Sports in Holten Blauw Wit debuteert met een gelijkspel OKI A 640 A en jeugd kampioen gewest oost Sport ma agenda Valse start SV Holten Tijdritten WVH Resultaten BlauwWit Resultaten SV Holten HOITEHS NIEUWSBLAD Succes op motorzesdaagse Handbal begint Volgende week WK in Slagharen ES )R Verlies tegen MW'29 in eerste competitiewedstrijd Schakers verspelen Tox-cup SPORTHALTE De Bergruitertjes BlauwWit naar Harfsen Walgemoed Accountants en Adviseurs sponsort BlauwWit Bergruiters presteren uitstekend DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1996 Blauw Wit speelde zaterdag zijn eerste competitiewedstrijd in de derde klasse van het nieuwe district Oost van de KNVB. Dat het nieuwe district de zaakjes nog lang niet voor elkaar heeft bleek al voor de wedstrijd. Ondanks de telefonische toe- zegging dat er een scheidsrech ter zou komen, bleek dat er de ze middag geen leidsman naar 't Vletgoor was gekomen. De nieuwe reglementen schrijven voor dat in zo'n situatie een op 't sportpark aanwezige officiële scheidsrechter deze wedstrijd moet gaan leiden. Scheidsrech ter L. Boeve uit Nijverdal was hiervoor de aangewezen per soon. j Ongeveer twintig minuten later dan gepland begon Blauw Wit onder leiding van de nieuwe trainer Frits Stappenbelt uit Heino aan de eerste klus in de compedtie van de derde klasse. Blauw Wit en De Esch begon nen beiden zenuwachtig aan de wedstrijd. Veel balverlies ken merkte de openingsfase. De thuisploeg trok hierna de wedstrijd langzamerhand naar zich toe, zonder echt gevaarlijk te worden. Wel waren er twee schoten, van Hans Stam en Mar co Schuiterd, die net over het doel verdwenen. Beide keepers bleven de situatie echter onder controle houden. Vlak voor rust zag Hans Stam zijn schot op nieuw net over het doel verdwij nen. Na de thee bleek dat Eelco Jager vervangen was door Ge rald Mei j erin k. De druk op het doel van de Oldenzaalse ploeg nam toe. Na acht minuten was het Johan Bo- link die de score leek te gaan openen. De inzet werd echter op miraculeuze wijze door de keeper van de gasten onschade lijk gemaakt. Blauw Wit begreep dat er tegen deze ploeg meer inzat dan een gelijkspel. De druk en het tempo bleek vaak teveel voor de gasten. Vaak moest scheidsrechter Boeve blessure behandelingen toestaan. Dit moest het ritme van Blauw Wit breken. Blauw Wit bleef aanval len en de wedstrijd controleren. Het was dan ook zeer verras send dat de rechtsbuiten van De Esch ineens vrij voor doelman Hans Bekkernens kon opdui ken. Door een ongelukkige bal van de goed spelende Jan Vrugte- veen kwam deze speler in balbe zit, maar hij was blijkbaar zelf net zo verrast want de inzet verdween ver naast het doel. Blauw Wit bleef de betere en sterkere ploeg, maar kon geen De 71ste Internationale Mo torzesdaagse in de omgeving van het Finse Hameenlinna is succesvol verlopen voor Patrick en Frank Isfordink, beiden lid van MAC De Hol- terberg. Het tweetal keerde terug met respectievelijk een gouden en een zilveren medaille. Patrick maakte deel uit van het Trophy Team dat als achtste geklasseerd werd en Frank debuteerde als beste in het Junior Trophy Team. Patrick eindigde in een klasse ment met zo'n honderd deelne mers individueel als 17e, Frank als 43ste. echte kansen creëren. Met nog een kwartier op de klok dacht Blauw Wit een strafschop te krijgen. Leo Aanstoot werd na een snelle aktie onderuit gehaald binnen het strafschop gebied. Scheidsrechter Boeve dacht er echter anders over en liet door spelen. Met Jacco Schuppert voor Leo Aanstoot kreeg Blauw Wit nog