ten Dam Mannen van het Woord (14) Buitenzonwering TJNTVÉ Marnix Scholman wint Ben IJspeerd-bokaal 7.95 PHILISHAVE 85. De Zon vaste medewerker(ster) Schouderkarbonade 500 gram 4.95 10 oranje burgers v00r 9.98 3 Droge worsten 10.00 Lasagne alleen warmmaken, 100 gram 1.59 Runderworst soo gram 5.25 Satévlees 500 gram 5.95 Gem. drumsticks per stuk 1.00 Toscaanse cervelaat 100 gram 1.98 Boerensnijworst 100 gram 1.60 Marcassou 100 gram 3.25 Ardennerham 100 gram 3.45 BRANDS REIS VERZEKERING Sterk in elk merk TERRAS-EN TUINPLANTEN Bug. v.d. Borchstraat 37, Holten. Tel. 0548-3619 04 Vaderdaqtip: HOLLANDSE NIEUWE PALINGFILET REIMAARDUS Middenstandsavondschool Rijssen MIDDENSTANDS DIPLOMA A.O.V. Voor vader: DIVERSE LEUKE VADERDAG ARTIKELEN elektra van 15 juni tot 1 september 1996: Tentenkamp warm en succesvol Knik/Terrasscherm Gebr. Wissink Jaaragenda DONDERDAG 13 JUNI 1996 HO 9 Schoonmaakbedrijf Deventer b.v. Revalstraat 3 7418 BJ Deventer Tel. 0570-63 58 25 zoekt voor 4 dagen per week voor een van onze projecten in Holten. Werktijd van 17.00 uur tot 18.00 uur. Telefonische sollicitaties van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 10.30 uur. bij aankoop van een EK Basebal leao GRATIS Voor de barbecue uit eigen keuken. Bij besteding van 25.00 aan barbecuevlees GRATIS een setje tuinfakkels. Aanbiedingen geldig van 13-6 t/m 19-6 zolang de voorraad strekt. Kerkstraat 1, Holten. Tel. 36 13 79 Kom even langs, wij regelen hel snel voor u! UNIVÉ ONDERLINGE MARKELO Burg. de Beaufortplein 13 7 475 AG MARKELO Tel. 0547-362020 VERZEKERING RN JlJ '•m LEASING MARKELO B.V. tel.: 0547-361619 U vindt ons aan de weg Markelo-Rijssen Ook voor vaderdag hebben we een grote keuze in Vrijdag na 12.00 u. gesloten we gens fam. omstandigheden. tuin centrum de échte 4 voor 1 Reklame vrijdag- zaterdag: 100 gram Larenseweg 32 Holten Tel. 36 14 16 Opleiding voor het met dit diploma kunt u in veel branches een eigen bedrijf beginnen NIEUWE OPLEIDING ACHT WEKEN LES NEGENDE WEEK EXAMEN Lessen op maandag- of dinsdagavond in de Scholengemeenschap Reggesteyn te Rijssen. OPGAVE EN INLICHTINGEN BIJ G. Harbers, Rijssensestraat 29, Wierden. Tel. 0546-57 19 25 micro action van 110.- nu Larenseweg 8, Holten. Tel. 0548-36 13 38 telefoonservice vakantieperiode 150,00 per maand Correspondentie/offertes e.d.. normaal: 15,00 per pagina, deze periode: 7,50 per pagina. (word/wp/lotus/excel) overige werkzaamheden: o.a. in coreldraw, presentations, photostyler of pagemaker: 30% korting op onze normale uurprjjs. Voor meer informatie kunt u met één van ons contact opnemen! Uitbreiding politie Vervolg van pagina 5 Binnen dat district komen drie afdelingen: Deventer A, Deventer B en Salland. Burgemeester D.JVerhoeven laat weten dat binnen die afdeling teams 'gebiedsgericht' werken gaan. Bathmen en Holten lopen daarin voorop. De herstructenng binnen het poü- ticdisctnct wordt bewust iets versneld, opdat het samenvalt met het zogeheten Twingo-project, waarvoor de politieregio IJsselland geld beschikbaar heeft gesteld. Het team Bathmen/Holten krijgt de beschikking over twee volledig uit geruste Twingo's, die bemand worden met twee agenten. De au to's zijn dagelijks op afroep beschikbaar en kunnen desgewenst naar de betrokkene toekomen. Als blijkt dat het Twingo-project succes heeft, zullen ook elders in Overijssel Twingo's worden in gezet met vaste politiemensen in bepaalde plaatsen. Het project is opgestart met als doel de politiezorg op het platteland te ver beteren. Net als Holten klaagt ook Bathmen over te lange aanrijtijden an de politie indien acute hulp vereist is. In