Tweewielerhuis Stam verhuurt fietsen bij alle AC-hotels kt Sploder feest introduceert het 'Vrouw'n sjouw'n HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport I Al jaren achtereen sponsor van de Triathlon Holten Fuchsia's in Markelo Nieuwbouw Oad in fasen van start Triathlon Ballooning weer kleurrijk schouwspel Henk Jansen kampioen bij de Midfond MAC houdt Holterbergrit Jaaragenda kerkdiensten medische diensten van dag tot dag r burgerlijke stand DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1996 Op 1 augustus werd aangifte bij de politie gedaan van diefstal van gereedschap en een vishen gel. De goederen werden weg genomen uit een pand aan de Oranjestraat. Men kwam binnen door een hangslot te verbreken. De diefstal is vermoedelijk en kele weken geleden reeds ge pleegd. Afgelopen week werd er twee keer ingebroken in de kiosk van het zwembad Twenhaarsveld. De eerste keer vond plaats in de nacht van donderdag op vrijdag, 1 op 2 augustus. De tweede keer in de nacht van zondag op maandag, 4 op 5 augustus. Weg genomen werden snoepgoed, frisdrank, snacks en een magne tron. De afgelopen weken is in totaal reeds 4 keer ingebroken in deze kiosk. In de avonduren van de 2de augustus werd door een machi nist waargenomen dat er vernie lingen werden gepleegd bij het station. Toen de politie ter plaatse kwam, waren de daders gevlo gen. Ren glazen toegangsdeur bleek te zijn vernield. Op 3 augustus kwam een fietser op de Larenseweg zo ongeluk kig te vallen, dat de man een heup brak. De man werd met een ambulance overgebracht naar een ziekenhuis te Deven- Op 3 augustus werd er aangifte gedaan van vernieling van een zevental auto's aan de Waagweg. Alle auto's waren met een scherp voorwerp bekrast. De auto's zijn eigendom van gara gebedrijf Stukker aan de Pan- I nenbakkersstraat. Deze vernie lingen zijn vermoedelijk ge pleegd in de nacht van 2 op 3 j augustus. De heer Stukker looft een belo- I ning uit van f 500,00, voor de tip die leidt tot opsporing van de dader(s). Eventuele getuigen 'kunnen zich melden bij de poli tie. In dezelfde nacht werd van een personenauto die op de Pannen bakkersstraat stond geparkeerd, .een band lek gestoken. Een an dere geparkeerde auto aan de Rijssenseweg werd eveneens be- jikrast. IjjDc poliüe gaat er van uit dat het 'bier dezelfde dader(s) betreft. ITwee personenauto's kwamen op 5 augustus met elkaar in aanraking op de kruising Dorps- i straat-Larenseweg-Stations- straat. Een autobestuurder sloeg iop de kruising linksaf en ver leende geen vrije doorgang aan Jccn tegemoetkomende perso- ■Jnenauto. Beide auto's liepen iidaardoor enige schade op. "ezelfde dag vond een aanrij- fding plaats op de kruising Door- lopendcdi]k en de Dorperdijk ussen een vrachtwagen en een .androver. De vrachtwagenbe- ituurder verleende geen voor- ang. De bestuurder van de .androver liep daarbij een her kenschudding op. Rijwielhandelaar Jan Stam is een tevreden man. Het gaat goed in zijn branche; de afdeling verhuur bloeit als nooit tevoren. Niet alleen in Holten, tot ver in de omgeving verhuurt Tweewielerhuis Stam fietsen. Toerfietsen, mountainbikes, tandems enzovoorts. Allemaal gloednieuw materiaal. „Lan delijk loopt de fietsverhuur iets terug, bij ons zit het nog steeds in de lift," verklaart Stam. Zes weken geleden sloot hij een contract met alle AC-hotels in Nederland voor het verhuren van fietsen. Ook menig vaderlandse toerist in Duitsland bestijgt de pedalen van Stam-materiaal. Jan Stam ziet de toekomst vol vertrouwen tegemoet. Blikt