enkele goede kansen, maar met name de doelman van De Esch bleek in een blakende vorm. Aanvallend bleek Blauw Wit te weinig creatief. Verdedigend had de ploeg de zaak goed op orde. De stand bleef daarom 0-0. Opstelling Blauw Wit: Hans Bekker nens, Hans Stam, Jan Vrugteveen, Ge rald Jansen, Dirk-Jan Beldman, Gerwin de Velde Harsenhorst, Eelco Jager, (Ge rald Meijerink), Marco Schuiterd, Leo Afgelopen weekeinde werden de eerste wedstrijden voor de veldcompetitie gespeeld. Dit jaar wordt geen reguliere competitie gespeeld, maar komen telkens een aantal teams bij elkaar om in tour- nooivorm wedstrijden te spe len. Bij de jeugd startte het BI-team goed. Ondanks dat het even wennen was, werden in de eerste wedstrijden goede resultaten neergezet. Holten won van Voorwaarts (2-5) en Schalkhaar (2-8) en speelde gelijk tegen Overwetering, maar verloor daarna met 2-5 van zowel Boer- hof-Heeten als WSV '38. Het D-team verloor kansloos van LHC met 9-2, maar herstel de zich goed met een gelijk spel (3-3) tegen Haarle. Op de laatste competitiedag in Eibergen voor het oostelijk kampioenschap is OKIA erin geslaagd twee titels binnen të halen: de 640 A en het jeugd- team werden kampioen. De 680 B en het damesteam OKIA/Halfweggirls werden derde. Voor het 640 A-team werd het een zware dag. 's Och tends werd onder de naam van de Bisons in de 680 A-klasse ge trokken, als training voor het komende WK in Slagharen. De 40 kilo die de ploeg tekort kwam werd gecompenseerd met techniek en konditie. Met 12 van de 16 te behalen punten kon men ze ker niet ontevreden zijn. 's Middags moest het team in de 640 A-klasse wegens lichte vermoeidheid twee punten laten liggen. De oostelijke titel kwam echter niet in gevaar. De OKIA-jeugd is al jaren het I sterkste team, zowel gewestelijk als I landelijk. Ook dit jaar kwamen de andere ploegen er niet aan te pas en werd het kampioenschap binnen gehaald. Het 680 B-team, vorig jaar nog tweede in de 640 B-klasse, wist ge- I lijk het eerste jaar dat men in deze klasse uitkomt, een medaille te bc- j halen. Het team staat eigenlijk nooit in dezelfde opstelling. De derde plaats is daardoor des te be ter. Ook OKIA/Halfweggirls presteerde goed met een derde plek in de damesklasse. Op de laatste dag liet het team zien dat en nog groeimogelijkheden zijn en mis schien volgend jaar de titel. De OKI A/Halfwegboys-combinaric in de 680 A-klasse had een com plete 'off-day'. Het team had nog kans op een podiumplaats, maar verspeelde het volkomen door maar één punt te behalen. Vorig jaar verging het de ploeg net zoals dit jaar, een trage start gevolgd door een ijzersterke inhaalrace om het de laatste dag weer uit handen te ge ven. Strakke training OKIA heeft het hele jaar door zeer goed en constant getrokken. Trainer Harrie Hermanns toonde zich zondagavond na terugkeer uit Eibergen dik tevreden over de di verse ploegen: „Om ze op dit ni veau te krijgen en te houden is wel een strakke training vereist. Daardoor zitten ze mentaal goed in elkaar." Volgens Hermanns is OKIA als club door de jaren heen tot de sterkste van Nederland uit gegroeid. Enkele jaren terug deed onder meer Eibergen van zich spreken, maar OKI A heeft een wa re inhaalslaggepleegd. Met de kam pioenschappen in gewest oost, is de prijzenkast weer verder gevuld. Half juli trokken de jeugd en de he ren 600-klasse zich in de strijd om het Nederlands Kampioenschap Drg gen |en. SV Holten JuniorenrZaterdag 14 sep- tember:Holten A1 - Ruurlo Al, 14.30 uur; Holten A2 - Rietvogels A2, 14.30 uur; Holten BI, vrij; Excelsior