cade van de Aalpolsweg, Jos Kamphuis vanwege z'n werk zaamheden in 't Splost, Jan Voogd op retraite en Pim Gruy- ters nog niet fit bevonden, was Wim Huslage bereid gevonden om het team te completeren hetgeen een glansrol voor hem opleverde. Heren 3 had in de eerste en tweede set geen kind aan Dynamiek (setstanden: 15-8, 15-5). In de derde set kwam het aloude euvel bij de heren weer opzetten. Concentratie verlies leidde al snel tot 'n achterstand en on danks 't goede coachwerk van good old Leo Thiele en Pim Gruyters, kon deze set niet in Holten is dit jaar niet succes vol in de SBO-cup. Thuis te gen Max Euwe werd maar liefst met 3.5 - 0.5 verloren. Van het viertal dat de strijd aanging wist alleen Henk van Beek een halfje in de wacht te slepen. Zowel Ben van de Griendt, Ton van Oyen en Dick van der Knaap konden het niet bolwerken. In de Interne competitie werden Blauw Wit in actie Blauw Wit krijgt zaterdag 12 oktober koploper Drienerlo op bezoek. De ploeg van de studenten uit Enschede heeft een uitstekende competities tart achter de rug. Ook Blauw Wit kende tot heden een prima start met als gevolg een onverwachte, maar keurige tweede plek. De wedstrijd tegen Drienerlo kan dus gezien wor den als een echte topper in de derde klasse D. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter G.A.A. Venne- Winst handbal heren Voor de zaalcompetitie kwa men de heren van Holten thuis uittegen Actief/WSV 3. De eerste twee aanvallen le verden Holten gelijk twee treffers op. De gasten kwamen daarna op gelijke hoogte (2-2). Hierna nam Holten het heft weer in handen en bouwde voor rust een 13-4 voorsprong op.Ook na rust had Holten het betere van het spel en naast topscorer Meino van Beek namen ook de jongere spelers van het team treffers voor hun rekening. Al met al leverde dat Holten een ruime 24-10 over winning op. Holten A2 - Markvogels A1 Holten speelde met enkele invallers uit B2. De wedstrijd startte met twee gelijkwaardige ploegen Door een kleine onoplettendheid kwam Mark vogels op voorsprong Dooreengoede inzetvan hetgeheleteam kwam men terug naar een 2-1 voor sprong. Beide doelpunten werden ge scoord door Arjan Holten dacht dat de punten al binnen waren. Dit bleek een misvatting De rust werd bereikt met een stand van 3-3. Na een donderspeech in de rust begon nen de jongens met de beste bedoelin gen aan de tweede helft. Markvogels scoorde 3-4 maar door een goal van Dieter kwamen ze terug. Na weer een voorsprong van Markvogels sloeg de vlam in de pan. Uiteen prima voorzet van Björn kopte Roy fraai in en dezelfde Björn bracht vlak voor tijd de eindstand op 6-5. Een meer dan verdiende overwinning Holten BI - Colmschate B1 De start van Colmschate was zeer goed. Voordat Holten in de gaten had wat er gebeurde was de stand al 0-2 Door een goal van Leon kwam Holten terug. Hierna kregen Jeroen en Mark de kans om op voorsprong te komen. Alleen voor de keeper werd er gemist. Colmschate kreeg steeds meer kan sen en wist voor rust nog twee keer te scoren. Door een goal van Jeroen werd een rust stand bereikt van 2-4. Holten begon goed aan de tweede helft maardoortevepl fou ten lukte het Colmschate de voorsprong te vergrootten naar een 2-8 overwinning. Holten Cl - Eibergen Cl De eerste overwinning van Cl is bin nen. Ondanks dat het moeilijk ging werden de eerste punten binnenge haald. Door een doelpunt van Freek en een benutte penalty van Robert Jan wist Holten twee keer te scoren. De tweede helft werd er zeer goed gevoetbald met prima combinaties, echter er kwamen geen doelpuntrijke kansen. Bij Eibergen speelde een spe ler die we later zeker terug zullen zien in het betaalde voetbal. Holten C2-SVVN C3 Ondanks een matige wedstrijd wer den ook in deze