Henk Wansink (GB): 'Drempels zijn flinke probleembuiten' Bouw aula begraafplaats wordt nader onderzocht Zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Creatieve middagen I Gereconstrueerde Espelodijk feestelijk heropend Holtens Gemengd Koor bestaat 65 jaar Caroline Kaart speciale gast op jubileumconcert Erwincross en Trekkersiep Instuif V olleybal Mintonette Ballonnenactie Suzan's DONDERDAG 10 OKTOBER 1996 ,,'t Zijn behoorlijke probleembuiten! Denk eens aan hulpver leners als brandweer en ziekenauto. Trouwens, ik zie mezelf al in een ziekenauto liggen die over de Espelodijk moet...!" Henk Wansink (GB) had maandagmiddag in de raadscom missie gemeentewerken geen goed woord over voor de verkeersdrempels die met de reconstructie van de Espelodijk zijn aangebracht. Op het eerste deel zelfs iets hoger dan op het tweede gedeelte van de weg. Je moet vrijwel stilstaan met de auto om te voorkomen dat je je wagen niet aan barrels rijdt," brieste hij. Wansink verzekerde dat ook menig agrariër niet ge lukkig is met de verkeersdrem pels. „Ik heb klachten gehoord van agrariërs die op moeilijkhe den stuiten als ze met een land bouwvoertuig over die bulten moeten." Hij kreeg steun van Gerrit Markvoort (PvdA), die de drem pels kwalificeerde als 'giganti sche lanceerinrich tingen'. Mark-voort herinnerde er aan dat zijn fractie in aanvang al gewaar schuwd had voor te drastische verkeersmaatregelen op een weg als de Espelodijk. Wethouder Eb van Schooten, partijgenoot van Wansink, was echter niet te vermurwen: „De aanwonenden zijn dolgelukkig met de genomen verkeersmaat regelen en willen graag dat de drempels blijven liggen. Voorheen werden ze bij wijze van spreken aan diggelen gereden, nu wordt er duidelijk minder hard gereden. We hebben de weg in het kader van 'duurzaam veilig' aangepakt, ik ben dan ook zeker niet van plan ze eruit te gooien...". Directeur gemeentewerken ing. S.K. de Jong merkte later op dat na gereedkoming van de eerste drempel een loonbedrijf ver zocht was om deze te 'testen' met meerdere machines en dat leverde geen problemen op. De gereconstrueerde Espelodijk werd vorige week vrijdag offi cieel heropend. In de huifkarren van De Elshof werden B en W en een groep aanwonenden van Het Trefpunt naar de Espelo dijk gebracht, waar een lint over de weg gespannen was en naar goed gebruik gemeut werd. Aan mevrouw Nijland, bewoon ster van het eerste huis aan de weg, de eer om het lint door te knip pen, waarna een hapje en een volgend drankje wachtte in Het Trefpunt. De reconstructie van de Espelo dijk startte dit voorjaar (na het optreden van Normaal), nadat de provincie en Waterleiding Maatschappij Overijssel groen licht gaven aan de aanpak van de gehele weg. De extra grondmonsters die het Centraal Bodemkundig Bureau in het deel van de weg dat in het grondwaterbeschermingsgebied ligt nam, toonden aan dat de ver ontreiniging gering was en binnen de normen bleef. De Espelodijk werd in twee fasen gereconstrueerd: aannemer Krekel startte met het gedeelte tussen de N332 en de Okkenbroekseweg, na de zomer het tweede deel tussen Okkenbroekseweg en Mane- schijnsweg. De aanpak heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Onderzoek wees uit dat onder het wegdek een oude uitgeloogde teerlaag lag. In overleg niet Krekel werd een procédé ontwikkeld dat op bei- Het Holtens Gemengd Koor (HGK) geeft op zaterdag 19 ok tober een concert in De Kande laar ter gelegenheid van haar 65- jarig bestaan. Speciale gast op deze avond is de van radio en te levisie bekende zangeres Caro line Kaart. Caroline zal, begeleid door haar vaste pianist Peter Ligtermoet, een aanzienlijk deel van de avond voor haar reke- zal onder Largo van Handel en van Bach ten gehore brengen. Het Hol tens mend Koor zal op de pia den bege- Els Praas uit W ïcr- dcn. Deal- gehele lei- avond is in handen gert Zwa Hellen- doorn. de vaste diri HGK Daarnaast zingt zij lie deren uit de West Side Story van Leo nard Bern stein en een med ley van- Vera Lynn songs. Ui teraard keert ze ook even terug naar haar Schotse 'roots' met enige Schotse en Engelse 'tradidonals'. HGK zelf zal voor de pauze een aantal religieus getinte nummers brengen, zoals het Motet van Schulz en Sanctus van Lotti. Na de pauze zingt het koor meer wereld lijke muziek zoals 'Oh what a beau- Caroline Kaart treedt op 19 oktober op