Holtens Nieuwe Nieuw bestuur Socuwe voorlopig aan de slag ia Grootste heteluchtballon stijgt op in Diekerhoek NNENTINK Gastouderbureau zoekt gastouders Keunefeesten Holten BON Standpunt WV en HHV: Holten blijvend plattelandsgemeente Cocxs exposeert en geeft les in De Boschkamp Noteer alvast in op 12 t/m 15 september uw agenda U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Jan Deijk ziet droom verwezenlijkt Conflict Socuwe en gemeente voorlopig verleden tijd Collectanten gezocht Windwijzer naar Bosschool Gemeentezondag Geslaagd Jeugddienst Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1996 De Stichting Socuwe is ge start met een serie nieuwe exposities in de ontmoetingsruimte van De Boschkamp. Dit seizoen wordt het spits afgebeten door beeldend kunstenares Dirkje Cocx. Tot en met vrijdag 20 september is haar werk tijdens kantooruren te bezichtigen. Ofschoon Dirk|e voor haar werk gebruik maakt van verschillende technieken, ligt haar voorkeur bij aquarelleren. Het is daarom geen toeval dat alle geëxposeerde werken aquarellen zijn, waarvoor herkenbare huis- tuin-en-keuken onderwerpen model stonden. Dirkje, moeder van vier kinderen, zegt dat haar voorliefde voor de aquareltechniek te maken heeft met het feit dat het weinig ruimte vraagt en snel is op te ruimen, zodat men niet speciaal een aparte ruimte in huis beschikbaar moet hebben. In september start Dirkje Cocx in het dorpshuis met twee cursussen. De eerste is een teken en aquarelcursus voor volwassenen op de maandag tussen 13.30 en 15.30 uur. De lessen zijn geschikt voor beginners en gevorderden. Er wordt aandacht besteed aan het tekenen en schilderen van voorwerpen en stillevens en afbeeldingen. Bovendien informeert Dirkje over het gebruik van materialen, mengen van kleuren, compositie en perspecdef. Voor kinderen en tieners start Dirkje Cocx op vrijdagmiddag 13 september een uit acht lessen bestaande cursus tekenen en schilderen. Er worden allerlei technieken uitgeprobeerd, zoals houtskool, Oostindische inkt en waterverf. Al werkend leren de kinderen van alles over vlakverdeling, diepte en kleuren mengen. Op beide groepen zijn momenteel nog plaatsen beschikbaar. Voor inlichtingen en opgave kan men terecht bij Socuwe in het dorpshuis, tel. 362755. „Zo langzamerhand ral&t onze kaartenbak uitgeput wat betreft het aantal gastou ders. Daarom via deze weg een dringende oproep aan belangstellende Holtenaren om zich zo spoedig mogelijk bij ons te melden." Aldus de hartekreet van Anneke Beek man, coördinatrice van het Gastouderbureau van de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk. Een voorziening die duidelijk voorziet in een behoefte, zo blijkt. Volgens Anneke weten veel ouders de weg naar het bureau inmiddels moeiteloos te vinden. Naar haar zeggen staan er momenteel 65 kinderen ge noteerd, maar is er dus gebrek aan voldoende opvang - gastou ders dus. Het Gastouderbureau is er voor iedereen die kinderop vang zoekt voor een aantal da gen of uren per week, of in eigen huis kinderopvang wil aanbie den voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. Het Gastouderbureau bemid delt en adviseert bij het regelen van die opvang. De medewerk sters zoekt naar een geschikte combinatie van vraag- en gast ouders, waarbij met de verschil lende wensen ten aanzien van de ICeuuefeeften "Ueteaezellitj Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats Geelt op als abonnee Hollens Nieuwsblad Dhr /mevr Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 ,'t Is toch fantastisch! Een heel aparte ervaring!," glun derde De Bonke (Gerrit Markvoort) maandagavond nadat hij even tevoren zijn eerste ballonvaart achter de rug had. Een luchtdoop met direct de grootste passagiers ballon ter wereld: vijftig me ter hoog. Eigendom van A3 