'Drang met verf is altijd aanwezig' CPB Holten opent het nieuwe seizoen GB: Holten vooral niet samenvoegen met Rijssen Él HOLTENS NIEUWSBLAD mc QonkO1 Scouts wijden hun nieuwe onderkomen in HOLTEN Zakelijk BEKEKEN Schoenmode Holtens Inge Furste exposeert werk in gemeentehuis Wijzigingen Lukensveld Comité zoekt pelmateriaal Voorkeur raad gaat uit naar Hof van Twente BELANGRIJKE MEDEDELING Denkt u aan een INTERIEUR VERNIEUWING? PRACHTIGE AANBIEDINGEN tegen AFHAAUPRIJZEN! Tot ziens bij: Harmonie in beter wonen kerkdiensten medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 12SEPTEMBER 1996 G.H. Mekenkamp overleden In zijn woning aan de Ver- zetstraat is zaterdagoch tend Gerrit Hendrik Me kenkamp overleden. De markante Holtenaar begon als PTT-hulpbesteller, maar kreeg vooral lokale bekendheid door zijn werk zaamheden voor de ge meente. Kort voor het eind van de oor log startte Mekenkamp als mc- teropnemer bij het Gemeente lijk Electriciteits Bedrijf. In het voorjaar van 1950 werd hij be noemd tot gemeentebo de/waagmeester, een functie die begin 1954 werd omgezet in gemeentebode/controleur. Vanaf half mei 1952 was Me kenkamp tevens 'huurophaler van gemeentewoningen'. Op 1 januari 1965 werd hij 'eervol ontheven van de aanwijzing als ambtenaar, belast met de betekening van stukken be treffende vervolging ter invor dering van plaatselijke belas tingen en ten uitvoerlegging van dwangbevelen'. In maart 1970 werd Mekenkamp aan gesteld als deurwaarder. J.A.H. Bronsvoort nam de functie van gemeentebode over in oktober 1975, toen Mekenkamp begon als amb tenaar buitendienst. Wegens gezondheidsredenen werd de Holtenaar in oktober 1983 eervol ontslagen. Naast zijn gemeentelijke werkzaamhe den heeft Gerrit Hendrik Me kenkamp jarenlang voor de provincie gewerkt. In decem ber 1954 werd hij door het provinciaal bestuur benoemd tot concierge van de toenmali ge provinciale commando post aan de Oranjestraat 40 (tevens voormalig adres van Mekenkamp), onderdeel van de afdeling Bescherming Be volking. Toen hij stopte met het werk voor de gemeente, verhuisde hij naar de Verzets- traat. Gerrit Hendrik Meken kamp is zeventig jaar gewor den. Stoere en kleurrijke Met gratis puzzel! Grotestraat 75, Goor. Tel. 0547-27 21 80 (Door Leo Polhuys) HOLTEN - Dieren vormen het thema van de expositie die Holtens I. (Inge) Furste-Krebbers laat zien in het Holter gemeentehuis van 9 september tot en met 31 oktober. Dieren, maar ook portretten van mensen en wat mevrouw Furste noemt 'wilde schilderijen'. Onder die laatste categorie valt werk dat misschien niet direct abstract te noemen is, maar toch een geheel eigen karakter draagt. De dame in het zwart die in een laantje wandelt bijvoorbeeld is een werkje dat je impressionistisch zou kunnen noemen. Want: „Ik zag die mevrouw ergens lopen en toen moest ik direct naar mijn atelier toe om de indruk die ik opdeed, op het doek neer te zetten". Heel leuk is de vis die mevrouw Furste heeft geschilderd. Geen natuurgetrouwe weergave en dat hoeft ook niet. Maar wel een kleurig dier, dat met speciaal licht erop nog beter uit de verf komti Naast die 'gekke' schil derijen heeft Furste ook meer traditioneel werk op het doek te voorschijn getoverd. Traditioneel is het schilderijtje van Furstes twee hondjes. Die ren schilderen is en blijft haar grote hobby. Traditioneel is misschien ook wel het IJssel- landschapje te noemen. Werke lijk een juweeltje van een schil dering. Een doodstil rivierland schap, bevroren in al zijn win terse schoonheid. „Ik heb bij het maken van het werkje met direct naar het rustgevend element gezicht, maar het is er nu een keer uitgekomen. Ik schilder niet met de gedachte dat iets bijvoorbeeld rustgevend moet zijn", aldus mevrouw Furste. Furste werkt in pastel, olieverf maar ook in gemengde technieken waarbij dan vooral gedacht moet worden aan acrylverf en gouache. De Holtense beschikt over een atelier in haar wo ning aan de Ericaweg aan de