Holtens Nieuwsblad, Actiegroep beschuldigt Van Schooten van manipulatie T ato is op zoek aar ballerina's Twingo-project: politie is nu altijd bereikbaar Buurtvereniging Dijkerhoek blikt naar gouden jubileum Jan Kevelam: 'Al die rottige platte daken' Vervangen van bomen 16 topsport en sfeer U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonneeopgeeft. BON r^iT.I Status van 'gevonden tracé-kaart' is onduidelijk Wethouder stelt onderzoek in 21 t/m 26 OKTOBER INDOOR WIERDEN INTERNATIONAL Lichtmasten Nieuwe abri's Nierstichting Frits Paule Cup CJV start jubileumjaar Postzegelclub Holtens Nieuwsblad DONDERDAG ÏOOKTOBER 1996 Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 „Als je ziet wat er aan geld ge stoken wordt in het vervangen van al die rottige platte da ken!," merkte Jan Kevelam (WD) maandagmiddag op in de raadscommissie ge- meentwerken. Kevelam doelde daarmee op de aanzienlijk som geld die in de be groting 1997 is opgenomen voor onderhoud/vervanging dakbe dekking van platte daken op ge meentelijke panden. Ook Dick van .der Torre (D66) had zo zijn bedenkingen: „Platte daken is enkel ellende..." Direc teur gemeentewerken S.K. de Jong verzekerde dat zoveel mo gelijk geprobeerd wordt het aan brengen van een plat dak te ver mijden. Hij herinnerde aan het stand punt van een vorig college (eind jaren tachtig): platte daken waren uit den boze. De Jong, schertsend: „En toen kwam het gemeentehuis en dat heeft een plat dak..." t71.: afdeling klassiek ballet van S.V. Bato kan in de groep maf 8 jaar nog wel enkele dan- :resjes gebruiken. Vooral met ka iet oog op de komende grote litvoering volgend jaar. Under leiding van Ine van de 'al wordt er gedanst op muziek in bijvoorbeeld Andre Rieu. [indcren, die niet zeker weten f ze klassiek ballet wel een :uke hobby vinden, mogen rus- g één of twee keer meedoen Ivorcns te beslissen. 'olgend voorjaar vindt er een rote uitvoering van de SV Bato laats, kinderen die lid worden, iomend voorjaar worden de omen aan de Oude Stations- en de Larenseweg (langs et zuidelijke deel) gekapt en ervangen. De bomen verke- :n in slechte staat. let werd deze week duidelijk bij e behandeling van de bcgro- ng in de raadscommissie ge- leentewerken. In de begroting 35.000 gulden gereserveerd oor de werkzaamheden. Dat oor het voorjaar gekozen is oudt volgens chef buitendienst Gerard Grave verband met het Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander doorI I Naam Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee vt het opgeven van een I uoitens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dhr/mevr Inzenden aan. Adres Holtens Nieuwsblad I ml Woonplaats Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hoewel nog ruim acht maan den te gaan, maakt de Buurt vereniging Schoolkring Dij kerhoek zich langzaam maar zeker op voor het vijftigjarig bestaan. Volgend jaar juni is het een halve eeuw geleden dat voorma lig hoofdonderwijzer J.L. Boer van de plaatselijke basisschool het initiatief nam tot oprichting van deze vereniging, waarin ele menten als gezelligheid, sociaal contact en activiteiten nog altijd de boventoon voeren. Afgelopen dinsdag werd in Het Bonte Paard voor het eerst van gedachten gewisseld over de in vulling van het feestprogramma. Zeker is dat het gouden jubi leum gevierd wordt op een za terdag in juni. Deze week steekt de buurtvere niging met vertegenwoordigers van de school eveneens de kop pen bij elkaar over het plan tot aanpassen en versterken van de kom van Dijkerhoek. De ge meente heeft daarvoor in het investeringsschema bij de be groting 1997 een kwart miljoen gereserveerd. Om een degelijk standpunt naar de gemeente te ventileren, word gesproken over de vraag wat men met de kom zou kunnen en willen, ook al in relatie tot de geplande uitbrei ding van woningbouw tegen over de molen. De kom omvat voornamelijk het stuk Dijkcr- hoekseweg bij de molen en de school, juist het gedeelte waar nogal hard gereden wordt. In die zin zijn verkeersrem mende maatregelen niet ondenkbaar. De Dijkerhoekse buurtvereni ging telt inmiddels ruim twee honderd leden. De meeste ge zinnen in Dijkerhoek zijn lid. Het jaarlijkse programma ver meldt onder meer klootschie ten. „Elk jaar kiezen we daar voor een andere route," aldus woordvoerster Miep Sluiter. „Dit jaar is gekozen voor een route over de Tromopsweg, to taal bijna drie kilometer." Het startpunt was bij de molen, waar zich uiteindelijk 86 deelnemers meldden. