Koeien Splose fokveedag opnieuw van prima kwaliteit Jlonk CO Sport HOLTENS NIEUWSBLAD OKIA 640-ploeg verkeert in topvorm Gouden bruiloft voor Siebe en Hendrika WELZIJN OUDEREN Start beste amateurs in Wielercours Uit het politierapport Zonovergoten evenement trekt veel publiek Cursus dialect Vanavond Tour d'Overijssel Uitslag puzzelrit kerkdiensten medische diensten vandagtotdag burgerlijke stand DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1996 Dp 28 augustus vond op de jrovinciale weg Lochem-Raalte ■en verkeersongeval plaats waarbij :en vrachtauto, een bestelauto en :en personenauto waren jetrokken. Ter plaatse was men met wegwerkzaamheden bezig. De Irie voertuigen reden achter elkaar, 'oen de bestuurders van de eerste ee motorvoertuigen hun auto rot ktilstand hadden gebracht, botste He derde bestuurder achterop de tweede auto. Hierdoor ontstond ten kettingreactie. De drie j-oertuigen werden ernstig beschadigd, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. In de nacht van 27 op 28 augustus werd getracht een personenauto te stelen, die stond geparkeerd in de ^"agelhoutstraat. Men boorde :erst een gaatje bij het portierslot ;odat het portier kon worden feopend. Daarna trachtte men het ;ontactslot te forceren. Het gelukte de daders echter niet om de luto te starten. Het is mogelijk dat He daders in hun werk zijn bestoord. De betreffende auto is ten rode VW Golf. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie, vermoedelijk in de nacht van 22 op 23 augustus werd het politielogo, Hat was bevestigd aan het jolitieburo aan de Keizersweg, jntvrcemd. riet betreft hier een blauw iransparant van ongeveer 50 x 50 centimeter met daarop het politiewapen. Enkele maanden ;eleden is een soortgelijk ransparant ook weggehaald door onbekenden. De politie wil graag weten wie deze transparanten hans in zijn bezit heeft. Zij heeft iet idee dat deze toch ergens bij ongelui op de slaapkamer of iets dergelijks moeten staan. Dp 29 augustus verloor een vrachtwagenbestuurder een gedeelte van zijn lading, bestaande uit strobalen, in de Dorpsstraat toen hij onder het ;poorwegviaduct reed. Het oertuig was te hooggeladen. Met jehulp van gemeentewerken kon rijbaan weer vrij worden gemaakt. [n de nacht van 31 augustus op 1 september werd brand gesticht in :en hoeveelheid isolatiemateriaal voor de bouw. Dit materiaal lag opgestapeld voor perceel 12 van AveJoost. Door de brand ging het solaticmateriaal geheel verloren. Sen in de nabijheid staande jersonenauto liep door de hitte ichade op. De grill van de auto imolt gedeeltelijk weg, alsmede :en richtingaanwijzer en een coplamp. Ook het wegdek liep ichade op. De brandweer heeft het vuur gedoofd. Aangenomen mag worden dat de brand opzettelijk is langestoken door de jeugd. Ook lier zou de politie graag in contact lomen met getuigen van deze irnstige vorm van vandalisme. Dp 31 augustus werd er ngebroken in twee [vakantiebungalows op camping De Prins. Weggenomen werden pen portefeuille met daarin een rijbewijs, een paspoort en enkele honderden guldens, alsmede een hoeveelheid kostbare sieraden. De weergoden waren de fokveedaggangers onlangs gunstig gezind. De hele dag stond er een stralende zon boven het terrein aan de Okkenbroekseweg. Vanaf half tien keurden de juryleden de ruim 125 roodbonte dieren in twee ringen. Traditiegetrouw kwamen eerst de oudere dieren in de ring. De jury was van mening dat ze van zeer goede kwali teit waren. De jongere koeien konden het niveau niet hele maal vasthouden, de top was wel goed maar niet zo breed. „Over de hele linie gezien wor den de melkkoeien steeds melk- typischer, een