Kinderen op zoek naar de heilige Koetij a ii Na deze Schure Oamd kent iedereen in Holten muziek van Boh Foi Toch" HOLTEWS NIEUWSBLAD Interkerkelijk Re creatie werk i Uithef politierapport Inrichting Lukensveld Publiek komt voor gezelligheid, muziek en voor het dialect Kaartverkoop via VW kerkdiensten KUUJS5ER5: RROF.IIÏiEREM Geslaagde Kindervakantieweek medische diensten Regioteam met Marcel Jager van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 11 JULI 1996 Op 3 juli werd een schuur annex autoboxen behoorlijk bescha digd op de Kolweg vermoede lijk door een kerende vrachtau to. De bestuurder constateerde kennelijk dat hij de Kolweg niet uit mocht rijden. Tijdens het keren raakte dit voertuig een dakspant van de schuur. Het gehele dak werd hierdoor ont zet. De betreffende vrachtauto heet waarschijnlijk een blauwe laadbak. De bestuurder is verder gereden zonder dat zijn identi teit vastgesteld kon worden. Ge tuigen worden verzocht contact met de Holtense politie op te nemen. Donderdag 4 juli werd bij een pompstation aan de Al getankt zonder te betalen. Het kenteken van de auto van de dader werd genoteerd. Nadien bleek echter dat de betreffende kentekenpla ten onlangs waren gestolen. Aan de hand van een videoband hoopt de politie de identiteit van de dader nog te achterhalen. Op de kruising Rijssensewe- g-Lichtenbergweg kwam in de middag van de 4de juli een bromfietser onder een auto te recht tijdens het oversteken. De bestuurder van de bromfiets werd met vrij ernstige verwon dingen overgebracht naar een ziekenhuis. Hij had o.a. een her senschudding en een gebroken ruggewervel. Zaterdag 6 juli vond een ver keersongeval plaats op de Rijs- senseweg-Landuwerweg tussen twee personenauto's. Er werd geen voorrang verleend. Hier bleef het bij enige materiële schade. In de avond of nacht van zater dag op zondag, 6-7 juli, werd een brievenbus ontvreemd aan de Markcloseweg No.23. Mocht iemand deze groene bus vinden, of mochten de daders spijt heb ben van hun daad,-dan kan men de bus op bedoeld adres terug bezorgen. De definitieve inrichting van de eerste fase van plan Lukensveld start in september. Het gaat om het deel dat grenst aan de Pasto riestraat, Zandvoortspad en Beusebergerweg met totaal circa 100 woningen. Met de inrichting middels groen en bestrating is totaal zo'n 860.000 gulden ge moeid. Voor het woonrijp maken van fase 1 wordt gebruik gemaakt van het groenplan van ambtenaar Jan Vincent van de buitendienst gemeentewerken. In het kader van zijn manage mentopleiding moest hij een groenplan voor een woonwijk ontwerpen. „Dat zag er dusda- nig goed uit, dat wc besloten het in Lukensveld te realiseren," al dus burgemeester D.J. Verhoe ven. Naar zijn zeggen is het de bedoeling om na de vakantie de betrokken bewoners in te lich ten over de inrichting. Mogelijk dat het plan dan in overleg op details nog wordt aangepast. Via de VW kunnen kaarten voor de volgende concerten en of voorstellingen gekocht wor den. 13 juli: Heiter Skelter Fcst, Ochtrup (Duitsland); 20 juli: Beachpop, Renesse/Scharen- dijk Damaanzet Brouwersdam, Noordzeestrand; 27 juli: Tin-a Turner, Keulen; 15 t/m 18 au gustus: Flevo Totaal Festival, Eindhoven; 22 augustus: Maceo Parker, Hellendoorn; 24 augus tus: Andre Rieu, Nijmegen; 13 en 14 september: Schlagcrfesti- val, Kerkrade; 12 oktober: Gol den Earing, Hoogvliet; 16 okto ber: Rene Frogcr, Arnhem; 18 oktober tot en met 30 novem ber: Herman van Veen, Amster dam; 14 en 15 november: Chip pendales, Den Haag: 24 en 27 november: Rene Froger, Den Haag; 17 november: Andre Ha- zes, Kaatsheuvel; 7 en 8 