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in Het Bonte Paard. De groep Erwin Stevens werd verblijd met een grote sla groomtaart. Zij had de afstand De actiegroep Leefbaar Holten heeft beslag kunnen leggen op een een gedetailleerde tekening van de nieuw te bouwen zuidelijke rondweg. Alhoewel verantwoordelijk wethouder E. van Schooten tijdens de commissievergadering en bewo nersbijeenkomst vorige week nog volhield dat er niets bekend is over een mogelijk tracé, blijkt het college van Burgemeester en Wethouders in het bezit te zijn van een kaart waarop het mogelijke tracé al staat aangegeven. S.V. Bato kan nog enkele ballerina's plaatsen. Foto: joke Oosterveid kunnen dan gelijk het geleerde in de praktijk aan familie en vrienden laten zien. Er wordt geoefend op dinsdag van 17.30 tot 18.30 uur in dc gymzaal aan de Vrijhcidslaan. „De laatste jaren is dc belang stelling voor klassiek ballet on der de jongere generatie afgeno men. Hopelijk zorgt de populai re muziek van André Rieu en Helmut Lotti voor hernieuwde belangstelling voor deze tak van ballet", aldus Ine van dc Wal. Voor inlichtingen over kosten en andere vormen van ballet kan men terecht bij het secretariaat, tel. 36 60 30. feit dat de te verwijderen bomen dan relatief goedkoop kunnen worden afgevoerd (paasvuur). Langs beide wegen worden nieuwe bomen geplant. Om welke soort het gaat kon Grave nog niet mededelen. Gelet op het ingrijpende effect van de werkzaamheden adviseerde Henk Wansink (GB) het college wel om ruim van tevoren aan dacht te schenken aan de kap- werkzaamheden, opdat dc Hol tenaren er niet onverwacht mee worden geconfronteerd. In de commissie ruimtelijke or dening is vorige week beslist dat er een onderzoek moet komen naar het mogelijke tracé van de zuidelijke rondweg. Maar vol gens J. Borghuis, woordvoerder van de actiegroep Leefbaar Holten staat al lang vast hoe de weg moet gaan lopen. „Het is al beslistwelkevariantermoet ko men. De burger wordt belazert. De opzet van het college is uit breiding van woongebieden ten koste van de laatste stukken mooie natuur." En met die keuze maakt de gemeente Holten de blunder van de eeuw, stelt Borghuis. „De gemeente wordt straks in gesloten door verkeer. Het wordt een eiland in allerlei la- waaizones. We hebben te maken met de Al, die in het jaar 2000 zes verkeersstroken heeft. Veel regionaal vrachtverkeer komt langs Holten via de Mar- keloseweg, de Dorpsstraat en Oranjestraat zijn nog niet vol doende verkeersluw gemaakt. Dan is er nog de Kolweg, dat is nu al een vrij drukke doorgangs weg, om naar niet te spreken over de spoorbaan en de SI4 Raalte richting in de Al. Daar Wethouder E. van Schooten stelt een onderzoek in naar de herkomst van de kaart die exact het tracé van de zuidelijk rond weg aangeeft. Het is op dit mo ment nog volkomen onduide lijk wie de weg heeft ingete kend. „Ik weet zeker dat er geen kaart bij de offieële raadsstukken zat", rea geert de wethouder. „Niemand kent de kaart, ook de burgemeester niet. Ik hecht ook geen enkele waarde aan dit document." Van Schooten heeft enkel idee wie de kaart heeft ingete- komt straks nog de Zilverzand weg bij, de toegangsweg naar het nieuwe industrieterrein en als klap op de vuurpijl de nieuwe zuidelijke rondweg. Als de laat ste volgens het tracé van de gemeente loopt waarop wij be slag hebben weten te leggen, dan wordt Holten voor driekwart omsloten. Het dorp heeft dan geen leefbaar klimaat meer."' Borghuis roept dan ook alle bur gers van Holten op om in op stand te komen. Iedereen kan zijn mening duidelijk