trend die al enige jaren in gang is gezet", aldus jurylid René Lubberdink, in het dagelijks leven stamboekinspec teur. „Maar vooral de winst in hoogtemaat, uiers en beenwerk was aanzienlijk". Tijdens de kampioenskeuring na de middag werd dit duidelijk. Bij de oudere koeien was de kampioensrozet voor Bontje 12 van de maatschap Stevens (Appa). Haar secondante werd halfzus (en buurvrouw) Janny 15 van de maatschap Krieger- -Dekker. In uierbeeld moest ze net haar meerdere erkennen in Bontje. De oudkampioene Bct- sie 4 van Jh. Klein Teeselink en uierkampioen Leida 52 van maatschap Mcijerink comple teerden het kwartet. Een belangrijke rubriek in Espe- lo is ook die van de bedrijfsgroe pen. Hierbij strijden de bedrij ven met hun collecties tegen elkaar. De juryleden waren vol lof over de inzenders: „Bij een plaatselijke fokveedag zie je zel den nog zo'n groot aantal beste bedrijfsgroepen". Bij de vaarzen was het viertal van Marinus en Jannie Rietberg onverslaanbaar. Een uniforme groep met zeer goede dieren, groot, best van type, uier en benen. Bij de melk koeien waren er la's voor Klein Teselink, Bronninkreef, Riet berg en Stevens. Hiervan werd de groep van Rietberg algemeen kampioen. De deelnemers konden weer te rugzien op een goede fokvee dag; beste koeien, een vlotte keuring en mooi weer. Tijdens de fokveedag worden ook de kalveropfokclub wedstrijden gehouden. Dit jaar voor de twaalfde keer. Met zevenender tig deelnemers waarvan vijf ad- spirant, vijftien senioren en ze ventien junioren kon de organi satie terugzien op een goede deelname. Voor het eerst was er een adspiranten rubriek. De i Vol trots laat Rik Markvoort zien hoe sterk zijn kalf is. Foto: jo leeftijd van de kalfjes is jonger dan van de senioren en junioren rubrieken. Dit omdat deze joge kinderen wel het enthousiasme hebben, maar een groter kalf Uitslagen la's van oud naar jong: Ber tha 47 (H. Scheperboer); Betsie 4 (JH. Klein Teeselink); Dina 206 (Meijerink); Janny 15, res. oudere koeien (Krieger- -Dekker); 1b Leida 52, uierkampioene oudere dieren (Meijerink); Bontje 102, kampioen oudere koeien (Stevens); Alien 3 (Meijerink); Gerda 7 (Rensen); Nina 3 (Stevens); Bontje 13 res. jonge re koeien (Rietberg); Jantje 197 (Riet berg); Corrie 84 (Veneklaas); Dina 287, kampioen vaarzen en uierkampioen jonge dieren (Bronninkreef); Derkje 62, res. vaarzen (Rietberg); Johanna 58 (JH. Klein Reselink). Groepen: Fok- familie: Bontjes's (Stevens); Bedrijfs groepen: vaarzen: Rietberg Melkkoei en: Jh. Klein Teselink, Bronninkreef, niet aankunnen. Het hele jaar hebben de deelnemers bijge houden wat hun kalfje eet of het ziektes heeft gehad, gegevens van moeder/vader. Rietberg (kampioen en Stevens. Uit slagen jeugd: rubriek 1: 1a, Rob Stee- gink; 1B, Lisette Jongbloed; toilet, Er- win Lugggenhorst; voorbrengen, Rob Steegink. Rubriek 2: 1a, Hetty Oolbek- kink: lb, Joanne Aaftink; toilet en voorbrengen, Joanne Aaftink. Ru briek 3: 1a, Rieneke Groteboer; 1b, Irma Groteboer; toilet, Rieneke Grote boer; voorbrengen. Rik Markvoort. Rubriek 4. 1a, Willeke Aaltink; 1b, Jos Steegink; toilet en voorbrengen, Wil leke Aaltink; Rubriek 5: la, Wiliam Oosterveld; 1b, Erwin Dekker; toilet, Wim Aaltink; voorbrengen, Leonie Brinks. Rubriek 6: 1a, Arno Meyer- man; 1b, Tim Wiersma; toilet en voor brengen, Arno Meyerman. Rubriek 7: Ook vindt er een ronde langs alle deelnemers plaats voor en thousiasme en mondelinge toe lichting krijgen de kinderen een cijfer. Het hoogste aantal pun ten voor boekje en bedrijfskeu- ring was bij de junioren voor Mark Berends en bij de senioren voor Hetty Oolbekkink. Tijdens de wedstnjden moeten alle deelnemers individueel hun kalf voorbrengen bij de jury. Die een beoordeling geven, waarbij ge keken wordt naar het toilet en het exterieur, van het kalf. Aan het eind van de dag worden alle eerste en tweede plaatsen in elke rubriek terug verwacht. Voor de deelnemer die voor het eerst meedoet en het hoogst aantal punten heeft is de Henk Biele man-trofee. Deze werd gewon nen door Kirsten Noordam met 100,8 punten. 