Scoutinggroepen nemen nieuwe bokhut in gebruik 'Een hoge rente... en ik kan altijd bij mijn geld!" HOLTENS NIEUWSBLAD 'Hoolterbarg' Naam wordt bij officiële opening (26/10) bekendgemaakt Holten gaat huidige sirenes vervangen &Ê8Ê WÊÊÊÊÊ^ÊÊÊ Rabo TeleSparen: gemakkelijk sparen per telefoon Cursus Engels voor beginners bij Socuwe 4,7%/* 06-0502 Holten Janny Rietman wint een reisje naar Parijs Binnenhuis architectuur DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1996 Zaterdag 8 en zondag 9 september staan geheel in het teken van de ingebruikneming van de nieuw gebouwde scouting- blokhut aan de Liezenweg. De officiële opening volgt zater dag 26 oktober. Het nieuwe gebouw wordt gebruikt de Waardenborchgroep uit Holten en de BE Blauwe Vogels St. Jorisgroep Overijssel, een regionale groep voor lichamelijk gehandicapte scouts. Bij de ingebruikneming zijn ook de beide besturen, leiding en ouders aanwezig. Zaterdag 7 september is er tussen 9.00 en 10.00 uur open huis voor ouders en leden en rond de middag volgt een of ficieel tintje. Dan worden drie personen in het zonnetje ge zet, die de afgelopen periode In verband met de vereiste vervanging van het huidige sirenestelse, worden binnenkort drie sirenes geplaatst in Holten. Eén in De Haar nabij het politiekantoor aan de Keizersweg, één op sportcomplex De Meermanskamp bij de stallingsruimte en werkplaats van de gemeente en één op het zomerhuisjesterrein De Borkeld, op grondgebied van vakantieoord De Lindenberg. Ruim zes jaar geleden al besloot het kabinet dat het bestaande sirenenetwerk moest worden vervangen door een nieuw systeem, bestaande uit electronische apparatuur. Reden is dat het huidige sirenestelsel niet meer voldoet aan de eisen. Het .voorlopig 'sircnedekkingsplan' voor Holten is door de regionale brandweer Midden-IJssel en in samenwerking met het ministerie van binnenlandse zaken opgesteld. De plaatsing van een sirenemast op Meermanskamp en op De Borkeld is echter niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen Sportcomplex Meermanskamp en De Borkeld, herziening 1990, omdat de maximaal toegestane hoogte voor bouwwerken voor openbare diensten wordt overschreden. Vergunning kan slechts worden verleend als het bestemmingsplan via een artikel 19-procedure deels wordt gewijzigd. Het voorstel van B en W komt vanmiddag voor advies ter sprake in de raadscommissie algemeen bestuurlijke zaken. intensief betrokken waren bij de bouw: architect Van der Linden, begeleider van de bouw Kieftenbelt en buur man Jan Kolkman, die te al len tijde paraat stond met ma terieel. Tijdens het openingsweekeinde zullen alle speltakken van beide groepen verschillende spelon- derdelen verzorgen. Op het pro gramma staat in elk geval een wandeltocht in de avond en nacht en op zondagaochtend wordt een mis gehouden. Beide scoutinggroepen blijven ko mend weekeinde overnachten in de nieuwe blokhut. Daar deze maximaal slaapruimte biedt aan zo'n vijftig personen, worden op het terrein een paar legerten ten opgezet. Een naam voor het nieuwe on derkomen is nog niet bekend. Erik Hoitink, als vrijwilliger be trokken bij de St. Jorisgroep: „We hebben daar een soort prijsvraagje van gemaakt. We zoeken eigenlijk naar een naam, die een soort combinatie vormt van de twee scoutinggroepen. Dat valt niet mee, maar er zijn intussen zo'n zestig inzendingen binnen. Bij de officiële opening zal deze worden onthuld." Wan neer die officiële opening plaats heeft, is op dit moment nog niet bekend. Vorst De bouw van de nieuwe blokhut verliep aanvankelijk niet volgens schema. In november werd het oude houten gebouw gesloopt en kort daarna begonnen met de nieuwbouw. Door de aanhou dende vorst moest het werk ech ter verscheidene weken achter een worden stil gelegd. Pas in maart werden de werkzaamhe den voortvarend voortgezet. Het