'Dit kan absoluut niet door de beugel' Okia jeugd overtuigend tijdens NK wedstrijd Gierzwaluwen geteld Jeugd waterpolo twee maal derde Angelique van Wanrooy wint Snorrewind Troffee HOLTENS NIEUWSBLAD OKIA koploper 600 kg klasse Promotie 'kroon op jubileumjaar Holten' Boeldag zet meer om dan vorig jaar Mintonette heren 2 werden kampioen Verharden fietspad Oude Hellendoornseweg roept vragen op I Bouwvergunning voor berging Paardenfokdag in Dijkerhoek Paradeprijs Bergruitertjes Master of Science Ondernemersvisie op BIB-rapport DONDERDAG 4JULI 1996 De wijze waarop de firma Timmerhuis uit Vriezenveen de opdracht tot verharden van het recreatieve fietspad langs de Oude Hellendoorn seweg heeft uitgevoerd, is een aantal aanwonenden in het verkeerde keelgat ge schoten. „Dit kan absoluut niet door de beugel! 't Is een zootje en wat nog erger is: er is zeer onzorgvuldig omge sprongen met natuur en mi lieu," aldus één van hen. Dat het fietspad van Wullen- bergweg tot aan het gerecon strueerde deel van de Plaggen- weg verhard is, houdt verband met het feit dat zich, mode in het kader van de plattelandsver nieuwing, onverwacht mogelijk heden voordeden Om met rijks subsidie een aantal recreatieve voorzieningen aan te leggen of te verbeteren. In dat kader is door de provincie een aantal projecten voorgedragen, waar onder de kwalitatieve verbete ring van deze fietsroute. Het ministerie van landbouw, na tuurbeheer en visserij bekostigt een kwart van de totaal benodig de 534.000 gulden. De rest wordt bekostigd door Holten, Hellendoorn en de Recreatiege meenschap Salland, ieder 134.000 gulden. Een deel van de route is enige tijd eerder al ver hard, met dit project volgt de rest. Opzet was om het nog voor het vakantieseizoen af te ronden. De reconstructie is uitgevoerd over een afstand van ruim 2 kilometer. Het fietspad is ver breed tot 1.50 meter. Ook het gedeelte langs de Sprokkelweg vanaf de Plaggenweg tot de grens met Hellendoorn wordt aangepakt. De lengte van dit stuk is ongeveer 460 meter en wordt verbreed tot 2 meter. Ook op Hellendoorns grondge bied wordt het pad verhard, zo dat een aaneengesloten, geasfal teerde route ontstaat. Ravage Hoewel enige tijd geleden werd verzekerd dat met het verbreden zodanig te werk zal worden ge gaan, dat dit zo min mogelijk ten koste gaat van de aanwezige be planting, is de werkelijkheid vol gens de bewoners volstrekt an ders. „Er is een ware ravage aangericht. Om er met het materieel langs te kunnen zijn bomen gekapt, die ge woon langs de weg zijn blijven lig gen. Bovendien zijn er veel bomen beschadigd en op een op z'n zachtst gezegd nonchalante wijze 'dicht gesmeerd'. Om maar te zwij gen van het asfalt dat her en der langs de bermen, ja zelfs op de zandweg ligt en ook tegen sommi- j ge bomen kleeft. Trouwens: het fietspad ligt nu veel te hoog. Touwtrek vereniging OKI A heeft een bouwvergunning ge kregen voor de bouw van een berging op het eigen terrein aan de Larenseweg. Wel hebben B en W het bestuur laten weten dat de vereniging niet de juiste weg heeft bewandeld door de j berging al te realiseren vóór de vergunning rond was. „Een pro bleem als wij het bouwwerk of de lokatie hadden afgekeurd," constateert burgemeester D.J. Verhoeven. Gelukkig bleef het bij een 'reprimande' en heeft IO KI A slechts de boodschap ge kregen om de berging met don kergroen