Holtens Nieuwsblad^ Spellenciruit valt bij iedereen in de smaak B en W: forse verhoging van afvalstoffenheffing Verhoeven wil zelf geen herindeling Vrijmarkt telt record aantal deelnemers U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Bosschool wordt volgend jaar voor 3,5 ton verbouwd Tiende Zaagmolentrofee Jaarbeurs van het Oosten 15 t/m 22 sept. Bathmense Kermis biedt eind deze maand vertier Flessenaktie Scouting Computerclub Puzzeltocht rond Bathmen Geslaagd LTO fuseert —I Holtens Nieuwsblad DONDERDAG Burgemeester D.J. Ver hoeven vindt het per soonlijk niet nodig dat Holten wordt heringe deeld. Hij geeft daarvoor drie argumenten. „Ten eerste is in Holten de dienstverlening goed," legt Verhoeven uit. „Ik hoor weinig klachten en ook organisaties zijn te vreden over de overleg structuur. Verenigingen zijn ook tevreden omdat ze financieel goed wor den ondersteund." Als tweede punt noemt Verhoeven dat de voorzie ningen goed zijn, zoals de sporthal en het zwembad. Tot slot noemt de burge meester dat er veel wordt georganiseerd door de han delsvereniging. Verhoeven: „Maar ik zeg dit wel als privépersoon, als bestuur der voer ik natuurlijk het beleidsplan van de provin cie over de herindeling uit." Verhoeven vindt dat een heringedeeld gebied mini maal dertigduizend inwo ners moet hebben. „In 1993 is Holten de discussie aan gegaan over bestuurlijke sa menwerking. Het is uitein delijk bij Twente gekomen in plaats van de Stedendrie hoek. Dan moet je ook de consequenties trekken", al dus Verhoeven. De voor keur van Holten gaat uit naar een variant met Marke- lo, Goor, Dicpenheim en een groot deel van Ambt Delden. 's Ochtends heerste er al een ge zellige drukte op de markt, die een grote verscheidenheid aan artikelen liet zien. Verschillen de verenigingen en instellingen probeerden op deze manier een aanvulling op hun kasgeld te krijgen. Niet alles was tweedehands er stond ook een groot aantal kra- I men met nicuwwaar. Zo waren I er professionele speelgoed- en poppenkramen. Veel interesse was er voor de kraam met Wajang poppen en aanverwante artikelen, de eigc- i naar voorzag het aanwezige pu- bliek met veel plezier van verha- len over de poppen. I Natuurlijk was er ook een groot Voor de de tiende keer houdt I schietvereniging de Zaagmo len wedstrijden om de Zaag molentrofee. Alle Holtense verenigingen of gezelschap pen kunnen zich voor deze wedstrijden met één of meer dere teams van vier personen inschrijven. Dc wedstrijden vinden plaats op donderdag 3, 10 en 17 oktober en op vrijdag 4, 11 en 18 oktober in het eigen gebouw van de schietvereniging aan dc Maat- mansweg. Als lezer van het 1 Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door 1 Naam I Woonplaats Ij Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Adres Woonplaats Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hif/zii betaalt abonnementsgeld per/aar ad 74.50 Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 Hoewel organisator Coen van Hoevelaak niet echt on tevreden was over de nieuwe invulling van het programma op zaterdagmiddag, was het toch nog niet helemaal wat het wezen moet. De zater dagmiddag staat als vanouds bekend als moeilijke middag in het Keune-programma. Moeilijk, omdat de middag pas echt op gang komt tegen vieren wannee de bood schappen en de klussen in en rond huis klaar jzijn. „En op dat moment moeten wij met het programma al ruim gevor derd zijn in verband met de voor bereidingen voor het avondpro gramma," aldus Van Hoevelaak, die wel tevreden was over het dit jaar geïntroduceerde spcllcncircuit en een daar zeker een vervolg in ziet.Touwtrekken, Keunebloas- festi-val, Open Podium, diverse ac tiviteiten werden in de loop der ja ren uitgeprobeerd, waarvan het blaasfestival het uiteindlijk het langst volhield. Desondanks koos de Keunefeestcommissie voor iets anders. De