jTieners uit hun dak bij gelikt optreden van BED Herindeling Holten maakt tongen los Bibliotheek houdt tot 1 oktober ledenwerfactie teASsa Willem Duyn, Boh Foi Toch en Die Flegel Themadag over Jpoelen en beken 4# HOLTEWS NIEUWSBLAD Gemeente Stemming bij Tour d'Overijssel RTV Oost komt laat op gang 'Betaalt Rijssen vanavond de koffie?' Verzameling uitgebreid met cd-roms au WAARDEBON Vanavond kaartverkoop Keunefeesten op Smidsbelt Fietsroute geopend Bruidspaar brengt sateetjes aan de man DONDERDAG 12 SEPTEMBER 19% Ben voorproefje op de Keunefeesten? Wellicht dat menig bezoeker van de Tour d'Overijssel van Radio en TV Oost' er L'orige week donderdag wel aan moest denken, toen een deel Iran het publiek op de opzwepende muziek van Limburgse kjeng in polonaise over het plein ging. De stemming kwam er Eigenlijk toen pas écht in, maar de eerlijkheid gebiedt daar gelijk aan toe te voegen dat de samenstellers van het programma perfect rekening hadden gehouden met het toewerken naar de climax, de jongensgroep BED. Drie stoere knapen die zo tus sen 23.00 en 23.30 uur de fel verlichte bühne op de kou de Smidsbelt beklommen en menig tiener, met name het vrouwelijk deel, uit haar dak liet gaan. Op de vraag van presentator Peter liet één van de BED-jongens weten dat het vermaarde koppel Bol land en Bolland de drie bij ■lkaar bracht en vormde tot [vat velen thans beweren: de Nederlandse Take That. Dm op dat laatste nog een extra tempeltje te drukken, bracht 1ED ook twee nummers van leze enige tijd geleden opgeheven .ngelse groep: 'Relight my fire' en Could it be magie'. Meiden gilden 'n £?n§en Pa'voor het podium uit iun bol tijdens het van a tot z 'dikte optreden van het trio. edere handeling, ieder pasje, het allemaal perfect in. fnderdaad, net Take That.... De Tour d'Overijssel bezocht loken een week later dan gepland, let bar slechte weer van de week evoren noodzaakte de irganisatoren tot uitstel. Jan ierrits, die de artiesten had gecontracteerd, liet weten dat allen loor hem tijdig konden worden ngelicht, alleen Bonnie St. Clair ileek onbereikbaar. „Ze arriveerde lus voor niets in Holten, maar was »elukkig niet boos. Ze zei direct dat :c de week erop opnieuw van de >artij zou zijn. Reuze sympathiek ïatuurlijk. Ik heb haar als dank een lapje en drankje aangeboden," ildus Gerrits. Daar diverse artiesten die Snvankelijk zouden optreden, vorige week elders verplichtingen hadden of om andere reden verhinderd waren (zoals de Limburgse dialectgroep Rowwen Hèze en Frans Bauer), moest hij in allerijl wel een aantal vervangers regelen. De al eerder aangekondigde Arne Jansen en ook de populaire groep BED hoefden de tweede keer gelukkig geen verstek te laten gaan. Promotie De Tour d'Overijssel is een seizoensprogramma, bedoeld om RTV Oost te promoten. Het programma wordt enkel in juli en augustus opgenomen. Jan Gerrits legde uit dat het gaat om een acht Tours, waarbij men iedere week opnames maakt in een andere gemeente in Overijssel. Holten was de laatste van de acht. De opnames op Smidsbelt konden zaterdag tussen 12.00 en 13.00 op de radio worden beluisterd, de uitzending op TV Oost volgt donderdag 19 september tussen 18.45 en 19.30 uur. Aanvankelijk had de laatste Tour moeten plaatsvinden in Vollenhove, maar kwam door omstandigheden te vervallen. Daarop werd Holten benaderd en in eerste instantie zou de Togaclub zich om de organisatie op het plein bekommeren. Vanwege het te grote financiële risico (het binnenhalen van de Tour kostte uiteindelijk 4500 gulden) en de korte termijn waarop één en ander geregeld moest worden, zagen de Toga-boys er van af. De groep Bourgondiërs van 't Klavier nam de organisatie vervolgens op zich. Hoewel Holten aarzelend op gang Pi Camera's flitsten, meiden gilden: kortom, het optreden van de onder de jeugd immens populaire groep BED zette ook menig tienerhart in vuur en vlam. Foto: wv. kwam, wellicht ook vanwege de koude nazomervond, waren de medewerkers van RTV Oost zeer te spreken over de opnamen op de naar hun zeggen 'knusse, besloten gelegen Smidsbelt'. „Leuk om te