decem ber: Helmut Lotti, Den Haag; 26, 27 en 28 december: Rene Frogcr, Amsterdam. Natuurlijk, de heer en mevrouw op leeftijd komen ook voor de sfeer. Maar ze zijn toch niet echt van die uitgaanstypes en ze geven grif toe dat ze toch ook veel geven om het dialect dat vanaf het podium over de toehoorders wordt uitgestrooid. „We zijn allebei Holtenaren en we spreken zelf plat. Vaak hebben we dialectprogramma's op de radio aanstaan en we vinden het dan ook een goeie zaak dat hier dialectgroepen optreden". Hoewel het jeugdig publick tij dens de Schure Oamd veruit in de meerderheid was, waagden zich afgelopen zaterdagavond ook ouderen op het feestterrein. Voor jong en oud werd het een leuke avond. De muzikanten van Boh Foi Toch deden hun best en hetzelfde mag gezegd worden van Kas Bendjen, dat het voorprogramma mocht vul len. Wie afgelopen zaterdag avond De Schure vanuit het dorp naderde, zag in de verte al de omtrek van het met lampen feestelijk versierde podium voor de jongerensoos. De muziek was al van verre te horen. Een diplomatieke Erik Bouwhuis, actief in de commissie die de Schure Oamd heeft voorbereid: „Natuurlijk is er sp'rake van eni ge geluidsoverlast. Maar we heb ben de vergunning voor de Schure Oamd al enige tijd op zak en we hebben de hele buurt uitgenodigd, aanwezig te zijn op de Schure Oamd. Iedere omwo nende heeft een kaart gekregen. Of onze buren uit de Beuseberg er ook allemaal zijn, weet ik niet. Misschien komen ze zelf, mis schien geven ze de kaart ook aan iemand anders". De relatie met de buurt is goed, zo weet Bouw huis: „De parkeerplaats voor vanavond is weer net als vorig jaar op het terrein van Bolder jan". Voor diegenen die plaatse lijk niet bekend zijn: het gaat hier om het terrein dat tegen over de jongerensoos ligt. Gezellig Notitieblok en pen trekken de aan dacht van een jonge plaats genoot: „Schrief ie dat ok in 't plat op?"Het blijkt de twintigja rige Holtenaar Erwin Jansen te zijn. „Zeg maar Eertjes, dan kent ze mie wa". Desgevraagd vertelt de Holtenaar dat hij komt voor de gezelligheid en voor de muziek. „Inmiddels kent ieder een in Holten Boh Foi Toch, zeker na deze Schure Oamd. Met de Keunefeesten waren ze er ook. En ze hebben zich vaker laten zien". Erik Bouwhuis weet nog niet of de Achterhoekse dialectgroep volgend jaar weer van de partij zal zijn. „Vorig jaar waren ze er ook. Er gaan inder daad stemmen op om nu eens een andere groep te contracte ren, maar het is nog niet bekend welke kant het op gaat". Boh Foi Toch trad in 1995 tijdens de jaarlijkse Schure Oamd op sa men met Noar de Bliksem. Ook al een groep die zijn bestaan dankt aan het uitsluitend in dia lect zingen. Wat is dat toch met die streektaal. Organisator Bouwhuis, afwisselend in Hol- tens en in vlot ABN: „Tien, vijftien jaar geleden hadden we die hausse met Nederlandstalige bandjes. Toontje Lager bijvoor beeld was erg populair. Later was het weer allemaal Engels wat de klok sloeg en nu is de streektaal ontzettend in. We hebben hier laatst een optreden gehad van een Amerikaanse hardrockband en daar kwamen wel mensen op af maar als we een dialectgroep hebben, zit de zaal zonder meer vol. Alles wat dialect zingt, is waanzinnig suc cesvol. Ik weet daarom ook niet of we Boh Foi Toch überhaupt volgend jaar terug kunnen krij gen, want die jongens zitten al helemaal volgeboekt. Het heeft ook tijden geduurd voordat wc Boh Foi Toch voor deze avond konden vastleggen." Dan: „In het dorp zelf wordt het dialect gebruik wel wat minder, ja. Ze ker onder de jeugd. Maar hier op het platteland leeft het nog vol op, ook onder de