beide gemeenten wordt tevens geklaagd over het feit dat het bureau maar beperkte ope ningstijden heeft. Om daaraan tegemoet te komen worden bij bei de bureaus praatpalen geplaatst, zodat de burgers in geval het bu reau dicht is rechtstreeks kontakt kunnen opnemen met de lokaal aanspreekbare politiebeambte of de meldkamer. Indien nodig komt de politie dan alsnog naar de betreffende gemeente om ak- tic te.ondernemen. Middels een vast team voor beide gemeenten wordt bovendien bereikt dat de betreffende politiemensen de lo kale situatie veel beter in beeld hebben dan agenten die slechts af en toe in Holten of Bathmen komen als ze dienst hebben. Lokaal politieman Gé Oberink wijst er wel op dat de tien man ook elders in de regio belast worden met andere werkzaamheden. Reëel komt het er op neer dat er slechts enkelen tegelijk dienst hebben in het gebied Holten/Bathmen. Het feit dat er per auto gesurveilleerd kan worden in het dorp en het buitengebied noemt hij een positie ve ontwikkeling. Het kan preventief werken. Volgens Oberink gaat het overigens niet om twee Twingo's, maar zou Holten wor- Diekerhoeks feest Vervolg verhaal van pagina 5 (zang en 'alles wa oaverblief..'). Ofschoon wij komende week nog terugkomen op het school- en volksfeest in Dijkerhoek, volgt hier toch in grote lijnen het pro gramma. In plaats van op zaterdagavond, wordt zondagmiddag 16 juni ge schoten om de titels 'Schutterskoning(in) en Schuttersprins(es) van Dijkerhoek 1996'. Zaterdagavond kon het Koningsschieten weliswaar normaal plaatsvinden, maar huldiging na afloop in Het Bonte Paard was niet mogelijk. „Geen probleem," oordeelt voor zitter Wim Bannink van de school- en volksfeestcommissie. „Mogelijk dat we nu zelfs meer publiek trekken." De titels wor den verdedigd door Schutterskoning Wim Wissink en Schuttersprinses Hermien Bannink. De kaartverkoop voor het Koningsschieten begint om 13.00 uur. Vrijdag 21 juni start om 20.00 uur de revue 'Zo gaat DAT' in de feesttent. Aan de revue wordt meegewerkt door duo Höllenboer. De entree voor lijsttekenaars is gratis, alle overige bezoekers be talen 5 gulden toegang. Na afloop is er muziek en kunnen de voet jes van de vloer. Zaterdag 22 juni staat allereerst in het teken van de optocht (vertrek 9.15 uur). De organisatie verwacht ongeveer hetzelfde aantal deelnemers als in 1995. Op het feestterrein star ten om 11.00 uur spelletjes voor de kinderen en is weer stoelen dans. De kermis bevat dit jaar tevens botsauto's. Om 14.00 uur klinkt het startschot voor de zeskamp, die tevens een individueel spektakelstuk zal bevatten. Wat, dat is nog niet bekend. Wel be kend is het gegeven dat alles in principe voor het eind van de mid dag moet zijn afgewerkt in verband met mogelijk een voetbal wedstrijd indien het Nederlands Elftal op het EK niet uit geschakeld wordt. Vanaf 20.00 uur is er dan feest met muziek van 'Social Heat' en een 'gastoptreden' van 'Gedraegt oe'. Zondag 23 juni begint om 11.00 uur het Frühschoppen. Aan die vrolijke afsluiting van het Diekerhoeks feest wordt meegewerkt door de Glaner Muzikanten en treedt ook Marianne Weber in de schijnwerpers. Om 13.00 uur is er een demonstratie van mini- truckers op het terrein, terwijl de groep Kasbendjen zich vanaf In het afgelopen weekend stonden er sportpark 't Vletgoor twee evenementen op het programma. De jongste jeugd begon al op vrijdagavond met het tentenkamp. Om 18.30 uur waren alle deelnemers aanwezig en kon de vlag in top. In de spectaculaire zeskamp was het onderdeel chipsrace een echte topper. Ook het kampvuur dat na het spelonderdeel ontstoken werd