voet van de Holterberg. De lichtinval is op zich daar wel goed, hoewel er in de vinter natuurlijk altijd te weinig licht is. Vooral bij schilderijen waarbij het er echt op aan komt, is het belangnjk dat er bij goed licht kan worden gewerkt. De Holtense kunstenares wijstopeen portret van een meneer, dat ze in op dracht van de familie heeft vervaar digd. De kraaiepootjes bij de ogen, de tekentjes op de stropdas, alles staat er haarfijn op. „Vaak weten mensen niet hoeveel uren er in zo'n portret gaat zitten", zegt mevrouw Furste, die in dit geval werkt vanaf een foto. J e bent er zo'n drie weken op de och - tenden mee bezig." Ze werkt met een walkman op, ondanks het feit dat er slechts groen om haar huis is, rust gevend groend. Maar juist dat groen, waarin vogels en eekhoorns een huis hebben, leidt haar soms af. Vandaar de walkman metmuziek. „Dan kan ik me wel concentreren" De Holtense tekenten schildertal van kindsafaan. „Tekenen hebik altijdge- daan. Je kunt zeggen dat het mijn be roep is geworden zonder dat het ove- ngens mijn broodwinning is. Op ver zoek teken ik al portretten sinds der tig jaar. Ook toen ik in Afrika woonde deed ik veel opdrachten op het gebied van portrettekenen. Die drang om iets met verf te doen is altijd aan wezig". eerder stelde mevrouw furste werk tentoon in onder meer Hecrde, Apeldoorn en Deventer. Op slechts twee bescheiden onderdelen is het inrichtings plan van de eerste fase van plan Lukensveld gewijzigd. Op de enige tijd geledengehouden in formatiebijeenkomst voor de be woners, bereikte de gemeente een tweetal verzoeken. Aan de hand daarvan wordt nu op De Wheeme een aantal parkeerplaatsen aangepast en op één van de kruisin gen worden zogeheten blockleys ge legd ofwel een geel gekleurde steen soort. Met de inrichnng van fase 1 is zo'n 860.00 gulden gemoeid. Het stenen gebouw beschikt over slaapzalen en heeft goede hygië nische voorzieningen en zal buiten eigen gebruik dan ook verhuurd worden aan collega-scoutinggroe pen en overige belangstellenden. Verspreid over de zaterdag en zon dag volgde een gezamelijk spelpro- gramma, georganiseerd door en voor alle speltakken. De zaterdag middag kreeg nog een extra offici eel tintje: buurman Jan Kolkman werd tesamen met zijn echtgenote in het zonnetje gezet. Voor alle in zet tijdens de bouw, waarvoor zijn wederhelft hem soms menig uur moest missen. De wekelijkse bijeenkomsten van de Waerdenborchgroep zijn sinds zaterdag weer begonnen. Volgens Ook voor de gehandicapte scouts waren diverse spelonder- delen georganiseerd. De ingebruikneming van het nieuwe clubgebouw van de Wa erdenborchgroep en BE Blau we Vogels St. Joris vond afgelo pen weekend plaats. Na de offi ciële ingebruikneming konden de aanwezige ouders en familie leden een kijkje nemen in de nieuwe blokhut, die volledig drempelvrij is. De CPB Holten heeft haar jaar programma voor het seizoen 1996/97 gereed. Tenzij anders vermeld beginnen de bijeen komsten in De Kandelaar, door gaans op donderdag, altijd om 20.00 uur. Vandaag wordt begonnen met een fietstocht en een bezoek aan Gale rie/ atelier De Waerdenborch - don derdag 26 september wordt de avond verzorgd door hervormd predikante J.W. den Hertog - donderdag 31 ok tober staat de bijeenkomst in het te- 'orig jaar oktober heeft het nucu-comité een vrachtwa gen vol schoolmeubels naar toemenië gebracht en daar 'en schooltje ingericht. nkele vrijwilligers zijn mo- lenteel druk bezig met het re- areren en schoonmaken van choolmeubels, kasten en bu- eaus die men kreeg van twee cholcn in Almelo. Het comité ■il dan ook graag speelmateriaal oor kleuters meenemen voor e school in Aghiresu, waar het chooltje in Inucu een depen- ance van is. cder die materiaal heeft dat in en kleuterschool gebruikt kan 'orden en dat wil schenken, rordt verzocht vanaf maandag 6 september contact op te ne- inen met Charles Vogely, Pasto- lestraat 35, tel. 362334. Hier an men tevens terecht voor alle ïformatie over het project. 