onderkomen voor de scouts is verrezen op de lokatie, waar voorheen de Waardenborch groep gehuisvest was in een houten troephuis, dat enkele ja ren geleden deels beschadigd werd door brand. Als gevolg van de huisvestingsproblemen en fi nanciële nood bij de Waarden borchgroep nam toenmalig bur gemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard het inidatief om de Met man en macht werd afgelopen weekeinde nog gewerkt aan de inrichting van de keuken. Ook de vloeren waren net aangesmeerd, waardoor pas maandag kon worden begonnen met de inrichting. Foto: wv Holtense scouts in contact te brengen met de Sint Jorisgroep, toen nog gehuisvest in Raalte bij een groep valide scouts, maar die het pand moesten verlaten en op zoek waren naar vervan gende ruimte. Beide besturen toonden interesse in een geza menlijk te gebruiken nieuwe blokhut in Holten, op voor waarde dat gebouw en grond ondergebracht werden in een nieuwe stichting. Reden waar om de Stichdng Blokhut Holten in november 1993 het levens licht zag. De stichting bekom merde zich niet alleen om de bouw van het onderkomen aan de Liezenweg, maar is tevens verantwoordelijk voor de ex ploitatie en het beheer. Beide scoutinggroepen huren het ge bouw van de stichting, die daar naast inkomsten verkrijgt uit verhuur aan derden in vakantie periodes (verenigingen, scholen enzovoorts). Zelfwerkzaamheid Met de nieuwbouw is totaal 550.000 gulden gemoeid. De fi nanciering kwam rond door ei gen geld (van de scoutinggroe pen), subsidies, renteloze obli gaties en sponsoring. Door de vele zelfwerkzaamheid van be stuur, leiding, ouders en overige vrijwilligers is echter bespaard op de kosten en zal het uiteinde lijke bedrag een stuk lager zijn. Het ontwerp voor de veel grote re, stenen blokhut, komt van de Raaltese architect in ruste Van der Linden. De ruwe bouw werd uitgevoerd door aannemersbe drijf Wesselink uit Weerselo, terwijl dc heer Kieftenbelt ver antwoordelijk was voor de coör dinatie van de bouwwerkzaam heden. De blokhut is volledig aanpasbaar gebouwd. Zo zijn er geen drempels en zit de electra op rolstoelhoogté. Het gebouw beschikt over twee reguliere toi letten, waar indien nodig ook rolstoelgebruikers terecht kun nen en daarnaast is sprake van drie ruime, aangepaste wasloka len met doucehe/toilet. De af gelopen weken hebben tal van vrijwilligers hard gewerkt om de zaak voor komend weekeinde klaar te krijgen en ook afgelopen week werden nog allerlei klusjes opgeknapt. Erik: „Ook het stra ten rondom het gebouw hebben we zelf gedaan. Niet alleen de toegangsweg er naar toe, nodig omdat de rolstoelers per auto tot bi) de blokhut worden ge bracht, ook rondom het gebouw liggen tegels. Stel namelijk dat zich een noodgeval voordoet 's nachts, dan moeten ook de rol stoelers snel weg kunnen." Vol gens Hoitink is de entourage rond het gebouw voor de rest zoveel mogelijk intact gelaten. „We zijn erg blij hiermee. In Raalte hadden we een prima onderkomen, maar midden in het centrum. Dit spreekt natuur lijk veel meer aan, zo midden in de natuur tussen de bomen en met het bos nabij. Ja, 't is vast wel even wennen, maar ik weet zeker dat onze leden (St. Joris, red.) zich hier snel thuisvoelen. We zijn als regionale groep bo vendien niet zo plaatsgebonden. Werven nu ook actiever leden in Holten en omgeving." Hoitink laat weten dat de St. Jorisgroep momenteel ruim veertig leden telt, verdeeld in vier speltakken. In principe is ieder weekeinde één speltak aanwezig in de blokhut, soms meer. De Waardenborchgroep gebruikt het gebouw hoofdzakelijk door de week en op zaterdagochtend. De nieuwe blokhut beschikt over één reguliere slaapzaal voor circa vijftien personen. In de indeling van het gebouw is al rekening gehouden met een mo gelijke splitsing in twee ruimtes. In de slaapzaal verschijnen in elk geval vier