B5 - Holten B2, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Varsseveld C1 - Holten C1, 13.00 uur (vertrek 11.15 uur); Holten C2 - De Zweef C3,13.00 uur. Pupillen:Zaterdag 14 september Tuk kers D1 - Holten Dl, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten D2 - Vesos D2, 11.00 uur; Markvogels D2 - Holten D3, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Holten E1 - Voorwaarts E2, 10.00 uur; RKSV E1 - Holten E2, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Holten E3 - Hulzen E4, 10.00 uur; Ex celsior F6 - Holten F1, 10 30 uur (ver trek 9.45 uur); Holten F2 - Hulzen F2, 11.00 uur; Holten F3 - Excelsior F4, 11.00 uur. Blauw Wit SeniorentZaterdag 14 sep- tember:Harfsen 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Drienerlo 3 - Blauw Wit 2, 12.00 uur (Vertrek 10.45 uur); Blauw Wit 3 - Juliana '32 4, 14.30 uur, Blauw Wit 4 - DOS '37 4, 14.30 uur; O.N. 9 - Blauw Wit 5, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Excelsior 13 - Blauw Wit 6. 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Markvogels 3 - Blauw Wit 7, 14.30 uur (vertrek 13 30 uur). Junioren: Blauw Wit B1 - Diepenveen BI, 11.00 uur; Blauw Wit Cl - Twenthe Goor C2, 10.00 uur; DES C2 - Blauw Wit C2,11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Pupillen: Sp. Rijssen D1 Blauw Wit D1. 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Blauw Wit E1 - De Zweef E4, 10 00 uur; Blauw Wit F1 - Excelsior F2, 11.00 uur; SDOL F3 - Blauw Wit F2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur), Dames:Maandag 16 september: Blauw Wit dames - RKSV dames, 19.30uur HandbakZaterdag 15 september: B1 meisjes tournooi in Holten, 12.30 uur; B1 jongens tournooi in Apeldoorn, 11 00 uur (vertrek 10.40 uur); C1 meis jes tournooi in Holten, 10.00 uur. Zon dag 16 september: Dames 2 tournooi in Vaassen, 10.35 (Vertrek 9.15 uur); A jeugd tournooi in Broekland, 11.05 uur (vertrek 10.00uur). Sporthal: Donderdag 12 september: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 19.30 - 21.00 uur, SV Holten handbal; 17.00 - 22.00, Wielerver. C.C. '75, twee kleedlokalen. Vrijdag 13 september: 8.10 - 14.40 uur, SGW. Zaterdag 14 september- 8.30 - 17.00 uur, Mintonette; 19.00 - 20.00 uur. Stam voetbal; 20.00 - 21.00 uur, Buurtvereniging Beuseberg. Zondag 15 september: 10.00 - 13.00 uur, Bad mintonclub Holten; Maandag 16 sep tember: 8.10 - 15.40 uur, SGW, 19.00 - 23.00 uur. Badmintonclub Holten. Dinsdag 17 september: 8.10 - 13.50 uur, SGW; 17.30 - 22.00 uur, Mintonet te; 22.00 -23.30 uur, Blauw Wit zaal. Woensdag 18 september: 8.10 - 14.40 uur, SGW: 19.00 - 22.30 uur. Badmin tonclub Holten; 22.30 - 23.30 uur. dhr. J. ten Wolthuis. Donderdag 19 sep tember: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 20.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal, 22.00 - 23.00 uur. Blauw Wit zaal; 23.00 - 24.00 uur, SV Holten All Stars. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van de sporthal (tel. 63180). •Wilfred van der Pluym ziet Ronny Masselink van MW een voorzet geven. Foio:j> naar de nationale titel. De ploeg in de 640-klasse, ook wel de Koningsklasse genoemd omdat daar vaak om 't hardst gestreden wordt, werd toen vierde. „Maar de onderlinge verschillen waren dus danig klein, dat ook die vierde plek getuigde van klasse," aldus trainer Harrie Hermanns. Amper een week na het NK volgden de be langrijke selectiewedstrijden in Slagharen met het oog op de WK, die eveneens in Slagharen gehou den wordt. Donderdag 19 en vrij dag 20 september de open WK voor