'x zijn nog meer plannen. In het oorjaar wil men een partij goe- eren zenden voor de afdeling oortgezet onderwijs, waar ook ervanging van meubilair hoog loodzakelijk is. Ook is er grote ichoefte aan allerlei vormen an sportmatcriaal. Of deze ilannen gerealiseerd kunnen 'orden is vooral afhankelijk van e financiële mogelijkheden. let comité heeft een folder ont wikkeld om te trachten via een itgebreide informatie financië- ondersteuning te krijgen. Men eeft de mogelijkheid om aan de and van dia's en videofilm bij roepen en verenigingen over et project te komen vertellen. Gemeentebelang heeft zich vo rige week uitgesproken tegen een samengaan met de gemeen te Rijssen, indien Holten moet worden samengevoegd met an dere gemeenten. Fractievoorzitter Jan Soepnel liet er in de raadscommissie algemeen bestuurlijke zakengeen twijfel over bestaan: „Rijssen absoluut niet. Wij streven nog steeds naar een platte landsgemeente. Als we dan naar het oosten kijken, gaat de voorkeur uit naar de Hof van Twente." Diezelfde Hof van Twente scoor de ook goed bij de overige raads leden, zodat deze als eerste keus geldt indien sprake is van herinde ling. Met uitzondering van CDA- fractievoorzitter Harry Dul ('Wij zien geen enkele functie hierin voor Bathmen') had niemand er bezwaar tegen indien Bathmen daar aan zou worden toegevoegd. Onlangs stelden Gedeputeerde Staten voor dat Bathmen aan De venter zal worden toegevoegd. Als Bathmen, dat verre van gelukkig is met het voorstel, bereid is oost waarts te kijken, zou toevoegen, mét Holten aan de Flof van Twen te, een mogelijkheid zijn. De ge meentelijke herindeling kwam ter tafel, omdat B en W er vrijdag 20 september open overleg over Mie ren met GS. Burgemeester D.J. Verhoeven wilde daarom een uit spraak van de raad, opdat de bood schap in Zwolle aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Eén ding werd sowieso duidelijk: herindeling komt pas in beeld in- T earn T en Brinke wint Het Holtense team Ten Brin-ke heeft eindaugustusdeeersteplaatsbchaaldop de 1 8 triathlon voor trio's in C"Mdenzaal. Samen met ongeveer veertig andere zwemmers, van de gewone triathlon, gingen de trio's van start.De veertien ja rige Niki ten Brinke legde hierbij de ba sis van het succes en zwom de 500 me ter, in het open water van "het Huls beek", in een tijd van negen minuten en zesenvijftigseconden. Flij klom hiermee als tiende uit het water. Vervolgens moest Henk Beijcrs op de fiets een par cours afleggen van ruim 23 kilometer. Daarbij was een zevental triatleten hem voor gegaan en was de rest blijven 'ste ken' in de kleedruimte; waard<x»r de trio's natuurlijk een klein vcxjrdcel had- dcn.Ti jdenshet fietsen realiseerde Henk de snelste tijd en wist zo als derde aan te komen bij het k x >pparcours, waar H en - n ten Brinke klaar stond om het karwei af te maken. De Holtens kampioen kwart triathlon wist in een perfecte race al snel de beide voor hem lopende atle ten in te halen. dien de provincie Overijssel in de huidige vorm gehandhaafd blijft en naar verwachting een aantal rijks- en provincietaken naar de gemeen ten worden overgeheveld. De raadsleden waren het er over eens dat Holten in dat geval niet ont komt aan een aanzienlijke opscha- lingingroottc. Mocht erechtcr, on danks het negatieve standpunt in dezen van 'Zwolle', toch een pro vincie Twente komen, dan kiest de gemeenteraad vooreen zelfstandig voortbestaan van Holten. Dat is dan mogelijk, omdat die nieuwe provincie een aantal taken van de gemeente overneemt. Hof van Twente Minder eens was de commissie het over met welke gemeenten Holten zou kunnen samengaan. Alle frac ties toonden voorkeur voor her indelen met de Hof van Twente (Markelo, Goor, Diepenheim en een deel van Ambt-Delden (36.000 inwoners), eventueel met toevoe ging van Bathmen. Dick van der Torre (D66) gaf wel aan dat de Hof zich op dit moment 'goed voelt en er geen gemeente bij wil'. Een me ning die niet geheel gedeeld