spannend, er heel veel zin in maar ik heb m ï'r'fcn Diekerhoeks feest biedt diverse hoogtepunten Ouderenvervoer in Holten een probleem Commissie: ja tegen aankoop industriegrond Zakelijk BEKEKEN Jitbreiding politie in Holten en Bathmen Groot feest in de Canadastraat HOLTENS NIEUWSBLAD lita Beldman begeleidt Filippijnen op festival /'H -Va -* ,'SJ' Gemeente Debuut van Diekerhoekse band 'Gedraegt oe' DONDERDAG 13 JUNI 1996 Dp tafel ligt een aantal paperassen en foto's. Rita Beldman wil gedegen voorbereid zijn als ze over enkele treken de Filippijnse folkloristische dansgroep ontvant. De Intergrated Performing Arts Guild (IPAG) arriveert (1 iets eerder in Nederland en verblijft een paar dagen in [jouda. Het is het eerste bezoek aan Europa van IPAG. Per Oad-bus haalt Rita de Aziaten woensdag 3 juli op. ,Spannend natuurlijk, maar ik heb er heel veel zin in. (lita Beldman is één van de twee nieuwe begeleiders die je verschillende groepen tijdens het vijfde Internatio naal Folklore Festival op hun dagelijkse gang zullen [ergezellen. „Eigenlijk wilde ik het al veel langer, maar jle tijd ontbrak. Ik heb jaren achtereen gestudeerd, probleem is dat het festival vrijwel altijd samenvalt met jentamen- en/of examenperiodes, dus opgeven was er roor mij niet bij. Sinds eind vorig jaar ben ik echter (Cat het is om buitenlanders in je lirccte omgeving te hebben, on- lervond Rita trouwens vorig kar al. Toen verbleven enkele Lanadezen bij haar in huis. „Je keft dan op intensievere wijze laar een evenement toe. Dat is lok nu het geval. Ik heb dat als leel positief ervaren, ook trou wens voor mijn kinderen." Rita leeft twee kinderen1 van respec- jcvelijk 2 en 5 jaar oud. uracieus Een oproep in deze krant deed jüta naar de telefoon grijpen om festivalorganisator Dick Plek- tcnpol te benaderen. Een speci- jeke voorkeur voor een groep lad ze niet, wel gaf ze aan het Sefst een Engels sprekende troep onder haar hoede te krij ten. „Met de Filippijnen' ben ik chter heel blij. Het lijken mij [riendelijke, gracieuze en kleur- ijk geklede mensen. Bovendien jen land met een cultuur die htrigeèrt. Aan de hand van lite- jatuur probeer ik me enigszins h te leven in hun levenswijze, de werkeloosheid daar, noem maar jp. Duidelijk is dat de levens standaard daar stukken verschilt net hier. Wij hebben het hier ioed, maar of dat ook gelukki- ;cr betekent..." De eerste bijeenkomst die Plek- tenpol met de groep begeleiders iield, woonde Rita niet bij. „Vreemd genoeg dacht ik daar om aanvankelijk dat ik een lijst met beschikbare gastgezinnen zou krijgen aangereikt. Dat bleek echter een taak voor de begeleider zelf. Gelukkig heb ik er al enkele en vorige week heeft een oproep in deze krant ge staan, zodat ik er alle vertrou wen in heb dat het voor elkaar komt." Rita overweegt voor zichtig om zelf ook enkele Filip pijnen in huis te nemen. „Of dat handig is weet ik niet, want je ben natuurlijk veel weg. Maar aan de andere kant vind ik het enig om andere mensen te ont moeten en van nabi) kennis te maken met hun cultuur. Wie weet houden we er wel leuke schrijfkontakten aan over. Zelf zijn we destijds op vakantie in Indonesië geweest. Ik verwacht een beetje hetzelfde sfeertje. Half juni ontvangen de begelei ders van Plekkenpol een draai boek met het volledige pro gramma van uur tot uur. Rita: „Dan weet ik precies wat mijn groep te wachten staat. Niet ie dere groep volgt namelijk het zelfde programma, met uitzon dering van de optredens in Hol ten." Waar wordt extra opgetre den, welke excursies staan er op het programma, hoe laat moet men waar zijn of wéér worden opgehaald, noem maar op. Aan de hand van het draaiboek zal Rita haar gastgezinnen schrifte lijk op de hoogte brengen van het programma. „Natuurlijk Het aantal bezoeken aan de schoonheidsspecialist neemt toe. Dit jaar is voor de schoonheidsverzorgingsbranche een dynamisch jaar. Een veranderde vestigingswet zorgt voor vervaging in de markt. Vanaf januari 1996 mag een ieder met een ondernemingsdiploma zich als schoon heidsspecialist vestigen. De consument kan hierdoor de dupe worden van