jongeren". Zijn woorden worden bevestigd bij eert rondje over het feestter rein, waar de tafels nog nat zijn van de immense plensbuien die zaterdag. Twee hoogblonde meiden deinen mee op de klan ken van Kas Bendjen. Hun voertaal is plat. Vrijwilligers ach ter de tap: plat. Vrijwilligers bin nen: gemengd dialect en Neder lands. Twee jongetjes van een jaar of twaalf die naar de wc moeten: Nederlands. Een groepje plattelandsjeugd in spij kerbroek: dialect. Een groepje oudere bezoekers, dat net als de rest van de toehoorders aan het begin van de avond nog achter aan staat maar langzaam naar voren schuift: plat. Een ander groepje jongens hanteert het dialect. Twee oudere heren, overduidelijk vakantiegangers, spreken keurig netjes Hollands. Ze hebben een paraplu bij zich. Terwijl de zanger van Boh Foi Toch met allerlei cabareteske teksten de liedjes aan elkaar praat(„Ie hebt van die keerls, die nemt een boske bloom' met veur de vrouwe...") nog even Holtenaar Paalman aange klampt met de vraag wat hij van het feest vindt. Hij blijkt een vaste gast op de Schure Oam- den. „Ik kom voor de sfeer en voor de muziek. Mooi, zo'n feest op eigen grond. Ik bezoek alle Schure Oamden". Dan het weer, die eeuwige spel breker. Het weer is het Schure- festijn gunstig gezind. Plenste het aanvankelijk zaterdag een groot deel van de dag, tegen de avond trokken de donkere wol ken weg en werd het droog. Niet warm, maar wel droog. „Je hebt altijd dat risico van nat weer als je een openluchtfestival organi seert", zegt Erik Bouwhuis, ter wijl de eerste bezoekers in de inmiddels ingevallen scheme ring een dansje maken op de muziek van Bo Foi Toch. „Maar het moet wel heel dramatisch slecht weer zijn als de Schure Oamd niet door gaat". Tijdens het testen van de apparatuur, 's Het was een gezellige boel bij het optreden van Boh Foi Toch tijdens de Schure Oamd. Foto: wv middags, is wel de waterdicht heid van kabel en apparatuur extra op de proef gesteld. Of het weer van invloed is op het be zoekersaantal, is niet helemaal duidelijk. Wel blijkt dat het aan tal bezoekers achter blijft bij dat van vorig jaar, toen er een zes honderd langs de kassa stroom den. .Bouwhuis: „De tempera tuur was toen ongeveer 35 gra den, kun je nagaan. Wij als vrij willigers hebben onderling een poule opgezet waarbij iedereen kon intekenen op het aantal be zoekers. Tijdens de voorver koop waren er toch al 230 kaar ten verkocht". Later op de avond komen er nog meer be zoekers binnen, maar rond de klok van elf uur is het toch moeilijk om er meer dan drie honderd van te maken. Toch signaleert mede-organisator Jo- han Schuppert, die consumptie bonnetjes verkoopt, ook dit jaar weer andere gezichten dan tij dens de Schure Oamd van 1995. „De meeste bezoekers komen uit Holten en omgeving, maar misschien zijn er nu ook vakan tiegangers aanwezig". Voortbordurend op de toene mende dialecttrend heeft Bouw huis tenslotte nog een primeur tje voor Holtens Nieuwsblad in petto. Op 22 december namelijk treedt het beroemde duo Hol- lenboer op in de schure tijdens een koffieconcert. Dat laatste is nieuw voor de jongerensoos. In de bouwvakvakantie zijn wij gewoon open en hebben aanbiedingen tot W i I h e I m i n a s t r a a t 1, 7442 QC flijverdal, Tel. 0548 6 1 7915 'Ergens in de bossen nabij Holten ligt een merkwaardig voorwerp begraven...' Zo be gint het verhaal waar het af gelopen week allemaal om draaide bij de jaarlijkse Kin dervakantieweek van de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk. Bedacht en uit gewerkt door de stafmede werkers Inge Scharrenberg, Inge Hiddink en Herman