hout af te timmeren en Ier rondom een groenvoorzie- ning aan te brengen. Als je er nu met twee man op fietst en iemand komt je tege moet, glij je er onherroepelijk af. Reuze gevaarlijk dus. Omdat het hoger ligt, heeft men voor het oog de berm op gelijke hoogte willen maken. In werkelijkheid zijn er gewoon plakken van de grond ernaast tegen aan ge schaafd. Foeilelijk en doodzon de." Duurzaamheid Een woordvoerder van gemeen tewerken liet desgevraagd weten dat het project voorbereid werd door de gemeente Hellendoorn, die tevens het toezicht had op de uitvoering. Na de openbare aanbesteding werd het werk ge gund aan de firma Timmerhuis. Holten geeft er de voorkeur aan om met een officiële reactie te wachten tot het project 'tech nisch' opgeleverd is (eind deze week). Een zegsman van ge meentewerken Hellendoorn, die eveneens niet met naam ge noemd wilde worden, erkende al wel dat het pad hoger ligt: „Het oorspronkelijke fietspad was eveneens 1.50 breed, maar daar is in de loop der tijd weinig van overgebleven. Er kwam steeds meer troep overheen. Om dat te voorkomen is het pad hoger gelegd." Op het oude fietspad is eerst een puinlaag aangebracht met het oog op duurzaamheid. De boomwor tels drukken het asfalt anders kapot. De ruwe afwerking van de bermen, één van de grieven van de bewoners, werd afgedaan met de opmerking dat de 'bijge schaafde grond' zich ongetwij feld vastzuigt na een paar fikse regenbuien. De natuur doet zijn werk... Volgens de woordvoer der is het asfalt met een mini-s hovel aangevoerd. „Ze hebben daarbij hun uiterste best gedaan om het bos te ontzien, maar desondanks moesten twee tot drie bomen wijken." Het asfalt werd op het fietspad aange bracht met een speciale fietspa- d-asfaltmachine. Smaller dan een normale asfaltmachine, maar kennelijk niet smal genoeg om verscheidene bomen aan weerskanten van het pad te be schadigen. De Hellendoornse ambtenaar was er voorts van overtuigd dat het gemorste as falt voor de opleverdatum zou zijn opgeruimd. Vooral de jeugd had afgelo pen zondag weinig tegen stand. Met een voorsprong van zeven punten op de num mer twee Eibergen werd de Okia jeugd, bestaande uit: Robbert Veneklaas; Edwin v. Schooten; Marco Oosterveld; Ellcrt v.d. Linde; Jorrit Vin cent en Wilco Hollegien over tuigend kampioen. De titel die over twee weken in De Wijk kan worden behaald ligt dan ook voor het oprapen. Vier Okia jeugdleden gaan naar de Nederlandse jeugdselectie om kans te maken op een plaatsje tij dens het WK Touwtrekken in Slagharen. Robbert Veneklaas gaf aan dat vooral van Erichcm en Heure toch iets meer tegenstand was verwacht. „Voor ons viel het echter reuze mee", zei hij. In de 640 kg klasse moest Okia genoegen ne men met een, toch zeer verdien stelijke, tweede plaats, Vios Bison was net even te sterk voor de Okia heren. Toch boden deze aan elkaar gewaagde teams het publick een aantrekkelijk stukje touw trekken.Evenals tijdens de open kampioenschappen die zaterdags werden gehouden liep het geheel op rolletjes. En was de opzet van het geheel keurig verzorgd. Toyota dealer Geert Marissink, die de ak- tiviteiten van )kia sponsord, voor zag kinderen van petjes en balon- nen terwijl twee reuze exemplaren het parkeerterrein opvrolijkten. Aan het open kampioenschap na- Teamwerk en sportiviteit voerden de boventoon tijdens de Nk touwtrekwedstrijden op