ondeskundige behandelingen aldus Corn Achterkamp en Ge Floor beide Anbos specialisten. Afgelopen zaterdag was de landelijke dag van de schoon heid. Beide dames zijn al enige jaren gevestigd in Holten en reeds van aanvang lid van Anbos wat staat voor Algemene Nederlandse Organisatie Schoonheidsverzor ging. Om hiervan lid te kunnen worden moet men in het bezit zijn van het Stivas diploma. Met het behalen van dit diploma en de inschrijving bij de kamer van koophandel ontvangt de specialist een deurschild met het Anbos-logo. Ge Floor en Cora Achterkamp hebben na het behalen van dit diploma niet stilgezeten beide hebbennog aanvullende cursussen gevolgd en nascholingen gedaan". Zo is Ge naast schoonheidsspecialist ook pedicure en heeft de Anbos specialisatie Elektrisch ontharen gedaan. Cora heeft na een 2-jarige opleiding een 1-jarige opleiding visagie gedaan en cursussen voor lichaamsbehandeling en anti-stres behandelingen. Beiden werken in hun eigen salon in Holten met aromatische oliën en natuurlijke plantaardige produkten. Duidelijk is dus dat de Anbos specialist niet stilzit maar zich voortdurend bijschoold. Voor verdere informatie over dit onderwerp kan men terecht bij Ge Floor, tel. 0548.361014 of Cora Achterkamp 0548.362737. Ook kan contact gezocht worden met Anbos in Maarssen, tel. 0346.568137. let ziet er naar uit dat er dit najaar iets meer blauw op straat pint in Holten. Samen met Bathmen krijgt Holten met [gang van vermoedelijk september tien vaste politieagenten, Ie zich zullen bekommeren om alle politietaken. Een gevolg an de nieuwe structuur binnen de politieregio IJsselland, pecifiek het nieuwe district zuid, Deventer en Salland. Lees verder op pagina 9 Rita Beldman kijkt verlangend uit naar het vijfde Internationaal Folklore Festival. Haar debuut als begeleider. De Holtense krijgt straks de Philippijnse groep onder haar hoede. Een land en volk dat haar intrigeert en waarover ze inmiddels veel leest. Foto: wv neem ik met alle kontakt op," verzekert ze. Drukke praktijk De Holtense kijkt verlangend uit naar het festival. Een kleur rijk evenement, dat naar haar zeggen tevens voor veel gezel ligheid in het dorp zorgt. Met het oog op het festival en haar functie daar in, heeft ze acht dagen vrij genomen. Rita heeft alweer vijf jaar een drukke prak tijk in haar Integraal Therapeu tisch Centrum (Keizersweg). De Philippijnse groep, negentien man totaal, komt van Mindanao, dat tot één van de zuidelijkste eilanden hoort. Trots vertelt Rita dat 'haar' groep op de Phi- lippijnen onder de folkloristi sche dansgroepen een zeer vooraanstaande rol inneemt. Over IPAG is naar haar zeggen menig lovend artikel versche nen. De groep treedt er voorna melijk op in danstheaters en is voor het eerst in Europa. Alleen Singapore werd ooit bezocht. Rita is er van overtuigd dat ze slaagt in haar nieuwe functie: „Als je denkt; ik kan het en ik wil het ook, dan lukt het ook. Van anderé, ervaren begeleiders, steek je bovendien het nodige op." Dat haar een hectische week wacht, vindt ze geen pro bleem. Tussendoor probeert ze voldoende tijd over te houden voor haar kinderen. „Punt is echter dat je er moét zijn als er wat op het programma staat. Jij bent nou eenmaal aanspreek punt. In Holten is het vervoer voor ouderen een probleem. De gemeente zou een rolstoel bus moeten aanschaffen en deze als belbus tegen vergoe ding beschikbaar stellen. De bus kan gereden worden door vrijwilligers. Deze aanbeve ling deed directeur E.A. Post- ma van woon- en zorgcen trum Diessenplas in de Hol tense raadscommissie wel zijn. Postma kreeg van wethouder Bets Rensen (WD) de gebruikelijke vijf mintiten 'inspreektijd' om commentaar te leveren op de Nota Ouderenbeleid Holten, maar hij wist er ongemerkt bijna een half uur van te ma ken.