Sports in Holten Blauw Wit verrast met winst tegen Harfsen Sport gg agenda Garage Baltes opnieuw sponsor van Blauw Wit 2 BCH1 start competitie goed SV Holten-trainer Dengerink haalt olympische medaille Holterbergherfsttoer Resultaten SV Holten Resultaten BlauwWit HOLTENS NIEUWSBLAD n IE SPORTHALTE DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1996 De tweede competitiewedstrijd van Blauw Wit in en tegen i Harfsen heeft voor Blauw Wit een prima 3-5 zege opgeleverd, j Samen met Juliana, Drienerlo en Sportclub Rijssen was Harfsen als één der sterkere tegenstanders ingeschat. In een open wedstrijd bleken doelpunten niet schaars en viel er voor het publiek veel te genieten. Blauw Wit begon in Harfsen in dezelfde opstelling als een week eerder. In de tweede minuut was het al raak. Een lange bal vanuit de Harfsen verdediging leverde bij Blauw Wit zoveel problemen op dat spits H. Jim- mink Hans Bekkernens met een fraaie lob kon passeren 1-0. De wedstrijd ging vanaf het be gin op en neer en scheidsrechter Hartman uit Apeldoorn moest alles uit de kast halen om het tempo van deze wedstrijd bij te houden. In de zevende minuut kwam Blauw Wit op gelijke hoogte met de thuis club. Een aanval over veel schijven kwam uiteindelijk bij Johan Bos- schers terecht. Johan wist met een prima pass Leo Aanstoot in stelling te brengen en tegen diens direkte inzet was de Harfsen doelman kansloos 1-1. Enkele minuten later stond Blauw Wit al op voorsprong. Johan Bosschers dreigde door te breken en werd middels een over treding afgestopt. Gerald Jansen wist met de vrije trap wel raad en knalde keurig raak 1 -2. Harfsen was door deze tegenslag niet uit het veld geslagen, maar trok direct ten aanval op zoek naar de gelijkmaker. Met een goed opge zette aanval werd de Blauw Wit de fensie uitgespeeld en kon J. Wil genhof 2-2 scoren. Een enerveren de openeingsfase die na twaalf mi nuten al een 2-2 score kende. Beide ploegen dachten hier blijkbaar ook zo over want de verdedigingen kre gen duidelijk meer grip op het spel van de aanvallers. De beste kans was in deze fase nog voor Harfsen, maar Hans Bekkernens wist met een prima redding, door de bal van de schoen van de doorgebroken speler te plukken, een achterstand voor Blauw Wit te voorkomen. Vij f minuten voor rust had Har fsen geluk toen de bal via Dirk-Jan Beid- man net naast het doel van de thuis ploeg hobbelde. Een minuut later was het toch raak voor Blauw Wit. Doelman Hans Bekkernens wist middels een verre uittrap Johan Bosschers te bereiken. Johan kon de bal nog net voorgeven op Leo Harfsen-Blauw Wit 3-5 Blauw Wit: Hans Bekkernens, Hans Stam, Jan Vrugteveen, Geraldjansen, Dirk-Jan Beid- man, Gerwin de Velde Har senhorst, Eelco Jager, (Ger- ben Beldman), Marco Schui- terd, Leo Aanstoot, Johan Bo- bnk, Johan Bosschers 0acco Schuppert). Aanstoot, maar diens inzet werd door de doelman van de gastheren goed verwerkt. De terugspringen de bal was echter voor Marco Schuitcrd die zich deze kans niet liet ontnemen 2-3. Na de thee voerde Harfsen het tempo op. Het was echter Blauw Wit dat een prima mogelijkheid op 2-4 kreeg middels een strafschop. De jarige Dirk-Jan Beldman wist dit buitenkansje echter niet te ver zilveren. Blauw Wit liet zich door deze tegenslag niet in de proble men brengen, maar wist telkens goed de tegenaanval te zoeken. Harfsen speelde voluit voor de ge lijkmaker, maar moest in de 17e mi nuut van de tweede helft toezien hoe Blauw Wit de lange bal op nieuw prima hanteerde. Johan Bo- link brak uit en scoorde alleen voor de keeper 2-4. Met Jacco Schuppert voor Johan Bosschers bleef Blauw Wit gevaar lijk. Jacco zag zijn eerste balcontact eindigen op de paal, maar ook Mar co Schuiterd kreeg een prima mo gelijkheid. In de 28e minuut na rust wist Blauw Wit de marge op veilig te zetten. Hans Stam wist via een vrije trap van zeker dertig