in De Kandelaar. Kaarten 36161 - Rijss Gezelligheid staat voorop bij de creatieve middagen voor vol wassenen die de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk vanaf 25 oktober elke vrijdag van 14.00 tot ongeveer 15.30 uur houdt in de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp. Een lekker kopje thee, een gezellig praatje en ondertussen bezig zijn meteen leuke techniek is het recept - voor de creatieve middagen. Het programma voor deze mid dagen is als volgt: 25 oktober, zand- JE W De gereconstrueerde Espelodijk werd vorige week vrijdag officieel heropend. In de huifkarren van De Elshof werden B en W en een groep aanwonenden van Het Trefpunt naar de Espelodijk gebracht. Foto: Ten Velde de weggedeelten, dus ook in het grondwaterbeschermingsge bied, kon worden toegepast. Zodanig, dat geen sprake is van mogelijk verdere uitloging. Fase 1 leverde wat dat betreft geen problemen op bij de provincie; voor met fase 2 kon worden begonnen, moesten op drie plekken grondboringen worden verricht. tiful morning' uit de musical 'Okla homa' van Rodgers en 'London derry- Air'. Kaart zal ook samen met het Hol tens Gemengd Koor optreden. Naast 'Praise the Lord, o Jeruza lem' van Maunder voor de pauze zal zij, na de pauze, muzikale her inneringen ophalen aan de oorlog en bevrijding met uitvoering van onder meer "We'll meet again' en 'Land of hope and glory'. voor dit concert zijn in de voorverkoop a f 12,50 verkrijgbaar bij de VVV-kan- toren in Holten, Nijverdal, Rijssen en Markelo alsmede bij Brons voord, Schoolstraat 10 te Bathmen. Kaarten aan de zaal kos ten vijftien gulden. Het concert be gint om 20.00 uur uur. De zaal is open om 19.30 uur. schilderen op een kaart of schilde rijtje; 1 november, taart van droog bloemen; 8 november, kaarten borduren; 15 november, krans van brooddeeg; 22 november, patch work op foambord; 29 november, kerst-activiteit. De kosten zijn 2,50 gulden per keer en de gebruikte ma terialen kunnen tegen kostprijs worden aangeschaft. Mocht men willen deelnemen aan de middagen dan wordt men verzocht zich van te voren op te geven in verband met de aanschaf van materiaal, telefoon van het Dorpshuis is 36 27 55. Komt er ook een aula op de uit breidingvan de nieuwe begraaf plaats?, vroeg Henk Wansink (GB) zich maandagmiddag af in de raadscommissie gemeen tewerken. Wansink kwam met zijn vraag naar aanleiding van het feit dat B en W van plan zijn de gemeenteraad volgend jaar te benaderen met een voorstel tot uitbreiding van de nieuwe begraafplaats. Wethouder Eb van Schooten (GB) verklaarde op zichzelf niet te gen de bouw van een aula te zijn, maar wees er tegelijkertijd op dat bij een dergelijk besluit meerdere partijen betrokken zijn. Daarmee doelde hij op de uitvaartonder nemer, exploitant van de aula. Van Schooten vond het evenwel zeker een opmerking die nader kon worden bekeken, met andere woorden in overweging kan wor den genomen door het college. De uitbreiding van de begraafplaats is gepland aan de overkant van de Oude Deventerweg, aansluitend aan het daar al gelegen parkeerter- B en W zijn tot de conclusie geko men dat nog circa zeven jaar van de huidige nieuwe begraafplaats ge bruik kwan worden gemaakt. Alvorens een nieuwe in gebruik kan worden genomen, moet de in- richüngmin of meer volgroeid zijn. Wansink vroeg zich vervolgens af of het noodzakelijk is dat de ge meente opnieuw een Vcspacar aanschaft (voor gemeentewerken). MAC De Holterberg houdt op zaterdag 12 oktober weer een Trekkerslepwedstrijd, op zon dag 13 oktober gevolgd door de Erwincross. De eerste begint om 10.00 uur, de tweede om 13.00 uur. Beide vinden plaats op het ter rein van Eb van Schooten aan de Raalterweg. Deelname aan de cross staat uitsluitend open voor leden van de Holtense club. Het regelement voor de cross is enigszins gewijzigd. Om te voorkomen dat steeds duurdere auto's aan de Erwincross gaan deelnemen, heeft de organisatie besloten het aan te vullen. Uitgangspunt daarbij is dat het zuiver gaat om gezellig auto crossen met oude, slooprijpc au to's van ongeveer geli|ke kwali teit. De nieuwe regel in het rege lement is, dat de deelnemer zich op verzoek van de organisatie verplicht de auto te koop aan te bieden voor zeshonderd gulden (honderdgulden daarvan gaat naar de vereniging). De eventu ele koper moet zich bij de orga- nisauc melden. De aanschafprijsvan acht tienduizend gulden is weliswaar goedkoper dan de 35 duizend gul den voor een bestelauto, maar voor Wansink geen reden om tot aan schaf over te gaan. ,,'t Is geen ge zicht, ik zou er zelf absoluut niet in willen rijden. Trouwens, elke oud ijzerboer heeft wel zo'n kar, waar om zou de gemeente Holten er dan nog één kopen? 