Holtens Nieuwsblad Horeca Twenhaarsveld wordt verbouwd en uitgebreid 71 Mini survival O KI A heeft veel bekijks Duiven vliegen voor goed doel Weinig publiek bij fokdag Holbatheo Overijssels kampioenen bij PC De Bergruitertjes U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Nieuwe en uitgebreide keuken en snackbar in gebruik genomen Okia tournooi 30 plussers Holtenaar Mark Tuitert sterkste op de baan Expositie Collecte Schooldirectie in Holterenk Inrichting Lukensveld Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 11 JULI 1996 Net als vorig jaar viel de publieke belangstelling voor de jaarlijkse fokdag van paardenfokvereniging Holbatheo tegen. Alleen paardenbezitters en enkele overige belangstellenden uit Holten en omgeving volg den de keuringen in het wei land naast Het Bonte Paard. Het wisselvallige weer was ditmaal ongetwijfeld oor zaak en wellicht dat er van uit Holten concurrentie was door het Folklore Festival. De organisatoren daarvan zagen zich echter genood zaakt de optocht af te bla zen. Bij de 46ste fokdag viel alleen de zadelrubriek uit. De fokdag van Holbatheo geldt als een unieke gebeur tenis, want hoewel fokvere- niging niet de enige in ons land is, is het wel de enige die nog een fokdag houdt. Ofschoon het aanbod gelei delijk aan terugloopt, ver wacht bestuurslid Aric Podt dat de vijftigste editie toch gehaald wordt: „Voorlopig blijft er voldoende aanbod, maar het aantal dekkingen wordt langzaam maar zeker wel minder. Het wordt de mensen gewoon te kost baar." Doel van de vereni ging is de kwaliteit van de paarden in de regio te ver beteren. Niet alleen middels de jaarlijkse fokdag, ook worden lezingen gehouden en excursies georganiseerd. Op de weide in Dijkerhoek werd op bescheiden schaal ook handel gedreven. Di verse paarden en veulens verwisselden van eigenaar. In tegenstelling tot vorig jaar, toen de organisatoren geconfronteerd werden met nogal wat afzeggingen, ga ven alle inschrijvers zater dag acte de presence. De kwaliteit van de paarden werd opnieuw prima be vonden. Bijna vijftig paar den kwamen in de ring. Het aandeel veulens was groot, maar merries met veulens was een stuk minder dan vorig jaar. Na te zijn voor geleid, werden de paarden en veulens gekeurd op cor rectheden van het uiterlijk: hoe ziet het paard eruit, hoe- staat het. op zijn benen? Daarna moesten de dieren aan de hand stappend en dravend door de ring gaan, om de bewegingen te be oordelen. Daarbij werd on der meer gelet op souplesse, kracht en ruimte in de pas- De kampioenen in de verschillende rubrieken: Rijpaarden - Veulens: mer rieveulen Olanda, vader Voltaire, fok ker-eigenaar H. en G.H. Morsink, Rijs- sen. Jeugd (1- en 2-jarigen)- Nicole, vader Amulet, fokker-eigenaar A.H. Rechterschot. 3-jarigen en ouder: Kim, vader Amethist, fokker-eigenaar J.G.M. Jansen, Heeten. Tuigpaarden: jeugd (1- en 2-jarigen): Narlina, vader Unitas pref. fokker-eigenaar A.W. Ko gelman, Mariënheem.3jaaren ouder: Fuzora, vader Allegro, eigenaar H. Vrugteveen, Raalte. Basispaarden: 3 jaar en ouder, Zoliante, vader Marius, eigenaar J.G.M. Jansen. Heeten. Het succesvolle viertal, waartoe ook Lucinda behoort, werd vanzelfsprekend voor onze camera gezet. Trots als een pauw toont Ineke Tijhaar en ook reservekampioen Sabine de ROOS. FotoWV Onder leiding van Ineke Tijhaar is het afgelopen za terdag toch gelukt: het eerste vier? tal van ponyclub De Bergruitertjes