meter de doelman van Harfsen kansloos te laten 2-5. Tien minuten later wist Harfsen eveneens uit een vrije trap de eindstand op 3-5 te bepalen. In de laatste minuten had Gerald J ansen het viezier iets te hoog staan waardoor een vrije trap net over ging terwijl Leo Aanstoot in de slotfase de eindstand op 2-6 had moeten bepalen, maar alleen voor de doelman wist hij het net niet te vinden. Zondag 15 september moest het eerste team van BC Holten zijn eerste wedstrijd spelen in de vierde klasse van de landelijke competitie van de Nederlandse Badminton Bond. Toch wel enigszins gespannen, moesten Brenda Lucassen, Berlinda Mi- chels, Mark Roelofs en Frank Fridrichs het opnemen tegen het tweede team van de BV Doesburg. Mark begon goed, door zijn en kelspel tegen de technisch vaar dige Ronny Pattvnama in twee games te winnen, waarbij duide lijk was dat vooral in de tweede game de conditie een woordje De Wielervereniging Holten heeft zaterdag 21 september de Holterberg Herfsttoer op het programma staan. De nieuwe routes voeren de deelnemers via landelijke wegen door Salland, Twente en de Achterhoek, waarbij gekozen kan worden uit de afstanden tachtig ,110 en 150 kilometer. Na een gemeenschappelijke route van twindg kilometer scheiden dc wegen van deze drie afstanden zich in de buurtschap Stokkum bi) Mar- kelo. De rijders van de 150 kilome ter gaan dan via Gclsclaar en Gees teren voor enkele beklimmingen. Daarna wordt via Sint Isodorushoe- ve, Beckum, Delden, Enter, Rijssen, I Notteren Hulsen naar Hellendoorn koers gezet om tenslotte via het be dwingen van de Hellendoornscbcrg en de Holterberg weer in Holten te rug te keren.De deelnemers aan de overige twee afstanden gaan na Stokkum richting Diepenhcim. I Daarna gaan de 110 kilometer gan gers over een kasseienstrook via Bentelo naar Beckum om daar weer op de route van de 150 kilometer te- retht te komen. De fietsers die voor de tachtig kilometer hebben geko zen gaan na Diepenhcim via Goor en Enter naar Notter en volgen dan weer de 150 kilometer route. Start en eindpunt van de Holterberg herfsttoer zijn zoals gebruikelijk bij sporthal 't Mossink aan de Keizers- weg.Deelnemers aan de diverse af standen kunnen vertrekken tussen 8.00 en 10.10 uur. Kleedruimtes zijn beschikbaar en na afloop is er gele genheid tot douchen. Leden van de Nederlandse Toer Fiets Unie kun nen deelnemen tegen organisatie- kosten. Voor de kortste afstand is dit 2,50 gulden en voorde andere af standen 3,50 guldenN iet leden die nen 1,50 gulden meer te betalen. Een herinnering is tegen meerprijs beschikbaar.Voor meer informade kan men contact opnemen met Henk Beldman, tel. 36 30 48 of Gerrit Pasman, tel. 36 10 11 SV Holten senioren:Zondag 22 sep- tember:Holten 1 - La Prem, 14.30 uur; Holten 2 - Berghuizen 3, 10.00 uur; Rohda Raalte 11 - Holten 3, 9.30 uur (vertrek 8.15 uur); SDOL 3 - Holten 4, 9.30 uur (vertrek 8.15-uur); SDOL 4 - Holten 5, 11.15 uur (vertrek 10.00 uur); Holten 6 - Markelo 7, 10.00 uur; Holten 7 - HSC 7, 9.30 uur; Holten 8 - Omhoog 5, 9.00 uur; PH 19 - Holten 9, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 10 - Holten 11, 9 00 uur; Ommen 5 - Holten 12, 10.00 uur (vertrek 8.30 uur). 13.15 uur); Excelsior A3 - Holten A2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten BI - Ruurlo B1, 14 30 uur; Holten B2, vrij; Holten Cl - Doetinchem Cl, 13.00 uur; DES C2 - Holten C2. 