werd door Harry Dul. Herindelen van Holten bij de Hof ontlokte bij hem tevens de opmerking dat Holten aan de andere kant van de Al ligt en in die constructie een geïsoleerde positie krijgt. „Wat ons betreft moet er een gemeente ontstaan met potentieel en tegelijk platte lands- en stadskenmerken. Daar om moet Rijssen erbij gevoegd worden." Ook Jan Metsemakcrs (PvdA) keerde zich met af van een mogelijk samengaan met Rijssen, mits er in zo'n verband meerdere gemeenten zouden worden be trokken. Rijssen tweede optie Op zichzelf was de meerderheid (alleen GB niet), objectief gezien, niet tegen samenvloeien met Rijs sen. De sociaal-culturele verschil len tussen beide gemeenten, die voor GB reden zijn om zich tegen Rijssen uit te spreken, worden wel als bezwaarlijk beschouwd. CDA, PvdA, WD en D66 gaven daarom aan dat samengaan met Rijssen als tweede optie op voorhand niet wordt uitgesloten, maar dat naast Rijssen en Holten ook Enter en mogelijk zei fs de Hof van Twente in dat samenwer kingsverband zouden moeten wor den betrokken. Rijssen en Holten al leen niet dus. WD'er Jan Kevelam liet voor alle duidelijkheid nog maar eens horen dat zijn fractie niet staat te juichen als Holten aan Rijssen zou worden toegevoegd. Eerlijkheidshal ve voegde hij daar aan toe dat de con structie Rijssen-Enter-Flolten-Hof van Twente, tot een 'toeristisch krachtige gemeente' zou kunnen uit groeien. Van der Torre blikte even te rug in de geschiedenis en wees er op dat de tegenstellingen tussen Rijssen en Holten niet van 'recente' datum zijn. Enige tijd geleden had hij ver nomen dat er ooit knokploegen uit beide gemeenten met elkaar in de slag gingen... Ten slotte constateerde hij op dat bij de hele herindelingskwestic voor menig partij Ook het electora le effect een rol speelt. „Ik zie men sen zitten rekenen," aldus de de mocraat afkeurend. De derde variant die GS voorstellen voor herindeling in Twente, waarbij ook Holten een rol speelt, is samen voegingbij Hellendoom. Daar waren de raadsleden het over eens: niet doen, de berg is een te grote natuurlij - ke barrière. Hellendoom ziet boven dien niet veel meerwaarde in samen gaan met Holten. De samenwerking op toeristisch-recreatief gebied ver loopt ook nu al op rolletjes. Kom dan vooral op de middenstandsbeurs van 19 t/m 21 september. Tijdens de beurs hebben wij in onze stand en in de showroom Harmonie in beter HOLTEN Stationsstraat 3-5. Tel. 0548-36 12 23 De Atag Blauw Engel II voldoet aan de moderne leefpatronen van onze maatschappij. Het toestel werkt fluisterstil en is eenvoudig te bedienen. Afhankelijk van het type, kan de Blauwe Engel II gelijktijdig warm water en cv bedienen. Hierdoor is zowel een constante temperatuur in huis als een gelijkmatige temperatur van het warm water gewaarborgd. De zeer geavanceerde en betrouwbare sensortechniek maakt een uiterst nauwkeurige bewaking van het klimaat mogelijk. Dit hoge rendementstoestel staat door zijn zuinige karakter garant voor zeer lage stookkosten en is uniek in elke comfort- -klasse, een besparing van 20 tot 30 procent op uw huidige stookrekening is mogelijk. Natuurlijk is ook bij dit produkt van belang dat men zich laat informeren door iemand met kennis van zaken, in deze omgeving kan men terecht bij de Firma Broekhuis in Dijkerhoek. foto:JO Arnold Fincken en John Paul Akkerman proberen met hun bedrijf FINAK te voorzien in een behoefte. Voor advies over hypotheken en assurantiën bieden ze dezelfde voordelen als bijvoorbeeld de Hypotheker, met als extra sendee dat de klant de deur niet uit hoeft. Beide heren hebben reeds een aantal jaren ervaring bij verschillende ondernemingen. Al enige tijd werd gespeeld met het idee een eigen bedrijf te starten. Het belangrijkst vinden beiden het persoonlijk contact en op maat aangeboden advies. Als extra sendee kunnen particuliere totaalklanten gebruik maken van gratis belastingsendce. Fincken en Akkerman bieden een grote keus voor het afslui ten van hypotheken en verzekeringen en spelen ook in op de per 1 juli jl. door de overheid vervangen Algemene Weduwen en Wezenwet (AWW), die nu Algemene Nabestaandenwet heet (ANW). Als 'professionals' op het gebied van nabestaan- denvoorzieningen kunnen zij nauwkeurig bepalen wat de financiële gevolgen van de nieuwe wetgeving kunnen zijn. Dus van geboorte tot overlijden kan met FINAK doorgespro ken worden. Ze zijn te bereiken onder tel. 0548-364555. Ned. Hev. Kerk. Zondag 15 september: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog, startzondag met Occ. Doop. Nevendiensten. 