clubteams; zaterdag 21 en zondag 22 september gaan enkel landenploegen met elkaar in de slag. Ook hierbij zetten OKI A-le den hun beste beentje voor. Supporters De Holtense touwtrekvereniging hoopt vanzelfsprekend op flink wat steun van een grote schare sup porters tijdens het komende WK. Bij voldoende belangstelling wordt zondag 22 september een bus inge zet voor vervoer van Holten naar Slagharen en terug. Een retourtje kost een tientje per persoon. Er wordt om 10.00 uur vertrokken vanaf het OKIA-terrein aan de Larenseweg, om circa 18.00 uur gaat de bus vanaf De Bonte Wever terug naar Holten. Afhankelijk van de wedstrijdresultaten is men om circa 19.00 uur terug. Belangstellenden kunnen zich op geven bij MarietjeJ ansen, tel. 0572- 321384. Voor de tweede achtereenvol gende maal zijn de Lochem- se schakers er in geslaagd de felbegeerde 'Tox-cup' te win- Vorige maandagavond werd tussen Holten en Lochem ver woed geschaakt om deze eeu wigdurende wisselbeker. De of ficiële opening van het schaak seizoen werd door Lochem zeer ruim met 11-5 gewonnen. Een nederlaag van dergelijke proporties werd door Holten nog nooit tegen Lochem gele den. Alleen Dick van der Knaap en Dinant van Beek wisten hun partij te winnen. Afgelopen maandagavond begon de inter ne schaakcompetitie. Er ston den zeven partijen op het pro gramma. Uitslagen: Cees Oly - Bertus van Beek 1 -0; Erik Bosman - Ton van Oyen 0-1Karl Heinz Leisten - Joep Middelink0-1, Henk Jongman-Hans van Oyen 1-0; Ben van de Griendt - Gerrit Luggenhorst 1-0; Henk van Beek-Gerrit Stevens 1-0; AlrikBaltus - Rob Gervedink Nijhuis 1-0. Bij SV Holten hadden ze zich een andere opening van het nieu we seizoen voor gesteld. De promo vendus kreeg twee doelpunten om de oren en ging uiteindelijk met een 0-2 verlies richting kleedkamer. Over een paar we ken komt er nog een tegenslag. Wilfred van der Pluym en Jeroen Hendriks stappen dan in het vliegtuig richting Australië. Maar toch is nóg niet alles verloren Wat heet! Geen mens die denkt aan degradatie. Sterker nog, klassenbe- houd is het credo van de nieuwe vierdeklasser. En na de ontmoe ting tegen MW'29 is heus nog niet alles verloren want aan werklust ontbreekt het absoluut niet. Nu al leen de punten nog. De wedstrijd- Nog geen drie minu ten gespeeld of Holten kon al ach ter de feiten aanlopen. De plaatse lijke SV was druk doende de muur te posteren of de vrije trap van Hans Evers was al in het net achter de verder uitstekend keepende Re- né Landeweerd. Holten laat zich niet kennen en komt steeds meer in het eigen spel. Met een paar mooie schoten en ge vaarlijke corners hangt de gelijk maker in de zonnige lucht. MW'29 houdt echter uitstekend stand en verdedigt net iets beter dan Holten aanvalt. Na de thee wordt het spel van de rood-zwarten steeds feller, wat uit mondt in enkele irritades van beide partijen. Scheidsrechter Huistede houdt alles echter goed in hand. Voor het publiek is het steeds meer genieten. Het doelpunt wil maar niet vallen. Met nog twee minuten is het dan echt gebeurd. De man nen uit Mariaparochie zetten hun spits Rob van Loo in stelling waar na hij de verdediging van Holten op snelheid er uit loopt. Eén rik is vol doende: 0-2. Toch staat het gezicht van trainer Gerard Heck niet op onweer. „Jammer dat we direct achter kwa men te staan", legt Heek uit. „Dan loop je de hele wedstrijd achter de feiten aan." Volgens de oefen- meester mist Holten nog de routi ne om een wedstrijd tegen een vas te waarde in de vierde klasse als MW'29 naar eigen hand te zetten. „Je ziet gewoon