Revue Espelo krijgt stamvolle zaal weer krom van het lachen Dorpshuis De Boschkamp houdt vrijdag open huis Vlag wel uit voor capitulatie! HOLTENS NIEUWSBLAD 4^ Jan Soepnel (GB): 'raadsbesluit uitvoeren' Vijfhonderd toeschouwers zien daverende revue Run-Bike-Run Atletiekclub traint weer Sucessen Gemeente Silke Hesse zegeviert DC )NDKRDAG 22 AUGUSTUS 1996 En Espelo liet zich weer ho ren! Ongeveer 500 toeschou wers waren afgelopen zater dagavond getuige van een I daverende revue. Onder de titel "Splo löt zich wier hörn" werd een prachtig schouw spel opgevoerd, waarvan de toehoorders zichtbaar zaten I te genieten. Krom van het lachen zaten velen op hun stoel. Vooral waar buurtge noten traditioneel op de hak werden genomen. Wat dat betreft kan men de Espelose revue een beetje vergelijken met de voormalige jaarlijkse nieuwjaarsconferances van Wint Kan: wie niet op de hak genomen wordt, hoort er niet bij. Het massaal opgekomen pu blick (de tent op de feestweide zat afgeladen vol) kon een avondlang genieten van tal van humoristische acts afgewisseld met muziek en dans. De deelne mers aan de Espclose revue hebben wekenlang geoefend; het resultaat van de 22ste revue van Espelo was ernaar. De spe lers, die verantwoordelijk waren voor de humoristische onderde len, waren Krijn Dekker, Erik Markvoort, Anton Reilink, Jo- han Meilink, Gerrit ten Dam, Jolanda Boode, Anita Luggcn- horst, Eddie Steegink, Gcrda JLubbersen, Joke Maatkamp, Marian ten Dam, Dianna Blan- kena, Hennie Holleboom, Wim Meilink, Jody Kappert en Dinie Tuitert. De zang werd verzorgd door Marieke Markvoort, Diana Kempers en Wim Haverslag. De dans werd uitgevoerd door De uitvoering van "Heksen" was een van de veertien onderdelen van de Espelose revue.uf Leonticn Toorneman, Marlon Marsman en Petra Arfman. Wim Wechstapel zorgde voor een uitstekende geluidweergave en Herman Slijkhuis mocht to neelmeester zi|n. De grime werd verzorgd door Annct Nijland, Joke Reilink, Sandra Reilink en Michel W egen. Manny Wegen en Henk Nij- kamp, die de leiding over de revue in handen hadden, kon den tevreden terugkijken op een zeer geslaagde uitvoering. Na afloop van de voorstelling trad aansluitend de groep Swect Light op. Het all-round orkest Foio: J.O. uit Heeten zorgde voor een sfeervolle afsluiting van een per fecte avond, die de conditie van diverse deelnemers aan de wed strijden de volgende dag zwaar op de proef stelde... senteren. Het MOC neemt aan tal van activiteiten deel in Holten. In de komende maanden wordt door diverse docenten weer ensemble-les gegeven, waardoor toekom stige deelnemers aan de openbare uitvoeringen wor den geschoold. Instrumen ten, die men kan leren bespe len, zijn accordeon, blokfluit, cello, dwarsfluit, gitaar, Het dorpshuis De Boschkamp houdt komende vrijdagavond open huis. ledereen is welkom tussen zeven en negen uur 's avonds om kennis te nemen van de activiteiten, die het dorpshuis het komende seizoen te bieden heeft. Mensen, die geïnteresseerd zijn om aan één of meer activiteiten deel te nemen, kunnen zich vrijdagavond ook gelijk aanmelden. Onder meer zal zich vrijdag avond het Muziek Onderwijs Centrum Holten (MOC) pre- Zevenentwintig deelnemers telde de mini Run-Bike-Run die voor de kinderen uit de groepen 7 en 8 van de basis scholen werd gehouden. De organisatie had wel een iets grotere belangstelling ver wacht volgens Hanneke van der Spek. Of dit evenement volgend jaar terugkomt is nog niet bekent. Het parcours werd door de kin deren met veel enthousiasme afgelegd. Fietsen deden de deel nemers op een mountanbike waarvan de versnelling was af geplakt. Dit verhoogde natuur lijk het sportieve gedeelte ieder een moest op deze manier even hard trappen. Uitslagen: jongens groep 7; J. Paul de Rooy, 17.24; 2. Vincent Scholman, 17.37; 3. Pim ten Brinke, 17.45 