is Overijssels kampioen! I Een prachtige prestatie voor de vier combinaties, die daarvoor ver scheidene avonden hadden geoe- j fend. De concurrentie was immers groot: maar liefst vijftien vereni- gingen uit Overijssel streden tij- j dens de Galoppade in Hardenbcrg j om de hoogste eer. Het Bergruitertjcs-viertal weet zich door dit kampioenschap geplaatst t voor het landelijk treffen op 31 au gustus in Ermelo tijdens de I Lcvadc. Op de Galoppade werd te- vens de bestgaande rijpony geko zen in de verschillende (grootte- hcategoricen. In de klasse A/B/C was de pony Saskia uit stal Anderson en bereden door doch ter Lucinda de pony met de beste gangen (stap, draf, galop). Zij kan zich met trots Overijssels kam I pioen '96 noemen. Op de UTV in Utrecht mag Lucinda zich meten met de overige provinciale kam pioenen in de strijd om het Nederlands kampioenschap. Voor het Overijssels treffen had zich ook een aantal individuele combinaties uit Holten geselec teerd. Hoewel een kampioenstitel er voor hen dit jaar net ruct in zat, waren de prestaties in dit zware springparkoers van Hardenbcrg prima. De ruitertjes moesten in twee manches en barrage hun kun nen tonen. In de klasse Z categorie D werd Sabine de Roos met King Kadanz reservekampioen. Esther Lammcrs werd in dezelfde klasse en categorie vierde met Mark. Beide combinaties zijn uit genodigd voor deelname aan het NK tijdens de Levade in Ermelo. In de klasse Z categorie C was het Nanette Mesle die met Mon Capri mocht strijden voor de hoogste eer. De eerste manche verliep fout loos. Door twee weigeringen in de tweede manche moest zij helaas twee concurrentes voor laten gaan en werd derde. Een goede presta tie. De voor deelnemers en bege leiders lange, maar succesvol ver lopen dag werd 's avonds af gesloten met een huldiging van de prijswinnaars in het clubgebouw van paardensportcentrum 'De Bor keld'. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 „Oef! Ik red 't echt niet hoor - wat is dit zwaar!" Even leek er nog een moment van twij fel, maar toch gaf één van de jeugdige deelnemers aan de geslaagde mini-survival van touwtrekvereniging OKIA zich gewonnen. De oversteek langs een touw van de ene naar de andere kant van de visvijver was hem te zwaar. Terug en opnieuw proberen, zoals één van de medewer kers suggereerde, was er niet bij. Door het ondiepe water sjokte hij, ogenschijnlijk moe gestreden, naar de overkant. Eén troost had hij: hij was niet de enige... De mini survival, die zich gro tendeels op en rond 't Vletgoor afspeelde, had nogal wat bekijks. Organisator OKIA had ook ge luk: deed Pluvius enkele uren tevoren nog nadrukkelijk van zich spreken, toen het klokje zeven wees en de jeugd van start ging, scheen zowaar de zon. Dc mini survival was onderdeel van een feestweek, die op touw ge zet was in het kader van het 25-jarig jubileum van OKIA. Woordvoerder Johan Meilink van de jubileumcommissie: „Het jubileum was in december. Wij vonden de winter echter niet de beste periode om dit soort activiteiten te houden en kozen voor een feestweek in juli. Naast het Nederlands Kam pioenschap touwtrekken (29/30 juni) werd in eerste in stantie besloten een touwtrek- toernooi voor dertigplussers te houden. Toch vonden we dat er iets extra's moest komen. Aan gezien bij survival touw een be langrijk onderdeel is, kozen we daarvoor. Diverse OKIA-ledcn namen trouwens al eens deel aan een