't Oog wil im mers ook wat..!" Henk Wansink OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen paardestal Rijssenseweg 5; 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje Korhoenderweg 6; - bouwen serre Pastoriestraat 35. 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 berk. 1 kersenboom en enkele coniferen Rijssenseweg 4a; - 1 prunus Waardenborchstraat 40; - 8 dennen, 1 lariks, 1 Amerikaanse eik en dunning Postweg 30; - 1 berk langs de Borkeldsweg, - 4 populieren, 1 kastanje, 6 berken, 3 eiken, enkele coniferen en dunning Sangeldijk 20; - 1 berk Schoutenstraat 43; - 2 dennen Boerrichterstraat 4, - 2 eiken, 1 Amerikaanse eik, 4 douglassen, 2 berken en 1 den Winkelbergweg 25. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenver melde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Hol ten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afde ling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor; - bouwen zomerhuis Vianenweg 104 (26-09-1996); - bouwen garage Raalterweg 29a (26-09-1996); - bouwen garage/berging Flisweg 8 (02-10-1996); - bouwen schuur Sangeldijk 18 (03-10-1996), - bouwen woning Vicarie (ongen.) (04-10-1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en wo ningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. VRIJSTELLING ARTIKEL 17 W.R.O. BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 14 oktober 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om c.q een ambtshalve besluit tot vrij stelling van het bestemmingsplan „Buitengebied". Dit verzoek c.q. ambtshalve besluit heeft betrekking op het tijdelijk gebruik, en voor zover nodig daarvoor ver bouwen, van gedeelten van het perceel Markeloseweg 19 te Holten voor: a. de uitoefening van een autobedrijf; b. de uitoefening van een stoffeerdersbedrijf; c. de uitoefening van een bedrijf voor de vervaardiging van kunststof produkten, waaronder plantenbakken, speelgoed, brandstoftanken e.d.; d. de uitoefening van een cleaningservicebedrijf. Burgemeester en wethouders zijn voornemens hiervoor vrijstelling te verlenen als bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor maximaal 3 jaar. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 10 oktober 1996 De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven VRIJSTELLING ARTIKEL 18a WRO TEN BEHOEVE VAN BOUWEN TUINHUISJE BIJ BOERRICHTERSTRAAT 2 De burgemeester van Holten maakt bekend, dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer E. Agterkamp, Boerrichterstraat 2 te Holten, een melding tot bouwvoornemen is gedaan voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nummer 3992, plaatselijk be kend als Boerrichterstraat 2. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „Holten 1968", omdat er geen vrijstaande bijgebouwen mogen worden opgericht. De melding om bouwvoornemen kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als be doeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), voor zgn. kruimelgevallen. Krachtens artikel 42, lid 5, van de Woningwet wordt een melding mede aangemerkt als een verzoek om een zodanige vrijstelling. Bij besluit van 1 oktober 1996 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toe passing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, van de WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de melding tot bouwvoornemen) vanaf 14 oktober 1996 ge durende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Hol ten. Holten, 10 oktober 1996 De burgemeester, D. J. Verhoeven Wie wordt op 2 januari aanstaande als vrijwilliger in het zonnetje gezet??? Kandidaten kunnen worden voorgedragen bij het College van Burgemeester en Wethouders vóór 1 november 1996. Gelieve hierbij de reden(en) van de voordracht te vermelden. Kandidaten moeten woonachtig zijn in Holten en moeten kunnen bogen op bijzondere verdiensten voor de Holtense samenleving op ver schillende terreinen gedurende een reeks van jaren. Bekendmaking zal plaatsvinden tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van