11.00 uur (vertrek 10 00 uur). Lichtwedstrijd woensdag 25 september. Holten B1 Dames PUCK Deventer, 19.00 uur. PupillemZaterdag 21 september: Hol ten D1 - Luctor Dl, 10.00 uur; De Zweef D4 - Holten D2, 10.00 uur (ver trek 9.00 uur); Holten D3 - Eversberg D2, 11.00 uur; DES E1 - Holten El, 9 30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten E2, vrij; Haarle E3 - Holten E3, 10.00 uur (ver trek 9.00 uur); Holten F1 - Hulzen F1, 11.00 uur; Sp. Rijssen F1 - Holten F2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten F3, vrij. Blauw Wit Senioren:Zaterdag 21 sep- tember:Sp. Rijssen 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); ON 4- Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit 3 - Hulzense Boys 3, 14,30 uur; Daarlerveen 3 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 5 - Den Ham 7, 12.30 uur; Sp. Daarle 5 - Blauw Wit 6, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); O N 10 - Blauw Wit 7,12.45 uur (vertrek 11 30 uur). 6.09 i junioren-Zaterdag 21 september. Blauw Wit B1 - SDOL BI, 11.00 uur; Markvogels Cl - Blauw Wit Cl, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Blauw Wit C2 - |SVVNC3.10.00 uur. pupillen:Zaterdag 21 september:Hulz. Boys D2 - Blauw Wit Dl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Enter V E2 - Blauw Wit E1, 9.30 uur (vertrek 8.45 uur); De Zweef F2 - Blauw Wit F1, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Blauw Wit F2 - SDOL F3,11.00 uur Dames:Maandag 23 september: GFC dames - Blauw Wit dames, 19.30 uur (vertrek 18.30 uur) Handbal:Zaterdag 21 september- :Meisjes B1 - Dalfsen, 10.40 uur (ver trek 9.15 uur); Meisjes B2 - Achilles, 13.00 uur; Jongens B - Achilles, 13.30 uur (vertrek 12.30 uur; Meisjes C - V en K, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Meisjes D - DSC, 1100 (vertrek 10 00 uur). Zondag 22 september: Heren - Over- wetering, 13.35 uur (vertrek 12.30 uur); Dames 1 - Dalfsen, 12.00 uur (vertrek 10.30 uur); Badminton;BCH 1 speelt thuis, in de sporthal, op zondag van 10.00 - 13.00 uur, de overige seniorenteams spelen thuis op maandag- en woensdag avond, aanvang 19.00 uur. De jeugd speelt thuis op zaterdag van 9.00 - 12.00 uur.22 september:Arnhemia 2 - BCH 1; Hanze '81 5 - BCH 3. 23 septem ber: BCH 2 - Trefzeker 3. 25 septem- ber:BCH 5 - En Blok 3. 27 september- :NOP 2 - BCH 4. 28 september:BCH jeugd - Hardenberg 3. 29 september: BCH 1 - DIOK 5. SporthaLDonderdag 19 september: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 20.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 - 23.00 uur, Blauw Wit zaal; 23.00 - 24.00 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 20 sep tember: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 18.30 - 23.00 uur, Mintonette recreanten Za terdag 21 september: 9 00 -12.00 uur, Badmintonclub Holten; 7.00 - 10.15 uur, instructielokaal Wielervereni ging; 10.30 - 16.30 uur, twee kleedlo kalen. Maandag 23 september: 19.00 - 23.00 uur, Badmintonclub Holten. Dinsdag 24 september: 8.10 - 13,50 uur, SGW; 17.30 - 22.00 uur, Mintonet te; 22.00 - 23.00 uur, Blauw Wit zaal. Woensdag 25 september: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 19.00 - 22.30 uur. Badmin tonclub Holten; 22.30 - 23 30 uur dhr. J. ten Wolthuis Donderdag 26 sep tember: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 20.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 - 23.30 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 27september:8.10-14 40uur,SGW. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van de sporthal (tel. 63180). Carlo Dengerink, trainer bij SV Holten, is uitgebreid gehuldigd vanwege het behalen van goud op de Paralympics. Foto: Moric van der Meer mee ging spreken (15-12, 15-2). Frank, die licht geblesseerd aan zijn rechterhand aan zijn single begon, verloor de eerste game nipt met 16-17, won vervolgens de tweede met 15-9, maar moest in de beslissende derde game het punt aan Marco Meijcrink laten (10-15). Brenda won in haar enkclpartij de eerste game met 11-8, had even een dip in de tweede game, maar stelde orde op zaken door Wendy v.d. Wouden in de derde game met 11-4 terug te wijzen. Berlinda miste in de eerste game van haar single tegen Leonie Verwei nog de precisie (1-11), in de volgende twee games was zij echter duidelijk de betere (11-5, 11-4). Met een alleszins