het terrein van Okia. Fotow.v. men ook de Streetfighters uit Holten deeL Meer dan een negende plaats in de 720 kg klasse zat er voor de Holtenaren echter niet in. De jubileumcommissie, die in het geheel toch ook een grote rol speelt, had gczoigd voor het nodige ver tier van de kindercn.Zo was er een gro te zandbak aangelegd en kon op het springkussen de overtollige energie worden kwijtgeraakt .Al met al had het geheel voor een Nederlands Kampioenschap de juiste entourage. De bealngstelling tijdens het open kam pioenschap viel wat tegen dit werd ech ter zondags ruimschoots goedgemaakt Uitslagen Open Kampioenschappen: Dames: 1. Sleurgrieten; 2. Watergang; 3. Koopmansgirts; 4. 't Mengelmoesje. 680 kg klasse: 1. Veluwseboys 1; 2. Valleitrekkers en Veluwseboys 2; 4. Arriën; 5. Elshof; 6. Lagerwey en 't Heidenskip; 8. Raard. 720 kg klasse: 1 Veluwseboys 1;2.Veluwseboys2;3. Elshof; 4. Lagerwey; 5. Groen Oase en 't Vosje; 7. Streefkerk; 8. Wittink; 9. Streetfighters; 10 Galli èrs Jansen. Uitslagen voor Nederlands Kampioenschap: Jeugd: 1Okia; 2. Eibergen; 3. Heureen Vios Bison; 5. Erichem. 640kg klas se: 1. Vios Bison; 2. Okia; 3. Eibergén en Watergang; 5. Heure; 6. Vechtlust; 7. Monnickendam en Olden Eibergen; 8. Bekveld; 9. Noormannen; 10. Koffie Jongens. 720 kg klasse: 1 Monnickendam en Koopmanboys; 3. Oete; 4. Tzummamm en de Buffetel;6.Haffwegboysl,7.Halfwegboysll;8. De Buffels II; 9. Eibergen; 10. 't Touwtje; 11De Roppers. In de strijd om het Nederlands Kampioenschap in de 600 kg klasse deed OKIA zondag goe de zaken. In de' eerste partij moesten de Holtense touwtrek kers tegen Monnikendam aan treden. Deze aanvallende ploeg uit het westen des lands werd door OKIA over de vier meter heen getrokken en zo werden de volle drie punten binnen ge haald. Daarna volgde Heure en ook deze punten waren voor OKIA. Toen was de beurt aan Watergang. Een hele mooie wedstrijd, waarin beide ploegen zeer lang op spanning trokken. Uiteindelijk bleek dat Water gang een iets langere adem had dan de Holtenaren, waardoor deze punten uit handen werden gegeven. Vanwege het geringe aantal teams werd een dubbele competitie getrokken, waardoor nogmaals tegen dezelfde teams moest worden aangetreden. In deze tweede ronde werden alle punten behaald door OKIA en liet Watergang punten liggen te gen Heure. Al met al is OKIA koploper met 3 punten voor sprong op Watergang. Zondag 7 juli staat de volgende wedstrijd in de 600 kg Klasse op het programma. Bij de dames van OKIA ging het wat minder. Ze moesten veel punten laten liggen bij de con currentie. Er werden slechts 2 van de 15 punten binnen ge haald, dus is er volop werk aan de winkel. De dames hopen der halve dat ze de volgende keer wat meer wedstrijden winnen. 'De kroon op het jubileum jaar', 'een wel zeer toepasse lijk kado' waren enige uit spraken die zich regelmatig herhaalden tijdens de spee ches van de verschillende sprekers op de receptie ter ere van het behalen van de pro motie van het eerste. Ook het feit dat de weg naar promotie, ondanks het behalen van de eerste periodetitel beslist niet over rozen was gegaan was een steeds terugkerend gege ven bij de vele sprekers. Op het juiste moment wist de selectie onder leiding van trainer Gerard Heck zijn vorm terug te vinden en na overwinningen op SOS en Reutum in de nacompc- titie de felbegeerde promotie af Bij