filmen," aldus één van hen. „Shots met de kerk op de achtergrond, prima sfeertje." De Holtense organisatie, eveneens tevreden over de uitstekende belangstelling voor het vlot afgewerkte programma, heeft in elk geval direct een optie genomen op de terugkeer van de Tour d'Overijssel in Holten in 1997. Voordat vooral jong Holten kon genieten van BED, had het veelvuldig aanwezige publick kunnen genieten van een keur aan artiesten. Enkelen beginnend op de lange ladder naar de 'showbizztop', anderen al flink gevorderd. Arne Jansen bleek het stemming maken nog altijd niet te zijn verleerd. Hoewel de handjes bij diversen wat aarzelend in de lucht gingen, kwam er toch beweging onder de toeschouwers en was het op het laatst zelfs hier en daar inhaken en meehossen geblazen. Sfeer volop was er tijdens het optreden van de Limburger Sjeng. Met een muziekgenre dat vaak typerend is voor het Frühschoppen op volksfeesten en soms de Keunefeesten, bracht hij een flink aantal Holtenaren op de been in de polonaise. Overige artiesten die in de schijnwerpers traden, waren onder anderen Bonnie St. Clair, Jan en Zwaan, de Hengelose zangeres Gvan en de zeer goed scorende groep Van Katoen. Een gezelschap dat met veel verve over de bühne raasde en waarvan de zanger op zeker moment zelfs hoog boven het podium in één van de staanders ■hing'. Landschapsbeheer Overijs sel houdt zaterdag 5 oktober Een themadag over 'Poelen cn beken' in De Lutte. De Bag is gericht op zowel vrij willigers in het landschaps beheer als particulieren en jiverige belangstellenden. Ochtends worden zaken be- landeld als de cultuurhistorie an poelen cn beken, het beheer vroeger cn nu en planten cn lieren die erin voorkomen." Va- icrend van de groene kikker en lamsalamander tot de zeldzame schrijff' Dwel ijsvogel en van dotterbloem tot beekpunge. Het middagpro gramma bestaat voor het groot ste deel uit een excursie langs poelen en beken. Inschrijving voor de cursus is mogelijk tot 24 september bij Landschapsbeheer Overijssel, Poppenallee 39, 7722 KW Dalfsen, tel. 0529-401731 (tij dens kantooruren). De kosten bedragen 40 gulden per persoon (inclusief een boekje over be ken). Vrijwilligers landschaps beheer betalen de helft. Herman Koopman van de Oudheidkamer Holten neemt het woord tij dens de informatiebijeenkomst over de gemeentelijke herindeling van Holten. Hij plaatst de discussie, die volop aan de gang is, opeens in een historisch perspectief. „De Holternaar Jan Dikkers was ooit 54 jaar de schout van Rijssen. Ik hoop dat nooit een inwoner van Rijssen burge meester van Holten wordt." Niet veel andere onderwerpen maakten de afgelopen maan den meer emoties los dan de dis cussie over het herindelen van de gemeenten. Waar elders in Twente complete dorpen in opstand komen,gaan in woners van Holten vooralsnog de discussie aan met inbreng van veel argumenten. Een houding, die dr. G.J. Fleers 'moedig' noemde. Fleers was een van de inleiders tij dens de informatiebijeenkomst. De oud-burgemeester van Oot- marsum is thans directeur van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten en lid van de Eerste Ka mer. Om maar te beginnen metdc con clusie van de hooravond, die dinsdag 3 september plaatsvond in zaal Vosman: zoveel sprekers er die avond waren, zo- )m mensen kennis te laten met Ie bibliotheek, houdt de open- >are bibliotheek aan de Rörik- .traat een ledenwerfactie tot 1 Oktober. Wie de bij dit artikel ge- ilaatste waardebon vóór 1 okto- >er inlevert bij de bieb, ontvangt er kennismaking een gratis bi- iliotheekpas. )c pas is drie maanden geldig. Enige i|d voor de vervaldatum ontvangt de igenaar automatisch een acceptgiro taart om het abonnement desge wenst te verlengen. De aanbieding pldt uitsluitend voor degenen die log geen lid zijn, of in het afgelopen lalf jaar geen lid zijn geweest van de libliotheek Holten. Jeugdleden (tot 8 jaar) ontvangen bij aanmeldingecn leinc attentie. Tot genoemde leeftijd ijn leden gratis lid van de biblio- hcek.In tegenstelling tot een bericht n één van de dagbladen, is de bud- pthnanciering van de Holtense