Ballon uit Harfsen en be stuurd door Arend Spieren- burg. Met De Bonke genoten ook negentien andere Dijkerhoekers van de luchtreis, die na ruim een uur eindigde in een weiland ach ter De Lindeboom in Schalk haar. „We stegen direct naar zo'n 700 meter," kakelt De Bon ke verder. „Binnen de kortste keren waren jullie poppetjes. Maar jongens, wat kon je mooi kiek'n. Eerlijk gezegd heb ik een beetje last van hoogtevrees, maar ik vond het echt prachtig!" De bijzondere ballonvaart was het gevolg van de jongens droom van Jan Deijk (15). Deijk werkt regelmatig bij De Bonke en gaf meerdere malen te ken nen dat hij toch zo graag eens Moeder Aarde vanuit een ballon zou willen bewonderen, ,,'t Is altijd zo leuk om te zien. Ik wilde dat graag zelf eens meemaken." Ook De Bonke zag zo'n apart luchtreisje wel zitten en beloof de Jan met de hand op z'n hart dat zij tweeën ooit een dergelijk tochtje zouden maken. Om zijn 'werkgever' die belofte toch vooral niet te laten vergeten, herinnerde Jan De Bonke enige tijd geleden aan zijn opmerking. Die had echter al de nodige contacten gelegd. „Want wat ik beloof, dat doe ik," antwoordde hij resoluut. „Binnenkort al kie zen we het luchtruim." Het gerucht ging als een lopend vuurtje door de buurt en steeds meer Diekerhoekers, vooral de groep wagenversierders Oude Stationsweg, toonden zich en thousiast. „Geen probleem," riep De Bonke spontaan uit. „We boeken gewoon een grote re ballon." Een dusdanig grote zelfs, dat ook enkele andere buurtschappers meekonden. Afhankelijk van het gewicht van de passagiers, biedt de mand ruimte aan 24 personen. Maandag stapten er twintig in. Fototoestellen knipten, video camera's draaiden.Uitgezwaaid door diverse familieleden en overi ge buurtschappers koos het in- drukwekkenden gevaarte rond 19.00 uur vanuit een weiland aan de Oude Sta tionsweg het luchtruim. Welke kant de ballon uit zou gaan viel RENEN In een ruime, in meerdere compartimenten verdeelde mand, koos het Diekerhoekse gezelschap het luchtruim. Foto wv vooraf moeilijk te zeggen. „De wind is nogal variabel," aldus Spierenburg, die zijn medereizi gers vooraf het één en ander uitlegde over de landingsproce dure. Door het gebrek aan vol doende wind duurde het lang voordat de ballon uit het zicht verdween. Landen Schalk haar is ook niet echt ver, maar toch waren de passagiers, die zoals gebruikelijk 'champagne- gedoopt' werden, vol van hun luchtreis. Onder het genot van een drankje werd na terugkeer in Diekerhoek op de delle bij De Bonke nog enige tijd nagepraat over de ballonvaart. Alle deelne mers ontvangen een vluchtcerti- ficaat. Anneke Beekman (links) en Corrie de Groot hopen de kaartenbak op korte termijn te kunnen uitbreiden met de namen van diverse gastouders. Een bewijs dat het gastouder bureau het uitstekend doet. Foto: Archief opvang zoveel mogelijk reke ning wordt gehouden. Voordat de koppeling definitief wordt, is er een proefperiode van twee .maanden. Gedurende die tijd neemt de coördinatrice regel matig contact op met vraag- en gastouders om na te gaan hoe de opvang bevalt en om mogelijke problemen te bespreken. Na afloop van die proefperiode wordt aan de hand van een ge sprek met de betrokkenen be sloten of de 'koppeling' defintief wordt. Mocht dat het geval zijn, dan blijft de coördinatrice ook daarna bij de kinderopvang be trokken. Natuurlijk is Jhet mogelijk om vooraf nadere informatie te krij gen over het Gastouderbureau en kosten die daarmee gemoeid zijn. De kosten van de kinder opvang komen voor rekening van de vraagouder. Het Gastou derbureau vraag voor haar be middelingswerkzaamheden een bescheiden vergoeding. Voor meer informatie houden Anne ke en haar collega Corrie de Groot wekelijks spreekuur in De Boschkamp, Tuinstraat 2. Dinsdag tussen 9.00 en 