Meisjes groep 7: 1. Alma Hulsman, 18.52; 2. Tessa Brands, 20.54; 3. Charon Es- meycr, 21.00. Jongens groep 8: 1. Mark Schooien, 19.02; 2. Ni- colaas Vrijman, 19.28; 3. Maar ten Kruimelaar, 20.03 Meisjes groep 8: 1. Daphne Schipper, 19.08; 2. Ellen Tecsclink, 20.13; 3. Margerita Zandjans, 21.39. De trainingen van de atletiek club SV Holten zijn weer van start gegaan. De jeugd van zes tot en met tien jaar traint iedere dinsdag en donderdag van vijf tot zes uur. De elf- en twaalfjarigen trainen aanslui tend op die dagen van zes tot zeven uur. De twaalf tot en met achttien jarigen trainen op dezelfde dagen tussen ze ven uur en kwart over acht. Voor de G leden zijn er iedere maandagavond van kwart voor zeven tot half acht trainingen. Voor de dames zijn de trainin gen op maandag van acht uur tot half negen en voor de heren zijn de traingen ook van acht uur tot half negen maar dan op woens dagavonden. Voor meer informatie over de. hobo, keyboard, orgel, piano, saxofoon, trompet, bugel, cornet en viool. Voorts kan men zich onder meer aan melden voor koorscholing en zangles. Activiteiten, waar men zich voor kan aanmelden, zijn onder meer: fotografie, koken, poppen maken, tekenen en schilderen, binnenhuisarchitectuur, potten bakken en keramische vormge ving, bloemschikken, tekenen en aquarelleren, olieverf en acryl, dialecttaal, fimo-klci pop pen, moderne Nederlandse lite ratuur, Frans, Engels en yoga. Men kan verder deelnemen aan tal van 'activiteiten voor jong en oud: van kindersoos tot koers- bal; van meidenclub tot volks dansen. In De Boschkamp zijn onder meer ook de peutcrspeel- groepen en het gastouderbureau ondergebracht. Er is voor het komende seizoen een uitgebreid acti\ Rekenpro gramma. Zo is cr voor de kinde ren van zes tot en met twaalf jaar de filmclub Kwicbus. De eerste voorstelling is woensdag 18 sep tember vanaf twee uur. Dan wordt de film De Kleine Prinses vertoond. Voor volwassenen is er een aantal Twentse ochten den met muziek. De groep Alge rak treedt zondag 17 november op vanaf half twaalf. Gen- Groot Zwaaftink komt zondag 26 januari naar De Boschkamp, het duo Höllenboer zondag 16 februari en Harm Roelof zon dag 9 maart. Een jazzavond vindt plaats op zaterdag 21 december. Dan speelt de groep The Foolhouse Jazzband. Voor een compleet overzicht van het programma heeft de Bosch kamp een handig programmaboek samengesteld. Komende vrijdagavond kan ie dereen zich uitgebreid laten voorlichten tijdens het open huis. Ingezonden brief In het Holtens Nieuwblad las ik donderdag 15 augustus een kort bericht: "Vlag niet uit voor capitulatie". Ik reageer onder het motto "Er is geen zonde, er is geen schuld. Slechts trieste onwetendheid". Veel mensen weten niet wat er allemaal heeft plaatsgevonden in dat "verre Indie". Om het allemaal wat begrijpelijker te maken heb ik ervoor gekozen om in dit geval te praten over: 1. Hollanders, geboren in Ne derland uit blanke ouders (Hol landse-Nederlanders); 2. Indo's, geboren in Indonesië uit blanke en bruine ouders (In dische Nederlanders); 3. Totoks, geboren in Indonesië uit blanke ouders. Velen beschou wen zich gevoelsmatig als Indisch of voelen zich er nauw mee ver bonden.Al deze mensen heb ben/hadden zeker één ding ge meen: een Nederlands paspoort, omdat ze Hollandse voorouders hebben. Meestal hebben ze ook een "Hollandse" naam. Ook in In donesië leerden ze met mes en vork eten, aten ze de bekende stamppot ten, leerden het alfabet en spraken Nederlands. Inlijving Door de inlijving van Indië door dc Hollanders ontstond er veel goeds. Zeker voor Nederland. Mede door de produkten uit Indie: de Gouden Eeuw. Ook de Indonesiërs ervoe ren positieve ontwikkelingen maar cr was voor die mensen ook een an dere kant: onderdrukking en ver nedering."