survival en kenden dus het klappen van dc zweep. Wat er bij komt kijken en dergelijke." Met man en macht werden vori ge week de diverse hindernissen gebouwd. Gedeeltelijk op het eigen terrein aan de Larenseweg, bi) Ijsclub De Noordpool, deels rond de voetbalvelden van sportpark 't Vletgoor en langs dc visvijver. Sommige van dc totaal dertien hindernissen wer den betrokken via een sponsor, andere, zoals de touwnetten, waren gehuurd. De jeugd werd overigens geconfronteerd met slechts negen hindernissen. Nie mand was overigens verplicht de hindernis te nemen. Lukte het niet of wilde men niet: even goede vrienden. Het parkoers voor de circa 35 deelnemers bij de jeugd (10-14 jaar) omvatte 2,5 kilometer, de senioren, zo'n 45 in totaal, moesten de dubbele afstand leg gen en maakte daarbij een lus naar de SI 4 waar ze op zeker moment door een duiker moes ten kruipen. Aan hen ook de opdracht om een boomstam te versjouwen. Veel bekijks was er bij de visvijver, waar de deelne- Dat de mini survival voor sommigen geen geringe opgave was, bleek onder meer bij deze hindernis boven de visvijver... Foio: WV. mers via een touw naar de over kant moesten zien te komen om even verderop met behulp van een autoband terug te keren. Ook moest men van de vaste wel naar het eiland. Natuurlijk ontbraken de klimnetten niet en moest de jeugd een stuk door een ondiepe sloot afleggen. Na bij het OKIA-clubhuis was met strobalen en camouflagenetten een doolhof opgebouwd en kre gen de kinderen de opdracht om op een plank een groot water bassin over te steken. Daarbij aangemoedigd door speaker Anton Reilink. Al met al vol doende kijkplezier voor het pu bliek. Uitslagen: 1:r 1 Rins van Zuclcn; 2. Karin Meilink; 3 Mark l-ubbcrscn. 11 |r. 1 Ra» mond Muller, 2. Jan Willem Stevens. 3. Inge Marsman 12 jr.. 1 J..s Marsman; 2. M. Krui melaar; 3. Rub Stcgtnk. 13 |r I ccck Knapen Dames. 1 Willie Poy, Hardenbcrg; 2 Diana Wassink, Bathmcn. 3. Marict|c Jansen Heren. 1 Mcnno Bakker; 2. Andre Wansink; 3 Bcrril Het horecagedeelte van bungalowpark Twenhaarsveld wordt in fasen in een nieuw en eigentijds jasje gestoken. Vorig jaar werd al begonnen met het invoeren van de nieuwe huisstijl, vandaag is de gloednieuwe keuken in gebruik genomen. In september volgt het restaurant, terwijl de 'facelift' eind oktober wordt afgerond met de inrichting van een Brasserie in de huidige 'kantine'. Verantwoordelijk voor ontwerp en uitvoering is het organisaüe- en adviesbureau Horeca Formu le en Management (HFM) uit Zeist. „Toen de horeca-exploi- tant van Twenhaarsveld er enige tijd geleden mee stopte, kregen wij van toenmalig parkcigenaar Aegon dc opdracht ons te buigen over een nieuwe opzet en inrichting van de horecavoorzieningen van het bedrijf. Aegon wilde die zaak vanaf dat moment in eigen beheer nemen, met inschakeling van ons. Tegelijkertijd werd besloten een stuk uniformiteit door te voeren in alle negen Aegon-parken in Nederland," aldus Geertjan Bossinga, als adviseur van HFM nauw betrok ken bij de verbouwing. De uniformiteit is op diverse fronten zichtbaar. Zo dragen alle restaurants de naam 'De Gastcrij'. In Holten gaat het om 'Dc Gasterij Twenhaarsveld' (restau rant/brasserie). Daarnaast is sprake van een aantal vaste elementen, zoals kleurstelling, logo's en het basisassortiment van de menukaart. Ook de inrichting van de centrale voorzie ningen is in grote lijnen identiek. XX'el wordt