10.00 uur, donderdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Dan is het tweetal ook telefonisch bereikbaar on der nummer 362755. Per aangetekende brief heeft het bestuur van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk het college vorige vrijdag in kennis gesteld van het feit dat zij per 31 augustus aftreedt en op de valreep in staat is. gebleken een nieuw bestuur te vormen. Ook alle vrijwilligers zijn schriftelijk op de hoogte gesteld. Het nieuwe bestuur is een driemanschap dat de bestuurlijke kar in principe het komende half jaar trekt, maar bereid is die periode indien nodig met nogmaals een half jaar te verlengen. Het nieuwe dagelijks bestuur wordt gevormd door de heren A.J.N.M. Warning (63, voor zitter), A.J. Hofman (49, se cretaris) en E. ter Haar (60, penningmeester). Ter Haar is niet geheel onbekend met de materie - hij beheerde al eens eerder de sociaal-cultu rele penningen. Hofman is bekend met secretarieel werk en heeft ervaring in het wer ken met computers. Volgens oud-voorzitter Frank Helmer belangrijk, daar de ad ministratie van Socuwe groten deels geautomatiseerd is. De drie zullen de komende periode trachten het bestuur op volle sterkte (negen man) te brengen. Eén en ander heeft tot gevolg dat het conflict tussen gemeente en Socuwe voorlopig van de baan is. Oud-voorzitter Frank Helmer: „Wij stappen gewoon op, daarmee is wat ons betreft het conflict ten einde. Hoe het nieuwe bestuur daarmee omgaat is haar zaak." Dat conflict sleept al geruime tijd en spitste zich de laatste maanden toe, waarbij zelfs uit sluitend gecommuniceerd werd tussen de advocaten van ener zijds gemeente, anderzijds So cuwe. Belangrijke vraag daarbij was het calamateitenartikel 7 in de statuten van Socuwe. Het oude bestuur was van mening dat de gemeente, in geval van aftreden van het voltallige be stuur, daartoe het initiatief moest nemen - de gemeente daarentegen stelde dat dat in eerste instantie een taak en ver antwoordelijk van het bestuur zelf is, daar het zelf het initiatief nam tot aftreden in verband met een verschil van inzicht over de financiering en er dus geen spra ke was van een calamiteit. Het Socuwe-bestuur vroeg volgens de gemeente een subsidie van 225.000 gulden dit jaar en ver volgens ieder jaar 25.000 gulden meer tot drie ton in 1999. Sinds de komst naar De Boschkamp zijn de activiteiten dusdanig uit gebreid en wilde men een extra beroepskracht inzetten. De door Socuwe gewenste verho ging van de subsidie acht de gemeente echter te fors. Wet houder welzijn Bertus Rensen (VVD) toonde zich blij dat de zaak opgelost is. Of de personen met wie hij zelf overleg voerde inzake het tijdelijk waarnemen van de bestuurstaken indien het nu afgetreden bestuur geen op volgers had kunnen vinden, in het nieuwe bestuur worden op genomen, is niet bekend. De wethouder wil binnenkort in overleg treden met het nieuwe bestuur om de problemen rond de budgetfinanicering tot en met 1999 uit de wereld te hel pen. Advertenties In een poging opvolgers te vin den, plaatste het Socuwe-be stuur eind mei en half juni een advertentie in deze krant. Hel mer: „De respons was mager, wellicht vanwege de uitvoerige informatie in met name de eer ste advertentie. We wilden ech ter dat kandidaten wisten waar aan ze begonnen. Het heden daagse sociaal-cultureel werk is uiteindelijk een complexe en tijdrovende materie geworden." Drie Holtenaren reageerden. Een eerste oriënterend gesprek volgde en het trio keerde met enig huiswerk huiswaarts om wat nader inzicht te krijgen in de structuur en financiën van de Stichting Socuwe. „We hebben het volste vertrouwen in hen. Het wil best wat zeggen als men sen in dit stadium het lef hebben aan zo'n gigantische klus te be ginnen. Ik hoop daarom dat ze van gemeente en