sloeg enorm aan. Het brood bakken leek eerst wat vreemd, maar al snel hadden de leergierige koks in de gaten hoe het moest, waarna er natuurlijk flink gesmuld werd. Het dierengeluidenspel was niet altijd even makkelijk, maar soms ook wel een beetje angstig, maar telkens was er toch weer een goed antwoord. Na al deze vermoeiende bezigheden stond de nachtrust op het programma. Dit was bij de aller kleinsten geen probleem, maar bij de al wat ouderen bleef het nog lang onrustig. De volgende morgen samen aan het ontbijt was ook een succes. Hierna konden de jongens hun techni sche vaardigheden laten zien op de spelonderdelen die door de NCSU waren uitgezet. Omdat de Blauw Wit-Totaaldag er door de jaren heen anders uitzag, waarbij scores behaald konden worden op de diverse spelonderdelen, bleef de Wiers- ma-Bokaal nog even in de kast. Bij aanvang van het nieuwe sei zoen zal de jeugd alsnog de kans krijgen om deze prijs te winnen. Het blikschieten, doelschieten of piramidespel waren echter wel leuk om je te meten met je groepsgenoten. Wat deze och tend wel een prijs op stond was de strijd om de voorrondes van de Ben IJspeerd penalty bokaal. Uit elke groep konden de besten zich plaatsen voor de finale die net na de middag gehouden zou worden. Na het spelcircuit was er voor de jeugd een afsluitende maaltijd in het clubhuis. De or ganisatie kon hierna met aftellen beginnen. De deelnemers trok ken massaal naar het hoofdvcld waar de finale van de straf schoppen gehouden werd. Doelman van Blauw Wit 1, Hans Bekkernens mocht probe ren de goed ingeschoten straf schoppen te pareren. Geen makkelijke opgave zo bleek. Marnix Scholman bleek uitein delijk de beste schutter en hij mocht de tweede prachtige be kers in ontvangst nemen. Voor de jeugd zat hiermee het seizoen erop. De senioren begonnen 's middags aan hun onderlinge tournooi in twee poules. Ook de A-junioren deden hierin mee. In de B-poule wisten zij beslag te leggen op de eerste plaats. In de andere poule was het de groep van Jaap Thalcn (die deze keer ook zelf nog weer eens zijn kwaliteiten toonde) die boven aan eindigde. Het zevende elftal wist deze groep echter goed par ti) te bieden, maar moest uitein delijk door de nederlaag tegen het eerste toch de eerste plaats aan het derde laten. In de finale tussen het derde en Al nam het derde al snel de leiding. Toen ook de tweede treffer gemaakt werd, bleek de wedstrijd gelo pen. Vlak voor tijd scoorde Al nog tegen, maar na het kam pioenschap in de competitie pakte het derde ook deze prijs. In het clubhuis werd hierna af scheid genomen van enkele me dewerkers, waaronder hoofd trainer Henk Spikkert. Met al leen nog de promotiereceptie van morgen te gaan zit het laat ste seizoen van Blauw Wit met de afdeling Twcnthc erop. Buiten spelen! Nu de zömer(vakantie) is begonnen, is cr weer volop gelegenheid om lekker buiten te spelen! De Stichting Speel Goed Nederland (SGN) geeft een gratis- folder uit met de titel 'Zomer- Buitenspeelgoed'. Hierin staan vele aanwijzingen voor speelplezier in de buitenlucht, voor jong en oud. De folder kan goed dienen als een handvat bij de aanschaf van speelgoed, omdat voor verschillende leeftijdsgroepen staat genoemd welk speelgoed aansluit op hun interessse en hun vaardigheden. Want hoewel ieder kind verschillend is, is er toch een aantal algemene richtlijnen te geven! Baby en dreumes Een al wat groter baby kan zich uitstekend vermaken met badspeeltjes, in een badje in de tuin of op het balkon. Natuurlijk is toezicht wel noodzakelijk! Eigenlijk kan veel speelgoed waar de baby binnen mee speelt naar buiten (bijvoorbeeld op een plaid in de box, onder de parasol), als het maar goed schoon te maken is. Derk Huender Hij werd op 26 mei 1765 geboren in Doetichem als de eerste, zpon van de patriot dr. Rutger Hendrik Huender, meer dan 40 jaar rector van de Latijnse school aldaar, en diens vrouw Euphemia Mechteld Boelen. Aan de hand van de%e informatie is het on- staan van de dubbele geslachtsnaam Boelen Huender gemakkelijk te ver klaren. Derk werd op 2 juni d.o.v. gedoopt door ds. J. Schot. Zijn broertje Marten en sausje Johanna Hester over leden op tjeer jeugdige leeftijd. Derk werd genoemd naar zjjn grootvader Derk Huender en studeerde theologie aan de hogeschool te Harderwijk. Hij trouwde op 7 september 1794 in Terborg met Harmina Antonetta Weddelink, geboren op 23 augustus 1769 in Enschede. Het echtpaar Huender-Weddelink had elf kinde ren. Twee tjoons traden in het voet spoor van hun vader. In het navolgen- De hervormde gemeente van Hojten moest voordien in de predikantsvaca ture, ontstaan door het vertrek van ds. Chr. Schimmel. Eerst op 19 juni 1792 werd een beroep uitgebracht op proponent Schot uit Zutphen. Deje gaf evenwel de voorkeur aan het Betuwse Ochten. Op 6 september 1792 werd D. Huender, proponent in de classis Zutphen, beroepen. Hij nam het beroep 'volvaardig' aan. Een oom van kandidaat Huender, ds. G. Boe len uit Zelhem, verrichtte op 25 okto ber 1792 te Holten de bevestiging. Met de bevestiger namen aan de han doplegging deel de domini Chr. Schim mel uit Enter en S. ten Bokkel Huinink uit het Gelderse Laren. Ds. Nummer één in buiten zonwering Veel voordelen, ook voor de doc-het-zelvcr Kwaliteit tegen de laagste prijs Vrije doorloophoogte Verstelbare armen Op maat leverbaar 3 jaar garantie IJzersterk, kleurecht schimmelvrij |V.^ Tevens lamelgordi|nen Schildersbedrijf en Woninginrichting 7451 LV Holten, Dijkerhoekseweg 4. Tel. 0548-36 15 58-36 26 54 Huender aanvaardde op 2 november 1792 - bevestiging en intrede vonden dus niet plaats op dezelfde dag om over dezelfde dienst maar niet te spreken - het predikambt te Holten, zj]n eerste gemeente, met een preek over Hande lingen 1042 en 43. Reeds op 15 juni 1794 verwisselde hij Holten voor de gemeente van Wijn gaarden en Ruijhroek in de classis Dordrecht. Niettegenstaande sterke pogingen om het verblijf verder te veraangenamen, %o van de gemeente in het algemeen, als die der leraarlievende leden in het bijzonder, vond hij zjch in gemoede verpligt na een beredeneerde overpeinzing om de roepstem op te volgenDerk Huender werd in Wijn gaarden bevestigd door zjj" ambtge noot J. Heenk uit Goudriaan. Op 27 mei 1797 kwam hij terug naar jjjn geboortestreek. Huender verbond zjch toen aan de hervormde gemeente van Si/volde. Huender berichtte in de Op- regte Haarlemsche Courant dat zj]n moeder op 21 december 1805 te Silvolde was overleden, terwijl hij op 22 december 1806 het verscheiden meedeelde van tjijn oom, ds. G. Boelen te Zelhem op de leeftijd van 84 jaar. Z. Quint van der Trans werd op 6 december 1807 in IJchtenvoorde geïn stalleerd als predikant door Huender. In 1816, op 4 juli, kwam Huender voor op de nominatie ter voorziening in een predikantsplaats te Doetinchem, waar hij evenwel niet werd beroepen Als consulent van Gendringen leidde Huender op 8 november 1816 daar het beroepingswerk. Er werd een drie tal gesteld, onder wie ook de consulent. Hij verzocht echter op zjjn persoon verder geen aandacht te vestigen. De 'leeraar' vierde op 2 november 1817 in de middagdienst te Silvolde 'gedachtenisvan zijn 25-jarige evan geliedienst met een preek over psalm 71 15 t/m 17. Ds. B.J. Dibbetz te Terwolde was op 29 februari 1824 z? vriendelijk zjjn preekbeurt in Nieuw- broek (Nij broek) op de Veluwe af te staan aan zjjn collega Huender, zodat deze daar zjjn zpon Rutger Hendrik Huender als predikant kon bevesti gen. Voor de gemeente van Silvolde was 28 mei 1837 een plechtige dag. Haar predikant Huender 'gedacht openlijk en dankbaar aan den God Juni 15 juni: Koningsschieten Dij kerhoek. 