belangstelling voor het muzikale spektakel in de tent bleef naar haar zeggen teveel beperkt tot de orkesten en de directe aanhang eromheen. Een spellencircuit met aansluitend een podiumact van alle deelne mende ploegen kwam daarop uit de ideeënkoker gerold. Acht ploe gen gaven zich op - door onvoor ziene omstandigheden moesten er twee uiteindelijk afhaken. Dc zes overgebleven teams kregen tot taak een spellencircuit met zeven onderdelen af te werken, waaron der een skiloop, helmrace, de Ra zende Roeland.Een gigantische constructie, waarin het 'slacht offer' moest ronddraaien en tege lijkertijd ballen moest gooien. De spellen waren afkomstig van een gespecialiseerd bedrijf en vielen in de smaak bij de overwegend jeug dige deelnemers. Sommige moei lijk, andere makkelijk. Conform de opdracht moesten de ploegen aan sluitend een leuke podiumact van maxiamaal tien minuten verzor gen.„Er was veel werk van ge maakt. Nee, geen Phantom of the Opera-achtige dingen, maar sim pele, humoristische acts als 'Liefde op het eerste gezicht', dansen door de CJ V-dames en de monniken-act van de Toga-club. Hartstikke leuk," oordeelde Van Hoevelaak. De acts werden beoordeeld op aan kleding, uitvoering en originaliteit door een jury met Teun de Zwarte De Razende Roeland was voor de meesten het attractiefste spelonderdeel. Foto: wv (Deijk) als voorzitter en een lid van elke ploeg. Grote vreugde natuur lijk bij het team van Boer Biet, dat tot winnaar werd uitgeroepen, ge volgd door Suffendo, DIS, Toga club, Suffendóe en hekkesluiter de CJV-dames. Het winnende team kreeg 's avonds van Willem Duijn de wisselbeker met de veelzeggen de naam Koperen Keun uitgereikt. Lekker suffelen op de Vrijmarkt. De Vrijmarkt die al weer voor de derde keer tijdens de Keunefeesten werd gehouden kende een zeer groot aantal deelnemers. Alle 75, een record in het bestaan van de markt, standplaatsen waren verkocht. Holten zal volgend jaar flink dieper in de buidel moeten tasten voor de gemeentelijke afvalstoffenheffing. Het tarief voor meerpersoonshuishoudens wordt vehoogd met zestig gulden tot 495,60 gulden, voor eenpersoonshuishoudens met 47,40 gulden tot 390,60 gulden. Het blijkt uit de aanbiedings brief van het college bij de gemeentebegroting 1997. Hoewel B en W aangeven uit te gaan van volledige kostendekking, is daar bij het vaststellen van de afvalstoffenheffing van afge stapt. aantal particulieren die hun overbodige spulletjes aan de man bracht. Zo waren er de nodige tweedehandsfietsen, kle ding, en potjes en prulletjes te bewonderen. Twee kinderen hadden een zeer creatieve ma nier gevonden om hun zakgeld wat aan te vullen, voor een gul den konden er kaarten gemaakt worden. Verschillende grabbel tonnen zorgden voor het nodige kindervertier. Ook het weer deed een duit in het zakje het bleef nagenoeg droog al had het wel iets warmer mogen zijn. De organiserende supporters vereniging van HMV, die evenals Nijkamp de inwendige mens ver zorgde, kan dik tevreden zijn over het verloop van de markt. Om het tienjarige jubileum een extra feestelijk tintje te geven wordt tevens een prijs uitgereikt voür het fraaist uitgedoste team. „Waar vaak niet wordt aan ge dacht door verenigingen is het samenstellen van een jeugd- team," aldus organisator Gerrit Stevens. De inschrijfkosten bedragen twintig gulden per team en 17,50 voor jcugdteams (12 tot 18 jaar). Dit alles kan tot 1 oktober. Voor nadere inlichtingen kan men te recht bij Gerrit Stevens, tel. 0570 - 55 13 91. „Als we die lijn hadden ge volgd, waren we uitgekomen op een kleine 520 gulden per aan sluiting. Zo'n verhoging in één keer vonden we te drastisch," al dus burgemeester D.J. Verhoe ven. Bovendien wordt verwacht dat in 1998 een lager niveau van kosten voor inzameling nodig Het gat wordt nu gedicht door het eenmalig gebruik van 86.000 gul den uit