maken door de bon in te sturen die als advertentie staat afgedrukt op pagina 3 van deze krant. „Als het gemeentebestuur niet met dc belangen van de Holtenaren bezig is, moeten wij, de burgers in actie komen", vindt Leefbaar Holten. Geschiedenis De eventuele zuidelijke rondwegis dus slechts één van de problemen op verkeersgebied waarmee Holten te maken heeft. Sinds 1980 is dc gemeente Holten bgzig een oplossing te zoeken voor verkeers overlast. Het aantal verkeers bewegingen is te hoog en deze die nen te worden teruggebracht, vindt Borghuis. „Sinds 1980 tot nu toe zijn er vijf a zes rapporten uit gebracht (geschatte kosten vijf honderdduizend gulden tot zeven honderdduizend gulden), maar er zijn slechts kleine zaken uit gevoerd." Begin maart 1996 heeft het bestuur van de gemeente Holten het Nijmeegse bureau Haskoning aan de hand van alle beschikbare rap porten, opdracht gegeven een be slismodel voor de gemeente Holten op te stellen, om tot een de finitieve oplossing van de verkeers problematiek te komen. Uit het rapport blijkt dat de maat regelen die tot nu toe genomen zijn effect hebben gehad. Verder blijkt uit de gegevens van Haskoning dar veertig procent van de verkeers overlast veroorzaakt wordt door doorgaand verkeer (inclusief vrachtverkeer), dat niets in Holten heeft te zoeken. Het advies van het bureau is dan ook om reeds eerder voorgestelde belemmerende maat regelen voor dit verkeer verder door te voeren. Vervolg op pagina 3 De politie in Holten is vanaf deze week altijd bereikbaar. Via het Twingo-Project' kunnen burgers te allen tijde een beroep doen op de politie. De doelstelling luidt dan ook een betere en vooral direc tere bereikbaarheid van de lokale politie en efficiënter omgaan met inzet van personeel. waaronder een Renault Twingo waarna het project is genoemd. Zo is er onder meer aan de ge vels van beide politiebureau's een praatpaal geplaatst waar mee de burger direct met de dienstdoende agent in contact wordt gebracht. Maar ook thuis via de telefoon kan een beroep op de politie wofden gedaan. De vaste openingstijden van de lokale politiebureau's worden vervangen door permanente be reikbaarheid via de mobiele tele foon. De burger hoeft ook niet meer naar het bureau om bij voorbeeld aangifte te doen, want een agent komt thuis of maakt een afspraak. Per ge meente is één auto beschikbaar Gok is het niet meer noodzake lijk dat agenten met z'n tweeën op surveillance gaan. Na de eer ste reorganisatie van de politie werd de leegloop van politie in plattelandsgebieden als Holten en Bathmcn duidelijk merkbaar. Naar de mening van vele bur gers werd de sterke hand steeds meer onbereikbaar. Deze klach ten kwamen ook de burgemees ter van Bathmen, J. Weierink, ter ore waarop hij met een initia tief naar dc toenmalig distric- schef van Salland, A.H. God- lieb, ging. Inmiddels kijkt ook y- ijt** Projectleider J. Heerdink, burgemeester van Holten D.J. Ver hoeven, burgemeester van Bathmen J. Weierink en brigadiercoör dinator L. Dijkstra (v.l.n.r.) zijn blij met het Twingoproject. Foio: Peter Koehorst Onder perfecte weersomstandigheden namen 86 Dijkerhoe kers zondag deel aan het jaarlijkse middagje klootschieten. afgelegd met het minste aantal worden. Dc groep Ab Wech stapel eindigde als tweede en kreeg een iets kleiner exemplaar aangeboden, terwijl de familie Ten Wolthuis als derde een minitaart kreeg. Handelsvereniging Het bestuur van de handelsver eniging hoopt op een snelle ver harding van dc Kalfstermans- wcidc. Ook is een voorkeur uit gesproken voor een zuidelijke rondweg. Lees meer op pagina 3 Espelosedijk De Espelosedijk is onlangs ge reconstrueerd. Henk Wansink (GB) heeft geen goed woord over voor de verkeersdrempels. Hij noemt ze zelfs probleem- bulten. Zie pagina 5 Erik Davids Na vier keer net naast de titel te hebben gegrepen, is het de Hol- tense motorcrosser Erik Davids eindelijk gelukt om Nederlands Kampioen in de viertakt-klasse te worden. Een verslag op de sporthalte 'Den Haag' met veel belangstel