in dat verband ook vooruit naar de ontwikkeling van een hoofd steunpunt bij de horeca en natuurmuseum Bos Dierenwereld op de Holterberg, zoals aangegeven in het rapport "Vervloch ten functies van de Sallandse Heuvelrug'. „In principe moet het mogelijk zijn om er het hele jaar en zeven dagen per week fietsen te verhuren. Bijvoorbeeld bij restaurant De Wielen." Tweewielerhuis Stam is al jaren achtereen sponsor van de Triathlon Holten. Kwam er onder meer in aanraking in de periode dat hij nog voorzitter was van ZPC Twenhaarsveld. De rijwielhandel is tijdens de triathlon in het centrum aanwezig met een stand met klein(ere) materialen. Ook wordt een aantal merk fietsen neergezet. „Waarom ik de triathlon spon sor? Omdat ik het een schitte rend evenement vind. Ik geniet er ieder jaar met vollege teugen van. Daarnaast telt natuurlijk het zakelijk belang, je naamsbe kendheid. Nee, ik kan niet zeg gen dat wij nadeel ondervinden van het evenement. Er wordt die zaterdag, ondanks dat we minder makkelijk bereikbaar zijn, vrijwel evenveel omgezet als op andere zaterdagen." Stam glundert als we informeren naar de overeenkomst met de AC-hotels (Oosterhout, Meer kerk, Bodegraven, Sevenum, Leiderdorp, Holten). Voortge komen uit de kontakten die er al veel langer zijn met manager Erik Burgers van het AC Hol ten. „Toen het hotel hier aan de Al geopend werd, zijn we be gonnen met het verhuren van fietsen. Dat had duidelijk een aanloopperiode nodig. Het AC-hotel boekt zowel zakelijke als toeristische overnachtingen. Aanvankelijk won de eerste ca tegorie het, maar de tweede loopt steeds beter. Dat is niet te verwonderen. AC biedt goede accommodatie, ligt weliswaar aan de Al, maar 100 meter er achter merk je daar niets meer van. Je fietst zo de natuur in." De Holtense rijwielhandelaar heeft inmiddels alle AC-hotels zelf van fietsen voorzien. De meeste ongeveer twintig, een enkele zelfs dertig. Een prima initiatief vond ook de leveran cier van de fietsen, die met de AC-hotels een prijsvraag maak te, geldig in juli en augustus. Inzet zijn drie fietsen ter waar den van zo'n duizend gulden. De AC-hotels zelf hebben een speciaal arrangement ontwik keld, waarbij de gast een dag gratis een fiets mag huren. Vol gens Stam een schot in de roos, want de vraag is buitengewoon groot. „Tot nu toe voerden we kleine reparaties zelf uit en om zoveel mogelijk lekke banden te voorkomen, maakten we ge bruik van speciale anti lek-ban- den. Desondanks rijden sommi gen lek," vertelt hij. „Die klusjes zijn'echter zo gepiept. Gezien de afstand die je soms moet afleggen, is het veel beter en voordeliger om daarvoor intern, in overleg met de verschillende vestigingen, naar een oplossing te zoeken. Bijvoorbeeld een me dewerker die ervoor wordt inge zet." Samenwerking Tweewielerhuis Stam verhuurt zijn fietsen her en der in Neder land. Jan Stam schrijft het suc ces onder meer toe aan het con cept dat ontwikkeld is voor fietsverhuur via bedrijven. Ook het feit dat Stam het materiaal grotendeels zelf brengt en haalt met speciale aanhangers is fi nancieel aantrekkelijk en maakt de 'strijd' met de concurrentie gemakkelijker. In Holten wordt samengewerkt met de meeste recreatiebedrijvcn. Ook hotel- -restaurant Hoog Holten boekt aanzienlijk succes met het mate riaal van Stam. De fietsen van Jan Stam staan ook bij De Wie len. „Eigenlijk bedoeld voor mensen die op zondag een fiets willen huren. Wij worden daar voor nogal eens thuis opgebeld, maar vanzelfsprekend zijn we gesloten op zondag, maar kun