de reserve 'exploitatie reini ging'. Die pot is daardoor bijna leeg, want er zat zo'n 90.000 gulden in. De verhoging van dc afval stoffenheffing houdt verband met de aanzienlijke kostenstijging voor de gemeente van afvalverwijdering en -verwerking: ongeveer drie ton. Volgens Verhoeven heeft het on der meer te maken met het feit dat steeds minder vuil gestort mag worden en dus vaker wordt ver brand. En verbranden is duurder. Overigens zijn naar zijn zeggen ook de stortkosten van dc stort plaats Armoede in Lochem ver hoogd. Het contract inzake afval verwijdering en -verwerking met de Regio Stedendriehoek (waarin het voormalige gewest Midden- Ij ssel is opgegaan) loopt overigens nog tot 1 januari 1998. Voor alle overige zaken, zoals brandweer, gezondheidszorg en milieutechni sche samenwerking, is de gemeen te intussen overgestapt naar Twen te. De onroerend zaak belasting (ozb) wordt komend jaar niet verhoogd en door de lagere kapitaallastcn in verband met afschrijvingen en het feit dat de investeringen in dc kom van Holten vrijwel klaar zijn, kan het rioolrecht met bijna twintiggul- Han:ehal Zutphen dagelijks geopend van 14-22 uur zaterdag zondag van 11-18 uur den verminderen tot 322,20gulden per aansluiting. Alleen dc riolering in de Kolweg, waarvoor vorig jaar al geld gereserveerd is op de begro ting, moet nog worden vervangen. De aanleg van riolering in het bui tengebied staat hier los van. De secretarieleges worden met drie procent verhoogd. Wie bijvoor beeld een uittreksel van het bevol kingsregister nodig heeft, gaat str aks dus iets meer betalen. Ook de begrafenisrechten gaan omhoog. Geen twintig procent, zoals aan vankelijk gedacht werd, maar der tien procent. Kwijtschelding Het kwijtscheldingsbeleid wordt volgend jaar verruimd. Als gevolg van de recent gewijzigde Rijksrc- gelgeving is het mogelijk om vanaf 1 januari honderd procent van de bijstandsuitkering aan te merken als kosten van bestaan bij de be oordeling van de kwijtschelding. Die hoeft dan ook niet beperkt te worden zoals tot nu toe enkel dc ozb, ook het rioolrecht en de afval stoffenheffing kunnen er voor in aanmerking komen. Daar in de bij standsnormen rekening is gehou den met deze laatste belastingen, stellen B en W voor deze voor maximaal vijftig procent kwijt te schelden. Politie De politiedistricten Salland en Deventer worden 1 januari samen gevoegd tot het nieuwe district Zuid van de regiopolitie IJsselland. Holten en Bathmen krijgen samen een team van tien medewerkers voor de politiezorg in beide ge meenten tijdens kantoortijden. Meer blauw op straat dus. Gedu rende die periode zijn twee tot drie medewerkers in touw. Met het oog op bereikbaarheid en mobiliteit van de lokaal aanspreekbare poli tiemensen en ook het efficiëntere inrichten van 'noodhulp', is in bei de gemeenten het 'Twingo'-pro- ject gestart.Een zogeheten 'pilot- project' voor een half jaar, dat bij gebleken effect vermoedelijk ook in overige dorpen wordt inge voerd. Politiefunctionarissen zijn daarbij mobiel bereikbaar en aan spreekbaar door middel van een politieauto. Bij het kantoor aan dc Keizersweg is al een praatpaal ge plaatst, die volgende maand opera tioneel wordt. Over enkele weken wordt meer opening van zaken ge geven over de nieuwe situatie. Verkeer Volgende maand moet de gemeen teraad de knoop doorhakken wat betreft de toekomstige verkeers- structuur in en rond Holten. Het zogeheten beslismodel, opgesteld door bureau Haskoning, komt bin nenkort voor advies in de raads commissies. Komende week be- De Bosschool wordt volgend jaar drastisch verbouwd en verbeterd. Het noodlokaal wordt vervangen door een nieuw, de directeurswoning wordt 'functioneel ingericht'. Foto: Archief. steedt het Holtens Nieuwsblad er nader aandacht aan. In verband met de besluitvorming, hebben B en W de aanleg van de rotonde in de Rijssenseweg