dat die jongens iets slimmer zijn. We hebben goed ge knokt, maar daar red je het alleen niet mee. Jammer dat we geen ge luk hadden vandaag", zegt Heek. SV Holten - MW29 0-2 SV Holten: RenéLandeweerd, Gerrit Klaasses, Jan Traan- man, Hans Wissink, Wilfred van der Pluym, Henkjan Nij- enhuis, Erik Broekmaat, Mar- rijn Louws, Jeroen Hendriks, Marcel Jager en Herbert Beld man. Scheidsrechter: G. Huistedc (Goor) De trainer wil proberen om in de komende wed strijden meer rust in de ploeg te brengen. Over een paar zal het so wieso iets rustiger worden bij de SV. Maar met zoals Heek dat eigen lijk bedoelt. Wilfred van der Pluym en Jeroen Hendriks zoeken het avontuur Down Under en ver trekken op 4 november voor een paar maanden richting Australië. Beiden zijn (voorlopig) met school gestopt om ook eens kangaroes in het wild te zien. E'n te werken na tuurlijk. Zonder condiririe zullen de voet ballers niet terugkeren. „We gaan daar werken om geld te verdienen om door het land te trekken", legt Van der Pluym uit die onder meer in de fruitteelt aan de slag wil. „Wc gaan ongeveer een halfjaar tot acht maanden weg", vult Hendriks aan. „Als we terugkomen dat beginnen we wel weer bij SV Holten. Dat staat vast."Voorzitter Jan Aan stoot is blij met de promotie. „On ze vereniging heeft 550 leden, dan moet je toch gewoon in dp vierde klasse meedraaien?" vraagt Aan stoot retorisch. Hij kan begrip op brengen over zijn twee Australic- gangers. „Op dit moment is het na tuurlijk jammer, maar ze zijn altijd weer welkom. De jongens zijn ook betrokken met activiteiten buiten het eerste team om en zijn rood zwarten in hart en nieren. Je moet altijd in goede harmonie uit elkaar gaan, je komt ze altijd weer tegen." Deze zomer werden door de Wielervereniging Holten weer een aantal tijdritten ge houden, waarbij een aantal opmerkelijke resultaten zijn geboekt. Voor het derde jaar werd er samen met de Wielervereniging de Paaschberg uit Lochem ge streden om de Schipbecktrop- hcc. Eerst werd op 4 juni een proloogrijdrit van 6,5 kilometer gehouden waarbij vijftien Hol tenaren en vijftien mannen van de club uit Lochem streden te gen het uurwerk. Op deze prachtige avond sneu velden maar liefst dertien per soonlijke records, waarvan zelfs negen aan de Holtense zijde. Hierdoor nam de Holtense club een voorsprong van 105 secon den op de tegenstanders, die een maand later een langere tijdrit heen en weer over de Holter- berg hebben georganiseerd. Hoewel de mannen uit Lochem toen wel iets beter waren wisten zij toch niet voldoende tijd goed te maken om de trophee in eigen huis te houden. En moesten na twee jaar de beker afstaan aan de WVH. Tijdens de series individuele tijdritten wist Joost Boetes dit seizoen de snelste tijd te klok ken, en met 9.13 de Ocrend Hardtrophee te veroveren. Er- win de Valk en Bert Visser moesten de tweede plaats delen met een rijd van 9.17. Tijdens de officiële avonden voor solorijders klokte Henk Beijers, met 9.20 de derde tijd voor de competitie. Op twintig augustus werd een koppcltijdrit over twee ronden gehouden waarbij de weersomstandighe den zo gunstig waren, dat Henk Beijers en Henk Vasters de eer ste plaats veroverden met een tijd van 18.52, echter pas nadat diezelfde Beijers het clubrecord over één ronde op 9.04 had gebracht, wat weer drie secon den sneller is dan het oude re cord uit 1993 van Joost Boetes. Tijdens het concours in Ambt-Delden dressuurde José Mol met Sissy twee tweede prijzen bijeen in de klasse B categorie C. Renske de Jong legde met Radisky beslag