acceptabele tussenstand van 3-1 werd be gonnen aan dubbels. In een sterk gespeelde partij wisten Mark en Frank, met degelijk en geconcentreerd spel, hun dub bel in twee games naar zich toe te trekken (18-17, 17-16). Bren da en Berlinda wonnen de eerste game, verloren de tweede game vrij kansloos, maar met 15-10 in de derde game haalden zij het zo belangrijke vijfde punt binnen: de winst was binnen! Mede wellicht door het ontbre ken van de noodzaak te winnen, verloren Berlinda en Frank ver volgens hun gemcngddubbel vrij duidelijk (6-15, 2-15); Bren da en Mark stribbelden wat meer tegen, maar moesten ook hun gemcngddubbel, weliswaar in drie games (15-11, 8-15, 12-15), aan Doesburg laten, waarmee de eindstand op 5-3 werd bepaald. Voorwaar geen slecht begin van de competitie; hopelijk gaat het volgende week in Arnhem tegen BC Arnhemia 2 even goed. Het tweede team, dat uitkomt in de eerste klasse distrikt, speelde zijn eerste wedstrijd van dit sei zoen eveneens thuis en wel te gen het vierde team van ZBC. Vorig seizoen werd tegen dit team twee keer gelijkgespeeld, zodat ook nu weer een spannen de strijd te verwachten was. Dit leek bij de singles ook wel het geval te zijn. Pieter Aarsen verloor weliswaar zijn enkel, maar Harry Peters wist zijn pard j in twee games vrij gemakkelijk te winnen. Bij de dames bijna hetzelfde laken een pak: Hcrmanna Boode verloor in twee games en Yvonne Beuker wist met een goede inzet de derde beslissende game in haar voordeel te be slechten. 2-2 dus als tussen stand, met alle mogelijkheden van dien. Helaas was de koek toen op, want alle dubbelpartijen werden door Holten verloten. Harry en Pieter deden dat in drie games, het vrou- wendubbel en de gemcngddubbels werden in twee games in het voor dcel van de Zwollenaren beslist. Eindstand dus 2-6, met de hoop op betere djden, die zeker zullen ko- Apetrots is ie op het behalen van de gou den medaille tijdens de Paralympics in Amerika, medio au gustus. Carlo Denge rink, trainer bij SV Holten, is een fanatieke voetballer en hij is een type waarbij je maar op de knop hoeft te drukken en het verhaal rolt eruit... Hij praat makkelijk een uur vol over zijn voetbal-belevenissen. Maar be langrijker nog dan zijn eigen sportieve prestaties vindt de Deventenaar het feit dat de ge handicaptensport weer eens on der de aandacht wordt ge bracht. Dengerink is een geboren en geto gen Deventenaar. Hij aanschowu- de het levenslicht 28 jaar geleden. Vanaf zijn geboorte is Carlo ge handicapt; zijn linker lichaamshelft is gedeeltelijk verlamd. Dat feit heeft hem er nooit van weerhou den, te voetballen. Op zijn zesde jaar begon het allemaal. „Vanaf die- leeftijd is het voetbal nooit meer uit mijn leven verdwenen. Ik sta met voetballen op en ik ga er ook weer mee naar bed. Op mijn zesde begon ik te voetbal len bij DW Go Ahead, afdeling mini pups. Ik kwam steeds hoger, tot ik twee jaar geleden de overstap maakte naar Roda Deventer. Ik voetbal daar in het achtste team. I let voetballen zit echt in dc fami lie. Bij ons thuis wordt over weinig anders gesproken. Een achterneef van me voetbalt bij de A jeugd van Go Ahead Eagles." Dengerink kwam bij SV Holten te recht nadat hij had gereageerd op een advertentie waarin de Holten- se club verzocht gegadigden voor de post van trainer, zich te melden. „Ik schreef op die advertentie en al snel kwam het tot een gesprek. Na een tweede gesprek wist ik dat het goed zat. Men pakte mijn handicap goed op. In Holten train ik dc B- jeugd, die bestaat uit jongens van veertien tot zestien jaar. Dat bevalt me uitstekend. Ik train ook in Colmschate maar de mentaliteit in Holten is toch iets makkeli)ker. Men heeft daar als spelers onder ling iets meer respect voor elkaar. 