!, iefde" kan overal ont staan. Kinderen worden overal ge boren. Ook indertijd in Indie: kin deren uit blanke en bruine ouders kinderen uit blanke ouders.De In donesiërs wilden onafhankelijk cigen keuzes maken in hun land. De japanners zeiden dat zij hen daarbij wilden helpen. De oorlogin Indië begon: Indonesiërs en japan ners tegen de Hollanders. De In do's en Totoks hoorden nergens bij. Wat was hun land? Het meren deel had Nederland nooit gezien. Zij werden niet geaccepteerd door de Hollanders, zij werden niet ge accepteerd door de Indonesiërs en Japanners. Zij waren het "loslo pende wild", opgejaagd, afge slacht. Duizenden! Velen kwamen in kampen terecht omdat ze be scherming nodig hadden. Kampen van wie? Van de Hollanders of van de Japanners? Er was kommer en kwel. Velen kwamen in de kampen Geen plaats Voor die Indo's en Totoks, waar voorgeen plaats was in de kampen was het leven buiten de kampen ook een hel. Daar was geen be scherming tegen wie dan ook. Toen de capitulatie van Japan een feit was, heeft de Ncderlanderse re gering geprobeerd het "oude In dië" weerterugte krijgen. De Indo nesiërs waren echter toe aan hun onafhankelijkheid en \ochtcn daarvoor. Er werden militiaren naar Indië gestuurd om de Indone siërs in bedwang te houden. Ook mensen uit I loltenen omgeving.In de chaos was er nog steeds geen plaats voorde Indo's en deTotoks. Velen van hen hebben het aan die militairen te danken dat zij nog in leven zijn/waren. Deze militairen waren naar Indië gekomen zonder of met heel weinig informatie. Van alle kanten was er zo veel onwe- Onafhankelijkheid Na dc onafhankelijkheid van Indo nesië werden de Indo's en de To toks voor de keuze gesteld: of In donesiër worden of Nederlander blijven en naar Nederland ver trekken. Velen hebben gekozen voor het laatste. Verkochten wat zij hadden of lieten het aohter. Alles wat hen vertrouwd was, was weg.De Indo's waren voor dc Hol landers, zeker in de jaren '50-'60, de "zwarten". Men was hier nog geen kleurlingen gewend. Uitspraken als: 'Ga terug naar dc rimboe', 'Ga terug naar jouw Soekarno', werden vanuit alle onwetendheid naar hen toegeslingerd. Vreemden, vaak niet geaccepteerd. In alles moesten zij zich meer bewijzen, beter zijn, anders was er voor hen geen plaats in deze Nederlandse maatschappij. Dc Totoks hadden het voordeel een blanke huid te hebben, on danks dat was en is er leed onder hen omdat zij verdreven werden uit het land waar zij waren geboren en getogen.De militairen die terug kwamen hebben totaal geen klank bord gevonden. Moeten en moes ten in stilte leven met alles wat zij daar hebben meegemaakt. Regel matig hoor ik praten en lees ik over De "vergeten" oorlog. Vctar mijzelf betekent die perio de: dc oorlog die men wil verge ten. Maar zaken, die men kostte wat kost wil vergeten, blijven knagen, blijven pijn doen. Men kan pas vergeten wanneer emo ties verwerkt zijn. Wanneer de dingen in je hart en je hoofd een plaats hebben gekregen.Er zijn duizenden mensen die nog steeds lijden omdat het willen/moeten vergeten, niet werkt. Hollanders, inclusief dc militairen die onwe tend naar Indië zijn gestuurd, In do's en Totoks. (C )vcr de Molukse bevolking heb ik het helemaal niet gehad, maar ook voor hen geldt Erkenning Is het zo moeilijk te begrijpen dat deze mensen een stuk erken ning wensen, voor al het onge vraagde leed wat hen is overko men? Erkenning kan slechts dan verkregen worden wanneer ie dere Nederlander de achter gronden kent van 'De oorlog die men wil vergeten'.Mijn echt genoot, een Hollander, heeft op 15 augustus voor mij, een Indo, de vlaggehezen. Waarom? Omdat hij de tijd heeft genomen om te luiste ren en met mij samen beseft hoe belangrijk deze dag voor velen onder ons is. Het betekent een stukje erkenning voor hen die met veel pijn door het leven gaan: Een onbegrepen pijn. Het betekent erkenning