bi- iliotheeknogsteeds niet in kannen en iruiken. Een concept-voorstel is in- mddels klaar, maar het bestuur van ie bibliotheek moet haar licht cr nog »ver laten schijnen. Bibliothecaresse (arin Pennewaard hoopt dat de zaak wel rond komt voor het eind van het (ar, zodat de nieuwe financicrings- omi volgend jaar op grond van het on tract ingaat. )c bibliotheek is ervoor iedereen. In .otheekj leze in Naam: Adres Postcode/woonplaats Geboortedatum: Handtekening: feite een open huis, waar jong en oud kan binnenlopen om de krant te le zen, boeken in te kijken en/of te le nen of om informatie kan vragen. Ook de Holtense bibliotheek be schikt overeen aanzienlijke verzame- li ng romans, verhalen en gedichten en er is volop materiaal aanwezig over onderwerpen als reizen, gezondheid, tuinieren, huisdieren, koken enzo voorts. Boektitels die niet in voorraad zijn kunnen worden besteld bij ande re bibliotheken. Aan tafels kan men op zijn gemak de krant lezen of één van de vele tijdschriften over uiteen lopende onderwerpen als mode, mu ziek en sport. De bibliotheek heeft folders,, brochures, evenals knipsel mappen met knipsels over maat schappelijke en politieke onder werpen en over schrijvers en boe ken. Bibliothecaresse Karin Pen newaard benadrukt dat de biblio theek tevens beschikt over materi aal voor kinderen in de leeftijd tot 6 jaar: „Velen denken dat de bibli otheek voor kinderen pas in beeld komt vanaf groep 3, vanaf het mo ment dus dat ze leren lezen. Dat is zonde, want dan is een hele perio de gemist. Vergeet niet dat voorle zen een belangrijke functie heeft. Het vergroot enerzijds de fantasie van het kind, anderzijds de woor denschat." Pennewaard wijst cr op dat de bieb bovendien een flink aantal prentenboeken op de plank heeft staan. Deze week is de Hol tense bibliotheek begonnen met het uitlenen van cd-roms. Volgens Karin een fenomeen wat het al pri ma doet in andere, grotere bibliot heken. Karin: „We starten met der tig exemplaren. Het materiaal loopt uiteen van informatie over bijvoorbeeld dieren of postzegels tot spelletjes." Naast de nu nog be scheiden verzameling cd-roms, be schikt de bibliotheek aan de Rorik- straat ook over een inmiddels flin ke hoeveelheid muziekcd's (circa 1000) met gevarieerde muziekstij len als klassiek, populair, pop en jazz. Voor kinderen zijn er video films (ruim 300). De cd's en video films lopen volgens Karin uitste kend. „Ook daar zijn we destijds met een relatief klein aantal begon nen. Van de uitleengelden (alleen boeken en tijdschriften zijn gratis, red.) werden nieuwe aangeschaft. Een systeem, dat ook bij de cd- roms zal worden toegepast." Kar in verwacht dat binnen afzienbare tijd ook het fenomeen Internet zijn intrede doet in de bibliotheek. De opleiding daarvoor is nu al in gang gezet. Voor de goede orde tot slot nog maar eens de openingstijden vermeld: maandag en vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en 18.30 tot 20.30 uur; woensdag van 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.30 uur; zater dag van 10.00 tot 12.00 uur. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vergroten woning Deventerweg 84, - vergroten woning Brenderweg 1 - bouwen dagverblijf Vrijheidslaan 1« - bouwen carport Reilmksweg 57; - bouwen/vervangen schuur/berging Beusebergerweg 21; 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - plaatsen aankondigingsborden t.b.v. Keunefeesten 1996; - wandeltochten Wandelkring Oost-Nederland (21 september 1996) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor - uitbreiden bestaande stal en bouwen varkensstal Doorlopendedijk 8 (03-09-1996) Bouwaanvragen iiggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bi) het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. SPORTCOMMISSIE Het dagelijks bestuur van de Sportcommissie is voornemens de Sportcommissie voor te stellen de tarieven en vergoedingen voor het gebruik van de gemeentelijke sportakkommodaties per 1 januari 1997 met gemiddeld 2'/2% te verhogen. Belanghebbenden (zijnde de verenigingen en andere groepen die gebruik maken van deze