opgeschort. De verkeersveiligheidsproblemen op de Kolweg zijn middels enkele noodvoorzieningen wel aange pakt, maar op termijn moet vol gens B en W de meer structurelerc oplossing gevonden worden in ontwikkeling van het Zilverzand weg-tracé. Scheiden van woon- en werkverkeer dus.Om kapitaalsver nietiging te voorkomen, is besloten de reconstructie van de Vianen- weg, vorig jaar al opgenomen op het investeringsschema, uit te stel len tot na de aanleg van riolering op de Borkeld. Voor het aanpassen en versterken van de bebouwde kom van Dijkerhoek hebben B en 250.000 gulden op het investe ringsschema 1997 opgenomen. Het totaal aan voorgenomen in vesteringen voor volgend jaar be draagt trouwens ruim 2,2 miljoen gulden. Net als vorig jaar is "'S.OOO gulden gereserveerd voor het op knappen van de oude begraaf plaats. De uitvoering ervan moet nog beginnen. Dc termijn waarop hangt samen met de toekomstige invulling van de Kalfstermanswei- de. Medio oktober moeten de schetsen hiervoor van stedebouw kundig bureau Witpaard Partners klaar zijn.Volgend jaar benadert het college de gemeenteraad met een voorstel voor uitbreiding van de nieuwe begraafplaats (vrijwel zeker aan de overkant van de hui dige lokatie aan de Oude Deven- terweg). B en W zijn tot de conclu sie gekomen dat nog circa zeven jaar van de bestaande begraafplaats gebruik kan worden gemaakt. Al vorens een nieuwe in gebruik wordt genomen, moet de inrich ting min of meer 'volgroeid' zijn. Bosschool Lange tijd is er over gewikt en ge wogen. Van de verschillende op- ues die in beeld zijn geweest voor huisvesting van de Bosschool, in clusief de financiële consequenues daarvan, hebben B en W uiteinde lijk besloten tot een drastische ver bouwing en vervanging van het noodlokaal naast het schoolge bouw aan de Raalterweg. Het alter natief nieuwbouw bij 't Trefpunt aan de Valewegis daarmee van de baan. Een alternatief dat niet goed stoorde bij medezeggenschaps raad en ouderraad van de school. Dat veel kinderen daardoor de Raalterweg vaker moesten overste ken, viel niet bepaald in goede aar de.De verbouwing van de Bos school richt zich allereerst op het ernaast gelegen, zeer slechte nood lokaal. Het wordt vervangen door een nieuw noodgebouw. De direct aan school grenzende directeurs woning wordt zodanig aangepast, dat er diverse nevenruimten van de school kunnen worden onderge bracht (ruimte voor de schoolarts, personeelskamer en dergelijke). Door een doorbraak wordt de ver bouwde woning nadrukkelijker met de school verbonden. Met de verbouwing en verbetering van de Bosschool is circa 350.000 gulden gemoeid. Komepd voorjaar mag de gemeen teraad zich buigen over een voor stel, want B en W streven ernaar dat de aanpassingen vóór het school jaar 1997/98 klaar zijn. Een forse investering, die er op duidt dat het voorlopig zeker nog geen einde verhaal is met de Bosschool.Voor verbetering van het trainingsveld van Blauw Wit op sportpark 't Vlet- goor, is 30.000 gulden gereser veerd. De problemen zijn identiek aan die van destijds het hoofdveld: wateroverlast. Vorig jaar werd al 35.000 gulden opgenomen op het investeringsschema, zodat er nu totaal 65.000 gulden beschikbaar De Bathmense kermis heeft voor het weekend van 28, 29 en 30 september weer een uitgebreid programma. Ui teraard staan op alle kermis dagen vele attracties zowel voor jong als oud op het ker misterrein op de Brink. Er staat dit jaar ook een attrac tie, the Swing Mill, opgesteld op het bibliotheekterrein aan de Schoolstraat. Zaterdag 28 september treedt om 10.15 uur muziekvereniging Orpheus aan op de Brink ge volgd door een balonnenwed- strijd, honderden balonnen zul len om 10.30 uur de lucht in gaan. Aan de Gorsselseweg vindt om 13.30 uur een korte - baan harddraverij plaats. De clowns Max en Trixy verzorgen om 14.00 uur een optreden op de Brink. Hierna