op een derde prijs bi) het springen klasse B categorie D. Aan het afgelopen weekeinde in Kla- renbeek gehouden concours na men eveneens een aantal Bergrui tertjes deel. Bij het springen in de klasse L cate gorie D sleepte Da Verhoeven met Bianca een derde prijs in de wacht. Sabine de Roos werd in die catego rie eerste met de pony R< iyal I :inish. Met King Kadanz bereikte ze in de klasse Z categorie D óok een eerste plaats.In de dressuurringen gingen diverse prijzen naar Holtense ama zones. Karlijn Zuethoff kreeg er maar liefst drie: met E-pony Kim werd ze eerste en tweede in de klas se B. Kim werd tevens uitgeroepen tot de 'best getoiletteerdc pony in de ring', een verdienste van Karlijn. Deze laatste prijs ging ook naar Wendy, gereden én getoiletteerd door Jennifer Pasop. In de dres suur klasse L was Lucinda Anders on met Saskia succesvol. Zij werd eerste en tweede in de categorie C. Lia Verhoeven zag haar dressuur- inzet met pony Bianca beloond met een vierde plek in de categorie D. Zaterdag gaat Blauw Wit op bezoek bij Harfsen. De wedstrijd van afgelopen za terdag van Harfsen tegen S.K.V.W. werd uitgesteld. Voor de gastheren begint de competitie dus tegen Blauw Wit. Of trainer Fnts Stap penbelt wijzigingen in zijn ploeg zaLaanbrengen is niet bekend. Wel is Gerben Beld man op de weg terug, maar of hij al deel van de spelers groep gaat uitmaken is een keuze van de trainer. De wedstrijd in Harfsen be gint om 14.30 uur. De scheidsrechter is nog niet Colmschate B2 - Blauw Wit BI Blauw Wit kreeg vanaf het begin kans op kans Door te weinig goede combine ties op de mat te leggen bleven tref fers eerst uit. Pas in de 25e minuut kwam de eerste en bevrijdende tref fer. Arjen gaf een goede voorzet op Bob die 0-1 scoorde. Nog voor rust kon Ernst-Jan op aangeven van Ger- t-Jan 0-2 scoren. Na rust bleek dat Colmschate niet wist dat de tweede helft begonnen was. Arjen soleerde vanaf de aftrap tot het doel en scoorde 0-3 De wedstrijd was gelopen De gastheren kwamen nog tot 1-3 terug voordat Bob en opnieuw Arjen scoor den 1-5. Excelsior C3 - Blauw Wit C1 Blauw Wit opende de competitie goed. In de oefenperiode bleek al dat de ploeg goed op dreef was. Tegen Excelsior bleek het verschil te groot. Gijsbrecht scoorde 0-1 en Jurrian bepaalde de ruststand op 0-2. Na rust speelde Blauw Wit door enkele omzettingen nog beter. Met goede combinaties moest de tegenstander worden terug gedrongen Keeper Richard had een rustige middag. Na rust scoorde Gijs brecht nog drie maal en ook Merijn liet de keeper nog een keer kansloos 0-6. Blauw Wit 2 - De Esch 2. Het tweede elftal van Blauw Wit begon de compe titie goed De Esch werd van meet af aan onder de voet gelopen. De score werd met regelmaat opgevoerd tot 7-0 Een goede start voor Blauw Wit 2 tegen een matige tegenstander. Excelsior 6 - Blauw Wit 3 Ook het derde van Blauw Wit startte goed in de nieuwe competitie Na een 1-0 ach terstand bogen de Holtenaren de sco re om tot een 1-2 ruststand door prachtige goals van Maarten Bel dman en Ton Veldhuis. Na de rust lieten de Blauw Witten eerst een paar prachtige kansen onbenut. Excelsior voerde de druk op maar scoorde niet. Uit een strafschop, toegekend door de prima leidende scheidsrechter Schreurs, bepaalde Harrie Kolkman de eindstand in de 88e minuut op 1-3 Voorwaarts 4 - Blauw Wit 4. Blauw Blauw Wit C2 - Holten C2. Blauw W t begon goed aan deze wedstrijd en scoorde al snel via Martijn 1-0. Jurgen scoorde 2-0 en Frank bracht de 3 0 ruststand op het bord. Na rust kwam Holten opzetten. De wisseling