deze afgestemd op dc natuurlijke omgeving. In Holten worden dezelfde elementen aangebracht als bijvoorbeeld in Beekbergen: veel hout, groen, bosgrond, noem maar op. Op Texel is de bar daarentegen van juttershout gemaakt, passend in de sfeer van zee en strand. Geen eenheidsworst dus, alle parken houden een eigen identiteit. Twenhaarsveld is het vijfde bungalowpark waarvan de horeca onder handen wordt genomen, maar het eerste waar diezelfde horeca in eigen beheer is genomen. Daardoor heeft Holten een soort voorbeeldfunctie. Geertjan Bossinga geeft hoog op van de kwaliteit van Twenhaarsveld, maar benadrukt dat de horecavoorzieningen er niet meer van deze tijd zijn. Vorige week nog werd de laatste hand gelegd aan de nieuwe keuken van bungalowpark Twenhaarsveld. Onderdeel van een ingrijpende vernieuwing en uitbreiding van de horeca voorzieningen van het recreatiebedrijf. Foto: wv De nu in gebruik genomen nieu we keuken bevindt zich pal naast dc oude, die binnenkort wordt gesloopt. Bossinga: „De keuken was veel te klein om aan Ook tijdens het touwtrektour- nooi voor 30 plus waren de weergoden Okia .gunstig ge zind. Het bleef droog gedurende de duur van het tournooi. In de laatste fase werd het nog éven spannend, Toch wisten de Splo Keerls hun voorsprong te behouden en winnaar van het tournooi te worden. Uitslagen: 1. Splo Keerls, 9 punten; 2. Dc oudjes (leden van het eerste uur), 8 punten; 3. Splo Boys, 5 punten; 4. Strcetfighters, 2 punten. Holtenaar Mark Tuitert (16) heeft zaterdag tijdens de Neder landse skcclerkampioenschap- pen baan in Vriezen veen alle afstanden op zijn naam ge bracht: 300 meter, 1500 meter en 10 kilometer puntenkoers. Enkele weken geleden werd Tuitert in Otterlo Nederlands skeelerkampioen bij de junioren (wevewcdstriidL de huidige wensen te voldoen. Hoewel de apparatuur in de loop der jaren aangepast is, was het desondanks onwerkbaar. In het seizoen draaien we hier ge middeld 120 couverts per avond, in de weekeindes zo'n 1-60." Dc nieuwe keuken is bijna viermaal zo groot als de oude. Er is een aparte spoel/wasge- deelte en een voorbereidings ruimte. Achter het magazijn is, voor het eerst, een kantine geko men voor het personeel. Een eveneens welkome verbetering op het park is snackshop 'De Happcrij', direct achter het res taurant. Een doelmatig en eigen tijds ingerichte 'fast food'-voor- ziening, waarin de gasten terecht kunnen voor een snack of een afhaalmaaltijd. Binnen en buiten staat een aantal zitjes. Ook aan picknicktafels kan de snelle hap worden verorberd. 55-plussers Direct na de vakantie wordt de verbouwing voortgezet met het restaurant. Bossinga: „XX'ij heb ben daarbij vooral rekening ge houden met het feit dat Twen haarsveld een park is voor ge zinnen met de wat jongere kin deren en 55-plussers. Het feit dat er met name onder die be langrijke categorie ouderen be hoefte is aan een restaurant met een stukje intimiteit, heeft ons ertoe gebracht het restaurant uit te breiden en sfeervol in te rich ten. De 100 zitplaatsen nu wor den uitgebreid naar circa 160." Een deel van het restaurant kan straks door een scheidingswand worden afgesloten, waardoor familiefeestjes en dergelijke voor maximaal 60 personen kunnen worden gehouden. Tussen restaurant en Brasserie wordt een open overgang ge creëerd. De Brasserie, de huidi ge 'kantine' behoudt een capaci teit van omstreeks 60 zitplaat sen, maar wordt eveneens