nen dan verwijzen naar De Wie len." Ook met recreatiebedrij- ven en hotels in de omgeving wordt intensief samengewerkt. Bijvoorbeeld met een aantal ge renommeerde hotels in Lo- chem. Maar ook verder van huis heeft Jan Stam goede kontakten opgebouwd. Zo leverde hij en- Het jaarlijkse School- en ;Volksfeest in Espelo wordt gehouden in het weekend an 16, 17 en 18 augustus. Daar de eerder aangekondig de kamelenrace komt te ver vallen, introduceert de buurt schap het Vrouw'n sjouw'n. Een populaire sport in Skan- •jdinavië. Vrijdagavond 16 augustus start het feest met de 22ste opvoering an de revue "Splo löt zich wier hórn". Opnieuw geheel is ge maakt door de Sploders zelf - 'icstaande uit korte toneelstuk jes, sketches, zang en dans. Alle ;cbcurtenissen uit de buurt- ichap, maar ook voorwerpen uit orbccld de Holtense sa- icnlcving zullen hierbij de rc- uc passeren. Aanvang 19.30 kaartjes alleen verkrijgbaar aan de tent voor 7,50 gulden. Na atloop is er als vanouds 'Kleintje Sploder Eeest met muziek van Showorkest Sweet Light. zaterdag 17 augustus is het voor Ic Sploders al weer vroeg uit de peren, in verband met de tradi tionele optocht. Degenen die iee willen doen kunnen zich ;ratis aanmelden (0548-363273), zij dingen dan iok mee naar flinke prijzen. De iptocht wordt door een des kundige jury met enkele promi- lentc Holteharen beoordeeld )p uitvoering en originaliteit. Voorafgegaan door HMV zet de toet zich vanaf de parallelweg egenover de Bosschool om 15 uur in beweging richting ccstwcide aan de inmiddels ge construeerde Splodiek. )e kinderfeesten starten om 1.00 uur: gratis vermaak in de Sploder draaimolen, het lucht kussen van de supportersvereni ging van de SV Holten of een ritje in een heuse stoomtrein. Gelijktijdig is er een "gemengde stoelendans" voor verklede per sonen. Niet alleen de winnaar valt in de prijzen, ook de leukst verklede persoon. Na de middagpauze start de spectaculaire zeskamp. Splo is opgedeeld in acht rayons die het tegen elkaar opnemen in spelon- derdelen als de Rode Draad, Denk-tank en spelen waarvan veel power en het onvermijdelij ke water onderdeel uitmaken. De zeskamp begint om 13.30 uur. Na afloop worden in de tent de prijzen uitgereikt. Tij dens deze "nazit" is er live mu ziek van Harold Lammertink. Vrouw'n sjouw'n Nu de Splodiek voorzien is van bulten, hadden de Sploders ook dit jaar weer de dieren met de bulten uitgenodigd. Door om standigheden dit echter niet door. Hiervoor in de plaats komt het "Vrouw'n sjouw'n". Enkele maanden geleden wer den hiervan in Finland de we reldkampioenschappen gehou den. De bedoeling van het spel is dat een man zo snel mogelijk met een (liefst andermans) vrouw op de rug een parcours met hindernissen weet af te leg gen. De winnaar krijgt het ge dicht van de vrouw in bier uit betaald. Aanvang van deze Scandinavische topsport is 20.00 uur. Belangstellende duo's kunnen zich van te voren (t/m 11 aug.) gratis aanmelden, 's Avonds is er in de tent groot feest met medewerking van showband Never Mind. Entree 7,50 gulden, 55-plussers vrij en tree. Zondag 18 augustus kan iedereen op verhaal komen tij dens het Frühschoppen. Om 11.00 uur gaat de tent open, de koffie staat dan reeds klaar, evenals de kreentenstoete. Zo wel entree, koffie als kreenten stoete is gratis. De muzikale om lijsting berust bij de Edelweiss- kapelle uit Gelselaar. In één van de pauzes wordt een verloting gehouden waarbij prachtige prij zen zijn te verdienen, 's Middags komt tenslotte een aantal po ny's, waarop kinderen een rond rit kunnen maken. In de buurtschap Stokkum bij Markelo houdt Fuchsiavereni ging De Maarkclse Bellcnkreenk van 15 t/m 18 augustus op de eeuwenoude boerderij 'De HoestinkhoP Open Tuindagen. In de tuinen worden kleurige fuchsia's en andere kuipplantcn getoond. De leden richten de tuinen zelf in met hun fuchsia's en orangerieplanten. Er worden pergola's gebouwd, waterpartij en gemaakt, oude boerenvoor- werpen getoond enzovoorts. 