19.00 uur, ds. A.J. Leerink. Col lecte in dienst: Diaconie. Uit- gangscollccte: Jeugd- en Jonge renwerk. Oppasdienst: me vrouw Van Coeverden, Hilde Bcldman. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. L'itgangscol- lectc: Jeugd- en Jongerenwerk. Diessenplas: woensdag 11 september: da. J.W. den Her tog. Geref. kerk. Zondag 15sep- tember: 9.30 uur, ds. H.P. Mul der, viering Heilig Avondmaal. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, vie ring Heilig Avondmaal en Na betrachting. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: Eigen jeugdwerk. Oppasdienst: 0-3 jaar, Hennette Saalmink, Susan Rietman, Hanneke Baerends. 4-6 jaar, Janme Withaar, Sabrine Paalman. Kindernevendicnst: woordvoerder Brian de Beus is het jammer dat de meisjes zo weinig vertegenwoordigd zijn. „Belang stellenden, zowel jongens als meis je, kunnen op zaterdag tussen ne gen en twaalf uur rustig eens een kijkje komen nemen," aldus Brian. Ook voor telefonische informatie kan men bij hem 's avonds na vijf uur terecht, tel. 364616. groep 2 en 3 o.l.v. Janny Bel tman; 4 en 5 o.l.v. Herma Aan stoot; 6 en 7 o.l.v. Hans Stam RK kerk. Zondag 15 septem ber: 9.30 uur, da. J.W. den Her tog en pastoor H. Wiggers, Oe cumenische dienst. Oppas dienst: mevrouw Van Coever den, Hilde Bcldman. Nieuw-Heeten: Zaterdag 14 september: 19.00 uur, Heilige mis. Zondag 15 september: 9.00 uur, Woord- en communie viering. Evangelie gemeente. HMV-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek. Zondag 15 sep tember: 10.00 uur, ds. J.F. Scheffcr. L'itgangscollecte: Dia- Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 - 11.30 uur en van 16.00 - 17.00 uur (herha- ling). ken van de positie van de vrouw in Rusland - donderdag 7 november is er rayonvergadering in Wierden - donderdag 21 november vertelt me vrouw Overbeek uit Bome over po- do-orthesiologie (voetzooltherapie) - donderdag 19 december is er kerst viering - donderdag 30 januari staat de jaarvergadering op het program ma - donderdag 27 februari vertelt mevrouw Heupink uit Hellendoom over het leven van Johanna van Bu ren en declameert uit haar werk - donderdag 27 maart worden onder leiding van de dames Van Wingerden en Faassc paasbakjes gemaakt. Aan sluitend wordt de Paasliturgie van de landelijke CPB gevolgd. Het seizoensprogramma wordt in april of mei afgesloten met een reisje. De CPB is een vereniging die vanuit haar christelijke identiteit vrouwen bewust wil laten bezig zijn in gezin, maatschappij en andere levensban den. Naast landelijke en provinciale activiteiten, worden plaatselijk cur sussen en leeskringen georganiseerd, waarbij eigen initiatieven van de le den bijzonder op prijs worden ge steld. Belangstellenden zijn te allen tijde welkom. Voor meer informatie kan men zich wenden tot presidente A. Dul, tel. 362488 of secretaresse J. Heemskerk, tel. 363879. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30-18.30 uur; zaterdag van 10.00- 17.00 uur; zon- en feestdagen van 11.00-11.30 uur en van 16.00-16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: T. Lafeber, Henn Dunantstraat 1, Rijssen. tel. 0548- 518383. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Minnema, Larenseweg 54, tel. 36 28 35, b.g.g. 521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: voor kraamzorg, ouder- en kind zorg, persoonlijke verzorging en verpleging. Tel. (0570) 68 60 00, ma t/m vrij bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde alleen voor spoed eisende zaken. Thuiszorg Midden-Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorgingen al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548-61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum, Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vrij 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: in formatie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vrij van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer 06-11 of dienstdoende arts: 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Bchandetingvolgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, Oranjestraat 73 a, tel. 36 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31tel. 36 14 36. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag 9.00-10.00 uur, donderdag 13.00- 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen tel. 36 4910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572- 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt door geschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of de Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politieburo Raalte. Politie: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Overigens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storings dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte ri- oleringspompen of straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, te lefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storings ambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: NA'. Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570-69 11 00 tijdens kantooruren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht) 06- 89 98 89. Stichting Onze Woning: Spreekuur Holten in gemeente huis, iedere eerste dinsdag van de maand van 10.15-12.15 uur. Iedere derde dinsdag van de maand van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur; woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag 10.00- 12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met de herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 12 september: Keuncfeesten: 16.00 uur, pro gramma basisscholen; 18.15 uur, dikke bandenrace schooljeugd dorpscentrum; 19.00 uur, Wieler ronde dorpscentrum; 20.00 uur, Drive In Show Radio 538 Vrijdag 13 september: Keunefees- ten: 16.30 uur, Bedrij venborreluur tje; 20.00 uur, feestavond met 'Lin da, Roos en Jessica' Zaterdag 14 september: Keunc feesten: 9.00 uur, Vrijmarkt Smids belt; 13.30 uur, start MAC-klassie- kerrit 'Keunerit' bij 't Stuurhuus; 14.30 uur, Spellencircuit en podiu macts; 20.00 uur, Perfect Show band met optreden Willem Duijn; Overijsselse Molendag Zondag 15 september: Keunefees- ren: 11.00 uur, Frühschoppen Dinsdag 17 september: 20.00 uur, bijeenkomst cie. Vorming en Toe rusting in gebouw Irene over F'DCS; 20.00 uur, ledenvergade ring PvdA in De Boschkamp Woensdag 18 september: 15.00 uur, kennismakingsmiddag basis- schooljeugd bij Hockeyclub Holten/Sportdal (Molenbelterweg 3). Donderdag 19 september: 13.17 uur, vertrek NS-station ANBO- stadswandeling Zutphen; midden standsbeurs Kalfstermansweide Vrijdag 20 september: midden standsbeurs Kalfstermansweide Zaterdag 21 september: midden standsbeurs Kalfstermansweide; Flolterbergherfsttoer WVH (00,110,150 km)Donderdag 26 september: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten met toneel en sket ches in zaal Vosman; 20.00 uur, bij eenkomst CPB Holten in De Kandelaar met da. J.W. den Hertog. Zondag 22 t/m Zondag 29 sep tember: collecteweek Nierstich ting Zondag 29 september: IPO-exa- men VDH Kringgroep Bergspeur- ders, terrein I^amboovsweg. Geboren: Anne, dochter van H. enj. Pasop Meilink en B. ter Beest; Henrieke Overleden: H. van Zeben, (78); J. Maria, dochter van H.J. Haverslag Struik (90);G.H. Mekenkamp (70)._

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3