1a, Mark Lubbersen, 1b, Anita Baltes; toiler, Mark Lubbersen; voorbrengen, Martine Haverslag. Kampioen toilet: junioren, Wim Aaltink, senioren, Joanne Aaftink; zwartbont. Arno Mey erman. Kampioen voorbrengen: ju nioren, Willeke Aaltink; senioren, Joanne Aaftink; zwartbont, Arno Mey erman. Kampioen exterieur: rood bont, Hetty Oolbekkink; res. kam pioen, Rob Steegink; Zwartbont, Arno Meyerman; res. kampioen, Tim Wiersma. Algemeen kampioen: junio ren: Willeke Aaltink, 105.6, Mark Lub- berseb, 102.0; Kirsten Noordam, 100.8. senioren: Arno Meyerman, 106.9; Joanna Aaftink, 106.7, Hetty Oolbekkink, 104.4. Na de positieve berichten van afgelopen jaar, heeft de (Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk de cursus dialect weer in haar aanbod opgenomen. |Het dialect leren verstaan, Jbegrijpen, spreken en lezen, zijn de hoofdingrediënten van de lessen. De cursus staat open voor iedereen, ongeacht of men wel of geen dialect spreekt en biedt een ideale mogelijkheid om kennis te maken met de boeiende streektaal. Er wordt aandacht besteed aan taalgeschiedenis, spreekwoorden en gezegden, het lezen en vertalen, de Sallandse schrijfwijzen en de spellingsregels. De lessen starten maandagavond 9 september, de kosten voor vijf bijeenkomsten bedragen 65 gul den. Inlichtingen en opgave bij Socuwe, tel. 362755. Vervolg van voorpagina hebben de laatste maanden alle zeilen bijgezet om samen met de medewerkers het programma voor het seizoen 1996/97 op te zetten. Daarnaast hebben we er voor gezorgd dat de lange wachtlijst voor de peuterspeel zalen werd gereduceerd door een nieuwe groep te starten. Voor die groep hebben we een nieuwe leidster (voor een jaar) aangesteld. Dat de wachtlijst lang was en dat er dus wat ge beuren moest, daar hebben we de gemeente meerdere malen op gewezen. Verder zorgden we er voor dat het sociaal-cultureel werk na ons vertrek in elk geval dit jaar probleemloos door kon gaan. Er zijn voldoende finan ciële reserves. Ontwikkelen van nieuw beleid was er echter niet meer bij." Steunbetuigingen Loura Slont en Erna Pasop, ini tiatiefneemsters van de onlangs gehouden actie tot behoud van het sociaal-cultureel werk in Holten, zijn zeer te spreken over de hoeveelheid reacties die ze ontvingen. „Uit alle doelgroe pen kregen we spontaan reac ties," vertelt Loura nogmaals. „We zijn de Holtenaren daar uiteraard bijzonder dankbaar voor." Ook wethouder Rensen en de plaatselijke politiek wer den door Loura en Erna op de hoogte gebracht van het aantal spontane steunbetuigingen, die aantoonden hoe belangrijk de functie is van het sociaal-cultu reel werk in Holten. De vorige week in verband met het slechte weer afge laste Tour d'Overijssel van RTV Oost, gaat vanavond alsnog door. Welke arties ten er precies optreden was bij het ter perse gaan van deze editie van het Hoitens Nieuwsblad nog niet be kend. De avond op de Smidsbelt begint om 20.30 De vele trainingen van OKIA die noodzakelijk zijn ter voor bereiding voor het WK straks in september, hebben vruch ten afgeworpen. Op de eerste competitiedag na de zomer stop in Warnsveld was de 640A-ploeg duidelijk de sterkste. Grote concurrenten als de Bi sons en Eibergen moesten hun meerdere erkennen