'De HoestinkhoP beschikt zelf over een prachtige kruidentuin. Ook kan men advies inwinnen over het veranderen van de tuin, een tuinontwerp laten maken en het aanleggen van een vijver. In 'Het Bakhoes' is een expositie van aquarellen te bezichtigen. Bezoekers kunnen er op 15 en 16 augustus terecht tussen 14.00 en 18.00 uur, op 17 en 18 augus tus tussen 10.00 en 18.00 uur. Rijwielhandelaar Jan Stam: „Fietsverhuur zit bij ons nog steeds in de lift..." Foto wv kele maanden geleden maar gewaard, evenals voor een der- liefst 470 fietsen voor een Sport gelijke happening van Het Ka- en Speldag bij de Utrechtse Gal- dastcr in Arnhem, zij het toen Deze week is gestart met de eerste fase van de verbouwing van het Oad-hoofdkantoor aan de Burgemeester van der Borch- straat. De eerste fase omvat de nieuwbouw van het Globe-reis- buro, dat verplaatst wordt naar de plek waar tot nu toe het bushokje stond. Daarnaast wordt het nog laatst overgeble ven stuk garage aangepakt en omgetoverd in een eigentijdse kantoortuin. Noodzakelijk om meer ruimte te creëren voor de nog steeds groeiende reisorgani sator. De nieuwe kantoortuin moet omstreeks eind oktober klaar zijn. Het reisburo volgt de maand erna. De bedoeling is dat het directiekantoor op de bega ne grond, evenals het secretari aat, in december naar boven verhuist. Op de vrijgekomen plek beneden wordt een ruime ontvangsthal gerealiseerd met receptie. Begin volgend jaar wordt de verbouwing voortge zet met onder meer het aan brengen van een verdieping op het huidige reisburo/dircctic- secretariaat en receptie en de verplaatsing van de kantine van het sousterrain naar het dak, waar tevens een terras wordt aangelegd. Het sousterrain wordt bestemd voor de afdeling automatisering. In de toekomst zijn alle etages per lift bereik baar. Morgenavond, vrijdag 9 augus tus, wordt de gebruikelijke Tri athlon Ballooning gehouden vanaf sportpark 't Vletgoor aan de Larenseweg. Een spectacu laire gebeurtenis, waarbij acht tot tien heteluchtballonnen het luchtruim kiezen. Daaronder een exemplaar van supermarkt keten Cl000 en een 'special sha- pe'-ballon via Foto Ten Velde. Gezien de belangstelling die er doorgaans is voor het evene ment, worden dat er vast meer. De ballonvaarten staan onder auspiciën van Rien Jurg Promo tions uit Hengelo. De voorbe reidingen voor het vertrek be ginnen om 19.00 uur, rond 20.00 uur stijgen de ballonnen op. De Stichting Triathlon Hol ten werkt voor de ballooning opnieuw samen met Blauw Wit. Leden van d.c voetbalvereniging dragen zorg voor de inrichting van het terrein, het parkeren, de EHBO en de hapjes en drank jes. Voor 350 gulden per per soon (inclusief verzekering) kan men Holten en omgeving gedu rende ongeveer een half uur vanuit de lucht bewonderen. Een unieke belevenis en een origineel geschenk en voor be drijven wellicht een leuke ver rassing voor medewerkers of re laties. Waar men uiteindelijk landt, is afhankelijk van de windrichting. Vorig jaar was dat in de omgeving van Zieuwent. De minimum leeftijd voor deel name is 14 jaar. Vrijetijdskleding en stevig