in een gezelliger jasje gestoken. Het krijgt echter een wat café-achtig karakter: men kan er terecht voor bijvoorbeeld koffie met gebak, een lunchgerechtje, een pannekoek of een pizza (er is tevens een pizza-bezorgservi- ce). Met de uitbreiding van dc horecavoorzieningen op Twen haarsveld, wordt het bedienend personeel verdubbeld in aantal. Vorig jaar waren dat er zes, nu twaalf. Vijf fulltime, de overigen parttime. In het hoogseizoen worden bovendien totaal een kleine twintig vakantiehulpen ingezet. Geertjan Bossinga benadrukt dat de horeca van Twenhaars veld niet alleen openstaat voor de gasten van het park, ook anderen zijn van harte welkom. „Als de verbouwingen straks klaar zijn, kan iedereen hier te recht voor een goed en sfeervol diner. XX'e bieden een uitgebreid menu met ook allerlei seizoens- specialiteiten als asperges en wildgercchten. Uitbreiding De over enkele maanden aange paste capactiteit van de horeca voorzieningen van bungalow park Twenhaarsveld is groten deels berekend op de voorgeno men uitbreiding. Geruime tijd geleden werd al aangekondigd dat het 177 bungalows tellende recreatiebedrijf in zuidoostelijke richting uitgebreid wordt met 100 vakantiewoningen. Hoewel het uitbreidingsgedeelte in het waterwingebied ligt, is het nieu we bestemmingsplan Twen haarsveld 1996 na overleg met instanties als provincie en Wa terleiding Maatschappij Overijs sel ontworpen. Na de zomerva kantie wordt het plan voor eventuele inspraak vier weken lang ter inzage gelegd. Aan dc hand daarvan wordt het defini tieve plan opnieuw vier weken Sinds 1995 organiseren dc bin nen het Samenspel van Postdui- venhouders jaarlijks een wed vlucht waarvan de baten be stemd zijn voor de gehandicapte medemens. Ook de Holtcnsc Postduivenvereniging De Berg- vliegers maakt deel uit van het Samenspel. X'anaf het begin in 1974 werd tevens een beroep gedaan op de bedrijven om het doel waarvoor de opbrengst be stemd werd te ondersteunen. Zonder deze bijdragen was het niet mogelijk een riant bedrag aan dc diverse instellingen te overhandigen. Dit jaar wordt voor de 23ste maal een wed vlucht gehouden voor het goede doel. Dc vlucht heeft plaats op zaterdag 31 augustus vanaf de losplaats Bcringe. De organise rende vereniging de Reisduif Rijsscn heeft besloten dat de opbrengst geschonken wordt aan Verzorgingstehuis De Schutsc in Rijsscn, waar het vol ledige bedrag besteed wordt aan de aanschaf van een electro- nisch orgel. Overname van Aegon Recreatie Medio februari maakten Aegon NV in Den Haag en Roosland Beheer BV te Rotterdam, onderdeel van de Indofin Group, de voor genomen overname door Roosland Beheer BV van Aegon Recreatie Holding BV bekend. De onderhan delingen werden uiteinde lijk begin vorige week afge rond. Alle vijftien bunga lowparken van Aegon Re creatie gaan deel uit maken van een gezamenlijke ven nootschap van dc Indofin Group en Charterhouse Development Capital Limi ted, tesamen met de Indo- fin/Charterhouse Invest ment Club. Op de verkoop wordt door Aegon een be perkt boekvcrlies geleden, dat in het resultaat zal wor den verantwoord. Dit boek verlies heeft geen invloed op de eerder door Aegon uitgesproken verwachtin gen ten aanzien van dc winst. Aegon bezit in Ne derland negen bungalow parken, waaronder bunga lowpark Twenhaarsveld. Duitsland telt vijf Acgon- -parken. Boh Foi Toch Het wisselvallige weer had tot gevolg dat de Schu- re-Oamd