1 k train nu voor het tweede seizoen in Holten. Vorig jaar heb ik aardige resultaten behaald. Uit het vorige seizoen heb ik twee jongens naar het huidige B-team meegenomen. Het is best wennen voorde jongens hoor, want ik ben een hele pittige trainer. Ik ben hard voor ze, dat weet ik. Dat heeft ook te maken met mijn handicap. Ik heb altijd voor mezelf moeten opkomen. Als gehandicapte moet je jezelf steeds weer bewijzen. Soms denk ik wel eens dat ik te fanatiek met de jon gens bezig ben..." Dengerink traint de Holtenaren op maandag en woensdag en op zater dagen wordt vaak een competitie wedstrijd gespeeld. „En omdat Holten een verlichtingsinstallatie heeft, komt er ook nog wel eens een vriendschappelijke wedstrijd tus sendoor in de avonduren". Aldus Dengerink, die veel verwacht van Holten. „Er is veel jeugd en er is al tijd leven in de brouwerij. Ik steek er wel twintig tot dertig uur per week in. Het kan me-nooit genoeg zijn". Aldus Dengerink, die in het negende team van Roda met ande re gehandicapten speelt. „In 1988 heb ik een speciaal team voor ge handicapten opgezet bij Roda en dat functioneert goed. Het wordt voor gehandicapten steeds belang rijker om aan sport te doen. Ook voor hen komt er steeds meer top sport, er valt dus ook geld mee te verdienen. Dan de Paralympics in de Verenig de Staten, afgelopen maand augus tus. Het waren niet Dengerinks eerste Paralympics; in 1988 en in 1992 deed hij mee aan de Paralym pics in Korea en in Barcelona. Tij dens de spelen in Barcelona ging zijn familie mee... De trainer van SV Holten over zijn weg naar deel name aan de Paralympics: „Ik volg de de sportopleiding CIOS enkele jaren geleden, toen ik via dc Ne derlandse Bond voor Aangepast Sporten (Nebas) werd geselec teerd. Aanvankelijk waren er een stuk of zestig geselecteerden, maar gaandeweg bleven er steeds minder voetballers over totdat ik op een ge geven moment als been van de laat ste elf overbleef. Voorde Paralym pics moesten we wel heel veel trai nen. In 1992 had ik dat verkeerd aangepakt door opeens heel veel hard te gaan lo pen waardoor ik met een knieblessure kwam te zit ten. Dit jaar deed ik dat anders. We zijn op trai ningskamp naar Frankrijk en naar Florida geweest voordat de Para lympics begonnen. Het was een goede zet om naar Amerika te gaan, want op deze manier konden we al vast wennen aan de temperatuur van veertig graden..." Dengerink en zijn team speelden in twee poules van vier teams. „Wij zaten in de poule met Spanje, Por tugal en Argentinië. Portugal had de vorige keer een tweede plaats behaald en vormde dus een ge duchte tegenstander voor ons. De eerste wedstrijd was tegen Spanje en moest worden gestaakt wegens een onweersbui. De laatste vijf minuten van die wedstrijd was een puinhoop. Maar uiteindelijk werd het 2-1 voor ons. Daarna moesten we tegen Portugal en die wedstrijd wonnen we ook met 2-1Tegen Argentinië dat eer der met 5-1 van Portugal had ge wonnen, maakte ik zelf een doel punt zodat het 3-1 werd. De eindstand was 3-2. Van het on georganiseerd voetballende Amei- ka wonnen we met 4-1 in de halve finale en van Rusland in de finale- met 3-1. Goed voordegouden me daille". Aldus Dengerink, die op het stadhuis van Deventer onlangs uitgebreid is gehuldigd voor zijn prestaties, samen met andere Deventer Paralympics-deelne- mers. Op de vraag of hij veel van zijn ervaringen in de USA in Holten kwijt kan: „Aan de ene kant wel, bwant je hebt natuurlijk een schat aan ervaringen. Maar aan de andere kant denk ik toch wel eens dat ik de jongens te hard train omdat ik dat zelf ook heb moeten doen". Dan: „Ik denk toch niet dat ik er bij de volgende Paralympics bij zal zijn. Ik ben van plan om me te gaan toeleggen op mi|n trainerscarriere. Ik wil bijvoorbeeld graag het diploma oefenmeester I halen En hoewel mijn werk op de griffie van de rechtbank in Zwolle me goed bevalt, zou ik toch liever een baan in de sportwereld hebben, want sport is mijn lust en mijn leven". Blauw Wit 2 is het