wedstrijd weer drie punten binnengehaald Door doel punten van Mathijs (vijf keer), Erik Jan en Babrai kwam een eindstand van 7-0 op het scorebord. Door de leiders wordt al gedacht aan een kampioen schap. Vooral het goede keeperswerk van Coen mag niet onvermeld blijven. Holten D1 - Enter D1 Holten speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen tot nu toe tegen Enter Ondanks het goede spel wist Enter op voorsprong te komen. Holten liet zich niet van de wijs brengen en kwam door een goal van Maarten terug op 1-1. Door enkele foutjes in de verdedi ging slaagde Enter erin weer voor sprong te nemen, 1-3. Holten gaf niet op en bleef goed spelen. Jos en Re- mon scoorden beiden waardoor de ruststand werd bepaald op 3-3. De tweede helft speelde zich grotendeels af op het middenveld. Beide ploegen kregen bijna geen kansen meer. Uit een dubieuze vrije trap slaagde Enter erin om de drie punten mee te nemen naar huis. DES D2-Holten D2 Ondanks een sterk begin van Holten kwam DES op voorsprong. Een mis verstand tussen verdediging en kee per ging hieraan vooraf. Een prachtig doelpunt van Bas bracht de stand weer in evenwicht. DES kwam goed terug en slaagde erin weer een voorsprong te nemen. Hierna was het de beurt aan de Hoolter jongens. Via doelpunten van Matthijs, Bas en Maikel werd de stand omgebogen in 2-4. Holten dacht dat de buit binnen was maar DES dacht hier anders over. Door een goede inzet kwamen ze te rug op een gelijke stand van 4-4. Dat de drie punten toch mee gingen naar Holten kwam door een goal uit een prima genomen vrije trap van Mat thijs. 4-5. Den Ham E1 - Holten E1 Holten wist met fantastisch goed spel de volle winst uit Den Ham mee te nemen. Door twee doelpunten van Thijs stonden we al snel voor met 0-2 Een prachtige lob van Arno betekende 0-3 Voor de rust wist den Ham nog een keertegen te scoren. Na rust pakte Holten de draad weer goed op en liep uit naar een 2-5 voorsprong. Een paar uitstekende uitvallen van Holten leverden nog twee doelpunten op Met als topscorer Thijs V. met vier goals werd de eindstand bepaald op 3-7 Holten E2 - Hulzense Boys E2 Een wedstrijd om snel te vergeten Doordat een aantal spelers meer liep te dromen dan met voetbal bezig te zijn, leek ieder schot op ons doel wel een doelpuntte worden. Echter door het goede keeperswerk van Tjeerd bleef de schade uiteindelijk be perkt tot een 0-10 nederlaag. Volgende keer zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden om de punten binnen te halen. Sp. Rijssen E2 - Holten E3 Een wedstrijd met grote belangen Beide ploegen stonden namelijk met gelijke punten bovenaan. Echter van af de aftrap was het duidelijk dat Rijs sen de betere ploeg had. Ondanks een mooie goal van Jeffrey was de ruststand 4-1. Hoewel keeper Erik en de verdediging van Martijn en Olivier zeer goed hun best deden, ging Rijssen vrolijk door met scoren. Holten wist door twee goals van Niek en een eigen doelpunt (goed schot van Joost) de schade nog enigszins te beperken. De uitslag werd uiteindelijk 13-4 Jammer, maar de volgende keer gaat het weer beter. Holten F1 - De Zweef F1 Na een moeilijke start wist Holten toch een voorsprong te nemen. In dezelfde minuut wist de Zweef weer op gelijke hoogte te komen. Holten kreeg steeds meer vat op de wed strijd en kwam voor rust nog op een 3-1 voorsprong onder meer door een prachtig afstandsschot van Bart. Na rust ging Holten door met goed ver zorgd voetbal en liep uit naar 6-1 alvo rens de weef de eindstand bepaalde op 6-2. RKSV F1 - Holten F2 Reeds in de eerste minuut werd al duidelijk dat onze jongens er zin in hadden. Dit resulteerde al na vijf mi nuten in een 0-2 voorsprong. Na vijftien minuten bracht Jaap de stand op 0-3. Door een