Kampman. Een opnieuw ge slaagde week, waar circa tachtig kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar aan deelnamen. Bij het avon tuur rond 'De Strijd om de Heilige Koetija' werden ze begeleid door ongeveer 25 vrijwilligers. Als lokatie voor dc Kinderva kantieweek diende dit jaar een stuk bos en heide van de families Ter Horst in de omgeving van dc Sprokkelweg en de Fort- haarsweg. Een uitgelezen stekje, waar kinderen en leiding dage lijks in twee Elshof-huifkarren naartoe werden gebracht. In het bos werd een echt kamp inge richt, stond in een nabije en beschut gelegen kuil een 'echte' tipi-tent (wigwam) van dc Inca's en even verderop was een ne derzetting van een groepje ne- p-indianen. Hoewel het weer niet altijd mee zat, deerde het de kinderen niet. In het vuur van de 1 Bij de tipi-tent van de Inca's moesten de kinderen onder meer geheimschrift vertalen. Een aanwijzing, die uiteindelijk moest leiden naar de vindplaats van de heilige Koetija. Foto: strijd hadden ze amper in de gaten dat het af en toe flink regende. Gedurende de dag ver bleef de groep in het bos. Lunchte daar ook (pannekoe ken, stokbrood bakken, barbe cue). Om het allemaal zo echt mogelijk te laten lijken, was met medewerking van aktiviteiten- centrum De Lathmer, de groepsleiding en ook diverse da mes vooraf veel tijd gestoken in het naaien van indianenkleding, het beschilderen van schelpen De derde week van het rccrea- ticwerk gaat van start. Een heel nieuw team staat voor de vakan tiegasten en overige belangstel lenden klaar. Vijf mensen, die allen afkomstig zijn uit een an dere streek van het land: Dennis uit Den Haag, Floor uit Nieuw Vennep, Annemaric uit Schalk haar, Rachel uit Emmeloord en Marieke (kontaktpersoon) uit Holten. Zaterdag wordt begon nen met een open avond met kampvuur. Iedereen is dan van harte welkom om kennis te maken. Zondag 14 juli is er om 10.00 uur kampdienst met als thema 'Vriendschap'. Voorgan ger is S. van Bruggen. Maandag middag is er een oud-Hollandse spelmiddag voor kinderen. Er worden spelletjes uit grootmoe ders tijd gedaan, die nog altijd de moeite waard zijn. Dinsdag avond staat in het teken van karaoke. Jong en oud kan deel nemen. Woensdagavond is er barbecue. Wie mee wil doen moet zich vóór dinsdag 20.00 uur opgeven. Deelname kost 5 gulden voor kinderen, 7,50 gul den voor volwassenen. Donder dagmiddag kan er naar hartelust op textiel worden geverfd, ter wijl er 's avonds een middel eeuwse showavond op het pro gramma staat. Een spannende avond, met aanwezigheid van chirugeinen en barbieren. Ook worden wedstrijden bourgon- disch eten gehouden. Iedereen is welkom. De derde week wordt vrijdagmiddag besloten met een sportieve spelmiddag voor de jeugd. Van maandag tot en met vrijdag is er tussen 10.00 en 12.00 uur ldndcrochtend. In de derde weck wordt het thema 'Gezich ten' uitgewerkt. Er worden din gen gemaakt en gedaan die er verband mee houden. De kos ten bedragen een gulden per keer. Oök is er op werkdagen iedere avond kleuterkwartiertjc. Daarin staan twee kabouters, David en zijn vriendin Vende- lientje, centraal. Samen met de kleuters beleven ze iedere avond een spannend avontuur. Wie meer wil weten over het pro gramma van het Interkerkelijk Rccrcatiewerk kan te allen tijde terecht bij de recreatietent op De Borkeld, naast de ingang van vakandcoord De Lindenbcrg. (oorhangers), kralen rijgen en het verven van allerlei andere indianenvoorwerpen- en tekens. Het begon maandag met de Amerikaans "scout John, die de kinderen het nodigde vertelde over de Inca's en dat merkwaar dige voorwerp van hun: de heili