schoeisel, zoals laar zen, wordt geadviseerd. Als de luchtreizigers met één van de volgauto's zijn teruggekeerd op 't Vletgoor, krijgen ze in de kantine een glas champagne en een stijlvol diploma van deze unieke luchtdoop. Bij slecht weer worden de ballonvaarten in overleg uitgesteld of krijgen de deelnemers hun geld terug. Voor meqr informatie of wel licht nog aanmelding van enkel individuelen (tot uiterlijk een dag voor vertrek), kan men zich wenden tot de VW Holten, tel. 361533. De Midfond zit er voor de dui ven van De Bcrgvliegcrs op. De laatste twee vluchten werden ge wonnen door Pillow (Wim Aaf- tink) en Slung (Henk van Beek). Van Chantillv (442 km) haalden de duiven hoge snelheden bij een zuidwesten wind. Koploper Henk Jansen moest naast win naar Aaftink ook de comb. Jur- jens en Gerrit Jansen voor laten gaan, maar vanuit Peronne (357 km) behaalde hij wederom de vierde plaats achter Gerrit Koet sier en Jan van Werven, die respectievelijk tweede en derde werden achter Van Beek. Dit was met eerdere prima resulta ten ruim voldoende voor Jansen om overtuigend kampioen Mid fond aangewezen en onaange wezen te worden. Jan van Wer ven kent een prima seizoen en bevestigde dit met een tweede prijs onaangewezen voor de comb. Jurjcns. Gerrit Koetsier en Gerrit Jansen wezen hun dui ven goed aan en werden tweede en derde Midfond aangewezen. Bij de jonge duiven werd Anton ten Dam 2 overtuigend winnaar van Den Bosch, terwijl neef An ton 1 op een fraaie manier de eerste en tweede prijs pakte van Reusel (136 km). Ook Gerrit Koetsier, Gert Kwintenberg, Bennie Pots en Jan van Werven draaiden van beide vluchten 'aan de kop'. De strijd bij de jonge duiven is dus nog hele maal open met nog vijf vluchten voorde boeg. samen met twee collega's. Uit die kontakten zijn intussen weer nieuwe voortgekomen. Volgens Stam is de vraag naar huurfiet- sen in de winkel eveneens groot. Onder meer afkomstig van gas ten die tijdelijk een zomerhuisje bewonen op De Borkcld. De voorraad fietsen is dan ook Duitsland Niet alleen in eigen land heeft Tweewielerhuis een grote klan tenkring opgebouwd, ook op diverse lokatics in Duitsland toeren gasten ccn dagje op Stam-fietsen. In het Ei fel- en Moezelgebied wordt permanent een groot aantal fietsen ver huurd (onder meer Krtiv, Lci- wen en Saarburg). „Toch merk ik in het Moezel-gebied dat er sprake is van recessie. Vroeger was het onder de Nederlanders een populaire bestemming, te genwoordig minder. Dan komt wellicht voor mij een moment waarop je je moet afvragen of je er daar mee door moet gaan." Een mogelijk alternatief heeft zich enige tijd terug aangediend in de samenwerking met hotel De Brabander in Holtens part nergemeente Winterberg. Een hotel met Nederlands spreken de eigenaar, vanwaar de gasten nu op Stam-fietsen een tochtje kunnen maken. Reserveren Tweewielerhuis Stam biedt Hol tenaren en overige belangstel lenden het hele jaar door de mogelijkheid om een huurfiets te reserveren met het oog op voordelig aankopen van deze eerste kwaliteit merkfiets na het seizoen. Eind deze maand wordt een begin gemaakt met het ophalen van huurfietsen. Zodra de schoolvakanties voor bij zijn, is het merendeel ervan niet meer nodig. In de werk plaats aan de Oranjestraat wor den de fietsen opgeknapt en zonodig gerepareerd. „Vervol gens worden ze met circa 30% korting verkocht met dezelfde garantie als bij aankoop van een nieuwe fiets," aldus Stam. Het afleveren van de opgeknapte fietsen begint ongeveer half sep tember. Dan staat trouwens vanaf