ziekenhuisbedden voor gehandicapten. Volgens Hoitink is het echter mogelijk dat de blokhut zo'n vijftig slapers herbergt. In dat geval brengen een hoop scouts de nacht door in de verschillende speltakruimtes. Er zijn er drie: twee grote, waarvan één met open haard, en één kleinere. De keuken, waar afgelopen weekeinde nog hard gewerkt werd, wordt eveneens aangepast (aanrecht op rolstoelhoogte). Het gebouw beschikt verder over een aanzienlijke bergruimte, vooral nodig voor het veelal omvangrijke materiaal dat de gehandicapten gebruiken. Sparen is prachtig maar ik wil wel altijd bij m'n geld kunnen. Als Telespaarder kan ik dat. Ik bel gewoon de Rabofoon en binnen enkele minuten heb ik geld Rente nu- naar m''n betaalrekening overgeboekt en kan ik weer opvragen en geld overmaken van uw TeleSpaarrekening naar uw Betaalrekening - of omgekeerd. Bel voor meer info! Wilt u meer weten over deze gemakkelijke Socuwe biedt het komende seizoen drie groepen Engels aan. Met name de beginners- groep op maandagavond biedt nog ruimte. De cursus is speciaal bedoeld voor de genen die nog niet eerder kennismaakten met de En gelse taal. Goede kennis van de Neder landse grammatica is geen ver eiste. Het accent van de cursus ligt op de spreekvaardigheid. Tijdens de lessen komt iedere week spelenderwijs een ander thema aan bod, zoals de weg vragen en boodschappen doen. Verder behoren de Engelse leef wijze, enige achtergronden van Groot-Brittannië en actuele ge beurtenissen tot de behandelde onderwerpen. De cursus start maandagavond 9 september, de kosten voor twaalf lessen bedragen 110 gul den. Inlichtingen en opgave bij Socuwe, tel. 362755. volop pinnen. Ondanks dat uw spaargeld 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar is, krijgt u vanaf 500,- spaargeld tóch een hoge rente. En uw persoonlijke toegangscode zorgt ervoor dat als enige saldo-informatie kunt Oranjestraat 10, Postbus rxdUUUdlllS Telefoon 0548 manier van spa ren per telefoon? Bel dan gratis: 3, 7450 AA Holten -37 47 47 Zo makkelijk is Rabo TeleSparen: Sparen per telefoon Een hoge rente Uw spaargeld altijd binnen handbereik Lage telefoonkosten (geen duur 06-nummerl) Tot 25,000,- is uw spaargeld vrij opneem baar Altijd en overal inzicht in uw actuele spaarsaldo •Rentewijzigingen voorbehouden. Ingezonden Ik lagge laan kunt op de baanke noa 'n drokken dag ik dee'jde tillevisiean en 'k wusse neet wa 'k gag. Mien Hooit'n was d'rvuur 'tp/aetske woer 'k ooit won. Zo 'n auto ree duur 't darp hen woer 'n camera in ston. Ik veul'n mie gelfs walgreuts. mien darp was op tv vanuut 'n rijenden auto leet'n ge Hooit 'n gee. Zie begin bi'j de rotonde an de Markeloseweg Zie stiik 'n den dwas oaver en kwam bi'j Schippert trecht. Rechtsaf bi) die ni'je kruusing jongs, we as der op verdach want ij guit neet 'n eerst 'n wea den 'm do ar an bóllejag. I-angs de coöperatie en de afgebraande Waag bi'j Godeschalkgeet wier rechtsaf ij markt da 'w 'n rondje jaagt. Rn in dit kleine stukske ha 'k algauw e 'geene det alles wa 'k ow opneum. det Hg al van de bene Hoolt'n is veraanderd Hooit 'n is neet meer det gemeudelijke dörpke van welea en det dut mie geer. 't Geet linksafno ar Smidsheelt Langs 't oale Bets van 'n Bos Langs de karke en 't gemeente- huus den d'rtoen ok kom'mos. Wier rechtsaf noar 't aole Aan stoot woer 'k mien eerst'n brommer had en doar heft mooie Hoolt'n flatjes ton e'gat. IJnksaf langs de Bhag wat d'r ok al neet meer is Bi'j de rotonde rechtsaf en dan geet a 'k mie neet vergis heanig an noar 'n barg noar Hoolt'ns mooiste stea da 's nog echt oold Hooit 'n en doarma'j trots op wea. Den barg met bos en heet en gien roemruchte stroate mien Holterbarg, veraander neet Johan van Zon OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - verbouwen woonboerderij Oude Deventerweg 6; - bouwen 21 woningen Erve