kleine verslapping kwam RKSV terug tot 2-3. Goed keepers werk van Frank voorkwam erger In de rust een peptalk en een glas brandstof (ranja) en de rogd/zwarte trein begon weer te lopen. De eind stand werd uiteindelijk bepaald op 5-9. Detail negen keer Jaap. Als we zo met zijn allen bij de les blijven zullen grote nederlagen niet meer voorko men. SDOL F3-Holten F3 Het was weer raak bij F3. De wedstrijd werd verdiend gewonnen. De tegen stander maakte het Holten in het be gin nog wel moeilijk, maar enkele rushes vari Bas en Youri braken de wedstrijd open. Daarna was Holten de betere ploeg. Goed positiespel van enkele spelers en het en thousiasme van de andere spelers zorg de uiteindelijk voor een klinkende over winning 1-6. Het zal echter niet iedere wedstrijd zo makkelijk gaan, maar de eerste punten zijn binnen. winst worden omgezet (8-15). De vierde set leverde een wisse lend beeld op. Verrassende se t-ups van Herman Scholten, vernietigende mokerslagen van de beul uit Nijverdal, Albrecht Bulsink, konden toch niet voor komen dat de strijd lang gelijk opging. Ingehouden smashes van Rob van Zoelen die 't gat bij Dyna miek had ontdekt en 't surplus aan techniek van Wim Hart kamp deed de balans eindelijk naar Mintonette overslaan (15-11). Komende zaterdag spe len de heren in Enter tegen Holyoke, om 15.30 uur. zes partijen gespeeld. Een ver rassing hierbij was de nederlaag van Jan van Calcar tegen Alrik Baltus, waarbij Jan door zijn vlag ging. Uitslagen: Rob Gervedink Nijhuis - Bas van Beek, 0-1; Joep Middelink - Cees Olij, 0.5-0.5; Dinant van Beek - Henk Jongman, 1-0; Karl Heinz Leis ten - Gerrit Stevens, 0-1; Ronald Klein Teeselink - Bertus van Beek, 0-1; Jan van Calcar - Alrik Baltus, 0-1 A.Z.S. V. 6 - Blauw Wit 2 De thuisploeg had tot voor de con frontatie met Blauw Wit geen wed- strijdpunt verloren. De gasten hadden echter een voortvarende start en ston den al snel met 2-0 voor. Het veel te harde spel van de thuisploeg moti veerde Blauw Wit om de wedstrijd snel te beslissen. Vooral na rust ging de bal goed rond en kwam Blauw Wit niet meer in gevaar 2-7. Blauw Wit 3 - S. V.Z.W. 5 Blauw Wit 3 begon niet goed aan de wedstrijd tegen de Wierdense ploeg. Indien de ploeg scherp aan de wed strijd was begonnen waren de doel punten voor rust gevailen en had de tweede helft gecontroleerd kunnen worden. Nu kwam de ploeg dooreen strafschop in de tweede helft op achterstand. Blauw Wit liet hierna verzorgd aanvallend voet bal zien, maar kwam nauwelijks tot uit gespeelde kansen. Uit de tegenaanval werd het 0-2, voordat Uilco Spijker met een knappe vrije trap 1 -2 scoorde. De hec tische slotfase leverde niet de 2-2 op, maar vlak voortijd wel de 1-3. Den Ham 4 - Blauw Wit 4 De thuisploeg nam vanaf het begin het initiatief. Via goede combinaties werd de aanval gezocht. Blauw Wit kon hier in de openingsfase een on voldoende antwoord op vinden. Toen halverwege de eerste helft de eerste treffer door Den Ham gescoord werd, kwam Blauw Wit tot gevaarlijke kan sen, waarvan er zeker vier binnen ge werkt hadden moeten worden. Door dat Blauw Wit naliet te scoren kon Den Ham uit de counter de 2-0 maken. Na rust moest Blauw Wit aanvallen en dit ging opnieuw redelijk goed alleen de af werking was onvoldoende. In de laatste 25 minuten gaven de gasten de strijd op en kon de thuisploeg nog naar 4-0 uit lopen. BlauwWit5-Deto 10 Het vijfde heeft opnieuw een dikke nederlaag moeten incasseren. Op nieuw bleek de tegenstander veel te sterk en was de inzet niet altijd vol doende om er ook daadwerkelijk het beste van te maken. De thuisploeg kwam zelf drie keer tot scoren maar moest met twaalf tegentreffers veel te veel incasseren. S.V.V.N.9-Blauw Wit6 Doordat bij de S.V.V.N. een