de reconstructie van het fietspad langs de Oude Hellendoornseweg is volgens enkele aanwonenden zeer onzorgvuldig omgesprongen met natuur en milieu. Foto wv Het ziet er goed uit voor de gierzwaluw in Holten. Werden er vorig jaar op de telavonden, er wordt geteld tussen half negen en tien uur 's avonds, maximaal 62 vogels waargenomen. Dit jaar is de oogst bijna verdub beld. Maar liefst 123 exemplaren veroonden zich aan de waarne mers. Het was dinsdag 4 juni een uitgelezen avond met warm en zonnig weer. Apus Apus Op de tweede avond, 11 juni, was er een weersverandering op komst. Dit had direkt invloed op het zicht bare aantal gierzwaluwen. Er werden maar 84 dieren gezien. Gierzwaluwen, de wetenschappe lijke naam is apus apus, wat de poodoze betekent, brengen hun le ven nagenoeg geheel in de lucht door. Eten slapen en zelfs paren ge schiedt allemaal in de lucht. Slechts het bebroeden van de drie eieren en het voeren van de jongen dwingt de vogels tot kontakt met vaste onder grond. Broeden doen de gierzwaluwen vooral onder overhangende dak delen waaronder zich een ruimte voor een rustplaats bevindt. Snelheid Met name de zogenaamde mans ardedaken zijn bij uitstek geschikt voor de gierzwaluwen. Met on voorstelbaar grote snelheid duiken de vogels op de nestplaats. Hier klemmen ze zich met hun zeer kor te maar sterke pootjes aan vast. Willen ze weer vliegen dan laten ze zich eerst als het ware vallen voor dat het acrobatische vliegen weer begint. Gierzwaluwen zijn echte insekteneters. In de tijd waarin ze de jongen verzorgen vangt hij wel 20.000 insekten per etmaal. Onderzoek Uit onderzoek is echter geble ken dat slechts vijftig procent van de waargenomen gierzwalu wen zich bezig houdt met voort planting. Dit betekent dat er in Holten ongeveer vijfentwintig tot dertig paartjes zijn die er voor zorgen dat de soort in stand blijft. Probleem Een probleem voor de gierzwaluw van deze tijd is dat veel geschikte nestplaatsen bij renovatie ver dwijnen. Door het plaatsen van speciale dak pannen en nestkasten is de soort dan te behouden. Voor bestuurslid JaapBlue- mink van de supportersver eniging van HMV leed het geen enkele twijfel: de eer ste maal dat de Boeldag in en rond het voormalige Kompas gehouden werd, leverde zeker dertig procent meer contanten op in het laadje. Hoeveel, daarover hulden de supporters zich zoals gebruikelijk in stilzwij gen. Bekend is dat een deel van de gelden bestemd is voor HMV. Bluemink ver telde wel dat de inkomsten tevens benut worden voor huisvestingskosten. „Met de gemeente is afgesproken dat we tot en met januari voor dit onderkomen maandelijks een bepaald be drag moeten neertellen. Daarna schuiven we weer met elkaar om de tafel." Toen de HMV-supporters enige tijd geleden het voor malige schoolgebouw be trokken, lieten ze het dak op eigen kosten (circa 1000 gulden) repareren. Blue mink: „De kapotte ruiten aan de voorzijde werden vervangen, aan de achterzij de zijn ze dichtgetimmerd met hout. Maar 't heeft al met al flink wat gekost. Ook voor dit soort onkosten is de opbrengst van de Boel dag welkom." Overigens zijn de HMV-supporters niet geheel afhankelijk van de Boeldag, daar gedurende het hele jaar tweedehands spullen in tegenwoordig Het Kompas (vrijdag) wor den verkocht. Een goed lo pende voorziening, die de kas regelmatig spekt. Bluemink verzekerde dat het