in de verdediging bij Blauw Wit bracht on rust, zodat Holten kon tegenscoreri Door goed keeperswerk bleek het bij 3-1. Pas na deze treffer kwam Blauw Wit weer beter in de wedstrijd en scoorde nog driemaal 6-1 Eversberg E1 - Blauw Wit El Blauw Wit moest in de eerste wedstrijd van deze competitie aantreden tegen het meisjesteam van De Eversberg. De gasten toonden vooral in de eerste helft veel respect voor de fysiek sterke tegenstander Gaandeweg de eerste helft werd alle schroom afgegooid en kon de ploeg via Olaf Koning een 0-1 voorsprong nemen Na rust werd Blauw Wit de steeds betere ploeg. Rik Stoevenbelt verzilverde een corners ineens en halverwege de eerste helft werd de wedstrijd beslist toen een inzet van Gerko Potman in eigen doei werd gewerkt. In de slotfase kwam de thuisploeg nog aan de verdiende tc- tentreffer, maar vooral via doelman imon Grootewal bleef het bij 1 -3. Wit ondervond in Westerhaar hoe goed de kampioenen van het vorig seizoen waren Al na zes minuten had de thuisclub twee maal gescoord Blauw Wit kwam hierna toch iets te rug en na een snelle rush van Richard Beldman die de bal goed terugspeel de op de inkomende Harry Paalman 2-1 De thuisploeg nam hierna weer het heft in handen en scoorde 3-1. Na rust werd het al snel 5-1, voor dat Richard 5-2 liet aantekenen. Voor waarts bepaalde in deze sportieve wedstrijd de eindstand op 6-2. Blauw Wit 6 - Dos 37 7. Het zesde kon het tegen Dos '37 7 niet bolwerken en verloor de openingswedstrijd van deze competitie met 2-5 Blauw Wit 7 - Des 7. Het zevende trof een oude bekende in Des 7. De gasten hadden echter meer in huis en won nen verdiend met 1-5. Blauw Wit C2 - Holten C2 Holten startte deze competitie met een on vervalste dorpsderby. Al snel bleek dat BW de voorbereiding beter had gedaan dan onze jongens want bin nen een kwartier was de stand al 3-0 Na enkele taktische omzettingen in het elftal en goed verdedigend werk van onze laatste man Mathijs kwam Holten na rust goed terug. Het was Babrai die de achterstand verkleinde naar 3-1. Door een gemakkelijk gege ven penalty vergrootte BW de voor sprong naar 4-1. Voor de statistieken kan nog vermeld worden dat de eind uitslag werd bepaald op 6-1. Gezien de getoonde inzet en de enorme werk lust mogen wij nog iets verwachten van dit elftal. Holten D1 - PH D2. Doordat dit elftal met 7 nieuwe gezichten aan deze competitie is begonnen, was het wel even wennen in de wedstrijd tegen PH Na een rommelige start was het Mark die vanaf de rechterkant het eer ste doelpunt wist te maken. PH slaag de erin om nog voor rust de stand gelijk te maken. Door niet goed bij de les te zijn liet Holten zijn tegenstander een voorsprong nemen van 1-3 Hier na kregen de Holtense jongens op dracht alles op de aanval te gooien. Dit leverde doelpunten op van Arajan en Remon. Het laatste doelpunt wsa een mooie lob over dc keeper, Jeroen wist door enkele prachtige reddingen zijn doel verder schoon te houden, zodat een gelijkspel de verdiende uit slag was. SVVN D3 - Holten D2. Na een goede voorbereidingsperiode is Holten de competitie goed begonnen. Na 10 mi nuten stond er al een score van 0-4 op het bord. De voorhoede was zeer at tent en wist de kansen goed te benut ten De ruststand werd bepaald op 0-8 Na rust werd, door enkele foutjes in de verdediging, de achterstand ver kleind tot 4-8 Hierna ging Holten door met scoren wat uiteindelijk resulteer de in een 4-11 overwinning. Doelpun tenmakers Bas6x en Matthijs 5x. SVVN E1 - Holten El. Wat kan voetbai toch mooi zijn, zeker wanneer