in de Hol- tense ploeg. Door rustig en ge controleerd touwtrekken wer den alle punten die te winnen waren binnengehaald en is de voorsprong op de naaste con currenten flink gegroeid. Met nog één competitiedag te gaan, zondag 8 september in Fibergen, ligt de oostelijke titel in het verschiet. Ook bij de jeugd van OKIA is de kans op weer een kampioensfeest groot. Hoewel het team in Warnsveld af een toe een puntje liet liggen, is de voorsprong op de concur rentie aanzienlijk en lijkt de strijd om de titel een bekeken zaak. Maar zoals een van de jeugdleden al zei: „We zijn pas kampioen als de laatste trek- bcurt is geweest." De 680A combinatieploeg met de Halfwegboys kwam niet he lemaal uit de verf. In potentie is de ploeg zeker een podiumkan didaat, maar door teveel onrust in het team liet de ploeg belang rijke punten liggen. In de 680B-ploeg draaide het ook niet. De vele inspanningen voorgaande wedstrijden om de achterstand met de nummer één Oosterwijk in te halen, werden vandaag teniet gedaan. Er werd verloren van zowel Oosterwijk en de nummer drie, de Buffels. Hierdoor zakte het team van een tweede naar een derde plaats. De podiumplaatsen bij de da mes zijn ook nog niet verdeeld en het zal in Eibergen een span nende strijd worden. De eerste drie, waaronder ook de dames OKIA/Halfweggirls, hggen dicht bij elkaar. OKIA kan in iedere klasse waaraan het mee doet een podiumplaats behalen en het zullen zeker spannende wedstrijden worden. Wc ver wachten dan ook veel suppor ters aanstaande zondag om de teams aan te moedigen. 23 puzzelaars namen zondag deel aan de maandelijkse puzzelrit van MAC De Hol- terberg. Dc prijswinnaars A-klasse: 1. H. Paalman, Holten 16 strfp.2. G. Dissclhorst, Raalte 38 strfp.; 3. H. Oolbekkink, Holten 77 strfp. B- klasse: 1G. Knobben, Haarle 152 strfp.; 2 F. Schippers, Haarle 193 strfp.; 3. Schildkamp, Holten 246 strfp De poedelprijs ging naar de familie Jeths uit Apeldoorn. Zij scoorden 538 strafpuntcn. Vijftig jaar geleden gaven Siebe en Hendrika de Vries elkaar het jawoord. Foto jo Vandaag zijn Siebe en Hen drika vijftig jaar getrouwd. Zo'n 58 jaar geleden leerde Siebe de Vries Hendrika Ach terkamp kennen. Hendrika van Meut Geerts Hendrik Jan was bij familie toen Siebe als vriend van diezelfde familie daar ook aanwezig was. Zo ging het balletje rollen. Hendrika werkte tot een jaar van haar trouwen op de spinnerij van Ter Horst. Ze waren nog maar net getrouwd toen Siebe ontslag kreeg bij het toenmalig loonbedrijf Rietman in Loo. Oplossing bracht een vriend van Siebe. Nog de volgende dag kon hij bij Krekel aan het werk. Hier was hij zo'n dertig jaar als machinist werkzaam. Na een zeer ernstig ongeval in 1971 werd Siebe afgekeurd. Ook Hendrika kwam hier niet ongeschonden uit en er brak een moeilijke tijd aan. Toen alles weer wat beter ging besloot Sie be zich nog meer te wijden aan zijn hobby, het fokken van wa tervogels. Vanuit alle windstre ken is er vraag naar dc door hem gefokte watervogels. Een groot feest vinden beide niet nodig in besloten kring wordt daarom dan ook gevierd. Samen met de drie kinderen, waarvan er nog twee in Holten wonen en één in Groningen maken ze er ook vandaag een gezellige dag van. Met nog maar één week te gaan, maakt Holten zich op voor de zesde Keunefeesten, die de gemeenschap vier dagen achtereen nadrukkelijk in de ban zal houden. Het evenement heeft de afgelopen jaren in Holten en omgeving een uitstekende naam opgebouwd en trekt jong en oud. De Keunefeesten spelen zich als vanouds voornamelijk af in de feestent, die evenals vorig jaar op de Kalfstermansweide wordt opgebouwd. Met de Wielerronde