houden van de Boeldag in en rond het 'eigen' onder komen uitstekend is beval len. „Doordat we langer de tijd hadden met inrichten van de verkoop, waren we vrijdag rond vieren al klaar. Andere jaren was dat pas 's avonds half elf." De Boel dag bracht velen op de been. Meer dan vorig jaar? Bluemink: „Moeilijk te zeg gen, omdat de helft van de bezoekers binnen loopt en dan nog verdeeld is over zes lokalen. Minder waren het er in elk geval niet." Groot voordeel volgens Bluemink was dat veel spullen, waar onder meubilair, binnen kon worden bezichtigd. De Boeldag bood traditie getrouw een uitgebreide keus aan artikelen: van kop jes en boeken tot witgoed, meubelen en electronica. In kraampjes op het school plein kon de koopjesjager cn verzamelaar terecht voor allerlei spulletjes. 10 A Zaterdag 6 juli houdt paarden- fokvereniging Holbathco vanaf 9.00 uur de jaarlijkse fokdag op het terrein naast Het Bonte Paard. Naar verwachting wor- Jden ongeveer honderd paarden "[gekeurd in verschillende rubric- ten, onder meer veulens, mer it's met minstens twee afstam- nelingen en een zadelrubriek. Tevens zullen veulens en jaarlin gen worden verkocht, die rond iet middaguur aan het publiek vorden getoond. De organisatie benadrukt echter lat het geen veiling is. De toegang lot de fokdag is gratis. De jeugdwaterpolo spelers van ZPC Twenhaarsveld hebben zich kranig verde digd tijdens hun eerste water- polotournooi in Natuurbad 't Galgenveld te Borculo. Het tournooi was opgezet door de Borculose zwem en poloclub BZ PC. Alhoewel het weer danig tegen zat gingen de wedstrijden on verstoorbaar door. De jeugd was góed bestand tegen de toch al wat verder gevorderde teams. En het resultaat loog er niet om. Zowel zaterdag als zondag be haalden ze de derde plaats in de dagpoule. Een zeer goede pres tatie van de jeugdwaterpolo spe lers, waar Twenhaarsveld trots op kan zijn. Versterking van de jeugdteams is echter nog steeds welkom. Wanneer je tussen de negen en zestien jaar jong bent en interesse hebt voor waterpo lo meld je dan bij het secretariaat van de Zwemclub. Na alle onderdelen bij elkaar getelt te hebben was de winnaar van de Snorrewind Troffe 1996 Angelique van Wanrooy met Queenie. De verschillende onder delen werden afgelopen weekeinde bij Manege Snorrewind om de 'Snorrewind Ttoffee' verreden. Het doel van de wedstrijd was: enerzijds kenismaken met het wedstrijdelement in de paardesport voor beginners en an derzijds een mogelijkheid om de presta ties te testen van de gevorderde deel- Dit alles, samen met de gunst van de weergoden, zorgde weer voor een ge slaagd paardesportweekeinde bij Manege Snorrewind. Als eerste werd vrijdagavond de individuele dressuur- proetverreden. Hierna kwamen de vier tallen aan start in een viertalproef Om dezewedstrijd een vrolijkenoottegeven moest ieder \iertal zich volgens een ei gengekozen thema verkladcn en op bij passende muziek de viertalproef rijden. De juryleden, de heren Aaltink en Lammers, beoordeeldenm naast het rij den van de proef ook de artistieke pres tatie. Zaterdagochtend waren de ringen weer gevuld met individuele dressuur- combinaties. En 's middags werden in de binnenmanege de springrubrieken verreden. Van B-jeugd tot de M werd sportief gestrede, door deelnemers va rieren van zes tot vijftig jaar. Uitslagen: B-jeugd: 1. Elise Dierkes met Pino; 2. Sanne