voor hen die deze wereld inmiddels verlaten hebben. Ik hoop van harte dat voor hen die het nog niet wisten er een klein stukje duidelijk is geworden. M. Jongbloed-Klein Langstraat 10 7456 ND Holten Enkele leden van L.R. dc Bergruitcrs hebben afgelopen za terdag tijdens de Overijsselse Kampioenschappen in Haaksber gen goede resultaten neergezet. Gerrie van Lies met haar paard Ju- liet werd achtste in dc Ml dressuur. fa ne Elise Dollekamp behaalde met Je- throM Leen vierdcplaats inde M2 dres suur. Zwennie Vincent was succesvol inethaarpaarden 1 JttleChanceen Ever est. Met Dttle Chacc behaalde ze een achtste pnjs in het springen klasse M. Met Everest pakte ze dc derde plek in het springen klasse ZZ. Op 6 en 7 septembermag Zwennie Yincentmet I '.vcrest X'crijssel vertcgcnwt x trdigen OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 26 augustus 1996 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a voorstel inzake onderzoek geloofsbrieven G H Markvoort; voorstel inzake vaststelling exploitatieverordening gemeente Holten 1996 voorstel tot het beschikbaarstellen krediet voor het woonrijpmaken van het plan Lukensveld. fase 1 voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullende bijdrage in de grondexploitatie plan EHAG; voorstel inzake aanwendingsbesluit BWS: voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het ontwerp- en bestekgereedmaken van een rioleringsplan voor het zomerhuisjesterrein De Borkeld. voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor het vervangen van meidontvangers voor de brandweer; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de huisvesting van de bovenschoolse directie van het openbaar basisonderwijs; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de inventarisatie van gegevens openbaar groen: voorstel inzake straatnaamgevmg voormalig terrein EHAG. Koopman en Maats: voorstel inzake de verkoop van een perceel bouwterrein in het bestemmingsplan Look; voorstel inzake de verkoop van percelen bouwterrein in het bestemmingsplan Lukensveld; voorstel inzake grondruil in verband met verbetering Pastoriestraat voorstel inzake ruiling en verkoop strookjes grond met/aan N.V. EDON t.b.v. de bouw van een gaskast; voorstel inzake uitgifte grond in erfpacht t b v bouw seniorenwoningen (plan EHAG); voorstel inzake vaststelling van de gemeenterekening 1995; afscheid raadslid W. J Dalhuisen De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage DE TOEKOMST VAN HOLTEN HERINDELEN, OF NIET? Op 3 september organiseert het gemeentebestuur een avond voor maatschappelijke organisaties en andere belangstellenden over de voor- en nadelen van gemeentelijke herindeling voor Holten. De avond staat onder leiding van de heer mr J. J Th. de Rouw. voormalig secretaris van het gewest Midden-IJssel; de heer dr, G J. Fleers, directeur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en lid van de Eerste Kamer voormalig burgemeester van Ootmarsum, zal het thema benaderen vanuit de bestuurlijke invalshoek, en met name stilstaan bij het toekomstig takenpakket van gemeenten; de heer ir. J, G. J ter Haar, directeur van de OAD en lid van het dagelijks bestuur van de Kamer van Koophandel voor Twente en Salland en van de Industriële Kring Twente, zal daarnaast de ondernemersvisie neerzetten, de heer D. J. Verhoeven, burgemeester van Holten, geeft in hoofdlijnen een toelichting op de notitie over dit onderwerp die door de gemeenteraad is aangenomen Na een pauze is er gelegenheid tot het beantwoorden van vragen door en discussie met de inleiders exemplaren van de notitie, van de standpunten van de diverse politieke partijen en het verslag van de raadsvergadering van 24 juni jongstleden, zijn in het gemeentehuis verkrijgbaar. De gemeenteraad kan met de tijdens deze avond gehoorde reacties rekening houden bij het bepalen van een definitief standpunt over herindeling van Holten. Wij hopen op een grote opkomst op 3 september, 19.30 uur, in zaal Vosman, Oranjestraat 38 WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING ONTWERP-VERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan; - de heer H. J. Veneklaas, Vijfhuizenweg 5 te Holten. Hiertoe is ontwerp-vergunning vastgesteld. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om een vergunning te verlenen voor het wijzigen van de vergunning Wet milieubeheer voor het perceel Vijfhuizenweg 5 te Holten De wijziging waarvoor vergunning wordt gevraagd is het houden van edelherten, dam- en sikaherten en Walibi's op een perceel grasland aan de Vijfhuizenweg 5. Tevens wordt vergunning gevraagd voor het oprichten van twee dieselolietanks en het bijplaatsen van enkele machines en werktuigen in de opslaghal van het landbouwmechanisatiebedrijf aan de Vijfhuizenweg 5 te Holten. Aan de te verlenen vergunning worden voorschriften verbonden met betrekking tot de opslag van de dieselolie. De voorschriften van de nu van kracht zijnde vergunning Wet milieubeheer voor het landbouwmechanisatiebedrijf blijven onverminderd van kracht. Bij naleving van de aan de te verlenen vergunning verbonden voorschriften is geen onaanvaardbare schade aan het milieu te verwachten - de heer H. J. Hulsman, Boerendanssteeg 29 te Holten Hiertoe is ontwerp-vergunning vastgesteld. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen voor het wijzigen van het melkvee-, varkensvermeerderings en vleesvarkenshouderijbedrijf op het perceel Boerendanssteeg 29 te Holten. De verandering waarvoor vergunning wordt gevraagd is een wijziging van de veestapel. Deze wijziging heeft een geringe toename van de ammoniakdepositie op het dichtstbijzijnde voor verzuring gevoelige gebied tot gevolg Voor de uitbreiding van de ammoniakdepositie heeft aanvrager ammoniakproduktierechten gekocht van een derde De gevraagde uitbreiding is in overeenstemming met het voor de gemeente Holten geldende Ammoniak Reductie Plan Aan de te verlenen vergunning worden geen nieuwe voorschriften verbonden. Ons college acht geen redenen aanwezig om nieuwe voorschriften te verbinden aan de vergunning, aangezien er slechts sprake is van enkele geringe wijzigingen in de veestape! die niet leiden tot een geheel andere bedrijfsvoering en de voorschriften, verbonden aan de reeds van kracht zijnde vergunningen Wet milieubeheer naar het inzicht van ons college afdoende zijn om schade aan het milieu te voorkomen dan wel in voldoende mate te beperken. Bij naleving van de aan deze vergunningen verbonden voorschriften is geen onaanvaardbare schade aan het milieu te verwachten. De ontwerp-vergunningen en daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 23 augustus 1996 tot 20 september 1996 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. Gemotiveerde bedenkingen tegen beide ontwerp-vergunningen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht. Bedenkingen moeten voor 20 september 1996 door burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13. 7450 AA Holten, ontvangen zijn. Ook kunnen tot 20 september 1996 mondeling bedenkingen worden ingebracht, hiertoe kan een bijeenkomst worden vastgesteld na telefonische afspraak, telefoon 37 38 42 Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunningen kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen de te verlenen milieubeheervergunningen. Holten, 22 augustus 1996. BEKENDMAKING, KENNISGEVING BESLUIT AKKERBOUWBEDRIJVEN MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat door hen is ontvangen van de heer B H. M Vehof. Oude Deventerweg 6 te Holten een kennisgeving Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer voor het met ingang van 1 oktober 1996 oprichten en in werking