en het spellencircuit biedt het evenement nieuwe activiteiten. Start Seniorengym Merkte u de laatste tijd dat u zich niet meer zo soepel bewoog als enige tijd 'elcden? Heeft u zich ook 'oorgenomen dit seizoen iets aan uw :onditie te gaan doen? Misschien is het meedoen aan de seniorengym Jan precies wat u zoekt. Dc ieelncmers hebben gewoon nakkelijk zittende kleding aan. Onderdcskundigelcidingwordtclkc k een aantal oefeningen gedaan Dm uw lichaam soepel en lenig te houden. Hierbij wordt uitgegaan van wat u kan. Uiteraard gebeurt dit alles :n gezellige sfeer met tot slot een lekker kopje koffie of thee in de pntmoctingsruimteb van het dorpshuis. Dc gymclub wordt bezocht door dames en heren. Op rijdagmiddag 13 september wordt >m 14.30 uur weer gestart in lokaal 7 an het dorpshuis. De kosten bedr.*pen f 37 50 orvr 17 bijeenkomsten. Volksdansen Behalve gymnastiek is ook volksdansen een goede manier om uw conditie op peil te hou den. Bovendien is het een goede manier om met andere mensen in contact te komen. Er worden dansen geleerd van vroeger en uit andere landen, maar er wordt uitgegaan van de mogelijkheden van de deelnemers. Het leren van deze dansen vraagt wel een bepaalde inspanning van li chaam en geest. Het dansen ge beurt in een gezellige en ont spannen sfeer waarin dames en heren zich thuis voelen. Komt u eens kijken. Het dansen begint weer op dinsdagmiddag 10 sep tember om 13.30 uur in lokaal 7 in het dorpshuis. De kosten be dragen f 35,= voor 13 bijeen komsten. De Wielerronde is op initiatief van dc Keunefeestcommissie terug van weggeweest, die het evenement organiseert in samenwerking met CC'75 uit Xijverdal. Destijds bekommerde deze zich met IJ sclub De Noordpool om dc organisatie. Het spektakel start donderdag 12 september om 19.00 uur in de Dorpsstraat ter hoogte van de Smidsbelt. De wielersport wint steeds meer aan populariteit. Aan de cours in Holten, bij de renners altijd zeer in trek, wordt deelgenomen door de Elite-klasse, dc beste amateurs (ruim 75) van Nederland, biet parcours omvat de Dorpsstraat (start) - Larcnseweg Pastoricstraat - Rietmolenstraat - Oranjestraat - Dorpsstraat (finish). Voorafgaand aan de Wielerronde wordt voor kinderen uuit de groepen vijf tot en met acht van de basisscholen een zogeheten 'dikke bandenrace' gehouden. De wedstrijd begigtom 18.15 uur. Met het oog op het wielerspektakel worden de doorgaande wegen in het centrum van Holten van 17.30 tot 22.00 uur afgesloten. Borreluurtje Vrijdag 13 september wordt inmiddels het welbekende Bedrijvenborreluurtje, waaraan vorig jaar door zo'n 400 personen werd deelgenomen. Het borreluurtje staat open voor directies en medewerkers van plaatselijke ondernemingen en begint om 16.30 uur. Het geheel wordt muzikaal omlijst door de band Social Heat. In navolging van voorgaande jaren kunnen de deelnemers genieten van een grandioos koud buffet. Het 'uurtje' wordt om 19.30 uur afgesloten door Win Dogterom, voorzitter van de Keunefeestcommissie. De toegangsprijs bedraagt 12,50 gulden per persoon (inclusief gebruik buffet). Consumpties kosten 2,25 gulden per stuk en worden betaald met ter plaatse aan te schaffen munten. Opgeven is nog mogelijk bij het Kcune- sccrctariaat, Hoffesstraat 36b, tel. 364163. Dc avond wordt opgeluisterd door het bekende trio Linda, Roos en Jessica. Als personages kent heel Nederland ze uit de populaire soap 'Goede Tijden Slechte Tijden'. Met Babette van Veen, Guusje Nederhorst en i :atja Schuurman kan ook Holten nu kennismaken met de zangkwaliteiten van dit gezelschap. Het drietal brengt onder meer 'Ademnood', 'Ik ga voor goud'," 'Een dag alleen' en 