„Nou ja, dat mag ook wel eens een keer, het is voor het eerst in vijftien jaar dat ik hier gebruik van maak", aldus Postma. „Ook in de nota wordt gecon stateerd dat er voor ouderen in Holten een vervoersprobleem bestaat, maar daar wordt dan vervolgens geen aandacht meer aan besteed." In een schriftelijke reactie op de nota laat de Stichting Welzijn Ouderen Holten (SWOH) we ten dat volgens haar eerst zou moeten worden bezien wat in het kader van de Wet Voorzie ning Gehandicapten mogelijk is, om daarnaast een algemene ver- voersregeling voor sociaal ver keer van alle-ook niet gehandi- capte-ouderen te maken. Vol gens de SWOH bestaan in om liggende plaatsen regelingen voor alle ouderen om tegen 'be duidend goedkopere tarieven' van vervoer gebruik te maken dan thans in Holten het geval is. Bert Postma pleitte voorts voor het instellen van een zogeheten 'frontoffice', ofwel een aan- meldloket. Dat loket zou dan in Diessenplas ondergebracht moeten worden, omdat hier vijf dagen p'er week baliebezetting van 8.00-17.00 uur en boven dien is Diessènplas zeven dagen per week 24 uur per dag bereik baar. Bij dat loket kan men te vens terecht voor alle hulpvra gen ten aanzien van ouderen. Diessenplas kan de weg wijzen om die hulp te verkrijgen. Dat kan gaan om thuishulp, om uit voering van de Wet Voorzie ning Gehandicapten, Tafeltje Dekje, toewijzing aanleunwo ning, enzovoorts. 'Misbruik' ln de nota wordt Diessenplas aan gewezen als uitvoerder van de indicatie voor de maaltijd voorziening Tafeltjc-dek-je. Diessenplas zou dus moeten be- OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - verbouwen/uitbreiden woonhuis Fazantenweg 6; - vergroten zomerhuis Vianenweg 192; - bouwen komjnenstal Lambooysweg 1 - bouwen garage/berging en tochtportaal Eekelscharen 9; - bouwen carport Oude Deventerweg 39; - uitbreiden keuken en bouwen garage Larenseweg 39a; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 2 eiken Schreursweg 6, - 1 berk Winkelbergweg 7; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - avondfietsvierdaagse 1996 Wielervereniging Holten; - school- en volksfeest Dijkerhoek (21-23 juni 1996). - grasmaaimachineraces MAC De Holterberg (7 juli 1996); - loterij Internationaal Folklore Festival Holten. - loteri] Z.P.C. Twenhaarsveld. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken. tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen werktuigenberging en verbouwen werktuigenberging tot varkensschuur Beumersteeg 10 (05-06-1996); - verbouwen boerderij Oude Deventerweg 6 (07-06-1996); - bouwen tuinhuis en verkleinen berging Vianenweg 6b (10-06-1996) Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op maandag 17 juni 1996 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.. concept-raadsvoorstel inzake vorming Regio-provincie Twente; voorstel tot aankoop van grortden in het toekomstige bedrijventerrein Vletgaarsmaten De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. BEKENDMAKING KENNISGEVINGEN ART. 8.41/8.19 WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat door hen is ontvangen van de heer G W. Stevens, Sangeldijk 10 te Holten een kennisgeving ingevolge artikel 8.41 van de Wet milieubeheer voor het uitbreiden of wijzigen van een melkrundveehouderij, dan wel het veranderen van de gebezigde werkwijze van de melkveehoudenj in het kader van het Besluit horecabedrijven milieubeheer voor de inrichting Sangeldijk 10 te Holten. De wijziging houdt in dat een veestal buiten gebruik wordt gesteld en een "nieuwe stal wordt bijgebouwd. De kennisgeving houdt in, dat gemelde wijziging onder de werkingssfeer van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer valt. Dit heeft tot gevolg dat de bij het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer behorende voorschriften van toepassing zijn op de gemelde wijziging van de inrichting Burgemeester en wethouders van Holten maken tevens bekend dat door hen is ontvangen van de heer J A. Wechstapel, Oude Deventerweg 49 te Holten, een kennisgeving ingevolge art. 8 19 Wet milieubeheer De melding houdt in een verplaatsing van jongvee naar de wagenberging en het verplaatsen van een voersilo. Van de wijziging zijn geen dan wel uitsluitend gunstige gevolgen te verwachten voor het milieu. De kennisgeving houdt in, dat gemelde wijziging onder de werkingssfeer van de reeds verleende milieubeheervergunning valt. De voorschriften van de reeds