hebben van een akkerbouw- of tuinbouwbedrijf voor opengrondsteelt aan de Oude Deventerweg 6 te Holten. De kennisgeving houdt in, dat de gemelde oprichting onder de werkingssfeer van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer valt. Dit heeft onder meer tot gevolg dat de bij dit besluit behorende voorschriften van toepassing zijn op de inrichting aan de Oude Deventerweg 6 te Holten. De kennisgeving alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage met ingang van 23 augustus 1996 tot 20 september 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur. Holten, 22 augustus 1996 STIMULERINGSREGELING DUURZAAM VERBOUWEN Verbouwing op stapel? Spaar het milieu en verdien geld! Er wordt steeds meer duurzaam gebouwd in Nederland Niet alleen bij nieuwbouw, ook in bestaande woningen zijn er goede mogelijkheden om milieuvnendelijke materialen toe te passen en de leefbaarheid te verbeteren Vanaf 1 juli 1996 is in alle Twentse gemeenten tijdelijk een subsidieregeling van kracht voor de extra kosten van milieuvriendelijke verbeteringen aan bestaande woningen. Alle huurders en eigenaren van woningen en woonwagenstandplaatsen komen in aanmerking voor een bijdrage in de kosten van duurzama woningverbetering. Informatiebrochure Wilt u meer weten over de subsidieregeling? Vanaf 2 september 1996 ligt een informatiebrochure klaar bij de afdeling gemeentewerken. Daar kunt u ook een aanvraagformulier voor de subsidie meenemen. Voor meer informatie kunt u ook bellen met de heer J H Heller van gemeentewerken, tel. 37 38 39. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN Vergunning is verleend voor: - Tour de Overijssel (muziekprogramma met TV-opnamen) op donderdag 29 augustus 1996. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. „Van de 661.000 gulden die we als gemeente over hebben komt maar weinig ten goede aan de Holtense burgers. Nu wordt het voornamelijk aangewend om risico's af te dekken," merkte GB-fractievoorzitter Jan Soepnel vorige week op in de raadscommissie algemeen bestuurlijke zaken/financiën. Soepnel reageerde naar aanlei ding van het voorstel van B en W inzake het vaststellen van de gemeenterekening 1995 met daaraan gekoppeld de wijze waarop het batig sal do besteed wordt. Wat dat laatste betreft had de factie voorzitter van Gemeentebe lang ernstig bezwaar tegen het feit dat 96.000 gulden aan de algemene reserve wordt toegevoegd. Naast diverse andere be stemmingen is dit het bedrag dat resteert van die 661.000 gulden. meenteraad juist besloten om die restanten toe te voegen aan de re serve riolering buitengebied. Dan moeten we het besluit ook uitvoe ren.)okJan Kevelam WD) wil de meer weten »vcr dc m< >tivatic in dezen van het college en had even eens moeite met het reserveren van twee ton van het totale overschot voor aanvullende reorganisatie- en afvloeiingski >stcn van het sociaal werk v< x >rzieningsschap S< >wcc< in Almelo.Enige tijd terug is al drie ton voor dat doel gereserveerd. De vijf ton, als aandeel van de ge meente Holten, moeten voldoende zij n om de tek( >rtcn van Sc >wec<tot Silke Hesse heeft met haar paard Chamber bij het con cours van L.R. Markelo een tweede plaats gehaald met 175 punten. Bovendien werd zij vijfde met 166 punten in de B- dressuur. Afgelopen zondag gingen enke le leden van dc Bergruitcrs Naar Barchem. Hier haalde Danielle van de Kaap met K's-ch< >ice een tweede prijs in dc B-dressuur met 168 punten. In het B-spnngcn werd Erik Vincent met Kamaro vicrdc.C >k gingen z< indag enke le leden naar Haarle. Gerrie van I jcs zegevierde met 181 punten inde.Ml dressuur met haar paard J ulict. In de M2 dressuur behaal - de Marie Elise Dollekamp met Jethro ME een eerste prijs met 184 punten en een derde prijs met 155 punten.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5