donderdag 19 september ook de Middenstandsbcurs op het programma. Ook daar is Tweewielerhuis Stam vertegen woordigd met een attractieve stand. MAC De Holterberg houdt zondag 11 augustus de jaarlijkse Holterbergrit voor motoren rondom Holten. De zeventien de editie van deze tocht telt ruim 200 kilometer en start om 9.00 uur bij 't Stuurhuus. Via de Hol terberg en gaat het over voorna melijk kleine, verharde binnen wegen naar Hellendoorn, Lut- tenberg, Haarle, Okkenbroek, Espelo, Loo-Bathmcn, Harfsen, Vorden, Barchem, Lochem, Markelo en Enter terug naar het vertrekpunt in de Beuscberg. De kosten voor deelname be dragen 15 gulden (met herinne ring en jaartalhanger), 12,50 gul den (met jaartalhanger) en een tientje zonder aandenken of jaartalhanger. Augustus 9 augustus: Triathlon Balloon ing 10 augustus: Triathlon Holten 16 t/m 18 augustus: Volks feest Espelo 19 t/m 23 augustus: Zwem- vierdaagse 20 augustus: Holtens Songfes tival 24 augustus: Fokvcedag en eindkeuring Kalver Opfokclub September 12 t/m 15 september: Kcune- feesten 14 september: vrijmarkt; Over ijsselse molendag 21 september: Holterberg- herfsttoer WVH Oktober 19 oktober: lubileumconcert HGK in De Kandelaar 25 oktober: Chr. Ontsp. Club met toneelstuk 'Snelverkeer' in De Kandelaar 26 oktober: Chr. Ontsp. Club met toneelstuk 'Snelverkeer' in De Kandelaar November 2 november: Najaarsconcert HMV/sporthal 15 november: jubileumconcert HMK in De Kandelaar December 18 december: 19.30 uur, volks kerstzang in De Kandelaar Maart 22 maart: show SV Bato Ned. Hev. Kerk. Zondag 11 augustus: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Nevendiensten. 19.00 uur, ds. A.J. Lcerink. Col lecte in dienst: Diaconie. Uit- gangscollectc: gebouw Irene. Dijkerhoek: 9.00 uur, ds. A.J. Lecrink. Collecte in dienst: Dia conie. L'itgangscollccte: gebouw Irene. Oppasdienst: mevrouw Vlogtman, Flsbeth Woltcrs. Diessenplas: woensdag 14 augustus, ds. S.M. Roozen boom. Geref. kerk. Zondag 11 au gustus: 9.30 ur, ds. H.P. Mul der. 19.00 uur, ds. G.A. van de Berg. Rijssen. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2,3,4 o.l.v. Jetty Tromop; groep 5,6,8 o.l.v. Jenny Wiel- draayer; Oppasdienst: 0-3 jaar, Marja Tromop, Jolanda Tro mop, Gea Stam. 4-6 jaar, Joke Beldmanjanny Landeweerd. RK kerk. Zondag 11 augus tus: 10.00 uur, pastor Hoge nelst, Eucharistieviering. Op pasdienst: mevrouw Vlogtman, Elsbcth Woltcrs Nieuw-Hee- ten: Zaterdag 10 augustus: 19.00 uur, Heilige mis. Zondag 11 augustus: 10.00 uur, Woord en communieviering. Tent Interkerkelijk Recrea- tiewerk op De Borkeld: 10.00 uur, ds. A.J. Lecrink. Evangelie gemeente. HMV-gcbouw, Dorpsstraat 24 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur. Bidstond. Okkenbroek. Zondag 11 au gustus: 9.30 uur, ds. B. Albada, Markelo. L'itgangscollccte: Kerkvoogdij. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 - 11.30 uur en van 16.00 - 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30-18.30 uur; zaterdag van 10.00-17.00 uur; zon- en feestdagen van 11.00-11.30 uur en van 16.00-16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: A. Groot, School straat 7, Holten. Tel. 0548-362884. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Minnema, Larenseweg 54, tel. 36 28 35, b.g.g. 5216 29. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. (0570) 68 60 00, ma t/m vrij bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Midden-Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal, Kerkstraat 6, tel. 0548-61 64 65. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Kantoor Holten, Gaar- denstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Thuiszorg-hulpmiddelen- centrum, Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vrij 13.00-13.30 Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vrij van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer 06-11 of dienstdoende arts: 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Vcrsnel-Graaf, Oran jestraat 73 a, tel. 36 42 51. Be handeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisgc- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel 3614 36. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag 9.00-10.00 uur, donderdag 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen tel. 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572- 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of de- Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politieburo Raaltc. Politie: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Ove rigens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De sto ringsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompcn of straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienst doende storingsambtenaar au tomatisch bericht knjgt. Dierenbescherming: E. West hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: NA'. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570-69 11 00 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht) 06- 89 98 89. Stichting Onze Woning: Spreekuur Holten in gemeente huis, iedere eerste dinsdag van de maand van 10.15-12.15 uur. Iedere derde dinsdag van de maand van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur; woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met de herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zater dag van 1 3.30-16.00 uur. Vrijdag 9 augustus: 19.00 uur, Triathlon Ballooning op sport park 't Vletgoor (vertrek om streeks 20.00 uur) Zaterdag 10 augustus: 14.00 uur, Triathlon Holten. Zondag 11 augustus: 9.00 uur, start MAC-Holterbergrit bij 't Stuurhuus Vrijdag 16 augustus: Sploder feest: 19.30 uur, revue in de feesttent met na afloop Kleintje Sploder Feest m.m.v. Sweet Lig!" Zaterdag 17 augustus: Splo der feest: 9.15 uur, optocht; 11.00 uur, Kinderfeesten; 13.30 uur. zeskamp; 15.30 uur, muziek door Harold Uammcrtink; 20.00 uur, Vrouw'n sjouw'n met na afloop feest m.m.v. Never Mind, Zondag 18 augustus: 11.00 uur, Frühschoppen m.m.v. de Edelweisskapclle. Maandag 19 augustus: 18.00-19.30 uur, start zwem- vierdaagse Dinsdag 20 augustus: 18.00-19.30 uur, start zwem- vierdaagse; Holtens songfestival (Zum Hoolter Bock). Woensdag 21 augustus: 18.00-19.30 uur, start zwem- vierdaagse Donderdag 22 augustus: 18.00-19.30 uur, start zwem- vierdaagse Vrijdag 23 augustus: 18.00-19.30 uur, start slotavond zwemvierdaagse met estafette voor bednjvcn en verenigingen Zaterdag 24 augustus: Fok vcedag en eindkeuring Kalver Opfokclub in Espelo Dinsdag 3 september: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in ge bouw Irene Dinsdag 10 september: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten met toneel en sketches in zaal Vosman Geboren: Frits, zoon van W.J.M. Kamphuis en K Kroe ze; Lauri Ellcmick, dochter van J.W. Paalman en G.J. ter Beest; Brigit Maureen, dochter van H.D. Brinks en H. Bakhuis Overleden: MG. Veldhuis -Kolkman (84); J. Müller (58); G.J. Beltman (^2); G.J. Nijkamp (58). Ondertrouwd: J.W .H. van Bu ren en A.J.M. Weghorst.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3