'Zolang ik dromen kan'. Zaterdag 14 september staat niet alleen in het teken van de Vrijmarkt, de middag wordt gevuld met een attractief spellencircuit in de tent. Het Keunebloasfestival,de laatste jaren gebruikelijk op zaterdagmiddag, is daarmee verleden tijd geworden. Een bewuste keus, zo liet woordvoerder Jan Herman ten Velde enige tijd geleden al weten. „Wij vonden dat de publieke belangstelling wat tegenviel. Het waren hooguit de deelnemers en directe aanhang er omheen die naar dc tent kwamen. Daardoor kwam het festival onvoldoende uit de verf en is er gekozen voor een alternatief." Het circuit bestaat uit de spellen, die elk tien minuten in beslag nemen: Sla je slag - knik sjoelbak - spiraal - razende Roeland - ballen gooien - 4-eenheidsspcl - skiloop - helmrace. Er wordt gestreden door zeskoppige teams van buurten, straten, verenigingen enzovoorts. Ieder team levert ook een jurylid voor de beoordeling van de verplichte podiumact. Alle ploegen moeten namelijk aansluitend een maximaal tien minuten durende act verzorgen (playback, soiridmix en Grotestraat 75, Goor Tel. 0547-27 21 80 Ned. Hev. Kerk. Zondag 1 september: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Nevendiensten. 19.00 uur, ds. A.J. Lecnnk. Col lecte in dienst: Kerkelijk me disch werk. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Kerkelijk medisch werk. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Oppasdienst: mevrouw Groot, Rein Ymker. Diessenplas: woensdag 28 augustus: ds. A.J. Leerirrk Geref. kerk. Zondag 1 sep tember: 9.30 uur, ds. H.P. Mul der. 19.00 uur, ds. A.A. van der Spek, Enter. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Greetje Schutter; groep 4 en 5 o.l.v. Tonny Heusinkveld; groep 8 o.l.v. Herma Hulsman. Oppas dienst: 0-3 jaar, Karin Hulsman, Loes Meijerink, Hester Huls man. 4-6 jaar, Ineke Aanstoot, Hanneke Baercnds. RK kerk. Zondag 1 septem ber: 10.00 uur, Pastor Hoge nelst, Eucharistieviering. Op pasdienst: mevrouw Groot, Rein Ymker. Nieuw-Heeten: Zaterdag 31 augustus: 19.00 uur, Heilige mis. Zondag 1 september: 9.00 uur, Woord- en communie viering. Evangelie gemeente. HM V-gebouw, Dorpsstraat 24 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek. Zondag 1 sep tember: 10.00 uur, ds. W. Vons, Rijssen. Uitgangscollecte: Ker kelijk medisch werk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van dc maand van 10.30 - 11.30 uur en van 16.00 - 17.00 uur (herha- ling). dergelijke). De spellen worden beoordeeld met punten. Het verzamelde aantal vormt de helft van de uitslag - de podiumact zorgt voor het andere gedeelte. Teams die willen meedoen kunnen zich nog opgeven bij Foto Ten Velde, Dorpsstraat 39, tel. 361850. Klassiekerrit In het kader van dc Keunefeesten houdt MAC De Holterberg zaterdag 14 september haar tweede grote klassiekerrit van dit jaar. De tocht heeft een lengte van circa 100 kilometer en start om 13.30 uur bij 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg. Rond 14.30 uur wordt gepauzeerd bij de feesttent op Kalfstermansweide, waar de bezoekers een groot aantal fraaie klassieke motoren en ook enkele oldtimers kunnen bewonderen. Het inschrijfgeld voor de klassiekerrit is 7,50 gulden. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30-18.30 uur; zaterdag van 10.00-17.00 uur; zon- en feestdagen van 11.00-11.30 uur en van 16.00-16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: E. Bijlsma, Grote straat 86, Diepenheim. tel. 0547-352010. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Minnema, Larcnseweg 54, tel. 36 28 35, b.g.g. 52 16 29. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. (0570) 68 60 00, ma t/m vrij bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken.' Thuiszorg Midden-Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal, Kerkstraat 6, tel. 0548-61 64 65. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Kantoor Holten, Gaar- denstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum, Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vrij 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vrij van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer 06-11 of dienstdoende arts: 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, Oran jestraat 73 atel. 36 42 51. Be handeling volgens afspraak (ook voor zickcnfondspatiènten). Ziekenfonds: spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 3614 36. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag 9.00-10.00 uur, donderdag 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen tel. 36 4910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572- 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of dc Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politieburo Raalte. Politie: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Ove rigens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De sto ringsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen of straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienst doende storingsambtenaar au tomatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: F. West hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: N V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570-69 11 00 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht) 06- 89 98 89. Stichting Onze Woning: Spreekuur Holten in gemeente huis, iedere eerste dinsdag van de maand van 10.15-12.15 uur. Iedere derde dinsdag van de maand van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel 36 24 8~. Maandag en vrijdag 14,00-17.30 uur en 18 30-20.30 uur; woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met de herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zater dagvan 13.30-16.00 uur. Zaterdag 7 september: 9.00-10.00 uur, open huis scou ting blokhut Liezenweg Donderdag 12 september: Keunefeesten: 16.00 uur, pro gramma basisscholen; 18.15 uur, dikke bandenrace school jeugd dorpscentrum; 19.00 uur, Wielerronde dorpscentrum; 20.00 uur, Drive In Show Radio 538 Vrijdag 13 september: Keunc feesten: 16.30 uur, Bedrijven borreluurtje; 20.00 uur, feesta vond met 'Linda, Roos en Jessi ca' Zaterdag 14 september: Keu nefeesten: 9.00 uur, Vrijmarkt Smidsbelt; 13.30 uur, start MAC-klassiekerrit 'Keunerit' bij 't Stuurhuus; 14.30 uur. Spellen circuit en podiumacts; 20.00 uur, Perfect Showband met op treden Willem Duijn; Overijs selse Molendag Zondag 15 september: Keune feesten: 11.00 uur, Frühschop- pen Donderdag 19 september: 13.17 uur, vertrek XS-station ANBO-stadswandeling Zut- phen; middenstandsbeurs Kalfstermansweide Vrijdag 20 september: mid denstandsbeurs Kalfstermans weide Zaterdag 21 september: mid denstandsbeurs Kalfstermans weide; Holterbergherfsttoer WVH (80,110,150 km) Donderdag 26 september: 20.00 uur, bijeenkomst XBvP Holten met toneel en sketches in zaal Vosman Zondag 22 t/m Zondag 29 september: collecteweek Xier stichting Maandag 30 september: 18.30 uur, bloedafname-avond Rode Kruis in de sporthal; 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp Geboren: Leo, zoon van G. Stam en J.A. Koopman; Annda, dochter J. Plekkenpol en B.J. Bruggink Overleden: D. Visser-Bos (63): A.H. Bronsvoort-Baltcs (41 Gehuwd: H.J. Klein Teeselink en B. Zeeman

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3