politiek een eerlijke kans krijgen," aldus Hel mer, die evenals Teun Jansen negen jaar bestuurslidmaat schap afsluit. Wat de afgetreden bestuursle den vooral onaangenaam ge troffen heeft in deze affaire, is het feit dat B en W hen in maart via de gemeentelijk advocaat onder meer lieten weten dat zij persoonlijk aansprakelijk ge steld werden voor eventuele schade die derden (personeel, gemeente, cursisten, belasting enzovoorts) door hun optreden zouden oplopen. Volgens Hel mer werd het stichtingsbestuur in diezelfde brief wanbestuur verweten en werd tevens aange geven dat de gemeente niet zou overgaan tot het benoemen van een nieuw bestuur. „De toon zetting van dat schrijven was niet bepaald bevorderlijk voor de goede verstandhouding," al dus Helmer. „Het is begonnen als een zakelijk conflict en wat ons betreft had het dat ook moeten blijven. De zaak is ech ter in de privésfeer getrokken en ik heb er menig slapeloze nacht aan overgehouden. De sfeer raakte dermate verziekt, waar door wij als bestuur niet meer konden functioneren en even eens een rechtsman in de arm Holten. namen. Nu wij het bijltje erbij neer hebben gelegd, hoop ik dat onze opvolgers straks alsnog tot een goede oplossing kunnen ko men. Zelf ben ik opgelucht dat de zaak op het nippertje voor elkaar gekomen is." Nieuwe groep Dat de gemeente aangaf offi cieel niet op de hoogte te zijn gebracht van het aftreden van het Socuwe-bestuur, is Helmer duidelijk in het verkeerde keel gat geschoten. Hij benadrukt te vens dat het bestuur wel degelijk getracht heeft de zaak in der minne te schikken. Dat wethou der Rensen opmerkte, dat het bestuur zich 'passief en onwaar dig' zou hebben opgesteld, werd hem door Helmer en de zijnen Het dagelijks bestuur van zo wel de VVV als de Holtense Handelsvereniging heeft in een gesprek besloten om te komen tot een gezamenlijk standpunt inzake de ge meentelijke herindeling. Het overeenkomstig standpunt van beide verenigingen is te komen tot een grotere platte landsgemeente met toeristi sche uitstraling. De bestaande varianten zijn be sproken en tegen elkaar afgewo gen. Gekozen is voor de optie Diepenveen-oost, Bathmen, Holten, uitgebreid met Markelo. De HHV voegt daar dan Goor en Diepenheim nog aan toe. Zo behoudt Holten een centrum functie in het gebied. De dage lijks besturen van beide vereni gingen zijn tegen de optie met Rijssen. Bovendien bleek on langs vanuit Rijssen dat er geen belangstelling is voor Holten. De WV en HHV lichtten hun standpunt nader toe tijdens de dinsdag in zaal Vosman gehou den inspraakavond over de ge meentelijke herindeling. Van alle varianten voor gemeen telijke herindeling die voor het gebied Deventer in beeld zijn geweest, heeft Gedeputeerde Staten vorige week aangegeven dat Holten niet betrokken wordt in een herindelingsplan Deven ter. GS kiezen voor samenvoe ging van Deventer, Diepenveen en Bathmen, een gemeente van circa 85.000 inwoners. Holten blijft daardoor betrokken bij de herindelingsprocedure in Twen te - Olst bij de herindeling in West-Overijssel. De voorkeur van de gemeente is nog steeds zelfstandig voortbestaan, zowel in de provincie Overijssel als in een mogelijke provincie Twen- Za. 14 en zo. 15 HOVENIERSBEDRIJF ^TWAfOflTKTUJfl#Vtt£G S OfCERKXJO /GfCeW0CRZB*<3 f'SSSKTWIKS f Hoveniersbedrijf/Kwekerij/Tuirtcentrum: Rijssenseweg 39A, 7475 VA Markelo. Tel 0547-36 28 25 Scouting Komend weekeinde nemen de scouts van de Waarden- borchgroep en de BE St. Jorisgroep de nieuwe blok hut aan de Liezenweg in gebruik. Zaterdagochtend wordt eerst open huis ge houden en houden de diver se spcltakken zich bezig met een eigen programma. De officiële opening van het gebouw volgt 26 oktober. Keunefeesten Volgende weck donderdag barsten de zesde Keune feesten in alle hevigheid