akkommodaties) worden in de gelegenheid gesteld op dit voornemen te reageren. Deze (schriftelijke) reaktie dient uiterlijk op 30 september a.s. in het bezit te zijn van het dagelijks bestuur van de Sportcommissie, p/a gemeentehuis, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Sporthal 't Mossink vaste gebruikers, per uur overige Holtense gebruikers overige gebruikers Fitnessruimte vaste gebruikers, per uur overige Holtense gebruikers gelijk met de sporthal Gymnastieklokalen vaste gebruikers, per uur overige Holtense gebruikers overige gebruikers Voetbalvelden vaste gebruikers, per jaar korting voor zelfwerkzaamheid Tennisbanen vaste gebruikers, per jaar onderhoudsbijdrage korting voor zelfwerkzaamheid Handbalveld vaste gebruikers Atletiekakkommodatie vaste gebruikers, per jaar Zwembad Twenhaarsveld verenigingsgebruik, per uur per bassin Het dagelijks bestuur van de Sportcommissie. J. A. Schuchard, voorzitter J. A. Wissink, secretaris 1997 1996 f 24,25 (23.70) f 40,25 (39,50) f 55.- (54.-) f 24,25 (23,70) f 39.- (38,-) f 10.- (10,-) f8,50 (8.10) f 12,50 (12,10) f21,60 (21.-) f 2.620,- (2.556,-) f 1.310,- (1.278,-) f 2.400,- (2.354.-) f 530,- (530.-) f512,- (500,-) f 1.310,- (1.278,-) f 608,- (593,-) f 24,25 (29,50) veel verschillende opvattingen bestaan er ook over de herindeling van Holten. Slechts over een ding zijn bijna alle Hol tenaren het volledig eens: Laat Holten maar mooi zelfstandig blijvea Datlaatste is echtereen utopie,gezien de trein van herindeling, die overal in het land driftig rijdende is. De trein is niet te stoppen en ook Holten zal partner zijn in het proces. Zeven vananten kon het gemeentebestuur aanvankelijk beden ken. Het vorige week openbaar ge- maakte voorstel van de prouncie, maakt duidelijk dat slechts een aantal \'ananten resteert Bathmen en Diepenveendoen, wat Holten aangaat, nietmeer mee. Hol- tenzalbij hetuitspreken van wensen zich moeten oriënteren op de gemeenten Hellendoom, Ambt Delden, Goor, Markelo, Ri j ssen en het Enterse deel van Wierden. Voor de aanwezige W. Veneklaas is de zaakreedszo klaar als eenklontje:,JToor tal van natuurlijkebegrenzingen staathet vastdatHoltenwordtuitgehuwelijktaan Ri jssen, terwijl geen van de twee daar blij mee is." Mr.JJ. Th. de Rouw, die de bij eenkomst leidde, had aan het begin van de avond reals de voorzet gegeven tot deze constatering. Verwijzend naar het bord achter hem, waarop te lezen stond: „HOLTEN,gemeen te Rijssen??'stel de hij de zaaide retorische vraag: „Betaalt de gemeente Rijssen vanavond de kof fie?' 'oor Veneklaas had buigemeester D.|. Verhoeven wel een gekscherend an twoond klaar „U was toch die man die juist een slagboom wilde op de Salland- se Heuvelrug?" Verhoeven zette nog eens uitvoerig de feiten op een rij, waar het de besluitvor mingvan de raad betreft, die heeftgeleid tot een voorlopig standpunt. Dat Hol ten zich richt op een herindelingnchting Twente, is volgens Verhoeven een lo gisch gevolg van het besluit dat de raad in 1993 nam om mee te liften bij de vor ming van de provincie Twente. Ver hoeven maaktedeaanwezigen duidelijk, dat mocht de Tweede Kamer eind dit jaar besluiten tot een definitieve vor ming van Twente als provincie, dit niet betekent dat de herindeling van Holten niet doorgaat.Verhoeven gaf met zijn uitleg tevens een antwoord op aanmer kingen van vertegenwoordigers uit de medische hoek, die zeiden niet te begrij pen waarom Holtenzichnietop Deven ter richt, terwijl dit bij de medische orga nisatie nog wel het geval is. Fleers had hieropov-erigensookcenstcckhoudcnd antwoord:Deventer verhuist niet, dus de onëntatie daarop blijft gewoon be staan. Holten is ergens geitgen tussen Almelo en Dev enter en oriënteert zich zowel nu als in de toekomst op beide. Lees verder op pagina 8 De afgelopen weken heeft het Holtens Nieuwsblad uitvoe rig aandacht geschonken aan de zesde Keunefeesten, die vandaag van start gaan. Van middag houden de leerlingen uit de groepen vijf tot en met acht een gezamenlijke eind presentatie van het project 'Feesten' in de tent op de Kalfstermansweide en