ge Koetija, een totempaal. Lang geleden moesten de Inca's de Koetija ergens op de Holterberg verbergen. Sindsdien ging het hen niet voor de wind: ze waren arm en ongelukkig. Het gemis van de Koetija deed zich steeds meer gelden. Een groepje dap pere krijgers van de Inca's bleek in de omgeving al enige tijd op zoek naar hun Koetija, maar men had niets meer van hen vernomen. Direct de eerste och tend maken ook enkele nep-in- dianen, de Zweetvoet-indianen, hun opwachting in Dc Bosc hkamp. Zij horen het verhaal aan en willen de Koetija te pak ken krijgen vóór de kinderen deze vinden. Het loopt als rode draad door de rest van de week, waarin de kinderen in spelvorm kennis maken met diverse indi aanse gewoontes en gebruiken, zoals geheimschrift, sluipen, speerwerpen en gebarentaal. Spanning was er ook. Wat te denken van het 'dodenbos' of de vage blauwe gestalte die af en toe gesignaleerd werd. Ned. Herv. Kerk: Zondag 14 juli: 9.30 uur, da. J.W. dc4n Hertog. Nevcndienstcn. 19.00 uur, dn J. Wicgcrs. Collecte in dienst: Diaco nie. L'itgangscollectc: Recreatie- werk. Dijkerhoek, Bethanië: 9.30 uur, da. A. Mol, Lochcm. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscol lectc: Rccrcatiewerk. Oppasdienst: mevrouw Nijhuis, Marieke Rib- bink. Diessenplas: Woensdag 17 juli: dhr. Vogely Geref. kerk: Zondag 14 juli: 9.30 uur, ds. G.W.H. Peddcmors, Nun speet. 19.00 uur, ds. P.W. Dekker, Zutphen. Collecte in dienst: Zen ding. Tweede collecte: Kerkelijke activiteiten. Kinderncvendienst groep 2, 3 en 4 o.l.v. Rita v.d. Voet; groep 5, 6 en 7 o.l.v. Chris Offringa. Oppasdienst: 0-3 jaar: Mirjam Kolkman, Else Stam, Petra Dijkink; 4-6 jaar: Anneke Scheurwater, Wen dy Rietman. RK kerk: Zondag 14 juli: 10.00 uur, Eucharistieviering, pastor Ho- gcnelst. Oppasdienst: mevrouw Nijhuis, Marieke Ribbink. Nieuw Heeten: Zaterdag 13 juli: 19.00 uur, heilige mis Zondag 14 juli: 9.00 uur, heilige mis 10.00 uur, gebedsdienst. Tent int.rccrcatiewerk: 10.00 uur, mevr. S. Hubcrs. Evangelie gemeente: HMV-gc bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: Zondag 14 juli: 9.30 uur, ds. J.F. Scheffer. Uit gangscollecte: Gemeentelijk jeugdwerk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Nadat een nep-Koetija werd aan getroffen, leidde het spoor uiteindelijk naar de échte vind plaats, pal onder het kamp van de Zweetvoet-indianen. Met een list wisten de kinderen de echte totempaal alsnog te vin den en worden dan tot hun verrassing geconfronteerd met het groepje Inca-krijgers dat al enige tijd op zoek was naar de Koetija. Vijf echte Inca's, af komstig uit Otavallo in Ecua dor, die het spel prima mee speelden. Het contracteren van de muziekgroep, die enkel de eigen taal en Spaans spreekt, was niet eenvoudig. Door in Europa met muziek maken wat geld te verdienen, proberen ze hun nog primitief levende volk te helpen met het aanleggen van waterlei ding naar hun dorp. Via een tolk vertelden ze de kinderen het één en ander over hun cultuur. De Koetija had overigens niet alleen dc belangstelling van de kinderen, ook het Leids mu seum heeft interesse getoond. Om het écn en ander te weten te komen over de op een veiling aangeschafte totempaal, werden onder meer foto's naar het Rijksmuseum voor Volkenkun de in Leiden opgestuurd. Net als medewerkers van het Amerika- -museum in Cuyk vermoedt men dat het om een echte to tempaal gaat. Leiden wil het in diaanse voorwerp zelfs toevoe gen aan de collectie. SV Holten-spits Marcel Jager maakt zondagmiddag 21 juli deel uit van het regionale team dat in Laren een oefenwedstrijd speelt tegen Fcyenoord. De wedstnjd wordt gespeeld op het terrein van de plaatselijke voet balclub Witkampers, die tevens hofleverancier is van het regio nale team. De wedstrijd begint om 16.00 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop een rijksdaalder goedkoper en zijn onder meer verkrijgbaar bij Foto Ten Velde. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apo theek is. Tandarts: K. van Aken, Kei- zersweg 28, Holten. Tel. 0548-361787. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larense- weg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. (0570) 686000, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen- centrum: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel- -Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal, Kerkstraat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooru ren bereikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maan dag tm vnjdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dagvan 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 4910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politiebu reau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: Dc storing dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storin gen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnum mcr en aard van de klacht in spreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtc- naar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: 1West hof, regio-inspecteur, tel. 0548-517171. Energievoorziening: X.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Sail and, Deventer, tel. 0570-691100 tijdens kantooru ren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's mor gens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel 36 24 87. Maandag en vnjdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie ge opend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Dinsdag 23 juli: start dorps feest/kermis Woensdag 24 juli: dorpsfeest Donderdag 25 juli: dorpsfeest Vrijdag 26 juli: dorpsfeest Zaterdag 27 juli: dorpsfeest Donderdag 1 augustus: Dagje de Boer op (route bij VW) Vrijdag 9 augustus: Triathlon Ballooning Zaterdag 10 augustus: Triath lon Holten Maandag 19 augustus: Zwemvierdaagse Dinsdag 20 augustus: Zwem vierdaagse; Holtens songfestival (Zum Hoolter Bock) Woens dag 21 augustus: Zwemvier daagse Donderdag 22 augustus: Zwemvierdaagse Vrijdag 23 augustus: Zwem vierdaagse met afsluitingses tafette voor bedrijven en vere nigingen. Zaterdag 24 augustus: Fok- veedag en eindkeuring Kalver Opfokclub in Espelo Dinsdag 10 september: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten met toneel en sketches in zaal Vosman Donderdag 12 september: Keunefeesten Vrijdag 13 september: Keune feesten Zaterdag 14 september: Keu nefeesten: 9.00 uur, vrijmarkt Smidsbelt; Overijsselse Molen- dag Zondag 15 september: slot Keunefeesten Donderdag 19 september: middenstandsbeurs Kalfster- mansweide Vrijdag 20 september: mid denstandsbeurs Kalfstermans- weide Zaterdag 21 september: mid denstandsbeurs Kalfstermans- weide; Holterbergherfsttoer >XVH (80/110/150 km) Zaterdag 19 oktober: 20.00 uur, jubileumconcert HGK in De Kandelaar Maandag 21 oktober: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten in zaal Vosman Vrijdag 25 oktober: 20.00 uur, Chr. Ontspcl. met blijspel 'Snel verkeer' in De Kandelaar Geboren: Dylan, zoon van D.J Spenkelink en M.J.T. Tigchelovend. Overleden: G Geist-Tijink (87); H. Bets (69); H. Horst (70); M. van de Poll-Göbel (69). Ondertrouwd: T. Geerling en S. Onstenk. Gehuwd: HKruk enJ Schuppert.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3