nieuwe sei zoen overtuigend begonnen. Met twee winstpartijen voert de ploeg op dit moment al de rang lijst aan. Gestoken in dc nieuwe outfit, die opnieuw geschonken werd door Garage Baltes van de Larenseweg, werd vorige week ruim gewonnen van De Esch en afgelopen zaterdag was het Drienerlo 3 dat aan de zegekar gebonden werd. Voorafgaande aan de wedstrijd tegen De Esch 2 kwam Bert Baltes persoonlijk het tenue aan het elftal van Henry Stam en Johan Groeneveld overhandi gen. Samen met voorzitter Ger hard Kolkman, dc spelersgroep en begeleiding ging de sponsor, geflankeerd door één van de prachtige auto's van Garage Bal tes op de foto. Garage Baltes is natuur ook aan wezig op de middenstandsbeurs van Holten. Hier kunt u ook Drienerlo 3 - Blauw Wit 2 Blauw Wit moest in Enschede aantre den tegen de promovendus van twee jaar geleden. Met een zo goed als complete ploeg beheerste Blauw Wit de wedstrijd en won met 0-2. Blauw Wit 3 - Juliana 4 Blauw Wit speelde een sterke wed strijd tegen Juliana. De thuisploeg nam direkt het initiatief en scoorde vijf keer. Vier treffers kwamen op naam van Kasper Hanewinkel die deze wed strijd dus erg produktief bleek. De gasten scoorde eenmaal tegen waar door de winst met 5-1 in Flolten bleef Blauw Wit4-Dos'374 Het vierde kende opnieuw een zware klus in Dos '37 4. Na een voorzichtig begin kwam Dos op voorsprong na dat Henk Oolbekkink was uitgevallen en de organisatie hierna bij Blauw Wit onvoldoende was. Uit een corner kwam Blauw Wit via Wim Klein Nagel voort op gelijke hoogte Uit een on derbroken aanval van Dos werd Ri chard Beldman alleen voor de keeper gezet en hij scoorde 2-1 Uiteindelijk kwam de met onverdiende gelijkma ker toch. Blauw Wit verdedigde even niet resoluut en de 2-2 was een feit. Dat de thuisploeg toch met de volle winst aan de haal ging lag in eerste instantie volledig aan de gasten'. Door knullig uit te verdedigen kreeg Ri chard Beldman de bal op een presen teerblaadje Met een volley van grote afstand liet hij de verbouwereerde keeper kansloos 3-2. ON. 9-Blauw Wit 5 Wat bij de eerste vier elftallen wel lukte zat er bij de andere senioren teams niet in. In een doelpuntrijke wedstrijd scoorde de thuisploeg op elk Blauw Wit doelpunt twee keer Blauw Wit trof vier maal doel, de thuisploeg dus acht maal 8-4. Excelsior 13-Blauw Wit 6 Het zesde had in de lastige wedstrijd tegen Excelsior weinig kans op winst. Hoewel het veldspel nauwelijks on derdeed, was de thuisploeg veel ef fectiever in de afwerking. Blauw Wit moest vier maal de bal uit het net halen en kwam zelf niet tot scoren 4-0. Markvogels 3 - Blauw Wit 7 Het zevende kon in deze wedstrijd niet beschikken over een aantal vaste krachten. De ploeg liep dan ook snel achter de feiten aan en daarmee was ook het echte verzet gebroken 10-0. Blauw Wit BI - Diepenveen B1 Blauw Wit had in de voorbereiding nog met 1-0 van deze tegenstander verloren. Een gelijkopgaande wed strijd was dus te verwachten Het te gendeel was echter waar. Blauw Wit scoorde al snel 1-0 en liep bij rust uit tot 5-0 na rust kwam Diepenveen tot 5-1 terug, maar al het verzet was na weer een Blauw Wit goal gebroken De thuisploeg liep uit tot 14-1. De doelpunten kwamen van Bob 6x. Ar jen 2x, Alfred 2x, Ferdi, Peter, en Ger- t-Jan2x. Blauw WitCI -TwenteGoorC2 Tegen het Goorse Twente startte Blauw Wit goed Met prima aanvallen werd het doel van de tegenstander gezocht Maarten scoorde 1-0 en di- reet hierna scoorde Gijsbrecht 2-0 en 3-0. Het vertoonde spel zag er prima uit. De bal ging goed rond in de ploeg, waardoor er veel kansen kwamen. Via maarten en Gijsbrecht werd het bij rust 5-0. Na rust liep het allemaal anders De tegenstand leek beter ver zorgd, maar door niet meer als elftal te spelen liep het vooral veel minder Heel veel kansen werden onbenut ge laten, alleen Arnoud wist nog tot sco ren te komen 6-0. Des