los. Het evenement heeft in de afgelopen jaren een goede naam opgebouwd en heeft uitstraling tot in de wijde omgeving van Holten. Op initiatief van de Keunefeest- commissie keert de Wieler ronde terug. Ook het spel- lencircuit op zaterdagmid dag is een nieuw element in het programma. De Boschkamp: ondanks alles het centrum van de bloeiende sociaal-culturele activiteiten in evenmin in dank afgenomen. „De stap die wij wilden nemen is via de advocaat gemeld. Mis schien loopt dan de communi catie tussen de advocaat en het college niet geheel vlekkeloos..." En wat betreft de vermeende passiviteit: „Integendeel. We Vervolg op pagina 3 Begin deze week werd bekend dat de Zwolle geen voorstander is van een provincie Twente. Een zaak die over enige tijd door de Tweede Kamer zal wor den behandeld. Het uiteindelij ke besluit zal volgens burge meester D.J. Verhoeven zeker nog een half jaar op zich laten wachten. Ook de Eerste Kamer moet haar licht er nog over laten schijnen. Bij herindeling in het oosten is samenvoeging bij Hcl- lcndoorn, Rijssen met een deel van de gemeente Wierden (En ter), of de Hof van Twente (Markelo, Diepenheim, Goor en Ambt-Delden) in bpeld. Met het oog op de jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelminafonds, worden in Holten nog enkele collectan ten gezocht. De collecte wordt gehouden in de week van 8 tot en met 14 september. Tevoren worden in formatiefolders verspreid. Het ingezamelde geld komt ten goe de aan kankeronderzoek, voor lichting en begeleiding van de bijna 300.000 kankerpatiënten. Wie zich wil aanmelden kan contact opnemen met sercrcta- ris/penningmeester afdeling Holten J.H. Heeregrave. Ver- zetstraat 33, tel. 361715. De windwijzer van de Dorps school wordt verplaatst naar de Bosschool. Na reparatie van de schoorsteen van de Splose basisschool, waarbij een betonnen plaat werd aan gebracht, ontstond het idee om de windwijzer van de tot sloop gedoemde Dorps school te verplaatsen naar de Bosschool. Ook de medezeggenschapsraad en ouderraad waren enthousiast over het idee, waarop bij dc gemeente werd aangeklopt om toestemming. Die ging akkoord, zij het dat er geen kosten mee gemoeid mochten zijn. Vrijwilligers genoeg echter in Splo, zodat de windwijzer bin nenkort van de Dorpsschool verdwijnen zal. Voordat deze de schoorsteen sieren gaat, wordt hij gezandstraald en volgens schoolleider Gert-Jan van 't Holt in een 'geel bloesje en blauw broekje' gestoken, de schoolkleuren. Zondag 8 september is het gemeentezondag, opening van het nieuwe seizoen van de gereformeerde kerk (De Kandelaar). Een soort 'kerke- dag', waarin alles niet alleen draait om de kerk en het ker- kewerk, maar vooral om de mensen in de kerk, die samen de gemeente vormen. Tussen de gezinsdienst 's och tends en de afsluitende middag- dienst om 16.00 uur speelt zich een afwisselend programma af voor jong en oud. Een prima gelegenheid om elkaar te ont moeten. Het thema van de ge meentedag luidt ook 'Van har te...' Na de ochtenddienst is er koffiedrinken en broodmaaltijd, waarvoor men zich vooraf kon aanmelden. Gemeenteleden die door ziekte of anderszins deze dag niet kun nen bijwonen, krijgen een bloe metje als gemeentegroet aange boden. De bloemen kunnen 's ochtends door ieder gemeente- lid/gezin naar de kerk worden meegenomen. Ze vormen gedurende de zondag een fleurig decor en worden 's middags omgetoverd tot een groot aantal bloemstukjes, die na afloop bezorgd worden. Onze plaatsgenote Béate Zwij- nenberg is eind augustus afge stuurd als bouwkundig inge nieur aan de Universiteit Delft. Zondag 8 september is er om 19.00 uur weer een jeugddienst in dc hervormde Kerd. Voorganger is ds. A.J. Leerink. Het thema luidt: 'Mag ik je iets vragen?'

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1