in de vroege avond zijn het de dik ke bandenrace en de Wieler ronde in het dorpscentrum die hopelijk veel publiek op de been brengen. Vanaf 20.00 uur kan jong en oud zich uitleven bij de Drive In Show van Radio 538. Vorige week besteedden wij ruim aandacht aan het program ma op vrijdag en zaterdagmid- De onlangs gereconstrueerde fietsverbinding tussen Holten en Nijverdal wordt donderdagmid dag 19 september officieel in ge bruik genomen. Na een officiële ontvangst in hotel 't Losse Hoes volgt een fietstocht naaar Nijverdal. Onderwei verricht gedeputeerde H.J.M. Kemperman deoffieële openingshandeling. Bij na 25 jaar geleden, op 27 juni 1973, werd het toeristisch fietspad tussen Holten en Nijverdal met een fiets tocht tussen beide plaatsen offi cieel geopend.Het sterk toegeno men gebruik van deze recreatieve fietsverbinding en de verdergaan de eisen van de fietsers ten aanzien van comfort en veiligheid, maakten een aanpassing van deze fietsver binding noodzakelijk. Twintig jaar na de officiële opening werd daarom al een gedeelte van deze verbinding verbreed en van een gesloten verharding voor zien.In 1994 en (net voor het va kantieseizoen) 1996 werden de res terende delen van de fietsverbin ding Holten-N ij verdal op een zelf de wijze gereconstrueerd. De gehele toeristiche verbinding tus sen beide plaatsen is nu aan de ei sen van de hedendaagse fietser aan gepast. dag. Vandaag richten we daar om de kijker op zaterdagavond en zondag, slotdag van de Keu nefeesten. Vanaf 20.00 uur ko men feestgangers uit Holten en omgeving ruimschoots aan hun trekken bij het optreden van de Perfect Showrband, die in de loop van de avond ook 'good old' Willem Duyn begeleidt. Zonder enige twijfel een artiest die de stemming tot grote hoog te weet te brengen. Net als vorig jaar worden de Keunefeesten uitgeluid met het Frühschop pen. Aanvang 11.00 uur (tent open om 10.30 uur). Gezien de succesformule van vorig jaar heeft de organisatie zich op nieuw verzekerd van de mede werking van de populaire dia lectgroep Boh Foi Toch en salo norkest Die Flegel. Een prima muzikale combinatie, die tekent voor een spetterend slot van het evenement. De verwachting is dan ook dat het Frühschoppen weer een vol le bak trekt. Vorig jaar trok het spektakel zo'n 1500 bezoekers. De Keunefeesten sluiten om 16.00 uur.De belangstelling voor de Keunefeesten blijkt enorm. Woordvoerder Jan Herman ten Velde laat weten dat de kaartverkoop prima loopt. Kaarten/passepartouts kunnen worden aangeschaft bij Foto Ten Velde, Novalux Van de Maat of de VW. Tijdens de Wielerronde is de Keunefeest- commissie op de Smidsbelt, waar een terras wordt ingericht, aanwezig met een kraam. Ook daar kunnen nog kaarten of pas separtouts worden aangeschaft. Met verve bracht het bruidspaar Tonnie en Sylvia Geerling sateetjes aan de man op de markt. Foto: wv. Menig marktganger keek af-gelopen vrijdagmiddag verrast op toen hij tussen de vertrouwde gezichten op de markt ook het kersverse echtpaar Tonnie Geerling (26) en Sylvia Onstenk (26) ontwaarde. Met veel verve bracht het bruidspaar sateetjes er voor één keer sateetjes aan de man. Gevolg van het 'contract' dat ze de dag tevoren op hun huwelijksdag hadden afgesloten met ouders, broers en zussenDen geintje,'lachte moeder Onstenk „Tonnie is gek op barbecue, dus was het plan gauw gesmeed.." Onderdeel van het contract was een ludieke rit per bakfiets door het dorp. In vol omaat vertrokken beide echtelieden eerder die middagvan hun woning aan de Verzetstraac Tonnie op de fiets,Syl\iainde bak Een technisch mankement maakte het fietsenevenwelonmogelijkzodatvaderOnstenk de bakfiets spon taan op sleeptouw nam achter zijn auto. Nóg ludieker dus... Aangekomen op de Smidsbelt posteerden Tonnie en Sylvia zich gedwee achter de barbecue - daarbij gadegeslagen door dochtertjes Joyce (3) en Sanne (1), familie en vnen- deaHeel wat martkbezoekers kwamen ha bruidspaar feliciteren en de grap had succes: aan ha eind van de middag was de voorraad sateetjes aardig ge slonken...

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5