21 juni: Midzomeravondcon cert Holterberg 2t t/m 23 juni: Dijkerhoeks school- en volksfeest 29 juni: Boeldag HMV; NK touwttrekken op 't Vletgoor 30 juni: NK touwtrekken op 't Vletgoor Juli 4 juli: mini-survival (OKIA) op 't Vletgoor 5 juli: scnioren-touwtrektoer- nooi op 't Vletgoor 4 t/m 9 juli: Folklorefestival 5 juli: Folklorefestival: Zum Hoolter Bock in feesttent 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch; Optocht deelnemers folklorefestival 23 t/m 27 juli: Dorpsfecst/ker- mis Augustus Zjjnes levens en veelvuldige goedertie renheid in het 73e jaar zj]nes ouder doms aan zjjn vervulde 40-jange evangeliedienst in deze gemeente. Hij verkondigde 40 jaren met veel ijver en getrouwheid onder ons het zpl'g evan gelie'. Veel belangstellenden, ook uit naburige gemeenten, woonden de dienst bij. Bij koninklijk besluit van 9 maart 1838 werd Huender sr. per 1 juli d.o.v. emeritaat verleend. Reeds op 22 april 1838 werd in zjjn plants beroepen zjjn Zoon Jan Willem ten Cate Huender, kandidaat bij het provinciaal kerkbestuur van .Xoord- - Brabant, die het beroep gaarne aan vaardde. Huender sr. nam op 1 juli 1838 afscheid en leidde een week later Zjjn zpon tot zjjn dienstwerk te SilvoU de in met een preek over Johannes 4 34 t/m 38. Derk Huender overleed op 6 januari 1843 in Terborg, oud 77 jaar en 7 maanden. Om de taak van zjjn ZP°n te verlichten, verleende hij na zjjn emeritaat tot groot genoegen van de gemeente, nog twee jaar hulpdiensten. Toen brak de tijd aan dat senior niet meer kon optreden. De ouderdom kwam ook bij hem met gebreken. Op 24 mei 1842 kreeg Huender een attaque, terwijl 'een tweede aanval van beroerte een einde maakte aan zjjn voor ons dierbaar levenDe begrafenis vond plaats op 10 januari 1843. Het stoffelijk overschot werd grafwaarts gedragen door kerkvoogden, notabelen en kerkeraad, die de familie hadden gevraagd dit laatste blijk van achting te mogen geven. Het overlijdensbericht werd op 15 januari 1843 in Holten ontvangen. Een week later spoorde de toenmalige predikant J.P.G. Muller - sprekende over 2 Koningen 24 15- de gemeente aldaar aan 'tot het leiden van zplk eenen nuttigen en echt chns telijken levenswandel, dat ook wij eenmaal ons werk op aarde volbragt hebbende, in trede en in eere ontslapen mogen. Met ernst en getrouwheid heeft hij volgens getuigen dergenen, die hem gekend hebben en tot leden der christe lijke kerk door hem werden aangeno men, het evangelie verkondigd'. Me vrouw Huender- Weddelink overleed op 11 september 1847 te Terborg. W. Otten Hilversum 1 augustus: Dagje de Boer op 9 augustus: Triathlon Balloon ing 10 augustus: Tnathlon Holten 16 xTm 18 augustus: Volks feest Espelo 19 t/m 23 augustus: Zwcm- vierdaagse 20 augustus: Holtens Songfes tival 24 augustus: Fokveedag en eindkeuring Kalver Opfokclub September: 12 t/m 15 september: Keunc feesten 14 september: vrijmarkt; Over ijsselse molendag 21 september: Holterberg- herfsttoer WVH Oktober 19 oktober: jubileumconcert HGK in De Kandelaar 25 oktober: Chr. Ontsp. Club met toneelstuk 'Snelverkeer' in De Kandelaar 26 oktober: Chr. Ontsp. Club met toneelstuk 'Snelverkeer' in

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9