Langenhof met Beau; 3. Laurien Veenstra met Beau L-jeugd: 1. Elisa Ostet met Snorrewind; 2 Marlien Groot Bronsvoort met Danny en Jose Nikkels met Bram; 3. Susan Koppejan met Lady en Rosa Stormink met Katinka. B/L Manegepaarden: 1. Janneke Scholten met Melas en Yvonne Kleinklouwenberg met melas; 2. Wim Wildeman met Alfred; 3. Diana Seinen met Gallet en Mirjam Boswink^J met Bas L/M ei gen paarden: 1Stefan Sikking met Tïemen, Angelique van Wanrooy met Queenie en Mirjam Westerveld met Joris. Aanmoedigingsprijs: Lieke Veenstra met Floepie. Springen B-jeugd: 1. Francine Wartena met Danny; Rosa Stormink met Katinka; 3. Marlies Groot Bronsvoort met Danny. L-jeugd: 1. Vera van Weijtrother met Danny;2. Susan Koppejan met Lady;3. Marijn Peters met Snorrewind. B-springen: 1. Ineke Schuitemaker met Amosa; 2. Janneke ScholtenmetMelas;3.NandaKraaneveldmet Duke. L-springen: 1. Margriet de Ruiter met Fernando; Mirjam Boswinkel met Bas; 3 Diana Seinen met Gallet. Aanmoedigingsprijs: Esmeralda Trip met Danny. Winnaarviertatwedstrijd: 1 Harem: Ineke Schuitemaker, Margriet de Ruiter, Paulien Put en Stefan Sikking De Bergruitertjes hebben zich afgelopen zondag op het concours in Bathmen perfectgepresentcerd. In con currentie met circa tien deelnemende verenigingen wonnen zij de paradeprijs. Naast een gpede presentatie waren ook prestaties van hoog niveau. In bijna alk- klassen van dressuur en springen gingen erepnjzen naar Holtea Groepsdressuur tweede prijs voor het eerste viertal. Individuele dressuur Klasse Lcat B/C: 11-udnda Anderson met Saskia; 3. Henrikc Kcvelam met Kddy. Klasse L cat D; 1. Joanna Spakman met Telly; 2. Luanda AndersonmetTell\-,3.Esthcr Lammers met Wend\r K3.J eanet Markvoort met Sharim. Springen klassiek; Klasse B caL C; 1. Mieke Leeftink met Amingo. Klasse B cat. D; 4.J eanet Markvoort met Sharim. Klasse M cat D/E 1. Esther Lammers met Wendy K Klasse Z cat C; 1. Nanette Melse met Mon Capn. Klasse Z cat D; 2. Sabine de Roos met Kng Kadanz. Springen progressief: klasse cat B: 3. RenskeDeijk metPuckv Klasse B cat C: 1. Lia Verhoeven ma Black Bov. Oud-plaatsgenoot drs. Wim Rietberg is onlangs aan de En gelse Universiteit in Utrecht af gestudeerd als Master of Science in Knowledge Engineering (kennistechnoligie). Rietberg volgde de studie op verzoek van het ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschappen. De oud-Holtenaar is actief als con sultant leerprocessen O en I aan de faculteit Organisatie en In formatica van de christelijke ho geschool Windesheim in Zwol le. te dwingen. Voor Heck was een jongensdroom waarheid gewor den. 'Als Holtenaar met een rood-zwart hart heb ik ook in de tijd dat ik niet in Holten was steeds het wel en wee van de club gevolgd. Wanneer je dan als trainer van diezelfde ploeg de met het elftal de promotie bin nenhaald ben je meer dan trots' waren enige regels uit zijn speech. Jan Suchard die namens de sportcommissic sprak, liet event als alle anderen weten zeer blij te zijn met de promotie 'niet alléén voor de vereniging maar zeker ook voor de uitstraling die dit zal hebben naar binnen cn buiten. Vervolgens liet hij een flink aan tal Holtense kampioenen de re vue passeren. Naast wedstrijdballen een tinnen wandbord met inscriptie van woordvoerder HarrieTijink vande TVB kreeg de vereniging 25 gele cornervlaggen aangeboden na mens de clubscheidsrcchtcrs waar voor Herman Schutte het woord voerde. Voorzitter Gerrit Jansen één van de laatste sprekers nam het zijn voorgangers lichtelijk 'kwa lijk' dat niemand op het idee- gekomen was een toost op het eerste uit te brengen. Aanvoer der Gerrit Klaasses was bijna vergeten in de rij van sprekers, in het dialect bedankte hij een ieder voor het vertrouwen en de steun die ze de selectie hadden gegeven. 