volgt om 19.00 uur nog een kermispuzzeltocht voor auto's en motoren, in- Olympisch goud SV Holten trainer Carlo Dengcrink heeft tijdens de Paralympics in de Verenig de Staten een gouden me daille gehaald. De fanatieke voetballer vertelt zijn bele venissen op de sportpagina. Keunefeesten De Keunefeesten hadden dit jaar niet te klagen over belangstelling. Vooral het bedrijvenborreluurtje was opnieuw een schot in de roos. Ook artiesten als Boh Foi Toch en Willem Duijn zorgden voor veel plezier. Scouting Holten houdt zater dag 21 september weer de jaarlijkse fiessenactie. Dit keer gaat men niet langs de huizen maar staan ze in Hol ten voor de winkels. Het verzoek van de Scouting is dus 'brqngt u uw statiegeldfles- sen zaterdag mee naar het dorp'. De opbrengst van de actie wordt besteed aan spelmateria len. Voor informatie kan men te recht bij Brian de Beus, tel. 36 4616. Tijdens dc middenstandsbeurs presenteert de computer club Salland en Twente zich. Tijdens de beurs kan in de stand van Computershop Dogterom dc nodige informatie verkregen worden over deze nieuwe club. Voorlopig contactadres: post bus 9, "450 AA Holten, tel. 0548 - 36 52 74. De supportersvereniging ABS Bathmen houdt zaterdag 28 september, traditiegetrouw tij dens de Battumse kermis, haar jaarlijkse kermispuzzeltocht voor auto's en motoren. Inschrijving is mogelijk vanaf 18.30 uur in sporthal De Uut- vlog. Er wordt vanaf 19.00 uur gestart op de parkeerplaats bij de sporthal. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in zaal Braakhekke. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Henk Oonk, tel. 0570-5418 76. schrijving vanaf 18.30 uur bij sporthal De Uutvlog. Zondag 29 september is er de koetsentocht, georganiseerd door koetsenvereniging D'Olde Mölle. Rond 14.00 uur zal er één keer een défilé in stap in dc Dorpstraat plaatsvinden. Maan dag 30 september zijn er de verschillende markten: Klein- veemarkt, Brink; Rommel markt, Brink; Goederenmarkt, Schoolstraat en Paardenmarkt, grasveld Kerkdijk. Ter afsluiting is er op ditzelfde grasveld om 22.00 uur een spec taculair vuurwerk te bewonde ren. Schietvereniging V.Z.O.D. houdt tijdens de kermisdagen schietwedstrijden in het maga zijn van de EDAH aan de Schoolstraat en de Hengelsport vereniging Bathmen heeft de traditionele kermisviswedstrijd voor jeugd en senioren op het programma staan. Plaatsgenote Mirjan Oonk is begin deze maand afgestu deerd als technisch bedrijfs kundig ingenieur aaan de Universiteit Twente. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen is oud-plaatsgenote Marict Bonckers eind augustus geslaagd voor haar doctoraal examen geschiedenis. Aan de zelfde universiteit is oud-plaats- genoot Remco Veltkamp ge slaagd voor zijn doctoraal exa men Biomedische Gezond heidswetenschappen. Aan de Universiteit voor cultu rele antropologie in Amsterdam is plaatsgenote Christien van Meurs geslaagd als drs. culturele antropologie. Bij de land- en tuinbouwor ganisaties hebben zich afge lopen paar jaar grote veran deringen voorgedaan. In minder dan drie jaar is het aantal regionale landbouwor ganisaties afgenomen van drieëntwintig naar zes. Niet alleen dit is spectaculair afgenomen, daarnaast is ook nog eens een flinke herschik king van taken doorgevoerd. Was eerder het Landbouw schap, zowel landelijk als in de provincies, een belangrijke spreekbuis van boeren en tuin ders: dat is inmiddels ook niet Op het terrein van de belangen behartiging als de dienstverle ning hebben de regionale orga nisaties alle taken overgenomen. Deze zes werken landelijk sa men in LTO-Nederland. Per 1 juli zij de regionale organisaties LTO MidOost en ZMO opge gaan in GLTO ZuidMidde- nOost, kortweg GLTO. Hier mee is het de jongste en tevens grootste land- en tuinbouworga nisatie van Nederland.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1