ling naar dit project vanwege de plannen over een gebiedsgebon den inzet. De werkwijze van het project is onder meer dat er wordt ge werkt met een klein team binnen de gemeenten Holten en Bath men en door mobiele bereik baarheid flexibel optreden en problemen op een zo'n kort mogelijke termijn aanpakken. Projectleider Jan Heerdink noemt dat de aanpak van de 'korte klap'. „We willen snel resultaat", zegt Weierink. Burgemeester D.J. Verhoeven van Holten vindt het heel be langrijk dat vier van de tien agenten die meedoen aan dit project de Holtense samenle ving heel goed kennen. „En voor mij is het ook heel belang rijk dat Gé Oberink bij het team zit. Hij kent Holten op zijn duimpje", zegt Verhoeven. De kosten bedragen zo'n 45 duizend gulden per dorp. Het politicbureau in Holten aan de Keizersweg is wel elke maan dag geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Op alle andere tijdstippen is de politic telefonisch bereikbaar. Overdag krijgt men rechtstreeks contact met de dienstdoende politieagent in Holten. Het tele foonnummer blijft gelijk: 36 44 44. 's Avonds en 's nachts wordt men doorverbonden met de meldkamer. Voor noodge vallen kan men altijd 06 11 bel len. Als het aan het college van B W ligt krijgt de omgeving van het Dorpshuis nieuwe lichtmasten. De palen worden nogal eens vernield. Door het plaatsen van nieuwe hoopt de gemeente, dat ze minder fraudegevoelig zullen zijn. Omdat er abri's ontbreken bij de bushaltes aan de Deventerweg, Keizersweg en bij het NS-stati- on, heeft de GVM de gemeente een aanbieding gedaan voor het leveren en plaatsen van vijf zo geheten Spectra-abri's. De twee bestaande abri's aan de Vrijheidslaan zouden om reden van eenduidigheid eveneens moe ten worden vervangen, maar B en W hebben besloten dat voorlopig achterwege gelaten. In plaats daar van wordt nu één abri geplaats bij de halte aan de Rijssenseweg (bij de rotonde) en één abri bij de halte aan de westzijde van de Pannenbak- kersstraat.Totaal worden daarmee zeven abri's aangeschaft, waarvoor de gemeenteraad eind deze maand een krediet van 25 duizend gulden beschikbaar moet stellen. De collecte van de nierstichting, heeft dit jaar het bedrag van f 6.032,50 gulden opgebracht. Het bestuur wil dan ook de collectanten en gevers hartelijk danken voor dit bedrag. Op 6 maart 1997 houdt de Nierstichting weer een bingo avond. De jaarlijks terugkerende Frits Paule Cup vindt woensdag 16 oktober plaats. Dit evenement, gehouden door de Vojac, is voor alle jeugdleden tot en met 16 jaar van de S.V. Holten. Het vindt plaats op het Meermans kamp en zal om 13.30 uur starten. De jeugdleden dienen om 13.00 uur aanwezig te zijn. De middag wordt gevuld met allerlei vaardig- heidsspelen. Ter afsluiting van de ze middag wordt er een wedstrijd gespeeld tussen de leiders en enke le deelnemers. De deelname is gra- CJV de Vriendenschaar viert dit jaar het 50-jarig bestaan. Wel licht merkt men dat dit jaar door de vele georganiseerde activi teiten. Tevens is er een nieuwe voorzitter benoemd: Marjon Spenkelink. De clubs zijn in september weer ge start. Op dit moment zijn er drie clubs. Voor jongens van 8 tot en met 12 jaar op donderdag van 18.30 tot 20.00 uur, meisjes van 12 tot en met 16 jaar op woensdag van 18.30 tot 20.00 uur en jongens van 12 tot en met 16 jaar op vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur. Wie hier eens een kijkje wil nemen, wordt verzocht te bellen met de se cretaresse van de CJV, tel. 36 49 76. Natuurlijk gaat men ook dit jaar weer op kamp. Het laatste weekend van oktober wordt boerderij 'De Bovenberg' in Markelo bezocht. De Holtense postzegelclub houdt de maandelijkse bijeenkomst op maandag 14 oktober in dorpshuis de Boschkamp. Jeugdclub 'het pin cetje' begint om 19.00 uur de seni oren om 20.00 uur. Ook niet-leden met belangstelling voor filatelie zijn van harte welkom vanaf 20.00 De 'gevonden tracé-kaart' die aangeeft waar de zuidelijke rondweg gaat lopen.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1