C2 -Blauw Wit C2 Tegen Des had Blauw Wit een moeilij ke wedstrijd. De inzet was wel aanwe zig, maar de tegenstander was deze keer duidelijk beter Blauw Wit wist twee maal het net te vinden, maar moest ook zes treffers toestaan 6-2. Sp. Rijssen D1 - BlauwWitDI Blauw Wit moest de eerste competi tiewedstrijd aantreden tegen Sp. Rijs sen. Vanaf het begin was het de thuis ploeg die het betere van het spel had. Al na vijf minuten was het 1-0 door een buitenspeldoelpunt. Snel hierna was de stand echter al 2-0. Tot de rust ging het verder gelijk op. Na de pauze bleek Rijssen opnieuw de betere ploeg. Blauw Wit kwam in de tweede helft wel wat gevaarlijker voor het doel en kreeg dus kansen. Toch nam de thuisploeg het heft weer in handen en scoorde uit de vele kansen twee maal Uit een corner schoot Lars de bal ineens binnen, eindstand 4-1 Blauw Wit E1 - De Zweef E4 Blauw Wit had net als vorige week in het begin moeite om het initiatief te pakken. Door een veel te afwachtende houding aan te nemen wist de thuis ploeg zich tot twee maal toe op een achterstand gezet. Rik Stoevenbelt wist de eerste achterstand weg te werken Na de nieuwe achterstand wist de ploeg wel de aanval te vinden -en via Ruud Aanstoot, Marco van Dijk, Kuba Kladzinsky en Christiaan Heu- sinkveld werd een 5-2 ruststand be reikt. Na rust was Blauw Wit veel te sterk en scoorde nog diverse keren via Marco, Rik 3x. Robbert Hulleman, Kuba en Ruud. Eindstand 12-3. Blauw Wit F1 - Excelsior F2 Kjell van Zon ging de eerste helft keepen. Maarten Brilman de tweede. Maarten speelt puik als laatste man en schoffelt het nodige weg. Hij kon ech ter niet voorkomen dat op een onge lukkig moment van wisselen de te genstander de bal in ons doel kon werken. Er werd goed samenge speeld, beter dan ooit. Kjell, Jurgen van de Voet en Kahou Wong voorop knokten voor wat ze waard waren Nick Zweers, Erik Groot en Frank Bruggeman zetten steeds op tijd de voet dwars en Sander Beldman was elke spits te snel af De kansen waren legio, Kjell van Zon ging net als Weah, solerend het veld over, maar strandde vlak bij het doel. Genieten genieten! Het mocht niet baten, de schoten op doel waren te haastig en dus onzui ver. Dus trainen op scoren! 0-1. S.D O.L. F3 - Blauw Wit F2 Blauw Wit begon zeer sterk tegen de eveneens eerste jaars F-pupillen uit Luttenberg. Derren zette Blauw Wit al vroeg op voorsprong. Uit een vrije trap na een fout in de verdediging scoorde S D O L. de gelijkmaker 1-1 Toch was Blauw Wit sterker en via Marten werd het 1-2 en 1-3. Na rust was Blauw Wit ook iets sterker en scoorde vooral makkelijker Via Stijn, Marten. Noël en nog drie maal Marten werd het een 1-9 zege. Excelsior B5 - Holten B2. Ondanks dat de leiders moeite had den met het vroege tijdstip waren we toch nog op tijd in Rijssen. Oorzaak, Keunefeesten? Tol grote verbazing van de leiders speelde Holten een goede 1e helft. Holten kwam door Dinant, met een wereldgoal, op een 0-1 voorsprong. De voorbereiding was van Jan Maarten. Ondanks goed spel door de middenvelders kwam Excelsior voor rust nog gelijk. De 2e helft was minder, bij sommige spelers sloeg de vermoeidheid toe. Excelsior kwam op voorsprong. De kans op de gelijkmaker werd door Jan v/d P on benut gelaten. In de laatste minuut slaagde Edwin erin om, uit een cor ner, de gelijkmaker te scoren. Ver diend gelijkspel. Holten C2 - De Zweef C3 Holten speelde een puike pot voetbal tegen het altijd lastige de Zweef. De gehele wedstrijd ontstonden er legio kansen voor de roodzwarten. Nadat Holten in de 1e helft op een onver diende 0-1 achterstand kwam stelde ze in de 2e helft orde op zaken. De doelpunten waren fraai en kwamen van de voeten van Rob en Mathijs. Eindstand 2-1 voor Holten DeTukkersDI -HoltenDI In het verre Albergen behaalde Holten een verdiende overwinning op de Tukkers. Vanaf de 1e minuut werd er voor iedere