donderdag 2 januari 1997. De Volleybal vereniging Min tonette gaat na de herfstva kantie van de basisscholen weer starten met volleybal voor de basisschooljeugd. Afgelopen seizoen waren de al lerkleinsten niet vertegenwoor digd binnen de club maar vanaf 15 oktober worden er trainings groepen geformeerd. Leerlingen vanaf groep vier zijn van harte welkom. Voor de allerkleinsten zullen de trainingen bestaan uit veel bal er varing opdoen en het verder ont wikkelen van motorische vaardig heden. De wat oudere jeugd zal in een sneller tempo kennis maken met de volleybalsport. en er zal ge streefd worden om weer deel te nemen aan de competitie. In de vakantie is er twee keer een instuif, waar de leerlingen vanaf groep vier dus welkom zijn. De bedoeling is dat de leerlingen op ontspannen wijze kennis maken met deze sport, voor de allerklein sten dat wil zeggen de leerlingen van groep vier en vij f zal het speel se clement voorop staan. De instuif is op dinsdag 15 okto ber van 10.00 uur tot 11.30 uur en donderdag 17 oktober van 14.00 tot 15.30 uur in de sporthal. De trainingen zijn altijd op dins dag van 15.30 tot 16.45 uur in de sporthal en in het gymlokaal aan de Haarstraat. De vereniging hoopt dat veel kinderen weer ken nis willen maken met de volleybal- sport. Inlichtingen bij H. Scholten, tel. 36242. Suzanne Klein Bluemink houdt op 12 oktober feest. Want dan wordt de Suzan's Haarmode heropend. De opening is om 16.00 uur op de Smidsbelt met een ballonnenwedstrijd voor alle kinderen tot en met 12 jaar. Tot en met 11 oktober kan een wed strijdkaart worden opgehaald in de nood-unit. Diegene van wie de ballon de meeste kilometers aflegt, wint een jaar lang gratis naar de kapper. De ballonnen worden op 12 oktober om 15.30 uur uitgedeeld vanuit de nood-unit en gaan een half uur later de lucht in. Na de wedstrijd is iedereen tot 19.00 uur uitgenodigd om een kijkje te komen nemen in de vernieuwde zaak. Hans Steunenberg heeft zijn schoenenzaak een nieuw gezicht en nieuwe naam gegeven. Onder de naam Hans Shoes brengt hij op een vlotte en onafhankelijke manier zijn lederwa ren, accessoires en schoenen samen met twfce part-timers aan de man of vrouw. Behalve de reeds bekende merken, zoals Jacobelli, Silvia en Rohde bevat het assortiment nu ook schoe nen in een wat mildere prijsklasse. Bovendien zorgt hij door re gelmatig beursbezoek voor een collectie die up to date en tren dy is. Door de goede open verbinding met buurman Schuppert Mode is het mogelijk in één keer een complete outfit aan te schaf fen. Verder heeft Hans ook een ruim assortiment aan kleine le derwaren, misschien een tip voor de komende feestdagen? Ook reparaties worden nog steeds gedaan op de eigen reparatie af deling. En voor wie iets speciaals wal zijn er schoenen met bij passende tas. Het interieur heeft een frisse en overzichtelijker aanblik gekregen. En natuurlijk wordt men vakkundig geholpen bij Hans Shoes aan de Stationstraat in Holten. Foto: Joke Oostervcld Finak Hypotheken uit Holten voert de laatste drie maan den van dit jaar een introductie-actie. Als u nu door dit kantoor een vrijblijvende offerte laat maken voor een aantrekkelijk spaar- plan, kunt u meedoen aan een wedstrijd met een geweldige prijs voor twee personen. Wie wint kan kiezen uit een Fantasy World Diner Show of een Bourgondisch weekend in kasteel Geulzicht in Limburg. De Fantasy World Diner Show is werkelijk een onvergetelijke er varing. Een combinatie van culinair genot en een wervelende show met prachtige Licht- en lasereffecten en artiesten van top niveau. Het kasteel Geulzicht is gelegen op de heuvels waar de Geul zich doorheen slingert. Vanuit het kasteel kan men leuke uitstapjes maken naar het nabij gelegen Valkenburg (denk aan Thermae 2000), Duitsland of België. Hoe gaat de actie van Finak Hypotheken en Assurantiën in zijn werk? Men laat vrijblijvend een offerte maken vooreen spaarplan. Bij de offerte ontvangt men een kanskaart. Deze hoeft alleen maar ingevuld en opgestuurd te worden. Finak Hypotheken heeft ook een folder klaarliggen, waarin men meer kan lezen over sparen en de prijzen, die met deze actie te winnen zijn. Bij de advertentie in deze krant zit een antwoordkaart. Vul deze in en stuur hem op naar Finak Hypotheken en Assurantiën. Foto: Peter Koehorst

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5