verleende milieubeheervergunning zijn van toepassing op de nu gemelde uitbreiding. Beide kennisgevingen alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage met ingang van 14 juni 1996 tot 12 juli 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur Holten, 13 juni 1996 slissen of men wel of niet voor deze voorziening in aanmerking komt. In de eerste plaats vindt Postma Diessenplas niet onpar tijdig, omdat hier de maaltijden vandaan komen. Bovendien brengt die indicatie kosten met zich mee. En dat weegt volgens hem met op tegen de kosten van eventueel 'misbruik' van de maaltijdvoorziening. Elders wordt de prijs van elke maaltijd met een kwartje verhoogd om die kosten te kunnen betalen. Dertigduizend kwartjes per jaar in Holten. „Niet nodig" meent Postma. „Maar als hei dan be slist moet, dan zo licht mogelijk door het laten invullen van een formuliertje". De SWOH wijst er op dat in de nota gepleit wordt voor een grotere partici patie (deelname) van ouderen in het maatschappelijk leven. De SWOH zegt het'bijzonder jam mer' te vinden dat bij opsomming van degenen die hieraan gestalte moeten geven de ouderen zelf he lemaal ontbreken. De raadscommissie welzijn toonde zich unaniem bereid de gemeenteraad positief te ad viseren over het voorstel tot aan koop van ruim 10 hectare agrari sche grond voor het toekomstig bedrijventerrein Vletgaars maten. Alle fracties waren wel van mening dat het bedrag van 3,23 miljoen een forse prijs is. Het nieuwe bedrijventerrein verschijnt aan de overkant van de N332 (Lochem-Raalte) en wordt daarmee gescheiden van de woonwijken. De raad wilde niet de fouten uit het verleden herhalen door wonen en werken naast elkaar te situeren, zoals gebeurd is op De Kol en De Haar, waar tot op deze dag de zure vruchten van worden ge plukt. De raad was zich er toen al van bewust dat het oversteken van de provinciale weg aanzien lijk duurder zou uitpakken, om dat er twee agrarische bedrijven uitgekocht zouden moeten wor den. De eerste 10 hectare plus boerderij met bijgebouwen wor den nu aangekocht van J.G.D. Brinkman en mevrouw H.A. Brinkman Bielderman voor 3,23 miljoen. Jan Metsemakers (PvdA) zei dat het rapport van taxatiebureau Van Hoogmoed uit Ni)verdal 'zich liet lezen als een spannend jongensboek'. In het rapport wordt de gehele on derhandel! ngsgang tussen ge meente en familie Brinkman be schreven. Ondanks de hoge prijs vond hij 'dat ook vanuit de oppositie de geslaagde onder handelingen een,bescheiden fe licitatie waard zijn, omdat we nu zonder gedonder een overeen komst hebben'. D. van der Tor- re (D66) was blij met de aan koop van het andere agrarische bedrijf (van de familie Brinks). Hij zei dit met het oog op de eventuele vorming van een pro vincie Twente of gemeentelijke herindeling. Van der Torre acht te het maar beter dat het nieuwe bedrijventerrein er dan al ligt. „Ik heb onvoldoende verstand van agrarische zaken om te kun nen oordelen of de gemeente bij de onderhandelingen is uitge molken", zei H.J. Dul (CDA). Zijn fractie zal daarover een oordeel geven in de raadscom missie financien. Mevrouw G. Wibbelink (WD) zei dat de prijs 'per vierkante meter inder daad hoog is'. Maar in het licht van de overweging dat de fami lie Brinkman een ander agra risch bedrijf wil kopen noemde zij de prijs 'toch niet extreem'. De koopakte wordt uiterlijk 1 juli getekend. De gemeente kan tot die tijd het voorlopig koop contract nog zonder kosten ont binden als mocht blijken dat er sprake is van voor de mens of het millieu schadelijke veront reiniging van de bodem of het grondwater. Tauw Milieu Ad viesbureau uit Deventer zal het bodemonderzoek uitvoeren. Hiervoor is zestienduizend gul den nodig. Ook daaraan hechtte de commissie haar goedkeuring. Zaterdag 15 juni viert de Canad astraat feest. In navolging van de Buurtvereniging Beuseberg is men ook hiervan plan, bij vol doende belangstelling, dit tot een jaarlijks terugkerend eve nement ter afsluiting van het verenigingsseizoen te maken. Het feest begint om 9.30 uur met een stoepkrijt tekenwedstrijd en richt zich overdag vooral