twee ploegen tegenover elkaar staan, zoals SVVN en Holten, die willen winnen Beide teams kozen voor de aanval als zijnde de beste verdediging Bij Hol ten viel vooral op het goede samen spel van Thijs M., Thijs V. en Roelf Jan. De laatste 10 minuten kreeg Hol ten het nog moeilijk, maar door goed keeperswerk van Ruud bleef de eind stand 3-4 in het voordeel van Holten. Excelsior E8 - Holten E3. Ondanks goede bedoelingen begon deze eer ste wedstrijd voor Holten niet zo goed. Al snel keken we tegen een 1-0 achterstand aan. Ondanks dat we wel kansen kregen kwamen de aanval lers niet tot scoren. Ondanks goed spel en een prima inzet van onze jon gens lukte het Excelsior de voor sprong te vergroten tot 3-0. Hierna werden de "messen geslepen" en het vizier werd nog beter bijgesteld. Door doelpunten van Niek 2x, Frank en Jef frey werd een voorsprong bereikt van 3-4. Hierna werd door goed verdedi gen en goed samenspel geen kans meer weggegeven zodat de eind stand werd bepaald op3-4 in het voor deel van Holten. Enkele leden van de Bergrui ters gingen naar het concours te Vorden. Daar behaalde Daniëlle v.d. Knaap met K's Choice een mooie tweede prijs in de B-dressuur met 157 punten. Gok Zwcnnie Vincent behaalde een succesvolle derde prijs met Little Suprice in het B-springen. Arjan Kraavenzank ging naar het concours te Ambt-Delden. Daar behaalde hij met Carlos een derde prijs in de Z-dressuur Op vrijdagavond, de avond voorafgaande aan de eerste wedstrijd van Blauw Wit in de competitie van de derde klas se van het district Oost van de K.N.V.B., was de heer W. Bouwhuis van de Holtense vestiging van Walgemoed Accountants Adviseurs te gast op sportpark 't Vletgoor. tieve diensten, organisatieadvie zen, automatiseringsadviezen en accountancy voor familiebe drijven. Onder andere de agrari sche sector van Holten kan haar voordeel doen met de kennis van dit bedrijf, maar ook het midden en kleinbedrijf ligt op het terrein van Walgemoed. De nieuwe sponsor van Blauw Wit lÈMÉÈ^ÉÉfefcis. Zoals gebruikelijk werd de ploeg met de nieuwe sponsor op de foto gezet. Foto: wv Op deze avond kreeg het eerste elf tal van BlauwWit uit handen van de heer Bouwhuis nieuwe trainings pakken voor de komende drie sei zoenen. Op de foto van Johan Bolink over handigd de heer Bouwhuis het trai ningspak aan de voorzitter van Blauw Wit Gerhard Kolkman. Achter de heren Bouwhuis en Kolkman staat het eerste elftal met uiterst rechts de nieuwe trainer Frits Stappenbelt. Walgemoed Accountants Ad viseurs heeft in deze regio vier vestigingen, waarvan de vesti ging in Holten zich met name gespecialiseerd heeft in de agra rische sector. Dit past ook in het beeld van de andere vesugingen van Walgemoed, omdat ook deze zich goed thuis voelen op het gebied van dienstverlening, belastingadviezen, administra heeft niet alleen landelijk be kendheid, maar ook internatio naal. Door een samenwerkings verband met Horwarth Interna tional heeft de sponsor connec ties en bekendheid tot ver over dc grens. Bestuur en spelers van Blauw Wit zijn zeer ingenomen met dc nieuwe trainingspakken. Voor afgaande aan de wedstrijd tegen De F.sch uit Oldenzaal kon het publiek de trainingspakken aan schouwen, omdat het aanvang- stijdstip van de wedstrijd moest worden uitgesteld had ieder ruimschoots de tijd de fraaie pakken te bekijken. Blauw Wit kan in de huidige competitie de slogan 'Walgemoed werkt in uw voordeel' verwezenlijken, door vanuit de nieuwe outfit te scoren en dus punten te pakken

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7