'Zo wej teminste woar'j ,'t veur doat' zei Klasses. Namens het bestuur en de sup portersvereniging kreeg de se lectie een etentje en avond aan geboden. Voorzitter Jan Aanstoot merkte in zijn dankwoord op dat 'promotie maken is één het behouden echter een tweede'. Doch kijkend naardc kampioenen van het afgelopen sei zoen: Clhet tweede en het twaalf de, niet te vergeten, ziet hij de toe komst met vertrouwen tegemoet. HctToerisnsch Ondernemers- platform Sallandse Heuvelrug presen teert maandagavond 8 juli in hotel-res taurant Hoog Holten deondememers- visie op het eind vorig jaar verschenen rapport "Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug', opgesteld door de Grontmij in samenwerking ma dc BIB-stuuigroep Sallandse Heuvelrug. Ha ondernemersplatform heeft bu rcau Rekread en Partners eind mei op dracht gegeven tot ha opstellen van de ondernemersvisie, die tijdens de bijcen- komstkortwordttoegelicht onofficieel wordt overhandigd aan bestuurlijk af gevaardigden van deprovinaeen dege- meenten Hellendoorn en Holten. V.l.n.r staand: Karei Jol, Wim Husslage, Rob Frerichs en Dinant Hoefman. Zittend: Rik Wielaard, Rik Aangeenbrug en Bert Kappert. Op de foto ontbreekt Rieks Dijkgraaf. Foio w.v. Ook de heren 2 van Minto nette werden kampioen. Na het winnen van de laatste com petitiewedstrijd was het kam pioenschap in de vierde klasse van het district Twente een feit. Door een misverstand ten aan zien van de competitiestand had het team zelf al het weekend voor de laatste wedstrijd het kampioenschap gevierd, na winst op Groen Gravenvoorde in Wierden werd het nog eens 'dunnetjes'overgedaan. Olangs werd het team door de vereni ging in het zonnetje gezet. Om dit in stijl te doen werd er eerst een wedstrijd om de vereni gingseer gespeeld tegen het derde herenteam, dat in dezelf de klasse als tweede uitkwam en dat altijd voor aanvang van het seizoen zo succesvol op het Ninzo-tournooi presteert. Het tweede team dat met drie 50- plussers aanzienlijk meer vol leybaljaren in huis heeft, heeft de eer aan het derde team ge gund, die daar zichtbaar blij mee was. In het gezellig samen zijn na afloop werden Bert Kappert, Rieks Dijkgraaf en Karei Jol in het zonnetje gezet. Om verschillende redenen hou den zij op met competitie volleybal. Door uitreiking van een fraaie oorkonde werd hun grote verdienste voor het team en de vereniging tot uit drukking gebracht. Teamgenoten en bestuur vroe gen hun met nadruk een voor beeld aan Heintje Davids te ne men! Na gezameiijk de zo sma delijk verlopen voetbal wedstrijd Nederland-Engeland bekeken te hebben werd een te legram, fax en e-mail opgesteld en aan guus hiddink in Engeland gestuurd De inzet, wedstrijd mentaliteit en het resultaat van Heren 2 werd te voorbeeld gesteld plus enige nuttige adviezen, onder ander hoe om te gaan met een mix turevan jongen oudinéén team (he laas het heeft niet geholpen).

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7