op de kinderen. De wedstrijd duurt tot 11.00 uur en staat open voor alle leeftijden. Gert Jan van 't Holt treedt op als jurylid en reikt de prijzen uit. Vanaf 11.00 uur kunnen de kin deren zich op het podium laten schminken door de Canada- straat-clowns. Om ongeveer 11.30 uur begint de kinderker- mis met fantastische attrakties. Een uur later is er voor degene die honger heeft gelegenheid zijn of haar eigen pannekoek te bakken. Daarbij serveert de Buurtvereniging Canadastraat een lekker glaasje fris. Na het eten van de pannekoeken kun nen de kinderen ponyrijden on der het toeziend oog van de dames Van Coeverden. De ker mis eindigt om 15.00 uur, als de grandioze playbackshow begint. Hier kan de jeugd zijn eigen favoriete zanger(es) of groep na doen (denk ook aan de kleding). De winnaar ontvangt een fraaie prijs. Om 17.30 uur wordt het kinderfcstcin beëindigd. Ook aan de meekomende vaders, moeders, opa's en oma's is ge dacht. In de tent is voor hen gelegenheid om tegen een kleine vergoeding een drankje te nutti gen. Het feest wordt 's avonds afgesloten met de traditionele barbecue, op Amerikaanse 'in- stuif-wijze: zelf vlees en drin ken meebrengen, de vereniging zorgt voor sauzen, salades en stokbrood. De muzikale omlijs ting is in handen van de Magie Light Music Drive In. Vanzelf sprekend kan er worden ge danst. Wie meer over het buurt feest weten wil, kan bellen met J. Klunder, tel. 363350. Dijkerhoek maakt zich op voor het jaarlijkse school- cn volks feest, dat vrijdag 21 juni met de traditionele revue wordt inge luid. Het evenement duurt ook zaterdag 22 en zondag 23 juni voort. De feestcommissie heeft als vanouds verscheidene hoog tepunten ingebouwd, zoals de revue met ditmaal mede werking van het welbekende duo Höilenboer, het spektakel stuk op zaterdagmiddag en het optreden van Marianne Weber tijdens het Frühschoppen op de afsluitende zondag. De 103de editie van het Dieker hoeks fees' biedt tevens een 'gastoptreden', tevens debuut voor eigen publiek, van de plaat selijke groep 'Gedraegt oe'. De zesmans formatie uit de Holten se buurtschap laat zich zaterdag avond nadrukkelijk horen tij dens de feestavond in de tent naast Het Bonte Paard.' „De echte aanleiding is het nummer dat ik twee |aar terug met Jan Brönninkreef zong, de 'Dicker- hooksc Fees Rap'. Eén geintje met naar nu blijkt een vervolg..." In het voormalige^ kippenhok van Eertjes Bets (Nijland) aan de Pasmansweg bereidt de Diekerhoekse band 'Gedraegt oe' zich voor op het debuut tijdens het komende school- en volksfeest. Foto: wv grinnikt krik Rensen, die tevens furore maakt als bandparodist en binnenkort zelfs eenmaal per maand op dinsdag tussen 11.00 en 12.00 uur te beluisteren is op Radio Oost. „Een praatpro gramma met een gast," laat hij geheimzinnig weten. En wie die gast(cn) dan weel is(zijn)? „Nee, da vertel ik oe nog nie. Zie mut 't eerst zelf nog weten..." Terug naar 'Gedraegt oe' dus. Met een paar borrels achter de kiezen besloot het zestal Diekerhoc- kers in het plaatselijk etablisse ment een muzikale bijdrage te verzorgen op het komende teest. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat een aantal al eerder in een band speelde of nog speelt. Aan muzikale ondergrond geen gebrek dus. De 20ste januari van dit jaar wordt niet licht vergeten: de dag waarop 'Gedraegt oe' het levenslicht zag. Sindsdien wordt getracht om iedere weck te repe teren in het voormalige kippen hok van Eertjes Bets (Nijland) aan de Pasmansweg. Of de kip pen direct van de leg waren? ,,'t Zal wel metvalln..." 'Gedraegt oe' verzekert dat de optredens beperkt blijven tot het Dieker hoeks feest. Het repertoire? „Rockmuziek uit de zestiger en zeventiger jaren," verklaart Erik. „Covers van bekende nummers met daarop zelf ge schreven teksten in onvervalst plat." Tot slot hier de samenstel ling van de band: Erik Rensen (zang/tekst), Bert Steunenberg (gitaar/tekst). Aart Bielcman (gitaar), Jan Stcegink (slagwerk), Erik Sluiter (bas en Engelstalig zangwerk), Erik Wechstapel Lees verder op pagina 9

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5