meter geknokt. Remon zag zijn inzet beloond met 2 doelpun ten. Voor rust kwamen de Tukkers nog terug tot 1-2. Na rust zakte Holten terug. De tegenstander kreeg steeds meer kansen, maar Holten kwam te rug in de wedstrijd. Door goals van Rene en Remon werd de eindstand bepaald op 2-4. Holten D2 - Vesos D2. Door 2 prachtige doelpunten van Bas en Mathijs kwamen we op een 2-0 voorsprong Het sterkspelende Vesos slaagde erin om nog voor rust terug te komen tot 2-1. Na rust bleef Vesos de betere ploeg en kwam door 2x te scoren op voorsprong. Door een goal van Bas kwam Holten weer op gelijke hoogte. Door een terechte penalty kwam Vesos weer op voorsprong Slecht uitverdedigen was de oorzaak van de 5e Vesos goal Ondanks dat Bas nog wist tegen te scoren, liep Holten tegen de 1 e nederlaag op 4-5 Holten El - Voorwaarts E1 Holten trad aan tegen een goed spe lend Voorwaarts. De jongens uit Vrie- zenveen kwamen halverwege de Ie helft op een 0-1 voorsprong. Ondanks verwoedde pogingen lukte het Holten niet de sterk spelende keeper van Voorwaarts te passeren Nadat Voor waarts voor de 2e maal had gescoord, wist Holten iets terug te doen. De einduitslag 1-4 was enigszins geflat teerd, maar wel verdiend. RKSVE1-Holten E2 Na de nederlaag van vorige week moest Holten tegen RKSV uit Rijssen spelen. Nadat Tijs H. 0-1 wist te scoren ging Holten furieus in de aanval. Dit resulteerde in doelpunten van Tim W en nogmaals Tijs H.. Na rust leek het wel op AJAX, hetgeen resulteerde in mooie aanvallen op het vijandige doel Tijs wist nog 2x te scoren, maar ondanks goed keeperswerk van Tjeerd wist RKSV 1x tegen te scoren Eindstand 1-5. Holten E3 - Hulzense Boys E4 Deze wedstrijd leek wel een kopie van de vorige week. In de 1e helft leek Holten nog wel te slapen en hadden weinig in te brengen. In de 2e helft werd er met veel inzet gespeeld en werd er gevochten voor iedere meter. Door doelpunten van Jeffrey (2x) en Frank werd het dan ook nog een ver diend gelijkspel (3-3). Man van de wedstrijd werd Joost die zowel aan vallend als verdedigend zeer sterk was. Excelsior F1 - Holten F1 Excelsior begon goed aan de wed strijd en kwam al snel op een 2-0 voorsprong. Holten leek wakker ge schud en begon steeds beter te voet ballen. Door goals van Frank (2x) en een eigen doelpunt kwamen we op voorsprong. Vanaf dat moment werd het een zeer spannende wedstrijd met kansen voor beide partijen. Door een derde doelpunt van Frank besliste Holten het duel in haar voordeel en gingen 3 punten mee naar Holten. Holten F2 - Hulzense Boys F2 Holten kwam slecht uit de startblokken. De jongens leken nog wel op vakantie te zijn De leiders verwachten dat dit een in cident is geweest en de volgende wed strijden zal zeker een ander beeld te zien geven. Deze wedstrijd was de tegenstan der duidelijk een maatje te groot. Kop op jongens, het seizoen is nog lang en ze zul len er nog van lusten. Holten F3 - Excelsior F4 Ook Holten F3 kon aan de seizoensope ning beginnen. Bijna iedereen speelde zijn 1e competitiewedstrijd en waren dan ook duidelijk zenuwachtig. Misschien was Excelsior daardoor in het begin wel iets sterker. Holten kreeg steeds meer grip op de wedstrijd en wist dan ook met regelmaat te scoren. De doelpuntenma kers waren Bas (3x).Youri (2x) en Daan Er werd goed gevoetbald vanuit de verdedi- ging, voorin waren de aanvallers zeer schotvaardig. Eindstand 6-0. genieten van eenjseur aan auto's die onder meer via Autobedri)f Baltes op de weg verschijnen. Maar u kunt er ook auto's huren of uw auto laten wassen in dc Carwash. Het bestuur van Blauw Wit en het tweede elftal zijn bijzonder ingenomen met de voortzetting van het sponsorschap door dit Holtense autobedrijf, waarbij de zakelijke en sportieve resultaten elkaar prima aanvullen! Blauw Wit 2 in nieuw tenue. Foto: Johan Bolink

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7