Lukensveld 1 t/m 17 (oneven) en 35 t/m 49 (oneven), Beusebergerweg 20 en 22 en Vicarie 3 en 5; - verbouwen woonhuis/boerderij Markeloseweg 23; - herbouwen schuur Pasmansweg 3: 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - bouwen serre Erve Lukensveld 32. - bouwen berging Oranjestraat 42; - bouwen fietsenberging Fazantenweg 28, - bouwen berging Vianenweg 208, - bouwen berging annex tuingereedschapshuisje Heideweg 19; - uitbreiden woning Köllingserf 45; 3. Vrijstelling is verleend voor: - tijdelijk permanent bewonen zomerhuis Vianenweg 115; 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: motorcrosswedstnjden M A. C. De Holterberg (28 en 29 september 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiden kantoorruimte Keizersweg 72 (29-08-1996). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12 30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 fe Holten AANVULLENDE AGENDAPUNTEN OPENBARE COMMISSIEVERGADERING Tijdens de vergadering van commissie 1 op donderdag 5 september 1996 om 16 30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis worden onder andere de volgende aanvullende agendapunten behandeld: voorbereidingsbesluit gedeeltelijk herziening bestemmingsplan „De Haar, partieel plan 1976" (perceel Haarstraat 29); voorbereidingsbesluit gedeeltelijk herziening bestemmingsplannen „Sportcomplex Meermanskamp" en „De Borkeld, herziening 1990" (plaatsen sirenes) De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. SLUITING GEMEENTESECRETARIE EN GEMEENTEWERF Op woensdag 11 september a s zijn de gemeentesecretarie en de gemeentwerf de gehele dag voor het publiek gesloten in verband met de jaarlijkse personeelsreis. VRIJSTELLING ARTIKEL 18a WR0 TEN BEHOEVE VAN DE BOUW VAN EEN TUINHUISJE BIJ K0RH0ENDERWEG 6 De burgemeester van Holten maakt bekend, dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer P. A F Arts. Korhoenderweg 6 te Holten, een melding tot bouwvoornemen is gedaan voor het bouwen van een tuinhuis op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, nummer 3901. plaatselijk bekend als Korhoenderweg 6 Het ingediende bouwplan is met in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „Look 1990", omdat er geen vrijstaande bijgebouwen mogen worden opgericht. (5e melding om bouwvoornemen kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), voor zgn. kruimelgevallen. Krachtens artikel 42, lid 5, van de Woningwet wordt een melding mede aangemerkt als een verzoek om een zodanige vrijstelling. Bij besluit van 3 september 1996 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid. van de WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de melding tot bouwvoornemen) vanaf 9 september 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schnftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 5 september 1996. De burgemeester. D. J. Verhoeven. WET MILIEUBEHEER VRIJSTELLING ARTIKEL 18a WRO TEN BEHOEVE VAN DE BOUW VAN EEN TUINHUISJE BIJ KORHOENDERWEG 6 Burgemeester en wethouders van Holten hebben in hun vergadering van 3 september 1996 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan - de en'en van Krekel-Schoolderman. de heer E. W. Vincent, p/a Molenbelterweg 13 te Holten voor het oprichten en in werking hebben van een tijdelijke grondwaterzuiveringsinstallatie met een ontrekkings- en infiltratie-systeem op de percelen Oude Deventerweg 7 en 13 te Holten. Aan de verleende vergunning zijn voorschriften verbonden ter voorkoming dan wel beperking van schade aan het milieu. Bij naleving van deze voorschriften is geen onaanvaardbare schade aan het milieu te verwachten. - maatschap Lubbersen, Bijvanksweg 1a te Holten voor het in werking hebben van een melkrundveehouderij- en vleesvarkenshouderijbedrijf op het perceel Bijvanksweg 1a te Holten. Het betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning ingevolge artikel 8 4 van de Wet milieubeheer. De vergunning Wet milieubeheer is verleend voor de nieuwbouw van een werktuigenberging met onderkelderde dnjfmestopslag. Tevens wordt vergunning gevraagd voor de uitbreiding van de veestapel. Aan de te verlenen vergunning zullen nieuwe voorschriften worden verbonden, die de voorschriften van de reeds voor de veehouderij verleende vergunningen zullen vervangen. Bij naleving van deze voorschriften is geen onaanvaardbare schade aan het milieu te verwachten. - maatschap A. J. en J. D. Vorkink, Doorlopendedijk 8 te Holten, om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het veranderen van het varkenshouderijbednjf op het pefceel plaatselijk bekend Doorlopendedijk 8 te Holten De vergunning Wet milieubeheer is verleend voor de uitbreiding van de veestapel van de varkenshouderij. Aan de vergunning worden geen nieuwe voorschriften verbonden. De voorschriften, behorende bij de reeds voor het bedrijf van kracht zijnde vergunningen Wet milieubeheer blijven van kracht. De vergunningen en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 6 september 1996 tot 18 oktober 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis in Holten (bezoekadres Smidsbelt 6). dagelijks van 8.30 uur tot 12.30 uur. Beroep tegen de vergunningen kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht legen de ontwerpvergunning; b. dc adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerp-vergunning zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. Het beroepschrift moet worden gencht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling. Postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage. (vóór 18 oktober 1996). Voor de behandeling van een beroepschnft is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de-Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een met terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op het veroek tot voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Holten, 5 september 1996. Het Vis- en Mosselbureau had een voorlichtingsdag ge organiseerd waarvan alle lan- In de cursus binnenhuisar chitectuurvan de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk krijgen de deelnemers in twaalf bijeenkomsten een veelheid aan informatie aangeboden. Onder me^r over kleuren, verlichting en ruimteverdeling. Aan de hand van een plattegrond van een ruimte in eigen huis, kunnen ze aan het schuiven gaan met meubelen, waarbij gebruik wordt gemaakt van de adviezen van de docente. Industrieel vormgeefster Irene Bebseler neemt haar cursisten ook tweemaal mee op excursie. De cursus start woensdagavond 11 september, de kosten bedragen 195 gulden voor twaalf lessen. Inlichtingen en opgave bij Socuwe, fel. 362755. tam us De gelukkige winnares (tweede van links) en haar collega's werden natuurlijk vereeuwigd. Foto: Ten Velde delijk aangesloten visdetail- listen gebruik konden maken. Zo ging ook vishan del Reinaardus met een groot aantal personeelsleden naar Yerseke. Het werd een gezellige dag met veel mossel-informatie over kweek, vangst, verwerking en bereiding. Tijdens deze dag was er een wedstrijd voor dc deelne mers. Zij werdén in een quiz getest op hun opgedane mosselkennis. Van de 200 deelnemers viel al snel een croot aantal af. Dc zes besten moesten daarna op het podium nog een aantal pittige vragen beantwoorden. De goed oplettende Janny Riet man wist zich hier goed door heen te werken en zo de finale te bereiken. Hier moest uiteinde lijk het vakmanschap de door slaggeven. Dc quiz, geleid door Jacques d'Ancona, werd uitein delijk gewonnen door Janny, die hiermee een reisje voor twee personen naar Parijs in de wacht sleepte. Zo kreeg het uitstapje van Reinaardus een extra feeste lijk tintje.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5