van Jongerencafé De Schure ongeveer dc helft van het aantal bezoe kers van vorig jaar trok. Desondanks zorgden dc di alectgroepen Kas Bendjcn en vooral Boh Foi Toch voor een gezellige avond, die velen nog lang zal heu- gen. Folklore Festival Het vijfde Internationaal Folklore Festival Holten is verleden tijd. Een evene ment dat bol stond van en thousiasme en kwaliteit van de deelnemende groepen. Een evenement ook, dat opnieuw uitgroeide tot een verbroederingsfeest tussen diverse naties, maar dat te gelijkertijd overschaduwd werd door slecht weer. De optocht moest er zaterdag zelfs door worden afgelast. Hulde van onze kant aan de organisatie, begeleiders, de vele tientallen vrijwilligers die zich met allerlei hand en spandiensten verdienste lijk maakten en niet in dc laatste plaats aan de folklo risten zelf. Zij tekenden al len op eigen, specifieke wij ze voor indrukwekkende optredens waarin kleur, gra tie, expressie, temperament, maar ook soberheid en zelfs acrobatiek de boventoon voerden. voor bedenkingen ter inzage ge legd om daarna aan dc gemeen teraad te worden voorgelegd. Ms die besloten heeft, rest nog de toestemming van de provin cie. In het bestemmingsplan staat onder meer dat de wonin gen minimaal 15 meter van el kaar moeten liggen. Bovendien wordt de mogelijkheid geboden van het bouwen van clusters van vier geschakelde bungalows. In de hal van het gemeentehuis is tot en met 5 september een expositie ingericht van fotoclub Profoto. De tentoonstelling omvat foto's rond het thema 'Holten met de Holterberg' en is te bezichtigen ti|dens de gebrui kelijke openingsuren. De onlangs gehouden collecte van de Nederlandse Lever Darm Stichting heeft in onze gemeente 1555,10 gulden opge bracht. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun inzet en bijdrage. De nieuwe bovenschoolse di rectie van het openbaar basison derwijs, die officieel met ingang van augustus van start gaat, wordt gehuisvest in de Holte- renkschool. Burgemeester D.J X'erhoeven laat weten dat er wat lokaalruimte over is, zodat cén lokaal verbouwd kan worden en met kantoormeubilair wordt in gericht. Het lokaal wordt voor zien van een tussenwand, zodat de dirccneleden Wim Dalhuisen en Reind Brouwer beiden een aparte ruimte krijgen. De ver bouwing wordt pas gerealiseerd na de schoolvakantie. Tot die tijd werkt de directie ook in de school, zij het dat het hier en daar een beetje behelpen is. De definitieve inrichting van de eerste fase van plan Lukensveld start in september. Het gaat om het deel dat grenst aan de Pasto riestraat, Zandvoortspad en Beusebergerweg met totaal circa 100 woningen. Met de inrichting middels groen en bestrating is totaal zo'n 860.000 gulden ge moeid. Voor het woonrijp maken van fase 1 wordt gebruik gemaakt van het groenplan van ambtenaar Jan Vincent van dc buitendienst gemeentewerken. In het kader van zijn manage mentopleiding moest hij een groenplan voor een woonwijk ontwerpen. „Dat zag er dusda nig goed uit, dat we besloten het in Lukensveld te realiseren," al dus burgemeester D.J. X'erhoe ven. Naar zijn zeggen is het de bedoeling om na dc vakantie de betrokken bewoners in te lich ten over de inrichting. Mogelijk dat het plan dan in overleg op details nog wordt aangepast. verf-behang BEHANGEN PER ROL MAAKT VAN IE HUIS jf T v CERVEDINK NIJHUIS s DORPSSTRAAT 43. 7451 BS HOLTEN

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1