ander aanvangstijdstip was afgesproken en dit te laat bij Blauw Wit bekend werd kon deze wedstrijd geen doorgang vinden. Enter Vooruit 8 - Blauw Wit 7 Het leek de laatste twee weken beter te gaan met het zevende, maar in de wedstrijd tegen E.V. was hiervan niets meer terug te vinden. De thuisploeg heerste op alle fronten en scoorde met regelmaat 10-2. Blauw Wit B1-Helios B2 In deze wedstrijd speelde de thuis ploeg prima voetbal. Via goed combi natiespel werd een 3-0 voorsprong bereikt. Na rust kwam Helios sterk terug en scoorde 3-1. Even later werd het ook 3-2 en leek Blauw Wit alsnog een moeilijke slotfase tegemoet te gaan. Het tegendeel was echter het geval. De thuisploeg liet zich door de twee tegentreffers niet ontmoedigen en ging door met het goede spel wat uiteindelijk nog drie treffers oplever de 6-2. R.K.S.V.C1-Blauw WitCI Tegen R.K S.V. uit Rijssen speelde Blauw Wit een goede partij voetbal De gasten hadden enkele omzettin gen binnen het team doorgevoerd wat goed uitpakte. Merijn speelde spits en deed dit naar behoren. Hij scoorde voor rust drie keer. Na rust met keeper Richard vervangen door Gerhard ging de ploeg goed door. Merijn scoorde 0-4 en 0-5 terwijl Wilco een strafschop als een streep binnen knalde. Opvallend was het goede spel van Wilbert die na zijn beenbreuk aan een sterk come-back bezig is. Blauw Wit C2 -Haarle C2 Blauw Wit was veel te sterk voor Haar Ie en de ongelijke partij kende een veel te hoge score Blauw Wit kon na bijna elke aanval juichen. Haarle kwam nog wel tot een tegentreffer 16-1. P.H.D4 -Blauw Wit D1 Blauw Wit D1 had in Almelo opnieuw een moeilijke wedstrijd Ondanks de goede inzet was de thuisploeg iets sterker Vooral in de aanval en het scoren van doelpunten waren de gastheren beter 6-2. Excelsior E5 - Blauw Wit El Blauw Wit was heer en meester en in de eerste helft werd er voortreffelijk gecombineerd Marco van Dijk teken de al snel voor 0-1 en hiermee was de ban gebroken. Blauw Wit liep eenvou dig uit naar 0-6 bij rust via treffers van Rik Stoevenbelt, Kuba Kladzinsky, Olaf Koning, Robbert Hulleman en opnieuw Marco van Dijk. Na rust had Blauw Wit moeite om het tempo vast te houden. Desondanks werd het nog 0-9 via treffers van Rik twee keer en Dennis Bolink. Vlak voor tijd wist Excelsior nog de ere treffer te scoren 1 -9 Enter Vooruit F2 - Blauw Wit F1 Blauw Wit F1 heeft een stijgende lijn te pakken. Werd vorige week nog van Hulzense Boys verloren, nu werd En ter Vooruit in eigen 'Arena' op 2-2 gehouden. Een prima resultaat. Blauw Wit F2 - Omhoog F3 Blauw Wit begon duidelijk minder aan de wedstrijd dan dat ze in de eerste wedstrijden deden. Toch kwam de thuisploeg op voorsprong via Marten Hulleman. Hierna moest de thuis ploeg in de verdediging en Omhoog wist twee maal tot scoren te komen Rust 1-2. De tweede helft begon goed voor Blauw Wit. Derren Bieleman wist een vrije trap over de muur en langs de kansloze doel man te schieten. De 2-2 leek ook de eind stand te worden ware het niet dat b;j Omhoog een vrouwelijke spits rond liep die alle mannelijke collega's de baas was Ze was veruit de beste speler van het veld. Zij was het dan ook die Omhoog de winst bracht met nog twee doelpunten 2-4. Blauw Wit F3- Haarle F2 De tweede wedstrijd van Blauw Wit ging inderdaad beter. Tegen Haarle F2 was de tegenstander. De wedstrijd ging eerst gelijk op, maar langzamer hand kwam Blauw Wit meer aan voet ballen toe en scoorde topscorer Gijs de 1-0. In de tweede helft wist de verdediging van Blauw Witallestegen te houden. In de tegenaanval was het Gijs die de bal keurig voorzette op Rick-Jan die keurig scoorde 2-0. Een overwinning die luidruchtig ge vierd werd.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7